LEDERWAREN, Koffers, Gitybags. Si. Frankenberg - ASkmaar Stadsnieuws Provinclaai Wieuws. TeiegnammeKi Hoest, ICeelpijsi van 31 Januari 1927. Opgave van Noordbollandscb Landbouwcrediet. S08.41"1^.. aciit ziui met schuildig aan Set verbreken der eenheid; zal doorgaan de R. K. Volkspartij te ont- wikkelen, zoolang aan hare verlangens niet wordt voldaan; meent hiermede, volkomen te handelen in den geest van de Pauselijke encyclieken; besluit deze motie ter kennis te brengen van de pers". IN DE MODDER GESTIKT. In aansluiting op. het destijds ontvangen telegram vinden we in liet „Soer. Hbld." van 28 December nog ere volgende bijzonderhe- daa over liet auto-ongduk bij Grissee, dat aan een Europeesche dame en een Inlander het leven koshe Ongeveer kw*rt voor zes hedenmorgen is op den Wig tusschen Kalianak en Grissee een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarvan de 42-jar.ge Europeesche dame, mevr. A. C. van Haasen, wonende in de Regentesselaan, het slachtoffer is gewordeci. In den auto, een particurirren wagon, wa re n gezeten gencemde dame, de jongelui W. EI. Herman, C. E. cle front, de zoon van de vercngelukte L. R. A. van Hansen en een In- landsch chauffeur. Het doel van den tocht was Tjepoe. Aan het situur zat, toen het ongeluk plaats green, niet de chauffeur, maar W. H. Herman. Deze verlclaarde, dat opcens een langs den weg loopenden Inlander wilde overstekeu. Herman die den linkerkant van den Weg hicld, wilde reeds uitwijken om den man diet te overrijden. Hfet gelukte hem helaas niet den auto van den Inlander vrij te houden; hij reed dezen niet adeem flink aan, maar week ook te ver naar rechts uit, met het gevolg, dat de auto, nadat de Inlander aangereden was', van den weg in den vlak daarnaast liggenden visch- vijver viel, waarbij de auto geheel omsloeg en zoo met de widen in de lucht diep in de modder drong. Mevrouw Van Haasen lag onder den *uto, dus in de modder. De ovenge inzittenden werden uit den auto geslingerd en bekwa- men slechts eenige cnbeduidra<V schram- men. De aangereden Inlander lag dood op den •veg, zwaar gewond. Het heeft vrij lang ged'uurd, vASr men me vrouw Van Haasen onder den auto uit had gehaald. Een particuliere, voorbijkomemde auto zorgde voor haar overbrenging naar de C. B. Z., waar onmiddellijk kunstmatige ademhalings-gymnastiek werd toegepast, edi tor zonder dat men er in slaagde de levens- geesten weder op te wekken. BIJ HET PASSEEREN TEGEN EEN ri BOOM GEREDEN. Gistermiddag heeft op den Delftweg, ter hoogte van Scnravenmawe, bij Rijswijk een ernstig ongeluk plants gehad. Uit de richting Delft kwam een motorrijwiel met zijspan, waarin zich twee personen bevonden. Bij het passeeren van een auto reed het motorrijwiei tege neen boom. De bestuurder, A. v. H., wo nende te 's-Gravenhage, werd levensgevaar- lijk gewcind'. Hij leefde nog, toen de eersie hulp kwam opdagen. De beide inzittenden van het zijspan liepen eveneens ernstige ver- wondingen op. Door een auto, komende uit de richting Den Haag, werden de drie personen naar Delft vervoerd. Tijdens dit vervoer is de heer A. v. H. overleden. De beide andere perso nen, een zwager en een broer van den veron- gelukte, maken het naar omstandigheden vrij goed Zij zijn in het ziekenhuis te Delft op- genoinen, alwaar ook het stoffelijk overschot van den overledene is ondergebracht. De heer Van H. was gehuwd en vader van een kind. UDEN IN BRAND. Het gehucht de Oude Kerk, gelegen in de kom der gemeente Uden, is in vlammen op- gegaan. De brand duurt nog steeds voort. Door den sterken wind zijn vele huizen aangetast en geheel uitgebrand. De motox- brandspuit uit Veghel "is aangekomen ter blussching, terwijl de Eindhovensche brand weer is ontboden. Aan de andere zijde van het dorp brak een nieuwe brand uit. De toestand is hoogst ernstig. Vele huizen zijin verbrand en veel vee kwam in de vlammen om. De brand ontstond in den stal van N. Schinkels aan het Molen eind. Uit Uden woidt nader gemeld1: Zaterdagmorgen tegen nali negen ont stond door tot nog toe onbekende oorzaak brand in het woonhuis van den bakker J. de Wit gelege^aan de OudbKerk alhier Door den fellen wind aangewakkerd laaiden de vlammen hoogxip en stond het geheele huis weldra in lichte laaie. De, brandweer van Uden, die spoedig ter plaatse, kon tegen het vuur aanvankelijk niet veel uitrichten. De vlammen sloegen inmiddels over naar het aan den overkant staande huis van den landbouwer L. Kuijpers, dat eveneens vlam vatte. Beide huizen brandden geheel uit. Vier stuks vee kwamen in de vlammen om. De in- boedel van den heer de Wit ging in het vuur ver lor en; het huisraad van den landbouwer benevens het vee, werd door de brandweer evenwel in veiligheid gebracht. Verzekering diekt.de schade. Toen men nog met het blusschingswerk, dat nog geen twee uur duurde, bezig was, werd de brandweer gcalmeerd voor een an- deren brand, die uitgebroken was in de stal van den heer Swinkels aan het Moleneind te Uden. Daar men vreesde de beide brand n niet voldoende te kunnen bestrijden, werd de stoomspuit uit Veghel ontboden. Deze kon, ter plaatse gekomen, echter niet veel uit richten wegens gebrek aan water. Na een uur slaagde men er ten slotte in ook dezen brand te bedwingen. De stal brandde gedeeltelijk uit. Het woonhuis bleef gespaard. Alles was verze- kerd. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Zaterdag 1 Januari te omstreeks 4 uur namiddags, vond ter hoogte van Antjol (Ned. Ind.e) een ernstig ongeluk plaats. De geimployeerden der Maatschappij „Nte- derland", te Priok werkzaam, togen tegen 3D uur nam. naar het Bataviakantoor, om afscheid te nemen van den heer mr. Delprat, die, zooals bekend, de Maatschappij en Indie verlaat. Men ging deels imt den trein, deels per auto. In een kleine Fiat der Maatschappij hodden plaats genomen de heeren Schol- laardt, chef der afdeeling inkomende lading; yiitrik, v'aarn. adj. inspecteur, en de ^eein- Luxe- en BuroauartikBlen. ploycerden Akkcnnan en Van Mourik. Nabij halte Antjol moest. volgens een der inzittenden, de Fiat vow een andere auto (Ford) uitwijken, waarbij de Fiat op den spiegelgladden weg kwam te siippen, door de ijzerdraadversperring aan den kant van den spcoi~weg reed, in de greppd teredit kwam cn kantcldc, met het gevolg dat de in zittenden er onder geraakten. De heeren Van Mourik, Van Nifcrik en Akkerman wistcn zich uit hun benarde positic te bevrijacn, w.oarna zij den heer Scliollaardt, die wel het nicest bckneid; zat, met gezamerttijke krach- tcn van onder den auto haalden. Wij hc-bben, aldus een der inzittenden; angstige oogenblilcken beleefd. De motor bleef doorrazeni, zoodat de kans van brand zeer groot was. De heer Scliollaardt klaagde over inwendi- ge pijnen en zakte plotseling bewusteloos in elkaar. Dr. Kramer, havenarts te Tandjong Priok, die terstond telefonisch van het ge- beurde op de hoogte werd gesteld, was spoe dig ter plaatse aanwezig. De heer Schol- laardt, per juist passeerenden trein naar Priok vervoerd, overleed tijdens dit vervoer, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. De heer Niftrik bekwam eenige lichte ver- wondingen aan dij en gelaat en keerde per auto naar Priok terug. De twee andere hee ren, even a Is de Inlandsche chauffeur, kwa men met den schrlk vrij. Laatstgenoemde schijnt bij de komst van den havcuarts ge- vlucht te zijn. De heer Scholiaardt laat een weduwe en twee jonge kinderen achter. DIENST- EN RUSTTIJDEN VAN SPOORWEGPERSONEEL. Gister werd te .Utrecht een drukbezocht de- monstratief emigres gehouden door de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegperso- neel, ter bespreking van de dienst- en rusttij- den. De voorzitter, de heer P. Moltmaker, wees er op, dat blijkens een enquete onder het personeel gehouden, de toestand hoe langer hoe slechter dreigt te worden. Daaraan moet een einde komer.. Er moet ook mcdezeggen- schap komen van het personeel in de leiding en den dienst, aldus spr. Er wordt overdreven, dat de veiligheid - an het publiek bij de spcor- wegen zoek zou zijn, doch er is wel gebleken, dat er iet's aan hapert, ook al, doordat de be- zuiniging op het personeel zoover is doorge- voerd. Spr. herdacht in waardeerende woor- den den machinist Steven®, te Zwolle, die bij het jongste spcorwegongeluk het leven ver- loor. De heer A. Groenewoud, uit Leeuwarden Wees er op, dat de arbeidstijd van 102 tot 114 uur in de veertien dagen is verlengd. De treindienst is veel zwaarder geworden, want in 1921 werdeir 41.000.000 treinkilometers afgelegd, tegen in 1925 ruim 45.000 000. Het a ant a 1 treinbeambten verminderde even wel van 5687 in 1921 tot 3163 in 1925. Uit de ingestelde enquete is gebleken, dat de diensrtijden voor 4048 personen meer dan 8 uren bediroegen en voor 1173 pers. beneden 8 uur. Er waren diensttijden bij van 70 uur in 6 dagen. Het komt voor, dat men het perso neel extra-vrije dagen meet geven, anders komt het boven de wettelijk voorgeschreven 114 uren in de 14 etmalen. Men behoeft dus niet te vragen, welke lange diensttijden er gemaakt worden. Spr. zette vervolgens uiteen, hoe ook de rusttijden hoe langer hoe meer verslechterd worden. Daarna zette de heer G. Joustra, lid van het hoofdbestuur uiteen, dat het spoor- en tramwegpersoneel arbeidstijden heeft, die in strijd zijn met de arbeidswet voor de arbei- ,ders in de vrije bedrijven. Een 20-tal afgevaardigden van verschil- lende afdeelingen voerden het woord. Amsterdam drong er op aan, dat'het perso neel zich achter het hoofabestuur zal scharen, indien directie en regeering niet willen mede- werken tot verbetering van de dienst- en rust tijden, zoodlat de 8-uren-d'ag werkelijkheid wordt. Verschiljende sprekers brachten klachten naar voren over het tekort aan personeel op de treinen, zoodat verschi'lende maatregelen betreffende de veiligheid niet uitgevoerd kun nen worden. De heer Joustra deeldfe in zijn repliek mede, dat uit de in den zomer van 1926 gehouden enquete over 13386 diensten met 1187 staten, die liepen over 1187 maal 14 dagen, onder meer gebleken is, dat 85 pCt. van de diensten boven het gemiddelde van 8 uur tot 12 uur per dienst uitgaan. De voorzitter constateerde, dat alle klach- tem hier geuit, lienen over de te lange dienst tijden, de te intensieve diensten en de niet juiste indeeling van de diensten. Zii die kla- gen, vreezen voor rancunemaatregelen, con stateerde spreker. In den Personeelraad zijn deze zaken besproken en binnenkort zal een besturencongres daarover gehouden worden. Indien de tegenstand van de directie en re geering blijft aanhouden, zullen wij in de t'oe- komst hebben te overwegen of scherpere maat regelen tot uiting moeten worden gebracht. Spreker eindigde met de woor'dendirectie en regeering, luistert naar de stem van het per soneel UIT HEILOO. Aanbesteding Raad'huis. Hedenmiddag werd ten Raadhuize alhier door B. en W. aambesteed het bouwen van een nieuw Raadhuis onder airchitectuur van den heer D. Saal te Alkmaar. Ingeschreven werd als voigt: 1. Timmer- werk: R. Kuijper te Heiloo, 35.900; 2. C. P. Asjes te Alkmaar, f 35900.—; Tenhoven en Everts te Heemstede, f 32725.P. Turn- te't Zand1, 32150.5. Aanm. Mij. Matser en Hamstra te de Rijp 31.400.—; 6. G. Lastdrager te Heldier f 29987.7. J. Kloppenburg en Co. te Bergen, 29.923; 8. Doeden® te Zand, f 28882.—; 8a E. Doom te St. Maartensbrug, 28735. 9 J. Brouwer te Heiloo, 28700.—; 10. Brouwer en Glas te Heiloo, 28400.—; 11. R. Koppen en Zoon te Alkmaar, 27670.—; 12. W. Karssen te Alkmaar, 27642. 13. H. 4 t. Bot te Alkmaar, 27360.14. H. Rijkenberg te Alkmaar, 26950.—; 15. S. A. Knuwer te Schagen, f 26 733; P. Buijs te Heer-Hugowaard 25730.; 17. P. A. Hol- tes te Heiloo f 25200; 18 M. van Steeg te Heiloo, f 23888.—. 2. Schiiderwcrk: 1. D. Oud te Heiloo f 1893; 2. J. de Boer te Ailikmaar f 1832; 3. H. Visser te Allkmaar 1628; 4. D. Z. FrDdlt te Alkmaar f 1583; 5. Th. H. Rinkel te Alk maar 1538; 6. Nijman Zoon te Alkmaar 1464; 7. C. Hoogland te Beivcn f 1459; 8. G. Bakker te Alkmaar 1343; 9. J. Lan- genberg te Alkmaar f 947. HOOFDPRIJZE N ST A ATSLOTErTj." No. 6661 5000. Nos. 3069 en 3838 f 1000. Nos. 5877, 11528, 15059, 16318, 18366 en 18749 400. Nos. 6236, 7906, 16395 en 1840 f 200 Nos. 2639, 4122, 4518, 5616, 7718. 8999 9315, 9533, 10071, 12871, 16010, 16216 en 18541 f 100. GcdeeUfHik pecotrioecrd Mijnhardt's Hoesttabletien. Doos 30 ct. Mijnhardt's Keelpijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. DE ROOEMOORD IN DEN HAAG. Twee Nederianders te Brusset aangchcttden 'S-GRAVENHAGE, 31 Jan. In zake den roofmoord, gepleegd op mej. Wilk aan het Bezmdenhout, leidde sinds eenige da gen bij poliitie-onderzoek een spoor naar Brussel. Een inspecteur heeft zich derwaarfs begeven en aldaar Zaterdag aangehouden twee Nederianders, die hij aan de Brusselsche politic heeft overgege- ven en die daarop zijn ingesloten in het Huis van Bewaring te Brussel. Zondag is een tweede inspecteur van de Haagsche po litic met zes getuigen volgens wier, aan de politie gegeven signalement, beide aange- houdenen omstreeks het tijdstip van den moord en het huis van de vermoorde zou- den zijn gezien, naar Brussel gegaan ter voortzetting van het onderzoek. Verschil- lende zeer bezwarende aanwijzingen zijn te gen de aangehoudenen gerezen en als re- sultaat van 'n in den afgeloopen nacht tus schen den hoofdeommissaris van politie en den officier van justitie plaats gehad heb- bend onderhoud heeft tie officier van justi tie besloten aan de Haagsche rechtbank te verzoeken langs diplomatieken weg uitle- vering van beide aangehouden Nederian ders te vragen. R. K. VOLKSPARTIJ. AMSTERDAM, 31 Jan. Het Provin- ciaal Hoofdstembureau van Ncard-Hol land stelde de definiheve groslijst voor de verkiezing der leden der Provinciale Staten der R. K. Volkspartij als volgt vast: 1. J. J. Buitimg, 2. J. J. Gemel, 3. H. Horn, 4. S. van de Wakker, 5. J. Zuurbier, 6. H. G. Peer. BRAND IN EEN KRUIDENIERS- WINKEL. ZU1DLAREN, 31 Jan. Gisteravond is brand uitgebroken in den kruidecvierswin- kel van den heer B. Tonkens, aan de Tele- phoonstraat. Het perceel brandde geheel uit, de aangronzende woningen konden be- houden blijven. Verzekering dekt de scha de. TREINBOTSING. NEW-YORK, 31 Jan. In de nabijheid van New-York zijn twee treinen op elkaar geloopau. Gewond zijn 35 personen. Het zijn meest studenten, die een excursie in New-York maakten. GEEN ERKENNING DER SCHULDEN. PARIJS, 31 Jan. De „Matin" meld't uit Mskou, dat Litwinof verklaard zou hebben dat de sovjetregeering nimmer de schulden van het Czarenrijk zou erlcennen. OPENING VAN HET ENGELSCHE PARLEMENT. LONDEN, 31 Jan. De koning zal mor- gen de nieuwe zitting van het Parlement openen. DE NOORSCHE ARBEIDERSPARTIJ. OSLO, 31 Jan. Gisteren werd een na- tionaal congres gehouden van vertegen- woordigers van de Noorsche Arbeiders- partij en van de Noorsche Sociaal-Demo- cratische Partij. Besloten werd tot hereeni- ging der partijen. E>e bij Moskou aangeslo- ten communisten werden niet tot het con gres tocgelaten. De „Tidoas Tegn" zegt in een hoofdar- tikel, dat de hereeniging der arbeiderspar- tijen ongetwijfdd een van de belangrijkste gebeurtenissen is, die de laatste jaren in de Noorsche politick hebben plaats gehad. DE MINISTERCRISIS IN DUITSCH- LAND. BERLIJN, 31 Jan. Ook gistermiddag hebben nog besprekingen plaats gehaa, om te komen tot oplossing van de moeilijk- heden inzake de vorming van het nieuwe kabinet. Een definitieve oplossing wordt evenwel nog niet verwacht, voordat de Duitsch-nationalen heden zullen hebben vergaderd. Daar de rijkspresident Von Hindtenburg verklaard heeft, er prijs op te stellen, dat de crisis heden opgeheven wordt, verwacht men in parlementaire kringen, dat de laat ste moeilijkheden uit den weg zullen wor den geruimd. Het verluidt, dat de Duitsche Volkspartij na de officieele bekendmaking van de mi- nisterlijsten een verklaring zal publiceeren, waarin de houding der partij in verband met de regegringsvorming wordt uiteen- gezet. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Jacob Jan, z. van Jacob Met en Catharina Cornelia Otter. Catharina Gesina, d. van Cornelis Oldenburg en Johanna Wessels. Laurens Andreas, z. van Albertus Peter Holies en Geertruida Marie Veldhuis. Johanna Aletta, d. van Wilhelmus Leonardus van Neijhof en Hendrika Boutier. Alber tus Johannes, z. van Arnoldus Cornelis Bra- kenhoff en johanna Beemsterboer. OVERLEDEN: Andreas Vlaar, 84 jaar. Laurens Ploe- ger, 50 jaar. BENOEMD. Burgx-meesk-r en weth-.-uders benoemden tot brandweerman bij het korps „Kwiek" den heer J. Th. van den Idsert, Hofstraat 25a, en tct brandweerlieden bij het „Ladderkorps' de heeren J. van Heems, Verdronkenoord 82 cn H. G. Smorenberg, Oosterkolkstraat 17. CANDIDAATSTELLING S. D. A. P. Zaicrdagmiddag werd de uiislag van het relcrendum vaslgesteld, door het Gewestelijik Bestuur der Federarie Noord-Hoiand Noord der S. D. A. P. voor de Statenkieskringen HclderHoorn (waar een gelijkluidende lijst zal worden inigeleverd) en den kleskring Zaandam. De uitslag was als volgt Statenkieskringen HelderHoorn: 1. A. W. Michels, Haarlem; 2. J. Westerhof. Alkmaar; 3. P. Zeeman, Zuid-Scharwoude4. Mevr. N. Slooten—Smit, Groot-Schermer; 5. N. Tj. Swierstra, Ewkhuizen; i. C. Schagen, Edam" 7. N. J. Plomper, Hoorn; 8. C. Ham. Wijde- nes; 9. R. Witteveen, Oterleek en 10. G. Goijaard, Nieuwe-Niedorp. Stalenkiesikring Zaandam: 1. A. de Vries, Zaandam; 2. K. Prins, Zaandam; 3. B. W. Binnendijik, Amsterdam4. S. van Hoorn, Zaandam; 5. Mevr. J. Westerhof—Koopal, Alkmaar; 6. D. Bijil, Assendelft; 7. C. C. Bakker, Zaandam; 8. J. Visser, Krommenie- dijk; 9. Jb. de Vries, Amsterdam en Mevr. J. C. Doyer—Van Atler, Zaandam. VEREENIGING TOT VERPLEG1NG VAN LIJDERS AAN VALLENDE ZIEKTE. „De macht van het kleine" vereeniging tot verpleging van lijders aan vallende ziekte te Heemstede belegt Vrij dag a.s. blijkens do advertentie in dit nummer een tweetal pro- paganda-samenkomsten in het gebouw „Waakt en Bidt". 's Middags (om half 5) is er een lichtbeelden vertooning voor jongelie- den. Des avonds 8 uur spreekt ds. H. J. Hak over „Licht en lijden" en de heer J. Korten- hceven van Heemstede zal een reeks lichtbeel den vertoonen en toelichten. Mej. Siezen zal eenige nummers zingen die de heer P. Kuiper op het orgel zal bege leiden. TE WATER. Zaterdagmiddag geraakte omstreeks 3 uur de 8-jarige Wim Immink spelende aan den Nieuwlandersingeil te water. I Het kereltje ging kopje onder en werd ei r zijn triendje Jaap de Graaf vveer uitge imakl. MAATREGELEN TER VOORKOMING EN BESTRIJDING VAN DE TUBERCULOSE. De heer D. Kooiman schrijft oris: In mijn cerste artikel (Alkm. Crt. Zater dag 22 Jan.) wees ik op de groote wensche- lijkheid om reeds bij den geringsten twijfel zich te wenden tot tiet consultatiebureau. Het blijkt geweascht hieraan nog toe t voegen, dat paije'iten alleen met voorkennu van hun huisarts enderzocht kurmen worden. 1 er voorkoming van teleursteliitig brengemen bij het bezoek ann het consultatiebureau ten briefje van dien huisarts mede. AFHALEN VAN BRIEVEN OP ZONDAG. De fung. Directeur van het Postkasw«i: ma.akt bekend, dat, tc beginnen met 6 Fo- bruari e.k., op zijn kantoor van 8.30 tot 9 30 voorm. inplaals van van 12 tot 1 nam ge- iegenhcid wordt gegeven, om op Zon- ct feesidaigen correspcndentie af h halen. C - durende hetzclfde uur zal zijn kantoor ter vervanging van liet openstellingsuur van 9 tot 10 uur voorm. opengesteld zijn. COLLECTE. De collect?, Zaterdag j.l. gehouden voor de St. Viacentiusvereeniging ten bate der al- gemeene armen door de' R. K. Harmonie „St. Cacciha", heeft opgebracht 60.86, het vo- nge bedrag was 73.60, alzoo totaal een be- drag van 134 46. Met bestuur is zeer dank- baar jcgens de milde gvvers en in het bijzon- der jegens de leden cn heeren collectantei vdor de medewerk'ag door hen veiieend. „SEMPRE CRESCENDO". De arbeidersmandolineclub „Sempre Cres cendo" heeft Zaterdag in het Gulden Vlies haar 3-jacig bestaan herdacht (de club is op- gericht 3 Dec. 1923) met een openbare uit- voering, die heel wat bezoekers heeft ge trokker, De avonid werd g-opend met een woord van welkom door den voorzitter, den hee>' Fernee. Spr. vestigxPe er de aandacht op, dat „S. C.; werkt voor de arbeiders in het algemeen, er dat dit streven waardeerimg verdient, Week z. i. uit de groote opkomst op dezen avond (Applaus). Het programma bood afwisseling genoeg. Niet alleen muzieknummers kwamen er op voor, maar ook declamatie en tooneel. Wat de mandoliineclub zelf betreft, dien' voor alles geconstateerd, dat wederom eei zeer groote vooruitgar.g te bespeuren valt, dank zij de muzikale leiding van den heer (Ontvangen per draadlooze telefoOn). STA ATSI.EENINGEN. 6 Nederl 1023 A. 5 1919 BANK4NSTELL1NGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. lOOo Resc. INDUSTR. OND BINNENL. Centr. Suiker Aand. I Holl Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. n A. - B C Maekuhee Nederl Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL,^ Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. Java Uultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dovdtsche Petr. Gee Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sura. Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot v Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Llovd SCHEEPVAART BU1TENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. ?ude Deli Senemhah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash I PROLONGATIE vorjfe koe WISSFI K "N Yorige Koers 102 tCl 2t5«/4 l717/8 1577 15? 1301/g 87 171V. 98s/4 96»/4 98 iun/4 237 3/OV. 363 96«'« 1547/s 691V, 382 182 1681/1 117 215 365 219 3871/, 3306/8 237 269 489 227 1581h 335 176 12% 74 711/. 1843/4 178 22^1/, 101% 62 llbl'4 167 8>/i6 39Vm 201 i/s 437 4391/4 458 1221/, 162 45Vie •ft i'Ct Koers van heden te pl.rn. 1.30 2471/, 172 158 881/, 17C.| IC0-1J 238-46 1561/, 381 1811/, 170 220 3881/, 329!/, 237 227 158 35 173 101 120 81/4 39 l/i 3914s 4 <51,4 159 124 1 21/, 4^i-i I5/.8 ;\MM EK DAM Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) HazcI Weenen p Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo ..a........ NIET OFFICIEEL. New-York italic j a Vorige koers 12.141/g 59 311 h 9. 61/, 34.81 1/, 48.16 35 -21/, 66.72'/, 2.501/4 10.733/4 Koers op heden Oll.noteerin/ 12.141^, 59.321/, 9.86 34.82 48.16 35.321^| 61.70 63.80 64.70 2,594.1 10,74 36b 72 200 401/8 neden 3^ jjCt. pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 IOI1/4 47j.f 171 1577/, 157 172 1581/, 158 V, 158 88.a l'Oi 99 KOi-2 238-42 87J.S 1701/, 987/8 97 IOH/4 380 365 87* 101 a.2 239a.40 97 6931/, 181 V, 170 117 693i-4| 382 694 83 217 365 387>8J 222 387 M 329-30 228 327^-8 158* 157-J 171 12«/, 741/, 714-2 185 74V, 1 D* 185 1011/, 101* U9J2C1 121 200 4393/4 4 351/4 458 45% 6j 66 80 64.45

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2