I Aspirin vfngscommissie. Spr. besloot met dr. Hol- werda 'e danken voor zijn voordracbt, sjde er toe meewtrkte ons land te leeren kennen, eerste voorwaarde om het lief te hebben. UIT KOEDIJK. Zaterdagavond werd door de afdeeling Koedijvan den Bond voor Staatspension- neering een propagandavergadering gehou- dien in het lokaal van den heer Jb. Groot. De ouden van dagen, die daarvoor in aan- merking kwamen, werden gratis per auto van b it is gehaal en terug gebracht. Te ongeveer S uur opende de voorzitter, de heer POud, de bijeenkomst en spraik zijn leedwezen uit over de geringe opkomst en bracht dit in verbanfl met de kosten van entree. Doch bij wees er op, dat deze avon- den onvermijdelijk kosten met zich brengen. 'Spreker riep bet weikom toe aan de aanwezi- ,ge ouden van dagen en anderen en gaf het v. oord aan den spreker voor dezen avonb den heer H. Bruin uit Alkmaar. De heer Bruin, een goede be^ende in onze gemeente, ving zijn bespreking aan met een gedicht van hem zelf voor te lezen getiteld: 9 December 1913—9 December 1926, dat zooals te verwachten was een pleidooi is voor het staatspensioen. Hierbij wees spr. er op wat gedaan werd en nog gedaan mo-et wor- den voor bet mooie work en zeide het zoo tioodig te ac'hten, dat de voorstanders elkan- der steunen in plaats van dat verdeeldheid ontstaat door kleinigheden. Dat ondervond spreker ook in zijn eigen gemeente en wees hierbij op bet voorstel tot wethouderspensdoeiJ te Alkmaar terwijl er op andere zaken bezuinigd moet worden. Doch spreker meende dat er gezorgd moet worden voor onze kinderen en die ouden van dagen. Verder memoreerde spelter gedeelten uit het Radiogesprek van ds. van K revel en en achtte dit ook een mooi propagandamid- deh Ook werdl er met voorbeelden gewezen op tekortkommgen van onze christelijke re- feering aaarbij wijzende op het werken met et Dorus-Rijkersfonds, terwijl men in een land als Denemarken zooveel meer zorg aan 'de ouden van dagen besteedt en men in ons welvarend Nederland nog zoo ten «vbter is. Spreker eindigde met een opwekking tot mede strijden. ha zijn mooie en met aan- dacht gevoigde rede, waarop een luid ap plaus volgde, werd gepauzeerd en werden de ouden van dagen onthaald1 op chocolade. De tooneelvereeniging „de' Roos" verleen- de gratis medewerking door het opvoe- ren van „Door het donker". Oorspronkelij'k drama in 4 bedrijven door Henri't Sas. Hierbij hebben de aanwezigen volop ge- noten van het mooie spel, dat gegeven werd en zeker mogen wij hulde brengen aan de vertolkers van het drama, doch in het bijzon- der aan mej. de WaalSchippers en den heer P. Kok. Wanneer men zulke parti]en op zulke wijze weet weer te geven dan Itan men volop zeg- gendaar wordt gewerkt. Doch ook de an dere medewerkenden' mochten gehoord wor den. Een luid applaus was het loon voor de vertolkers. Te ruim twaalf uur sloot de voorzitter met woorden van dank voor de medewerking van zoo veel kanten ondervonden dezen mooien propaganda-avond. UIT NOORDSCHARWOUDE. De Markt. Hoewel deze week ten dee'e jets betere prijzen gemaakt werden dan de vorige week was er -ook nu niei de minste reden tot tevredenheid. De aanvoer die ook nu vrij algemeen bestond uit ai'wijkende soorten was ongeveer 4u wagons minder dan de vorige week. Dat de aanvoer niet grooter is, is gezien de prijzen met te verwonderen, echter kennende de voorraad lijkt meer aan voer ons meer dan noodzake.ijk, wil er straks geen opeenhooping komen, waardoor het ook dan weer onmogeiijk is een betere prijs te maken. Het is steeds zeer stug aan de markt. Ai ken de Zaterdag maakte daarop een uiizon- dering, een gevolg van het sneeuwbuitje in den vroegen morgen. Er was direct meer leven en ook aan de prijzen was dat reeds te besperen. De roode kool die voor de mooiste soorten den geheelen week als hoogste van 3.80 tot J 4.40 opbracht, kwam Zaterdag tot f 4.70. Van de gele waren het voornamelijk de groote soorten die't beter deden. Voor de 2e kwaLiteit werd Zaterdag meer gemaakt dan de beide vorige .dagen voor de eerste. De Deensche witte vejhoogden in zeer ge ringe mate en brachten Zaterdag gemiddeld 2.75 voor de groote en 3.75 voor de klei- nen op met een hoogste noteering van 4.10. Bloemkool werd ook nu nog bijna dagelijks aangevoerd doch de partijtjes worden uiterst klein. De prijs van de le kwaliteit varieerde tus- schen 6 en 12. Uien bracht een vrij gelijke prijs op met f 4.70 als hoogste en peen waarvan de aan voer gering was gaf eveneens een vrij gelijke uitkomst. In totaal werden 135 wagons aan gevoerd tegen 175 de vorige week Broek op Langendijk had een aanvoer van 100 wagons en Warmenhuizen 42. UIT EGMOND-BINNEN. De Scholenkwestie. Het beroep van den Raad aan de Kroon. De Raad der gemeente Egmomd-Binmen, overwegende, dat bij besluit van Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, d.d. 29 December 1926 onder no. 102 is vernie- ti'gd het besluit van den Raad :'ier gemeente Egmond-Binnen, d.d. 2 Juli 1926, waarbij afwijzend is beschikt op de verzoHren van W. Hardebol, H Wi'lbrink, J. M. Kleiboer, E. Strooker, Wed. K. Strooker, geb Grapen- daal, P. van den Berg, A. Sloot, Chr. Brou- wer en K. de Rooij, alien wonende te Eg mond-Binnen, om zoo mogelij'k algeheele vergoeuing van de kosten, verbonden aan het vervoer van humne kinderen naar de bijzon- dere Christelijke School aan de Doelenstraat te Alkmaar; overwegende, dat Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bovenbedoeld be sluit hebben vemietigd op grond dat: le. dat artike' 13, eerste lid deT Eager Onderwijswet 1920 het desverlangd verlee- nen van tegemoetkoming, zoo nood'ig van algeheele vergoeding, imperatief voorschrijft, indien ouders, voogden of verzorgers on- derwijs van een bepaalde rich ting voor hunne in den kerplichtigen leeftiid vallende kinde ren wensehv-n en de woning dier kinderen meer dan vier Kilometer is verwiidcrd van eene voor hen toegankelijke school', waar het door hen gewensohte onderwijs wordt 'gege ven, behoudens in het gevil, voorzien bij de laatste zinsncde van het eerate lid van arti- kel 13 h.ervoren genoemd, welk geval in casu niet aanwezig is; 2e. dat de beweegredenen, die tot het u-it- spreken van het veriangen naar tegemoet koming, resp. aligeheek vergoeding nopen, niet vatbaar zijn voor onderzoek of con trol, zoodat het vermoeden van den Raad, als zouden appellanten, die als voorstanders van openfcaar onderwijs bekend staau, eigen- lij'k geen Christelijk onderwijs voor hunne kinderen wenschen, doch slechts bedoelen de kosten voor de gemeente op te drijven, hoe aannemelijk dit vermoeden ook moge schij- nen, niet als feit kan worden aanvaard en dus geen grond had mogen opleveren voor algeheele afwiizing van het door appellanten gedane verzoek; 3e. dat derhalve in hooger beroep alsnog aan het voorschrift van artikel 13, eerste lid zal behooren te worden voldaan, voorzoo- ver de woning der kinderen, ten wier behoe- ve de aanvrage werd gedaan, op meer dan vier Kilometer verwijderd is van de Christe lijke School voor gewoon lager onderwijs te Egmond aan Zee; 4e. dat dit laatste ten tijde der aanvraag het geval was ten aan&ien van al de in den aanhef dezer besoliikldng bedoelde kinderen, dat weliswaar is aangevoerd dat de woning van het kind van den appellant C. Brouwer, alsmede die van bet kind4 waarvan de appel- lante Wed. K. Strooker, geb. Grapendaal. ver- zorgster is, onderSdbeidenJijik op niet meer dan 3797 en 3755 Meter afstand van die school verwijderd is, doch dat die kortere afstand is gemeten langs een ongebaanden, bij slechte weersgesteldheid niet begaanba- ren weg, welke voor het beoordeelen van de aanspraak op tegemoetkoming buiten be- schouwin.tr moet blijven; overwegende ad. le. dat volgens de meening van den Gemeen- teraad het geval, voorzien bij de laatste zin- •<mede van het eerste lid van artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920 in casu we! aan wezig is, dat toch de kinderen van adrcssan- ten op de achter hur.me namc-n vermelde da- tums (als aangegeven op bijlage II) zijn toe- gelaten tot de O L. School te Egmond-Bin nen in deze gemeent^, w.ike school te dien tijde was gelegen binnen vier K M. van de womingen van bedoelde kinderen; dat ten tijde van hunne toelating tot die school de bijzondere Christelijike School in de Doelenstraat te Alkmaar reeds was opge- richt; dat weliswaar de O. L School in het dorp Egmond-Rinnen met ir.gang van den Hen juni 1926 is opgeheven, doch dat adiressan- ten reeds op 12 Juni 1926 een overeenkomsf met een autobushoudter aangingen om hunne kinderen naar de bijzondere Christelijike School te Alkmaar te vervoeren; dat de kinderen van adressanten reeds met in,gang van 14 Juni 1926 de biizondere Chris telijike School te Alkmaar zijn gaan bezoe- ken en dus de aanvrage tot toelating tot die bijzondere Christelijke School te Alkmaar moet zijn gedaan ten tijde, dat de kinderen nog waren toegelaien tot de O. L. School in het dorp Eigmond-Binnen in deze gemeente; dat de kinderen van adressanten, be halve de kinderen van appellant K. de Rooij, na de opheffing der O. L. School in het dorp Eg- mond-Bimnen, in de gelegenheid waren een O. L. School in deze gemeente (namelijk die te Egmond aan den Hoef) te bezoeken, we]ke school minder dan vier K.M. van de wonin- gen van adressanten is verwijderd'; overwegende ad. 2e. dat indien ook al de overwegingen, die tot het uitspreken van het veriangen naar tege moetkoming, respectievelijk algeheele ver goeding, niet vatbaar zijn voor onderzoek of controle, de Raad toch wel rekentnaf mag houden met feiten, welike aantoonen dat adressanten voorstanders van Openbaar Lager Onderwijs zijn en als zoodanig binnen vier K.M een voor hen toegankelijke school hebben voor Lager Onderwijs, waar het door hen gewensdhte onderwijs wordt ge geven dat toch adressanten zich tot het uiterste hebben verzef tegen de opheffing der Open- bare Lagere School in het dorp Egmond Binnen dat adressanten lid zijn geworden van de vereeniging Volksonderwijs, welike vereeni- ging zich ten doel stelt de bevordering van het Openbaar Lager Onderwijs; dat zij weliswaar latef hun lidmaatschap hebben opgezegd, omdat dat in verband met hun aanvrage nocdzakelijk was; dat zii hunne kinderen tot den 14 Juni 1926 in deze gemeente O L. Onderwijs heb ben la ten vol gen en da t dus uit bovenstaande duideliik bliikt, dat de ouders zich tot 14 Juni 1926 hebben neergelegd bij eene school, welke het karakter van Openbaar Lager Onderwijs droeg; dat de voorstellers van het amendement, waarbij de laatste volzin aan artikel 13, eerste lid der L. ..Onderwijswet 1920 is toegevoegd, met deze bepaling wilden voorkomen, dat voor kinderen. die reeds op eene school gaan bij weiker karakter de ouders zich hebben neergelegd, tegemoetkoming van gemeente- wege zou worden verstrekt in de kosten van vervoer naar eene school van een ander karakter; dat toch ook het Konanklijk Besluit van 29 October 1924 no. 71 rekening houd't met een eemmaal gedane keuze der ouders of ver zorgers betreffende de richting van Let voor hunne kinderen gewenischte onderwijs; overwegende ad. 3t. dat de Raad der gemeente Egimond-Binnen, gelet op bovenstaande. tot een andere' con- Uusie komi dan het College van Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland en wel deze. dat niet aan het voorschrift van artikel 13 eerste id der L. O. wet 1920 be- hoort te worden voldaan; overwegende ad 4e. dat indien in hooger beroep mooht blijken. dat bovenstaande conclusie niet gehand- haafd wordt. de Raad van meening is. dat alleen voor die kinderen vergoeding behoorf te worden gegeven. welke meer dan vier K.M. van de Chr. School te Egmond aan Zee ver wijderd zijn; dat to.h appefanten bij hunne mondelinge 0 doet zich weer gelden? 0 Wij wachfen echter niet, tot- 0 dat de ziekte uitbreekt, maar 0 wapenen ons, om het eerste het 0, 0 beste verschijnsel te bestrijden; 0 dat moet ons wachtwoord zijn. 0 0 Onze helper daarbij zijn dc 1 taMettcn Devanoudsbekende Aspirin- 0 0 tabletten voorkomenengenczen 0 hootdpijn en verkoudheden; p bij rechttijdig gebruik verhin- 0 deren zijhetuitbreken vangriep. p |iMen eische steeds de origi- M necle verpakking 0 band en het Bayerkruis. met oranje toeidhting in die zitting van heeren Gedepu- bedraagt, zonder bezwaar te voet kunnen afleggen; gelet op het voorstel van Burgemeester en Wethouders; gezien artikel 17 der Lager Onderwijswet 1920; Besluit: In hooger beroep te komen van het be sluit van Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, d.d. 29 December 1926 no. 102 en eerbiediig te v 'zoeken dat gemeid besluit worde vemietigd en het besluit van den Raad der gemeente Egmond-Binnen van 2 Juli 1926 worde bekrachtigd. UIT OOSTEREND (iexcel). De zangvereeniging „Nieuw Leven", di- recteur de heer M. Kikkertj gaf hier Zondag een uitvoering in het „Wap.n van Amster dam". De zaal zou zeker nog beter bezet geweest zijn, wanneer er geen griep heerschte. Toch kon men over het getal aanwezigen tevre- den zijn. De presidente, mej. N. Bakker, sprak een woord van weikom, in het bijzonder tot het bestuur van de zustervereeniging „Eigen Oefening", te Oudeschild en noodigde de aanwezigen uit, niet al te critisch te wil:en zijn, daar ook enkele leden van „Nieuw Le ven" door ziekte verhinderd waren. Aangevangen werd met „Levens!ust" van B. G. Meijer Jr., waarop volgden „Hemel- huis" en „Paschen", beide van E. Hulle broeck. Met deze drie nummers was reeds het succes van den avond gevestigd, waar van de verschillende toejuichingen getuig- den. Ook de volgende zangvoordrachten, die we even willen noemen, kwamen zonder on- derscheid goed tot haar recht: Barcelona van P. M. Zijderlaan, De Nachtegaal van T. Mendelsshon, De Regenboog van H. van Tusschenbroek, Gij vriend'lijke zone van H. v. Tusschenbroek, Familie Polka van Aug. Schaffer, Aan e'en Vliet van Oi. Koop, Len- tegevoel van T. Moliring, Strandliedje van H. C. van Oort en Schaamt u niet van Frie- so Molenaar. Ter afwisseling werden nog gespeeid ,,'t Mislukte consult" (com. duet), „De Koffie- krans" (com. scene) en „Oom Eprian" (kluchtspel in een bedrijf). Deze drie stukjes sloegen alle in, doch onbedaarlijk heeft men gelachen om de grappen, die in het kluchl- spel vertoond werden. En zoo was het auditorium in alles zeer voldaan en ziet „Nieuw Leven" weder op een goed geslaagde uitvoering terug. Aan het slot dankte de presidente voor de belangstelling en noodigde voor de vereeni ging- nieuwe krachten uit. UIT WIERINGEN. J.I. Zaterdagavond heeft vanwege de Societeit „de Eendracht" de jaariijksche ko'f- en biljartwedstrijd plaats gehad. Er was veel animo en het ging erg gezellig toe om ieder- een te kunnea la tea deelaemen werd er ge- J teerde Staten van Noord-Holland December 1926 hunne bezwaren Christd ijke School te Egmond aan Zee heb ben laten vallen; dat de woning van het kind waarvan de ap pell ante K. Strooker, geb. Grapendaal, ver- zorgster is, op niet meer dan vier ICM. van die school is verwijderd dat die afstand is gemeten' voor ongeveer 3000 Meter langs een gebaanden weg en voor 779 Meter langs een voetpad, dat langen tijd als kerkpad in gebruik is geweest; dat het Gemeentebestuur zich bereid heeft venklaard, zooveel mogelijlk dat Kerkpad in orde te brengen; overwegende, dat door heeren Gedepu teerde Staten van Noord-Holland is vasige- steld eene vergoeding van een gulden per kind en per week, daarbij uitgaande van cen bedrag van twin-tig gulden voor het vervoer per autobus; dat echter bij onderscheiden Koniinklijlke Besluiten is bepaald, dat vervoer der kinde ren op andere goedkoopere wijze is te ver- knjgen dat zelfs bij Koninkilijk Besluit van 18 Augustus 1923 no. 34 is bepaald, dat alleen tegemoetkomiinig van vervoer behoort te worden gegeven gedurende de dagen van ongunstig wintei-weer, daarbij overwegende dat de kinderen op de overige dagen den af stand, welke langs een zand-weg 4990 Meter _.^ndicapt. De uiisiag was als volgt: Kolven 18 deed nemers, le prijs de heer A. Rol; 2e pr. de heer K. Zijp; 3e pr de heer A. K. Kaan; 4e de heer H. K. Zoster, serieprijs de heer Jb. Kaan Kz. Biljarten 26 deeinemers: le prijs de heer K. Koster Hz., 2e pr. de heer K. Zijp, 3e pr. de heer S. Sieswerda, 4e pr. J. Mooij. Een woord van hul-de willen we hieraan toevoegen aan het adres van den heer Kos ter, die op 77-jarigen leeftijd nog met een eersten prijs is gaan strijken. Natuuriijk klc-nk een daverend applaus door de zaal Bij de z.g. Vlotbrug waren 30 deeinemers Hier was de le pr.-voor den heer J. Hoog- land, 2e pr. de heer C. Haringhuizen, 3e pr. de heer K. Zander, 4e pr. de heer C. R Biaauboer, 5e pr. de heer W. de Carpentier. Laagste puntenprijs de heer K. Koster UIT WIJK AAN DUIN. Alhier is gistermiddag het woonhuis be- woond door de fam. Jongerie en gelegen aan den Zeeweg ingestort. Het perceel be- hoorde aan de erven de Wilde. UIT HENSBROEK. JAARVERGADERING VAN DE TUINBOUW-VEREENIGiNG „ONS BELANG." Bovengenoemdc vereeniging vergaderde Donderdag in het lokaal van den her K. de Boer aihier. Om 7 uur opende de voorzitter, de heer D. Stapel Hzn., de cioor 54 van de 94 leden bezoclite vergadering met een welkomstwoord aan alien en in het bijzonder aan den eere- voorzitter burgemeester Kooima.n, en het eere-lid Jac. Groot. Spreker stond even stil bij het dit jaar tc heraenken 10-jarig bectaan van de vereeni ging en herdacht vcorts ook het overiijden van een der voorvechters van den tuinbouw a d. Langendijk e. a., den heer S. Zeeman van Zuid Scharwoude. Verder den wensch uitende dat de besprekingen een aangenaam karakter mogen dragen verklaarde spr. deze vergadering voor geopend. In zijn jaa-verslag memoreei'de de secre- taris ook het 10-jarig bestaan der vereeniging, wees op't door den druk der omstandigheden ontstaan der vereen. (1916) en op de groote schommelingen in de tuindersbed'-ijven, door o.a. te herineren aan den omzet' in 1917, met 72 leden van 158000, tegen in 1926 met 90 leden van 85000 On verve Id is cok we^r dit jaar gebleven de wensch, het vorig jaar geuit, dat 1926 een voorspoedig jaar mocht "zijn. Hpt tegendeei is waar. De stagnatie, door de staking a. d. Langen dijk bracht hier in de bedrijven geen verande- ring, daar een goed geordende hulpdienst van de tuinders zelf, in de behoefte voorzag. Werd 1926 aangevangen met 94 leden, 11 bedank- jes kwamen binnen, tegen 7 nieuwe leden. zich opgaven. Hiermede sloot de seer, zijn jaarverslag on der dank van den voorzitter. Uit het overzicbt van den penningmcester noteeren we de vcigende cijfers Kasgeld 1111.98; Uitgaaf 1926 585; Or.tvangsten 480.57Nadeelin-g saldo f 104.4-3; Onivangsten kunstmest 5.974.78 Uitgaven kunstmest 5.974.30; Saldo 0.48. Kasgeld 1926 1.111.89; Ontvangsten f 480.57; Saldo kunstmest 0.48; Totaa! 1593 03; Uitgaaf 585; Totaal bezit 1927 f 1008.03. Omzet 1925 96.730.27; Omzet 1926 84.872.08; Ahoo verminderd met 11.858.19. Door den heer C. Obdam wordt verk'aard dat alle boeken in orde waren bevonden. Onder de ingekomen stukken vonden we een schrijven van de fabriek voor bestrijdings- middelen planten-ziekten, om de resultaten te vernemen van het dezen zomer gebruikte mid- del Potha. Bij monde van C. Bas wordt Ver mel d, dat de resultaten buitengewoon goed zijn geweest, en er alle redenen voor zijn, de proef diezen zomer nog eens te herhalen. Een schrijven van de planten-zielcte-kundi- g'en dienst bevestigt dit, door dezelfde resul taten te vermeldeii. Daarna brengt ook den betaalmeest'er van naar voreneen sfelsel, waarin zich nog \-eTe leemten bevniden, maar ook nu korot geen en kele goede oplossing naar voren. A. Jonker stelde voor, op den datum der op- nchting der vereeniging (12 Maart), een ge- zeiligen avond te organiseeren, hetweik onder applaus wordt aangenomen. Daarna nam de eere-voorzitter, de heer Kooiman het woord, v/ijl hij niet na kon laten, thans reeds de vereenigirfg fe feiiciteeren met haar 10-jarigen arbeid op tuinbouw-gebied en spr. ziet, als de juiste samenwerking blijft' nog bloeiende tijden in't verschiet De heer Joh. Koning kwam nog eens terug cp net feii, dat voor de ge'den, welke uito-e- trokken moefen worden voor den aankoopvan kunstmest e. a e:i dat door den plaatseliike Doerenicenbank versterkt wordt, juist een per- soon plus twee borgen aanwezig moeten zijn, en de vereeniging ais zoodanig niet aanspra- kebjk kan worden gesteld. Beslcten werd dat het bestuur hierin verandcring zal breno-en Voorts bracht Koning hulde aan den aftre- denden voorzitter, ais zijnde geweest een van u<? &ersw krachten van de verecnigfinDr. i^Iadat door den secretaris de afgevaardig- den naar de vergadering van de L. G C zijn aangewezen. verkreeg de voorzitter nog- maals het woord. Hij decide mede dat door cnderhandschen verkoop van prcducten, een lid beboet is ere worden, en vroeg of de vclle 10 pCt. boete geheven meet worden. Het meerendeel d<>r ver.o-adering was er voor. Daarna slcot hij. met een harielijk woord ro°r de medewerknig, de vergadering. UIT ST. PANCRAS. Bij de Iiefdadigheidsverloting, gehouden op j. Januari, onder toezicht van den rijks- ye.dwaclrter alhier, is de hoofdprijs, een Vic toria naaimachme, gevalien op No. 319. UIT CASTRICUM. ons wordt medegedeeld is een oe- dee'te van het persone:! cfer bijzondere scho- gens griep niei in staat ter school te -omen, daardoor worden de klasseo om dc art naar huis gestuurd, terwijl bovendien op een dicr schojen e:n 5C-tal leerlingen we- gens dezelfde ziekte niet op school "komen. >e zrekie is gelukkig van een gocdaardigen 31 Onder het personeel der openbare echolen wordt thans geen ziekte meer gemeid - Nadat dr. Schoouhcff verleden jaar zijn °,v"rKK'aan hc-eft aan dr. 'Leenars, :ee.t hij thans dc gemc :te verlaten na onge- *eer _v' jaar ais arts hier gevestigd geweest tc ./.an. Hi j gaat voorlcopig in het buitenland reizen Het statige heerenhuis „Hermana -y :te is aangekccht door den heer H. J. hedeman, die zijn bestaand prod gaat ver- bouwen en bmnenkort het heerenhuis zal gaan betrekken. G later avond gaf dc heer Drost uit Ani ta a am een biijart-scance in het cafe ,,De larmonie". Op een pariij van 500 carambo- <es gaf hp 400 voor aan den heer v. d. Molen uit tgmond-Binnen, die hier op alle biljart- weostrijden gevreesd is, omdat hij steeds met cie eers.-e prijzen gaat strijken. Nu echter Kiceg hij van dc 100 punten, welke hii moesl maken, slechts 16. Seclert een 14-tai dagen is de burge- .mecster genoodzaakt wegens griep binnen te onjven. Hij is wel niet bsdlegerig, doch mag op medipch advies niet zijn ambtsbezigheden en raadhuize verrichten. Inmiddels worden K-wonc stukken door hem geteckend Een d-er wethouders is ook door de griep aange- atu en moet ook binnen blijven, terv/ij! de an- amper van de Naar de vereen. verslag uit over de verschillende prcducten, hoeveelheid en prijzen: Aantal K.G. Aardappelen Roode Kool Gele Kool Deensche Kool Uien Slahoonen Bieten Peen Zilveruien Snijboonen Tuinboonen Peren Bloemkool Bos uien Groene Kool 38501.80 11567.50 9025.29 4498.12 7038.71 2001.80 556.39 445.57 280.99 65.53 43.96 5.25 0.64 4.31 2.40 844575 510850 460980 183990 213484 27955 32850 18625 5485 871 1210 45 Aantal stuks 20 62 100 Deze cijfers gelden vanaf Juli 1926, tot en met deze vergadering. Punt 6 van het agenda, saiaris-regeling, is vlug afgehandeld. Bij acclamatie worden dezelfde cijfers van 1926 gehandhaafd. Daar de voorzitter we gens gezondheidsredenen z'n functie neer- legd, zal uit het bestuur een nieuwe gekozen worden. De periodiek aftred-ende bestuursle- den zijn Joh. Groot en S. Doom, waarvan laatstgenoemde niet meer herkiesbaar is, en eerstgenoemde wederom gekozen wordt, met 38 stemmen en het nieuwe bestuurslid M, Langereis Ursem, met 22 stemmen. Medegedeeld werd voorts, dat er wederom gelegenheid bestaat dat het bestellen van manden, zakken en kunstmest, zulks, evenals andere jaren, op zomerbetaiing. In de tusschenpoozen, werd een verloting gehouden, waarbij sommigen door een prijsje te winnen, nog een aardig mee- vallertje hadden, werden door eenige le den brochures en geschriften over het gebruik van kunstmest rondgedeeld, wat het aangena- me karakter van de vergadering zeer zeker verhoogde. De zetlcool-regeling wordt weder om als de vorige jaren ter iiand genomen. Bij de rondvraag wees D. Kost Sr., erop of het bestuur er niet de noodzakelijkheid van inziet, de leden, weike bedankt hebben, en toch de producten mec den schipper meegeven, wat te laten betalen. De noodzakelijkheid om zoo tegen oud-leden op te tred'en, wordt door't meerendeel der vergadcrclen niet inge- zien. Wcckrom kwam hierna het bonnenstelscl van oere wcthouder nog slechts griep genezen is. Het bekendc cafe en uitspanning „De V nendsehap alhier, siaande aan clen Rijks- weg, in het midden van het dorp, jarenlang l,cexp.oiteerd ooor de Erven Van Benthem waarvan 1 ante Rick de meest bekende was! is veikocht aan den heer C. Stuijt te Beem- ster voor de torn van 27000. De nieuwe ei- genaar zal met ingang van 1 Mei a.s. de zaak overnemen eh op denzelfden voet voort- zetren. UIT HEILOO. l De tooneeiveitenig.ng „l alkland" bracht n,a&v?^j»nd voor.ilec voetiicht Heijermans' „Dc Meid comeu:e van haat in 2 bedrijven. Len zoo juiste vertoiking, zoo'n schitterende mrbeelding van personen als de geniale s^hiijver heeft beoogd, hebben we nooit van een uiiettantenciub gezien. Len jong vrouwtje, wier man op reis is, heeit de tout bedreven zich over te geveu aan ren anueren man. Ze wordt geexplodteerf acor Annemie, hare aienstbode, die van hare wetenschap gebruik rnaakt om het mevrouw- tje op elk moment het leven onmogelij-k te inaken. We hebben meegelcefd met het mooie spel n Stans, die ten slotte haar font opbiecht aan hare man. Het spei van Cor de Pauw Stans en Annemie was geheel af. Een grappig spel werd gegeven met deu verjaardag van he dienstbode, waar Dirk zich op zijn best deed kennen. Bettiene, die door ziekte van een der da mes moest worden uitgebreid, vond in mej, N. Schuit een waardige plaatsvervanger! Het spei werd gedragen door Annemie (mej. J. de Gier), die bijzonder verdienstelijk spel gaf, met een bijzonder goeden uitspraak. Stans, echtgenoote van Cor de Pauw, vond in mevr. A. de Gier—de Vries een waardige vertolkster, vooral in het laatste gedeeite van. het 2de bedrijf. Behoeven we nog te zeggen dat de heer Rossenbacker goed op dreef was? Dit zal wel overbod'ig zijn. De bezoekers hebben genoten, men ging zoo in het spel op dat men wel een speld kon hooren vallen. Te voren was nog een eenacter voor het voetlicht gebracht over plagerijen van buren. Was dit bedoeld om den avond te rekken? Zoo ja, dan is men geslaagd, anders niet. In tegenstelling met anaere voorsteilingen. werd biizonder laat begonnen en lang gepau zeerd Een gezellig bal besloot den avond. In de tooneelzaal van de N. Venn. H. O. C. E. werd Zondagavond een concert gegeven door het fanfarecorps „St. Caecilia" directeur dc heer P. Kuis. Daar dit concert werd gegeven voor donateurs en hunne huisgenooten en gratis of tegen kleine entree was te hooren, was de zaal geheel bezet. Voor afwisseling werden eenige voordrach- ten gegeven Als gewooniijk werd het pro- gramma vlug afgewerkp 'E1:dvLJ,' :jlim a.AYER

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6