DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buiienland Hadio-hoekje -m - lj 1 T927 DONDERDAG 27 JANUARI I Bicssiemiand J TTfTmTFn^?f!Jp?^,ir»wjn jaars Deze Couran! wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Peestdagennitgegeven. ibonnementsprijs bi] vooruitbetaling per 3 maanden voor Aikmaar 2.—, franco door bet geheele Rijk 2.50. Afzonderlljke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER QEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel /0.25, bij groote confracten rabat. Groote Setters naar pfaatsmlmfs BrJeven franco aan de N. V, Boek> en Handelsdrukkeri] »/b tiERMn, COSTER ft aOOJI, Voordam C9. Directeurt O. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactle 33. Hoofdredacteurt Tj. N. ADEMA* mem Postgiro 37060. DE MOGENDHEDEN EN CHINA. De Britsche zaa'kgelastigde te Hankau, O'Malley, heeft thans aan den K an tonne e- schen minister van buitenlandsche zaken pen aantal zeer diuidelijtk omschreven voorsMJen der Britsche regeering overgebracht, waaria alles wat nog ombestemd mocht zijn ge- weest in het Britsche memorandum, is aange- vuld. De voorstellen moeten van opbouwende aard zijn en aan alle redelijke en rechtmatige (eischen van de nationaiisten tegemoet komen. Over de in deze voorstellen belichaamde po- liitiek, waarvan het Hbl. de bijzonderheden nog niet kan geven, is de regeeritog sinds eenige maanden in beraad geweest en ze is zoo liberaal dat de gegronde hoop wordt gekoesterd, dat een overeenkomst tot stand zal komen, mits de nationaiisten tot eenig vergelij'k bereid zijn. De voorstellen gelden niet voor Zuid-China alleen maar zijn van itoepassing op geheel China en zullen binnen eenige dagen publiek worden gemaakt. (Reu- ter meldt, dat de voorstellen oak aan de an- idere Chineesche autoriteiten zijn meege- deeld). Wanneer deze voorstellen worden aange- nomen, dan dienen ze te worden gewaar- borgd, rr.aar dan zal de taak van de krijgs- macht, die op weg is naar China of binnen- kort daarheen zal vertrebken, louter bestaan in poMediensten binnen de Britsche conoes- sies en het is dan niet onmogelijk, dat zij aan- zierilijk zal worden verminderd. Een waarschir.v'-ng aan Engeland. Een Amerikaansch dagbladcorrespondent neinde in den nachit van Dinsdag op Woens- dag uit Sjanghai, dat generaal Tsjang-sju- Tiang. de zoon van den bekenden dictator van Moekden, Tsjang-tso-lin, zich op tame- fijlc dreigende wijze heeft uitgelaten over de oonlogs t oe be re i dselen van Engeland. Dit is te opmerkelijker omdat Tsjang-tsn-liang na- tuurlijk tot de Noordelijken behoort, terwijl de oorlogstoebereidselen van Engeland zeer bepaaldelijk tegen de Zuidelijken, de z.g. Kantonnesche partij, bedoeld zijn. De zoon van den dictator van Moekden moet dan ge- zegd hebben:. „Indien de Britten zouden pogen, geweld te gebruiken, dan zal daar ben ik van overtuigd iedere Chinees, zoowel de Noordelijken als de Zuidelijken, in opstand komen om samen hun land te verdedigen. Wij zullen ons land verdedigen tegen buiten- landlsche agressie, al vechten wij oak onder- iing. De a die der Nationaiisten te Hankou en Kioefciang, waar zij de Britsche oonoessies overnamen. was tamelijk brutaal; maar de Chineezen hebben lang te lljden gehad onder een onrechtvaardige bejegening, waarin toch te eeniger tijd' verbetering moet worden ge- bracht. Komt er nieuwe onderdrukking bij dan moet de toestand nog erger worden. De Britten, die een groot eskader naar Chi na sturen, schijnen te meenen. dat zij ons, ioor ons bij de keel te pakken het ademhalen zullen kunnen belettenmaar komt er nieuwe geweldpleging dan zullen de Britten het Noorden en het Zuiden vereenigd vinden en hun krachten aanwenden tegen de buitenlan- ders.. Wii moeten de souvereiniteit van de natie handhaven; de tijd is thans aangebro- ken om den burgeroorlog te staken, de strijd- yoerende partijen bii elkaar te brenigen en het geheele land te verdedigen". Volgens de Dail-' Telegraph zou de regee- ring te Peking maatregelen hebben getrolfen voor het bestuur van Weihaiwei, ofschoon dit gebied nog steeds aan Groot-Brittannie is verpacht. De Britsche firma's hebben zonder inciden- ten haar zaken heropend, maar men verwacht, dat er over het algemeen slechts op zeer be- perkte schaal zaken zullen worden gedaan. De nadering van het Chineesche nieuwjaar (2e Febr.) en de onzekerheid in de arbeidswe- reld vertragen een hervatting der bedrijvig- heid op handelsgefcied. Volgens een draadloos bericht uit Peking via Berlijn, zou inzake Hankau een overeen komst met Engeland tot stand zijn gekomen, waarbij de Britsche concessie te Hankau aan de Chineezen wordt afgestaan en de Engel- schen daarin slechts enkele punten in beheer houden. Uit Foe-tsjau v/ordt gemeld, dat de opper- bevelhebber der Zuidelijken in de provincie Foekien 200 personen, die deel hebben geno- men aan de onlangs te Foetsjau plaats ge had hebbende \ya nordel i] khed en tegen de vreemdelingen heeft doen" aanhouden en er tien heeft doen ter dood brengen. De versterkingen. De Britsche admiraliteit deelt mede, dat het moederschap voor vliegtuigen „Argus" bevel heeft gekregen zich naar China te begeven. De uit acht eenheden bestaande flottilje torpedojagers zal waarschijnlijk op 10 Fe- bruari naar China vertrekken. De „Daily Express" meldt uit Tokio, dat de Japansche minister van Buitenlandsche Zaken definitief de Britsche voorstellen om Japansche troepen te Sjanghai te landcn, heeft ajgewgzen. DE KAB1NETSCRISISIN DU1TSCH- LAND. Naar aangenomen wordt, is principieele overeenstemming tusschen Centrum, Duit- sche Volkspartij en Duitsch-nationalen be- reikt; laatstgenoemden nog eenigszins gere- serveerd; houding der democraten onzeker. DE OPSTAND IN NICARAGUA. Uit Managua wordt aan de Times bericht, dat de conservatieve regeering een spoedige ineenstorting van de liberale oppositie ver wacht. Dit optimisme is gebaseerd op het feit, dat de liberale leider Sacasa gebrek aan geld heeft en gedeeltelijk op de mededeeling, dat enkele aanhangers van Sacasa zich zou den terugtrekken en zijn troepen ontbonden zouden worden. Saca geeft wel toe, dat hij aan het einde van zijn middelen is, doch ontkent ten stel- iigste, dat zijn volgelingm hem verlaten. Hij zou integoadeel steed's nieuwe aanhangers krijgen, ondanks 't feit, dat hij zijn -soldaten zoo weinig mogelijk kan betalen, dat zij nauwelijks in hun ievensonderhoud' kunnen voorzien. Volgens Cacasa staan acht van de dertien Nicaraguaansche provincies onder beheer van de liberalen, terwijl een liberale troepenmaeht van 2000 man zich concentreert voor een aanval op Managua. Sacasa deelde verder mede, dat de libera len ruim een half millioen dollar aan de cam- pagne hebben uitgegeven. Hiervan werd hon- derdduizend dollar opgebracht door de leden van het liberale kabinet, 150 duizend dollar zijn opgenomen aan de bijkantoren van de Nationale Bank te Bluefields, terwijl bijna 300' duizend dollar werd verkregen door de uitgifte van rentelooze obligaties bij particu- lieren. DE DUITSCHE VESTIN'GEN EEN GEVAAR VOOR POLEN? De Poolsche nationaal-democratische bond besloot bij den landdag een voorstel in te dienen nopens de vestingen in het oosten van Duitschland. Daarin wordt o.m gezegd, dat de bedoelde vestingen, zooals Konings- Bergen, Lotzen, Kiistrin, Frankfort a.d. Oder en Glogau, dienen voor een gecombineerden aanval op Polen, welks onmiddellijk gevolg een bedreiging van Warschau en de Pool sche onafhankelijkheid zou~zijn. De afge- vaardigden, die het voorstel onderteekenen, vragen den ministerpresident en minister van oorlog, wat hij heeft gedaan om het Duit- sche aanvalsplan tegen Polen te verijdelen. DE VEREENIGDE STATEN EN MEXICO. Uit Washington wordt aan de „Times" ge meld. dat de Amerikaansche Senaat de reso- lufie-Robinson heeft aangenomen, welke om arbitrage vraagt inzake het gesc'hil met Mexico over de land- en petroleumwetten. De Was'hingtonsche correspondent van de Times" verneemt nog, dat, toen de kwestie in de Senaatscommissie van buitenlandsche zaken aan de orde was, voorgesteld werd om een beroep te doen op het Permanente Hof van Internationale Justitie. DE ARRESTATIES IN POLEN. Een Wolffbericht uit Warschau meldt, dat de onlangs in verband met de tegen de Hro- mada ingestelde vervolging gearresteerde vijt Wit-Rus'sisclie Sejmleden, die in de gevange- nis te Wilna zijn opgesloten, deelnemen aan de voedselweigering (een z.g. „hongersta- king"), welke in die strafinrichting is uitge- bro'ken. Deze actie is een gevolg van het ver- scherpte regiem in de gevangenis. Onlangs was juist e'en dergelijke eetstaking geeindigd. GR1EP IN HET BUITENLAND. In de afgeloopen week zijn in Engeland 667 personen aan de griep overleden in de 105 groote sfeden van het land. De week tevoren was het aantal slachtof- fers 463 geweestde week daarvoor had 244 docben gebracht. De huidige epidemie is van ernstiger aard dan in langen tijd is voorgeko- mcn. Men hcopt echter, dat de ziekte thans haar hoogtepunt heeft bereikt. DRIEVOUDIGE MOORD? In de woning van een 55-jarig kantoorbe- dlende te Essen zijn gistermorgen diens 84- jarige moeder en zijn beide zusters van 42 en 45 jaar dood in haar bed gevonden. Blijk- baar is gasverstikking in het spel, welke de man zonder medeweten van de vrouwen heeft veroorzaakt. De man heeft zich opge- hangen. EEN COMPI.OT TEGEN TSJITSJERIN. Enkele dagen geleden deden geruchten dc read© omtrent een complot tegen Tsjisjerin, die zich in verband met een geneeskundige behandcling te Frankfort bevindt De Ber- lijnsche recherche wist Miansarow, een der twee verdachte Russische officieren, Dinsdag te arresteeren. Bij zijn verhoor cntkende Miansarow op eenigerlei wijze bij een complot betrokken te zijn. KORTE BERICHTEN. Na afloop van een anti-fascistische re- devoering, welke door prof. Salveniai te New-York werd gehouden, kwam het tot een botsing tusschea de fascisten en de commu- nisten, in den loop waarvan een fascist door een ombekeiide zwaar in den rug werd ge- wond. De „Kolnische Volkszeitung" meldt, dat in den Eiffel groote hoeveelheden sneeuw gevallen zijn. Hier en daar ligt de sneeuw een meter hog. Het verkeer wordt op vele plaatsen belemmerd. Een Reuter-bericht meldt, dat generaal Booth bekend heeft gemaakt, dat het Leger dfes Heils binnen afzienbaren tijd een lepra- kolonie aan den Ganges bij Benares zal stichten. Het denkbeeld daartoe was afkom- stig van koning George van Engeland. Naar de bladen meldco, zijn te Angora 8 personen ter dood veroordeeld, die van medeplichtigheid bij den moord op een afge- vaardigde in Anatolie waren beschuldigd. Reed's is het vonnis bij 5 personen voltrok- ken. Griekenland, Joegoslavie en Frankrijk zullen, naar gemeld wordt, hun legaties bin- nenkort van Durazzo naar Tirana overbren- ge nom in nauwer contact met dte Albanee- sche regeering te blijven. Op voorstel van Mussolini heeft de Italiaansche Staat een som van 100.000 Lire toegekend aai den Napolitaanschen beeld- houwer Vincenzo Gemito, die door ziekte in moeilijkhedcn verkeert. Een toe te ju'ichen maah'egel Ricciotti Garribaldi, die uit Frankrijk is verbannen in verband met het Catalaansche proces, heeft afgezien van zijn plan om zich naar Zwitserland te begeven. Gistermorgen heeft hij zich naar de Vereenigd'e Staten be geven, waar zijn brcer Peppino wocnt. In eai nota aan Turkije verklaren d'e Vereenigd'e .Staten, dat de verwerping van 't verdrag van Lausanne door den Senaat de Amerikaansch-Turksche betrekkingen niet nadeelig bei'nvloeden mag. Uit Italie v/ordt officiee 1 medeged'eeld,, dat in de Apuaans-ihe Alpen nabij de Golf van Gqpueen adsb ijzerertsUs gevonden. Te Eger (Tsjecho-Slov/akije) is een mili- tair vliegtuig gevallen. De bestuurd'er was terstond docd. Nabij Brussel gebeurde een- zelfde ongeval. Bij Creteil (Frankrijk) kpn bij een val van een vliegmachine de vlieger zich met een parachute redden; de waarnemer kwam in de vlammen om. Verleden week hebben te Luik acht mijnwerkers door een ontpioffing zware brandWonden opgelopen. Thans zijn vier van de slachtoffers aan de bekomen verwon- dingen overleden. Een draadloos bericht via Berlijn meldt, dat een Japansche perscnentrein bij Soer- ce(?) door een lawine is overvallen. Vele rei- zigers zouden daarbij om het leven zijn ge komen. Het Noorsche Storting heeft het voor stel van de militaire commissie goedgekeurd, strekkende tot reorgariisatie van leoer en vloot. Aan een Amerikaansch violist, zekeren Aud'fist, die tijd'elijk woont in een hotel aan de rue Pierre-Nicole te Parijs, zijn twee vi- olen. Daarbij is een „Guarnerius" uit 1643, ter waarde van 5000 dollar. De politie te Parijs heeft de hand ge- legd op een bende van zes Italianen, die er hum werk van maakten, koffers, valiezen e.d. van en uit stilstaande taxi's te stelen. Vele reizigers, onder wie tal van vreemdelingen ook Nederlanders zijn daar de dupe van geworden. Dat er epn verzoening zou zijn tot stand' gekomen in het Roemeensche konings- huis wordt tegengesproken. De homologatie van het accoord in het faillissement van de Noord-Amerikaansche Hypctheekbank is geweigerd. BIJZETTING STOFFELIJK OVER- SCHOT VAN GENERAAL J. B. VAN HEUTSZ. De commissie tot huldiging van de nage- dachtenis van generaal J. B. van Heutsz deelt mee, dat de Koningin vergunning heeft verleend, het stoffelijk overschot van gene raal Van Heutsz bij aankomst te Amsterdam naar het koninklijk paleis op den Dam te doen overbrengen, teneinde van het paleis uit de bijzetting op de Nieuwe Oosterbegraaf- plaats op 9 Juni, 's middags 2 uur, te doen plaats hebben. AFSCHEID VAN ADMIRAAL FOCK. Uit Den Helder meldt men: Na ruim vijfjarige werkzaamheid als commandant der marine in Den Helder is vice-admiraal C. Fock gister van hier ver- trokken. De admiraal, die zich in die periode in alle kringen der bevolking heeft weten bemind te maken, is Dinsd'agmiddag door het gemeentebestuur van Den Helder gehuldigd. Hem werd toen een prachtig uitgevoerd al bum met foto's van Den Helder aanigeboden met .de volgende opdracht: „Aan den vice- admiraal Cornells Cock wordt, ingevolge in voltallige vergadering, met algemcene stem- men genomen besluit van den raad der ge- meente Helder. van heden, dit album aange- boden, als blijk van groote waardeering van het feit, dat Zijne Excellentie, gediurende het ruim vijfjarige tijd'vak, waarbinnen Zij de functie van Commandant der Marine alhier bekleedde, steeds groote belangstelling heeft getoond voor alles, wat de belangen dezer gemeente en hare burgerij aangaat. Helder, 10 Januari 1927". De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Helder's Belang heeft-den heer Fock het eerelidmaatschap dier vereeniging aange- boden. WIIL MARTENS, f Bij de hegrafenis van den heer Willy Mar tens zal H. M. de Koningin zich op de he- graafplaats doen vertegenwoordigen door den voorzitter der commissie voor de Ko- ninklijke subsidies aan jeugdige kunstschil- ders, den heer Louis Apol. DE BEER WAS LOS..... Dinsdag zou de dresseur Fritz Kase met een menageriewagen met leeuweo en een jon- gen bruinen beer per „Batavier" overstekin naar Engeland, waar het gezelschap in cir- cussen zijn kunsten zou gaan vetroonen. Volgens den dresseur en zijn geleiders had men een schriftelijke overeenkomst met de di- rectie van de lijn, dat het gedierte onder dek een plaatsje zou krijgen. Op't laatste oogen- blik echter werd die plaats geweigerd en zou de geheele menagerie op de luiken moeten worden vervoerd. De eigenaar durfde zijn kostwinners niet aan de zeereis in de nachf- koude wagen, ging dus niet per „Batavier" de zee over,' maar stond met zijn gezelschap, waarvoor niet zoo gemakkelijk een hotel te vinden was, op een gegeven oogenblik op den wal. De politie bemoeide zich met de zaak en vroeg herberging voor de gestrande viervoe- tige kunstenaars in de Diergaarde. Gastvrij heeft men daar leeuwen en beer ontvangen en nadat den directeur op zijn vragen de verzekering was gegeven, dat zoo wel de koning der dieren als de jeugdige Bruin in gced verzekerde hokken waren ge- loge.rd, ze onderdak in de remise verschaft. Gisternacht heeft de beer, die volgens de wetten van recht, billij'kheid en fatsoen zijn winterslaap moest doen, leans gezien in den waad van zijn tijdelijke verblijfplaats een rond gat te krabben en daardoor te stappen. Blijkbaar had de tuin te Dresden, die den dresseur zijn artiest geleverd had, .niet vol- doende' rekening met diens scherpe nagels en tanden gehouden. Uit zijn hok is de beer in de remise gekomen en vervolgens in d'en tuin. Eenmaal daar schijnt de zucht naar vrij- heid hem in den bol te zijn geslagen, althans hij. is van het terrein achter het societeitsge- bouw, waar men aan reparatiewerk bezig is, de spoorbaan opgestapt. Een spoorwegbeambte, die omstreeks 5 uur uit zijn seinhuisje stapte, zag zich daar plotseling tegenover een bruinen beer staan en holderdebold'er blies hij den aftocht. Da- delijk waarschuwde hij de politie, dat een beer over de spoorbaan liep, in de richbng van den Esscnburgsingel. Maar de politie- man, die aan het berenstaatje dacht aan de politie moet n.l. telken jare worden op- gegeven hcevel mannelij'ke varkens in de af- deeling ter dekking staan, welk aantal op het z.g.n. beerenstaatje wordt ingevuld vroeg, waarom men zulk een drukte maakte over een losloopend varken. Men kon het dier toch wel even wegjagen? Eerst toen hem duidelijlc werd' gemaakt, dat het een „heusche" beer was, besloot men een klopjacht op bruintje te organiseeren en 4 agenten van de eerste afd'eeling en 2 agenten van de vierde, bene- vens een inspecteur van politie en een wachts- man, van de Diergaarde trokken er op uit. Bruintje had inmiddels het ballast-bed ver laten en kuierde via den Esscnburgsingel naar den Beukelsdijk. Daarna. opgejaagd d'oor zijn achtervof- gers, vluchtte het dier weer„over de spoor baan naar de rustige, leege en verlaten uitge- strektheid' van den Blijpolder. De politiemannen, die blijkbaar hun vuur- wapenen niet te best vertrouwden, waar- schuwdcn de militaire politie en in de kazer- ne aan den Pieter de Hooghweg werd ter stend een patrouille met karabijnen uitgerust om aan de jacht deel te nemen. Maar juist toen deze patrouille marschvaardig was, kwam het bericht binnen, dat de vijand over- wernnen was. Op den Schieweg nabij de Ceintuurbaan is de beer een jong dier van elf maanden, zoo groot als een hond door een wat heet gebakerden poiltieman, voor die dresseur was opgespoord, waarschijnlijk toen het bij zijn halsband gepakt zijn tanden liet zien, aan den geuniformden rustbewaarder, die er zoo heel aoders dan zijn baas uitzag, met enkele revolverschoten neergelegd. Het kada- ver is op het voormalige voetbalterrein van V. O. C. gebracht. Daar heeft de politie er een vasten post bij geplaatst De directeur van: de Diergaarde heeft op het telefonisch alarm, d'at voor het krieken van den dag van het station uit over dezen vreemden gast op het emplacement gemaakt werd, de politie verzocht, den dresseur op te zoeken, maar deze had noodlottige samen - Vrijdag 28 Januari. fiilversum, 1050 M. 12.Politieberichtei 5.6.45 Concert door het H. D. 0.-orkes$ Annie Salm, sopraan. 6.457.45 Fransche les voor beginners en les voor meergevorder- den. 7.45 Politieberiohten. 8.10 Vijfde les vanwege't onderwijsfonds voor de binnen vaart. Spreker: M. Bra am, over: Het Bin- nenaanvaringsreglement. 8.35 Nutslezing. Mr. G. J. Salm, over: De aarde als atoom- seconde 1. 9.35 Kamermuziek door het kwar- tet Helmann. F. Helmann, le viool. Ben Meyer, 2e viool. D. Denayer, alt-viool. C. v, Leeuwen-Boomkamp, cello. Daventry, 1600 M. 11.20 Concert. Daven- try-kwartet en solisten sopraan, tenor, piano) 12.50 Orgelconcert van de St. Mary-Le-Bow kerk. 1.202.20 Orkestconcert. 3.40 Fransche les. 4.05 Concert door de People's concert so ciety. C. Izard, viool. J. R. Brand, hobo. V. Moore, piano. Muziek van Bach. 5.05 Con cert (cello en bariton). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Tijdsein, weerbe- richt, nieuws. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Le- zing: Seen on the screen. 7.35 Pianomuziek. Bach's 48 preludes en fugues. 7.45 Lezing: Some modern building problems. 8.05 Vane- te. E. Sheldon, syncopatie. Ramon en Nada, muziek-act. Rickards en Stevens, humoristen. S.3'5 „Martha", opera van Flotow. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.35 Causerie. 9.50 „Martha" (vervolg). 11.2012.20 Dansmu- ziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50— 11.20 Nieuwsberichten en muziek. 12.50 2.10 Concert. Orkest Gayina en Mme. Dau- mas, zang. 5.055.55 Concert. Zang en de- clamatie. 9.05—10.50 Concert. 1. Orkest. 2. Liederen door Mme. Severin Mars. 3 Ge- diclitenvoorlezing. 4. „Les esclaves", samen- spraak. Langenberg, 469 M 3.505.15 Orkest concert. 7.35—9.20 Kamermuziek. Westf blaaskwintet (piano, hobo, hoorn, fluit, cla rinet, fagot). 7.359.20 Concert. Schoenma- kerkwartet. Konigswusterhausen, 1300 M. 11.20—7 20 Lezingen en lessen. 7.5011.15 „Heimat". Duitsche liederen. le deel „Der Kunstge- sang", 2e. „Was dat Volk singt", 3e. „Das lachende lied". Hamburg, 394.7 M. 1.25—2.10 Kamermu ziek. 3.35—4.20 Concert door kinder-solisten (11 jaar). 7.50 Zie Konigswusterhausen. Brussel, 509 M. en Antwerpen, 266 M. 8.50—10.50 Galaconcert. Orkest en solisten Om 10.05 Spaansche lezing. loop van omstandigheden geen kamer kunnen vinden in het hotel, dat hij had op- geg'even en ergens anders inkwartiering ge- zocht, waar men hem niet zoo spoedig wist te bereiken. TM. Het einde van Bruin's avontuurlijke reis in de vrijheid was treuriger dan van den zee- Iceuw, die een paar jaren geleden de Rotter- damsche riolen verkcos boven zijn bassin aan den Diergaardesingel. En de temmer vraagt zich af, of hij zijn overgespaarde duitjes, waarvoor hij den beer had gekocht, van den assuradeur terug zal krijgen. DE VLUCHTIGE KENNIS. Een Hongaarsch koopman reisde Dinsdag van Parijs naar Den Haag. In zijn coupe maakte hij kennis met een Duitscher, althans een Duitsch sprekenden meneer, met wien hij al spoedig in een onderhoudend gesprek ge- raakte. De meneer maakte een prettigen in- druk en wist veel goeds van Rotterdam te ver- tellen. Hij hemelde deze stad: zoo op, dat de Hongaar besloot zijn reis te onderbreken en een dagje hier over te blijven, in gezelschap van zijn nieuwen kennis. Aan het station D. P. gaven zij hun bagage in bewaring. De Duitscher was wel zoo vriendtelijk daarvoor zorg te dragen. Het regu nam hij zoo lang in bewaring. De Hongaar wilde beslist de Rotterdamsche havens zien. Men trok naar den Linker Maasoever en op Katendrecht raakte men elkaar kwijt. Dc Hongaar ging naar zijn hotel, waar hij op zijn nieuwen kennis wachtte. Het werd la ter en later, maar de Duitscher kwam niet opdagen. Toen de Hongaar ongerust werd en eens op het station D. P. ging vragen, bleek, dat de Duitscher daar al geweest was. Hij had het regu afgegeven en daar alle bagage dus ook de koffer van den Hongaar op ontvangen, waarna hij snel was afgereisd naar een onbekende bestemming. Het koffertje bevatte enkele kleedingstuk- ken en alle papieren van den Hongaar. BESTRIJDING VAN DE WERKLOOSHEID. Donderdagmiddag 3 Februari zal, naar de N. Rott. meldt, in het department van bin- nenlandsche zaken en landbouw minister Kan de op 16 December aangevangen bespre- ldngen voortzetten met de vertegenwoordi- gers der gemeenten Amsterdam, Rotterdam; 's-Gravenhage en Utrecht, in verband met dtes bestrijding van de werkloosheid en daaruit' eventueel voortvloeiende vermindering van de steuaverlceniag -v. on fitv I enl ;np| ooi| er! ;ro BO- b'J l Q h- is- ik- vij Jc er :e- I ■n, I tell 1 en de |g pu in" n r11 de at I at J et I ai r- et j ati ALRMAARSCHE GOURANT IffiWuiSM rj| J) j SI i

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1