1 P - 1 Aspirin Stasfsnleuws Zeifrijzisradl Bafcmeai Voor winkeliers bij Gross, v/h. M. DE HAAS,Alkmaar. pad zal vaak een b\lan<grij(k percentage der jonge kiemplanten het .moeten afleggen in den strijd tegen de schiiramels, terwijil bij zufke geintecteerde zaden de opkorqst door het ont- smetten belanigrijk verbeterd kan worden. Over het algemeen wordt diit nog lang met voldoende ingezien en nog niet voidoende gebruik gemaakt van desinfeeteeren van zaai- zaad. Diit geidt vooral ook op tuinbouwgebied an ben i'k er van overt uigd, diar, eer wij 10 jjaren verder zijn, allerlei tuinbouwzaden regeld zullen worden ontsmet, waaraan thans nog niet wordt gedacht. Hier zal ook de weg gevolgd worden, die de land'bouwer al ate een voordeelige heeft leeren bewandelen 'Denken wij daarbij aan de ontsmethng van tarwe, rogge en lijnrzaad. Telkenjare wordt ons bewijsmateriaa', om het voordeel van ontsmetting aan te toonen, op grond van vergelij'kende onkcmst-kiemproeven grooter Het gezon'dheidsonderzoek kan de inzenders van bepaalde monsters over de al of niet wenschelifk he id van onfsmetten nauwkeurig inliehten. Het staat aan de land- en tuinbou- wers daarmede hun voordeel te doen. Als laatste voornaam onderdeel van het onderzoei blijift thans over de cultuurcca- trole, doch zal ik deze slechts zeer kort be- spreken in verband met het verdere program. De cultuurcootrole heeft tot taak de "vast- stelling van de soort- en varieteitecht'heid van het zaaizaad, voor zooverre deze niet aan het zaad zeive te constateeren is. Deze herkemndnig geschiedt voor zoover mogelij'k aan de planten in jeugdtoestand, indien nood- zakelijk aan de volwassen planten Waar het op aankomt, is, dial in beide gevallen, "door Ihet in cultuur nemen van ingezonden mon sters, de inzender in de gelegenheid wordt gesteld.wettig bewijismateriaal aar, te voe- ren, indien later geschi! mocht ontetaan om- trer.t de al of niet echrheid van het gekochte zaad. Ik wil op dit »urt niet Wij/en stilstaan. doch er slechts de aandacht op vestigen, dat juist uit deze streken in December 1925 een rapport is versbhenen van eene Provincial Commissie voor zaaizaden uit de Veilingen voor Noord-Holtena, bestaande uit de hee- ren Hazeloop, Niissen en Balk waarin juist op h"t laten aanzekten van cultuurproeven wordt aangedlrougen van partijen zaad ge- zamenlijk door de landbouwers gekocht en waarin een en a ne'er uitvoeriger wordt toe- gelicbt. Een speciaal onderdeel van de wer'kzaam- heden der cu'tuurcontrole is het vervroegen /an cultuur in kas of warenhuis, of on dor dien invloed van eene sterke kuustmatige belich- fing, waardoor het sonis mogeliik wordt. eenige maanderi eerder een oordeel uit te snreken dun anders mogelij'k ware geweest Grfracht is met behulp van sterke electa <sehe belichh'ng, zOowei de duur ate de inten- siteit van de natuurlufce belicht:ng. die in de domkere wipitermstaAeti te gerinig is voor «en behoorli'ke atamtlatie der ongroeiende plan- ten aan te vullen. Door deze snoedmethode zijn nieuwe pers- pectieven neon end om de confrole op de Tasecfr'Jyu'd meer omvaftend te maken De eerste sohrede rn deze refuting werden reeds gezef bii de onherschentire' in de winder- maanden van zi'veruienzaad-rasfeen en bij die van zomer- en wimrtvar^"r.°rroti ("Wordt vervol'gd). HEX NEDERLANDSCH-BELGISCH .VERDRAG. uisferavond had in de Harmonie de aan- gekondigde vergadering plaats, waar de heer n. Groenewout optrad als spreker over bo- venstaand onderwerp. Er waren een vijftig- tal bclangstellenden. Mr. W. C. B o s m a n deelde bij de opening mede, dat enkele leden der afdeeling van den Vrijhe.dsbond deze vergadering had- den gewenscht met het oog op het belangrijke van het verdrag, dat op het oogenblik deu staat beroert. Spr. memoreerde hoe de Twee de Kamer het verdrag goedkeurde met de kletnst mogelijke meerderheid en dat 'hans het woord is aan de Eerste Kamer. Waar mi velen meenen, dat met het verdrag de vrijheid van handelen van ons land in het gedrang zal komen, is het wel wenschelijk, dat ieder beseft wat het verdrag eigenlijk beteekent, al •vas het maar alleen om zich rekenschapte geven aan wien men bij de verkiezingen zijn stem geeft. De heer Groenewout, dien spr. ten dezen deskundig meende te mogen achten, had op zich genomen het verdrag uiteen te zettec Hiermee gaf spr. dezen het woord De heer Groenewout onderschreef wat de voorzitter had gezegd over de belang- stelling voor het verdag in ons land en merf- te dan op, dat het tractaat geen nieuwe over- eenkomst is, maar alleen een vernieuwing van een reeds bestaand. Spr. herinnerde vervoi gens hoe Nederland en Belgie indertijd tot een komnkrijk werden samengesmolten op verlangen der groote mogendheden, als bo!- werk tegen Fransch annexionisme en ate een krachtige staat, welker leden in vele opzich- ten overeenkomst hadden Dit politieke huwe- lijk tusschen Noord- en Zuid-Nederland bleek ecl,ter niet gelukkig, gelijk spr. naging, om dat de tegenstellingen zich al dra ontwikkel- den. In 1830 stegen deze zoo hoog, dat aan de scheiding moest worden gedacht, die dan ook in 1839 tot stand kwam op wensch van de andere mogendheden, die den wapenstil- stand, die tot dien geduurd had, moede wa ren. De Nederlandsche koning en zijne raads- lieden berustten slechts noode in het verlier van de helft der prm/incies, waartegenove* slechts stond dat Zuid-Limburg met Maas tricht en geheel Zeeuwsch-Vlaanderen bij Noord-Nederland kwamen. Spr. memoreerde, dat Nederland de souve- reiniteit over de Schelde kreeg en het vrije verkeer van alle scheepvaart (uitgezonderd oorlogsschepen) moest toestaan. De haven van Antwerpen, mocht alleen handelshaven zijn met behoorlijke verbinding met den Rijn 'Uit de scheidingsacte -h'aalde spr. voorts nog aan, dat Belgie ten eeuwigen dage neutraai werd verklaard. Spr. merkte op, dat men wel zeer moet zoe ken om te beweren, dat Antwerpen een Rijn- haven en dan no wel een Rijnhaven van be- teekenis zou zijn. En toch heeft Antwerpen, gelijk spr. op een kaart aangaf, reeds in 1839 gedaan gekregen, dat het ate Rijnhaven werd beschcuwd. De toen geschapen verbin ding met de Waal via de Zeeuwscbe wateren bestaat nu nog bijna onveranderd. Een wij- ziging kwam er in toen Nederland een dam in de Oosterschelde en het Sloe legde, ten be- hoeve van een spoorweg. Nederland groef toen een kanaal door Zeeuwsch-Vlaanderen en een van Vlissingen naar Veei'e, waardoor ons land in elk opzicht voldeed aan den plicht, voorgeschreven in de acte van 1839. Spr. kende deze scheepvaartroute volkomen en durfde gerust beweren, dat Nederland h;t verdrag getrouwelijk is nagekomen, ook al doordat tijdig voorzieningen zijn en worden getroffen in Belgie's belang ten behoeve van de steeds stijgende eischen der scheepvaart. De Belg geeft toe dat er een behoorlijke ver- bindingsweg is tusschen Antwerpen en den Rijn, maar meet dat aan 'n anderen ('n korte- ren) weg gedacht moet worden om de Rijn- vaart meer dan tot nu toe naar Antwerpen te trekken. Daarom eischte Belgie in 1919 het graven van een nieuw modern kanaal, dat zcodanig moet zijn, dat drie groote Rijnsche pen elkaar op elk punt moeten kunnen pas- seeren. Een breed te van 100 M. is daarvoor zeker noodig. Van opstopping van scheep- vaartverkeer zal dan geen sprake meer zijn, het peil zal overal gelijk zijn, zoodat slechts een sluis noodig is. De weg van Antwerpen naar den Rijn zou daardoor 75 K.M. korter worden. De aanleg van dat kanaal zou eigenlijk zijn een verleggmg van de Antwerpsche ha ven naar den Moerdijk. Een ander gevolg zou zijn, dat Belgie nog een tweede kanaal kreeg, dat van Antwerpen naar Ruhrort gaat, gedeeltelijk door Nederlandsch Limburg. Op deze wijze zou Belgie pogen Iangs twee erlei weg de Rijnscheepvaart op Antwerpen te concentreeren. Men vraagt zich af: waar heeft Belgie het aan verdiend dat Nederland het steunt in dd streven? Spr. verwees hiervoor naar den oor- log van 19141918, waaruit Belgie met de geall.eerden als overwinnaar naar voren trad. Het verlangde toen, evenals de anderen schadeloossfelling voor zijne offers en de vrienden wilden daaraan wel voldoen (al- thans het werd vaak genoeg gezegd), maar al spoedig bleek, dat de buit voor Belgie niet groot zou zijn. In Belgie gingen toen stemmen op, die, in navolging van artikelen in Belgische bladen van 1916, betoogden dat voor Belgie zeer zeker geen territoriale schadeloos- stelkng zou zijn te krijgen, maar dat Nederland eigenlijk wel wat mocht offeren, omdat toch immers Belgie voor zijn noorder- buren in den oorlog de kastanjes uit het vuut had gehaald. Zoo kwam men met de bewe ring dat Zeeuwsch-Vlaanderen ten onrechte bij Nederland was gevoegd, da,t om de verde- diging der Maasbnie het noodig is dat Zuid- Limburg bij Belgie komt en dat Belgie de souvereiniteit over de Schelde moet hebben Deze verlangens vonden in Belgie veel steun en toen het vredesverdrag moest worden op ge maakt, vroeg Belgie hoe zijn groote vriender, over deze eischen dachten. Deze konden daar natuurlijk niet zoo maar zonder meer op in- gaan, omdat immers het zelfbeschikkings- recht der volken werd erkend. Onze regeering heeft niet nagelaten duidelijk te maken, dat het op het door Belgie gelanceerde denkbeeld nooit zou ingaan. Lange onderhandelingen hadden tot gevolg, dat Nederland in 1920 deze weigering nog herhaalde en toen hebben de geallieerden er bij ons land op aangedron- gen. dat Nederland ter wille van Belgie's veiligheid met dit land in onderhandeling zov. treden, waarvan het gevolg zou moeten zijn nadere militaire aaneensluiting van die beide landen De Nederlandsche vertegenwoordi- gers in de ..Commissie van veertien" betoog den krachtig, dat ons land daaraan geen behoefte had. De tweede teleursteliing voor Belgie werd ook in geallieerde kringen on- aangenaam gevoeld. Belgie kwam nu ten derden male met ver langens, betocgende dat het noodzakelijk een beteren scheepvaartweg voor Antwerpen mcest hebben, om het door den oorlog zoo zwaar getroffen land weer op krachten te helpen. Dit betoog, gestoken in 'n idealistisch kleedje, vond ook steun bij andere landen, die als hunne meening te kennen gaven, dat elk land zich moet beschouwen als deel van een geheel en dus niet alleen allereerst aan eigen behoud moet denken, maar wel eens wat moet offeren ten bate van een ander. In dezen ge- dachtengang, het „Europeesch" denken, is ook onze minister van buitenlandsche zaken, de heer van Karnebeek, gevangen geraakt, die o.a in de Tweede Kamer betoogde, dat Nederland voor dit nieuwe reehtsbeginsel met woord en daad propaganda moet maken Gelukkig noemde spr. het, dat zoovele Ka- merleden vooropstelden dat een goede verhou- ding met Belgie noodig is. Maar nu maak' het toch wel verschil of men geeft mateloos en zonder critiek of dat men ook denkt aan het eigenbelang, aan hetgeen noodzaak is voor eigen welvaart. Spr. nu meende, dat het tractaat, zooals he; thans aan de Eerste Kamer is voorgelegd, dient te worden afgewezen. Nederland, hoe- wel gelukkig niet arm, mag met het oog op eigen nooden en zorgen, niet toestemmen in Belgie's eisch. Wel zullen eenige duizenden menschen gebaat worden door de geeischte nieuwe kanalen, maar zeer vele duizenden zullen er voor moeten bloeden ten bate van het door de natuur zooveel meer gezegende Belgie. Het beginsel van zelfbehoud "(spr dacht aan de hier heerschende werkloosheid, aan de snel toenemende bevolking, enz) dringt tot afwijzing van het tractaat' Rotter dam en Dordrecht zijn aangewezen op toene- mehd scheepvaartverkeer, dat echter za! ver- minderen bij het tot stand komen van de door Belgie gewenschte kanalen, die niet als nood zakelijk mogen worden aangemerkt, omdat Antwerpen geen natuurlijke Rijnhaven is. Ten aanzien van de Schelde memoreerde spr., dat reeds lang tusschen Nederland en Belgie een vraag bestSat over de souvereini teit van den ingang dezer rfvier (Wielingen kwestie). Nederland toont met stukken (zelfs reeds uit de 12e eeuw) aan, dat dat gedeelte water toen reeds aan Zeeuwsch Vlaanderen 0 doet zich weer geldenlp 0 Wij wachten echter niet, tot- 0 0 dat de ziekte uitbreekt, maar 0 0 wapenen ons, om het eerste het 0 0 beste verschijnse! te bestrijden; p 0 dat moet ons wachtwoord zijn. 0 0 Onze helper daarbij zijn de tabletten %ayak 0 Devanoudsbekende Aspirin- 0 tabletten voorkomen en genezen 0 0 hootdpijn en verkoudheden; 0 0 bij rechltijdig gebruik verhin- 0. 0 deren zijhetuitbreken vangriep. 0 0. Men eischc steeds de origi- p 0 neele verpakking met oranje 0 0 band en het Bayerkruis. behoorde, zoodat, nu dit gebied bij Nederlan.f is gevoegd, ook de souvereiniteit over de Wie lingen aan Nederland behoort. De kwestie is zeer belangrijk, vooral in oorlogstijd, wat ook reeds bleek enkele weken na het begin van den oorlog, toen de Belgische gezant in Den Haag vroeg wat Nederland met de Wielin gen zou doen. De Nederlandsche regeering, zich stellend op het standpunt dat de kwestie over dit vaarwater in 1839 niet was opgelast, heeft dien vaarweg niet willen versperren. waarvoor Belgie toen wel dankbaar zal zijn geweest. En toen Duitschland later Belgie tot aan de kust had bezet, weigerde Neder land mijnen te leggen in de Wielingen, hoe wel Belgie zulks toen verzocht. E)e Neder landsche regeering vond het niet neutraai als het aan dat verzoek zou voldoen. In 1919 verzocht Nederland daarop een definitieve regeling der Wielingenkwestie, het wilde de onbetwiste souvereiniteit over dit zeegat, maar Belgie weigerde die. Sjr. herinnerde er hierbij aan, dat voor Belgie de toestand wel anders was geworden, doordat de „,veutraliteit ten eeuwi gen dage" werd opgeheven door de groote mogendheden op Belgie's verzoek. Daaruit volgde, dat Antwerpen ook oorlogshaven kan worden. Voor Nederland heeft dit het gevolg, dat, als Antwerpen eenmaal oorlogshaven is, de oorlogsschepen zullen moeten varen over de Schelde, die 9taat onder Nederland's souverei niteit en waar het varen met oorlogsschepen verboden is zonder toestemming van Neder land. En nu zou Belgie willen, dat ons land voor Belgie geen uitzondering daarbij maakt, wat onzerzijds geweigerd werd, niet zoozeer omdat Nederland bang zou zijn voor een Belgischen aanval, maar wel omdat, in het geval dat Belgie weer eens in oorlog komt, daaruit oorlogsgevaar voor ons land kon ontstaan. Het is een maatregel van zelfbe houd dat Nederland aan Belgie uitzondering als bovenbedoeld weigert. Nederland heeft nog niet gedaan kunnen krijgen, dat Belgie zich neerlegt bij het Nederlandsche recht Spr. kwam hierop aan de bekende motie- Marchant, gesteld in de Tweede Kamer bij de behandeling van het tractaat. In deze motie werd, gelijk men zich herinnert, de eisch ge steld, dat overeenstemmrag met Belgie (door tegemcetkoming van die zijde) wordt bereikt over de Wielingenkwestie en het kanaal naai den Moerdijk, alvorens over het tractaat ver der zou kunnen worden gesproken. Deze mo tie werd echter in de Tweede Kamer verwor- pen. Spr. wees er nadrukkelijk op, dat het, als dit contract eenmaal ook door Nederland is aan- genomen, bijzonder moeilijk is daarin wijzi- gingen te krijgen. Daarom worden de besprekingen der Eer ste Kamer over het tractaat met bijzondere be- langstelling tegemoet gezien. Spr. meende wel dat het grootste deel der Nederlanders te gen het verdrag is, maar erkende, dat bijkom- stige overwegingen sommigen zullen .eiden er voor te stemmen. Hij wees op het annexio nisme, dat in 1919 in Belgie oplaaide en nam aan dat enkelen zich, om dat te bezweren, te veel zullen hebben gebonden. Niet alzoo ech ter de Vrijheidsbond, die sterk stond tegen- over het Belgische verdrag uit hoofde van de vele nadeelen, die het voor Nederland zal hebben. Wel mogen offers worden gebracht ter bevordering van de goede verstandhou ding onder de volken, maar het nu door Bel gie gevraagde is te veel. (Applaus). De heer dr. Wiebols wees op het be staan van een Zeeuwsch comite, dat handtee- keningen vraagt op een beweging tegen het verdrag en vroeg of het niet mogelijk is die actie hier te bevorderen. De heer Groenewout meende deze cwestie te moeten verwijzen naar den voorzit ter, maar dacht, dat de heer Wiebols het oog had op de poging van dr. van der Mijle te Heeze om een landelijk verzet te organiseeren tegen aanneming van het tractaat door de Eerste Kamer. Mr. B o s m a n was gaarne bereid ter- stond gelegenheid te geven voor het teekenen van een adres tot steun van dat pogen. Mr. Langeveld bepleitte het op touw zet'en van een plaatselijke actie. Mr. B o s m a n: We kunnen het een? doen en het ander niet laten. Een lijst als de bedoeide werd hierna opge 5 steid en ter lec-kening gelegd. Een zeer groof deel der aanwezigen zette er zijn naam op (een dee! had na het einde der rede van der heer Groenewout de zaal terstond verlaten). INGEKOMEN PERSONEN. W. Post, N.H., di-enstbode. Emmastraat 33, van Helllendoorn. J. Meuieveld, N.H., Zuiderhout'laan 1, van Amsterdam. J. F. H. Barnascoin, R.K., winkeljuffrouw, Nieuw- landerskiigel 70, van Tiel. J. M. Keijizer, R.K., dienstbode, Varnebroek 34, van Lim- men. M. Bas, N.H., dienstbode, Houttil 24, van Egmond aan Zee. S. Balder, N H., commissionnair, Ritsevoort 20, van Broek op Langenaij'k. C. Vriend, R.K., Noorderkade 22, van Oudendijlk. M. E. Pieters. geb. v. d. Veer, K. v. 't Veerstraat 40, van Amster dam. R. de Hoop, N.H., mellkhandelaar, Nieu'wpoortslaan 91, van Winikel. J. v. d. Lende, arbeider, Nieuwpoortslaan 91, van Winkel. - F. v. d. Meij, E.L., Langestraat 101, van Amsterdam. H. Baumgartner, R.K., opticien, Laat 115, van Duitschland. A. Snijder, N.H., chauffeur, Waterschapstr. 24, van Oudorp (N.-H.) G. Janssen, geb Aikersloot, R.K., Nieuwpoortslaan 162, van Franikrijlk. G. Korver, vrachtrijder, Stuart- shaat 22, van Noord-Ameri'ka. M. C. Bruin, R.K., Geest 9, van Hazerwoude. H. j. Hefl'i'geniberg, N.H., timmennan, Gees- tersiingei 35, van Oostzaan. L. C. Sipman, N.H., Nassaulaan 12, van Bergen (N.-H.) C. Meijer, R.K., dienstbode, Ritsevoort 46, van Obdam M Niederhoff, R.K., dienst bode, Kruislaan 2, van Duitschland. E. B. Bakker, N.H., ass. huish., Nieuwesloot 33, van Sliedrecht. M. J. Plamkman, R.K., dienstbode, Westerweg 35, van Amsterdam P. Schilder, R.K., boerenknecht, Zeglis 38, van Oudorp. J. A. Potgieser, N.H., han- delsagent, Stationsweig 166, van Belgie. J. O'kken, N.H., klerk Belasting, Visschers- laan 9, van Bussum. J. M Rijkers, G.K., dienstbode, Toussaintstraat 18, van Werken- daro J. Kaandorp, R.K., metselaar, Baan- singel 35a, van Uitgeest. A. Dekker, R.K., slagerskmeeht, Spoorstraat 54, van Bergen. P. Brommer, N.H., slagersknecbt, Ritsevoort 38, van Bergen (N H.) Tr Kaaij, N.H., winkeljuffrouw. Nieuwpoortslaan 6, van Emkhuizen. M. Koldenhof, D.G., Kenne- merstraatweg 129, van Hengelo. B. C. Nierop, N.H dienstbode, Dijlk 2, van Barsm- gerhorn. J. Molenaar, N.H., Sliksteeg 13, van Schoorl. H M. Snellinlk N.H., sc^rij- ver N. S., Stationsstraat 29, van Arnhem. Tr Nieuwenhuizen, N.H dienstbode, Laat 146, van Zijipe. A. v. Scha-fk, R.K.. liefde- zuster, Emmastraat 12, van Delft. W C Schemkeveld, R K., liefdezuster, Verdronken- oord 30, van Delft. Th. W. v. d. Wardt, R.K slager, Oude- gracht 229, van Ilpendam. C. P. Peper- kamp, R.K., Dubbele buurt 14, van Amster dam. C. Stam, R.K., dienstbode, Houttil 11, van Egmond aan Zee. P. M Hart geb. Wateler, R.I<„ Liefdelaan 13, van Am sterdam. W. van Son, R.K., bankwerker, Kooltum 17, van Frankrijk. A. H. Kok, R.K., arbeider N.S., Polderstraat 9, van Heerlen. C. Bruin, R.K., dienstbode. Nas saulaan 31, van Heiloo. E. Bruin, R K., dienstbode, Noorderkade 60, van Heiloo. J. Klein, R.K., fabr. arbeiders, Bloemstraat 10, van Hoorn. C. Beemsterboer, R.K, dienstbode, Laat 14Sa, van Wognum. M. Bulsing, R.K., dienstbode, Payglop 10, van Bergen. H. Dokter, G.K., sigarenmaker, Regulierslaan 8, van Oldebroek. -— P. Schip- pev, ondermach. N. S., K. v. 't Veerstr. no. 27, van Vlissingen. S. Scholtens. H.E.L., Pr. Hendrikstraat 12, van Nieuw Lekker- land. N. P Boomgaard, C.G distr. con- troleur Nat. Bank, Kennemerstraatweg 124, van Utrecht. O. de Vries, Ger., Stations- sfraat 69, van Ermelo. C .v. Eijkern, N.H. verple'egster, Steijnstraat 45, van Haarlem. J. Timmer, dienstbode, Emmastraat 73, van Heiloo. G. Roorda, N.H., dienstbode, Magda 1 enenstraat 17, van Kollumerland. P. Korver, N.H., bakker, Heemraadstraat 9, van Heiloo. G. de Konitig, N.H., fabr ar beider, 2e Kabelstraat 16, van Zaandam P. T. Dames, N.H., kantoorbediende, Lange straat 96a, van de Rij-p. J. Stikker, N.H., dienstbode, Metiusgracht 10, van Bergen. C. Klerk, N.H., Leegwaterstraat 19, van Schermerhorn. D. J. Kruijt, N.H., reizi- ger, Kanaalkade 4a, van Zutphen. V. de Pee, N.H., dienstbode, Spoorstraat 78, van St. Maarten. G. H. Kuit, N.H.. schilder, Stationstraat 85, van Helder. H. Schoon- hoven, horlogemaker, Appe'steeg 3, van Oudorp. J. Renooij, N.H., dienstbode, Houttil 28, van Schoorl. K. Jonker, R K., dienstbode, Stusrtstraat 4a, van Akersloot. J Kuiper, N.H., Nieuwpoortslaan 93, van Heiloo. C. van Dijk, G.K., huishoud- ster, Nieuwpoortslaan 93. van Heiloo. J. Veerman ,N.H., boekhouder, Krelagestr. 35a, van Berkhout. J Prms, N.H., dienst bode, Nassauplein 32, van Harenkarspel. J A. B. Fenijn, N.H., behanger en stoffeer- der, Grensstraat 3, van Duitschland R. Renooij, N.H., landarbeider, Omval 39, van Oterleek. J. M. Wakker, leerares', van Everdingenstraat 9, van Helder. A. C. Poel, D.G., dienstbode, Snaarmanslaan 65, van Wieringen. B. E. Breek. onderwijze- res, Nieuwlandersingel 33, van Egmond aan Zee. A. de Jager, N.H., Steijnstraat 31, van Ede. P. Ruijter, N.H., timmerman, Bier- kade 10, van Bovenkarspel. 'G. v. Westen, ^I.H., dienstbode, Bergerweg 5, van Warder C. Sentveld, R.K., dienstbode, Tesselsch str. 2, van Egmondbinnen. F. A.Brouwer, R.K., slagersknecht, Laat 180, van Hoorn ,J Starken, N.H., arbeider, Kwakelpad 7, van Rheden. R. Koning, C.G., K. Marxstr. 6, van Helder. H. E. C. Barij, R.K., win- kelbediende, Kerkplein 7, Leeuwarden. J. J. v. d. Reijden, N.H., bussensluiter, Ko- ningsweg 2, van Leiden. J. J. Combee, M.H., bureelambtenaar N. S., Wildemans- straat 14, van Amersfoort. G. Oudes, N.H., depothouder, Lut. oud. 62, van Helder. H. Zeldenrust, D.G., kok, Anjelierstraat 3, van Enkhuizen. G. C. Alders, R.K., los werkman, Woonwagenkatnp, van Helder. D P. Eloekstra, D.G., dienstbode, Houttil 30, van Heiloo. H. L. Rijswijk, N.H., winkel juffrouw, Nieuwesloot 97, van Zeist. L. Z. Jansma, N.H., 11. verpleegster, Patern. str 14. van's Gravenhage. W. S. M. de Jong. R.K., winkelbediende, Mient 19, Mient 19, van Amsterdam. J. Buijze, G.K., koop- man, Lutt. Oudorp 17, van 's Gravenhage M. Mos, R.K., dienstbode, Verdr.oord 9, De meesfe huiclkwalen zijn hinderlijlc, doch krr.bben vercrgcrt de kwaal. Onmiddellijke verlichting wordt echter verkregen bij aan- wend'ing van Foster's Zalf, en bij voortgezet gebruik verdwijnt de huidaandoening. Tester's Zalf wordt sedert jaren aanbevolen. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1.75 per doos, 1.per tube. van Obdam. D. Kist, N.H., Lombardstr. 19, v. Opmeer. j. M. Jansen, N.H., kan- toorbed., Snaarm.laan 74, v. Bergen N.H. B. v. d- Werf, N.H., los werkman, Liefde laan 24, van Amsterdam. W. C. Esser, R.K., winkelchef, Verdr. Oord 113, van 's Gravenhage. M. J. G. Janszen—geb. Hooren, R.K., Karnemelksbuurt 24, van Am sterdam. P. J. Hofman, los werkman Hei- ligland 30, van Haarlem. J. Pool, N.H., Spoorstraat i9, van Hoogwoud. E. de Boer, G.K., betonwerker, Middenstr. 29, van Enkhuizen. W. A. Bos, R.K., kapper, Lan gestraat 64, van Zandvoort. J. J. Aarse, N.H., kruid. bediende, Groenelaantje 10, van Purmerend. A. v. Westen, N.H., dienst bode, Costerstraat 19, van Oudorp N.H J. Schrieken, N.H., los arbeiders, Gr. Nieuw- land 28, van Wieringerwaard. 443ste STAATSLOTERIJ. Trekkking van Dinsdag 18 Januari. 5de klasse 2de lijst. Prijzen van 70, 135 228 328 617 793 804 849 1085 1127 1380 1422 1552 1699 1710 1988 2129 2184 2263 2279 2377 2669 2861 2879 2968 3021 3060 3154 3324 3397 3452 3532 3540 3574 3647 3677 3970 4004 4317 4430 4574 4638 4752 4764 5147 55S4 5700 5871 5934 5992 6035 6069 6071 6204 6407 6424 6474 6957 7128 7336 7583 8663 7745 7823 7869 7967 8089 8166 8556 8558 8804 8904 9001 9022 9162 9232 9320 9366 9426 9461 9462 9510 9597 9619 9633 9733 10143 10324 10383 10414 10446 10467 10529 10785 10858 10870 11249 11270 11349 11380 11425 11515 11666 11833 11999 12123 12429 12558 12564 12579 12955 13090 13092 13541 13583 13678 14966 14110 14194 14254 14295 14344 14361 14535 14767 15014 15016 15034 15285 15560 15601 15748 15776 15934 16358 16645 16657 16696 16705 1696S 17011 17096 17112 17842 17846 17906 18067 18198 18276 18465 18502 18059 18938 19089 19174 19343 1954S 19592 19594 19794 19890 20126 20167 20173 -20344 20512 20646 20884 20904 N i e t e n. 11 20 81 116 149 154 210 217 262 303 316 375 425 472 611 766 865 976 994 1090 1278 1314 1365 1373 1452 1456 1482 1483 1577 1578 16S1 1744 1754 1788 1S66 1905 2009 2026 2030 2052 2055 2079 2119 2154 2180 2353 2393 2398 2411 2449 2466 2495 2515 2525 2533 2535 2772 2783 2793 2814 2817 2832 2840 2889 2933 2962 3066 3077 3269 3296 3347 3365 3414 3423 3427 3566 3636 3642 3774 3777 3875 3943 3999 4002 4021 4047 4076 4078 4087 4088 4109 4130 4149 4157 4196 4216 4251 4266 4289 4369 4390 4457 4470 4472 4480 4481 4485 4541 4553 '4559 4577 4580 4623 4721 4726 4757 4801 4900 4943 4962 4976 5037 5056 5163 5176 4976 5037 5056 5058 5163 5176 5178 5247 5256 5264 5294 5333 5359 5401 5500 5567 5620 5632 5643 5646 5690 5749 5764 5773 5845 6092 6116 6127 6139 6245 6347 6464 6572 6582 6613 6650 6722 6821 6846 6853 6907 6940 6948 6990 7030 7034 7074 7112 7125 7149 7185 7209 7213 7226 7312 7436 7456 7457 7499 7511 7598 7608 7620 7649 7667 7819 7881 7889 7903 7932 7933 8073 8141 8152 8188 8209 8238 8297 8371 8400 8469 8496 8497 8547 8560 8606 8636 8810 8822 8829 8861 S891 8913 8924 8936 8988 9000 9009 9031 9033 9034 9072 9116 9126 9199 9208 9210 9217 9242 9272 9308 9522 9592 9616 9695 9742 9860 9879 9997 10069 10120 10133 10158 10170 10279 1029S 10310 10315 10316 10363 10402 10440 10513 10515 10521 10526 10608 10674 10677 10717 10750 10793 10806 11016 11131 11238 11245 11250 11251 11268 11276 11310 11385 11502 11529 11564 11678 11694 11740 11813 11S19 11845 11912 11916 11940 11968 11985 11991 12022 12150 12202 12254 12265 12299 12325 12329 12396 12430 12443 12550 12583 12599 12605 12608 12611 12649 12690 12699 12765 12814 12831 12854 12868 12870 12874 12882 12914 12920 12949 12964 12991 13069 13095 13141 13226 13245 13261 13303 13391 13392 13437 13489 13490 13584 13672 13717 13787 13803 13806 13819 13856 13904 13923 13986 14032- 14088 14175 14278 14355 14408 14531 14540 14558 14567 14585 14617 146S0 14738 14739 14770 14806 14809 14926 15002 15137 15146 15156 15198 15308 15321 15462 15599 15603 15611 15696 15738 15757 15779 15786 15798 15822 15930 15947 16022 16056 16106 16140 16390 16560 16653 16746 16772 16798 16830 16833 16871 16890 16955 17041 17050 17113 17194 17204 17209 17218 17383 17390 17434 17476 17480 17584 17644 17645 17659 17682 17741 17759 17821 17845 i17852 17908 17948 18052 18056 18057 18066 18089 18093 18098 18110 18142 18169 18256 18266 18304 18332 18341 18393 18454 18455 18525 1^562 18578 1859S 18634 18644 18687 18697 18730 18795 18844 18976 19018 19049 19069 19079 19103 19137 19150 19160 19183 19202 19217 19218 19245 19268 19322 19361 19366 19418 19488 19491 19512 19532 19536 19547 19561 19564 19591 19617 19623 19655 19678 19716 19777 19800 19827 19847 19927 20002 20008 20037 20040 20124 20149 20226 20304 20535 20562 20598 20610 20632 20643 20767 20772 20780 20819 20842 20859 20877 20917 20970 20980 I 1

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6