30 Ct. KWATTA5^ Bat's KWAT1A «JREEPEM" TijdschRufien Sport Ingezonden st&akken Zeetrjeiiiigeii lie eft toning Albert zich gistexavond1 naar het kasteel begeven. DE BEWEGING TEGEN DE VREEM- DELINGEN IN CHINA. Zaterdag werd uit Sjanghai gemeld' dat de Chineezen ongcveer 100 man (waaronder 15 Engdschcn) he ben beiet van Koe-ling naar de kust te gaan. Uit dit berieht valt op te maken, dat de groote meerderheid van de 300 man, die er verleden week nog waren, naar de kust be eft weten te ontsnappen en van Kioe-kiang door kanonneerbooten is wegge- voerd. Het bekende Japansche nieuwsagentsehap „Nippdn-Dempo" zegt dat Japan de Chinee sehe nationalisten wel zal beschouwen als de souvereine macht, doch hen vooralsmog niet formeel als zoodanig zal erkennen. In Ja pan heerseht de indyuk, dat Tsjang Tso Lin, de Mandsjoerijsche opperbevelhebber te Peking, Tsjang Kai Sjelc, de opperbevelheb ber der troepen te Kanton, en de gouverneur van de provincie Sjanghai, in weerwil van hun onderlinge geschillen een gezamenlijk plan beramen voor een algemeene beweging tegen de vreemdelingen en voor de herove- ring der concessies. Japan wenscht te redden wat er te redden valt voor de groote uitbar- sting komt. De Britsche admiraliteii deelt mede, dat het eerste kruisereskader, dat ingedeeld is bij de Middellandsche Zeevloot, bevel heeft ont- vangen zich gereed te houden om, indien zulks noodig zal blijken, naar China te ver- trekken. Reeds acht kruisers bevinden zich in de Chineesehe wateren. Het achtste destroyer flotille is gereed uit te varen en twee andere destroyers bevinden zich bij Mal ta en zullen dienst doen als escorte voor de kanonneerbooten „Aphis" en „Ladybird", die zich aldaar ophouden en orders voor China hebben. Wcindaden te Foetsjau. Zaterdagavond heeft een troep studenten een aanval gedaan op het Spaansche wees- huis der Dominicanen, de kerk en de woning der geestelijken bij de stad. Zij verjoegen de religieuzen en maakten zich van verscheidene Chineesehe weesmeisjes meester; het ge- bouw werd geplunderd en beschadigd. De religieuzen en de geestelijkn hebben, met uit- zondering van den bisschop, de haven verla- ten. Hoewel Foetsjau door 40000 man na- tionalistische troepen bezel is, dte den zij niets om deze wandaad te beletten. DE OPSTAND IN NICARAGUA. De liberate leidcr,. Sacasa, heeft verklaard, dat hij cndanks de blokkade en de militaire bezetting van Nicaragua, tot het uiterste op zijn vclgens hem grondwettelijken post zal blijven. Daarmede kau het bemiddelingsvoor- stei van Costa-Rica als mislukt beschouwd worden. Te Washington wordt getracht zoowel gc- neraal Diaz als president Sacasa te doen be- sluitcn zich terug te trekken om nieuwe ver- kiezingen mogelijk te maken en daarna een nieuwen president te verkiezen. D'E KABINETSCRISIS IN p. DUITSCHLAND. Zaterdagavond heeft rijkspresident von Hindenbrg, die, nu dr. Curtius niet is ge- siaagd in de vorming van een kabinet, in den loop van den dag weer vele parlementsleden heeft ontvangen, den cud-rijkskansclier dr. Marx opdracht gegeven door onderhandelin- gen met de partijen vast te stellen, of de vor ming van een kabinet uit de middelpartijen mogelijk zou zijn. Dr. Marx schijnt deze mogelijkheid niet al te groot te achten, hij heeft al thans de op dracht niet onmiddelijk aanvaard, maar be- denktijd gevraagd. Gister is hij in contact getreden met ver scheidene vooraanstaande persoonlijkheden; ook heeft hij de Ccntrum-fractie verslag uit- gebracht over zijn onderhandelingen. In den laten avond werd bekend, dat dr. Marx de opdracht om een kabinet uit de mid- denpartijen te voruu»a, heeft aangenomen. Vandaag vangt hij de daarmede verband hou- dene besprekingen aan. DE GRIEP IN HET BUITENLAND Officieele telegrafische inlichtingen gewa- gen niet van een buitengewonen omvang van de griep in Zweden, Duitschland, Tsjecho- Slowakije, Schotland, Ierland, Bulgarije, Hongarije, Letland, Polen. Goedaardige gevallen in Joego-Slavie, Belgie, Noorwegen. In Zwitserland is het maximum bereikt te Bazel, Geneve, Bern en is thans afneming merkbaar. Gevallen van overlijden komen hoofdzakelijk voor onder bejaarden der be- volking; een centrum bestaat in het Oosten en het Zuiden van Frankrijk; de epidemie heeft een hoogtepunt bereikt te Parijs mid den December, gedurende December waren er 332 sterfgevallen aan griep en 1300 sterf- gevallen tengevolge van ziekten der adem- halingswegen. In Engeland is het algemee ne sterftecijfer in de laatste week van De cember hooger gewordende epidemie is niet ernstig; wat Spanje betreft, een epidemie in Catelonie en op de kust van Biscaye, die over het algemeen een goedaardig karaktex droeg, begon begin December te Barcelona en San Sebatstian en bereikte Maden midden De cember. OP ZOEK NAAR KUNERT. De Berlijnsche politie steft thans op luid- ruchtige wijze pogingen in het werk, om den bankier Kunert te pakken te krijgen, die, naar gemeld, er van beschuldigd wordt, dat hij ambtenaxen zou hebben omgekocht en dat kij betrokken zou zijn bij de verduistering ran dossiers uit het pale'is van justitie te Berlijn. Hoewel Kunert nog een betrekkelijk jonge man is, heeft hij reeds een zeer bewogen ver leden achter zich. Feiten, die hem voor en tij- dens den oorlog ten laste waren gelegd, poogde hij uit de wereld te helpen, door de desbetreffende dossiers te doen vernietigen. Intuschen heeft hij een groot vermogen ver- worven, dat op circa vier millioen mark wordt geschat. Tevens bezit hij een weelde- rig ingerichte villa in Griinewald. Zijn ver mogen bevindt zich grootendeels in Neder- land, daar hij bij een Nederlandsche crediet- insteliing geinteresseerd is. Hoewel in alle Berlijnsche bioscopen het bevei for itihecfifemsneming van Kunert op't witte doek te zien was, bleek het niet moge lijk, horn te Berlijn op te sporen. Toen het berieht binnenkwam, dat hij zich in Zwitser land bevond, zond de Berlijnsche politie een rechercheur naar de aangegeven plaats, maar opnieuw was de vogel gevlogen. Men neemt aan, dat hij zich thans ergens in Ne- derland verborgen houdt Tot. Kunert's verontschuldiging verklaart zijn advocaat, dat Kunert min of meer ge- dwongen was, de dossiers te doen vernieti- gen. Toen hij zich namelijk eenigen tijd gele- den candidaat stelde voor den raad van com- missarissen van de Benz Automobieien- Maatschappij, hadden zijn tegenstanders een afschrift laten maken van de op hem betrek- ldng hebbende strafacten. Hiermede poogden zij zijn verkiezing te verijdelea. Ten einde nu een herhaling van dei'gelijke" pijnlijke incidenten te voorkomen, zou Kunert besloten hebben de dossiers ten koste iederen prijs te doen vemietigen. van SiecKts een merk kan'tbeste zyn WEER EEN MOORDENNAAR DOOR DE POLITIE BELEGERD. Donderdag werd te Knoxville (Vereenigde Staten) een man binnengc-bracht, die in het stadsziekenhuis te Jefferson verbonden was voor een schot in het hoofd. Johnson had de wond1 opgeloopen in een gevecht tegen een dertigtal poiitieagenten, die hem in zijn huis belegerd hadden. Nadat zij schot na schot in het gebouw gezonden had, gebruikte de poli tie ten slotte bommen met huilgas en dyna- miet om den eenzamen strijder te overwin- nen. Hij werd geveld door het schot in zijn hoofd, juist op het oogenblik, dat zijn huis in vlammen opging. Als Johnson blijft leven, zal hij beklaagd worden van het vennoordpn van twee vrou- wen en een man. De vrouwen had hij gedood als gevolg van een hoogloopende ruzie. Na zijn daad was hij naar huis gesneld en had zich daar verschanst. De man, d'ien hij ge dood heeft, was een toesehouwer bij het be- leg, die zijn nieuwsgierigheid wel duur heeft moeten bekoopen. KORTE BERICHTEN. Vemomen wordt, dat de eerste proef met het nieuwe stelsel draadlooze tefefonie tusschen Australie en Groot-Brittanme een zeer bevredigenid resultaat heeft gehad. Een snelheid van ongeveer 250 woorden per mi- nuut werd zonder moeite veiikregen. Naar gemeld wordt heeft de Fransdie minister van binnenlandsche zaken het ver- bod inzake invoer van Duitsche bladen in El- zas-Lotharingen opgeheven. Naar uit Dresden en Keulen gemeld wordt daalt het water van Rijn, Elbe en ne- venrivieren geleidelijk, doordat de regenval gedurende de laatste dagen uitgebleven is. In de zittir.g van den Franschen Senaat van gister werd Doumer tot voorzitter van den Senaat verkozen. Te Reval is een valschemuntersorgani- satie ontdekt, juist op het oogenblik toen zij wilde beginnen met de uitgifte van valsche 1000-markbiljetien. Het materiaal is in be- slag genomen. Op uitnoodiging van den Letlandschen minister van buitenlandsche zaken is Aratow, lid van het Russische volkscomffltSsariaat van buitenlandsche zaken, naar Riga vertrokken om de onderhandelingen inzake een garantie- pact tusschen Rusland en Letland voort te zetten. Deze zullen Maandag a.s. worden hervat. Gustav Gdmbos, de broeder van den leider der Ontwakende Hongaren, heeft zelf- moord gepleegd in de villa, waar indertijd Schultz, de moordenaar van Erzberger een schuilplaats had gezocht. Te Gen# is een groote katoenspinnerij door brand verwoest. De schade loopt in de millioenen francs, 200 arbeiders zijn werk- loos. Het langste gesprek, dat in de eerste week van den telefoondienst, tusschen Londen en New York is gevoerd, is het gesprek van een man in,New York en 'n vrouw e Londen, dat een half uur duurde en honderdvijftig pond sterling 1800) kostte. Het Fransche kampioenschap voor hardrijden op de schaats over 500 M. is ge- wonnen door Hassles in 48.8 sec. Tweede was Quaglia in 50 soc. Op de 5000 M. was Quaglia eerste in 9 min. 26.6 sec. Tweede Hassler in 9 min. 28.6 sec. De in het Hongaarsche valschemunters- proces tot 3% jaar tuchthuisstraf veroordeel- de chef der politie Nadossy is naar de straf- gevangenis te Harta overgebracht. Op het spooiwegtraject Landau-Zwei- brucken vonden spoorwegarbeiders vijf groote cementen buizen. Bij het onderzoek is gebleken, dat de daders soldaten moeten zijn uit de naburige door de bezettingstroepen ge bruikte kazerne. Aanzienlijke schade is door brand aan- gericht in de chocolade fabriek Hauswald te MaagdenburgNeustadt. De brand was ver- oorzaakt door kwaadwilligheid. Na zeven voorstelling van de Portugee- sche tooneelbewerkingvan het boek „La Gar- gonne", hebben de autoriteiten verdere opvoe- ringen verboden, omdat een deel van het pu- blielc er aanstoot aan nam. Men meldt uit Parijs dat het aantal ondersteunde werkloozen sedert een week voor geheel Frankrijk toegenomen is van 17.000 tot 28.000. Mussolini en Winston Churchill had den Zaterdag een onderhoud van particulie- ren aard, dat ongeveer een uur duurde. De Engelsche ambassadetir nam er gedurende een half uur aan deel. De organisatie van textielarbeiders in Oost- en Midden Saksen en Thuringen heb ben tegen 31 dezer het looncontract opgezegd. Zij verlangen loonsverhooging. Nog in den loop van deze maand zullen de onderhande lingen beginnen. Naar uit Lissabon wordt gemeld, is Jose Julio da Costa, die 8 jaar geleden presi dent Sidono Paes op het station te Lissabon dood schoot, te Oporto gearresteerd. Noord-Hollatid heeft deze week een foto van en een artikel over den te Hoorn geborer. jeugdigen prof. H. A. Kaag. De begrafenis van rechercheur Kok, die te Leiden als slacht- offer van zijn beroep het leven liet, is met een 4-tal foto's vertegenwoordigd. Vele kieken en tekt verduidelijken het bereiden van kaas op ouderwetsche wijze. Voorts veel nieuws eu verschillende verhalen. VOETBAL. Alcmaria Vidrix—lielder 2—2. Na een bpitengewoon spannenden strijd heeft Alcmaria in deze ontmoeting een punt moeten laten vallen, een punt, dat door het gelijke spel van Haarlem en de nederlaag van K. F. C. bijzonder waarde had. Gelukkig echter is er nog een punt gpred. En ook dit punt zagen wij in gedachten al mee naar't Noorden genomen, toen Helder met 21 voor stond en een straischop kreeg te nemen. Jelle Blinkhof miste deze echter en'even later maakte Doeschot gelijk. Het prachtige voetbalweer had opnieuw een groote menigte naar den strijd doen ko men. Den Helder leverde ook een zeer groot aantal supporters en zoodoende floot scheids- rechter Kiihne voor een dicht bezet „huis" beginnen. Alcmaria was niet gelukkig voor dezen strijd tegen Helder haar aanvoerder Bos te moeten missen. Homan verving hem zoo goed mogelijk, maar toch gelooven wij dat met Bos in de gelederen de uitslag anders zou geweest zijn. Den goed en vorm van vorigen Zondag kon Alcmaria niet te pakken krijgen. Helder nam al spoedig dte leiding door Re its ma, die een gemakkelijken kans handig benutte. Talrij ke aan vallen van Alcmaria op het Helderdoel werden door backs en keeper afgeslagen. Dat de verdediging soms leelijk in 't nauw zat, biijkt wel hieruit, dat twee- maal een achterspeler bijna in eigen doel schoot. De aanvallen van Helder, dat ten flink open spel speelt, zijn niet zoo talrijk maar wel snel en gevaarlijk. In een nieuwe periode van Alkmaarsch overwicht weet Mulders nog voor de rust de gelijkmaker te scoren. Een prachtschot van Elfring werd even mooi gehouden. Ook een schot van Schuit. Rust 1 1. Na de pauze werd de strijd steeds span- nender. Geen der partijen kon er maar in slagen te scoren. Elfring werd veel tekort aan 't werk gezet- Wat hij te doen kreeg, deed hij schitterend, want hij was gistexen bijzonder op dreef. Elke aanval door hem geleid was een geyaar. Dat bleek in 't laatst van den wedstrijd. Na een half uur bracht een snelle uitval Helder haar tweede doelpunt en haar overwinning scheen reeds zeker toen even later wegens hands van Hartland een straf schop werd toegekend. Blinkhof miste. Alc maria begreep dat er nog een kans was. Weer zette Elfring mooi voor en Doeschot maak te gelijk. Van toen af waren de laatste minu- ten geheel voor Alcmaria. Mulders was tot tweemaal toe niet gelukkig met schieten. Juist toen er een ver schot op doel gelost werd floot de scheidsrechter eindigen. De bal kwam nog met behulp van den keeper in't doel, maar't was te laat. De leiding van den heer Kuhne schonk weinig bevrediging. Hij was weifelend in zijn optreden en diverse overtredingen ontgingen hem. Hij liet zich nog wel eens bei'nvloeden door appeleeren. Bij het doelpunt, dat uit een corner gemaakt en niet toegekend1 werd, wees hij eerst naar het midden en gaf dhama een vrijen schop voor hands. Erdsieck was bij Alcmaria in besten vorm. Ooms en Hartland waren steeds op hun hoe- de. De middenlinie steunde niet zoo goed als de vorige week. Klinkhamer was uitstekend. In dte voorhoede wilde het niet best vlotten. Elfring zeer goed. Het spel van Helder is ons meegevallen. De spelers waren snel en zaten er fanatiek op. Er waren stevige knapen bij. Zij hidden 't spel goed' open en passeerden soms heel mooi langs den grond. A s. Zondag dte hoogst belangrijke ont moeting Haarlem—Alcmaria. De stand is thans als volgt: Haarlem Alcmaria K. F C. Zeeburgia W. Frisia Helder Bloemend. V. V. A. Hollandia Schoten 14 8 13 13 13 32—18 20 37—27 16 25—20 16 33—16 15 35—25 14 31—46 11 22—30 11 34—32 9 24—32 9 25—43 7 Alcmaria II dteed gisteren in IJmuiden goed werk en wist het tweede elftal van de Stormvogels met 32 te verslaan. P. v d. Hors't speelde weer eens met de Alcmarianen mete. Haarlem II versloeg A. F. C. II met 32. Bl. Wit III—Watergraafsmeer II 2—2. Uitslagen 2 A. Schoten'Haarlem 2—2, Hollandia Bloemendaal 01, W.-FrisiaZeeburgia 1—1, K. F. C.—V. V. A. 2—3. Afd. ISpartaD. F. C. 50 R. C. IT.Gooi 30 H. V. V.Stormvogels 16 ExcelsiorV. U. C. 12 Ajax—Bl. Wit 5—0 3 A: H. R. C. won van Q S C. met 2-D. Een goede prestatie. Afd. II. A. S. C.—H. B. S. 1—3 U. V V.—H. F. C. 2-1 HilversumZ. F. C. 40 Edo—V. O. C. 5—1 Spartaan—Feijenoord 34 Afd. III. ViteseseDoto 22 E. BoysHengelo 62 Go Ahead^Robur 11 Afd. IV. WilhelminaEindhoven 24 Willem IIM. V. V. 3—3 N. A. C.Bredania 41 Afd. V. Be Quick—G. V. V. 4—2 Fries! and-Achilles 93 Op eigen terrein behaalde Vrone II te Pancras een 31 overwinning tegen Ber gen II. i Ziet gij ouder uit dan gij zijt? HET INTERNATIONAAL BILJART- TOURNOOI TE ARNHEM. Het Kampioenschap van Europa. Van Belle Eumpeesch kampioen. De gistermiddag te Arnhem beslissende partij DommeringVan Belle is door Van Belle uitgemaakt in 21 beurten. Hierdoor is v. BeUe dus Europeesch kampioen. Hij maak te in de laatste partij een hoogste serie van 132 en had een gemiddelde van 16.18. Dom mering bleef achter op 340 mpt als hoogste serie 88 en een gemiddftfde van 19.04. Doordat de beslissende laatste partij van het tournooi tusschen Dommering en van Belle door den laatste met 400 tegen 340 werd gewonnen is de Belg van Belle kam pioen van Europa geworden. De tetaaluit- slag luid't als volgt l.v. Belle.6 5 l 2325 92 224 25.27 2. Moons 6 4 2 2052 98 137 20.93 3. Dommering 6 4 2 2241 126 180 17.79 4. Corty 6 3 3 2032 87 160 23.36 5. Poensgen 6 13 3 2113 97 173 21 78 6. Soussa 6 2 4 1848 112 85 16.50 7. Fougeret 6 0 6 1046 110 87 9.50 (Butien vcranlwoo-detijlheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijsi eeenszins dat de ~edactie er mede instemt.) STEDELIJKE MUZIEKTUIN. Geachte Redacteur! Wil mij s. v. p. nogmaals gastvrijheid ver- leenen voor enkele opmer kirn gen over boven- genoenxd onderwerp. Het artikel over het- zelfde onderwerp, geplaatst in het nummer van Zaterdagavond j.I. en onderteekehd door den heer C. A. Witte, noopt mij nog een paar korte opmerkingon te maken. Dit ingezondeu stuk is weer een bewijs te meer, voor hetgeen ik de vorige week beweerde ,n.l. dat het voor velen een moeilijk probleem lijkt, zich een juist begrip te vormen van de organisatie van den muziektuin in den Hout. Zelfs de pachter van het buffet, de heer Witte, heeft dit probleem nog niet opgelost. En men moet zich toch tevoren „goed orienteeren" dit is ook de meaning van den heer W. als men eenige zaak in het publiek wil bespreken men komt andters zoo gemakkelijk tot het ge- ven van geheel verkeerde inlichtingen en brengt de menschen op een dwaalspoor. Het begin en het slot van bedoeld ingezon deu artikel geven den indruk, als zou het een wederlegging moeten zijn van hetgeen ik in mijn vorig artikel betoogd heb. Doch bet doorlezende, bemerkt men tersfond, dat het artikel met andere doeleinden geschreven is; de hoofd'inhoud er van is immers gericht tot de exploitatie-commissie van den muziektuin en later ook tot ons gemeentebestuur; het geldt hier dus een zaak: pachter van het buf fet contra exploitatie-commissie en gemeente bestuur. Deze kwesfie is door mij in't geheel niet aangeroerd, om de eenvoudige red en, dat zij mij niet aangaat; in hoofdzaak heb ik ge schreven over het verkeerde begrip van de organisatie van den tuin, en betreft m. a. w. die Zaak van het publiek contra den Muziek tuin. De min goede verhouding, die er blijkbaar bestaat tusschen pachter en exploitatie-com missie, kan mij betrekkelijk koud laten en heeft dan ook niets uit te staan met het be- toog in mijn vorig artikel; in die richting (van bedoelde verhouding) heb ik mij dus niet behoeven te „o r i en t eeren". Zoo o. a. is het m ij en zal het ook het publiek wel to- taa lonverschillig zijn, wie de eigenaar is van de stoelen en tafels in den Muziektuin; men befaalt voor de 21 bewuste concerten eenvoudig een klein entree en maakt daarbij gebruik van een der aanwezige stoe len of banken. Bovendien zie ik niet gaarne, dat men „de vuile wasch" buiten 'shuis behandelt en houd er mij dan ook liefst zoo ver mogelijk van vcrwijaerd. Verder wil ik den heer W. nog wel mee- deelen, dat het niet in mij opgekomen is te meenen, dat ik competent zou zijn of wel de verplichting of het recht zou hebben, het College van B. en W. en den Raad van advies te dienen zooals de heer W. in zijn artikel doet bij het nemen van maatregelen, die eventueel betrekking hebben op den Muziek tuin of wel op de bestemmirig van de bewuste 2000, en heb hieromtrent dus niets te zeg- gen. Wat de organisatie van den Muziektuin betreft, wil ik den heer W. nogmaals verze- keren, dat de tuin financieel geheel op zich- zelf staat, zichzelf lean redden en zonder ge bruik van de belastingpenningen der Alk- maarsche Burgerij tot stand gebracht is en ook in stand gehouden wordt. Mocht dit voor hem niet voldoende zijn, dan zou ik hem wil- len adviseeren, zoo mogelijk, zijn licht te gaan opsteken bij den Wethouder van Fi- nancien. Ten slotte ben ik er mij niet van bewust, en de heer W. heeft mij er niet van over- tuigd, dat ik verschillende zaken scheef voor- gesteld zou hebben, zoodat er m. i. geen sprake kan zijn van „recht zetten", zelfs niet in het geval, dat de heer W. bedoelt, wanneer hij zegt: „HiermtEde recht gezet, dat de heer O. vergeten heeft". Want hoe kan iemand iets recht zetten, dat niet alleen niet scheef, maa zelfs in 't geheel niet gezet is. Doch dit laatste zal wel bij vergissing uit zijn pen gevloeid zijn en vergissen is menschelijk. M. de Redacteur, met dankzegging voor de verleende plaatsruimte en met de verzeke- ring, dat ik op dit onderwerp niet meer zal terugkomen, blijf ik, Hoogachtend, Uw dw., A. OHLEN. Mijnheer de Redacteur, Gaarna nog eenmaal wat plaaisruimte tet beantwoording van den heer Tuimnan vaa Oost-Knollendam. Bij voorbaat mijn dank. Wij komen met het schrijven van den heej T. wel eens een keer op zijwegen. Hoe inte- ressant en nuttig het op zichzelf ook kan zijn om die te bewandelen, zij zijn niet altijd ter zakc. Daarom zul ik hem op dezen wegai niet volgen, al waren de dingen die hij sc'.irijft ook wel van andere zijde te belichten Tot mijn spijt meet ik al weer opmerktn. dat de heer T. wat viuchtig heeft gelezen, an ders ken hij toch niet schrijven dat ik alleen over het pensioen van den boer schrijf cn daartcgen wil opkomen, al heb ik het daar- over in hoofdzaak. In mijn eerste artikel zeg ik: dat de verplichting om te verzekeren vocu den boer beter is dan een cvurtueeie Pacht- wet; dat een wettelij'ke verplichting de concur- rcntie bij verhuring of verkooping zou belet ten om de voordeelea van een verzekering te gen den ouden dag te niet te doen; dat de premie voor ouderdomspcnsioen voor den boer en zijn arbeider uit het bedrijf kan komen, omdat er een mcerwaarde is in de pacht- cn koopprijzen; dat het dus goed is cm pensioen verplich- tend te stellen, waardoor deze prijzen zullen da lea, wat naderhand voor niemand een be- zwaar zal zijn. In't algemeen huldigt ook de heer T. de gedachte dat pensioen kan worden bekostigd uit de meerwaarde, dus komen wij vrijwel in 't zellde schuitjc terecht. Wat echter niet wil zeggen, dat ik alles wat hij schrijft zou willcn onderstrepen. Ik ben uitgegaan van de veronderstelling, dat elk bedrijf zooveel mogelijk voor de so- ciale verzekering moet zorgen van hen die dat bedrijf diaien. Dit wordt meer en meer ingezien In Sep tember j.I. vroegen tooneelisten aan directies van schouwburgen om bij die entree 10 cent te heffen ten behoeve van hunne pensioenen. Heerlijke verbetering ook in deze kringen. Hoelang zal het duren dat deze zaak get- regeld is voor den landbouwer, waar het m. i. ook kan zonder al te groote bezwaren; en voor andere bedrijven? Hoogachtend, A Ofoiam,A. BLAUW. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND Agamemnon 14 Jan. v. Catania n. Messina. Aurora 14 Jan. v. Rott. n. Vigo. Dido 14 Jan. v. Amst. n. Stettin. Erato 14 Jan. v. Amst. te Hamburg. Prins der Nederlanden (uitr.) 14 Jan. v. Singapore. Johan de Witt (uitr.) 14 Jan. v. Genua. Perseus 14 Jan. v. Aarhuus n. Amst. ROTTERD. LLOYD. Deli (thuisr.) 15 Jan.V Belawan. Patria (uitr.) 14 Jan. v. Southampton. KON. PAKETV. MIJ. Van Heutz, 14 Jan. v. Belawan n. Penang STOOMV. MIJ. OCEAAN. Agamemnon 15 Jan. v. Batavia te Amst. - Phemius v. Japan n. Amst. 14 Jan. te Pe nang. Peisander v. Amst. n. Batavia, 15 Jan. v. Sabang. Stentor 15 Jan. v. Liverpool n. Java. JAVA CHINA JAPAN LIJN. 5 Tjisondari 15 Jan. v. Batavia te Shanghai. Tjitaroem 13 Jan. v. Shanghai n. Dairen. HOLLAND OOST AZIE LIJN Gemma (thuisr.) 15 Jan. v. Vladivostock. Ouderkerk 14 Jan. v. Bremen te Hamburg Simaloer 15 Jan. v. Hamburg n. Amst. Zosma (uitr.) 15 Jan. v. Manila. HOLLAND AFRIKA LIJN. Ares (uitr.) 14 Jan. te Port Natal. Java (thuisr.) 13 Jan. te Suez. Bilderdijk 15 Jan. v. O.-Afrika I.v. Antw. tr Rotterdam. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Drechtstroom 14 Jan. v. Dakar n. Sierra Leona. Jagersfontein (thuisr.) 15 Jan. te Kaapstad Meliskerk (thuisr.) 15 Jan. te Dar-es-Salaam. Ceres 10 Jan. v. Accra n. Freetown. Djocja (thuisr.) 11 Jan. v. Monrovia. «f Eemstroom 15 Jan. v. Amst. n. Hamburg. Vlieland (uitr.) 14 Jan. te Accra. IJstroom 14 Jan. v. Amsterdam te Hamburg. KON. NED. STB. MIJ. KON. WEST IND. MAILD. Strabo 15 Jan. v. Rott. n. Algiers. Adonis 15 Jan. v. Amst. n. Hamburg. Dido 14 Jan. v. Amst. n. Stettin. Erato 14 Jan. v. Amst. te Hamburg Oranje Nassau 15 Jan. v. Amst. n. Hamfc. Orestes 15 Jan. v. Amst. n. West-Indie. Orpheus 15 Jan. v. Amst. n Kopenhagen. Perseus 14 Jan. v. Aarhuus n. Amsterdam. Pollux 15 Jan. v. Amst. n. W.-Indie via Antw. Achilles 14 Jan. v. Cephalonia n. Patras. j Aurora 14 Jan. v. Rotterdam n. Vigo. Bennekom 15 Jan. v. Chili l.v. Antw. te Rott. Delfia 14 Jan. v. Melilla n. Alicante. Euterpe 15 Jan. v. Amst. n. Bordeaux. Haarlem (uitr.) 14 Jan. te Callao. Hercules (uitr.) 14 Jan. te Curasao. Ilos 15 Jan. v. Amst. te Rott. Pangbourne 14 Jan. v. Candia te Valencia Pluto 14 Jan. v. Tarragona te yalenda. Tellus 14 Jan. v. Malta n. Tunis. Ulysses 14 Jan. v. Varna te Constanza. Zeus 14 Jan. v. Malta te Piraeus. HOLLAND AMERIKA LIJN. Cardiganshire 15 Jan. v. Rott. n. Vancouver via Londen. J.,,. Westerdijk 15 Jan. v. Rott. n. Baltimore. Spaarndam, Rott. n. New-Orleans, 13 Jan. v. Coruna. Lochkatrine, v. Vancouver n. Rotterdam, 14 Jan. te Liverpool. Narenta v. Rott. n. Vancouver 12 Jan. v. Cristobal. Nidheroy, v. Vancouver n. Rott., 13 Jan. v. Seattle. Rijndam (toer. boot) 14 Jan. v. Aden, Boar- bay n. New York. Veendam v. Rott. n. New York, 15 Jan. v. Boulogne. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland 15 Jan. v. B.-Ayres te Amst. Kennemerland 14 Jan. v. Buenos Ayres a Rotterdam. ROTTERD. ZU1D AMERIKA LIJN. j Zijldijk (thuisr.) 14 Jan. te St. Vincent. J? Poeldijk (uitr.) ,1,4 Jan. Lissabon. MFJNHARDT's KeeipijiailaibletSew genezen. ontsmetten en zuive- ren tie Keel. Bij Apoth. en Drogisten. Flacon 60, Buisje 12 13 14 10 13 13 7 6 6 6 4 3 4 3 2 4 2 4 3 2 3 5 1 3 3 2 4 3 4 4 6 6 5 7 8 Slechte spijsverte- j^ng, verstopping. maagkwalen enz.. werken nadeelig op uw humeur en ge- stel. Foster's Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid- del, dat uw kwaal doet verdwijnen. Poster's Maagpillen Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. gesp gew. verl. brt. h. s. gem.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3