T elegrammen BiainenBahri ProvSwciaal nieaaws BSflarktberichten Baaitewiagid van 17 Januari 1927. Opgave van Noordhollandsch Landbonwcredlet. i 'JaN' DC TIT Dz f Na een vrij langdurige ziekte is .gister alhi r in den ouderdom van 74 jaar overleden de heer Jan de Wit Dz. Met hem is een man heengegaan, die heeft mcegewerkt op alterlei terrein in het openbare leven. Buiten de be- slommeringen van zijn eigcn zaak vond hij nog tijd om zich le wijden aan allerlei ver- eenigingen en insteilingen. Vele jaren is hij lid geweest van het college van regenten van het stadsziekenhuis, terwijl hij Voorts regent was van het weeshuis, welke beide functies hij een paar jaren geleden neerleg- £e, aan anderen overlatend ze zoo goed te vervu'len als hij het gedaan had. Lange ja ren is cje overledene lid geweest van het kerkbestuur der Doopsgezinde Gemeente, -terwijl hij voorts een zeer gezien bestuurd'er was van de Nutsspaarbank cn de School voor Yoorbereidend Onderwijs. Belangrijk is het werk, dat de heer de Wit heeft gedaan ten behoove van de reclasseering. Van de hier ter stede zoo algemeen bekende Kamermu- ziekvereeniging was hij totdat ziekte het hem onmogelijk maakte een leidende persoonlijk- sheid. Van 1891 tot 1919 was de overledene on- afgebroken lid van den Gemeentaraad en ge- durende de laatste 17 jaren daarvan tevens wethouder. In dien tijd heeft de heele ge meente geprofiteerd van het kalme, bezonken oordeel, na veel studie gevormd. Een veel- prater was hij niet, maar als hij zich een- maal een oordeel gevormd had, liet hij zich daar ook niet gemakkelijk afbrengen. De teraardebestelling zal Woensdagmid- dag te 2 uur geschieden op de algemeene begraafplaats. UITVOERING TURNLUST. Wat de openbare uitvoeringen betreft, was „Turnlust" ditmaal de eerste in het sei- zoen en Zaterdagavond heeft deze echt Alk- maarsche vereeniging dan ook met hare uit- voering voor donateurs en genoodigden veel «icces behaald. Onder het zingcn van het Vereenigingslied mafcheerden alle leden van de grootste tot de kleinste het tooneel op. Onder groote stilte werd de vaandelgroet gebracht. De heer Habich trad daarna naar voren om een kort openingswoord te spreken, De voorzitter, de heer Budding, was door een sterfgeval in de familie verhinderd aanwezig te zijn. Spr. dankte de donateurs voor hun steun en moest tot zijn spijt constateeren, dat in een opzicht het afgeloopen jaar voor ,,Turnlust" niet gelukkig was geweest; drie leden waren n.L door den dood aan de ver eeniging ontnomen. Spr. verzocht de aanwe- zigen op te staan en hum even een stille faul- de te brengen. Aan dit verzoek werd gehoor gegeven. Na de aanwezigen een genoeglijken avond te hebben toegewenscht, kon met de afwerking van het programing worden begonnen. Dit vermeldde 22 nummers,1 doch de leider, de heer J. J. Poll, heeft voor ecu vlotte afwer king gezorgcl, zoodat het niemand te iang nuurde. Het geheele programma bewees, dat er in het afgeloopen jaar weer met ambPie is ge- werkt en dat „Turnlust" de lichamelijke ont- wikkeling van heel wat jongeren onder liaar hoede heeft. Alle nummers te bespreken is niet moge- lijk en zou ons bovendien geregeld in heriia- hri AC doen vervallen. Voor de pauze waren de jongens en meis- jesafd. aan de beurt. Er werd door de kleinere en grootere afd. heel goed werk geleverd. 't Was 'n eenig gezicht die allerkleinste leden daar op het tooneel parmantig hun oefenin gen te zien uitvoeren, ook aan de klimpalen. Vrije oefeningen wisselden geregeld met toe- steloefeningen af. De vrije oefening van de plaats van meisjes B. mogen nog wel afzon- derlijk genoemd. Een algemeen springnum- mer beslootede eerste afdeeling. In de tweede waren de dames- en heerenafd. en de seniores aan de beurt. A1 dadelijk een mooi en flink nummer staafoefeningen van de heeren. Goed brugwerk van de dames. Paard en ringen van 2e en 3e afd. heeren. Zeer in den smaak vielen de goede knotsoefeningen van de dames uitgevoerd met begeleiding van muziek. De eerste afd. heeren gaf zeer ge- waardieerd werk te zien aan hoogrek en brug, waarbij ook de directeur niet achterbleef. Tremplin- brug en laagrek werden gegeven door de tweede en derde afd. heeren, terwijl de dames nog sfokoefeningen lieten zten en zwaaioefeningen aan de ringen. Deze laatste door de eerste afd. Het orkest onder leiding van den heer Crefeld kweet zich uitstekend van zijn taak. Met genoegen zagen wij de seniores in hun nummers brug en vrije oef. Dat geschiedde met een toewijding die menige jongere ten voorbeeld kan strekken. Met een mooe groep werd het brugwerk besloten. Ook de vrije oef. werden onder leiding van den heer Mooy uitgevoerd en haddan veel succes. Dat na alle nummers een daverend applaus •klonk van de toeschouwers, is bijna, onnoodig te zeggen. 't Was voor bestuur en leden een succesvolle avond en dat zal het ook a.s. Za terdag worden. Nat'uurlijk was het traditioneele turnbal zeer geanimeerd. Mede door de twee orkesten. N. O. G. Zaterdag, den 15en dezer, vergaderde de afdeeling „Alkmaar Buiten" van het Onder- wijzers-Qenootschap in „het Paardshoofd" alhier. Na het lezen der notulen door den secreta- ris, den heer Ruijter, van Heiloo, die na een opmerking van een der leden werden vastge- steld, werd door den voorzitter gevraagd, wie van de leden een vraag wilde stellen ter bespreking. Op een desbetreffende vraag gaf de secre- taris te kennien, dat een opwekkitig was inge- komen van de Onderwijs-Centrale om een afgevaardigde te zenden naar de op 29 Ja- nuari in „Bellevue" te Amsterdam te houden vcrgadering, die door de Onderwijs-Centrale wordt belegd, om de in de motie-Ter Laan, Suring en Buiten uitgesproken wenschen in- zake Rechtspositie, Leerverplichting voor het 7de leerjaar en Salarieering te steunen. Met algemeene stemmen verklaarde de af deeling zich voor het zenden van een afge vaardigde en werd daarop eveneens met al- gen.ecnte stemmen de heer P. Boschman, hoofd der school te Limmen, benoemd. Oe heer Medemblik had oo zich genomen een causerie te houden over Nederl. Suriname en hij wist de vergadering zeer interessante mededeelingen te doen over de huidige toe- stariden daar op geestelijk, maatschappelijk en vocral op medisch gebied. Dat het klimaat in Suriname zoo gevaar- lijk is voor de gezondheid van den Euro- peaaa, als gewoonlijk in de leerboeken wordt beweerd, kon spr. uit de nieuwste vertrouw- !>are bron tegenspreken. Het werk der me- dici wordt zeer bemocilijkt door het vooroor- deel, dat de inlanders koesteren tegen alles \vat door den blanken medicus wordt ver- richt om ziekten te bestrijden. Voel wordt in Suriname gedaan door zen- delingen, uitgezonden door de Christelijke Zendlng en door missiotinarissen van de Ka- tholieke Missie, om de inlanders tot den Christelijken godsdienst te bekeeren, zoodat in de kleinste huizengroepen al heel gauw kerkjes verrijzen van beider religie. Het wantrouwen onder ambtenaren en be- ambten is zeer groot. Menigmaal wordt het werk van ambtenaren be- of veroordeeld, af- gaande op anonieme verdachtmakingen in al lerlei bladen en blaadjes, die daartoe gaarne plaatsruimte afstaan, wat dikwijls voor den besproken persoon zeer nadeelige gevolgen heeft. Het postverkeer is er nog slecht geor- ganiseerd; nieuwsbladen en brieven blijven maanden enderweg. De vergadering toonde zich zeer dankbaar over alles wat de heer Medemblik had medc- gedeeld. Aan het bestuur werd de opdracht gege ven om, na overleg met de afd „Alkmaar", bij de Onderwijs-Inspectie aan te dringon op het in het leven roepen van jaarsivergaderin- gen, zooals die bij de vorige wet door de on- derwijzers(essen) in het arrondissement Alk- maar werden gehouden. In de inspecties Hoorn en Schagen hebben deze vergaderingen in 't vorige jaar reeds plaats gehad. LICHT OP! Iiedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 4.41 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. ALWEER EEN ROOFMOORD. Een vrouw vermoord. 's-GRAVENHAGE, 17 Jan. Hedenmid- dag is alhier in een perceel Bezuidenhout 165a, waarrn gevestigd is de manufactuurs- winikel van Wlk een roofmoord omtdekt. Toen de kinderen van den manufacturier, die met een tent op de markt sitaat, uit school thuis kwamn, vonden zij in de keu- ken hun moeder dood liggende in een groote plas bloed. Wanorde in den keuken wees op een voorafgegane worsteling. In de kamer bleken kasten enz. openge- broken, hetgeen duidt op roof. De Justi'tie en politic waren spoediig ter plaatse. Dadelijk na de ontdeklking van de zmisdaad is de manufacturier gewaar- schuwd, Nadere bijzonderheden ontbreken. NASLEEP VAN DE KWESTIE VAN DEN BURGEMEESTER VAN ELSHOUT. OUDHEUSDEN, 17 Jan. In verband met de aantijgirig tegen den burgemeester van Elshout (Gemeente Oudheusoen) door berichten in de pers, verspreid door wet houder L. van Herpt, werd op verzoek van de leden van den Raad een spoed'eischende Raadsvergadering gehouden. Alle leden waren daarbij tegenwoordig. Na bespreking in geheime zitting werd door het lid W. Klijn de volgende motie voorgesteld De Raad der gemeente Oudheusden; In zijn vergadering van 14 Januari '27; Overwegende, dat doer wethouder L. van Herpt de naam van's Raad geachten voorzitter en lurgemeester op lasterlijke en geraffineerde wijze in de Raadsvergadering van 30 October 1926 (waarbij de Burge meester wegens ziekte niet aanwezig kon zijn) en later door eenzijdig verslag door hem aan de pers verstrekt, op de meest schandelijke en lage manier voor heel het land door het slijk heeft gesleurd, en daar- door de noodzakelijke samenwerkng onmo gelijk heeft gemaakt, verzoekt hem drin- gend onmiddellijk als wethouder ontslag te nemen. Nadat dit voorstel voldoende werd ge- steund, werd het zonder discussie aangeno- men met alleen de stem van wethouder van Grevenbroek tegen (wethouder van Greven- •broek is een oom van wethouder van Herpt). INBREKER GEARRESTEERD DELFT, 17 Jan. In den nacht van Zater dag op Zondag omstreeks zes uur is inge- broken bij den landbouwer St. te Delft- schouw, gemeente Pijnacker, waarbij twee gouden horloges werden gestolen. Zondagmorgen om 11 uur is door de re cherche te Delft als verdacht van deze in- braak van zijn bed gelicht den bekenden J. M. L. Deze wordt van nog verscheidene andere inbraken, in de omgeving van Delft gepleegd, verdacht. Hij is op tians- port naar Den Haag gesteld. DE MOORD TE OSS. OSS, 17 Jan. Hedenmorgen werd als verdacht van den moord op d'en 20-jarigen Marinus van Nuland, gepleegd in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. de 26- jarige L. G., eveneens woonachtig te Oss naar de strafgevangenis te Den Bosch over- gebracht. MOTORKOTTER GESTRAND. NOORDWIJK, 17 Jan. In den afgeloo pen nacht omstreeks 4 uur is de motor- kotter Z. 31 uit Zeebrugge, welke van de vischvangst onder de Engelsche kust terug- keerde en daar zijn netten was kwijtge- raakt, 3 K.M. ten Noorden van Noordwijk aan Zee gestrand. Het schip heeft een groote partlj visch aan boord. Naar IJmuiden is om assisten- tie geseind. EEN COMMUNISTISCH COMPLOT. LONDEN, 17 Jan. De correspondent van de „Daily Mail" te Warschau meldt in verband met het complot, welks ontdekking de arrestatie van o.m. drie parlementaire leden tengevolge had: Honderden andere arrestaties hebben in verschiHende deelen van Polen plaats ge had. Groote hoeveelheden ammunitie zijn in beslag genomen. De organisatie werd uit Moskou van geld1 voorzien. Verscheidene samenzweerders gebruikten dit geld voor een goed leven inplaats van voor de samenzwerimg. DE TOESTAND IN CHINA. LONDEN, 17 Jan. Gisteren heeft de minister van buitenlandsche zaken Sir Austen Chamberlain meer dan een uur in het ministerie van buitenlandsche zaken vertoefd. In politieke kringen hecht men hieraan vooral omdat hij door verschillen- de vooraanstaande personen onder wie ge- neraal Sir George Milne, chef van den Imperieelen Generalen Staf, werd bezocht, groote beteekenis in verband met de ge beurtenissen in China. LONDEN, 17 Jan. Volgens hier ontvan- gen berichten is admiraal Tyrwhitt Zon dag te Hankau aangekomen. Alle Britsche onderdanen te Koeling in het bergdistriet nabij Kioekiang, omtrent wier lot men zich ongerust maakte, zijn te Sjanghai aangekomen. Alleen een zende- ling is op haar post gebleven en weigerde deze te verlaten. Er hebben nog meer aan- vallen op de missies in Foetsjau plaats ge had. Langs de Chineesche telegraaflijnen van Hankau is belangrijke vertraging. Het schijnt dat de autoriteiten van Kanton de berichten opjiouden. In Britsche en Ameri- kaansche kringen maakt men zidi onge rust omtrent hun landgenooten, die zich in het binnenland bevinden. Er zijn hon derden te Chechuan en andere plaatsen SHANGHAI, 17 Jan. Ondanks de be- trekkelijke veiligheid als gevolg van de ne- derlagen der Kantonneesche troepen 200 mijl ten Zuiden van Sjanghai, bereiden de buitenlandsche autoriteiten de verdediging der buitenlandsche nederzeitingen tegen mogelijke aanvallen voor. Prikkeldraadver- sperringen worden aangebracht. Vooral de Fransche kolonie, die direct aan de Chinee sche stad grenst, wordt versterkt. EEN VLOER INGEZAKT. PARIJS, 17 Jan. Te Lyon heeft Zondlag- middag een ernstig ongeval plaats gehad. Tijdens een feest zakte de vloer van de zaal in. Elf kinderen werden gewond, van wie eenigen zeer ernstig. EEN MISLUKTE INBRAAK IN SINT PIETER. ROME, 17 Jan. De politie verraste een aantal mannen, die door een der vensters in de sacristie van den Sint Pieter trachtten in te klimmen met het doel in te breken. De politie loste eenige schoten uit de revolvers. A.le inbrekers ontsnapten. DUITSCHLAND'S ONTWAPENWG. PARIJS, 17 Jan. De „Matin" meldt, dat de geallieerde militaire deskundigen de door generaal von Pawel gedane voorstel ten onvoldoende achten. Zij kunnen in de- zen vorm niet worden aangenomen en het is waarsehijnlijk, dat generaal von Pawel verzocht zal worden, zijn voorstellen on- nieuw te redigeeren. Men verwacht niet, dat de onderhande- lingen zullen worden afgebroken. Volgens de Petit Parisien", zullen de militaire des kundigen generaal von Pawel verzoeken zijn voorstellen te herzien, waarvoor zij hem een week tijd zullen geven. ROOFOVERVAL TE EYGELSHOVEN Ter beschikking van den officier van Justi- tie te Maastricht werden heden gesteld J. B en N. M., uit Eygelshoven, welke zijn aange- houden en bekend hebben zich te hebben schuldig gemaakt aan den roofoverval op den 61-jarigen C., te Eygelshoven gepleegd. BRAND. De minister van Onderwijs, de heer Waszink, bracht Zaterdag een bezoek aan het Seminarium te Rolduc. Z. E. was vergezeld door dr. Poels uit Heerlen. De beide bezoe- 'kers werden ontvangen door den rector Tij dens de lunch brak, door vooralsnog onopge- helderde oorzaak, brand uit in een kamer van eer, der professoren. Men was echter den brand spoedig meester. Desondanks werd er zeer veel schade in de kamer aangericht, die door verzekering gedekt wordt. AFSCHUWELIJKE ROOFMOORD IN INDIe. In kampong Pedjambon te Weltevreden is het werd reeds met een enkel woord ge seindop gruwelijke wijze een oude dame van 92 jaar om het leven gebracht. Door inwoners van Pedjambon werd aan de politie gemeld, dat het huis van mevr Drigny, de weduwe van wijlen kapitein Drigny, nog steeds niet was geopend On middellijk begaf de politie zich ter onderzoek naar het aangewezen huis, dat men door een openstaand raam binnenklom. Toen men de slaapkamer van mevr. Drigny, links van de binnengalerij gelegen, befracl kreeg men een afschuwelijk tooneel te aan- schouwen. Mevrouw Drigny lag dood te bed Zooals reeds dadelijk kon worden geconsta- teerd, bleek zij door worging om het leven te zijn gebracht. In de kamer, refhts van de galerij hadden de daders een ledikant in brand gestoken, blijkbaar met de bedoeling het geheele huis in vlammen te doen opgaan, om zoodoende ''de sporen van hun misdrijf uit te wisschen. Dit is hun echter niet gelukt. Mevrouw de wed. Drigny was Timoreesche van geboorte. De politie stelde dadelijk een uitgebreid onderzoek naar de daders in. Reeds spoedig kwam men te weten, dat het huis's nacnts ge woonlijk bewaakt werd door een kebon, die overdag bij een andere familie werkzaam was. Deze man had juist een week verlof, die hij, naar hij voorgegeven had, in een kam pong achter Buitenzorg zou doorbrengen. Bovendien bleek nog, dat de man altijd in de schulden zat, en daar alles er op wees, dat de diefstal en de moord met medeweten van per sonen, die zich in het huis op bekend terrein bevonden, gepleegd moeten zijn, meende de politie er goed aan te doen, den man direct te laten opsporen. Het gelukte inderdaad hem in de door hem genoemde kampong aan te treffen. Hij werd in het bezit gevonden van een oude portefeuil- le met 110 aan contanten erin. In verband hiermede vermoedt de politie de oplossing van de vraag, wie de daders van dezen afsehuwelijken roofmoord zijn, reeds zoer nabij te zijn. Hoeveel er gestolen is, valt niet bij benadering te zeggen. Mevr. Drigny was echter blijkbaar goed gesitueerd, zoodat aangenomen mag worden, dat de buit niet onbelangrijk is geweest. GEDENKTEEKEN J. KLOOTSEMA. Naar het Hbl. verneemt, heeft zich een na- tionaal comite gevormd om op eenige wijze een blijvend gedenkteeken op te richten voor wijlen den heer J. Klootsema, bekend paeda- goog en oud-directeur van het Rijks Opvoe- dingsgesticht „De Kruisberg". Tot het comite zijn o. a. toegetreden de heeren prof. Casimir uit Den Haag en prof. Simon van der Aa uit Groningen. INBREKER AANGEHOUDEN. Te Heerlen heeft de politie aangehouden zekeren Van E., vroeger cafehouder, uit Heesberg, verdacht van dienstal met braak in een hotel te Venlo gepleegd. De man heeft bekend is naar Venlo overgebracht. UIT BERGEN. Inbraak in een pension. De dader(s) onbekend. In den vooravond van Zaterdag, toen de bewooners voor bezoek naar Alkmaar waren, is ingebroken in pension „Holland", op den hoek SchoolstraatStudler van Surcklaan. De ongenoode gasten zijn door een tuimel- .raam naar binnen gekomen. Zij hebben voor een waarde van circa 800.aan kleeren en gouden sieraden meegenomen. De familie De Lange, die om half 11 thuis kwam, waarschuwde de politie, doch tot heden is geen spoor van de(n) dader(s) gevonden. I Niets is verzekerd. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Ns. 11350, 11231 en 2732 1000. Ns. 4165, 8865 en 18608 400. Ns. 4575 en 14872 200. Ns. 3639, 3936, 8715, 8915, 10017, 10249, 16788 en 17248 100. j 80 melk- en kalfkoeien 350—/ 475 per stuk; 112 vette kalveren 2e kw. 0.80— 0.90, 3e kw. 0.66—/ 0.78 per K.G. le- vend gewicht, een goed kalf hooger, 113 nuchtere kalveren 11—/ 19 per stuk, 119 schapen 32—/ 40 per stuk, 520 varkens Holl. le kw. 0.800.82, 2e kw. 0.77— 0.79 per K.G. slachtgewicht, Overz. en Geld, le kw. 0.80—/ 0.82 per K.G. slaeht gewicht, vette varkens 75—78 ct. p. K.G, 48 paarden 150—/ 250 per stuk. BURGERLiJKE STAND. GEBOREN Petrus Johannes, z. van Petrus Nicolaas Reuzenaar en Elisabeth Kaandorp. Le- venloos aangegeven kind van Karei Johannes van den Brink en Immetje Boon. Hendri- kus Johannes, z. van Johannes Hofstee en Anna Elisa Josephina Simons. Dirk, z. van Dirk Verhagen en Dieuwertje Dekker'. Johannes Ernile, z. van Jacobus Johannes Gosewinus Savenuiter en Divera Balder. OVERLED'EN. Pieter Eecen, 54 jaar. Jan de Wit, 74 jaar. Geertje Grasboer, wed. Johannes Antonie Boersen, 91 jaar. Simon Zee- man, 70 jaar. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. Prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading 735 H. L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 17 Jan. Op de heden ge houden veemarkt waren aangevoerd: 597 vette koeien le kw. 0.941.04. 2e kw. 0.800.92, 3e kw. 0 66—/ 0.78 per K.G. slachtgewicht; mindere soorten lager; RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstaod 764.2 te Hapa- randa. Laagste barometerstand 743.9 te Storno- way. Verwachting (geldlg tot den avond van 18- Januari) Zwakke tot matigen wind uit zuidelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt of be- trokken, enkcle regenbuien, weinig verande- riiig in temperatuur. DE EX-KEIZERIN VAN MEXICO STERVENDE. Uit Brussel wordt gemeld, dat de toestand van Prinses Charlotte van Belgie, zuster vai Leopold II en als ex-keizerin van Mexico, we duwe van Maximilaan van Oost-enrijk, ten gevolge van algemeene lichaamsverzwakking hopeloos is. Haar einde is ieder oogeoblik te verwachten. De 88-jarige prinses leeft geheel teruggetrokken op h-et kasleel van Bouchot nabij Brussel. Zij verloo' na het drama van Queta-rero, waar haar echtgenoot gefusiilleerd1 werd, haar verstandelijke vermogens. Daar een geneeskundig onderzoek uit- maakte, dat haar toestand steeds verergerde. M W PROLONGATIE vorige lroers 2i pCt., heden - pCt. WISSFr.KOERSEN AMSTERDAM Oedeelteliik pecorrigeerd. (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1010 BANK4NSTELL1NGEN, Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. lOOo Resc. INDUSTR. OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. M A. m B. C. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BU1TENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworedjo I M1JNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee HoU. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. RulNer SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart h n Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Lloyd SCHEEPVAART BU1TENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash I I. Vorige Koers 101'A 102 243 lk 174V* 157i/e 158 129 641/s 1 Ibib 98 96 98 87 1961,* 373s/* 3618/, 978/, 158 6921/, 3821k 1858/, 173 1181/8 220 370 li 2048;, 395 3308/, 226 262lfc 473 V, 233 1541'* 336 175 3051/* 121/8 668/, 62iA 183 176i/» 2261/, 100 56 115V, 164 81,1 381/g 2021/, 437 4211/, 456 V, 127 1641/,. 44?A« 0; aapaq uba saaoyj pl.m. 1.30 pl.m. "1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 102 248 '741/, 1571/g 246i.8 15774, 15814 841-5 1768/, 84.5 1761-7 98 V, 1767/, 9814 69 86|.7r 372 360 '29 .811-1 718/, 85^.6 93s/b 86J9-1 198^ 15714 981/, 382 184 V, 6931/, 184 692 692»/, 382 117 118 220 39214 369 2 7 39H-3 392% 283-4} 329 225 J29|-9i 329% 226 273.4 233 155 335 175 473 158 173 230 V 12Vi6 183 227 100 115^-6 661-7 62^-3 226 99 661-7 62% 175 99% 62 226 99% 55 115% 38% 200 436 42314 156 200 2351/* 423 456 424 126 V, 1631/* t Londen Berlin Parijs Brussel (Beige) BazeJ Weenen p. 5ch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New.Vork Italic NIET OFFICIEEL. ft Vorige koers 12.138/, 59 37 9.94 34.78 48.221k 35.25 66.65 66.80 64.15 2-531/u 11.02V4 Koers op heden Oil.noteering 12.131A 59 30 9.95 34.78 48.18 35.25 66.6214 66.80 64.05 2.50.4 10.74

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2