Met Dr, Van der Sleen ep reis. NIEUWSTE STOFFEN. M08ELLEN IQSttAANSEVERO, Prima afwerking. Biffmenlarsd f*v*®wiiaciaal isieisws Sfadsnieuws Telegrammen yan 19 Jannari 1927. Opg&ve van Noordhollandsch Landbonwcredlet XX* S.OJloecIs;, a i m HET AUTO-ONGELUK TE GRONINGEN. Onrtremt het noodlcrttig ongeval, dat te Gromngen gebeirrd is, en waarbij, zooals getneld werd, twee meisjcs en een jonge man verdronken zijn, kan nog worden medege- deeld, dat de bewuste auto naar de brand- weerkazerne overgebracht en door de politic onderzocht is. Hec was een open wagen, i/oorzien van een z.g. „all-weather"-kap. De voorwielen van het voertuig bleken ontzet te zijn. Het is met uit te maken, of dit reeds het geval was. toen de auto door het Simck-toe- stel werd opgeheschen. De motorkap bleek bij het onderzoek ernstig beschadigd te zijn; de voorruit was gebroken. De politie decide aan de Tel. mede, dat van diromkenschap van den bestuurder van den auto geen sprake schijnt geweest te zijn, zoodat het ongeval uitsluitend te wijten is aan een noodllottige vergissing. Waarschijn- iijk heett de man aan het stum ten omrechte gemeend, dat bij evenals bij de Herman Col- kniussitraat het geval was, over een brag son rijden aan de Taco Mesdagstraat. Hij zal te laat zijn vergissing hebben inge- zien. Wellicht ook heeft de mist hem nog par- ten gespeeldi. Bij de pogimgen om hnlp te vedeenen h eft zich onderschedden de beer Rozenfoerg, die zich onmiddelijk geheel gekleed te water begaf, en berhaaldelijk tonwen aan den auto bevestigde. Ook de schipper VIee9chhouwer heeft krachtdadiige hulp verleend. KORTE BERICHTEN. Te Amsterdam is gearresteerd de Ita liaan Sante Grigolato, verdacht van moord »p den ontvanger te Quesnoy in Frankriik. UIT HEILOO. Onder architectuur van den beer Siem Bak te Alkmaar werd Dinsdagmiddag aanbesteed het bouwen van een dabbel woonhuis voor den beer K. Rood aan den Nic. Beetsweg. Ingeschreven werd als volgt: H. Rijkenberg te Alkmaar 8450; J. Kroo- nen te Castricum f 8297, J. Kaandorp Zoon te Heiloo 7963; P. A. Holtes te Hei- loo 7875; Gebr. Verduin te Akersloot 7870; J. Kloppenburg te Bergen 7827; Glas en Brouwer te Heiloo f 7494; H. van de Peet te Heiloo 7474 en P Buis te Heer Hugowaard f 7380. Schilderwerk: Jb. de Boer te Alkmaar 848; A. Breed te Alkmaar 7S7; T. H. Rinkel te Alkmaar 750; D. Oud te Heiloo 679; Dijkma en Zn. te Alkmaar 645; H. J Friedt te Alkmaar 614 en D. Koeduin te Uitgeest 599. De gunning is aangehou- den. Naar we vemcmen hebben de uitgetre- den en geroyeerde leden van „De Vooruit- gang" zich wederom vereenigd tot een afzon- derlijke groep. De bedoeling.schijnt te zijn om de groenten te veilen bij een speculative veiling op de Meer te Beverwijk. De gevaarlijke hoek Straatweg—-Sta- tionsweg eischte Dinsdag bijna een slachtof- fer. Een jongen uit Bakkum, gezeten op een fiets, werd door een luxe auto aangereden. Door den slag werd hij opzij geworpen. maar hij kwam met den schrik vrij. UIT NOORDSCHARWOUDE. De O. L. school alhier is door ziekte van de grootste helft der leerlingen gesloten. UIT OTERLEEK. De vrijzinnig-democratische kiesvereem- gin; vergaderde Maandag j.l. ten huize van den heer O. de Vries. De belangstelling had- den toj grooter verwacht, mede in verband met bet samenstellen der groslijsf voor de a s. gemeenteraadsverkiezingen. Voorzitter was de beer K Zwiep De aftredende bestuursleden werden alien herbenoemd en voorzoover aanwezig (vier van de vijf) r.an-en zij die benoeming weder aan. L - herbenremden zijn de heeren Zwiep, Fieringa, Hoogland, de Wit en Slot. Bij de rondvraag bracht de heer Heringa nam voren, het bcsHiii van den Raad der Ge- meente om zonder slag of stoot afwijzend te beschikken op net vtrzcek van de Ouder-com missic te Stompetoren om vervolg-onderwijs. Het speet hem dat hij niet bekend was met deze zaak-, anders zou spr. gaarne gezien hebben dat de V -D adhaesie betuigd had 't adres. Spr. stelde voor bij eventueele geval- ten paraat xe zijn als warme voorstanders van het vervGg-onderwijs. De heer Witteveen, lid van den Raad, brak nog een lans voor het verzoek der oudercom- missie. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ Langestraat 85. Geopend alle werkdagen van 1010 uur. De Boekerij werd met de volgende werken uitgebreid: Ned. Letterkunde. 812 A 45 Th. Asselyn, 17e eenwsdie treur- en blijspelen. B12 T 34 F. Timmermans, En waar de ster bleef stille staan (tooneelstuk). H 64 5 v. C. M. v. HiileGaerthe, Het verstopte huuske. I 85 gl. Ivans, Geheime dienst I 85 geh. Ivans, Het geheim van den koepel. M 12 2r A. Maasvan der Moer. Het eeuwige rhythme. 5 10 op. it Sabatini, Op den dlrempel des 'doods. V 86 R. Eess, Twee menschen. W 77 or. Aug. de Wit, Orpheus in de dessa. Duilsche letterkunde. 834 B 70 G. J. P. J. Bolland, Zu Goethe's Faust Wetenschappelijke werken. 190 B 70 G. J. P. J. Bolland, Het ant- woord op de „poging tot voor- lichting. 190 B 70s G. J. P. J. Bolland, Schelling, Hegel, Eechner en de nieuwere theosophie. 190 B 70 sp. G. J. P. J. Bolland, Spinoza. 190 B 70nNieuwe kennis, oude wi]s- heid. 190 B 70a Alle Vernumt und neurr Verstand. 190 B 70v Verslag van (een) rede te Amsterdam uitgesproken. 150 E 35 J, E. Endtttann, Abhandlung ueber Leib und Seeie. 160 in G. J. P. J. Bolland. In strijd om de waarheid. 282 B 70 opOpen brief aan den heer H. J. A. M. Schaepmaa. 282 B 70k De kerk te Utrecht. 292 B 70De orphische mysterien. 501 B 70n Natuurkunde en natuur- begrip. 501 L 81 J. P. Lotsy, D? wereldbeschou- wing van een natuuronderzoeker. 701 B 70 G. J. P. J. Bolland, Aesthetische geestelijkhedd. 704 O 46 Over de nieuwe kunst. 745 E 26 fi. Ellens. De disch. (De toegep. kunsten in Ned.) 745 H 22 H. Hana. Batik. (De toegep. kunsten in Ned.) 745 L 79 C. de Lorm. Het gezellige bin- nenhuis. (De toegep. kunsten in Ned.) 749 J 29 A. H. Jansen. Het industrieel uit- gevoerde meubel. 750 P 55m Plasschaert. Muurschilderkigen (De toegep. kunsten in Ned.) 909 S H. Schdttler. Wereldgeschiedenis in een lesuur. B. J. Hendrick, Het leven en de brieven van Walter H. Page. J. van Meel, Openbare boekerijen, vak- en kinderbibliotheken, leen- en rei- •dWr- zende boekerijen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- geu te 4.50 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. (GedeeiteUik gecorngeerd. DE ROOFMOORD IN DEN HAAG. 's-GRAVENHAGE, 19 Jan. Naar aan- leiding van de door de politie gedane op- roeping zijn zich hedenochtend ami het hoofdtommissariaat verschillende personen komen melden, die meenden iets te kunnen mededeelen met betrekking tot den geheim- zinnigen moord gepleegd op mejuffrouw Wilk. De politie heeft echter op het oogen- blik nog geen spoor gevonden. Wei wint het vermoeden meet en meer veld, dat de moordenaar gezocht moet worden in de kringen van bekenden van het slachtoffer. De familie Wilk heeft vroeger in Antwer- pen gewoond, in verband waarmede de po litie haar naspeuringen ook uitstrekt tot over de grenzen. Morgen zal het slachtof fer op de Israelitische begraafplaats te Wassenaar ter aarde worden besteld. ONTROUWE BEDRIJFSLEIDER. ENSCHEDE, 19 Jan. Door de politie is aangehouden een zekere G., bedrijfslei- der van een textielfabriek hier ter stede, wegens verduistering van een groot be- drag, o.a. door het indienen van valsche loonlijsten. Deze verduisteringen loopen over verscheidene jaren. Ook de arbeiders der fabriek zijn benadeeld. G. kon deze verduisteringen plegen, om- dat hij een vertrouwenspositie genoot. HET VLIEGONGEVAL BIJ DE KGOIJ. HELDER, 19 Jan. De korporaal-coiista- bel Lievense, die op 17 dezer met 'n klein vliegtuig nabij het vliegKamp de Kooii is neergestort, is hedenmorgen in het hospi- taal alhier aan de gevoigen daarvan over- ieden. GEZANTSCHAP TE TEHERAN 's-GRAVENHAGE, 19 Jan. Wij ver- nemen, dat de regeering voorn.mens is aen gezantschapspost te Teheran, welke gedurende een aantal jaren onvervutd is gebleven, wederom te bezetten. Als toekomstig gezant wordt genoemd Mr. W. B. R. van Welderen baron Ren ders. die dan tevens geaccrediteerd zal blij- ven in Turkije en Buigarije en zijn hoofd- verblijf te Konstantinopel zal blijven be- houden. DE TOESTAND IN CHINA. LGNDEN, 19 Jan. HoewG volgens de laatste beriditen de toestand in China rus- tig is, worden toch voorzorgsmaatregelen genomen De Britsche mariniens hebben te Shanien de vreemdelimgenwijk van Kan'ton met een barricade afgezet. Te Fagos hebben de Chineesche autori- teiten verklaard, dat zij de buitemlandische onderdanen en bunne bezittingeo zulen beschermen. De Britsche autoriteiten meenen evenwel, dat zij daartoe niet in staat zijn. Een groot aaratai vrouwen en kinderen is naar Sjanghai vertrcykken. DR MARX BIJ VON HfNDENBURG. BERLIJN, 19 Jan. De rijkskanselier. dr Marx heeft hedenochtend tegen 11 uur een bezoek gebracht aan den rijkspresi- dent Von Hindenburg en hem verslag uit- gebracht van den stand der bcsprekingen met de partijleiders. HEVIGE BRAND. BERLIJN. 19 Jan. In den afgeloopen nacht heeft in de fabrieken van de A. E G in het noorden van Berlijn een hevige brand gewoed. Eendge fabriekshallen zijn geheel ver- woest. Een groot aantal machines werd vemield. De schade is zeer belangrijk. LOOD IN ZILVER VERANDERD. OSLO, 19 Jan Het blad „Aftenposten" meldt, dat de Noorsche chemicus Elsteed in tegenwoord'gheid van verscneidene ge- leerden er in g>-siaagd is, lood in zilver om te vorrmm Voor dezen arbeid had hij 8 uren noodig De chemicus in kwestie heeft verklaard, dat hij na een maand in staat zal zijn dage- lijks 2 to" ziiver te fabricetxen DE TOESTAND IN HANKAU. LONDEN, 19 Jan. (V.-D.) Sir Perciva! Phillips meldt uit Hankau aan de „Dai!y Mail": De Britsche onderdanen die in het gebouw van de Asiatic Petroleum Compa ny wonen en reeds tien dagen uit hun hui- zen zijn verdreven, genieten thans meer vrijheid. Zij slapen evenwel nog in het ge bouw der petroleummaatschappij. DE OPSTAND IN MEXICO. NEW YORK, 19 Jan. Generaal Carva1 jo, die te New Orleans vertoeft, heeft ver klaard dat gewapende opstanden zijn uit- gebroken in acht Mexicaansche staten. Een leger onder aanvoering van generaal Reyes versloeg verscheidene afdeetingen van, de troepen van Calles. - EEN NIEUW GEVAL VAN V- SPIONNAGE. PARIJS, 19 Jan. Er is een nieuw ge val van spionnage bij den Franschen luchtdiensj* ontdekt door de arrestatie te Versailles van de 20-jarige Madeleine Bardet, die er in de eerste plaats van be- schuldigd werd onder valsche voorwend- sols bij een groote Parijsche firma goede- ren te hebben gekocht. Het meisje, dat voorgaf May Sturdy te heeten en de doch- ter te zijn van den Britschen ambassadeur, werd gearresteerd toen zij het postkantoor verliet, waar zij brieven afhaalde. Gemeld wordt, dat het onderzoek bezwarende documenten aan het licht heeft gebracht, welke aan den Parijschen anti-spionnage- dienst ter hand zijn gesteld. In 1925 is Madeleine Bardet te Rabat in Marokko reeds eenmaal wegens het reizen op een valsch paspoort veroordeeld. EEN KERK AFGEBRAND. NEW-YORK, 19 Jan. E>e Grieksch-Or- thodoxe kerk te New-York is door brand vernield. De personen, die zich bij hetuit- breken van den brand nog in het ieerkge- bouw bevonden, konden gered worden. PRINSES CHARLOTTE OVERLEDEN. BRUSSEL, 19 Jan. Prinses Charlotte is hedenmorgen te zeven uur overleien. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 19 Januari. Medegedeeld door het Ken. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.9 te Hapa- randa. Laagste barometerstand 756.8 te Helder. Verwachting (geldig tot den avond van 20 Januari): Matige, zuidwlestelijke tot westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt met iijde- lijke opklaring, later wellicht eenige regen, st.jging van temperatuur. XXXIV. DE MOESSON. Regen, regen, ruisch. En wat voor regen! Een kermisdonderbui die 3 of 4, soms 24 uur duurt! En dat in een land van bergen en valleien en steile paden. Geen wonder, dat wegen wegspoelen, wegkanten als aardstor- tingen verschuiven, beken hun doorgang ver- stoppen en over den weg voortstroomen over- al verwoesting aanrichtend. En toch brengt die regen zegen. Waar op onze heenreis de zon alles verschroeide en ons deed vragen, hoe het nog de moeite loonde deze dorre berg- hellingen tot terrassen op te bouwen, daar waden nu de ploegende ossen door het ondie- pe water, daar staan de plantsters uren aan een gebukt in den regen om de jonge rijst- plantjes in te drukken in den modder, in on- regelmatige rijen; daar groenen de Sawah's en blikkeren overal de watervelden in den zonneschijn. Lager gaat het, steeds verder stroomaf, zwoeler wordt de lucht, drukkend heet bij zeldzame zonneschijnen. Bananen verschij- nen langs den weg en geven een tropisch ka- rakter aan de dorpen te midder der rijstvel- den, door wilde vijgeboomen overschaduwd. De Euphorbia's (wolfsmelk) cactusachtige planten van struikgrootte tooien hun anders zoo kale stengeltoppen met tal v ,n jonge blaadjes. En overal zwerven apen rond tus- schen de rijstvelden, vele moeders met de jon gen in potsierlijke houdingen op hun rug zittend en plunderen vijgeboomen en bana nen, straks de rijstvelden, ongehinderd door de landbewoners, die deze plaats als heilig beschouwen. Urenlang slingert onze weg omhoog. Dui- zend meter stijgen wij op een weglengte van 6 tot 7 mijl. De lucht is bewolkt en het is drukkend heet als wij Kunmarsain naderen. Zoo heet dat de patrijzen zwijgen in het rijpe koren en de apen van pure loomheid ons tot op een paar meter afstand laten naderen voordat zij met rauw gekrijsch in de boomen vluchten. Kunmarsain, een hoofdstad van een Na tive State, is een klein dorp, maar ruim ge- bouwd. Twee straten zijn bestraat, met groo te platte leisteenen, wel een unicum benoor- den Simla. Het paleis van den Haja op den heuvelrand is een merkwaardig mengseltje van een aantal bouwstijlen, maar het is gloednieuw en ziet er vrij proper uit. Boven het dorpje in het dennenbcsch is al gauw een kampeerplek gevonden en tegen dat onze tenten goed en wel staan is er ook al ant- woord van den Raja, dat hij ons graag ont- vangen zal. Wanneer het ons maar schikt en liefst niet te laat. De brenger van zijn goud op snee brief constateert de afwezigheid van stoelen en tafels in ons kamp, en een kwartier later zuchten 7 koelies den heuvel op, drie met elk een stoel en vier man steunende on der het gewicht van de grootste en zwaar te tafel, die ik ooit gezien heb. Esn tafel met twee bladen a la glazenkastje theetafel, maar dan ongeveer IK bij 2K meter en elk blad meer dan duim dik. Een prachtmeubel. Half drie waren wij bij Zijne Hoogheid enwij hebben er tot vijf uur zitten praten. Een opgewekte, ontwikkelde man. die uitstekend Engelsch sprak en zich voor het wereldgebeuren interesseerde. Zijn Secreta- ris, die ook aan het gesprek deelnam, was met Sven Hedin in Thibet geweest en had dus ook wel wat te vertellen eneen groote kennis van land en volk! Na eenige beleefdheidsvragen, of wij een goede reis gehad hadden, of het ons aan niets ontbrak enz., bleek al spoedig, dat de Raja de leiding van het gesprek nam en graag de ge- legenheid benutte om te profiteeren van de kennis van iedereen, die hij te pakkken kon krijgen. Zoodra hij hoorde, dat ik scheikunde gestudeerd had, kwamen de vragen los. Of ik hem niet kon helpen met goede raadgcin- gen om den landbouw 'n beetje er bovenop te helpen. Hij had eerst al geinformeerd, wat ik van zijn landstreek dacht en overstelpte mij nu met vragen over keuze van zaad, bemes- ting, onkruidbestrijding, verwijdering van en strijd tegen plantenziekten enz. Vragen, waarvan ik natuurlijk maar enkele beant- woorden kon, totdat ik hem den raad gaf te trachten een paar tatrlingea na de land- en boschbouwschool in Lahore in zijn staat te benoemen. Toen vertelde onze vriend, dat hij crsar al aan gedacht en hit zelfs geprobecvd had, maar dat zijn onderdanen van nieuwtjes niet erg gediend waren. Neen, hij had iets beters bedacht. De tien beste leerlingen van de Government-school, de lagere school in Kunmarsain, studecrden al twee jaar op zijn kosten in Lahore. Die zouden de landbouw- school afloopen en daarna zou hij ze als onderwijzers plaatsen op zijn dorpsscholen met de bedoeling de landbouwerskinderen naast Engelsche Geschiedenis en Aardrijks- kunde ook iets van practisch belang te lee- ren, zoo had hij meisjes weggezonden, alles op zijn kosten, naar handwerkscholen en hospitalen om ze dan, met hunne vermeer- derde kennis in zijn staat te laten werken. Bravo Raja, dat was goed gedaan. Jam mer dat uw staat maar een heele kleine is. Maar ik zal zorgen dat government" op de hoogte komt van uw doen en laten. Gij ver- dient als voorbeeld gesteld te worden aan velen, die grootere staten regeeren. Toen kwamen wij op politiek gebied. Geen wonder, dat deze man zich beklaagde. dat „Government" bezig is elken inlandschen staat een Engelschen eerste minister op te dringen. Maar hij zeide zelf, dat Engeland's macht hier niet gemist kan worden, daar binnenlandsche twisten het heele land zouden ruineeren, wanneer de blanke man zich te- rugtrok. En zoo praten wij lang door over allerlei politiek, daarna weer onderwijsverbeteringen, eimdelijik jachf, en ik hoop zijn ivitatie. half November mee te gaan jagen, te kunnen aan- vaarden. Tot afscheid bood de Raja ons voor de zware klim van den volgenden dag drie rijpaarden aan, wat niet zonder aarzeling werd geaccepteerd. Wij zijn geen groote rui- ters! Den volgenden morgen dreigend weer. De rossinanten komen voor en zien er gelukkig nogal mak uit. Alleen zijn alle stijgbeugels te klein voor mijn schoentjes, maar als de regen in stroomen begint neer te vallen drie uur lang, gedurende de heele 1000 M. sta ging tot \ancand-, dan ben ik blij dat ik mij rustig in mijn Mackintosch gehuld kan laten bergopzeulen. Omhoog gaat onze terugreis weer door de duistere dennenbosschen van Narkanda, waar de regen steeds in stroomen valt en de mist ons uren aaneen omhult. Daarna loopen wij 40 mij 1 van Narkanda naar Simla uit pure nijd over het weer en omdat ik toch met zitten kon in tw\.e dagen. Maar ook daar regen en mist, veel erger nog dan in een rlollandsch najaar, omdat het weer hier zoo snel wisselt. Om 10 uur heerlijke zonne schijn. Ramen en deuren open. Vijf min. over tien golf de mist de ramen binnen en even later ldettert de regen weer neer. Alles wordt vochtig en schim^elt, postzegels en foto's plakken aaneen, enveloppen zitten allemaal Aetrfn'Jbedde8'oed' alles is kalm en rurkt duf Kleedt je warm en de zon brandt en doet het zweet neerdruppelen. Kleedt ie dun en de koude mist doet je klappertanden en koude regenstroomen maken je tot de huid nat. Gat is met te harden voor een gewoon mensch. Dus omlaag naar de vlakte. En de trein suist weer naar Delhi en Agra en Bombay, nu verder zuidwaarts Hyderabad, Guddapur, Madras. Stroomende regen of broeikashitte. Verder zuidwaarts. Madura, ten oase in de woestijn van vijgen- en cac- tusplanten. Oase, ja omdat er palmen staan, maar de hitte is er bijna ondragelijk als wij een paar uur oponthoud gebruiken om den grooten tempel te gaan zien. Maar de moes- son is achter den rug. Je voelt je opdrogen en alie kotfers worden opengezet om de vocht te laten uittrekken. Verder, Tinnevel- ley; Quilon in de ochtendschemering en na zes nachten in den trein, met een dag in Bom- bay, een dag in Madras en een paar uur in Madura, om niet al te stijf te worden, berei- ken wij eindelijk Trivandrum, de hoofdplaats van Travancore, het zuidelijk eindpunt van de Britsch Indische Spoorwegen op zoowat 8 graden van den evenaar, terwijl Simla oo on geveer 32 graden Noorder Breedte ligt. Maar daar begint een ander verhaal Dr. W. G. N. v. d. SLEEN. Rotterd Llovd SCHEEPVAART BU1TENL. Vorige Koers pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— pl.m 2.15 197.9 586 2331/4 230 265-9i 631* 5,|-6« 182 98«/* 201 427.9J lEK'mSTF WIlCTBllUIS. (Ontvanjen per irasnooze twefoony. STAATSLEENTNGEN. 6 Nederl. 1923 A 5 1919 8ANK4NSTELL1NGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. y. f JOOo m m Resc. 1NDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. A- - B. Maekuhee' Nederl. Kunstzijde Philips t!!ncilampen Nieuwe 1NDUSTR. OND. BU1TENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH A Java Cultuur Cuit VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJN BOUW. Redjang Lebong PETROLEUM Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Kon. Petr RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rul '--er SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart IFnie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomhoot Niev. Goudriaan Marine copim, Marine nref. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senemhah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails u/mu°n aC!tlC Wabash PROLONGAT1E WISSE1 K Koers van heden te 102 102 I0U* 2441* 243 243 172 172 173 1721/4 "57 Mi 1571* 157$.| 157 158 128 82t* 80l* 80$.2 82 l/6i* I76i* '76s mm 981,4 981,4 96 *57* 987 85 V, 86 86 85 1951* 198 198.J 378 380 166 370 98 98 1561/4 156 688 686 6S6 686 380 390 380 l»3i* 183 183 1/2 470 1171* 117 223 223 362 365 202 2011* 3676* 3901* 390-1$ 3908/4 329 330 29^301 330$.1 2z9s/4 228 2631* 265 4/41* 2301* 230 230 1558/4 1561/4 154-7 4341* 1/41* tfiA 124/j I2ll/l6 64 64 64 601* 6OI/4 60$-i 1821* 175 2271/4 227 981,, 981* 99 55 1141* 114 164 7»/l6 38i,8 39 1981* 00 201 201 43/t* 4398/4 4398* 439 423 425 42,8* 4578* <58 i53-$ 127 126 V, 1631* 1 3 461/is 468* 46|-$ vorige koers 2f pCt., neden pCL OERSEN AMS1ERDAM Vorige koers 12.131* 59 31 9.941 34.7? 48.17 35.25 60.65 66.80 63.85 NIET OFFICIEEL. New.York I 2ioC*/i« Itaiie10.76i/4 Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bare! Weenen p. Sch. 100 Kopcnhagen Stockholm Oslo Koers op heden Off.noteermg 12.13s/, 59 101/, 9.93 34/71* 43.171* 35.25 66 67 1* 56.671* 63.6/1* 2.49| 5rj 10.86 Afd. Kleedino op Maat.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8