ProvinciaaB nieuws Reehtszaken Z@efljtlisi|g©gra Dat benauwde gevoel Foster's Maagpillen ihet nijverheideonderwijs, sprak daarna over De salarisiregeliinig bij hot niij-verheidsood-er- wijs. Ook doze regefag moet d6or een billijke rationeek re go ling vervangen worden. Deze ccmd-usie werd door de vergadering bij acclamatie aan-genomen. Onder wijscongres. Ten slotte behaindelde mr. P. J. Ou-d, lid van de Tweede Kamer, de Recti ts-positie van den onderwijzer. Hij be sprak bet beruch-te artikel 40 van het: Bezotd-i-ginigsbesluit, dat in naain gaat over de salaris'kwestiie, maar inderdaad over het hooge beginsel van het gave rech-tebes-ef. Voor him genoegen hebben de onderwijzer en de ambtenaar zich waarlijk niet de lange jaren door om het salaris-vraagstulk be-kom- raerd, maar men wordt van zijm werik afge- leid, alls men zorgen heeft voor zijn mate- rieel bestaan. Voor 1920 werd niet aan be- staande salarissen getornd, voordat art. 40 verscheen. De beteeken-i-s van het ambtenaarsbestaan bgt juist in de vastheid van positie. Buiten- kansjes zijn er voor den ambtenaar niet. Maar dan moet de ambtenaar ook werkelijk die vaste positie hebben. In art. 40 wordt madrukkelijk gezegd, dat, als de duuite min der wordt. de salarissen mogen worden ver- minderd. Eigenlijk is dit voorbehoud reeds in strijd met de ambtenaarsposilie. Maar het reeds toegekende salaris zou onveran- derlijlk worden gehandhaafd. In 1922 zei minister De Geer, dat hij moreel niet verant- woord zou zijn, als hij art. 40 zou intrek- ken, als hij zou tornen aan de garantie. Wat de ambtenaar of onderwijzer op 1 Juli 1922 als salarts had, zou hij behouden. Maar on- d'anks die plechtiige bekrachtiging is art. 40 ingetrokken. En de billijlkheid en de goede trouw worden geschonden, waarop het bur- gerlijk recht is gegrondvest, welbewust ge schonden door den Staat der Nederlanden. Maar er is geen onderscheid tusschen p-u- bliek- en privaatrecht, recht is recht. Zelfs is een wetsvoorstel gebracht, dat den ambte naar verbood naar den rechter te 1-oopen. Gelukkig is dit wetsvoorstel verworpen. De begi-ns-eten van een hooger recht be- hooren ook door den Staat der Nederlanden te worden nageleefd. De staat zal alleen kun nen bestaan, als deze is een zedelijk organis- me. Hij moet rekening houden met de indi- viduen. Bij de intrekking van art. 40 is geen overleg gepkegd met de ambtenaren. En dit heeft het zedelijk aanzien van den staat der Nederlanden geschaad. Maar als nu blijkt, dat zooveel geld voor belastingverlaging be schikbaar is, dan is het bedroevend, dat de minister spreekt van rust ten aanzien van het bezoldigingsbeskbt. Geen macht ter were'ld kan de regeering dwingen de moties uit te voeren, maar de Kamer kan ze skchis ten uitvoer brengen, als zij de taak der regee ring overneemt, en zelve zorgt, dat inder daad de oprechtbeid van haar gevoelens blijken zal. Ook de desbetreffende conclusie werd aan genomen. Daarna werd de volgende motie bij accla matie aangenomen: Het congres enz., gehoord de inleidingen der vers-chilende sprekers, van oordeel, dat in het bel-ang van het toe- komsti-ge Nederlandsche volk, naast de iin- voering van het zevende leerjaar, ook on- middel'lijk herstel van de zevenjari-ge leerver- pliehiting noodzakelij-k is, van oordeel, dat de thans geldende sala- risregelfing voor kerkraehfen bij het lager- en het nijverheidsonderwijs ten spoedigste dient vervangen te worden door een ratio neek regeling, die de onbifijlkheden op-heft en den onderwijzers weer een- behoorlijke inaterieele poai-tie bezorgt, van oor-deel, dat gezien het gehfeu-rde met artikel 40 van het Bezoldigrngsbesilnit, drin- -gen-d noodig is de totstandkoming va-n een wet tot regeling van de rechtspositie der ambtenaren en onderwij-zers, overwegende, dat de inkomsten -van den staat de laatste jaren b-e-langrijk boven de raminig zijn uitgegaan, overwe-gende, dat ook de Tweede Kamer door de aanmeming der moties Bu-l-ten, Su- Ting en ter Laan h-eeft uitgesproken, dat js land's finanicicn Ircrs^el van d>e Z'evcnjarlofe kerverplichfing en verbetering van de mafe- rieele positie der onderwiizers gedoogen. dringt er bij de regeering met den mees- ten nadruk op aan, de moties Bul-ten, Suring en ter Laan ten spoedigste tot u-itvoering te bren-gen. DE 80-STE VERJAARDA-G VAN 1 DORUS RIJKERS. Men schrijft uit Helder aan de N. R. Crt.: I>e tachtigste verjaardag van Dorus Rij- kers, oud-schipper der Heldersche redd'ing- boot is, mede dank zij de m-edewerking van de groote pers alle groote bladen wijdden sympathieke herdenkingsartikelen aan hem tot een schier nationale gebeurtenis ge- ■worden. Reeds in den morgen van Donder- dag kwam een stroom van brieven, briefkaar- ten, telegrammen en geschenken de woning van den tachtigjarige binnen. Wij hebben reeds vermeld, dat de N. en Z. Holl. Redding- maatschappij een complete radio-installatie had gezonden. Alleraardigse brieven waren er bij, berijmde gelukwensehen van heinde en ver, ook uit het buitenland. Het plaatselijk co-mite ontving zeer vele giften, die trouwens nog dagelijks bij den penn-ingmeester bin- nenstroomen. Van het hoofdbestuur van het Roode Kruis is een belangrijke gift ingeko- men, eveneens van Edward Bok uit Philadel phia. De heer Bok is te Helder geboren en heeft bij zijn bezoek aan ons land ook zijn ge- boorteplaats bezocht. De officieele huldiging van Riikers was door het comite aanvankelijk op Zaterdag ge- steld met het oog op den vrijen Zaterdagm'id- dag. Hiervan moest worden afgezien, daar voor dien das seen zaal beschikbaar was. Zoodoende werd zij bcpaaid op Vrijdag. De bedoeling was dit worde uitdrulckelijk hiei' vermeld in Rijkers ook zijn kameraden te huldigen, manncn, die met hem de mkling- boot bevolkten en van wie er thans ro-f om- sreeks 130 allker wonen. Dit is trouwens ook geheel in Rijker's lijn, die steed3 weer'er op wijst, dat de anderen evenveel hebbefTsredPan als hij. Nadat Vrijdagmiddag het bestuur van de N. en Z.-Hollandsche Reddingmaatschappij de jarige te zijnen huize had gecomp'imen- teerd, werd de feestavond ingezet met een lich-tstoet, waarin een volbemande en opge- tuigde reddingboot meegevoerd werd. Rijkers en zijn kameraden troonden, in de volledige uitrusting van oliegoed en zuidwester, in die vlet. Omstuwd door een ontzaglijke menigte menschen berei-kte men de feestzaal. De burgemeester van Helder was de eerste die den 80-jarige toesprak. Na hem hebben de voorzitter van het huldigingscomite, wet- houder Verstegen; de secretaris der N. en Z Holl. Reddingmaatschappij-, de heer de Booij, en de heer Henri ter Hall, namens het Dorus Rijkersfonds, een woord gevoerd. Voorts wer- den namens een groep inwoners van Hoek van Holland felicitaties overgebracht en verschillende inwoners voegden er hun geluk wenschen aan toe. Onder de geschenken, die dezen avond wer den overh-andigd, was een n-ieuw rijwiel van de Gazelle-fabriek te Dieren (op zijn tachtig ste jaar begint hij nog aan een nieuws fiets') De schrijvers Oosterkamp en Jacobs zonden een fraai gebonden exemplaar van hun lees- boek voor de Rijpere Jeugd, waarin een por- tret van Dorus Rijkers voorkomt, benevens een schets over hem, bewerkt naar Tj. Ade- ma; de heeren hadden er een kistje sigaren bijgedaan. Van sehoolkinderen in Neede kreeg hij- een rijw'ielplaatje. zulks naar aanlei- dimg van een mededeeling in een der bladen. dat hij zijn fiets niet gebruikte omdat hij nog geen plaatje had, enz. Van het comite kreeg hij een divan, van het Dorus Rijkersfonds een crapaud, van Rijswij-ksche dames een rook- stel. enz. enz. De Telg. meldt nog de volgende bijzonder- held uit Roermond. Ter gele^enheid van den 8-Osten verjaar dag van Dorus Rijkers is en een deel der buurtsVhappen te dezer stede op in'itiatief van een jonge dame een collecte te houdeh. Een flink bedrag werd bij elkaar gebracht, waar voor een groote Limburgsche via werd be- steld, welke den jubilaris,, vergezeld van har- telijke felicitaties der buurtschap werd toege- d-en. DE GESM-OKKELDE WAPENS. Zaterdag is het stoomsdiip Merauke van den Rotterdamschen Lloyd naar Indie ver- nokken. Gelijk gemeld is, is aan boorc van dit s-chip een groot aantal revolvers en pa- tronen gevendon, welke vermoedelijk op een vorige reis te Antwerpen aan boord zijn ge- smokkeld, met de bedoeling, ze clandestein naar Indie te vervoeren. In Ind-ie is het blijkbaar niet gelukt, het wapentuig van boord te brengen, zoo-dat alles te Rotterdam is aan-gekomen. Het onderzoek naar de smok- kelaars heeft nog geen-resultaat opgeleverd. Het is gebleken, dat op het oogenblik al heel wat Chineezen onder wie men de smo-kke- iaars zoekt die de vorige,reis hebben mee- gemaakt, niet meer aan" boord zijn. O.a. te Tjilatjap zijn op die vorige reis vele Chinee- sche leden van de bemanning door anderen vervangen. Ook in andere Indische havens zijn andere Chineezen aan boord gekomen, hetgeen het on-derzoek natuurlijk ten zeerste heeft bemoeilijkt. DE MOORD IN DEN HA AG. De commissaris van politie, afdeeling C. te 's-Gravenhage, verzoekt med-e opsporing, aanhouding en voorgeleiding van een onbe- kenden man, 30 a 35 jaar oud, donker uiter- lijk, geen Israelitisch type, glad geschoren, rond gevuld- gelaat, zeer bleek, 1-engte onge- veer 1.7-0 M., verzorgde handen. Hij droeg lange grijze overjas, waaronder een beige- kleurige korte jas, fantasiebroek; grijze gleufhoed of pet; geelbruine schoen-en; spreekt met Brabantsch accent of dialect. Tegen dezen man zijn evenzeer ernstige vermoed-ens gerezen met betrekking tot den moord aa-n den Bezuidenhoutscheweg. Uit Ven-lo wordt aan het Hbl. gemeld: Naar aanleiding van het vermelde signa- lement met betrekking tot den moord aan het Bezuidenhout te Den Haag, heeffde heer C. K. alhier zich heden bij den commissaris van politie h.t.s. vervoegd met de volgende me dedeeling Op 14 dezer's avo-nds tegen 6 uur heeft een man, volkom-en aan dit signalement be- antwoordende, mij op een minder goed ver- licht pun-t op den to-egangsweg naar het sta tion aangesproken en om e-enig geld ge- vraagd voor onderdak voor dien nac-ht. Ik verwees hem naar de politie, waartoe hij echter geen neigin-g vertoonde. Hij decide mede reeds drie dagen onderweg te zijn, daar hij van Den Haag was komen looipen en nog verder moest. Een briefkaart aan hem, die van Den Haag hem was nagezonden had hij te Eindhoven aan het postkan-toor afge- haald. Van een en an-der is procesverbaal opge- maakt en bericht gezonden naar den betrok- ken Commissaris. Oogenblikke1ij-k is door de politie alhier in alle in aanmerking komende lo-gementen een onderzoek ingesteld naar de zen vreemdeling. Uit 's-Gravenhage meldt men nader: De verspreiding van het signalement van den Haagschen marktkoopman S. B die se- dert 21 Januari spoorloos is verdwenen, heeft naar ons bleek, bij velen de gedachte do-en postvatten, dat deze man wellicht lets te ma- ken zou kunnen hebben met de moodzaak. Uit den aard der zaak is ook door de politie deze mogelijkheid overwogen, zelfs heeft zij zeke- re aanwijzingen in deze richting on-tvangen, welke echter afkomstig zijn uit een bron, welke moeilijk te controleeren valt en welker waarde nog geenszins vaststaat. De politic meent dan ook, mede op grond van andere ov-erwegingen vooralsnog geen v^rband tus schen de verdwijning van dezen persoon en den moord aan het Bezuidenhout te mogen leggen. Meer heil verwacht zij blij-khaar van een andere aanwijzing, welke aanleiding heeft gegeven tot het verspreiden van het signale ment van den persoon, sprekende met een Brabantsch accent Het gaat hier om iemand, die omstreeks het uur van den moord in de buurt van den winkel van Wilk is gesig- naieerd. Dit signalement komt niet overeen met dat, hefwelk een paar aagen geleaen fs verspreid, en aanleiding heeft gegeven tot het zoeken van eenig spoor te Venlo. Men schijnt hicr dus met twee vcrsch ill effete aan- wijzingen te maken te hebben. DE GEVAARLIJKE OVERWEC TE BATHMEN. Aangaande de afsluitboomen aan den spoorweg in het dorp Bathmen, waar dezer dagen bij mist twee ongelukken zijn gebeurd, meldt men aan de N. R. Crt. nader het vol gende Deze boomen, wel-ke vroeg-er door een wach- teres werden gesloten, word-en thans bediend van het station Bathmen af, dat op ongeveer 200 M. af stand is gelegen. Toen de Spoor- wegmaatschappij er toe wilde overgaan, de functie van de wachteres op te heffen, hebben het gemeentebestuur van Bathmen en de pers alles in het werk gestel-d om op bet onverant- woordelij-ke te wijzen, op dezen d-rukken over- weg, waar o.a. het meerend-eel der melkwa- gens voor de Bathmensche zuivelfabriek moe- ten passeeren, dit systeem van overweg-af- sluiting in te voeren. Zonder succes evenwel. Het systeem der afsluitboomen, d-at, naar wij vernemen, nog maar slechts op enkele plaatsen in toepassigg is, komt op het vol gende neer: Vl-ak bij den overweg staat een z.g.n. over- weg-stoplantaarn, een rond, eenigszins bol- vormig bord, waarachter een electrische lamp. Dit bord staat bij open rijweg in de lengte- as van den grin-tweg. Nadert nu een trein, dan wordt van het station af het stopbord met lantaarn loodrecht op de weg-as ge- draaid, terwijl tegelijkertijd de lamp in roode letter de waarschuwing top vertoont. Eerst als dit geschied is, kunnen de boomen geslo ten worden. En wan-n-eer nu voldoende tij-d gelaten werd voor de sluiting van de boomen enwan- neer de mensch nu eenmaal niet zoo \yas, dat men wat vaak gebeurt denkt: Ik" kan er nog wel even over, dan zou het systeem mis- schien nog niet zoo verderfelij-k zijn. Maar zeer veel menschen zijn nu eenmaal anders en zonder te beseffen, dat men bij sluiting van de boomen gewoon in een knip komt te zitten, loopt of rijdtt men door. Wordt dan bij dag met helder weer de „geva,ngene" van het station af opgemerkt, dan loopt alles wellicht nog goed cif, maar wee, als zoo-iets bij avond, of, zooals de vorige week tweemaal, in den mist gebeurt. Niemand is dan op de overweg- knip in staat, de boomen ter verlossing op te heffen, want op het station zi-t de zaak achter een paal, die een beweging omhoog belem- mert. HULDIGING AAN PRINSES JULIANA. In een Zaterdagavond te Rotterdam pnder voorzitterschap van den heer J oh. S. Schie- baan gehouden gecombineerde vergadering van den Centralen Bond van Oranje- en Buurtvereenigingen met een groot aantal de zer vereenigingen is besloten, aan Prinses Juliana op haar I8den verjaardag een groot schilderij, voorstellende de rivier de Maas met op den achtergron-d Rotterdam, aan te bieden, benevens een album, vermeldende de natnen der deelnemen-de vereenigingen. Onder de leden dezer vereenigingen, hctzij al of ni-trt bij den Bond aangesloten, zal voor dit doel een inzameling gehouden worden door mid-del van een bon-systeem. BRAND EN. Zaterdagmorgen kwart over tien is, door- dat o-lie is overgekookt, brand ontstaan op de zolderverd-ieping van pa-n-d 152 aan de S-chans te Rotterdam, waarin is gevestigd het bedrijf van de naamlooze vennootscha-p H. B. Schelling's Oliehandel. Men wist het vuur tot de zolderverdieping te beperken. Deze verdicping is evenwel nagenoeg uit- gebrand. Te Noorddorp, gemeente Heenjskerk, :s Za terdagavond het woon- en winkelhuis van den heer G. de Groot tot den grond afge- brand. De porzaak van den brand is onbe- kend. Zaterdagavond is brand ontdekt in den win kel van de firma S. Kattenburg aan den Schiedamschesingel te Rotterdam. Gasten van spuit 21 hebben het vuur met een straal op de waterleid-ing en de gummislang op de huisleiding gebluscht. INBRAKEN. In Heerlen werden den laatsten tijd telj<ens inbraken gepleeg-d, meestal in niet bewoonde perceelen. De politie heeft nu gisteren een huiszoeking gedaan bij J. M. M., een we-rk- looze, wonende te Heerlen, en daarbij een deel der gestolen goederen gevond-en, waarna M. is gearresteerd. De aangehoudene heeft reeds twaalf inbraken van de laatste drie maanden beken-d. KORTE BERICHTEN. De heer J .Hanssen te Grubbenvorst, de 23 December zijn 100-sten verjaardag heclt gevierd, is gisternacht overleden. Het stoomschip „Rijndam", van de Holiand-Amerika lijn, welk schip een reis om de wereld maakt met een gezelschap Amerikaaaschc professoren en s-tudenten aan boord, zal op deze reis ook te Rotterdam ko men. Zaterdagmiddag is te Amsterdam in tegenwoordigneid van vele leidende persoon- lijkheden o-p vrijzinnig-godsdienstig gebied het centraal bureau, uitgaande van de cen- trale commissie voor het vrijzinnig protes- tantisme geopend. De rangeerder J. de Jager, die Zater dagmorgen te Almelo tusschen de buffers be- klemd is geraakt, is's middags aan de gevol- gen overleden. Hij laat een vrouw met twee kinderen achter. Tewaterlating heeft plaats gehad van een Turksche onderzeeboot bij de maatschap- pij Feijenoord. Zaterdagochtend hebben belastinga-mb- tenaren in een perceel aan de Raam te Gou- da een geheime brand,erij ontdekt. Er is pho- c-esverbaal opgemaakt en de aanwezige ma- teria-len en toestellen zijn in beslag genomen. D-e politie te Sneek heeft tegen vijf per- sonen procesverbaal o-pgemaakt wegen-s het plegen van onzedelijke handelingen met meis- jes van 11, 12 en 13 jaar. Twee van de ge- verbaliseerden zijn reeds ter beschikking van den officier van justiie te Leeuwarden ge- steld. Za-terdagochten-d is brand onts-taan in de bakkerij van De Wind te Uden. De bakke- rij en de boerenbehu-izinge van D Wild gin- gen geheel in de vlammen op. Vijf koeien werden mode een prooi ner viammen. De brand slocg over op het huis van Kuipers aan den overkantook dit verbrandde. Daar konden het vee en de inbosdel gered worden, In een scherpza-ndlaag te Eext (Dr.) zfjn ecnige uracil gevon-den; ze waren zoo broos, dat ze uit elkaar vielen. In een zat een bionzen staafje ter lengte van on-geveer 1 d.M. Bij uitspraak van het interpretatieve scheidsgerecht inzake het bekende geschil om- trent de bepalingen van het plan-Dawes is Duitschland in het ongelijk gesteld. Dr. J. Irwin Brown, M. A., D. D. was gister veertig jaren predikan-t dter Schotsche gemeente van Rotterdam. Te Valthe is een steen-en beitel gevon- den. Het voorwerp is naar het museum van oudheden te Assen gezonden. UIT LIMMEN. Onder leid-ing van den heer J. Valke- rimg Tz. werd Vrijdagavond jaarvergadering gehouden van de afd. Heilo-o van de Ned. Ver. voor Bloembollencultuur. De voorzitter gaf een overzicht van wat in het afgeloopen jaar is verricht en hieruit bleek, dat het jaar niet aan de verwachting heeft voldaan. Bij de rekeining en verantwoording bleken de ontvangsten over het afgeloopen jaar met inbegrip van het batig sald-o op 1 Januari 1926 872.19, de uitgaven f 90.57, het saldo 845,36. Depenningmeester werd gedechar- geerd. Het aftredend bestuurlid, de heer J. Val- kering Tz., werd herkozen. Het jaarverslag gaf aan, dat het ledental 82 bedraagt, waaronder eenige ui-t naburige gemeenten. Op voorstel van den heer A. Dekker Azn alhier, werd aan de politie te Limmen en Hei- loo een gratificatie verleend van 10 per per- coon. Onder algemeene instemming werd dank b-etuigd voor de medewerking inzake't opsporen van daders van diefstallen. Op voorstel van het bestuur werd voor de te houden tentoonstelling te Alkmaar een gouden meda-ille beschikbaar gesteld. Het presentiegeld voor het bezoeken van een vergadering werd bepaald op 0.25, de contributie bleef otiveranderd. De behandeling van den beschrijvings- brief van de 155ste algemeene vergadering op 7 Februari te Haarlem, bracht wederom den ouden strijd naar voren over den zetel der venen-jging. Het voorstel-Hillegom om al- daar den zetel te vestigen, von-d geen instem ming. Een voorstel van het bestuur om te ijveren voor Haarlem en te stemmen over aatikopp van het pand van de firma Vige, kon instemming verwerven. Tot afgevaardigden en plaa-tsvervangers werden gekozen de heeren Chr. Kieft, Jac. Schermer, J. Nu-ijens Pz. en S. Wokke Wz. Een uiinoodiging van Alkmaar om een i-n- zending op de tentoonstelling werd bespro- ken en zal overwogen worden UIT HARENKARSPEL. De raad vergaderde Vrijdagmiddag vol- taliig. Het was de eerste in dit jaar en dus een kort woord extra. Medeged-eeld werd dat de begrooting voor 1927 en de suppl. begrooting voor 1926 goedgekeurct zijn teruggekomcn. Ingekomen was een verzoek van den Prov bond van dilettantentooneelvereenigingen in Noordholland om voor het concours 't welk dit voorjaar gehouden wordt en waaraan door Nieuw Leven aihier wordt deelgenom-en een inedailie beschikbaar te stellen of geld-en voor het aans-chaffen van cen medaille. Daar het concours niet door cen vereeni- gng uit deze gemeente gehouden wofdf, werd op voorstel van B. en W. afwijzend ophet verzoek beschikt. In geheime zitting was reeds besloten tot aankoop van lander-ijen. Deze zijn nu aange- kocht voor 430-0 buiten de onkosten en de raad verleende er nu in het openbaar zijne goedkeuring aan. Wijziging van de begrooting voor 1927 was in dit verband noodig. Daartoe werd eveneens besloten. B. en W. sfelden verder voor om aan de bestaande keuringsverord-ening toe te voegen een bepaling betreffende het minimum vet- gehalte voor consumptiem-elk. Goedgevonden werd te bepalen dat het vetgehalte niet lager ma-g zijn dan 2.75. Toestemming hiervoor zal aan de Kroon worden aangevraagd. Door de banne zijn enkele w-erkeloozen te werk gesteld tegen een dagloon van 2.50. Maar de zorg voor de werkloozen rust op de gemeente, daarom stelden B. en W. voor ■de helft der kosten tot een maximum van 50-0 voor rekening van de gemeente te ne- men, 4, werkeloozen zijn daar thans aan het werk. A'dus werd besloten. Daarna sluiting. UIT HEILOO. Naar we vernemen heeft het bestuur van de L. E. T. T. wederom de koninklijke goed keuring ontvangen voor de uitgifte van 15000 loten ten behoeve van de te houden land1- en tumbouwtentoonstelling. De voorwaardem, waarop goedkeuring is verkregen, zijn soepeler to-egepast dan het vorige jaar. Naar we vernemen zal hier een contro- leur worden geplaatst om de overtredingen te constateeren van leden van de vereeniging Bloembollencultuur, die, trots alle verbod, nog bloembollen of bloemen verkoopen. Op den tuin van den heer Vette wordt het eers-te warenhuis gebouwd. De cocistructie is eenigszins afwijkend van de elders ge- bruikelijike, zoodat de kas ook voor druiven en tomaten kan worden benut. De bijzonder groote kas beslaat een oppervlakte van 1200 vicrkahte Meter. UIT ST. PANCRAS. Het jongste kin-dje van den heer Jb. de B. had Zondagmorgen het ongeluk, d-en in- h-oud van een theepo-t over haar been-tje te krijgen, waardoor dit lichaamsdeel dan-ig wend verbrand, zoodat geneeskumdi-ge hulp moest worden ingeroepen. UIT NOORD-SCHARWOUDE. Zaterdagavond had Concordia de op- voeri-n-g piaats van- net inaisctie toon-cetspel Nonni door het bekende Kleine Tooneel. De zaal was voor on-geveer de helft bezet, doch er wend weer prachti-g spel gegeven. KANl ERECHT TE ALKMAAR. Mondelin, uitspraak van 28 Januari. C. W. te Eginond aan Zee, overtreding Arbeidswet, 3 boete of 3 dagen hecht. T. de G. te Alkmaar, overtreding art. 426 Wetboek van Strafrecht, f 8 boete of 6 da gen hecht. P. Z. te Heiloo, overtreding Bouwverorde- ning, 2 boete of 2 dagen hecht. R. de V., S. de V. en P. de V. te Egmond)- Binnen, J. C. S. te Amsterdam, overtreding Jacht- en Visscherijwet, de le 50 boete of 25 dagen hecht., de 2e en 3e ieder 20 boete of 10 dagen hecht., de 4e 4 boete of 4 dagen hecht. L. B. te Zuidscha-rwoude, J H. te Graft, overtreding Binnen-Aanvarings-Reglement, iedcr 2 boete of 2 dagen hecht. C. J. v. S. te Zuid- en Noord-Schermer, overtreding Jolderverordening, 25 boete of 10 dagen hecht. J. W., J. K. en K. Z. te Egmond aan Zee, dronkenschap, de le 6 boete of 3 dagen hecht., de 2e en 3e ieder f 8 boete of 6 dag-en hecht. J. J. A., S. A. en P. J. M. te Bergen, J. M. de J. en A. de G. te Castricum, E. M. E. te Heemskerk, R. J. H., P. Z. en A. W. K. te Limmen, J. V. te Heerhugowaardi, J. C. P. en H. L. te Akersloot, H. G. en J. K. te Alk maar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le, 3e, 5e, 7e, 6e, lOe, lie, 12e, 13-e en 14e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 2e 6 boete of 3 dagen hecht., de 4e en 6e ieder 3 boote of 3 dagen hecht., d-e 9e 1,50 boete of 1 week tuchtschool. E. P. Ez. te Egmond aan Zee, A. D. te Limmen, C. M. te Beverwijk, C. R. te Heiloo, E. S. te Oudorp, H. P. de V. te Alkmaar W. ten W. te Wormer, P. S. en C. H. te Amsterdam, overtreding Politieverord-cning, de le en 4e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 2ie 3 boete of 3 dagen hecht., de 3e 12 boete of 6 dagen hecht., de 5e en 9e ieder 8 boete of 6 dagen hecht., de 6e en 8e ieder 2 boete of 2 dagen hecht., de 7e 5 boete of 5 dagen hecht. STO-OMVAARTLIJNEN. HOLL AND-AUSTRALIELIJN. Aagtekerk (uitr.) 28 Jan. te Adelaide. STO'OMVAART-MIJ. OCEAAN. Agamemnon 2-8 Jan. v. Batavia te Hamburg. Astyanax, v. Japan n. Rotterd., 29 Jan 11 Suez. Phemius, v.- Japan n. A'dam, 29 Jan. te Suez. Glaucus 29 Jan. v. Japan n. Singapore te Amsterdam. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony 28 Jan. v. Gandia n. Rotterd. Jonge Jacobus, 27 Jan. v. R'dam te Genua. ROTTERDAM ZUID-AMERIKALIJN. Alwaki (thuisr.) 26 Jan. te Santos. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. Oostkerk (uitr.) 29 Jan. v. Penang. KON. NED. STB. MIJ. KON. W.-I. MAILD. Comm-ewyne, 29 Jan. v. W. Indie te Amst Dido 29 Jan. v. IJmuiden n. Bordeaux. Gouwestroom 29 Jan. v. Amst. n Gothenburg Mars 27 Jan v. San Juan, Porto Rico Kingston, J. Orpheus 29 Jan. v. Amst. n. Kopenhagen. Pallas 29 Jan. v. IJmuiden n. Stettin. Vliestroom 29 Jan v. Amst. n. Kopenhagen, Crynssen (uitr.) 28 Jan. te Barbados. Delfia, 28 Jan. v. Alicante te Burriani. Euterpe 29 Jan. v. A'dam te Rotterdam. Fauna 27 Jan. v. Palermo te Malaga. Ganymedes 28 Jan. v. Bourgas n. Varna. Hebe, 28 Jan. v. Rotterdam n. Musel. Ilos, 28 Jan. v. Alicante n. Barcelona. v Iris 28 Jan. v. Tarragona n. Burriana. Jason 29 Jan. v. d. Zwarte Zee te A'dam. Marie Leonhart 28 Jan. v. Rott. te Lissabon. Nero 28 Jan. v. Danzig n. Amsterdam. Perseus 28 Jan. v. Kopenhagen te Aarhuis. Pluto 29 Jan. v. Sp-anje te Amsterdam Rhea (thuisr.) 2-S Jan. v. Havre ti. A'dam. Sea Glosy 2S' Jan. v. Malta n. A'dam. Strabo 28 Jan. c. Villagarcia te Oporto. Ulysses 28 Jan. v. Salonica te Piraaus. Venezuela 29 Jan. v. West-Indie te A'dam. Zeus 28 Jan. v. Catacola n. Za-nte. Breda (uitr.) 27 Jan. te Colon. Stella 29 Jan. v. Rott. n. Vigo. KON. HOLL. LLOYD. Flandria 29 Ian. v. B. Aires te Amsterdam KON. PAKETV MAATSCHAPPIJ. Cremer 28 Jan. v. Belawan n. Penang. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil v. Vancouver n. Rott27 Jan. ft Portland (Ore). Dinteldijk v. d. N. Pacifickust n. R'dam 2? Jan. te Liverpool. Lochkatrine 29 Jan v. Rott. n. San Fran, cisco. Nictberoy 29 Jan. v.' Rofi n. Hamburg. Spaarndam, v. Rott. n. N. Orleans. 29 Jan te Havana. Edam v. R'dam n. New Orleans 28 Jan. v Antwerpen. Grootendiik 28 Jan. v. .Antwerpen te Port land (O.) ROTTERDAMSCHE LLOYD. Merauke 29 Jan. v. Rott. n. Batavia vii Louden. Medan (thuisr.) 28 Tan. v. Marseille. Tabanan (uitr.) 28 Jan. v. Southampton HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Albireo (uitr.) 28 Jan. te Sekondi. Delfland 29 Jan. v. Amst n. Hamburg. Reggestroom (uitr.) 28 Jan. v Las Palmas. Rijnland 27 Jan. v. Monrovia n. Sekondi. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. P C. Hooft (thuisr.) 28 Jan. v. Singapore Karimoen (thuisr.) 28 Jan. te Belawan. Madioen (uitr.) 29 Jan v. Suez. Moena (uitr.) 27 Tan. van Belawan. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Billiton 27 Jan. v. Pt. Natal n. Dela-goabaa Klipfontein (thuisr.) 27 Jan. te Genua. Randfontein 28 Jan. v. Beira te Delagoabaa' N-ias 29 Jan. v. R'dam n. Blumenthal/Bre men. Rijperkerk, 28 Jan. v. R'lam te Hamburg. Sipringfontein (uitr.) 28 Jan. v. Suez. IwjfA als gevolg van slechte A spijsvertering, zal spoe- dig verdwijnen na ge- 7 v\ I bruik van Foster's Maag- I pillen, het laxeermiddel 'jjfbi| uitnemendheid. Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6