Attentie. t Binnenianci Badio-hoek|@ Marktberichten uiteriyk ball el! nur AdyerteniiSn tie btwgerij van Alkmaar in al hare sdrakee- ring en. E)e heer Haytema sprak namens die af- deeling Alkmaar van bet Genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen. Met opgewektheid en ijver heeft de heer de Wit jaren'lang het voorzitterschap vervuld, zoodat wij nooae afscheid van hem nemen, zei spr. Geen plichten woven hem te zwaar. Groote kracht had hi] bij het celbezoek Hier een vet- tiouwelijk woord wissclend daar een ver- maning gevend, voor alien was hij de steuo. Gaarne hadden wij hem nog gehouden, maar God heett anders hetchikt. Hij vergist zich «ict en begast geen omrech't, dus zullen wij zwijgen. De heer de Wit heeft zijn roeping vervuld. Een rehoonznon van den overledene dankte voor de ecr, dezen thans bewezen. Hiermee was de droeve plechtigheid ge- •eindigd en gingen alien huiswaarts, met de wetenschap dat een sieraad dei burgerij was neengegaan. UITSTEL. Bij beschikking van den Minister van Oorlog, is aan den dienstpnchtige J. Jonker, nit deze gemeente, verienging van uitstel van eerste oefening verieend. VRIJSTELLING. Bij beschikking van den minister van Oor- !og, is aan den dienstplicbtige L. Blauw, uit deze gemeente, met ingang van 21 Maart a.s., voor den tijd van 2 jaren, vrijsteMinig van den dienstplieht verieend en aan 'J. Philippo, met ingang van 1 Maart a.s., yooiT den tijd van een jaar. GESLAj\GD De heer J. J. de Mik, die reeds slaagde voor het examen Engelsche Hamdelscorres- pondentie door de Vereeniging van Leeraren te Amsterdam op den Hen December j.l. ge- Jhouden, slaagde eveneens voor „Mercurius". ddij werd opgeleid door den heer J. Gerlimg. j Voor het in December gehouden praktijk- ®Kamen boekhouden van de -Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen slaag- de onze stadlgenoot, de heer Joih. Plas, opge- tleid door den heer H. de Jong, leeraar boek houden M. O. Voor het examen in de Engelsche handels- ccrrespcndentie vanwege de vereeniging ...Mercurius" slaagde onze stadgenoot, d;° heer M. Narold, die voor dit examen werd opgeleid door den heer E. van Meir te Ber gen TURNLUST. „Turnlust", zooals uit een annonce in ons nummer van heden zal blijken, geeft Zater- dag a.s. haar tweede uitveering, die onge- twijfeld even goed zal slagen als de eerste. Een bal zal dezen avond besluiten. DE POKKEN TE BRUNSSUM 1 „LOOS ALARM". Bij het door den inspecteur der Volksige- zondheid ingestelde onderzoek is komen vast te staan, dat- het gezin P. uit Brunssum niet door pokken is aangetast; het zal ten spoe- digste uit het ziekenhuis ontslagen worden. DE CHAUFFEURSSTAKINC TE AMSTERDAM. Door den rijksbemiddelaar mr. S. de Vries Czii zijn gistermiddag te Den Haag beide partijen, die bij de taxistaking hier ter stede Betrokken zijn, ieder afzonderlijk ont- vangen. De bestuursleden van beide partijen hebben het door hen ingenomen siandpunt uiteengezet. Hiermede was deze eerste bijeenkomst ge- eindigd. HET VOOR-ONTWERP ZIEKTEWET. In de gister te Amsterdam gehoucmn ver gadering van vertegenwoordigers der S. D. A. P. en het N. V. V. is na een inleiding van tien secretaris van het N. V. V., den heer E. Kupers, een iieedvoe-ige gedaehlt-nwisse- ling ontstaan over het voor-ontwerp ziekte- wet. De heer Kupers heeft zijn bezwaren te- gen het voorontwerp in de volgende conclu- sies vastgelegd: lo. Dat de omschrijving van het begrip „Arbtider" veel te beperkt is, waardoor groo te groepen buiten de verzekering zullen val'en 2o. Dat de losse arbeiders buiten de wet va'ien. 3o. Dat een loongrens is opgenomen. 4o Dat de ondernemingsziekenkassen zijn toege'.aten, alsmede allerlei soorten van be- drijfsveirenigingen, waarin de irivloed van de arbeiders veel te gering is. 5o. Dat de helft van de premie ten laste ran de arbeiders lcomt en de uitkeering slechts 70 van het loon bedraagt. 6o. Dat er veel te veel uih'oeringsorganen komen, waardoor, in verband met de collec- tieve verzekering, de rechten der verzekerden niet voldoende gewaarborgd zijn. 7-j Dat er aan het voorkomen en het be- strijden van ziekte niet voldoende aandacht wordt gewijd. So. Dat door de groote versnippering en de verscheidenheid der uitvoeringsorganen een later unificatie der sociale verzekering, welke dringend noodig is, buitengewoon moeilijk, zoo niet bijna onmogelijk wordt ge- inaakt. Aan het eind van de discussies heeft de voorzitter van de vergadering, de heer R. Stenhuis in zijn slotwoord meegedeeld, dat de besturen van de S. D. A. P. en het N.V V. naar aanle.ding van de gehouden besprekin- jen in deze vergadering een program zal samenstellen van de gewenschte verbeterin- nngen, hetvyelk de vertegerweo: cigers dezer beide organisaties in den Hoogen Raad van Arbeid zullen verdedigen. a DE FAMILIE DE LA PENHA EN HET SCHIEREILAND LABRADOR. Zooals reeds gemeld, is er thans een in- teiTssant onderzoek gaande naar de rechten welke de heer Isaak de la Penha te Montreal doet gelden op het schiereiland Labrador. De heer Tob Groen Jr. te Amsterdam, die als familielid van den procedeerenden heer de la Penha te Montreal zich met deze zaak bezig houdt, heeft gister in het Rijksarchief te den Haag een afschrift gevonden van een document, gedateerd uit het jaar 1732, het- geen inhield een overdracht van het leen Labrador van Jozef de la Penha aan diens £oon David de la Penha Jozefzoon, dit in verband mete het overlijden van eerstge- noemde Dit document droe-g de handteeke- aing van Willem Karel Mendrik Friso; te zelfder tijd werd een kwitantte gevonden, waarin stond vermeld, dat de 10 gouden du- caten, welke waren verschuldigd bij de over dracht, waren voldaan. Voorts is nog een brief gevonden, geda teerd den 4 Januari 1788 van den Raad van Domeinen aan Prins Willem V gericht, waarin op een desbetreffende vraag den prins wordt geadviseerd zijne goedkeuring te hechten aan de overdracht van het schier eiland Labrador van David de la Penha aan Liens broer Daniel de la Penha, na het over- iijden van eerstgenoemde. De Raad van Do meinen verwijst daarbij naar de voorafgaan- de feiten, nl. dat het schiereiland reeds fn 1697 aan Jozef de la Penha was geschon- ken en dat de overdracht hiervan ook in 1732 was geschied. Het document houdende de inwilliging van het 'verzoek van Daniel de la Penha werd dan ook gevonden. Weliswaar is het oorspronkelijke docu ment, waarbij de schenking aan Jozef de la Penha plaats heeft nog niet gevonden, doch naar de heer Tob Groen Jr. mededeelde, be- vindt dit zich waarschijnliik in het Public Re cord Office te Londen, in een speciale kast, de King William Chest. In het Koninkl-k Kabinet van Penningen is nog een zilveren exemplaar gevonden van een penning, welke in 1696 werd geslagen en door Jozef de la Penha oorspronkelijk in goud en bevestigd aan een gouden ketting, werd geschonken aan Frans Wildschut, die als kapitein van een van de schepen van jo zef de la Penha, er in geslaagd was een aan- val van negen vijandelijke schepen af te slaan. DE VERGETEN SCHOONMOEDER. Uit Loosduinen schaijft men aan „Het Vaderland": Is het bericht omtrent het vergeten van een schoolkind niets vreemd mter, onge- woner is de vermelding van een vergeten schoonnioeder. het gebeurde Zondagavond. Een tuinder, bewoner van een war achteraf gelegen perceel aan den Haagweg, zou met zijn. vrouw naar den Schouwburg gaan. De moeder van den tuinder. die bij haar zoon :n- woont, zou uien avond naar familit gaan. Toen de tijd van vertrek daar was, en schoon- moeder den kinderen een genoegelij-ker. avond had gewenscht. kwam mama, toen zij het huis wilde verlaten, tot jle ontdekking dat zij een en ander op haar slaapkamer had laten lig- gen. Zij spoedde zich naar boven om dit te gaan halen. Inmiddels was de auto voorge- komen en verlieten man en vrouw de wo- ning, terwijl voor a1 de trapdeur op de knip en de hoofdafsluitex van het electrische licht afgesloten werd. Voor schootitnama recht begreep wat er gebeurde', stond zij in volslagen duisternis op het trapporiaal en hoorde zij den auto wegtuffen. In het don- ker trachtte zij de trap te vinden. Toen haar dit gelukt was, werd de dating aanvaard', maar helaas, de trapdeur bleek gesloten. Dan maar weer op het gevoel near boven haar katner opgezocht. Zij schoof dan het paam open en zag in de verte op den Haag weg menschen loopen. In verschiWende toon- aaiden trachtte zij door luid roepen de aan- .dacht op zich te vestigen. Dit lukte echter niet dadelijk, vandaar dat naar geroep meer en mce'r overging in een angstig hulpge- schrei. Dat nu trok de aandacht van een twee- ial politie-agenten, die juist naar de stad togen. Voorzichtig naderden zij de villa en de dame voor het raam bemerxende, traden zij naar voren en hocrden wat onheil haar overkomen was. Een ladder werd daarop uit de schuur gehaald en tegen het raam ge- plaatst, en spoedig had men het slachtoffer door het raam gewerkt en langs de ladder naar beneden gehaald. DE DIEFSTALLEN VAN SIERADEN. De Rotterdamsche politie zet haar onder zoek voort in de zaak van de gestolen siera- den, in verband waarmede een agent van po litie en een ontslagen politieman werden ge- arresteerd, voort. Zooals men weet herken- den eenige inwoners van I iillegersbcrg en Vlaardingen reeds een gedeelte van de in beslag genomen sieraden. Er bleef evenwel nog wat over, dat de politie niet heeft kun- nen identificeeren. Men ging na, welke belangrijke inbraken den laatsten tijd gepleegd waren, en waarin momenteel nog geen licht was verkregen. Ook de rivierpolitie werd in het onderzoek betrokken, omdat bekend was, dat aan boord van de in de haven liggende of gelegen heb- bende schepen diefstallen met braak waren gepleegd. Een gouden horloge, dat zich bij de in be slag genomen voorwerpen bevond, zou af- koms.tig zijn van een inbraak aan boord van het Engelsche s.s. „Nottingham". Dit schip doet geregeld de Rotterdamsche haven aan en het horloge werd daarom bij de rivierpo litie gedeponeerd, om het zoodra mogelijk aan den kapitein te kunnen toonen. Dze is echter tot heden nog niet in de Rotterdam sche haven teruggeweest. Het onderzoek der politie strekte zich ook uit tot de gemeente Bloemendaal. Daar was voor eenigen tijd eveneens ingebroken, bij welke gelegenheid zeer waardevolle sieraden waren gestolen. De benadeelden hebben thans een gedeelte van het in beslag genome- ne als hun eigendom herkend. DE FILM IN DIENST DER ZENDINGSWETENSC.HAP EN ZEND1NGSPROPAGANDA. Reeds geruimen tijd is men, in Ne^erland en in Indie, doende om een film te vervaardi- gen welke een indruk zal kunnen geven vm den huidigen stand van het werk der Pro- testantsche zending in Indie, 't Is voor het ecrsr, dat de filmtechniek gebruikt wordt, om een overzichtelijk beeld te geven van wat hier te lande en in Indie op Zcndingsgcbied gebeurt. We! zijn hier en daar kleinere on- derdeelen verfilmd, doch nu wil men trach- ten den veelzijdigen zendingsarbeid in zijn veelsoortige schakeeringen vast te leggen. Deze poging gaat niet uit van een der zen- dingscorporaties of kerken, doch van een co- comite van enkele Amsterdamsche heerep, welke hierbij de medewerkiing en steun ondei'- vinden van het Zendingsbureau te Oegst- geest. In de eerste plaats zal deze film een weten- schappelijke waarde hebben, daar bij de snelle ontwikkeling van het Oostersche Chris tendom, en de daarmee hand in hand gande voortdurende wandering en ontwikkeling van den geheelen zendingsopzet, zoowel in Indie als hier te lande, door de film als het ware een momentopname. gegeven wordt, welke over een aantal jaren, beter dan dorre jaarverslagen en stalistieken, een beeld zal kunnen geven van de historische ontwikke ling van het Christendom in het Oosten. In de tweede plaats zal de film er krachtig toe kunnen medewerken, betere begrippen over de zending hier te lande te verspreiden. Buiten den betrekkelijk kleinen kring van zendingsbelangsitellenden ontmoet men aller- wege, hetzij ontstellende onkunde, hetzij on- verschilligheid, hetzij meer of minder ernsti- ge tegenkanting, welke beide laatsten bijna steeds het gevolg zijn van het eerste. Het is vooral om dit laatste, namelijk be tere begrippen en dus meerdere waardeering voor den uiterst belangrijken zendingsar beid te verspreiden, dat het Amsterdamsche Comite besloot tot het doen vervaardigen van deze film. HET NEDERLANDSCH-BELGISCH VERDRAG. De Brusselsche berichtgever van het Hbl. meldt: De „Nation Beige" bevat weer van de hand van Gallo een hatelijk stukje tegen Nederland. Telkens als wij wat tegen Nederiand schrij- ven, krijgen wij een aantal ingezonden stuk- ken, schrijft Gallo waarin er over wordt geklaagd dat wij twist stoken tusschen twee naties, die elkaar best zouden kunnen verstaan. Maar die lui lezen zeker niet al wat in Nederland wordt geschreven tegen het Verdrag. Dan zouden zij gewis ons niet verwijten, roet in de pap te willen gooien. Want de werkelijkheid toont aan, dat de fa- natieke Calvinisten der moerassen boven den Moerdijk, die afstammelingen der hoogmoe- dige koopliedenoligarchieeri van Amsterdam, met misprijzen neerzien op den Limburger en haat koesteren jegens den Belg, die een- maal het juk heeft afgeworpen. De oude haat bestaat even scherp. De vrienden van Nederland handelen ver- keerd als zij willen dat Belgie ook niet op zijn zaak zou letten. Want Nederland1 zoekt met den steun der separatisten niet alleen zijn eigen zaak te bevorderen. maar tracht bovendien Belgie te vernieHgen. Ook heeft men in Nederland gaarne het manifest van het A'gemeen Nederlandsch Studentenverbond bekend gemaakt, waarin wordt betoogd dat het antwoord van Vander- velde op de vragen van Herman Vos blijk geeft van politieke inzichten, die niet over- eenstemmen met de Groot-Nederlandsche be- langen en waardoor die studenten zich tegen het Verdrag verklaren. Gallo geeft dien stu denten den raad evenveel ijver bij hun studie aan den dag te leggen als zij thans toonen om de belangen van Nederland tegen hun eigen land te verdedigen. Zoo zullen de vee- artsen onder hen later beter in staat zijn te beleten, dat het Nederlandsch vee, door mond- en klauwzeer aangetast, de grens overschriidt. DE „BEROOVING" VAN 12.000. Betrcffende de berooving van den kantoor- looper J. W. van V. te Rotterdam tot een bedrag van f 12.000, in verband' waarmede de kantoorlooper zelf was gearresteerd, kan nog medegedeeld worden, dat de politie met den Officier van Justitte een bespreking heeft gehad. Het onderzoek wordt nog voortgezet. E>e politie heeft nog geen termen kunnen vinden den kantoorlooper in vrijheid te stellen. COMMUNISME IN INDIe. De Landraad heeft uitspraak gedaan te gen de communisten beschuldigd van de moorden te Nagreb. Twee bekiaagden wer den tot de doodstraf veroordeeld, een tot levenslang, en een tot 15 jaar gevangenis- straf. Voorts heeft de Landraadl te Batavia uit spraak gedaan in zake den aanval van de communisten on- het telefoonkantoor. Een beklaagde werd veroordeeld tot 14 jaar, een tot negen en een tot acht jaar gevangenis- straf. Tevens werd een Jbegin gemaakt met de behandeling van de zaak tegen de commu nisten die een aanval gedaan hebben on de gevangenis te Glodok. Er zijn vijf bekiaag den. De militairen gaan voort met het arrestee- ren van talrijke personen. Kaartjes^ijn aangehaald, die nummers bo ven de 15.000 toonen. Met den arbeid vocr den paddioogst wordt overal in de Ommelanden rustig voortgang gemaakt. HET DRAMA TE ZUNDERT. Naar de Tel. verneemt staat het nog geenszins vast, dat naar aanleiding van het drama te Zundert een gerechtelijke vervol- ging zal worden ingesteld. Geschiedt dit dan wordt de zaak in elk geval berecht door den Krijgsraad te Den Bosch, daar mare- chaussees militairen zijn. SAMENVOEGING VAN VLI EL AND EN TEKSCHELLING? Op het gemeentehuis te Vlieland is dezer dagen een conferentie gehouden tusschen het gemeentebestuur dezer gemeente en dat van Terschelling naar aanleiding van een brief van Ged. Staten van Noord-Holland aan het gemeentebestuur van Vlieland. Het denkbeeld van samenvoeging van de gemeenten Vlieland en Terschelling, dat reeds meermalen besproken werd, hebben Ged. Staten thans aan de gemeentebesturen van de eilanden voorgelegd. Naar wij vernemen, zegt de Tel., moeten B. en W. van beide gemeenten eveneens de bevolklng een samenvoeging goed gezind zijn. Doch een lastige, zoo niet onoverkome- lijke moeilijkheid is de schuldenkwestie. Ter schelling is een betrekkelijk welvarende ge meente. terwiil Vlie'and nog steeds, gelijk be kend. diep in de schulden zit. Men verwacht, dat de samenvoeging, waarover de bespre- kingen slechts voorloopig konden zijn, beter tijden voor Vlieland zal doen aanbreken. Vrijdag 21 Januari. Hilversum, 1050 M. 12.— Politieberichten 5.-6.45 Concert door het H. D. O.-orkesf Soliste: Annie Veenenbos, alt. Egbert Veen, pianobegeleiding. 6.45—7.45 Fransche ver- volgles en conversatieles. 7.45 Politieberich ten. 8.10 Vierde les vanwege het Onderwijs- fonds voor de binnenvaart 8.45 Nutslezing. 3e lez ng van Dr. E. H. Biichner, priv. doceht aan de Universiteit te Amsterdam, over: Energie en stof in dienst van den Mensch. 9.3011.15 Populaire avond. 'Aangeboder: door de E. Z. R. C. te Zaandam. 1. Truus Hoyer, voordrachtkunstenares. 2. Het Ha waii'an-radio vijftal. 3. Het humor, kwarte' „De hooge Q". a. Kuyters, le tenor. K. Waal, 2e tenor. H. v. d. Heide, le bas. K. v. d. Klun- dert, 2e bas. H. Hoogland, begeleiding. 4. Duo Joe en Ned. 5. C. Zwanenburg, Harmo- nica-virtuoos. 10.Persberichten. Daventry, 1600 M. 11.20 Concert. Daven- trykwartet en solisten (sopraan, tenor, piano). 12.50 Orgelconcert van de St. Mary-Le-Bov/- kerk. E. Nicholson, mezzo-jsopraan, 1.20 2.20 Orkestconcert. 3.40 Fransche lezing. 4.05 Concert voor schoolkinderen. People's orkest. Werken van Bach. 5.05 Concert. Web ster Norcross kwartet. 5.35 Kinderuurtje 6.20 Orkestconcert. 6.50 Weerbericht, nieuws. 7.05 Orkestconcert. 7.20 B. B. C.-muziek-cri- tiek. 7.35 De 48 preludes en fugues van Bach. 7.45 Causerie. 8.05 Stem en persooniijkheid. 3. Speciale proef van Prof. Pear. 8.20 Con cert. Dogmersfield toy symphonie-band 8.50 Voorlezing van gedichten van Wordswortn en Byron. 9.05 Concert. A. Hallis, piano. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.35 Causerie 9.50 Concert. S. Robertson, bas. 10.10 Norman O'Neill dirigeert zijn eigen werken. Orkest en G. Baker, bariton. 10.40 „Taking the li berty", comedie in 1 acte van Lipscomb. 11.05 Vervolg Norman O'Neill-programma 11.2012.20 Dpnsmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 Af. 10 50 11.20 Nieuwsberichten en muziek. 12 50-- 2.10 Concert. Orkest Gayina. Mme. d'Anter- ne, zang. 5.055.55 Literaire matinee. De- clamaties, gedichtenvoorlezjng, viool- en pia- nomuziek. 8.0510.50 Concert. Orkest en vo- cale solisten. Konigswusterhausen, 1300 M. 11.20— 11.50 en 2.20—7.20 Lezingen en lessen 7.5010.50 Uitzending van het programma van Leipzig. Orkest en vocale solisten. Langenberg, 468.8 M. 1.2012.20 Orkest concert. 3.50—5.15 Orkestconcert. 7.35— 9.20 Concert. Orkest (60 musiri) en Frau Koetsier, zang. Hr. Dung, trompet. Hamburg, 394.7 Af. 1.25—2.10 Kamermu- ziek. 5.20—6.10 Vroolijke muziek. 7.20— 11.15 „Die Beichte", opera-mysterie in 1 ac te. „Die Schweigende Glocke", opera. Daar- na orkestmuziek. Brussel, 509 Af. en Antwerpen 266 VH 8.20 De Rad'io-Courant. 8.5010.50 Concert en orgel. Hr. Poppois, bariton. KAASMARKT HOORN. HOORN, 20 Januari 1927. Heden aange- voerd 6 stapels lcleine fabriekskaas wegende 6788 Kg Prijs 44. Handel goed. SCHAGEN, 20 Jan. 1927. Op de heden gehouden week-veemarkt waren aangevoerd: 24 Paarden 150350; 78 Geldekoeien (mag.) 250—/ 400; 8 Kalfkoeien 250— 340; 41 Nuchtere kalveren 12—/ 25; 431 Overhouders 2429; 3 Bokken en Geiten 4—/ 20; 18 Varkens (mag.) 28; 850 Idem (vette) p. K.G. 0.640 66; 125 Biggen 14—/ 20; 23 Konijnen 0 50 3.2562 Kippen 0.75-/ 2.75, 47 K.G. Boter 2.10—/ 2.30. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Jan. '27 Langedijker Groentenveiling. Bleemkool le s. 12.40; Bloemkool 2e s. 3.40 per 100 stuks; Roode Kooi le s, f 24; Roode Kool 2e s. 0.80—/ 1.80; Gele Kool le s. 2—/ 3.40; Gele Kool 2e s. C.SO1.70; Groene Kool 3.10; Deensche Witte Kool f 2.30—/ 3.70; Uien 3.80—/ 4.10; Drie- lingen 2.702.90. Alles per 100 I< G. Aanvoer: 560 stuks Bloemkool; 81000 K.G. Roode Kool; 37200 K.G. Gele Kool; 1100 K.G. Groene Kool; 52000 K G. Deen sche Witte Kool; 17500 K.G. Uien. BEVERWIJK, 19 Jan. 1927. R. K. Co6p. Tuindervereeniging Kennemerlard. Boeren- kool 2570 ct.Bred. Groene 0 60 1.10; Andijvie 34.50 per kist; Spvuit- kool 5J/»14 ct.Witlof 10—30 ct.; Scnorse- neeren 715ct. per K.G.Prei 2—13^ ct. per bos. ZWAAG, 18 Jan. 1927. Veiling Bangeri en Omstreken." Spruiien 4.806; Witlof 1823; Winter jar. 6.30 ;t Curre 9; B. Mot 4.20; Gieze 7-8.10; Zoete apnelen 6.208; Bloemkool 818; Roode Kool 1.103; Gele Kool 1.70 5; Wortellen 1—/ 2.50; Andijvie 1.50—/ 3.50. BOVENKARSPEL, 19 Jan. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. Kool le s. 38.10; Bloemkool 2e s. 1.50—/ 4;'Bloemkool 3e s. 1—/ 1.80; Roode Kool 1.80—/ 3.80; Witte Kool 2—/ 3.30; Gele Kool 2—/ 3; Uien 1.751.95; Drielingen 1.60; Nep 65 ct.Spruitkool 1.201.60. NOORDSCHARWOUDE, 19 Jan. 1927. Uien 3.80—/ 4.30; Drielingen 2.90— 3; Nep 2.40; Grove Uien 4 304.50; Peen 2.30—/ 3.10; Roode Kool 2.10— 4.40; Doorschot 1.40—/ 3.50; Gele Kool 2.104; Doorschot 1.603; Deensche Witte 2.50—/ 3.80; Doorschot 1.90—/ 3.20, alles per 100 K.G. Aanvoer: 12600 K.G. Uien; 7400 K.G. Peen; 85400 K.G. Roode Kool; 41400 K.G, Gele Kool; 96300 K.G. Deensche Witte. 33 stuks Bloemkool a 11 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 19 Jan. 1927. Roo de Kool le s. 2.104.50; Roode Kool 2e s. 1.20—/ 3.20: Uitschot 0.60; Gele Kool le s. 2.30—/ 3.60; Gele Kool 2e s. 1.40—/ 1.90; Uitschot 0.60—/ 1.40; Deensche Witte Kool le s. 2.30—/ 4.10; Uitschot 1.401.70; Drielingen 3; Uien 4.60; Grove Uien 4.20; Peen 3— 3.10; Idem kleine 1.40. Aanvoer: 61900 K.G. Roode Kool; 5500 K.G. Gele Kool; 5900 K.G. Deensche Witte Kool; 2850 K.G. Uien; 1700 K.G, Peen. PURMEREND. 19 Jan. 1927. ,Afs!agver- eeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken." Witlof 2026 ct. per K.G.; Bloemkool 411.60 per 100; Roode Kool 3.10 6.30 per 100; Savoye Kool 2.50—/ 4.70 per 100; Spruitkool 1.30—/ 2.50 per 15 K.G.; Boerenkool 0.80—/ 2.10 per 100 struiken; Wortelen 5075 ct. per 25 K G Uien 0.500.96 per 25 K.G.; Prei 4.507.40 per 100 bos; Present van En- geland 1441 <T. per I< G.; Winterjan 5.40 13.60 per 100 K.G Advertentien, voor"het nummer van denzelfden dag- bestemd, wor den tot 's morgens aangenomen, uitgezon- derd des Zaterdags. Voor Uwe deelneming ons betoond bij het overljjden van onze lieve Zuster en Tante, Mej. GANSJE VAN DER KAMP zeg ik, mode namens de familie, hartelijk dank. M. KOELEGA. Nog diep bedroefd over het verlies van onzen lieven Vader trof ons weder een zware slag, deor het, na een kort- stondige ziekte, nog tijdig voorzien van de H.H. Sacra- menten der Stervenden, over lijden van onze zoo innig ge- liefde Moeder, Mefuffrouw MARIA JOHANNA NIF.UWENHUIZEN, Weduwe van den Heer B. ZONDERHUrS, eerder Wed. van J. FRANSEN, in den ouderdom van 55 jaar. Allen die haar gekend hebben zullen beseffen owat wij in haar verliezen. Haar diepbodroofde kinderen, CHRISTIEN. ANNIE. BERNADIEN. Alkmaar, 19 Januari 1927. Groot-Nieuwland 76. Na een korl si ondige ziekte ovorloed heden, tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten dor stervenden, onze innig ge- liefdedochter, zuster, be'nuwd- zustor en tante MARIA JOHANNA HIEUWENHUIZEN, weduwe van den Heer B. Zondrbhdis, iu den ouderdom van 55 jaar. Alkmaar. J. F. J. NIEUWENHUIZEN. J. KUIPER— Nieuwenhuizen. J. KUIPER en Kinderen. A. ZONDERHUIS. A. ZONDERHUIS-Bras en Kinderen. C. EELT1NK—Zojjderhuis. J. KELT1NK en Kinderen. Rotterdam. M. HOLLANDER- N. HOLLANDER en Kinderen. Alkmaar, 19 Januari 1927. Heden overleed tot onze diepe droefheid in hot St. Elisabeth- gesticht, na voorzien te ziin van de H. Sacramenten der Stervenden, onze innig ge« liofdo Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. ELISABETH ADMIRAAL, Weduwe van den Heer PETRUS VAN OMMEN, in den ouderdom van bijha 72 jaar. Familie VAN OMMEN. Alkmaar, 20 Januari 1927. Laat 122a. De uitvaartdienst zal plaats hebben Maandag 24 Jan. des I morgens 9 uur, in de Paroehie Kerk van den H. Dominicus, waarna ten 11 uur de be- grafenis vanuit het St, Eli- sabethgesticht op het R.K, Kerkhof St. Barbara, Eenige en Algemeene kennis- geving. Heden overleed te Zand- voort, tot onze diepe droef heid, onze geliefde broeder en behuwdbroeder, de heer Jb. GROOT, in den ouderdom van 43 jaar. Uit aller naam, J. PILKES. Alkmaar, 18 Jan. 1927. ZONDERHUIS.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3