DE LANGE DE MORAAZ Gredieten - Deposito - Effecten 6. RIPPIMG t OcUkei Binnenland Telegrammen LAKGESTRMT 49 ALKMAAR Stadsnieuws taiernes te (nfianen worden ingerichit. Met grooten spoed wordt gewerkt aan prikkel- dr a a dive rape rringeni rood de buifcenlandsche settteroents. Op de rivier voor Sjamghai patroul'leeren talrijike buiterilandsohe oorlogsschepem, die met him zware kanonaen de spoorwegver- biin-diagen naar Noord en Zuid beheerschen. De Britsche voorbereidingen voor de ver- dediging van Sjamghai hebben op de Chiinee- zen blijkbaar em diepen indiruk gemaakt Dit Wlijfot b.v. uiit het feiit, dat genre emtelijke waardepapieren van boven pari tot 80 zija gedaald; een gelijke dating hebben de aan- deelen van particuliere maatschappijen on- dergaan. Van de tram dnrlt het pubfiek nog niet goed gehruik te makem, nit vrees voor bom- bardementen met steenien door het gepeupel. 'De omoibusstakinig duurt nog voont en agi tator en doen bun best om stagnatie te ver- oorzaken in de bedrijven, die de voorziening van licht, kracht en water bezorgen. De toestand wordt gecompliceerd door de naderende Nieuwjaarsdagen, de eerste vijf dagen van Februari. Men vreest, dat er dan belangrijke stopzettingen in de fabrieken zul- jfen plants hebben, met het gevolg, dat dui- ztniden arbeiders zich op de straiten zuilien bevinden, hetgeen lfchit tot reletjes kan Jeiden. Acbt-enriertig Engelschen en tien Ameri- kanen hebben Tsoenlking in de provincie Setsjwan verlaten en zijn de lange, gevaar- lijlke reis van meer dan 1000 mijl langs de Jangts: naar Sanghai begonnen. De Britsche consul te Tsjoenkinig is eveneens vertrok- ken. Vrees te Sjangkai. Er bestaat hier groote vrees, dat de stad in de naaste toekomst door de troepen der Kantomneezen zal warden aangevallen. Ame- irikaansche ooriogsschepen, die 800 man aan land kunnen brengen, patrouilleeren in de haven. Men vreest, dpt de Kantomneezen voornemens. zijn Sjamghai aan te vatlen voor de aankomst der Britsche troepen eind Februari. De troepenversterkingen. Het bataljon mariniers te San Diego (Ca lif ornie) is versterkt om eventueel naar China te worc'en gezonden. Er zijn voorts marine- trcepen naar de Philippijnen gezonden, waar tij ir. gereedheid zullen worden gehouden om het leven der Amerikanen in China te gaan beschermen. Meegedeeld wordt, dat de regeering niet voornemens is nieuwe troepen naar China te zenden daar zij meent dat den vreemdelingen voor het oogenblik geen etnstig gevaar dreigt. Twee bataljons Britsche infanterie, in to- laal 140O man, hebben zich van morgen te Southampton naar China ingescheept. Het. protest der Britsche arbeiders. Terwijl bijna alle bladen het stilzwijgen bt- waren over de resolutie, die de vereenigde na- tionale raad der verschillende besturen van de arbeiderspartij en de vakvereenigingen over de Britsche politiek ten opzichte van China heeft opgesteld, bevat de „Daily Tele graph" daarover een lang hoofdartikel, waar- in de Britsche arbsidersbcweging ervan be- schuldigd wordt de Britsche regeering in den rug aan te vallen op een oogenblik, dat deze een allermoeilijksten toestand onder de oogen moet zien, waarbij duizenden Britsche men- schenlevens in gevaar worden gebracht en de handel wordt bedreigd. Het blad legt den nadruk op de nadeelige uitwerking, die het telegram moet hebben, dorr het verergeren van de onrust in China. Het -blad behandelt verder de positie van Ramsay MacDcnald als leider van de Arbei derspartij, die zich in geheel tegenovergestel- den zin heeft uitgelaten en heeft gezegd, dat riets de regeering zou kunnen verontschuldi- gen als zij de rderzettingen in China in den steek liet. Het blad vraagt van hem een ver- klaring, hce hij staat tegenover het gewraakte optreden van de Arbeiderspartij. De nieuwe Britsche voorstellen. Men gelooft, dat de voorstellen bepalen, dat de Britsche eoncessies te Hankau en Tientsin zullen worden omgezet in interna- tionale ccncessies, waarbij de Chineezen op ruimen schaal zouden vertegenwoordigd zijn in het gemeentebestuur en de algemeene con- trole. De Britsche voorstellen zullen binnenkott worden gepubliceerd. DE AMERIKAANSCHE MIJN- WERKERS. Op het jaarlijkschc ccngres van de Ame- rilcar.nsche mijnwerkers sprak mea zich in een resolutie uit tegen de erkenning van de Sovjet-regeermg, evenals tegen de vorming van eon Amerikaansche arbeiderspartij, vol- gens het voorbceld van de arbeiderspartij in Groot-Brittannie. Slechts 35 pet. van de Amerikaansche mijnwerkers hebben zich georganiseerd. STORMWEER IN ENGELAND. De telegraaf- en telefoonverbindingen zijn vcrbroken tengevolge van een orkaan boven Noord-Engeland cn Schctland. Er zijn-adit persciien gedcod en honderd gewond en er is groote schade aangericht. Tengevolge van den storm zijn te Glas gow een aantal huizen ingestort. Er worden vier personen gedood en een vijftigtal ge- wopd. SPIONNAGE IN POLEN. Volgens de „Kurjer Poranni" is een hoog ambtenaar der persafdeeling van de Sovjet- Russische legatie te Warschau gearresteerd wegens deelnemiing aan spionnage tegen Po- len. Er is een onderzoek geopend. KORTE BERICHTEN. Het heele gebied van Amerika ten Oos- ten van de Mississippi werd Woensdag door een koudegolf bezocht. Te New York werden twee personen dood op straat gevonden. Te Brussel zijn walsche bankbiljetten aangeboden. In 'n gebouw van 17 verdiepingen te N. York heeft 'n hevige brand gewoeaT Het ge bouw stbrtte in, waarbij tien brandweerlieden werden bedolven. Zeven van hen konden wor den gered; de drie anderen kwamen om. De geallieerde militaire controle-com- missie, die, gelijk gister gemeld, op 31 Jan. haar werkzaamheden in Duitschland beein- digd zal hebben, heeft volgens een draadloos tericht uit Berlijn in zeven jaar 33.381 con- trole-bezoeken a'fgelegd. TRAMONTSPORING. Vrij'dagavond omstreeks 8 uur is op de lijn van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg- Maatschappij, even over den overweg op den Rijinsburgerweg te Leiden, een tramwagen bij het rangeeren ontspoord. De wagen kwam ongeveer een meter naast de rails te staan; met dommekrachten heeft men hem na onge veer drie kwartier, weer in de baan gekregen Het tramverkeer naar Oegstgeest, Katwij'k en Noordwijk, alsmede de verbinding met den Haag met de H. T. M. stonden drie kwartier geheel stil. EEN PRTNCIPIEELE BESLISSING. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in> de zaak tegen rnr. F. S. M. R. te Amsterdam, diie gelijlk reeds vroeger vermeld, door den kamtomrechter te Weert wegens overfeeding van artikel 32 van het Politiereg'lemenit op de wegen in Noord- Brabant was veroordeeld tot 3 boete of drie dagen hechtenis, doch de daarna door die Rechtbank te Roermond was ontslagen van rechtsvervol'ging. De Hooge -Raad heeft daarna het vonnis wegens vormgebrek vernield, en de zaak voor een nieuwe behandeling terug gewezen naar genoemd Gerechtshof. Ook dit heeft thans beslist, dat artikel 32 van bedoeld re- glememt in strijd is met arifkel 7 van de Motor- en Rijwielwet en dus bindende kracht mist, weshalve opnieuw onts.ag van rechits- vervoBging werd ui'tgesproken. BRAND. Donderdagavomd ongeveer half zes is de vlasserij van den heer C. K. Lodder te Oud- dorp afgebrand. Verzekering dekt de schade. TEGEN HET CADEAUSTELSEL. Het comite van actie tot bestrijding van den verkoop met cadeaux, ingesteld door den Nederlandschen Middenstandsbond, den Ne- derlandschen R.K. Middenstandsbond en de Vereeniging van den Christelijken handeldrij- veniden en industrieelen middenstand, heeft zich thans op een breedere basis gesteld door eenige vertegenwoordigers(sters) van organi- saties van consumenten in zijn midden op te nemen. De Nederl. vereeniging van huisvrou- wen, de Federatie van R. K. vrouwenbonden in Nederland, het R. I<. Werkliedenverbond BRANDrir*. GSsfeffiacnt kwart voor twee is brand ont- dekt in de woning van den heer P. van Os, aan de Lindelaan te IJsselmoade. De IJssel- mandsche brandweer is met een slangenwa- gen uitgerukt, maar kon, aangezien in de buurt gem brandkraan aanwezig is, niets uitrkhten. Daarop is de hulp van de Rotter- damsche vrijwillige brandweer ingeroepen, waarna spuit 40 is uitgerukt. Gasten van deze spuit hebben het vuur onder leiding van brandmeester J. Moermam met een straal gebluscht. Het huis is uitgebrand. Vrijdag is te Eext (Dr.) de woning van H. Dekker totaal afgebrand. Er is weinig gered. Verzekering dekt de schade. In het Eenerveld te Norg (Dr.) is Donder- dagavond de woning van H. Mennes te Gro- ningen, in huur bij P. Alkema, geheel afge brand. Er is niets gered. Verzekering dekt de schade. Te Mook is zonder bekende oorzaak Don- dcrdiag afgebrand1 de boerderij van C. Wil- lemse. Het vee werd met groote moeite gered. Overigtns ging alles verloren. Alles was verzekerd.- COMMUNISTEN TE PRAAG VEROORDEELD. Na een verhoor, dat meer dan zeven dagen geduurd heeft, is door de rechtbank te Praag uitspraak gedaan in het proces tegen de afge- vaardigden, die zich bij gelegenheid van de in Juni gevoerde obstructie tegen de agrarische rechten en de behandeling van de geestelijk- heid, schuldig gemaakt hebben aan geweld- pleging. De communist Kreibich en de socia list Knejzlitz werden vrijgesproken, terwijl de communisten Harns en Jolek werden veroor deeld tot 4 maanden, de communist Safranko tot 3 maanden celstraf. VEREENIGING VOOR VOLKENBOND EN VREDE. De Vereeniging voor Volkenbond en Vrede heeft dezer dagen te's Gravenhage een bui- tengewone algemeene vergadering gehouden ter voorziening in vijf vacatures in het hoofd- bestuur ontstaan door overlijden of tusschen- tijdsch aftreden. Tot leden van het hoofdbestuur werden ge- kozen, mevrouw H. van Biema-Hij-mans en mevrouw C. A. Kluyver te's Gravenhage en de heeren prof. mr. J. H. Carpentier Alting, mr. J. Limburg en prof. mr. M. W. F. Treub, (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) en het Chr. Nat. Vakverbond zijn bereid ge vonden, een zetel in het comite te aanvaarden. in een circulaire schrijft het co-mite o.m.: Waar de wenschelijkheid van een riauwer contact zoowel bij verscheiden Kamers van Koophandel als bij het comite werd gevoeld, is op 7 Jan. een vergadering gehouden, waar bij 20 Kamers waren vertegenwoordigd. Deze vergadering is tot de conclusie gekomen dat noch een permanente vertegenwoordiging der Kamers in het comite, noch een afzonderlijke sub-commissie uit de Kamers van Koophan del, de beste samenwerking waarborgt, maar dat gemeenschappelijke' vergaderingen als die van 7 Januari, van tijd tot tijd uit te schrijven, hiervoor de voorkeur verdienen. Verder is in de voomaamste steden gewerkt aan de vorming van plaatselijke sub-co-mmis- sies, die tot taak zullen hebben, in samenwer king met het hcofdcomite de plaatselijke ac tie, waarop straks het zwaartepunt rust, voor te bereiden en te organiseeren. In Amsterdam, den Haag en Rotterdam zijn deze commissies reeds geinstalleerd en aan het werk getogen, door te trachten zich in de eerste plaats van de medewerking van een i.oo groot mogelijk aantal plaatselijke vereenigingen te verzeke- ren. Het comite dringt er op aan, dat dit voor- beeld in zooveel mogelijk aile steden van het land wordt nagevolgd, waarbij het er nog cp wijst, dat in de plaatselijke commissies niet alleen de 'mi-ddenstandsvereenigingen, maar ook de plaatselijke afdeelingen van vrouwen- en werknemersvercenigingen vertegenwoor digd kunnen zijn. HET CONCUBINAAT IN DE KAZERNES VAN HET N.-I LEGER. Op vrag^n van het Tweede Kamerlid Deckers betreffende het eerbieden van het concul-inaat in de ka.'ernes van N?t Nede'-- landscb-lndische leg'r, heeft de minister van kolome.i geantwooid Ambtelijke b-escheid-en nopens een mede- deeling van het Indisch legerbestuur aac den R.K. Onderoffieiersbond St. Ignatius, waar- uit zou blijken, dat door het legerbestuur het concubinaat in de kazernes nog wordt to-egelaten, ziiin bij het departement van ko- lonien niet aanwezig. Wei zijn mij dagblad- be rich ten betreffende een zoodanige mede- deeling ond-er de oogen gekomen (zie o.a. de Nieuwe Rotterdimsche Courant van 8 Janu ari 1927, Avondblao B biz. 1. tweede kolom). Uit hetgeen do®; mij inzake de bestrij ding van het concubinaat is medegedeetd in de memorie van antwoo-rd op het voorioo- nig verslag der Eerste Kam^r betreffende de ludische be<rrootin'nr voor 1926 (Zitt-ing 1925- 1926, 4, no. 73a. 161 moge blijken. dat ik ten voile bereid ben om er toe mede te wer- ken. dat het concubinaat zoo spoedig moge- liik zal worden afgeschaft. alien te's Gravenhage. In de daarna gehouden vergadering van het hoofdbestuur der vereeniging werd tot president in de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. H. C. Dresselhuys, be- no em d mr. J. Limburg. Tot ondervoorzitter werd benoemd mr. A. van Rijckevorsel te 's-Gravenhage. Tot leden van het dagelijksch bestuur neven de als zoodanig reeds zitdng hebbende leden werden gekozen mej. L. C. A. van Eeghen te Amsterdam, mevr. C. A. Kluyver en de heeren mr. V. H. Rutgers te 's-Gravenhage en Jan Schiltruis te Rotter dam. In de ledenvergadering heeft de w.n. voor zitter, mr. A. van Rijckevorsel, mr. Dressel huys herdacht. Hij gewaagde van het vele, dat de heer Dresselhuys voor de vredesbswe- ging in het algemeen en voor de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede in het bijzonder heeft gedaan, van zijn nimmer falende ener- gie en zijn onvermoeidheid. Spr. wekte er toe op, in zijn geest voort te werken om den Volkenbond ook in de harten en hoofden van alle Nederlanders te brengen, waar hij hoort. Aan het einde der vergadering, bij d-e ge- bruikelijke rondvraag, heeft de heer Elink Schuurman de gebeurtenissen in China ter eprake gebracht. UIT HEILOO. In het Patronaatsgebouw werd gisteravtfnd de jaarvergadering van „Ziekenzorg" gehou den onder presidium vaii den heer C. Pep ping. Voorgesteid werd den pastoor tot eere- voorzitter te benoemen, waartoe werd beslo- ten. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat is ontvangen 697.17, uitgaven 510.19, batig saido 187.06. Het geheele voordeelige saido is 1004.- De controle-commissie adviseerde tot goed- keuring en meende dat er wel reden was om de contributie te verlagen. Het ledental ging met 17 vooruit en be- draagt 96 gezinnen, tellende 434 leden. Een voorstel om de Koninklijke goedkeu- ring aan te vragen, werd aangenomen. Besloten werd om van hen, die op 1 Ja nuari 1926 lid waren dus bij de oprichting ingeschreven gedurende Febr. en Maart geen contributie te heffen. De aftredende pen- nengmeester, de heer N. Groot, werd herko- zen. Besloten werd aan den penningmeester 3 pCt. van de contributie toe te staan als tege- moetlcoming voor het vele werk. Op voorstel van een der leden werd beslo ten het bezoeken van de jaarvergadering te bevorderen en een boete te heffen voor de af- wezigen. Na bespreking werd de boete ba rmaid op 0.50. BRANDEN. EN'SCHEDE, 29 Jan. Te Overdinkel ontstond brand in een blok woningen, toe- behooren-de aan den heer Beupe, aldaar. Een woning is geheel uitgebrand, terwijl drie door het vuur gedeeltelijk werden vernield. De woningen zijn verzekerd, de inboe- dels slechts gedeeltelijk. ROERMOND, 29 Jan. Gisteren brak door totnutoe onbekende, oorzaak brand uit in de boerderij van en bewoond door J. Klaass'en te Neer bij Roermond. Het vee kon met groote moeite gered1 worden, alsmede eenig huisraad. Persoon- lijke ongevallen hadden niet plaats. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. de Toestand in china. LONDEN, 29 Jan. De Daily Tele graph meldt uit Sjanghai, dat de troepen u-it Kant on Tsjekiang hebben ontruimd en hebben afgezien van een opmarsch naar Sjanghai. DE STORM IN SCHOTLAND. LONDEN, 29 Jan. Volgens de laatste berichten uit Glasgow zijn tijdens den storm, die gister heeft gewoed, 14 personen om het leven gekomen. POLITIEKE ACTIE IN GRIEKEN- LAND. BERLIJN, 28 Jan. Volgens hier ontvan gen berichten heeft de commandant van het eerste Grieksche leger in de Atheensche bladen een verklaring gepubliceerd, waar- in hij de ministers van binnenlandsche za- ken en welvaart beschuldigt van het voor- bereiden van een monarchistische staats- greep. Gedurende de laatste dagen zouden te Athene meer dan 1200 politieke arrestaties hebben plaats gehad. RADIOFONISCH' WEERBER1CHT, naar waamemingen, verricht in den morgen van 29 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.3 te Mtin- chen. Laagste barometerstand 727.6 te Rost. Verwachting (geldig tot den avond van 30 Januari) Meest krachtige wellicht nog tijdelijkc stormachtige zuid-westelijke tot westelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, regen- of hagelbuien, iets kouder. Met leedwezen zullen velen hier ter stede vernemen, dat door den heer Thomsen alhier een telegram is ontvangen, waarin het over lijden van oud-burgemeester Ripping gemeld wordt. Zooals bekend, was deze in ziin tegen- woordige woonplaats Hilversum reeds gerui- men tijd lijdende. Den laatsten tijd vererger- de de ziekte. Zondag heeft de heer Thomsen den zieke nog opgezocht, die hem nog herkende en ge- ruimen tijd met hem gesproken heeft. Thans wordt zijn overlijden op 67-jarigen leeftijd gemeld. Hij was een burgemeester, die in breeden kring zeer gezien was, een resolute, krachtige figuur, die steeds voor zijn overtuiging op de. bres stond. Bij zijn vertrek en later bij de onthulling van de Rippinbank is wel gebleken hoezeer de bevolking van Alkmaar den thans overle- dene als burgemeester gewaardeerd heeft. Enkele bijzonderheden mogen hier nog een plaatsje vinden. Oud-burgemeester Ripping werd 21 Augustus 1859 geboren. Na als off icier van het N. I. leger met ziekteverlof in Holland te zijn gekomen, bekwaamde hij zich, na afkeu- ring voor den militairen dienst, in de ge- meente-administratie. Hij werkte eenigen tijd als ambtenaar te Naarden, was van 1895 tot 1899 burgemees ter van Maassluis en werd 20 September 1899 tot burgemeester van Alkmaar be noemd. De ovcrledene was officier in de orde van Oranje Nassau. OpSDinsdag 28 October 1919 is oud-bur gemeester Ripping bij zijn vertrek in den Kaad toegesproken. „Twintig jaar geleden" zoo sprak bur gemeester Ripping toen „heb ik bij mijn installatie een beroep gedaan op de mede werking van alien, die met mij zouden heb ben samen te werken om de belangen der ge- meente te bevorderen. Dat beroep is niet tevergeefs geweest. Ik heb hier met groote voldoening gearbeid en met genoc-gen gewerkt en dat heb ilo kunnen doen omdat ik bij mijn werk altijd voldoenden steun heb gehad. A1 zijn de moeilijkheden mij niet gespaard gebleven, ik heb in de twintig jaren van mijn ambtelijk leven altijd den meesten steun en de krachtigste samenwerking ondervonden. Ik geloof dat Alkmaar kerngezond is, ge- zond bloed heeft en dat na de moeilijke jaren die nu nog komen, weer de tijd van bloei zal terugkeeren, die bestond toen ik mijn ambt aanvaardde". In antwoord daarop zeide de nestor van den Raad, de heer Van den Bosch o.a.: „On- der uw bestuur is dit schoone raadhuis tot stand gekomen en het nageslacht zal den bouwmeester dankba'ar zijn, dat hij bij het inrichten van de raadszaal op de sleutelbal- ken de wapens van de regeerders der gemeen- tc Alkmaar plaatste en daarbij aan den in- gang een eereplaats gaf aan het wapen van burgemeester Ripping. Het zal daar blijven staan als een blijvende herinnering aan uw bestuur en leiding en het zal u kracht geven, dat er gezegd kan worden: dat blazoen is steeds ongerept gebleven". Zooals bekend heeft een comite uit de inge- zetenen den burgemeester en mevrouw Kip ping bij hun vertrek in het openbaar gehul- digd. Den vertrekkenden werd een zilveren theeblad, voorzien 'an het Alkmaarsche IE Qetroost U eens de moeite, de zechte-geunae- kwaliteit uan Louwe Egberts Echte Fnesche Heerenbaai, te verqelyken met onver- schilhq welk enden mevk. Aev 1231 meentewapen, alsmede van een oorkonde aangeboden, terwijl in het daarop volgend jaar in tegenwoordigheid van den heer en mevrouw Ripping de monumentale bank in den Hout onthuld werd, waarbij de heer Leesberg andermaal de verdiensten van d°n vertrokken burgemeester in het licht stelde. Ongetwijfeld zal dezer dagen veler sympa- thie naar mevrouw Ripping uitgaan, wier gedachten bij het zware verlies dat haar trof ongetwijfeld terug zullen gaan naar de vele gelukkige jaren, die zij met haar echtgenoot in onze gemeente heeft mogen doorbrengen. De crematie-plechtigheid zal Dinsdag 1 Februari na aankomst van treiri 2.06 namid- dags, te Westerveld plaats hebben. VOOR HET NEUTRALE CENTRALE ZIEKENHUIS. Wij ontvingen heden een bedrag van 16.60, zijnde het resultaat van fcet raden naar den naam van een pop in Paarlberg's boekhandel te Oudkarspel. Men mocht voor een dubbeltje raden en de pop was gratis beschikbaar gesteld door den heer G. J. de Wijn, aldaar. Onze rekening ziet er nu als volgt uit: Opbrengst raadselpop f 16.60 Vorige verantwoording 1548.56^' Tofaal f 1565.16X N. V. KENNEMER SPORTCUJ®. Naar wij vernemen zullen in dit jaar'" op de volgende dagen paardenraces worden ge houden: 22 Mei, 6 Juni, 24 Juli, 21 Augus tus, 4 September, 18 September, 2 October en 30 October. JUBILEUM St. VINCENTIUS- VEREENIGING. Men schrijft ons: Dank zij de royale inteekening op de lijs- ten, die in deze weken aangeboden werden voor 0 a.s. concert onder leiding van den neei Joh. Kuiper, kon de feestcommissie met een avond niet volstaan. Onmiddellijk werden maatregelen getroffen. De avonden zijn nu vastgesteld op Vrijdag 4 en Zaterdag 5 Fe bruari a.s. Voor dezen laatsten avond zijn nog kaarten beschikbaar, maar, naar we ver- wachten, voor slechts enkele dagen. 't Staat immers als een paal boven water, dat ieder- een het zijne er toe bijdragen wil. dat Alk- maars armen een zoo schitterend mogelijke feestgave ontvangen ter gelegenheid van 't75-jarig jubileum van bovengenoemde ver eeniging. Men voorziet zich dus spoedig van kaarten; billetten zullen dezer dagen nadere bijzonderheden vermelden. 't Programma voor 't concert, dat dank zij de tot in de puntjes verzorgde voorbereiding, schitterend beloofd te worden, bestaat uitsluitend uit wer ken van Hollandsche componisten: Verhulst, Bartholomeus en den Bosschen musicus W. v. Kalfthout, 't Franciscus oratorium den den laatste zal afgewisseld worden door de- clamatie van den dichter-zelf van den tekst en door tableaux vivants. Een uitstekend or- chest en solisten van naam verleenen hunne medewerking. We behoeven niet te zeggen dat beide avonden absoluut aan elkaar gelijk zijn. Van een z.g.n. officieelen avond is trouwens geen sprake. Deze vindt plaats op den eigenlijken dag, 10 Febr. a.s. Binnenkort nu worden de kaarten verzonc'm. De feestcommissie durft op aller loyale medewerking vertrouwen. In geval van abuis, van moeilijkheid, wat den avond betreft, gelieve men zich te wenden tot den heer P. H. v. Doornik, Metiusgracht. Maar we mogen er op rekenen: Men stelle geen onmogelijke eischen. We zijn er zeker van: op 4 en 5 Febr. a.s. zullen er twee mocie avonclen zijn en een prachtresuitaat van de Alkmaarsche charitas zal men zien op Woensdag 9 Febr., wanneer de feestgave aan wie 't zoo welkom en noodig is, uitgereikt wordt. VOLKSZANGAVOND NED. VEREEN. VAN DEN VOLKSZANG. AFD. ALKMAAR. Door omstandigheden waren wij niet eer- der in de gelegenheid een verslag te geven van den Zangavond door bovengenoemde Vereeniging Wcensdagavond j.l. gehouden i« „de Unie". Het intieme Uniezaaltje, voor dergelijk* avonden zoo bijzonder geschikt was tameliji goed bezet. Onder de pittige leiding van den heer Joh. Brands werd het Hollandsche lied weer alle eer aangedaan, en werd gezongen, dat het een lust was om er naar te luisteren. Voor de afwisseling had Mej. Ore de Vries gezorgd; zij is voor de bezoekers dezer avon den geen onbekende en men heeft ongetwij feld genoten van haar frisschen gevoeliger zang. De stem is weer vooruitgegaan, aan alles is te merken, dat zij studeert onder hoogst deskundige leiding. De liederen door haar gezongen, luidden: ..Molenaar's Dochterken", „Ik ben van den Buiten", ,,Zomerlied" (Kees Andriessen), „Een liedje van de linden en Rondedans (Joh. Wagenaar). Mevrouw G. Ohlen-Bosman was als altijd de artistieke steun voor zanger en zangeres. Een avond die in alle opzichten geslaagd is X... AD INTERIM.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2