SchraDe Lippen PUROL Zeetijdingen i^echtszaken Ingezonden st^kkeei HaHcfber»i ©hteii_ staat zou zijn de planten fe tweBcen De heer Haze loop meende namens het be stuur deze vraag toestemmend te ktmnen Leantwoorden; de kwestie was alleen maar tioeveel en op welken tijd ongeveer. Uit de vergadering gingen daarop nog heel wat vragen op, vooral betreffende het gebruik van broeimest, 't w,elk hier bijna niet te bekomen is. In verband hierraee, wordt ;nog een oplossing gezocht in het gebruik van koolbladen, met stroo bedekt. Hoewel de ze noga! veel vocht achterlaten, schijiit dit yoor de grondsoort niet schadelijk te zijn. Het resultaat was, dat 2200 meloen- •lanten en 1000 tomkommerplanten wer- «en besteid. Als de beste soorten werden ge- iioemd resp. „Kennemerland", een kruisings- iproduct van de Karbonkel met Westlandsche jVet, en Gele Lentsche. Staande de vergade- jring traden velen toe als lid van den proef- 'tuin. In zijn sluitingswoord gewaagde de voor zitter van het succes dezer bijeenkomst, waar- yvan hii als resultaat hoopte te zien een ge- slaa. poging om uit de malaise van ons bedrijf te komen. UIT EG MONO AAN ZEE. r In de zaal van hotel „Tfompenberg" hield de V, V. V. haar voorjaarsvergadering. Voor- gjtter was de heer Van Eenennaam. De houder van het. jnformatiebureau, de beer Davidson', bracht verslag uit over het afgeloopen jaar. Hieruit bleek, dat bijna 900 zaken sdhriftelijk, ffer telefoon of in persoon werden afgehandeld en eenige meeningsver- schillen tussohen gasten en huurders op een uitzondering na tot een goede oplossing wer den gcbracht. Sterk werd gevoeld het gemis ran een wandelkaart voor de omstreken. ">e commissie tot nazien der rekening en verantwoording van den penningmeester bracht eenige punten naar voren, o.a. het financieel resultaat der Commissie voor den aids 1926 en de hooge kosten der Badbode, terwijl pen woord van lof werd toegevoegd Voor de mooie en gemakkelijk te volgen admi- nistratie. De totale inkomsten bedroegen f 1309.991/,, de balans sloot met een batig saldo van 20.00'A, waardoor de achter stand van het vorig jaar, groot 122.bkek te zijn ingehaald. De penningmeester, de heer Bosschaart rerstrekte de gevraagde inlichtingen, en veij kreeg, na decharge. opnieuw het woord om lis secretaris het jaarverslag uit te brengen iver 1926. Dat jaar begon in veelbewogenheid en Aerd reeds de eerste weken ingezet met front ie maken door het toenmalig bestuur tegen ten beweging, die, hoewel mogelijk goed be- doeld, een gevaar geaeht werd voor Egmond nan Zee als badplaats. Nauwelijks was dit onweer van de lucht of chronisch geldgebrek, gepaard met heftige oneenigheid bracht V. V. V. aan den rand van den afgrond. Hoewc! lofwaardig gesteuncl door extra-bijdra gen werd de toestand zoo critiek. dat zelfs geen bestuursleden meer te krijgen waren voor degenen, die in massa bedankten. Einde- lij-k ging het crop of eronder. Gelukkig werd een laatste poging met succes bekroond en nadat veel stof was opgenrmd, trad eei nieuw bestuur op, dat onmiddellijk met alie kracht aan het werk ging. Elf commissies werden gevormd, die slechts niet slaagden, waar hun wil geen doorslag kon geven, zoo als de commissie voor de Wandeikaart Alk maar en o. en die voor den zeeweg Heiloo Egmond. A1 het andere kwam in orde. Het aantal leden steeg tot 169 (vorig jaar 154). Het eigenlijke werk van V. V. V. naar buiten kwam nu aan de beurt en er bleek heel wat in allerlei richting te zijn get:aan. De toegezegde hoogere gemeentesub- sidie verhoogde tevens de verantwoordelijk heicl voor het besteden der gelden. Uitstekend bleek de verhouding tusschen de badgastea erf V. V V., waaruit een nieuwe vorm van sa- menv crking geboren werd, die zeker verdere ioenassing zal hebben. Ten slotte werd gewezen op het woord van prof. Treub: „Zonder overdriiving kan ge- zegd worden, dat het bevorderen van het vreemdelingenverkeer, vooral in een tijd van groote economische afhankelijkheid, een al gemeen belang is", welke uitspraak vooral voor Egmond aan Zee een plaats zonder eeni gen handel of industrie en een bevolking, die met inoeite een bestaan vindt, van bijzonder gewicht is. Het is daarom voor V V. V. een dure plicht ervoor te waken, dat de economische afhankelijkheid van Egmond niet wcrde uitgebuit ten nadeele van het vreemdelingenverkeer, den eenigen hefboom, die hier aan de bevolking ten dienste staat, om de bezwaren van die economische afhan keliikheid te verlichten. Na dit met groote aandacht gevolgde jaar verslag werd medegedeeld, dat door den heer Kockx aan V. V. V. 1000 exemplaren van een door hem samengestelden Gids voor Egmond gratis werden aa'ngeboden. In verband met eenige opmerkingen uit de vergadering gaf de heer Bosschaart op grond van uit het boekje geputte bewijsmate- riaal het advies, niet op het aanbod in te gaan, waarmede de geheele vergadering ac coord ging. Daar het bestuur in afwijking van andere jaren verschillende personen had aangeschre- ven voor het drukken van de Badbode en eer. Gids voor 1927, werd door den penningmees ter over een en ander verslag uitgebracht De combinaties uit de inschrijvingen voor beide uitgaven liepen uiteen van gezamenlijk 490 tot 855. Dientengevolge was door Voorzit- ter en secretaris-penningmeester, aan wien de slotafwikkeling was, in verband met de ver- zekering van keurig werk de uitvoering opge dragen aan den laagsten inschrijver. Mede gedeeld werd, dat alle advertenties (van aan- gegeven grootte), die voor alle nummers van de Badbode werden opgegeven, gratis in den Gids konden worden opgenomen. Overigen kon op de gewone wijze in elk afzonderlijk geadverteerd worden. Voor niet-leden van V. V. V. in de gemeente Egmond aan Zee was een eenigszins afwijkende regeling ge- maakt. Waar een naar omstandigheden zoo gunstig mogelijke berekening was gemaakt werd de wensch uitgesproken, dat men daar- van 'n zoo ruim mogelijk gebruik zou maken en daarmee de eigen organen van V.V.Vdie geen persoonlij k, maar een algemeen belang behartigen, zou steunen. Hierna werd bij acclamatie beslofen het Informatie-Bureau meer vrijheid van bewe ging te geven. De commissie voor de redactie van de Bad bode bestaande uit de heeren van Eenen naam en Bosschaart, verklaarde zlch bereid wedercm de redactie op zichTe nemen, waar- bij mede beroep gedaan werd op de leden van V. V. V. om het hunne bij te dragen. Een en- kele toezegging in dien geest was reeds ge daan. De commissies voor het verzamelen van advertenties voor de uitgaven der vereeniging konden niet opnieuw gevormd worden. De aanwezige leden bleken niet over voldoenden tijd te kunnen beschikken. Anderen boden zich niet aan. De redactie zal dit verder in orde brengen. In antwoord op vragen van mevr. David son en den heer v. d. Garde werd eraan her- innerd, dat op de begrooting een post was uitgetrokken voor het steunen of organiseeren van feesten voor de badgasten en hun kinde- ren. Hierna sluiting. UIT HOORN. Volgens de N. H. Crt. is voor predikant bij de geref. kerk alhier het volgende tweetal op- gemaakt: ds. Elzenga te Grootegast en ds. Ringnalda te Leimuiden. - De N. H. Crt. verneemt, dat naar aan- leiding van het groote succes, dat het trio Boedijn-Haalebos-Sombroek met zijn optre- den voor de microfoon te Hilversum heeft ge- had, dit ensemble wederom door den H. D. O. is uitgenoodigd voor een radio-concert op Zondagmiddag 13 Februari a.s. In cjen ouderdom van 71 jaar overleed in het St. Jans Gasthuis alhier de heer P C. A. Hendmsen, oud hoofd der school te Zwaag. Voor enkele jaren werd hem de pauselijke onderscheiding „pro ecclesia et Pontifice" uix- gereikt als waardeering voor z'n arbeid. Sinds 1922 woonde hi}, naar de N. H. Crf. herinnert, in deze gemeente, waar hij een vooraanstaande plaats innam bij versehillen- de R. K. vereenigingen op ondenvijs- en poli- tiek gebied. en Ruwe Huid van Handen en Gelaat verzaclit en geneest men spoedig met Doos 30, Tube 80 et. EEN VALSCHE AANGIFTE. De justitieeie dienst van het politiebureau aan den Bergsingel te Rotterdam heeft een uiterst merkwaardige zaak in onderzoek ge had, in welke zaak de bedrieger bedrogen werd en het slachtoffer is gewordeu van zijn handlangers. Den 28sten November j.l. werd bij ge- ncemden dienst kennis gegeven, dat dien dag een Zondag was ingebroken in een pand aaar den Soetendaalscheweg, den schcenmakerswinkel van A. L., die met zijn gezin dien dag afwezig was geweest. Het bleek, dat de schoenmaker dien morgen om 8 uur zijn woning had verlaten en per motor- fiets naar Haarlem was vertrokken, om daar een sportwedstrijd bij te wonen. De vrouw en het kind van L. waren eveneens op dat uur uitgegaan, om den dag bii familie door te brengen. Tegen 11 uur in den avond is het gezin weer thuis gekomen en op dat oogenblik was de politie al met haar onder zoek in de woning bezig. Bij dit onderzoek is met speurhonden gewerkt, maar zonder resultaat. De politie stond in dit geval voor een raadsel, want ze kon niet ontdekken, hoe de dieven, die dpchtig huisgehouden hadden, eigenlijk waren binnen gekomen. Weliswaar stond er aan de achterzijde een raam open, maar door dit raam kwam men op een aeh- terplaatsje, dat door zulke bouwvallige schut- tingen was omgeven, dat als iemand het had gewaagd over een van deze heiningen te klimmen, zeer zeker een groot deel van die afsluiting zich begeven zou hebben. De man en de vrouw waren erg zenuwach- tig en durfden niet in hun woning te blijven, uit vrees, naar zij zeiden, dat de inbrekers nog eens konden terug komen. Er bleek voor 9(50 aan goederen uit den winkel te zijn gestolen. Daartoe behoorden 20 groote vellen leer, 300 gummihakken, een partij gyrnna- stiekschoenen, enz. Voorts werd" een bedrag van 130 aan geld vermist en waren nage- noeg alle kleedingstukken van den man en de vrouw gestolen. In de slaapkamer, den winkel en in de werkplaats was alles over- hoop gehaald. De schoenmaker was tegen diefstal door middel van braak verzekerd, door mid.' 4 van de fi-.i.a B. en L. te Rotter dam bij de maatschappij Schiedam, te 's-Gravenhage. Deze verzekeringsmaatschappij benoemde een expert. Deze kwam na taxatie tot de ov rtuiging, dat er ind-erdaad voor een 900 moest zijn gestolen, maar hij sprak er dade- lijk zijn bevreemding over uit, dat nergens een spoor te vinden was van de wijze, waar- op de inbrekers waren binnen gekomen. Het veiligheidsslot sloot binnenkomen met val- sche sleutels zoo goed als uit. Omdat de verzekeringspolis uitdrukkelijk spreekt van diefstal door middel van braak of verbreking en hier geen spoor van braak werd aange- troffen, weigerde de maatschappij de uitbe- ta'.ing van de verzekeringssom. De schoen maker, die een heel betrouwbaren indruk maakt, ging daarop zijn licht eens opsteken bij den heer v. d. Berg, den inspecteur van politie, die de leiding van het onderzoek in deze geheele zaak heeft geleid en ten slotte de oplossing heeft gevonden en deze wees hem den weg naar het civiel rechtelijk pro ces. De schoenmaker nam een advocaat in den arm en het zou inderdaad tot een proces komen. De verzekeringsmaatschappij liet daarop weten, dat zij weliswaar den eischer zijn vordering ontzegde, maar dat zij liever een procc. wilde vermijden en dat zij daar om een m ■nelijke schikking voorstelde. In- dien de schoenmaker van het proces afzag, dan zou de maatschappij hem twee derde van de schade, dus 600 uitbetalen. De schoen maker, die alles of niets wilde hebben, hield echter voet bij stuk en het proces ging voort. In dien tuschentijd was het den heer v. d. Berg evenwel ter oore gekomen, dat een ge- deelte van het gestolen goed lag in een cafe aan de Zaagmolenstraat. Bij een huiszoeking in dat cafe werden inderdaad drie platen leer, de partij rubberhakken en de gymna stiekschoenen aangetroffen. De schoenmaker hcrkende zijn eigendommen. De cafehouder zeide, het goed te hebben ontvangen van zekeren J. P. Deze P. had hem verteld, dat de scho-enmaker bij hem in het krijt stond en hem deze goederen in on der pand had gegeven. P. had evenwel meer schuld bij den cafehouder en daarom had hij het goed maar dacleiijk bij hem gebracht als onderpand. Deze P. 1/cek sindsdien spoor- loos verdwenen te zijn De schoenmaker, hier- over gehoord, ontkende evenwel het goed aan P. te hebben gegeven. Eenige dagen later kwam het de politie echter ter oore, dat deze P. met zekeren J. de iubraak gepleega zou hebben, op verzoek van den schoenmaker zelf, opdat deze de verze- keringspenningen in handen zou kunnen krij gen. Nogmaais werd A. L. op het bureau aan den Bergsingel. ontboden en hoewel hij eerst ontkende, viel hij ten slotte door den mand en legde hij de volgende verklaring af Eenigen tijd geleden had hij van den reeds genoemden P. een motorfiets gekocht. Op die manier was hij in connectie gekomen met den oolc al vermelden J. P. dat hij een partijtje olie had verduisterd en dat hij nu 100 noodiig had, om straf t e ontloo- pen. P., zoo vertelde de schoenmaker verder, heeft hem toen gevraagd, of hij bij hem mocht komen inbreken. P. zou den buit ten eigen bate verkoopen, ten einde aan zijn 100 te komen en L. zou de verzekeringspenningen opstrijken. L. stemde toe en er werd nauw- keurig afgesproken, wat er alzoo gestolen zoy worden. Er was bepaald, dat vier groo te platen leer zouden worden weggenomen. P. had evenwel te zorgen, dat er sporen van braak zouden zijn, omdat L. anders geen geld zou kunnen krijgen. De inbraak zou 28 November gepleegd worden. Den Zaterdag te voren zou de schoenma ker een proefritje met zijn motorfiets maken, omdat hij den volgenden dag naar Haarlem moest. P. en J. hebben hern geholpen, den motor in orde te brengen. Zij hebben daarbij evenwel den starter los gemaakt, met de be- doeling, dat L. onderweg ten ongeluk zou krijgen, opdat hij larger weg zou blijven, dan was afgesproken. De schoenmaker vertrok voor zijn proefrit, kreeg onderweg inderdaad panne en bleef lang weg. In dien tusschentijd hebben P. en J. uit den winkel den sleutel van het veiligheidsslot weggenomen. Den volgenden dag zijn zij teruggekomen en hebben zij de straatdeur met dezen sleutel opengemaakt. Met een scherp voorwerp heb ben, anders zou hij alles aan de politie gaan geven, om een spoor van braak te maken. Eenmaal binnen, hebben zij niet vier platen, maar heel wat meer meegenomen. A. L. was bij zijn thuiskomst dan ook heel verontwaar- digd, dat zijn medeplichtigen zich niet aan hun afspraak hadden gehouden. Vooral door den diefstal van de kleedingstukken was hij zeer onthand. Een paar dagen later kwamen P. en J. bij L. in den winkel. L. vroeg toen, waarom zij zoo wat alles hadden weggenomen. Zij- ant- woordden toen: „Zie jij maar, dat je je as- surantie krijgt. Als je ons dan ook wat geeft, krijg je je kleeren terug". Weer een paar dagen later is J. alleen te ruggekomen. Hij zeide 200 te moeten heb ben, anders zou hij alles aan de poiltie gaan vertellen. L. had geen geld, anders had hij, zoo vertelde hij, het zeker uit angst gegeven. Op zijn tocht naar Haarlem is de zijspan van zijn motorfiets losgeraakt. L. is toen daarbij gevallen en heeft met de motorfiets een slag over den kop gemaakt. Dit ongeluk is evenwel nog^goed afgeloopen. Bij zijn on derzoek bleek hem, dat de splitpennen uit de koppeling waren verwijderd en daar eenvou- dig spijkers voor in de plaats waren ge- duwd. Klaarblijkelijk hebben J. en P. dit ge daan om hem te doen verongelukken. Als merkwaardige bijzonderheid vertelde L. nog dat toen de politie des Zondagavonds in den winkel een onderzoek instelde, P. in een cafe aan den overkant zat en vandaar met groote belangstelling het onderzoek volgde. P. en J. zijn inmiddels naar Frankrijk uit geweken. Het resultaat van de geheele geschiedenis is nu, dat de schoenmaker zijn voorraad welke hij nog niet had betaald - en zijn klee ren kwijt is, dat hij geen assurantiepennin- gen krjjgt, en dat er procesverbaal tegen hem is opgemaakt wegens het opzetteiijk doen van een valsche aangifte en wegens poging tot oplichting van de verzekeringsmaat schappij. UIT DE A.-R. PARTIJ. Naar ,.Het Volk" verneemt, hebben anti revolutionnairen Dinsdag te Utrecht een ver gadering gehouden,waarin de moeilijkheden zijn besproken, die zich den laatsten tijd ;n genoemde partij hebben voorgedaan. Men hoopt een oplossing te kunnen vinden, welke de verschillende richtiegen bevredigt. Het Twcede Kamerlid prof. Visscher nam aan de besprekingen deel. HET NEDERLANDSCH-BELGISCHE VERD'RAG. Mai zo.nd de volgende motie aan de N. Rott. Crt.: De O ud-H oogst u den ten b ond va n Oost- Vlaanderen, bijeengeroepen in algemeene vergadering te Gent op 23 Januari, sluit zich eenparig aan bij de motie tegen het Bel- gisch-Nederlandsche verdrag op 19 Decem ber aangenomen dcor den Oud-Hoogstuden- tenbond van West-Vlaanderen, c-n keurt vo-1- ledig goed. de motie door het Algemeen Viaamsch Hoogstudeintenverbond tegen dit verdrag aangenomen. KORTE BERICHTEN. De Rijkscommissie werkverruiming heeft dezer dagen te G's-ravenhage vergaderd on- der vcorzittesrchap van prof. dr. W. H. No lens. De r.-k. meisjesschool te Drunen is Dinsdag wegens het heerschen van griep ge- sloten. Dinsdag is de groote boerderij van H. van Heuchtem te Mierlo geheel afgebrand. Het vee is op een vaars na gered. Alles was verzekerd. Het eehtpaar G. J. Heideman en H. M Koop te Diepenheim viert Vrijdag a.s zijn 60-jarige echtvereeniging. Heideman is 86, zijn vrouw 85 jaar. ~K6cA 2e s. 'f 1 —f 2; Deensche Witfe Kool 1.30—/ 3.80; Uien 3.80—/ 4.20; Drie- lingen 3.30—/ 3.60; Nep 2.70; Bieten 1.30—/ 3.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 210 stuks Bloemkool; 2850 K.G. Wortelen; 98000 K.G. Roode Kool; 75000 K G. Gele Kool; 65000 K.G. Deensche Witte Kool; 20500 K.G. Uien; 4000 K.G. Bieten. SCHAGEN, 27 Januari 1927. Op de he- den gehouden eierenveiling waren aangevoerd 24850 stuks Kipeieren, Wit 6.407.50 8.20; Bruin 7.40—/ 8.30; Kleine 6.10 6.20; 645 Eendeieren 7.508. NOORDSCHARWOUDE, 27 Jan. 1927. Uien 4.10—/ 4.40; Drielingen 3.50— 3.80; Grove Uien 4.404.70; Peen 2.80—/ 3.10; Roode Kool 1.60--/ 3.90; Doorschot 0.703.20; Gele Kool 2.10 3.70; Doorschot 1.30—/ 2.90; Deen sche Witte Kool 2.50—/ 3.60; Doorschot 1.40—/ 2.70; Rapen 1.20; alles per 100 K.G.; Bloemkool 5 per 100 stuks. Aanvoer: 13300 K.G. Uierf; 3400 K.G. Peen; 147200 K.G. Roode Kool; 48400 K.G. Gele Kool; 107200 K.G. Deensche Witte Kool; 300 K.G. Rapen; 30 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 27 Jan. 1927. Roo de Kool le s. 1.20—/ 4.30; Rcode Kool 2e 1.30—/ 3.20; Uitschct f 0.60—/ 0.70; Gele Kool le s. 2.10—/ 4.10Gele Kool 2e 1.702.60; Deensche Wit'te Kool le s. 2.403.60; Deensche Witte Kool 2e f iso—/ 2.10; Uitschot 1; Bieten 3.30 3.60; Drielingen 33.40; Uien 4 4.30; Grove Uien f 44.20. Aanvoer: 70300 K.G. Roode Kool; 17300 K.G Gele Kool; 25000 K.G. Deensche Witte Kool; 3300 K.G. Uien; 1500 K.G. Bieten. BOVENKARSPEL, 27 Jan. 1927,. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voon'Bl. kool le s. 4.507Bloemkool 2e s. 2.50 3.50; Bloemkool 3e s. 0.80—/ 2; Roo de Kool 1.704; Witte Kool 2— 3 60; Gele Kool 1.80—/ 2.90; Uien 1.35—/ 2. EIERVE1LING SCHAGEN. SCHAGEN, 27 Jan. 1927. Op de heden gehouden eierveiling waren aangevoeid: 24850 stuks Kipeieren. Gewogen en ge- schouwd: 5557 7.20j 7.40; 5860 7.50—f 7.80; 6163 7.80—/ 8 10; On- gewegen: Bruin 7.408.30; Wit 6.90 8.10; Klein 6.10—/ 6.20. 645 stuks Eendeieren 7.50—/ 8. DE .-RUSSISCHE UNIFORMEN. Mr. Dutilh ontkende in zijn repliek, dat er eenige volmacht zou hebben bestaan van Vlessing aan Van den Bosch. Mr. Telders constateerde naar aanleidmg daarvan, dat gedurende het heele proces juist door de tegenpartij de vertegenwoordiging van Vlessing door v. d. Bosch wel is aange nomen. Het arrest werd bepaald op 21 Maart. DE AANRIJDING OP DE BOORLAAN. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft gister uitspraak gedaan in de zaak tegen den 23-ja- rigen student P. C., aan wiens schuld het te widen zou zijn geweest, dat hij op een avond in het laatst van September op de Boorlaan te 's-Gravenhage met een auto den daar wan- delenden student Brussen en diens verloofde heeft aangereden, met het gevolg, dat B. zoo- danig verworid werd, dat hij kort daarop is overleden, en het meisje gedurende eenigen tijd haar beroepsbezigheden van verpleegstcr niet heeft kunnen uitoefenen. De rechtbank achtte bewezen, dat ver- d'achte de Boorlaan hoogst onvoorzichtig heeft bereden, maar niet, dat zijn rijden ook hoogst roekeloos en onhandig ie geweest. De rechtbank achtte de onvoorzichtigheid ge'.egen in de omstandigheid, dat men op de Boorlaan op een afstand van 30 M. heeft kunnen zien, en dat, wan nee r dit voor ver- dachte niet het geval was, hij niet voldoende heeft opgelet. In verband met de slechte ver- lichting in de Laan was juist de uiterste voor- zichtigheid cn de scherpste oplettend'heid ge- boden. De rechtbank overwoog nog, dat, wanneer verdachte geheel niets zou hebben kunnen zien wat het college echter niet aanmam, hij de Boorlaan niet of met zoo geringe snelheid en onder voortdurend geven van sig- nalcn had mogen berijden, dat daardoor de mogclijkheid van een aanrijding tot het uiter ste minimum werd beperkt. De rechtbank vercordeeide verdachte we gens het veroorzaken van dc-od door schuld en van zoodanig lichamelijk letsel door schuld, dat daardoor tijdelijke verhindering in de uitoefening van beroepsbezigheden ont- staat, tot een week gevangenisstraf. (Buuen veranl'.vuo:detijkheid vuu de Re dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de 'edactie er mede instemt.) BROEK OPLANGENDIJK, 27 Jan. '27. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 8.30; Bloemkool 2es. 3.20 per 100 stuks; Wortelen 2.40—/ 2.60; R<fcde Kool le s. 2.104; Roode Kool 2e s. 0.60— 2.10; Gele Kool le s. 2.20—/ 3.90; Gele HET DRENTSCHE VEEN'KIND. Alle vragen samenvattend, die in groot aantal over de actie voor het ondervoede, ver- zwakte Drentsche veenkind worden gedaan, kan ik he t volgende melden Komt er voldoende geld in? Helaas neen. We hebben de grootste zorg om van dag tot dag aan het werk te kunnen biijven. Vanaf begin October zijn 200 kinderen in de huizen van het Centraal Genootschap, van de R. Kath. en de Prot. Chr. vereenigingen ver- pleegd, terwij 1 nog 160 in verpleging zijn De kosten aan reizen, Weeding en verpleging gaan cle krachten te boven. Hebben de kinderen het inderdaad zoo noodig? Stellig. Ze zijn niet ziek, althans niet die door dan daartoe aangewezen arts worden opgegeven voor uitzending; doch ze zijn verzwakt, bloedarm, vaak verwaarloosd en ten achter in ontwikkeling. De meesten herstellen merkwaardig aiel en kunnen na zes weken verblijf weer naar huis. Anderen moeten om voiledig op krachten te komen een beduidend langeren tijd blijven. Er wordt eai mooi opbouwend werk verricht. De ge- meenschap wordt outlast van zeer groote kosten in de toekomst voor besh'ijding van tuberculcse, pauperisme en degeneratie. Het kind wordt bewaard voor een over enkele ja ren weer eccnomisch, cultured en hygienisch gezond Drenthe. 't Is alleen jammer, dat niet de overige 2000 kinderen geholpen kunnen worden en een groot aantal meet wachten tot het te laat is of het veel meer zal kosten Vlieland riijtr.) 2^ Jan. te Calabar Ten slotte een antwoord op zeer vele vra gen over de leiding. Waarom is de penningmeester een Katho- liek, waarom de secretaris een Protestant? Enz. Het bestuur bestead oorspronkehjk uit vcr- tegenwoordigers van de verschillende onder- wijzerscorporaties en daarbij hebben op ver zoek zich aangesloten vertegenwoordigers van vereenigingen met eigen kinderkoionie- huizen. Er is een loyale samenwerking, door ncg geen wanklank verstoord, van alle ge- ziadten. De voorzitter der propaganda-com- missie is een vrijzinnig-democratisch Kamer lid, de heer Keteiaar, de onder-voorzitter is een predikant, voorzitter van een vereeniging op Protestant-Christelijken grondslag, de penningmeester is een Katholiek wethouder van Alkmaar, voorzitter van een katholieke vereeniging voor Gezondheidskolonies en de secretaris is de adminstrateur van het Cen traal Geflootschap. Er is een harmonischc samenwerking ter wille van het arme, zwakke Veenkind. De ouders of verzorgers beslissen in wellc soort huis hun kinderen worden op genomen. De Commissaris van de Koningin in Dren the steun ons werk met kracht en kennis. De Inspectie voor de Volksgezondheid houdt ge- regelcl toezicht. De Drentsche vereeniging ,,Moeder en Kind" regelt de uitzending en de kcuring" geschiedt door Erf". Uys, 2de assisteut van Prof. Scheltema, directeur van het Kin- derziekenhuis te Groningen. De overheid heeft het volste vertrouwen in het alzijdig sa- mengesteldte comite. Medeburgersi Bij acute rampen stroomt uw geld toe. Hier is een chronische ramp van grooten omvang. De Drentsche veenstreken zijn een zwarte vlek op de kaart van uw vaderland. Omdat de noodkreet niet plotseling tot u komt als een schrille kreet, daarom wacht gij en wacht en met het geld u als het ware worden afge- dwongen. Komt, aarzelt nu niet langer! Stort gul en met warmte uw gaven, opdat we niet slechts enkele honderden, maar alle noodlijdenclen, snel en afdoende kunnen hel- pen. De penningmeester is Mr. A. J. M. Lees- berg, Alkmaar, postgiro No. 44418. En gij, Nederlandsche pers, die meer dan anderen in staat zijt tot oordeel, geeft nog eens uw machtigen steun, opdat eindelijk -de zwarte vlek in Drente verdwijne en vlaats make voor een opbloeiend gewest, met een lichamelijk en geestelijk herleefde bevolking! Egmend aan Zee. A. C. BOS, Secretaris der Propaganda-Commissie. ST OOM V A ART-MI j OCEAAN. Agapenor, v. Japan n. Rott., 25 Jan. v. Hong kong. Phrontis 26 Jan. v. Amsterdam te Londen. Promotheus, v. Amst. n. Batavia, 27 Jan. te Port Said. Laomedon, v. Japan n. Amst., 25 Jan. v. Port Swettenham. Tydeus, v. Liverpool n. Batavia, 27 Jan. v. Singapore. HOLLANDAFRIKA LIJN. Gorontalo 27 Jan. v. Rott. n. Kaapstad. Randfoptein 26 Jan. v. Beira n. I>elagoabaaL Springfontein (uitr.) 27 Jan. te Port Said. Billiton 26 Jan. v. East London te Durban. Meliskerk (thuisr.) 25 Jan. v. Mombassa n. Port Said. Nias (thuisr.) 27 Jan. te Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIe UJN. Zosnut (uitr.) 27 Jan. v. Shanghai. HOLLAND—AUSTRALIe LIJN. Soekaboeini 26 lan. v. Hamburg n. Bremen. JAVA—CHINA-JAPAN LIJN. Tjibesar 25 Jan, v. Batavia te Yokohama. JAVA-NEW-YORK LIJN. Ajax-, v. Batavia n. New-York, 27 Jan. te Suez. Batoe, v. Batavia n. New-York, 27 Jan. v. Algiers. Garoet, v. Java n. New-York, 27 Jan. v. Be- lawan. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Prinses Juliana (uitr.) 27 Jan. te Genua. Rotti (uitr.) 25 Jan. v. Belawan. Simaloer 27 Jan. v. Amsterdam n. Rotterd. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisr.) 21 Jan. v. Colombo. Tabanan (uitr.) 27 Jan. te Southampton. Bandoeng (thuisr.) 26 Jan. v. Liverpool. Patria (uitr.) 26 Jan. v. Suez. Siantar 27 Jan. v. Batavia te Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Zijklijk 27 Jan. v. Buenos-Ayres te Rotterd. KON. HOLL. LLOYD. Drechterland 27 Jan. v. Amst. n. Antwerpen. Flandria (thuisr.) 26 Jan. v. Vigo. Gch'ia (uitr.) 25 Jan. v. Lissabotn. HOLLANDA MERIKA LIJN. Glamorganshire, v. Rott. n. Vancouver, 23 Jan. v. San Francisco. Lochgoil, v. Vancouver n. Rott., 23 Jan. tc Tacoma. Narenta, v. Rott. n. d. N. Pacifickust, 24 Jan. v. Los Angeles. Vcendam 24 Jan. v. Rott. te New-York. Drechtdijk, v. Rott. n. d. Pacifickust, 24 Jan. v. Cristobal. Gaasterdijk 26 Jan. v. P. Tampa te Galves ton. Lochraonar, v. d. Pacifickust n. Rotterdam, 24 Jan. v. Los Angeles. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. KON. WEST-IND. MAILDIENST. Hebe '27 Jan. v. Amsterdam n. Alicante. Agamemnon 27 Jan. v. Amst. n. Hamburg. Aurora 26 Jan. v. Cadix n. Genua. Delfia 26 Jan. v. Valencia te Alicante. Eos 26 Jan. v. Malta te Patras. Genymedes 25 Jan. v. Varna te Constanza. Gouwestroom 26 Jan. v. Hamburg n. Amst Iris 26 Jan. v. Spczzia n. Tarragona. Neptunus 25 Jan. v. Bari n. Patras. Nereus 26 Jan. v. Oporto n. Amst. Orion 27 Jan. V. Amst. te Hamburg. Tellus 26 Jan. v. Lissabon n. Amsterdam. Ulysses 26 Jan. v. Salonica n. Piraeus. Venuzuela (thuisr.) 26 Jan. te Havre. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Albireo (uitr.) 26 Jan. te Saltpond. Djocja 28 Jan. v. West-Afri lea te Amst. Held'er (thuisr.) 26 Jan. v. Freetown. Scheldestroom (uitr.) 26 Jan. te Sekandee. Eemstroom 28 Jan. v. Hamburg n. Amst.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7