Hnishoiifcter 1 Net Dagmeisje Laopmeisje Fiinke Meisjes. I. COHEN, Liqnidatio Gonfectie Afd. Wisbran Llflmann. Milk Burgermeisje lei Meisje net Meisje, link© Meisfes, Werkplaats of Bergplaats, No. 1108. een Woonhuis gramofikoon TE KOOP: belangfijk verminM EUalienSand Reparatie-ImricMing Binnenland B&dio-iioekje iflarSc4bei»i©iit©ii Mdwerteati era Proiteer Mervae, alies moet weg. EEN WRAAKNEMING? Zondagnacht om half twee is te Straats- burg een bom ontploft voor een huis, dat door tal van gezinnen bewoond wordt. Er word groote so hade aan het dak en de ven- stors aangericht en de schok was zoo hevig, dat zij zelfs door de seismografische toestel- len te Straatsburg opgeteekend werd. Men gelooft te doen te hebben met een wraakneming van een voormalig huurder, die wegens klachten van zijn buren uit het huis gczet was. DE HANDHAVING VAN DE DRANKWET IN AMERIKA. Senator James W. Wadsworth, een repu- fclikein uit New York heeft Maandag zijn mode senator de les gelezen, dat zij niet bij- dragen tot het handhaven van de drankwet Er is geen stand in de maatsehappij, zei Wadsworth, waarin, sinds de aanneming van het 18e amendement, geen loopje met de wet wordt genomen. Senaatsleden bezoeken tierhaaldelijk bijeenkomsten, waarop de wet Volstead openlijk wordt overtreden, zonder dat zij daarvan aangifte doen bij het drank- bestrijdingsdepartement. In dit opzicht wij- ken zij niet af van de groote hoop dor Ame- rikaansche burgers. Wadsv/orth wenschte, naar hij zeide, vast te stellen, dat men over het algemeen onverschillig is voor de hand- having van de afschafferswetten. Hij meen- de, dat er voor de radicate afwijking van tie vroegere constructie van de grondwet, die in het 18e amendement besloten ligt, een ge- vaarlijke prijs betaald moet worden. j NAAR DE KABINETSFORMATIE IN DUITSCHLAND. cten loop van den middag is gister door dr. Marx het door hem opgestelde regeerings- program aan de voor de vorming der nieuwe coalitie in aanmerking komende partij-aciies voorgelegd. Dit program had hij nog sleehts in groote trekken opgesteldhedenochtend om 11 uur zou de definitieve tekst aan de demo- craten worden voorgelegd. Daarom heeft de democratische fractie ook hare zitting, welke fcepaald was op gisteravond tot hedenochtend elf uur verdaagd. Het is echter zeer waar schijnlijk, dat de democraten niet zullen mee gaan met het door Marx voorgestelde regee- ringsprogram. Gisteravond had een bespreking bij den minister van buitenlandsc' e zaken plaats, waarbij de buitenlandsch-politieke aangele- renheden aan de orde kwamen. In parlementaire kringen is men van mee- ning, dat de materieele onderhandelingen over de kabinetsvorming eerst Donderdag zullen worden beeindigd en in aansluiting iaarop zal dan over de pensonea en de defi nitieve vaststelling van de ministerlijst wor den gedelibereerd. Waarschijnlijk zal de Rijksdag dan den 3 of 4 Februari de regee- ringsverklaring in ontvangst nemen. V EEN AARDSCHUIVING NABII CAMPIGLIA. Nabij Campiglia heeft over een uitgestreki- heid van twee mijlen een aardschuiving plaats gehad. Een aantal wijngaarden en clijfplan- tages is verwoest. De verbindingen zijn ver- broken. Voor zoover bekend zijn er geen slachtoffers. DE ZAAK-CANOVI. De Fransche minister van binnc-nlandsche zaken heeft besloten tot het over de grens zet- ten van Torre, den directeur van het blad „Pensiero Latino", dat te Nice verschijnt, hij was een medeplichtige van Canovi. Voorts zijn de publieatie en de verkoop van de ;,Pen- siero Latino" verboden. KORTE BERICHTEN. Aan de Spaa»ische kust woedt een storm. .Het Spaansche s.s Reiuerto is ver- gaan; de 14 koppen tellende bemanning is verdronken. Op 17 Januari waren er in Engeland 1.391.000 werkloozen, d-i 4-1.014 minder dan een week geleden, maar nog 175.125 mee; dan verleden jaar op di.-n datum. Dlnsdagavond werd tusschen Mussoli ni en den Albaneeschcn gezant Dino de rati- ficatie-oorkonde van het Italiaansch-Alba- aeesch vriendschapsverdrag uitgewisseld Te Algiers zijn de studenten van alle faculteiten, als protest tegen het onvoldoen-'. aantal professoren aan de juridische faculteit in staking gegaan. Naar gemeld wordt, hebben de Fran sche landarbeiders geprotesteerd tegen het immigratieverbod voor de lan-darbeidcrs in Frankrijk. In de desbetreffende verklaring wordt gezegd, dat het land nog altijd lijdt aan een gebrek aan werkkrachten. Uit Cairo wordt geseind, dat Howard Carter zijn werk in de graf kamer van Toet- Ankh-Amen heeft gfgebroken in verband met de openstelling van het graf voor bezoekers Hij- zal echter half Maart het werk hervatten Naar uit Parijs wordt gemeld is op een Spaansche sterrenwacht in het sterrenbeelci Hydra een nieuAve planeet cntdekt, die een ge- heel andere beweging heeft dan de overige tot dusver bekende asteroiden. Te Wiesbaden heeft in de door de Brit- sche troepen bezette artillerie-kazerne een he dge brand geAvoed. Vier gebouwen werden in de asch gelegd. De militairen wisten sleehts met groote moeite aan het gevaar te ontsnap- pen. De gezantenraad heeft het rapport van de controle-eommissie, betreffende de huidige besprekingen te Berlijn, aangaande de fabri cate van oorlogsmateriaal ontvangen Arbeiders hebben nabij het monument voor Victor Amanuel ondergrondsche wegen gevonden, waarvan drie tot nu toe onbekend •waren. Professor Majure, directeur van het museum, zal een onderzoek instellen en aan 4e regeering verslag uitbrengen. voor VULPENHOUDERS, elk systeem onder garantie gerepareerd. li. FRAKSSNBERG ALKMAAR. EEN VERZAKKENDE GASHOUDER. Ete gemeente Heerlen heeft in verband met ide inrichting van haar nieuwe gasbedrijf, een gashouder laten bouwen op een terrein te Meezenbroek. Deze is sinds eenige dagen gereed. Toen men de vorige week met de wa- tei'vulling begon, bleek het, dat de grond het gewicht van gashouder en water niet dragen kon, met als gevolg, dat de gashouder aan Jen. zijde 4 c.M. per dag wegzakte. Op het oogenblik vermindert de verzakking iets. Sinds gisteren bedroeg ze 3.2 c.M. De fun- d'ecring is thans aan een zijde 30 c.M. inge-' zakt, en de gashouder staat merkbaar scheef. Het gevaar te is tot nu toe niet ernstig be- schadigd en levert nog geen gevaar op. TANDTECHNICI. De Staatscouramt be vat de benoemiing van de leden der commissie tot ad-vies inzake de ui-tvoering van de wet tot herziening van de wet van 29 Ju-ni 1925, Staa-tsblad 282, het z.g. tanditechnikerwetje Als voorzi-t'ter dezer corn-missies is benoemd mr. J. Li-mburg; als leden-tandartsen van deze commissie zijn benoemd d-e •haeren J W. Roa- loff, te Utrecht, en B. A. Bakker, lector in de tandhcelkunu" aan de rijksuniversite-it te Utrecht, en a-ls leden-tandheerkun-digen de heeren- K. Klein, in Den Haag, en Van Kol- lum, te Leeuwarden. HET NEDERLANDSCH-BELGiSCHE VERDRAG. Een aantal hoogleeraren aan- de Techni- sche Hoogeschool te Delft (85 percent) heeft aan de Eerste Kamer een adres gezond-en, waarin de meenin-g wordt uitgesproken dat door de aanvaardi-ng van het Nederlandsch- Bel-gische tractaat: lo. belangrijke politieke aangelegenheden niet op bevredigende wijze word-en opge-ost; 2o. door Nederland', zon der tegenpraestatie anderzijds, belan-grijke voordeelen, uit de geografische ligging voort- vloeiende, zoud-en worden prijs gegeven; 3o. omzekerheid blijft bestaan omlxen-t de grootte der economische opoTeriaigen, welke door ons land in naa-ste en verd-ere toekomst zou- den moet en worden gebracht. Ad-ressanten spreken de hoop uit, dat de Eerste Kamer het verdrag in den buidigen vorm niet zal aanvaarden en den weg za.l weten aan te wijzen, waarlangs een voor be ide ri'ken bevredigende oplossing kan wor den verkregen. Voor de Centraie A. R. Kiesver. Nederland en Oranje te 's-Gravenhage heeft gister avond nir. H. Bijleveld over de anti-revoluti- onnaire partij en het Belgische verdrag ge- sproken. DE OPZIENBARENDE ARRESTATIES. Eenige dagen geleden is d-e Dui-tscher T. ter beschikking van den v-r-eemdelingendienst te Rotterdam gest-eld, omdat hij zonder mid- delen van bestaan rondzwierf. In afwachtin-g van zijin transport naar Duitschland kwam, naar de N. R. Crt. mel-dt, de justitie evenwel tot de ontdekking, dat deze T. zich schu-ldig gemaak-t zou kunnen hebben aan hetzij he- li-ng van goederen, welike zijn gestolen o.a. bij drie inbraken gepbeg-d te Hi-lkgeroberg, een inbraak te Vlaai-dingen en een te Bloe- mendaai, hetzij aan mededade-rschap aan deze inbraken. Gelij-k' bekend is, heeft de politic van het bureau Meermanstraaf al'hi-er bij haar onder zoek naar d-e daders van de inbraak bij de firma Amellng Merkes aan den Goudschen weg een inval gedaan in de woning va-n den toenmaliigcn agent van politie Br aan h-et Rei-gerpad in het Tuirtdorp Vree- wij-k, bij weiken inval deze agent, de al eer- der o-nislagen agent v. W. en een vrouw werden gearresteerd, en een groote partij sieraden in besUg is genomen. Later bleek. dat de sieraden niet -van d-e inbraak aan d-en Goudschen Weg afkomstig waren, maar o a. van inbraken, welke te Hillegersberg, Vlaa-r- dingen en Bloemendaai zijn gepleegd. De drie aangehouden-en werden ter beschi-kki-nig van de justitie gest-eld als verdachit van he- ling. Twee dagen later is nog een verdach-te aangehouden en opgesloten. Het verhoor van deze vier personen, van wie een. een vo-lledige beken-tenis heeft afge- legd, leidde tot -'e overbreng-ing naar het huis va-n bewaring vac den Ppitscher T. Oo-k deze is gehoord. en door zijn verklaringen en door tal van andere aanwijzingen is vast komen te staan, wie n-u eigenlij-k de daaer van de verschillende inbraken, alt-hanc van die, welke te Hil'leg-ersberg zijn gepleegd, is ge weest. De burgemeester van Hiilegersberg verzoext in het 1-aat-ste nutnmer van het Alge meen Polit-ieblad de opsporing, aanhoud-in-g en voorgeleidi-ng van een bepaalden man, die, naar als vas-tstaand wordt aangenomen, in braken heeft gepleegd. Het onderzoek heeft voorts uitgewvzen, dat zekere L. te Rotterdam voor den gezochte tal van sieraden heeft beleend o.a bij een bank van leening o-p den Linker Maasoever. Deze voorwerpen zijn even wel niet afkomstig van de inbraken te Hillegersberg, maar vermoedelijk van de inbraak te Vlaardingen of te Bloemen daai. De politie zet het onderzoek in deze richti-ng nog voort. Intusschen, is nog te Sreenwii-k, bij een broer van den ver- dachie v. W„ een gouden heerenhorloge in beslag genomen, dat afkomstig bleek te zij-n vaii de inbraak te Vlaardingen, gepleegd bij de familie Van Leeuwen. Onder de aan het Reigerspad in beslag ge nomen sieraden was ook een gouden heeren horloge, dat de politie meende te herkennen als dat van den kapit-ein van het Emgelsche stoomschip Nottingham, die eenigen tijd ge leden 'toen hij met zijn schip te Rotterdam lag, aangifte had gedaan, dat uit zijn hut een gouden horloge was gestolen. Het in be slag genomen horloge werd ter beschikking van de rivierpolitie gestHd. Zoodra de Not tingham, welk schip in vasten Tijndiensf op Rotterdam vaart, v/eer aldaar aankwam, liet men het horloge -aan d-en kaptiein zien. Toen bleek evenwel, dat het schip inm id-dels van kapitein had ge- wisseld. Toen eindelijk de bedoelde kapi tein toevallig weer te Rotterdam kwam, he-eft hij het horloge niet herkend. Thans is geble- ken, dat dit horloge niet was gestolen. Het behoort toe aan den verdachte v. W., die het in den tijd toen hij nog agent was en hij op- slag kreeg met terugwerkende kracht, voor dit geld1 bii een goudsmid o-p den Binnenweg heeft gekoch-t. DE MOORD IN DEN HAAG. In verband met eon vroegere mededeeling dat met betrekking tot het politioneele on derzoek inzake den moo-rd op m-ejuffrouw Wiik aan het Bezuidenhout in E>en Haag ook nog een oogenblik gedacht zou zijn aan J. v d. G., die indertijd door het Haagsche Gerechtshof is vrijgesproken van den moord in de Engelenbrgstraat in Den Haag, waar- voor hij door de Haagsche rechtbank tot le- venslange gevangenisstraf was veroordeeld, declt d-e commissaris van politie in de afdee- ling C thans med-e, dat absoluut is komen vast te sta^n, dat bedoelde v. d. G. in deze zaak gehee( vrij uitgaat, aangezien hij zich van Zaterdag 15 Januari, nam. 10 uur ai tot gisteravond 8 uur aan boord heeft be- venden van een schip, waarmede hij als sto ker een reis van Vlaardingen naar frankrijk vice versa heeft geniaakt. Bedoeld schip is Zondag 16 dezer, nadat v. d. G. daags teWoren aan boord was ge gaan, van Vlaardingen uitgevaren naar Le Havre en is van daar gisteravond 8 uur te Poortershaven, tuschen Vlaardingen cn Hoek van Holland, teruggekeerd. Verder kan nog worden gemeld, dat het verhocr van den Belg Krall, die Maandag- avond uit Antwerpen met een Haagschen in- specteur is meegekom-en, daar men prijs stel- d-e op zijn verklaringen, geen enkel licht in de zaak heeft gebracht. Krall is de persoon, naar wien Zondag de Haausche politie in Amsterdam heeft ge- zocht. DE UITZETTING VAN VREEMDELINGEN. Dr. D. van Embden en mr. G. v. d. Berg, resp. Eerste- en Tweede-Kamerlid, schrijvcn aan de N. Rett. Crt.: Ond-ergeteekcnden hebben een onderzoek ingesteld naar de redenen die de Haagsche politie tot de arrestatie en uitzetting van Raul Beer geleid hebben. Ofschoon de minister van justitie alle me- d-ewerking verleende, heeft de overlegging van het politie-dossier en van de op hun ver- zoek verschafte aanvulling daarvan meer dan eon maand tijds gevorderd, zoodat zij eers-t thans een cordeel kunnen uitspreken. De ondergeteekenden zijn van meening: ie. Dat naar den ge-est en de duidelijke be- doeling der Vreemdeiingenwet van 1849, wel ke deze uitzetting beheerscht, de uitzetting van dezen vreemdeling, althans zonder tus- scheiikcmst van de rechteriijke macht, met geoorloofd is geweest. 2e. Dat de toepassing van d-e Vreemdeiin genwet, welke in dit geval heeft plaats ge vonden en welke ajgemeen schijnt te geschie- den, enrstig gevaar oplevert voor willekeur. De Vreemdeiingenwet van 1849 heeft ge- wild, dat in Nederland wettelijk tcegelaten vreemdelk-igen behcud-ens zeldzame, in dit geval niet ter zake dpende omstandigheden niet kunnen worden uitgezet dan krach- tons bevel van den kantcarechter, dus ua or- deliike bewijsvoeyng, desgewenscht met rechtsbijstarid voor den getroffene. Gelet op de groote belangen, waarom het hier gaat, kan dit voorschrift sleehts worden toege- juicht. Om wettelijk toegelaten vreemdeling te zijn, is vereischt, dat men, behalve zijn reis- pas of dergelijke papieren, een verblijfpas be- zittc, uitgereikt door de Nederlandsche poli tie. Evenwel, het is sinds 60 a 70 jaren de practijk der politie, zulk 'n verblijfplaatsniet uit te reiken. En aanvragen zullen vreemde- lingen zulk een verblijfpas welhaast nimmer. Immers, wanneer zij, na vertoon van hun reispas aan de grenzen, verlof tot inreis heb ben verkregen, wanneer hun reispas boven- dien van Nederlandsche autoriteiten het stem- pel ontvangt: „Verlenging verblijf toege- staan tot en met", moet-en zij, begrijpelijker- wijze, in de meening verkeeren, dat zij de wettelijke hoedanigheid Aran toegelaten vreemdeling" bezitten. Om die zooeven ge- noemde reden is dit echt-er niet het geval. Waarschijnlijk is er op dit oogenblik dan ook bijna geen enkele „toegelaten" vreemdeling in Nederland aanwezig. Men heeft derhalve door een op zichzelf gewcnschte vereenvoudiging van formalitei- ten den kantonrechter over de geheele linie uitgeschakeld. De politie heeft de beschikking over de rechten van den vreemdeling aan zich getrokken en zijn rechtsbescherming, door d-en wetgever gewild, verijdeld. Ook in het onderhavige geval heeft de rechtsbescherming dus onfbroken, een rechts bescherming, welke stellig de onjuistheid van vele, zoo niet alle tegen Beer aangevoer- d-e beschuldigingen zou hebben aangetoond. De ondergeteekenden zijn van oordeel, dat in den rechteloozen teostand, waarin vreem- delingen hier te lande verkeeren, ten spoedig- ste wijziging dient te worden gebracht. KORTE BERICHTEN. TeAssen is Maandag gevankelijk bin- nengebracht H. A. S., verpleegde te Veen- huizen, verdacht van brandstichting in een der gebouwen aldaar. De R.-K. Volkspartij zal in alle distric- ten van Overijssel met eigen candidaten uit- komen. Het O. M. bij de rechtbank te1 Middel- burg heeft Maandag in de zaak van het bur- ger-gasthuis te Aardenburg geconcludeerd tot niet-ontvankelijkverklaring van de eischende gemeente, althans, dat haar vor- d-ering als ongegrond en onbewezen haar zal worden ontzegd, met haar veroordeeling in al de kosten van het geding. In een bijeenkomst, Maandagm-iddag gehouden in een der zalen van het gebouw der BloemboMenbeurs te Haarlem, heeft op verzoek van het Centraal Bloembollen Comite, prof dr. E. van Slogteren, directeur van het Laboratorium voor BloemboM-enon- derzoek te Lisse, mededeelingen over zijn jongs-te reis naar de Vereen-i-gde Staten gedaan. Verschenen is de memorie van an-t- woord in zake het wetsontwerp tot uitbrei- ding van de gemeente Breda. dansmuziek door het Radio-dansorfesf onder leiding van Hans Moss^l. Daventry, 1600 M 11.20 Concert. Ken sington salon orkest en solisten (contra-alt, bariton, piano). 12.05 Vocaal concert (so- praan). 12.25 Concert (vervolg). 1.20—2.20 Gramofoonniuziek. 2.50 Lezing: Before and after the war, A hundred years ago. 3.20 4.05 Evensong van de Westminster Abbey. 4.20 Concert. Prof. Rietti's string players. 5.20 Causerie. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Land- bouwbericht. 6.40 Concert. Daventrykwartet 6.50 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.05 Con cert Daventrykwartet. 7.20 Lezing: Wastage in the kitchen. 7.35 Pianomuziek. Bach's 48 preludes en fugues. 7.45 Lezing: The making of man, Evolution. 8.05 Concert. De Gresham Singers. 8.20 Debat tusschen Viscountess Rhondda en Mr. G. K. Chesterton, over: The menace of the leisured woman. 9.20 Weerbe richt, nieuws. 9.35 Votaal concert. J. Elwes, sopraan en D. Smith, bariton. 9.50 „The sol dier's tale", Stravinsky. 10.50—12.20 Dans muziek. Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50— 11.20 Nieuwsberichten en muziek. 12.50— 2.10 Concert. Orkest Locatelli en Mile Dela- mare, zang. 5.05—5.55 Klassieke matinee 9.05—10.50 Lezing over muziek van de 17e eeuw. „De 17e eeuw", oratorium van Cariss1- mi tot Bach. Fragmenten uit het Weihnachts oratorium van Bach. Langenberg460 M. 3.50-5.15 Liederen en declamatie. 5.155.20, 5.2-05.4-0, 5-40 —6.—, 6.—6.20, 6.40—7.20 Lezingen 7.35 —9.35 Robert Koppelavond. Orkestmuziek. Kbnigswusterhausen, 1300 M. en Berlijn 484 en 566 M. 1.50—7.50 Lezingen en les sen. 8.2-0 Concert door den Kosleck'schen bla zer-bond. 9.50—11.50 Dansmuziek. Hamburg, 394.7 M. 11.50—1.20 Orkest- concert. 1.25—2.10 Kamermuziek. 4.20— 5.15 Orgekoncert. 5.2-0—6.10 Orkestconcert 6.46—11.15 „Tosca", opera in 3 acten van Puccini. Brussel, 509 M. en Antwerpen, 266 M 5.20—6.20 Kindermatinee 8.5-010.50 Ga- laconcert. Orkest en declamatie. Donderdag 27 januari. Hilversum, 1050 M 12.— Politieberichten 3.304.30 Uurtje voor wees- en ziekenhui zen. 5.-6.45 Concert door het H. D. O.-or kest. M. Couperus, sopraan. 6.45—7.45 Be ginselen van het burgerlijk recht en van het handelsrecht. 7.45 Politieberichten. 8.1-0 Aan sluiting van het Concertgebouw te Amster dam. Concert door het Coneertgebo^w-orkest onder leiding van Willem Mengelberg. Beet hoven-avond. 1. Leonore ouverture 2 2. Sym phonic no. 6, Pastorale. P£<uze. 3. Symphonic no. 5. Daarna Persberichten. Ver vol gens BROEK OP LANGENDIJK, 25 Jan. '27. Bloemkool le s. 9.80; Bloemkool 2e s. 2 90 per 100 stuks; Wortelen 2.50; Roo- de Kool le s. 2.20—/ 4Roode Kool 2e s. f 0 80—/ 2; Gele Kool le s. 2.30—/ 3.40; Gele Kool 2e s. 1.20—/ 2; Groene Kool 2.40; Witte Kool Deensche 2—/ 3 60; Uien 3.90—/ 4.40; Drielingen 2.50, alles per 100 K.G. Aanvoer: 500 stuks Bloemkool; 3750 K.G. Wortelen; 115000 K.G. Roode Kool; 71000 K.G. Gele Kool; 2750 K.G. Groene Kool; 49000 K.G. Deensche Witte Kool; 16000 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 25 Jan. 1927. Uien 73.80—/ 4.30; Drielingen 3.20— 3.50; Grove Uien 4.20—/ 4.50; Peen 3.20—/ 3.30; Roode Kool 1.70—/ 4.10; Doorschot 0.703.30; Gele Kool 1.90 3.50; Doorschot 1.50—/ 2.90; Deen sche Witte 2.50—/ 3.50; Doorschot 1.90 -/ 2.50; alles per 100 K G. Aanvoer: 11400 K.G. Uien; 3000 K.G. Peen; 154600 K.G. Roode Kool; 59800 K.G. Gele Kool; 87700 K.G. Deensche Witte. WARMENHUIZEN, 25 Jan. 1927. Roo de Kool le s. 1.70—/ 4.30; Roode Kool 2e s 1.10—/ 3.20; Uitschot 0.601-80; Gele Kool le s. 3—/ 3.60; Gele Koo! 2e s. j lo—/ 2 40; Uitschot 1.20; Deensche Witte Kool les."/ 2.40-/ 3.70; Deensche Witte Kool 2e s. 1.90—/ 2.30; Uitschot f 1.30—1.50; Uien 4.10; Grove Uien 4; Peen 2.60—/ 2.80. Aanvoer: 1046C0 K G. Roode Kool; 9500 K.G. Gele Kool; 28900 K.G. Deensche Witte Kool; 700 K.G. Uien; 2500 K G. Peen. BOVENKARSPEL, 25 Jan. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: B1 Kool le s. 6.70—/ 12; Bloemkool 2e s. 3 506; Bloemkool 3e s. 0.802; Roode Kool I SO—4; Witte Kool 2— 3.70; Gele Kool 1.80—/ 3.30; Uien 1.85—2.05. Heden overleed, na een geduldig lijden, onze beste Man, - Vader, Behuwd- en Grootvader de H6er ANBRIES VIS, in den ouderdom van 63 jaar. Uit aller naam, N. VIS—Visser. Alkmaar, 26 Januari 1927. Limmerhoek 22. D» teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Zaterdag, des namiddags 1 uur, vanaf het sterf huis op de Algemeene Begraafplaats. Heden overleed te Har- dinxveld, na een korte onge- steldheid, onze geliefde Zus- ter en Taute, Me}. An. DE YRIES—OUKES. Uit aller naam, C. KIEPT. Br. KIEPTOukes. ALIE. Alkmaar, 25 Januari 1927. Juffrouw biedt zich aan als in of om Alkmaar, 1 of 2 kinderen geen bezwaar, oud 48 jaar. Brieven onder M 104 bureau van dit blad. Biedt zich aan voor huish. en winlcel, ook bij kin deren. Adres te bevragen Boekh, DE R00)J. gevrnagd, voor heeie of halve dagen, Zondags vrij, klein gezin, hulp van workster. Mevrouw DE BAAN, Houtweg 3. Biodt zich aan als hulp in huishouding, cafd of winkel geen bezwaar. Brieven letter P, Postkantaao* Sint Pancras. GEVRAAGD voor halve dagen, bij SCHERMERHORN, Nieuwpoorts- laan 10. GEVRAAGD voor Vrijdags. MEIJER's Vischhandel, Lange- straat 50. De Stoomwasschorij van S. KROM, Schermerwog, vraagt voor direct ook ineisjes die als costuumstrijk- ster opgeleid wenschen te worden. Aanbiedingeu aan de inrichting. B. z. a. BAKKERSKNECHT, zelfst. k. w., P. G. Adres P. KOR- VER, Heemraadstraat 9. TE HUUR: Heilooerdijk, groote, nieuwe zeer billijken prijs. Bevr. J. PIIjKES, Laat 71. ARTS, is Telefonisch aangesloten onder TE HUUR of TE KOOP: met uitzicht op den WesterWeg, huur f 12.per week, bypotheek beschikbaar. Adres MIENT 31. TE KOOP: een zoo goed als nieuwe met prima nieuw Zwitssercker uur werk, prijs zeer billijk, 104 num- rners. Te bevr. Leliestraat No. 5. HEERENHUIS Nassaulaau koopprijs f 11000. HEERENHUIS Zocherstr. koopprijs f 7000. HEERENHUIS Steijnstr. 2 koopprijs f 6000. KLEtNE HEERENHUIZEN Groenelaati koopprijs f 5600. Winkelhuizen met aparte Boven- huizen nieuw te bouwen Scharloo. Al deze perteeelen to bevragen Fa. SCHAAF STEGERHOEK, Nieuwlandersingel 44, Alkmaar. Tel. 924. Wjj Ifcbben opnieiiw onze prpzen van Japonnen, Mantels, Yesten gespaard, gezondheid bewaard, Huisvrouw verblijd, WaarSUCTORStofzuigerverscbgnt Ook in huurkoop. Eerste Alkm. Naaimachinehandel. A. HILDERING, Alkmaar, Zaad- markt 66, Langestraat 44, Tel. 236 Holder, Spoorstaat 77, Tel. 449. Dienstbode

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3