Gredieten Deposito Effecfen 1 Binnenlaiiil Si fiHapk^lse^iciiten Bij de verdere behandeling voor de rechf- bank te Breda van de zaak tegen den gemeen- te-secretaris en ontvanger van St. Philips- land C. v. B., en den ex-burgemeester L. N. oeiden beschuldigd van verschillende malver sation, erkende de secretafis, zooals hij ook in de zitting van 6 dezer had gedaan, het ten laste gelegde. Daarna werd de zaak contra den ex-burge meester voortgezet met het verhoor van mr. T., griffier der Staten van Zeeland, die een relaas gaf van de wijze van controle der ge meen telijke uitgave. De havenmeester J. L herhaalde zijn ver- klaringen, des morgens afgelegd. Op bevel ,van den burgemeester had hij de bedragen van 200 en 400 te min verantwoord. Dok de gemeentesecretaris C. v. B., nu a!s getuige gehoord, zeide, dat de burgemeester opdracht aan D. gegeven had. Noch de secretaris, noch de havenmeester hadden er eenig persoonlijk voordeel van ge- ®eten; zij hadden slechts de kastanjes uit het ruur gehaald voor den burgemeester, die ook autotochten, voor zijn persoonlijke belangen ondernomen, door de gemeente liet betalen Ook get. A. v. Dwethouder van St. Phil- lipsland, was van oordeel dat de burgemees ter wat erg royaal omsprong met de gemeen- tegelden. Hierna werd gehoord de havenmeester A. S., die verklaarde, dat ook hem wel eens was opgedxagen, de ontvangsten te splitsen, om dat de bedragen te hoog werden in verbanc1 met de cijfers der begrooting. De rijksveldwachter te Anna Jacobapolder, J.K., als getuige a decharge gehoord, ver telde hoe de gemeenteraad hem een gratifica- tie van f 75 had toegekend. De burgemeester rroeg hem later, een mandaat te teekenen van 150. Hij had echter geweigerd. De burge meester had aan get. gezegd, dat de overige f 75 waren voor den anderen veldwachter, den tegenwoordigen kademeester; deze hac echter nimmer iets daarvan gehoord. Deze getuige had aan het raadslid S. als zijn ver- moeden te kennen gegeven, dat, wanneer er raude was gepleegd, deze te zoeken moest :ijn in de haven- en kadegelden. De ex-burgemeester, L. N., erkende, dat hij den kademeester opdracht had gegeven, de gelden over te schrijven op het volgende jaar rlij was op verzoek als burgemeester ontsla- gen en heeft pensioen. Het woo rd was daarna aan Hen off icier van justitie, die in beide zaken tegelijk requi- sitoir nam. Tegenover verdachte N. werd ge steld valschheid in geschrifte en wel ten aan zien van de registers der kade- en leggelden Ook verdachte v: B. achtte de officier schul- dig aan valschheid in geschrifte Uitvoerig ging hij de toedracht van de zaak na. Als /aststaand nam hij aan, dat noch de secreta ris van B., noch de kademeesters, noch de ha venmeester ook maar eenig persoonlijk voor deel hebben genoten van de malversaties Spr. eischte ten slotte tegen den ex-burgemeester tvegens valschheid in geschrifte een geldboete /an /3O0O, subs. 6 maanden gevangenis- straf-en tegen den secretaris wegens valsch heid in geschrifte en opzettelijke vernietiging van aan zijn zorg toevertrouwde geschriften een geldboete van 500 subs. 2 maanden. Uitspraak over 14 dagen. WILLY MARTENS, t Willy Martens, wiens overlijden, zoo kort na de hulde, hem op zijn 70sten verjaardag igebracht, gister is bericht, heeft lang te Pa- vijs gewoond. Uit deftigen handelskring geboortig, is hij eerst voor den handiel bestemd geweesi, doch na korten tijd heeft hij de handelsschool te Amsterdam met de Rijks-Academie verwis- seld. Van deze gieig hij, als zoovele Hollan ders van de dagen, naar het „atelier Bcn- nat" te Parijs, waarvan Cormon de leiding overnam. Hij bleef te Parijs op zichzelf wer- ken, voornainelijk figuur, portretten; en meogde zich in het openbare leven bij de Wereldtentoonstelilng te Parijs van 1889, toen hij lid werd van de Commissie voor de Nederlandsche Afdeelingen Daar kwam hij in nadere betrekking tot Mesdag en aan diems aandrang gaf hij gehoor, door een jaar 'ater naar Den Haag te verhuizen, waar hi; Mesdag's rechterhand werd, met name in 't bestuur van „Pulchri Studio" en als direcleur ;an het Museum 'Mesdag. Het leven der residentie wissdde hij af met Verbiijf te Nunspeet, waar hij veel figuui schilderde. Een meisje met een Geitje is een van zijn bekendste gegevens geworden. Ver- der heeft hij menig portret geschilderd, aan panorama-schildering gedaan en ook ver- dienstelijk geetst. Martens was een beminnelijk man, die mede buiten schilderskringen vele vrienden had, ook in Frankrijk. In verband met het overlijden van Willy Martens zijn aan „Pulchri Studio" de Neder landsche vlag en de vlag van Pulchri half- stok geheschen. D'E MOORD IN1 DEN HAAG. Met betrekking tot het onderzoek inzake den moord aan het Bezuidenhout in "Den Haag wordt gemeld, dat de politic zeer veel moeite doet, iemand op te sporen, een Belg, die op het oogenblik vermoedelijk te Amster dam vertoeft en aan wiens getuigenis de po litic bijzondere waarde zou hechten. De hoofdinspecteur de heer Lucas is in ver band hiermee naar Amsterdam vertrokken. Zooals is gemeld, is Maandag een hoofd inspecteur uit Den .Haag naar Amsterdam vertrokken, om daar een onderzoek in te stel- len naar een vreemdeling, aan wiens verkla- ringen de politie groote waarde hechtte. Dit onderzoek heeft echter geen resultaat opge- leverd. De bedoelde vreemdeling is een goede be- kende van de familie Wilk, bij wie hij veel fhuis kwam. Hij kende dan ook vele kennissen en vrienden van Wilk en was op de hoogte van alle relatien, welke deze onderhield. Daarom had de politie gaarne nadere ver- klaringen van hem gehpd inzake de familie- betrekkingen en den- vriendenkring van de familie Wilk. De politie-ambtenaar is te Amsterdam wel bij eenige adressen geweest, waar de gezoch- te zich vocr kort'opgehouden had, maar hij heeft den man nergens aangetroffen. Laatst- genoemde is een reizend koopman en heeft geen vaste woonplaats. De nasporingen van de politie hebben er toe geleid, dat zij in Antwerpen in contact Influenza en Qpiep Koortswerend en genezond zijn Sanapi3>in>fabletien Wettig beschermd tegen vervalsching). - Bij Apoth. en Drog. Buisje 75, 40 en 25 ct, is gekomen met dten koopman L. Krall. De- zen,heeft de politie noodig voor een confron- tatie met iemand in Den Haag. Krall heeft zich bereid verklaard, met de Haagsche po litie mee te gaan naar 's-Gravenhage en te zien, of hij den bewusten persoon herkent. Aan die herkenning hecht de politie eenige waarde, en gehoopt wordt, dat daardbor de oplossing van het vxaagstuk een stap verder in de goedte richting zal worden gebracht. Vermoedelijk zou Krall nog gisteravond, of anders vanochtend, in de residentie arri- veeren, waarna zoo spoedig mogelijk tot con- frontatie zou worden overgegaan. De persoon, die herkend moet worden, be- vindt zich niet in arrest. ERNSTIGE AANRIJDING BIJ GRONINGEN. Tusschen Tenboer en Garmerwolde is Maandagochtend een auto van de garage Dag te Delfzijl, waarmede een Duitscher, L. M., matrons van het te Delfzijl liggende stoomschip Dirksland, ziek naar Groningen we'rd vervoerd, in groote vaart tegen den van Groningen komend'en auto van notaris Koster uit Tenboer opgereden. Beide auto's werden ernstig besc'hadigd. De Duitscher werd door uit den auto te voorschijn gehaafd, de chauffeur had ernstige verwondingen he- komen. De inzittenden van den anderen wa gen kregen slechts lichte kwetsurcn. De fcotsing ontstond doordat de chauffeur van den van Delfzijl komenden auto pro- beerde een vrachtwagen voor den anderen auto langs te passeeren. Het lijk is naar het ziekenhuis te Groningen overgebracht. EEN VRO'OLIJKE VERKIEZINGS- STRIJD. De Haarlemsche correspondent van „Het Volk" meldt: Als protestcandidaten in den kieskring Velsen zijn door de anti-stemdwangpartij candidaat gesteld resp. een en twee van de iijst, de heeren J. A. Koppelman en H. Al ders, beiden aldaar bekend staand als stroo- pers. Op de openbare vergaderingen, die bin- nenkort zullen worden gehoudten, zal een der candidaten zingende de stemdwangwet en het pi'ogram van actie der partij uiteenzet- ten. Debaters zijn toegelaten, op een voor- waarde, n.l. dat zij alleeni zingende het de- bat zullen voeren. Slfjvend ongeschikten en gedeclasseerden echs breedvoerig en wetenschappelijk in studie gaat nemen en uitvoeren tevens, verband leg- gend tusschen alles wat er reeds bestaat en elkaar nu te weinig kent. Wat het Groene Kruis doet voor haar schoon doel, wat het Nut doet voor die Volks- ontwikkeling, wat het Genootschap doet voor de nationals baTmhartigheid bij volksrampen en voor de volkshygiene, wat elk dier mach- tige instituten doet met nun afdeelingen tot beil der menschheid, dat meet een nieuwe be- weging doen voor de genoemde groepen en de Ver. Nederlandsche Landkolonisatie en In- wendige Zending zal al ruimscnoots tevreden zijn als ze deze zaak onder de aandacht heeft mogen brengen en een nieuw initiatief heeft genomen, gelijk zij dit in zoo ruime mate nam ten bate van de ontslagen gevangenen, ver- waarloosde alcoholisten en anderen. Zou het werkelijk niet mogelijk zijn iets te vinden, zoodat er geen arme uitgehongerde kerels meer op straat behceven te sterven?" HET VERDRAG MET BELGIe. (Voor loo pig Verslag). Thans is verschenen het voorloopig ver slag van de commissie van rapporteurs over het ontwerp van wet tot goedlkeuring van het op 3 April 1925 te 's-Gravenhage tusschen Nederland en Belgie gesloten verdrag tot herzieniing van eenige bepa-lingen van het op 19 April 1839 te Londen tusschen beide staten gesloten verdirag en tot het treffen van eenige regelingen ten behoeve van de weder- zijdsche belangen, alsmede van de bij het verdrag gevoegde overeenkomst nopens de procedure' met betrekkinig tot de daarin voor- ziene scheidsrechteriijke oplossing van ge- schillen, alsook van het op 18 Mei 1926 te 's-Gravenhage ondecteekende protocol tot nadere omschrijvimg van de strekking van eenige bepaliingen daarvan, en voorts van- het op 22 Mei 1926 te Parijs tusschen Bel'gie, Frankrijk, Groot-Brittannie en Nederland ge sloten verdrag tot erkenniug van het verval- len van de ooHectieve verdragen van 19 April 1839 en van het bij dat verdrag behoorende protocol van onderteekening. De N. R. Grt. schrijft over dit voorloopig verslag: Er blijkt o.a. uit dat men in het algemeen het betoog van den minister, waardoor ver band werd gelegd tusschen het verdrag van 1839 en het aaniiangige tractaat, zeer gekun- steld vond. Tegenover „sommige leden" die het beleid des ministers loofden, waren ex „vele lederi", die met dien lof niet konden in- stemmen. Vele leden achtten het ontbreken van een regei'ing omtrent de Wielingen een PROF. Dr. J. DE BRUIN. Maandagmiddag is, na een betrekkelijk kortstondige ziekte, te Amsterdam overleden prof. dr. Jacob de Bruin, hoogleeraar aan de universiteit aldaar. Prof. De Bruin was geboroi te Lee uwar den op 25 Juni 1861. Hij studeerde te Am sterdam en werd tot arts bevorderd op 5 Maart 1887 en tot doctor op 12 Juli 1889. Zijn proefschrift had tct titelBijdrage tot de leer der geelzucht, met het oog op de vergif- tige werking der belirubine. Op 21 Februari 1898 werd hij toegelaten als privaat-docent in de kinderziekten aan de Amsterdamsche universiteit; hij ving zijn colleges aan op 4'April van dat jaar met een openbare les over-de beteekenis van het on- derwijs in dc paerdiatrie voor aanstaande ge- neeskundig;en. Het volgend jaar zag hij zich tot lector in de inwendige kinderziekten be- noemcl. Op 13 Juli 1917 volgde zijn benoc- ming tot buitengewoon hoogleeraar en 7 Maart 1923 die tot gewoon hoogleeraar. De ter aarde bestelling zal waarschijnlijk a.s. Vrijdag geschieden. WILLEM ROYAARDS. Zeven licogleeraren der Utreclitsclie uni versiteit hebbat giste'ren aan at" Willcirt Royaards, ter gelegenheid van zijn zestigstn verjaardag, een maaltijd aangeboden. VERHONGERD. Naar aanleiding van het feit, dat dezer da gen eenige politieagenter® in de Molenstraat fe Roosendaal een zwerver vonden, die van uitputting was neergevallen en bij wiep een dokter totale verhongering vaststelde, schrijft de hoofddirecteur van de Ver. Hulp voor On- behuisden" o.a.: „Die arme uitgehongerde kerel heeft mis- schien bergen.van eigen schu'd op zich gela- den, maar hij nelef een mensch en een broeder van ons. Waar blijven ze toch, die menschen? Die cirkelgangeis door het leven, die dure commensal en van de samenleving? Bi j ver- plegingsinrichtingen kloppen ze vaak te ver- geefs aan, omdat ze soms reeds te ver heen zijn, of omdat er voor hen niet kan worden betaald en de gratis gevallen niet kunnen wor den vermeerderd. Een veel krachtiger steun van deze inrichtingen ware ten zeerste in het belang der samenleving. Is welHcht de tijd aangebroken voor een be- weging in ons land welke de kansen van hulp en herberging breed opzoekt en verhoogt en het vraagstuk der maatschappelijk tijdelijk of bedenkelij'ke leemte in dit tractaat. Vele leden ook verklaarden volkomen in te stemmen met de gedachte Belgie zooveel mogelijk tege- moet te komen, wat betreft de bevaarbaar- heid van de Schelde, maar zijkonden zich niet vereenigen met de wijze, waarop deze gedachte in het tractaat tot uiting is gebracht Ernstige bezwaren rezen er bij vele leden tegen de bevoegdheden, welike aan de com missie van beheer worden toegekend. Ook werd de vraag gesteld,, in hoever de getrof- fen regei'ing in strijd is miet de Grondwet. Een van de voornaamste grieven tegen het verdrag bleek de regeling van de rechtspositie der varende handeisschepen en vrij alge meen achtte men de reserve omtrent de Bel- gische oorlogsschepen in de toelichtende memorie uiterst bedenkelijk. Ettelijke leden waren van oordeel, dat het niet kan worden togelaten, dat Belgie die reserve maakte; naar hun meening had noch in het verdrag, noch in de toelichtende memorie van de kwes- fie der oorlogsschepei. gerepi moeten wor den. De eenige bevredigende oplossing zal, meenden vele leden, zijn dat de bestreden zinsnede uit de toelichtende memorie vervalt. De economische bezwaren trokken zich voora! samen op het Moerdijkkanaal. Van verschillende kamten werd aangedxongen op een nader onderzoek naar de vraag of en hoe het kanaal nadeel aan de Nederlandsche scheepvaart zal toebrengen; vele leden had den echter tegen de benoeming van een commissie met zutk een opdracht ernstige bezwaren. Velen meenden, dat een recon- structie van het tractaat toch nooit tot een goed resultaat zou kunnen leiden, omdat voor allies de grondslagen moeten worden herziert. Omtrent de beteekenis van de gevol- gen van het Riju-Maas-Schelde-kanaal be- stond verschil van meening; tegenover het gevoelen van hen, die dit kanaal voor onze belangen schadelijker achtten dan het Moer- dijk-kanaal stond dat van anderen, die van oordeel zijn. dat dit kanaal voor Limburg van groote beteekenis zal zijn. Vele leden meenden, dat men als confra-praestatie van Belgie het vervallen van de voorkeurtarieven der spoorwegen had moeten bedingen. Met de regeling aangaande het beloodsen van sdiepen op de Schelde en de mon den dezer rivier konden onderscheidene leden geen vrede hebben; ook de regeling omtrent de looclsgeTden gaf aanleiding tot ernstige kri- tiek. Eenige leden, die meenden dat ear motie geen debat zou mogen uitsluiten verMaar- den dat indien de discussies er roe mocnten leiden, dat de regeering door ongeveer de geheele Kamer werd uitgcnoodigd nieuwe besprekingen in te leiden, zij hun nude wer king niet zouden weigeren, ook indien de re geering op haar afwijzend standpunt bleef staam. Vele leden waren echter van oordeel, dat boven een dergelijke motie, waarvan zij geen goeden uitslag verwachtten, de voor- keur moest worden gegeven aan een verwer- pirig van het wetsontwerp, omdat in het laatste geval de regeering tegenover Belgie sterker zou staan dan bij het aannemen van de bedoelde motie. In dit verband werden de vermoedelij'ke gevolgen van verwerping of aanneming breedvoerig besproken. Hierbij stelden zij die het aanhangige tractaat niet konden aanvaarden, op den voorgrond dat zij een nieuwe, voor beide lamden bevredigende regeling zeer ernstig wenschten. Wij behoor- den ons dan ook bij verwerping bereid te verklaren tot het aannemen van een welwil- lende houding bij het aanknoopen van nieu we onderhandelinigen. DE REEDE VAN HOLLUM. Het Tweede Kamerlid Sannes heeft der. minister van waterstaat de volgende Vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis gekregen van den ncQdtoestand waarin zich de reede van Hollum (Ameland) bevindt, met het dreigend gevolg, dat het goederenvervoer naar en met name ook de voedselvoorziening van West- Ameland, grootendeels over Hollum, dat on geveer 2/3 der inwoners van Ameland telt, gaande langs dezen weg niet meer zal kun nen plaats hebben? 2. Zoo neen, wil de minister met spoed een onderzoek ter zake doen instellen? 3 Zoo ja, is de minister bereid, ten spoe- digste met het provinciaal bestuur van Fries- land in overleg te treden, ten einde maatrege- len te treffen, welke de bovenaangegeven na- deelen voor de be vol king, bijzonderlijk van West-Ameland, kunnen afwenden, respectie- velijk herstellen? SCHENKING C. W. JANS SEN. Maandagmiddag heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw op het bu reau van het Staatsboschbeheer te Utrecht ramens den Staat aanvaard een schenking van den heer C. W. Janssen te Amsterdam van een complex gronden onder de kadastrale gemeenten Diever en Makkinga, ter grootte van ongeveer 750 H.A. Z. Exc. heeft geen gemachtigde willen aan- wijzen, doch er prijs op gesteld, de schenking persoonlijk te aanvaarden, om daardoor in de gelegenheid te zijn, den schenker zijn er- kentelijkheid voor diens belangrijke schenking te betuigen. De gronden zullen overeenkomstig den wensch van den schenker, door het Staats boschbeheer worden beboscht. UIT DE METAALNIJVERHEID De Algemeene Nederlandsche Metaalbe werkersbond heeft aan den Metaalbond op diens laatsten brief geantwoord dat hij het voorstel van den Metaalbond om een bespre- lcing te Louden gaarne aanvaardt en met tijd- stip en pleats van samenkomst accoord gaat. Voorts merkt de MetaalbeweTkersbond op dat de passage in zijn brief van 5 Januari 1.1. nopens opvabmgen van den 8-urendag niet bedoeld was om te betoogen dat de Me taalbond of leden van dien bond overtuigde tegenstanders van den 8-urendag zijn, doch om de beteekenis van de uitlating van den Metaalbond nopens het standpunt van zijne leden inzake loonhepaling in haar ware ge- daante te plaatsen en te laten uitkomen dat bepaalde opvattingen niet alleen beheerschf worden door wenschelijkheden, doch ook doc omstandfgheden. \X;at dc orfboezemingen van den Metaal bond inzake het petitionnement betreft, ver klaart de Metaalbewerkersbond voor dit soort argumentatie geen bewondering te heb ben. De Metaa-bond besloot dit petitionnement te houclen naar aanleiding van de uitlating in den brief van den Metaalbond van 15 Dec 1.1waarin die bond sterk in twijfel trekt of de arbeiders ir de meiaalindusti'ie in alge- meer.en zin gesproken met groot verlangen uitzien naar de invcering van een persoonlijk miuinmmloon Het ontwerp-collectief contract van den Metaalbewerkersbond is evenwel in overleg en na grondige behandeling met zijne leden opgesteld en ingediend. De Metaalbewerkersbond hoopt dat de Me taalbond ten aanzien van de verlangens del" arbeiders tot beter inzicht komt en voortaan wat meer veiirouwen stelt in zijne uitlatingen dienaangaande. Bp de komenda besprekingen kan dat van groot belang zijn DE LOONACTIE IN HET VISSCHERS- BEDRIJF TE IJMUIDEN. De IJmuider Federatie heeft Maandag le- denvergaderingen gehouden te IJmuiden en Egmond aan Zee. In beide vergaderingen. die door 250 leden waren bczocht, is met al- gemeene stemmen een mo+ie aangenoraen, waarin het bestuur machtiging werd ver- 'eend, op de over een gekomen basis, ti i. het te stichten fonds voor socialc voorzieningen, een contract voor 1927 en 1928 af te sluiten. De houding van de andere organisaties werd scherp afgekeurd en geeischt werd, dat de vertegenwoordiging van de verschillende organisaties in het fondsbestuur zal plaats vinden "naar de sterkte van haar leclental. In den loop van deze week zal de IJmui der Federatie verschillende vergaderingen Louden, De besturen van den Centralen bond van transportarbeiders, den Christelijken zeelie- denbond en den Ned'erl. bod van christeiijke fabrieks- en transportarbeiders hebben gis- teveu in het Koning Willemshuis een leden- vergadering gehouden ter bespreking van de vocTstellen der reedersvereenigingen inzake de coor de organisaties gestelde eiscben en het voorstel van de reedersvereenigingen, be- treffende de vorming van een fonds voor so cials voorzieningen. De besturen gaven voor de in grooten ge- taleopgekomen leden een uiteenzctting van den gang van zaken. De vergadering keurdc eer'stemmig het door de besturen ingenomen standpunt goed en sprak zich uit tegen de plannen van de IJmuider federatie. De leden waren van oordeel, dat de gestelde eischen, v/aaronder die van verhooging van de gages met 5 pea- maand, absoluut billijk waven en ES8 -Hi VEILISS^ESOSMOESCJE al P VAELKBESLIJIT (Warenwet). 1^1 De 'tnelk, die de melkveehouder ja] verkoopt, aflevert of ten verkoop of j ter aflevering in voorraad heeft LJ moet voldoen aan de volgende LSU [mJ eischen: zij meet gewonnen zijn j^j van melkvee, waarvan tijdens het ["in melken de uiers en naaste omgeving daarvan niet verontreinigd zijn; op li^i jjaj zindelijke wijze gemolken. bewaard fej Fe] en behandeld worden; onmiddellijk [if! ®na het melken doelmatig gejiltreerd [=1 zijn; onmiddellijk na het melken uit l.Hi |j3j den stal verwijderd zijn en in een Fi] tpl stankvrije omgeving bewaard zijn. njp g GEZONDHEIDSRAAD. jg droeg den besturen op, dit ter kennis van de reedersvereenigingen te brengen. Men ver- langde, indien het fonds toch tot stanci zou worden gebracht, de vrije keuze van deelne- ming en voor wie niet deel wenschen te ne men, betaling in den vorm van g:\gc. De be sturen kregen opdracht, om, na ook met de overige leden overleg te hebben gepleegd, de cudcThanbelingen voort te zeiten.* KORTE BERICHTEN. Te Holsloot (gem. Sleen) is Zondag- avond de 12-jarige A. Kampman door de duisternis mislekl te water geraakt en ver- dronken. Te Enkhuizen heeft een 3-jarig meisje uit een kan met kokende koffie gedronken. Het kind is dadelijk geopereerd. De toestand is emstig, Te Winschoten is gistei" de ongehuwde mei. L. Nanninga verdronken. Te Weert is gister en onder groote be- langstelling de diamanten bruiloft van Piet Nouwen en Catharine Souts gevierd. Uit een kantoor in de Groote Katten- burgerstraat te Amsterdam is ongeveer 1000 gram aan platina contactpuntjes ter waarde van pl.m. 8500 ontvreemd. De partij is vermoedelijk bij kleine hoeveelheden tegelijk ontvreemd. De jongeman, die onlangs te Amster dam een meisje heeft opgelicht voor een ring, een gouden horloge en een sjaal, is Zondagavond aldaar aangehouden. Hij heeft vermoedelijk meer van dergelijke misdrijven op zijn geweten. AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM, 25 Jan. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 1 lading, 900 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Jan. '27. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 3.10 3.40; Roode Kool le s. 2.30f 4.30; Roode Kool 2e s. 0.80—/ 2; Gele Kool le s. 2—/ 3.70; Gele Kool 2e s. 0.60— 1.80; Groene Kool 1.402.60; Deen- sche Witte Kool 1.40—/ 3.60; Uien 4.10 4.60; Drielingen 3.30—/ 3.40; Bieten 1.50—/ 1.90; alles per 100 K.G. Aanvoer: 1200 K.G. Wortelen; 101000 K.G. Roode Kool; 52000 K.G. Gele Kool; 1950 K.G. Groene Kool; 39000 K.G. Deen- sche Witte; 12800 K.G. Uien; 1000 K.G. Bieten. BEVERWIJK, 24 Jan. R. K. Coop. Tuin- dersveiling Kennemerland. iVlaandag waren de prijzen: Appelen, Pre sent van England 3943; Reinette 43 47; Spruitkool 8—/ 20; Witlof 15 26; Schorseneeren 5.5014.50; Kleiaardappelen 68.50; id. Zand 6 11.75; Uien 4—/ 6.25; Wortelen 3— 5; Sjalotten 5—/ 7; Bieten 3.50— 5.50 per honderd K.G.; Boerenkool 30 65 ct.Bredasche Groene Kool 0.551 Bloemendaalsche Gele Kool 0 550.95; Roode Kool 0.651.35 per kist; Rabar- ber 22—/ 34; Prei 6.50—/ 13; Selderie 2.50—/ 6.50 per'honderd bos; Koolrapen 1.15 per zak; Witlof sfek 0.350.60 per kl. kist; Andijvie 15; Boerenkool 2.50 6:50 per 100 struiken. BEVERWIJK, 24 Jan. R. K. Coop. Tuin- dersveiling Kennemerland. Aan de aardappelmarkt besteedde men voor polder aardappelen 46; Drielingen 3.203.65; div. zand 57.25 per H.L. PURMEREND, 24 Jan. „AfslaigvereenL ging Beemster, Purmerend en Omstreken." Witlof 12—24 ct. per K.G.; Bloemkool 3 8.50 per 100; Roode Kool 1.50—/ 5 per 100; Spruitkool 1.603.25 per 15 K.G.; Boerenkool 1.20/2.60 per 100 struiken; Wortelen 0.400.70 per 25 K.G.; Uien 0.7C—0.95 per 25 K.G.; Prei 613.30 per 100 bos; Winterjan 5.2013.30 per 100 K.G.; Present van Engeland 3240 per 100 K.G. PURMEREND, 25 Januari 1927. Op de heden gehouden weekmarkt waren prijzen en aanvoer: 10 st. kleine,Fabriekskaas met rm. 44, 5 st. kleine Boerenkaas met rm. 46, 389 K.G. boter 2.30—/ 2.35, 342 st. Run- deren, w.o. 190 st. vette 0.70—/ 0.95, 137 st. melk- en geldekoeien 120f 360 ma- tig, 15 Stieren, 29 Paarden 100—/ 200 vlug, 27 Vette Kalveren 1 401.60 ma- tig, 370 Nucht. kalv. v. d. slacht 1240 v. d. fok 12—/ 26 vlug, 546 Vette Var- kens v. d. zout 0.58—/ 0.62, v. d-slacht 0.600,64 vlug, 74 Magere Varkens 22—/ 40-matig, 156 Biggen 1222 matig, 1057 Schapen Vette 25f 36, Overhouders 16—/ 26 vlug, 28 Bokken, Kipeieren 7.258.25, Eendeieren /7 50. Eierveiling: 934 st. Eendeieren a 8.30, 9204 st. Kipeieren a 7.30—/ 8.60, 100 st. Kipeieren b f 6.206.50. NOORDSCHARWOUDE, 24 Jan. 1926. Uien 4.10f 4.50; Drielingen 3.10 3.20; Nep 2.30; Grove Uien 4.60— 4.70; Roode Kool 1.904.50; Door- schot 1.10—/ 3.40; Gele Kool 2.20— 3,40; Doorschot 1.702.70; Deensche Witte Kool 2 40—/ 3.80 Doorschot 1.70 2.50, alles per 100 K.G.; Bloemkool 6.70 per 100 stuks. Aanvoer: 4000 K.G. Uien; 101400 K.G. Roode Kool; 27400 K.G. Gele Kool; 77000 K.G. Deensche Witte; 25 stuks Bloemkool.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2