DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Ko. 13 Honderd negen en twinfigste Jaargang 1927. Alboimcmcntsprijs bij vooruitbetaling per 3 raaanden f2.—fr. per post f2.50. Bewjjsn. 5 ct. Advertcnticpr. 25 ct p/regel, grootere letters naar Brier en franco N.V. Book- en flandeladr. vJl Henns. Coster Zoon, Yoordam C9, TeL Adnunistr. No. 3. Bedactle No. A3. MAANBAG 17 JAN UART. S'tadsnieuws Bond van gemengde zangvereeni- gingen in Noord-Holland. HET BAL-MASOUE VAN T.O.Q. Radio-hoekje DIf nummer beslaal uit 2 bladen. Directeur: G. H. KRAK. Hoofdredadeur Tj. N. ADEMA. GESLAAGD. Voor het op 22 Wee. j.l. te Amsterdam ge- houden Mercurius examen slaagde voor Ne- derlandsche handelseorrespondentie, mej. A H. Vleugel, opgel'eid door den beer D. J. Woldendorp, alhier. ?- DE GEDWONGEN OVERPLAATSING C VAN LEER'LINGEN. r op de Woensdag 12 Januari gehouden vergadering der afdeeling Alkmaar van „Volksonderwijs" is de volgende motie aan genome n ,,De ledenvergadering der afdeeling Alk maar van „Volksonderwijs", gehoudien op Woensdag 12 Januari 1927 Gehoord de besprekingen omtrent het ge- sciiil tusschen B. en W. aa eenige oud-ers van schoolgaande kinderen in zake de gedwongen overplaatsing dier kinderen naar een andere open bare school, dan die, waarop zij reeds waren ingeschreven Geziende uitspraak van den kantonrechter in zake de vervolging van een der ouders in verband met de Leerplichtwet; Van oordeel, dat in het belang van het openbaar onderwijs gestreefd meet worden naar eene het rechtsgevoel bevredigende op- lossing; Spreekt als hare meenin-g uit, dat die op- lossing mogelijk is, indien: lo. B. en W. goed kunnen vinden de leer- lingen terug te plaatsen op de school, waar op fi] waren ingeschreven, met uitzondering van een; 2o Ten opzichte van die (n) eene (n) leer- ling (e) een ministerieele of rechterlijke uit spraak worde uitgelokt omtrent het recht van B. en W. om een leerling tegen den zin der ouders over te plaatsen; 3o. De bovenbedoelde ouders zich on- voorwaardelijk verbinden zich te voegen naar den wensch van B. en W., wanneer door uit spraak blijkt, dat B. en W. tot overplaatsing gerechtigd zijn". De vergadering nam het besluit d-eze mo tie te publiceeren. De motie is toegezonden aan B. en W. en den Raad. VOORZIENING IN EEN VACATURE IN DE COMMISSIE VAN TOEZ1CHT OP HET LAGER ONDERWIJS. Ter voorziening in de vacature van lid der Commissie van toezicht op het Lager Onder wijs, ontstaan door het verleende eervol ont- slag aan mevrouw D. KieftStolp, zendt de Commissie de navolgende aanbeveling van twee.personen: 1. Mevrouw A. J. KAARSEMAKER VAN DE VEGTE, Langestraat 73. 2. Mevrouw W. J. FABER—VAN DER BLONK, Boomkampstraat 8. B. en W .zullen van de bevoegdheid om aan deze aanbeveling nog twee personen toe te voegen, geen gebruik maken en stellen de Raad voor tot de benoeming over te gaan. WOONWAGENPARK. Het Bestuur van de afdeeling Alkmaar en Omstreken van de Nederlandsche Veree'ni- gingtot bescherming van dieren heeft zich den 24en December j.l. tot den Raad gewend met het herhaald verzoek 'over te gaan tot den bouw van een paardenstal op het Woonwa- genpark. Het Bestuur vindt tot dit verzoek aanleid-ing in de omstandigheid dat het in staat is thans een bijdrage van 500 in eens in den bouw te geven en vraagt in verband daarmede het afwijzend besluit ter zake te willen herroepen. Met waardeering van het gedane aanbod, meent de meerderheid van B. en W. noch- taps dat de geldelijke bezwaren welke den Raad in zijne zitting van 4 Maart 1926 noop- ten een afwijzend besluj te nemen, door dat aanbod slechts in geringe mate zullen zijn ondervangen en derhalve nagenoeg onveran- derd van kracht blijven. Zooals in het voorstel van B. en W., opgenomen in bijlage Nr. 31 van 1926, is medegedeeld, zal de bouw van sen stal, geschikt voor 8 paarden, een bedrag vorderen van o-ngeveer 3300, welk bedrag -voor ieder paard meer of minder met f 200 moet worden verhoogd of verlaagd. Waar men daarbij nog heeft te rekenen met de kos- teh van on-derhoud, schoonhouden enz. die slechts voor een zeer gering deel op de bon ders der paarden zouden kunnen worden ver- haald, zal het aangeboden bedrag van 500 slechts van geringe beteekenis bliiken te zijn tegenover de lasten welke de geffleente op zich zou nemen. Hoewel de mindierheid van het college van B. en W. vafi oordeel blijft dat het door de gemeenfe te brengen offer alleszins gerecht- vaardigd is en dat het door de Vereeniging aangeboden blijk van daadwerkeliike belang- stelling in deze aangelegenheid met behoort te worden aanvaard, meent de meerderheid haar afwijzend advies, gegeven in bijlagen Nrs. 3 en 31 van 1926, te moeten hand-haven en stelt zij derhalve voor, met waardeering overigens van het aanbod der Vereeniging, dienovereenkomstig te besluiten. BESTEMMING GROND BERGERWEG. Nu Gedeputeerde Staten dezer provincie aan het door den Raad d.d. 25 November 1926 genomen besluit inzake den aankoop van het terrein-L. Buren aan den Bergerweg hun goedkeuring hebben verleend, rijst de vraag, welke bestemming voorloopig aan de ze gronden most worden gegeven B. en W h«bben daaromtrent het advies ingewoiinen van bijstand voor het van de Commissie Gronctedrijf. Met de Comimiissie zijn wij van meening, dat het in het belang van de onmiddellijke verbetering van den Bergerweg gewenscht is, de boerenwoning, zoodra deze ontruimd is, te sioopen, zoodat de plaats niet als boerderij ,ka n worden verhuurd, maar in de vereischte verkavelingen publiek moet worden verpacht, 'b.v. voor den tijd van twee jaar. De sectie- nummers D 230 (arbeiderswoning) en D 101 kade) kunnen onderhands worden verhuurd' nr. 230 voor den tijd van twee jaar van Mei tot Mei voor een som van 4 per week, nr. 101 eveneens voor den tijd van 2 jaar loopen de van Kerstmis tot Kerstmis voor de som van f 25 per jaar. Waar de tijd nog niet schijnt te zijn aange- broken, om het ter rein bouwrijp te maken, verwachten B. en W., dat op deze wijze van den grond het beste rendement wordt getrok- ken, terwijl de gemeente zich ten aanzien van mogelijke verandering van bestemming bij dc huurvoorwaarden de noodige vrijheid kan voorbehouden. E>e plannen tot verbreeding en cphooging van den Bergerweg zijn bij het College in voorbereiding. Tot het treffen van beide bovengenoemde maatregelen hebben wij Uwe machtiging noodig. B. en W. stellen den Raad voor, de voor bovengenoemde maatregelen noodige be sluiten te nemen. TU'RNUITVOER IN G A.C.G.V. Blijkens een advertentie in dit nummer geeft bovenstaande vereeniging morgen- avond in het Gulden Vlies haar tweede uit- voering. Gezien de pr-estaties d-ezer jeugdige^ ver eeniging op hare eerste uitvoering, twijfelen we niet of het zal voor turnliefhebbers een genotvollen avond worden. T wintig-jarig jubile. Deze bond, die een hech-ten band vormt tusschen de beoefenaren van den zang in dit gewest, herdacht gi-jter te Allkmaar zijn 20- jariig bestaan. Twintig jaren! Een heele tijd voor een vereeniging op het gebied van den zang. Geen wondei, dat men daar een feest- dag van maakte. Om half elf gisterochtend werd'en de afge- vaardigden der verschillende afdeelingen wel- kom geheeten itn de dancing van de Harmo nic door den heer C. J onke r, voorzitter der feestcommissie. Deze feliciteerde het hoofd bestuur dezen dag. Het mocbt zi. trotsch zijn op het 20-jarig bestaan van den Bond, om- dat dit getuigt van liefde-voor den zang en een blo-aend vereenigingsleven. Trotsch mocht de Bond ook zijln op den voorzitter, dien sipr. speciaal feliciteerde met het jubile. Sfir. wenschte den aanwezigen een prettigen dag en hoopte, dat die vrucht'baar zal zijn voor de muziek en de liefde voor den zang zal aankweeken. De Bondssecretaris, de heer R. S a s b u r g te Benning'broek, deelde mede, dat de heer-en J. Paardekoper te Leeuwarden en Jan Sluijs te Amsterdam bericht hadden gezonden tot hun spijt verhkiderd te zijn op het feest te ko-men en dat zij daarorn schrifteiijk hunne felicitaties aanboden. De afgevaardigden brachten hierna ge- zamenliik een bezoek aan den Waagtoren, van welks trans zij ten blik wierpen over het wijde -landschap. Niet vaak zal een zoo groot gezelschap gelijktijdig den toren hebben be- klommeri. Bezoek aan de Groote Kerk was het vol gende nummer van het programma. Onder lei-ding van den heer J. F. de Haas werd dit- grootsche monumeotale gebo-uw bezichtigd. waarna de organist, de heer J. M. Otto, het orgel bvspeelde ter eere van de bezoekers. Deze bewees hierbij, dat hij ondanks zijn hoogen oudeidom nog niets van zijn muzi- kaliteit he'eft ingeboet. Van het bezoek aan het Stedelijk museum, dat nog op het programima stond, werd af- gezien wegens de hersteffingen, die daa-r thans verricht worden. De officieele ontvangst. Ten stad-hivize, waar de afgevaa^d'iigden- officieel Werden ontvangen, wareii ter be- groeting aanwezig de burgemeester mr. Wen- delaar, de gemeente-seCretari-s, de heer A. Koelma en de wethouders de heeren Thom- sen. Westerhof en Leesberg. Na een woord tot felicitatie met het jubile van den Bond te hebben gesproken, merkte de burgemeester op, dat de muziek een van die behoeften is, die miemand onbevre- digd kan la-ten. T-eder heeft wel eens be- hoefte aan muziek en dan beoefent men- bij voorkeur den zang, omdat daartoe -geen in strument noodig is. We leggen er onze vreugde in en we werken er onze bekommer- niissen mee weg, we z-ingen in emstige en in intieme oogenblikke-n. Dit blijkt juist in deze dagen. Wie heeft met Kerstmis of Oude- en Nieuwjaar niet door den zang u-iting gege ven aan zijn gevoel van saamhoorigheid of o-m lof te brengen aan het Opperwezen., elk naar zijn gezindte. Terwijl die behoefte tot z-ingen zoo bui- tengewoom groot is, tfef-t het en doet het leed, dat de groote krachit van den volkszang zoo is doorgedr-ongen. Als men de soms aranzaliige poging hoort om een of ander lied te zingen, dat m-en eens met gevoel heeft hoc- ren zin-gen of zelve zin^t, wordlt men melan- choksdi gestemd en blijlkit -hoe onmoizikaal velen onze-r medemenschen zijn. Overal be- staat dat tekort en in ons Holland vooral Dit merken wij ook op in het feit, dat wij zoo slecht in een lied u-iting kunnen geven van onze gev-oelens bij plecbtige ge-beuirten-iLx.en Bij-zonder waardeerde spr., dat de Bond needs 20 jaar er naar streeft in dat euvei ver- j betering te brengen. Dat het nog bestaat, is waarlijk uw schuld niet, zed sp-r., gij hebt hard genoeg gewerkt. Hij danikt-e de m-annen en vrouwen van den Bond! daarvoor en hoopte dat zij ook verder nog will-en weiik- za-am zijn aan het schoone d-oel. Dan ricbtte spr. een persoontijk woord tot den voorzitter, den heer Jb. de Jong te Hoog-karsp-el en d-en secreta-ris, den heer R. Sas-burg te Benn-ingibroek, wie hij dankte voor hunne voortduren-d-e werkzaamheid! voor den bloei van den Bond. Spr. wees vervolgens op wat hij een- kle-in-e dissonant noemde, n.l. den tij-d van het jubile. Zeker, men heef-t er geen- schuld aan, dat nu 20 jaar gel-e-den de Bond werd op-ge- ri-ch-t en he-t is -te begrijpen, dat men dat nu wil-de hendeniken. M-aar t-och vond' spr. het jam-mer, dat die herd-enkiing -in den winter val-t. Hoe-veel mooier had het feest ku-nnen zijn, alls het o-p een zomn-igen dag in d-en zo-mer gevierd was in den- Stedelijken Muziek- tu-in. Spr. wei-dde hie-rna u-it over het heer- lijke van den zonmeschijn, wat we juist zoo -bijizonder gevoelen o-p triesten winte-rdag, en besloot met aan -te -halen de 1-aatste woord'en va-n het „Zonnel-iedw van Anna Fles, getoon- ze-t door Cath. van Re-n-nes: 't H-art eens verkwikit door Uw helderen [schijln, Zal ook des w-inters vol zonne-glans zijn. Daa-rom u-it dankbaar gemoe-d B§eng ik U zonne, miju groet. (Applaus). De voorzitter van den Bond, de heer J b. d e Jong, nam hierop het woord. Spr. dankte namens den Bond voor de officieele ont vangst en wenschte dit te zien op-gevat als meer dan een gewone beleefd-heid tegenover den eersten magistraat der sta-d. Het is bu rners niet de eerste keer, dat het gem-eente- bestu-u-r van Alkm-aar van zijn waardeering voor den Bond doet btijken. Spr. dacht dank baar teru-g aan de feestelij'ke uitvoering ean paar jaar ge-lede-n i-ti den Muz-iektuin, waar de burgemeester eveneens aanwez-i-g was en een hartelijk woord spra-k. Na een uitwei- din-g over het mooi-e en aa-nitrekkelijke van Alkmaar cons-ta-teerde spr., dat het stadsbe- stuur alles doet wat het ka-n om -tot steeds hooger bloei te ko-men en dat -het daarbij n-iet vergeet muziek en zang, twee zaken, die over al in- de wereld zich als een- mach-t op-enbaren en hun invlo-ed overal doen ge-Men. Spr. jui'chte toe den voorui-tgang in de laa-tste jaren, vooral va-n m-u-ziek en zang, die u-i-tingen- zijn van vreugde en tegd-ijk troost brengen in zie-kte. Dank b-re-ngen-de aan de s-ticbterB van d-en Bon-d, ze-i spr., dat deze -than-s omvat he-t heele gebied van Texef s strand tot de Zaans-treek. Wijizen-de op het lied van Brandts Buys uit de oorlogsjare-n ,.Laat af van strij-d1", consta- teerde spr., dat de zang een cul-tuurwerk is, da-t langzaam maar zeker terrein wint. Dank b-racht s-pr. den 'burgemees-te-r voor d-i-ens waardeering van dat werfc. (Applaus). Het concert. Toen de plechtigheid ten Stadh-u-ize was afgel-oopen, vereen-igden de afge-vaard-igden en het bestuur zich in de dancing van de Harmonie aan den 1-unch, na welker einde on- m-id-del'lijk het concert in de groote za-al- be- gon. Deze wa-s vrijwel ge-h-eel gevuild met zaugers en zan-geresse-n, lede-n van vers-chil- len-de afdeeli-ngen. Voor met d-en zang -begon-nen werd,' s-prak de vice-voorzi-tter, de h-eer" F.vanderMe ij, van- den Helde-r, ee-n- kort openin-gswoor-d, waarin hij de aa-nwezi-gen welkorn heet-te en cons-t-ateerde, dat het concert bet meer ern- sti-ge deel van d-en dag was in teg-ensteMimg me-t d-en avond. d-i-e zou gewijd zijin aan ge- zefl-ig samenizij-n. De afdeeli-n-g Groot-Scher- mer was wegens zie-kte van en-kele leden niet aanw-ezi-g, het l-ied dat zij zou zimgen, zo-u nu ten b-este worden gegeven door het koor van Koedij-k, d-irecteur de h-eer Jon-ke-r. Dankbaar verwelkomde spr. mevr. Ruijgh—Kre-ns en Alk-maa-rsch duibbel mannen-kwartet, die be- la-ngeloos hu-n-n-e m-edew-erking hadden aan geboden. en den heer Leesberg, die met zijn a an wept he id de belangste!}in'g van het ge- meentehestuur demonstreerde. Aan het concert naroen deel de bondszang- vereen-i-gingen ,,0-n-s Gen-oegen" van Hee-r- H-ugowaard, .Crescendo" van Stom-petoren en- „Zanglu-s-t" van Ko-edijk, d'-ie gezamenlijk het concert opend-en met het z-in-gen va-n het bonds-lied „Hy-m-ne aar- d-en Zang", wooirden van d-en voorzitter, de heer G. H. Boedijn. - De heer F. v. d. Meij, directeu-r van '..Ons Genoegen-", lei-dde het en-sem-bte en hoewel m-en nie-t gerepeteerd had-, slaagde het num mer zeer goe-d. Die dri-e koren vor-mden een m-ooi geheel. Ons Genoegen" zo-ng alleen „Als de' avond d-aalt" van Paardekoper, ..Crescendo", directeur de heer G. An-derso-n „Slaap zach-t" van Bon-set, 'n eom-positie, waarin d-e sohrij- ver nog niet de moderne richting vol-gt, en „Zan|glust", d-i-rect-eur de heer C. Jo-nker „Ave Maria" van P. Kalllenbach. ,,G. G. K van Groot-Schermer zou ook meege-daan hebben, do-ch zieke koorl-eden betetten dit, daarvoor sprang „Zanglust" i-n de bres, d-i-e het num mer van ,.G. G. K," zon-g, n.m. ,,W-iege-liedje" wordt gehouden in de groote zaal van de Harmonie, op Introducties kunnen nu reeds aangevraagd worden bij A. SIJPERDA Station^tmat 66. L. ANDERSON, Voormeer 22. Th. KREIJERMAAT, Stationsweg °DSStraat BROEK, Luttik-Oudorp 78. Mej. J. GREEUW, Forestusstraat 13. 136. D. HAAS- van Roeske. De vcrschi-lknde bijdra-gen gaven blijk, dat d-e bon-d op zeer guinstige resultaten mag wijzen, bij vroeger vergeleken- is er groote voorui-tgang te bespeu-ren. E-n de oorzaak daarvan moet men- voor 'n groot deel zoeken in dfe jaarlijks door den bond gegeven za-n-gersfeesten, waarbij toon- kunstenaars van n-aam in- 'n u-itgebreid ver- slag bun op- en aanmerki-ngen maken, waar- mede ellke vereeniging zijn voord-eel ka-n doen. Verde-re m-e-dewerfoitn-g werd verleend d-oor m-evr. RuijghKre-ns, die met „J-esus der Brautigam" uit de „G€istliche Lieder", aria uit de „Pfingstcantate" beide van Bach en •liederen van mej. van Rennesen Paardekoper he-t muziekgeno-t van deo- midda-g zeer ver- hoogde -en bloemen on-tvi-ng alsook door -het Alkm-aarseh dubbetma-nnienkwartet „Zang en Vrien-dschap", -directeur de beer C. Jonker, da-t m-e-t we-iken va-n Witt, Olman, Wierts en Harnel, door d-en beschaafden zang terecht v-eel lauweren oog-stte alke-n i-n he-t eerste nu-mme-r „Ave Maria" van Wi-tt was men nog niet geheel op streek en 'n Saxophone-ikwartet va-n led-en der Alkmaar- sche Arb. muziekvereeniig-i-nig „Exoels-ior", dir. de heer G. And-erson, dat in 'n menuet van Mozart door zuiv-er spel zich zeer ver- dienstelijk maakte. De zang van mevrouw R. word -geaccom- pa-gneerd door den- heer Jonker, die ook in dit we-rk goed op z'n plaats bl-ee-k te zijn en wien mevr. R. de be-llft van -haar verworven sucoes toekende. D-e heer Sas-bu-rg sprak een- slotwoortl. daarin danik bren-gend-e voor de waard-i-ge wijize, waarop het 20-jarig bestaan dezen m-idd-ag herdacht werd, dank-ende de fees-t- com-m-issie en de med-ewerken-den aan he-t con cert, vooral den heer Jonker voor het vele dat hij voor dezen- da>g ge-daan, de officieele a-fgevaardi'gdeni, en wethouder Leesberg voor hun tegenwoordigheid. Spr. gaf ook wat- ge- schied-enis. Oprichters vaii den bo-nd waren de heeren Schoenmaker, Jan Sluijs en Jo-h Dij-kstra, bij wi-en zich later voegden -de hee ren Proviily, Paardekoper en j. Kro-1. Het eerste zanig-ersfee-st we-r-d te "Edam in de Groote Ke-rk -ge-geven. vervolgens had het plaats te Allkmaar en Bergen (meer dan ee-n maal), Pu-rmerend, Koog aan de Zaa,n. Hoog- kars-pel, H-ensbroek, enz. De o-priebters heb ben zich vele moeiten getroos-t en heel wat te doen gehad, maa-r hun werken- heeft, he-t moet tot hum eer g-eze-gd worden, goe-de vruch-ten afgeworpen. De bond begon met twaalf ve-reenigingen, skch-t-s twee er van zijn- onafgebroken lid ge- bkven,_n.m. „Thalia" van Hoogkars-pel en „Caecilia" van Barsimgerhorn. Spr. betreurd-e het zeer, da-t „Caecife£" directeur, de heer de Groot. door zi-ekte verhinder-d was het fees1 mede te vieren. En nu zijn er vijf en dertig koren aangesloten. Spr. eindigde met den bond toe te wen-scben, dat hij in de toekomst voortdurend in bloei moge to-en-emen. De soiree. Na afloop van het concert namen de afge vaardigden d-eel aan een door het hoofdbe- stuu-r aangeboden diner. Daarna kwam het feestelijke d-eel van den dag; de soiree. Hier werd voor alleraardigste afw sseling gezorgd. In de eerste plaats door de gebr. Haasbroek, die met hun cabaretlied- jes weer z-eer veel succ-es hadden. E-enige da mes van Kracht en Vlugheid voerden daarna hun bekend-en Vlinder-dans uit. Ook nu vol- deed d-eze dans w-eer bijzon-der. On-der instem- ming van de heele zaal bood de heer C. Jon ker aan mej. Bakkum als oudste der dames- bestuursl-eden van „K. en V." een bloemen- hulde aan. Het schimm-enspel „Vivat Alcmaria", waar- van de schimm-en zijn ontworp-en door den teek-enaar H. Wij-n en h-et gedicht er bij van mevr. D. A. Cramer-Schaap, deed ook nu weer alle aanwezigen ten zeerst-e genieten Zou -dit schimmensp-el ook niet eens verfoond kunnen worden voor een specifiek Alkmaar- sche vereeniging. Aan het eind-e van het programma legde de jazzband beslag op alien. Er werd gerui- m-en tijd dankb-aar gebruik gem-aakt van de gelegenbeid tot dansen. De tombola om aardige prijzen, in den loop van den- avond gehouden, h-ad plaats on der zeer veel an-imo. BOND VAN OUD-O'ND E ROFF ICIE REN In de tooneelzaal van het Gulden Vli-es werd door den Kon. Ned. Bond van Oud- Onderofficieren afd. Alkmaar en Omstreken een liefdadigbeidsvoorstelling gegeven, ten behoeve van het Rust- en Vacantieoord va-n den Bond. De afd. had hiervoor de bela-nge- looze medewerking verkregen van de too- neelvereenigin-g T. O. G. alhier. D-e avond werd met een- hartelijk woord van welkom geopend door den heer R. Oos- terveld, die o. a. de led-en en belangst-ellenden dankte voor hun tegenwoordigheid en hun een gelukkig jaar toewenschte. Nada-t nog twee coupletten van het Bonds- lied waren gezongen, was de beurt aan T. O. G. Dinsdag 18 Januari. Ihlversuni, 1050 M. 12.Politieberichten. 3 —4.— Knipcursus. 5.-6.Concert door w I P;c0rTkest' Soliste: Riek Brockman, ta'A Landbouwkwartiertje. De heer J. A. S. Krot, over: Melkvoorziening der groote steden. 6.45—7.45 Vervolgles en con- yersatieles Engelsch. 7.45 Politieberichten 10 Persberich-ten. 8.10 R. K. Omroep K K. O -trio, de dames A. Gaillard, piano Mevr. de Vreeze-Gaillaird, viool. De heer W. Gail- laird, ceUo.De hr. W. Herckenrath, bariton 1 rnoin G-dur, Beethoven (trio). 2 Jesuslied, Hildach (bariton). 3a. Menut. b. Tambou- rm, Kameau trio). 4. Non credo, Widor (ba riton). 5. Rede door Pater S. P. Buis S. V D. over: Hei-densche Florineesche gebruiten faff geboorte, huwelijk en doo-d. 6a. Elegie b Scherzo, Arensky (trio). 7. La Procession, C. rianck (bariton). 8. Lohengrin, Warner (trio). 9a. Adore Te devote, Herckenratli. b. Aria uit „Der Evangelimann", Kienzl (bari- n'\ r;ee Blongaarsche dansen, Brahms (trio). 11. Lezing door den heer P. Dieges over: Roomsche reizen. Daventry, 1600 M. 11.20 Concert. Daven trykwartet en solisten (mezzo-scpraan cornet bariton). 1.20-2.20 Concert. J. H.'Squire' celeste octet. 3.20 Lezipg: Elementary music! 4.20 Con-cert. Hodgson's orkest. 5.20 Cause- rie. 5.35 Kmderuurtje. 6.20 Voorlezinw The ffi the wise old owl. 6.30 Dansmuziek. 6.5-0 Weerbencht, nieuws. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: Building a village Hall. 7.35 De 48 preludes en fugues van Bach. 7.45 Le zing: What are foreign affairs. 8.-05 ..Dick Turpin", transformatieschets. Mr. Roberts vertolkt alle 5 de rollen. 8.40- Josenhine Trix 9.-05 Concert. A. Hallis, piano. 9.20 Weerbe- richt, nieuws. 9.35 Lezing: The mind of Beef, hoven. His note values- 9.55 Concert. Chenil kamer-orkest. R. Robertson, piano. 10.50 12.2-0 Dansmuziek. Ketin-er's band. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10 50— 11.20 Nieuwsberichten, muziek. 12.50—2.10 Concert. Orkest Gayina en Mme. Chatel, zang. 5.05—5.55 Concert. M. Camot, piano. J. Joly, viool. L. Radisse, cello. 9.05—10.50 Concert. Orkest en vocale solisten Konigswusterhausen, 1300 M. en Rerlijn 484 en^566 M. 2.507-20 Lezingen en les sen. 7.50- Werken van Beethoven door orkest. 9.50 Sluiten. Langenberg. 468.8 M. 11.20—12.20 Or- kestconcert. 3.505.15 Orkestconcert. 7.35 9.40 Opening van het tooneel. Hamburg304.7 M. 11.50—1.20 Orkest concert. 1.252.0-5 Kamermuziek. 3.35 5.2-0 Scenes uit Hans en Grietje. 5 20—6.10 Orkestconcert. 7.2011.15 Orgelconcert en zang. Daarna dansmuziek. Brussel, 509 M. en Antwerpen 266 'M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 8.2-0 De Radio- Courant. 8.5010.5-0 Orkestcpncert. 9 25 Pianoconcert. Mile. De Gluir'ne. 10.05— 10.50- Vervolg orkes-tconcert. Allereerst werd opgevoerd „Een angst- voile nacht" een blijspel in een bedrij-f. Har telijk is er om de dochters en de dienstbode met hun vrijers gelachen evenals om den ren- tenier en zijn bediende. Er werd aardig ge- speeld. Verschillen-de jcugdige krachten de- den hun best .en bij hen, die al meer .gesoeeld! hebben, viel vooruitgang te constateeren Heel goed gekozen jvas het tweede stuk- je: de fcekende dramatische schets in een be- drijf: De militaire Willemsorde" en de hee ren Sijperda, Haasbroek, Heldoorn, Besse en Mej. Greeuw hadd-en een verdiend' applaus in ontvangst te nemen. Tot sjot werd een klucht in twee bedrijven gegeven n.l.Ze krij- gen mekaar Nu dat kwam'best in orde hoor, en de heer Oosterveld s-prak stellig namens alle aanwezigen toen hij na afloop de leden van T. O. G. hartelijk dank zegde voor hun gewaardeerde medewerking. Hij bra-cht hun hulde voor't geen zij gepresteerd hadden. Namens T. O. G. sprak nog de heer A. Sij perda, die zei dat de Bond steed's op zijn too- neelvereeniging kon- rekenen. Een gezellig bal volgde toen nog voor de aanwezigen. BAL-MASQUe „T. O. G." Men verzoekt opname van het volgende: Velen zullen zich ongetwijfeld de" groote successen, welke bovengenoemde vereeniging met hare avonden heeft, herinneren en men zal het daarorn toejuichen dat deze vereeni ging plannen heeft gemaakt voor 't geven van een uitstekend georganiseerd bal-mas- que op Zaterdag 26 Februari in de zalen van de Harmonie. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal de belangstelling eporm groot zijn. Op dezen avond zullen twee orkesten voor goede ba-1- muziek zorgen. Fraaie prijzen voor de mooi- ste en origineelste costumes zijn uitgeloofd, terwijl voor diverse attra-cties zal worden zorg gedragen. In de jury %emen reed's zitting Mevr. Lie- nesehKuileman en op devheer M. Kater. Voor nadere bijzond-erhed-en verwijzen .wij naar de advertentie in dit nummer. ALKMAARSGHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1