WOUDA's ■ite moeten voteeren, verder gaat zij nie-t. r. - De voorzitter beriep zich er ook op. dat de Maar weinlg menschen hebben geen last van aambeien, doch velen bevrijdden zich spoedig van deze kwaa! door het gebruik van Foster's Zalf. Deze zalf gaat de o-ntste- king tegen, en wordt ook met het grootste succes gebruikt tegen bloedende en uitwendi- ge aambeien. Fester's Zalf is alom verkrijgbaar a 1.75 oer doos,l.—per tube. neveil-organ isatie, die de menschen verder helpt. Over het geheel gaat een commissie van toezicht met vooraanstaande Nederlanders en Canadeezen. Voorzitter is de vice-consul te Winnipeg. Op het oogenblik wordt getrachi een dergelijke organ.satie fe scheppen voor j de prairie en Australie. Spr. uitte den wensch er in geslaagd te zjjn, een b<=eld te hebben gegeven van ®c emigratiemogel'jkheden in verschillende landen Spr. m^rkte nog het volgende op Als een mens.h slaagt ir. een overzeesch land, heeft hij d.t voor 00 pet. aan zichzelt te danken. Er bestaan organisaties, die dc menschen vcorlichten en voorthelpcn, maar wij kunnen niet meer doen dan advies geven en voorthelpen in den eersten moeiliiken tijd. Men draagt zelf den grondslag van het slagen bij zich. Dat dient men gocd te over- wegen. k Emigratie is overigens een zeer moeilijke zaak, omdat men afr-cheid neemt van land en familie. Men moet dus overwegen of men ge- schikt is en of men kan slagen. Spr. hoopte dat zijn betoog bij de hoorden te weeg zou brengen, dat zij gaan overwegen of zjj zelf of hun buren en kennissen voor emigratie geschikt zijn, om te komen tot een betere toekomst dan hier mogelijk is. (Ap olaus). Daarop werd een 00-tal zeer fraaie en in teressante lichtbeelden vertoond, waarbij de heer Hartland nog nadere uitleggingen gat De aanwezigen waren over het gehoorde en .let geziene zeer tevreden De heer V e 1 d e r s leeraar aan de Rijkslandbouwwinterschool te Schagen vroeg den heer Hartland vvat de kortste weg is om te kom-» t« emigratie naar Canada. De heer Hartland memoreerde het- geen hij g< ;egd heeft over de be'de organisa ties, die voorlichting geven, waarvoor de Emi gratie Ccntrale Holland moreel en financieel gesteund wordt door de Nederlandsche re- eeerino- Deze helpt de menschen als zij in Canada komen zoo spoedig mogelijk aan werk. Die hulp is gratis en men kan zich met het vc ste vertrouwen tot de organisaties den. Ook de spoorwegmaatschappijen helpen fe menschen. Men kan verzekerd zijn van de meest on- partijdige hulp .(Applaus). De Voorzitter sloot hierbij de bij- eenkomst met enkele woorden van dank to* den heer Hartland. ProvinciaaS nieuws UIT NOORDSCHARWOUDE. In de Maandagavond gehouden 27e jaar- vergadering van de -vereeniging Onderling Hulp-betoon waren 71 leden aanwezig. De voorzitter deelde mede dat door de bij den Noordhol 1 andschen bond aangesloten vereeniging te Broek op Langendijk beslofen is de leden die daarheen verhuizen met dade- lijk ingaande rechten over te nemen Verder deed de voorzitter diverse mededee- lingen omtrent het ontwerp-Ziektewet van mi nister Slotemaker de Bruine, waaruit bleek, dat de regeling een geheel andere zal zijn als aanvankehjk gedacht werd in de daarin ge- aoemde voorwaarden het voortbestaan der ziekenkassen zeer goed mogelijk te maken Uit de rekemng van den penningmeester bleek een ontvangst van 3028.59, waarbij f 2529.20 aan contributien. De uitgaven waren totaal 2962.64, zoo dat het kassaldo 66.15 was. Het spaarbankbezit is gestegen van 5071.75 op/5418.44, zoodat de totale vooruitgang 346.69 is. Hit het jaarverslag van den secretaris bleek dat 1 lid wegens contributieschuld ge- royeerd is en in het vervolg scherper tegen dergelijke schuld zal worden opgetreden. Het aantal leden is met 2 vooruitgegaan en bedraagt thans 242. Als bestuursleden wer- den herkozen de heeren J. Kuiper, D. Hansen en C. Kuiper en als adviseur de heer Sijpheer Het bodeloon blijft bepaald op 2 cent per lid per week De uitkeer.ng blijft bepaald op 1.75 per werkdag, met een langsten duur van 26 voile en 26 halve weekuitkeeringen De gelukkige winners van 3 maanden vrij- stelling van contributie waren J de Groot, R. Kuiper, J. Jonker en J. Zeeman Az. t Daarna sluiting. ken, zeide de voorzitter o.m., waar moet het dan heen? En toch gaat de tuinder maar weer met goeden moed zijn akker bewerken, in de hoop op betere ti'den. E» dit is geen wonder, want de prijzen zijn stewoss veranderlijk. Wanneer wij een kijkje nemen in het betaal- kantoor, zien wij een grafische voorstelling van de jaamjksche opbrengsten der veiling, waar wij toch onzc eigen uitkomsten aan kun nen toetsen. Wij zien daar de lijn in de hoog- te, aangevende een omzetcijicr, erx zoo daalt ze weer onilaag, aanduidende een laag om- zetcijfer. De hoogste omzet geeft 1917 aan met ruim 5 millioen gulden, en de laagste in 1923 met een omzet van ruim 2 millioen. Het volgende jaar gaat hij weer flink omhoog. haast tot 4 millioen. De laatste jaren echter J is weer daling te constateeren, in 1926 tot slechis even 3 millioen. Zou dit nu voorloopig het laagste cijfer zijn, of zullen wij nog een jaar beproefd moeten worden, dat de lijn daalt tot .n de 2 milloen opbrengst? Nie- mand kan dit voorspell-en. De voorzitter spoorde alien aan om maar weer moedig voorwaarts te gaan en te zorgen dat de ak ker goed gemaakt wordt, zoodat wij kunnen vertrouwen aanston-ds goede producten te tee- len. Spreker gaf in averaging net bedrijf zoo in te richten, dat men regdmatig kan af- vccren, dat wil zeggen een meer.uitgebreide teelt der producten, om niet van een bepaald product afhankelijk te zijn. De voorzitter maakte zich nu even los van het zakelijk weergeven en wijdde eenige woor den van waardeering en erkenfelij'kheid vcor het zeer vele dat het eere-lid S. Zeeman, in het belang der organisatie heeft gedaan. Zijn overlijden heeft ons droef gestemd. Het is nog zco kort geleden, dat hij als werkend lid uit ons vereenigingsleven getreden is. Wij hadden zoo gehoopt, dat hij na zoo'n werk- zaam leven nog een aangenamen ouden dag had beleefd. l3och het heeft niet zoo mogen zijn, nu nog niet eens twee jaar is hij door den dood uit zijn familie weggeha-ald. De jon- geren weten niet evenveel van het rustelooze werken voor het vereenigingsleven van den heer Zeeman. Ook ik weet van zijn eerste ja ren af enkel bij overlevering, maar toen ik in 1903 tuinder werd en mij ook in het vereeni gingsleven begaf, zag ik tot hem op als tegen een man met een heider oordeel en een voor uitzienden blik, zijn leven was steeds een. hechte organisatie te vormen om daardoor bestaansmiddelen te krijgen. Dat heeft veei strijd gekost, doch is toch ten slotte verkregen en aan het welslagen daarvan heeit ons ge adit eexe-lid veel toe bijdragen. Reeds in 1896 was hij mede oprichter der Naamlooze Landbo-uw en Handelsvereeniging, waarin hij steeds als bestuurslid ziiting heeft gehad Het vereenigingsleven heeft in deze streek veel bloei en welvaart gebracht. Behelsde de Tuinbouw vroeger haast enkel de Langedijk en St. Pancras, nadien heeft het zich stera ontwikkeld en is steeds meer uitgebreid en bracht overa^ meer leven, bloei en welvaam Ons geaciit eere-lid was een man, die ook nog dagelijks hard moest werken cm het brood voor hem en zijn gezin te verdienen, hij PareS-Tarwcbloem Voor winkeliers IlAAS,A.9imaar. bij Gross. v(h. M. DE 1 UIT ZUIDSCHARWOUDE. De Tuinbouwvereeniging „De Toekomst" Vergaderde Maandagmiddag. Het eere-lid jhr. van Spengler woonde de vergadering oij. De voorzitter leidde de vergadering onge- veer als volgt in: De Zomer van 1926 is niet best geweest, Been, wij kunnen zeggen. slecht. De hoop was daarom gevestigd op onze winterproducten Wanneer de tijd daar is, haast men zich de kool in de schuren te bergen. Hiermede gaat veel tijd veriorc-n en verrassen ons dan in No vember strenge nachtvorsten, dan bemoeilijkt Bit den arbeid en de producten worden er niet beter op. De eene akker valt mee en de ander •weer tegen. Half October is men dan ook druk foezig om spoedig klaar te kunnen zijn. Men overziet den aan en ander en men maakt een berekening op, voor welken prijs het bedrijfs jaar ongeveer loonend kan zijn. Een ieder is trotsch op zijn voorraad en vol moed gaat foen aan het omkeeren, opdat er toch maar niet te veel verlofen zal gaan. Het is ver- flaarbaar dat alle mogelijkheden worden be- sproken, welke van invloed op de prijzen kun- B-en zijn, want van den prijs der winterproduc ten hangt zocveel af. Men hoopt dan dat Amerika fliftk aan de markt zal komen Ons bedrijf gaat steeds meer dien leant uit, een ieder wil gaarne een goed kwantum winter- kool hebben, met de hoop daarvoor 'n goeden prijs te krijgen. Dit jaar was echter een voor raad aanwezig, die grooter was dan daar- yoor, en liep het ten zeerste tegen. Amerika vraagt deels kleine kwantums, en het ge- wenschte winterweer blijft uit. Dit beleekeir voor ons: veel arbeid en lage prijzen der pro ducten, waardoor het bedrijfsiaar niet loo nend zal zijn. Als wij hierover goed naden- heeft het getrotseerd, omdat hij er heil in zag en het ten slotte als een plicht beschouw- de, maar het was zeker wel eens ten koste van zijn eigen welvaart. Dat zijn denkbeelden op prijs werden gesteld, was wel het bewijs dat hij mede oprichter was van de hoogste orga nisatie „de Nederl. Tuinbouwraad", waarin hij tot het einde toe als bestuurslid zitting heeft gehad. Ook is hij medeoprichter geweest van „de Tuinbouw Onderlinge", een instel- ling die zeker aller achting heeft. In deze organisatie heeft hij tot zijn einde zitting gehad. Bij de oprichting van den Tuin- bouwbond „De Langendijker Grcenten Cen- trale" was hij ook weer voorop en werd hij de totstandkoming tot secretaris benoemd Zeker haast alien hebben van dien tij'd af van zijme werken getuigen kunnen zijn, tot dat'voor twee jaar terug, ook mede steeds door ongesteld'hHd hij het besluit nam, om als werkend lid uit het vereenigingsleven te gaan. Het was toen een groote stap voor den reeds bejaarden man, die als het ware zijn geheele leven gewij-d had aan de belan- gen van den tuinbouw, maar ook gaf het een schok in de verschillende tuinbouwkringen. Het heeft mij, en zeker ons alien, ten sterk ste verheugd, dat hij niet alleen hier, maar ook in den Bond door bijna 1400 leden zoo spontaan tot eerelid werd benoemd met tevens een pensioen uit waardeering voor het vele werk. dat hij voor den tuinbouw had gedaan. Het verheugt mij nu dufobel, dat wij toen nog in de gelegertheid zijn geweest, dien grooten man bij zijn leven te eeren. Het st-emf ons zeker alien zeer droevig, dat hij zoo kort van zijn rust heeft kunnen genieten, maar laten wij hem nu nog hier ge- denken. Dat hij ruste in vrede. Ik dank u. Gedurende het uitspreken van deze woor den hoorden de vergadering staande een en ander aan. De voorzitter vervolgde daarop: Ons vereenigingsjaar is rustig verloopen, Wat noga! een groote tegenstelting is met het vorige jaar, met hare vele bemoeiingen aangaande het lidmaatschap van de ./Tuin bouw Aankoop Centrale". Toen heeft uw bestuur nogal wat moeite en drukte gehad, om van dat lidmaatschap af te komen en die bemoeiingen waren niet van aangenamen aard, omdat het tamelijk veel geld kostte. Zij waren een oogenblik toch ook be- vreesd, dat zii weer in die zaak zouden be- trokken worden De T A C. was in liquida- tie gegaan en wij werden aangjschreve-n, nog een zeker bed rag voor het verlies te moeten betalen. Wij konden echter bewijzen, dat ons lidmaatschap was vervallen, en men Tier ons toen verder met rusl. Hadden wij vorige iaar curs-ussen in groententeelt en be- mestingleer, dit jaar is da' ni-et gelukt. omdat er geen deelmame was Dit is wel jammer, want wij zijn op dat gebied nog met uitge- leerd. Uw bestuur is er wel in geslaagd. om te trachten een cursus in machineleer te doen houden, hoewel dit veel moeite heeft gekost. lwee leeraren. theorie en practijk, leidden de cursus Deze heeren hebben wel hun best gedaan. om de machineleer goed te onder- wbzen, waarvoor ik hu-n hier dank zeg. Met de hoop op eene verdere zakelijke bespreking, verklaarde de voorzitter de ver gadering voor geopend De notulen. hierna gelezen, werd goed- keuring beves-tigd. ETi-t het iaarverslag stippen wij het vol gende aan: De vereeniging telt 97 leden, 2 eerc-leden en 7 donateurs; 4 leden vertrokken en een n-ieuw lid trad toe. Vier ledenvergadermgen zijn gehouden en 10 bestuursvergaderingen. De vergaderingen der L. G. C. en Proef- en Schooltuin werden bijgewoond. Door een 8-tal leden was namens de vereeniging met de aardappel ..En-ergie" met verbouw-en een proef genomen. Met aen wensclt, dat het volgende jaar meer loonend zai zijn, werd het jaarverslag foesloten. De voorzitter deelde mede, dat het waren- huis (pro-eftuin) gereed is. Van de Le Gerf bloemkool, werden van eigen geteeld zaad planten verkregen. Deze zijn beschikbaar voor de leden. Den 7en Februari a s. zal door een afge- vaardigde van het Kali-syndicaat een lezing worden gehouden met lichtbeeldea over kunstmest bij den heer J. de Boer te Broek op Langendijk. De heer J. Klingeler vroeg, of er slechts eene lezing plaats heeft, waarop de voorzit ter anthvoordde. dat deze te-r kemnismaking werd gehouden. In de vergadering van bet bestuur der L. G. C. was b-esloten, dat led-ere afgevaar- digde in zijn afdeeling de wenschelijkheid eener betere regeling der teeltproducten zou belichten, in het bijzonder de reuzen-bloem- koolsoort ,,Konpoot". Uit de mededeelingen, welke de heer W. Muller hierna ter tafel bracht, nemen wij het volgende op:' Het behoef-t wel geen betoog, dat het pro duct bloemkool het meest gevraagd is van al onze groenten. Spr zou gaarne wilien, dat men hier eens wat bloemkool verbouwen ging, welke aan de markt kwam op een tij-d- stip, waarop wij gewoon zijn, dat h-ter geen bloemkool aangevoerd wordt. De voordee- len zijn z.i.Verdeeling onzer te teekn pro ducten en de daarmede gepaarde „verdee- ling van arbeid'Spr. gelooft, da-t men weer naar het oude Langedijker bedrijf terug moet; verbouw, zeide hij, evenals wortelen, een akker bieten, peen, late aardappelen. Wat de opbrengst van deze genoemde producten zijn, weten wij niet, dit is in ons vak toch altijd blind. Een duedanige regeling van onze teelt producten, met toevoeging van de reuzen- bloemkoolsoort .,De Kortpoot" in den vroe- gen herfst, komt ons bedrijf ten goede, n.l.: Betere verdeeling van arbeid en productie. De voorzitter zeide, da-t de bloemkool altijd geveild is De statistieken wijzen op hooge prijzen. De aanvoer is echter van dien aard, dat ze in gemengde wagens vervoerd wor den. D-e wenschelijkheid is export. Er zijn zooveel tuinders en is er zooveel land, ik wil zeggen, dat wij de.veiling moeten belas- ten met de producten, die gebracht kunnen worden. De bescheiden van den penningmeester gaven de volgende eir.dcijfers aan: Ontvangsten 615.87, vorig 139.44, totaal 775.31; uitgaven: thans in kas f 162.82. Bij monde van het commissielid werd de rekening ter goedkeuring dragen, hetwelk daarna geschiedde De rekening van den kunstmest-administra- teur gaven als eindeijfers, 10594 18 als ontvangsten en 10674.22 aan uitgaven, al- dus een nadeelig saldo van 80.04. Als bestuursleden vyerden met groote meer- derheid herkozen de heeren C. de Boer Wz. en H. Schrijver. In de manden-commissie werd herkozen de heer Jb. Houo en gekozen de heer D. de Geus De heeren J. Muller, P de Ruiter en P. Wonder vormen de commissie voor de zet- koolregeling. Als leden van de Kunstmestcommissie wer den gekozen de heeren J'b. van Twuijver en H Schrijver. Het aftredend bestuurslid der L. G. C., de heer W. Muller, werd met groote meerder- heid als zoodanig herkozen. Punt 8 betrof voorstellen algemeene ver gadering L. G. C. De voorzitter deelde mede, dat de meer- malen besproken 'vernieuwing van uitschot- kool aanhangig is bij de L. G. C. De heer Jlb Verkroost besprak het hinder- lij'ke van de brag bij de Dubbele Buurt. De Vooratter zegt, dat de brug destijds verbeterd is. De buurtbewoners werken ech ter niet mee. Bovendien er is pro en contra, want ook doet de brug als„vluchfhaven" dienst. De heer P. Zeeman kon zich niet vereeni- gen met hetgeen de L. G. C. doet ten opzichte van den Twuijverweg. Hij meent, dat de L. G. C. daarvoor geen gelden mag voteeren en vraagt naar de consequenties. De wel vaart van Broek op Langendijk wordt be- vordert door dien v-erkeersweg en aan deze plaats behoort die verplichting. Spr. vraagt, of dit algemeen belang door uitsluitend de tuinders moet gedn»gen worden, en is er sterk voor, dat de L. G. C. geen cent betaalt. Ten tweede is spr. er niet voor, dat het politietoezieht gedurende de staking van den vorigen zomer door de L. G. C. betaald wordt Een en ander weet hij uit een artikel, onderteekend met G. En ten der-de weea hij er op, dat het noo-dig is, dat bij stakiugsconfiicten, ook de bouwers medezeggingschap hebben. Dit kan, zeide hij, wanneer een commissie benoemd is, be- staande uit afgevaardigden van Koophandel, arbeiders en bouwers. Bij de beantwoording van het eerste punt zetd-e de voorzitter, dat de Twuijverweg op het doode punt staat. Aan de hand1 der statuten zijin wij verpl-icht om de t-oevoer- wegen zooveel mogelij-k te bevorderen. Wij hebben den heer Wartenhorst een plan laten ontwerpen, wat goedkoopr is dan het tneer- genoemde. De kosteniberekening komt spoe dig. Wij moeten er een hebben, waarmede wij voor den dag kunnen ko-men; als Alkmaar niet wil, dan naar Ged. Staten. De L. G C. heeft gem-.end. die ge'aen voor het plan kas-saldo f 592.49, A. Kou-t voorge- zoowel te land als te water bevorderen. Aangaande het politietoezieht antwoordde de voorzitter, dat dit een feit is. Maar dit wend beschouwd als beschermieg van ver- ladcrs en aanvoer-ders, niet van de burgerij. Dit besluit werd met algemeene stemmen genomen. Wat het volgende betreft. n.l. vertegen- woordiging in de commissie bij stakingscon- flicten, diende de heer W. Muiler den heer Zeeman van antwoord. Hij zeide dat deze wenschelijkheid algemeen werd ingezien, en dat ook de aandacht van den Vier-Bond er op gevestigd is. Dit is dus een- voorloopig resultaat. En verder dient afgewacht te wor den. De heer P. Zeeman zeide, dat de Twuij verweg in een geheel ander stadium ver- keert dan KoedijkSt. Pancras. Het pogen keurt hij niet af. hoewel hij niet zoo optimis- tisch is als de voorzitter. Betreffende het politietoezieht zag hij de noodzakelijfcheid der L. G C. met in. Na nog even over en weer praten stapte men van dit punt af. De confributie-regelimg werd wederom op 2 cent per snees gesteld, en hei bestuur werd machtigiing verleend, indien noodig, nog een heffing van 1 cent per snees te doen De heer Jb. Kroon deelt mede, dat er een voorraad ..Energie" aardapne-len aanwezig is van 2720 K G. groote en 45 K G kleine De leden kunnen deze betrekken, ad 3cent per K G Rondvraag. De Voorzitter lich-tte hierna. aan de hand van een reglem-ent. de vergadering nacler in over het Uitvoer Controlf-Bureau. en wees verder op de wensche'ijkheid der cont-role op de veiling onzer producten. Enkele zendin- gen werden dan ook van etiket voorzien. De heer P. Zeeman besnrak nog de wen- scheliik'heid voor aansehaffen van het Tuin- bouwiaarbofkje, door middel van de L G. C., en wees verder op bet nut der lezing van Tuinbouw-brochures enz. van de hand der heeren van Poeteren. Verder bracht de heer P Zeeman hartelijk dank aan het bestuur voor de eerbewijzen bij het overliH-en van zijn vader. De voord'tier zeide nog dat hij bij de ope ning vergcten had mede te deelen, dat het bes;uur een krans gezonden had. Hierna deelde de heer C. de Bo-er Wz. mede, dat ..Geernisan", zaadontsmettings- middel, voor de leden bij hem verkrijgbaar was a 0.25 cent per 15 gr op te lossen in 3 liter water voor 1 kilo zaad. De heer P. Zeeman gaf, desgevraagd, eenige uitvo-erige inlichtingen betreffende kunstmest De heer H. Kout zeide te gelooven, dat de eerste 2 jaar kunstmest b-evredigende- resul- raten gaf doch daarna is behandeling met m-est en modder en kunstmest z.i. voo-rdee- liger, wat de voorzitter deed opmerken: daar kon j-e wel eens gelij-k aan hebben. De heer W. Muller deelde als correspon dent van den Plantenziekt-enkundigen dienst mede, dat hij destijds zaden had opgezon- d-en. maar dat uitkomsten hiervan dienen af gewacht te worden. De heer P Zeeman antwoordde hierop, ■^at men in Wageningen de meeste zorg be- steedt. maar dat't veel tijd vraagt. De heei P. Wonder informeerde naar de kruising van roode kool en Deensche. De Voorzitter antwoordde, dat verschillen de omsfandighe-den, als ongedierte enz hin- derpalen waren. Echter word! met de kruising getraeht voort te gaan. Van deze gelegenheid maakte hii tevens gebruik de leden uit te noodigen. om een en andei in den proeftuin in oogen- schouw te nemen. De voorzitter sloot met dankbaarbeid aan alien de vergadering. UIT ST. PANCRAS. Jaarvergadenng van de vereeniging „De Tuinbouw", op Maandagmiddag 2a jan in het lokaal van den heer n. Gerrits-en, on-der lei ding van d-en heer Kloos terboer. In zijn openingswoord gevraagde deze van de slechte r-esultaten in het bedrijf over 1926 Spr. a-chtte vervroegi-ng van de producten een der voornaamste middelen o-m de con- currentie van onze D-uitsche na-buren het hoof-d te bieden, terwijl daarnaast uitbrei- ding van andere cultures noodzakelijk zal blijken. Het jaarverslag van den secretaris gaf een oeknopt overzichf van het vereenigingsleven over 1926 De rekening van den penningmeester gaf aan een ontvangst van 1561 10, te-gen een urtgaaf van f 1441.01. Ingekomen was een aanbieding van een N. V. te Den Haag voor verze-kering vah brodgias en warenhuizen. Voorstellen voor de A. V. der Langedijker Groenten Cent-rale waren door de leden niet ingediend Aan de orde kwam vervolgens het be- s-tuursvoorsfel, 1-uidende: „De Langedijker Groenten Centrale stelle uit haar kas geen geld beschikbaar voor verbeter-i-ng en ver- breeding van den Twuijverweg". Dit naar aanleiding van de houd-ing der Langedijker gemee-nteraden en het f-eit, dat m-en gen-oemd lichaam reeds in deze kwestie betrekt. Door den heer Gootjes en anderen werd dit voorst-el bestreden, uit hoofde men met dit voorstel Indruischt tegen een reeds eorder aangenomen h-ouding van de Tuinbouw, waarin men in de openstelling van dien weg een markibelang nreen-ae te zien. De de-batten hierover hadden tot gevolg, dat het voor stel in den vorm eener motie aan het Ma-rkt- best-uur zal worden gezonden. Dc heer A Hoogland en Jb. Kloosterboer werden als bestuursleden herkozen. Als bestuu-rsledei. van de L. G. C. werden herkozen de heeren P. Gootjes en C. Klooster boer. Gelegenheid tot het be-s-teJlen .van m-a-teri- aal werd opengesteld tot 7 Februari. Het bestuur kreeg machtiging de leer- mi-ddelen der cursisten te vergoeden. Vergadering van „Ziekenhuisverplte- ginig" op Maandag 24 Jan., ten lokale van d-en heer H. Gerritisen. Bij afwezigheid van den heer Schuur werd de vergadering gele-id door den heer die Vries. Uit het jaarverslag van den secretaiis-pen- ningmeester stippen we aan, dat aan omsla-g is gei'nd f 2065 59. De uitgaven hebben bediragen 2116,33, waa'-o-nder aan verpleeg- en operati-ekosten een bedrag van 1766.70, terwijl verpleegd zijn 23 person-en. In de commissie tot n-azien der reke-ni-ng werden aangewez-en de heeren C. Vos en E Westmeyer. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. Spaan. Tot afgevaardigden naar de Federatie- vr adering werden benoemd de heeren G Booy en J'b de Hes. Door het Bestuur werd voorgesteld he* reglem-ent zooda-nig te wijzigen, "dat syste- m-atisch terug-keerende patien-ten eenmaal in d-e 5 jaar voor rekening van de vereen-i-ging worden verpleegd. Aangenomen met 15 tegen 10 stemm-aa. Bij d-e rondvraag werden en-kele vragen van internen aard ges'eld, wd-ke tot genoe- ger worden beantwoc-d. In verband met geruchten over ziektege- vallen met mogelijk eigen schuld verzoekt het Bestuur aan de aanL envers van die praatjes met bewiizen aan te ko-men. Bii de ronclvratg o-nfstond nog een aange- name gedaclrtenwiso, ling over toekomst- mogelijkheden van andere cultures, waarbij door en-kele cursisten de giascursus van den heer Glas no-g wer-d aangeha-ald en waarbij somm-igen n-ogal sceptiech tegenover het on- de-rwijs bleken te s-taan, Door den heer Verdui-n werd nog op-ge- merlct het feit, dat koop-lieden, die 's z*v rr^rs one-" mark' b^zoeken voor het koop-en van 2e soo-rt bloemkocl. zelden meer terug- kemen wat z.i wellich-t in de sorteering ligt. Zal bii het Marxi-bestuur in bespreking worden gebracht. UIT HEERITUGOWAARD. Maandagavond vergaderde in het lokaal van den heer j. Zijp dc afdeeling van de ricilandsche Maatschappij van Landbouw. De heer D. d-e Jong epende deze eerste ver gadering in 1927 met den wensch, dat dit een gced jaar zal mogen zijn voor de afdeeling en hare leden, he-Ate alien welkom, speciaai d-e aanwezige nieuwc ieden, wien hij toe- w-ensdite neg veel te mogen zien van den blo-c-i der afdeeling. Verschiiiende circulaires en prospectussen werden zon-der eenige bespreking voor ken- nisgeving aangenomen. Umtrent tarievcn voor onderzoek van vee- voeder door Wageningen zullen door den secretaris van het Hoofdbestuur nadere ge- gevens word.n gevraagd. Naar aanleiding van een schrijven, gericht tot dr. Scheij met betrekking tot melkcursus- sen is van dezen zuivelconsulent een ant woord ingekomen, dat werd voorgelezen en aanleiding gaf tot tamelijk breedvoerige be spreking, waaruit bleek, dat men algemeen net groote nut van zulk een cursus gevoelde, doch aanvankelijk van oordeel is, dat de kos- ten voor de afdeeling wel wat hoog zullen zijn. Het verm-oeden werd uitgesproken, dat Jiicht dc hier bestaande zuivelfabrieken vcor subsidieverleening te vinden zouden zijn, aangezien goed meiken een groot belang is ook voor de zuiveibereiding. Het resultaat dozer besprekingen was, dat een commissie van voorbereidimg en verdere uitvoering werd benoemd, bestaande uit de heeren Ap- pel. Biauw en Wuijs. Bovendien werd de heer Blauw bereid bevonden zijn veestapel voor een eventueelen cursus beschikbaai" te stel- len, o-nder vocrbehoud echter, dat geen mond- en kiauwzeer meet heerschen. In dat geval, meen-d-e men, zouden de lessen ook wel ge- staakt worden. Medegedeeld werd, dat 2 leden hadden be- dankt, doch daarteg-enover stood de toetre- d'ing van drie nieuwe leden. De ontvangen circulaire niet betrekking tot de vraag of het gewenscht is steun te vei'iee- nen voor den bietencultuur, gaf aanleiding iot beantwoording in ontkennenden zin, aan gezien dit min of meer op protectie zou ge- :ijken en stellig dan rncerd-ere bedrijven of takken daarvan voor steun in aanmerking zouden komen. Het beschikbaar stellen van hooi voor den polder Vettenbroek zal van hieruit moeilijk gaan, deels cm den geringen voorraad, deels Lte aanvan'T van het verslag gewaagde van weg Koedtik—St. Pancras onder de auspicien der L. G. C. stond. Wij moeten toevoerwegen d-en nie-t loonenden toestand van het bedrijf. Mary: „Toen ik George accepteerde, zei hij, dat hij in den zevenden heme! was". Jeanne: „Dat is heel goed mogelijk, lieve; hij is a! zes /London Opinion) maal geengageerd geweest' I I IIWI—I— III III J .M,, I Vdli

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6