Alkmaarsche Osuranl Eerste Nederlandsche Radio Gentraie EerMaan 361 B - Heiloo. I Wie is Edmund Gray AboRnecrt U nog heden. Eantoor en Gentraie all at J r\ 'T ionQeid nsgsn en twintigsti Jaargang, Dinsdag 1 Febrnari. fia£ii©«li©ekje Mo^dame krabbels van de Rivera. FE11 ILL ETON. 0 0 Mdeeling Alkmaar en Heiloo, van Heden begonnen wij met den aanleg net in het rayon Alkmaar, bezuiden Hoevervaart en Bleekersloot. ons Aansluitingen worden met den meesten spoed tot stand gebracht. AANSLUITINGSKOSTEN f 10 Abonnement f 2.— per maand, voor Heiloo verhoogd met 20 ct. belasting. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 000000000000000000000000000 0 0 0 0 StadSssiiewws ls.l Woensdag 2 Februari. Hilversum, 1050 M. 12.— I'olit-cberich- ten. 2.3.Engelsche les voor kinder en 3.4.Knipcursus. 4.4.30 Half-uurtie wor de huisvrouw. Mevr. Mr. Ada Goua- smit, over: De huisvrouw en het a~be;dscon- tract 4 356.15 Concert door het H. D O - crkrst. Mevr. Rick Stern-Franck, sopraan. 6.156.46 Lezing door den hcer E. Kuyl- man, ortnitoloog, over: Camouflage en mi micry in de dierenwereld. 6.45—7.45 Ver- v-olgles en convexaticles Duitsch. 7.45 Poli- ieberichten. 10.Pcrsberic hten 8.10 Con cert. Chr. Mannenkoor ,.JubaP', Dir. G. v. Burg. Mej. L. Lauenro'h, piano, la. W it heden nu treden. b. O Heer, die drier des He mels tenle spreyt (mannenkoor) 3. Rede door den heer H. de Jong: Moei.ijfrheden van hot Jongemannrn Leven. 4a. Bened.ctus sit Deus Pater, Kathe. b. Improperium. Th. v. d. Bijl (mannenkoor). 5a. Konzert-etude op. 20 no. 1 As-dur. b. Pre ude op 28 no 4 E mo1!, c. Prelude op. 28 no. 6 G-moll. d Prelude op. 28 no. 15 Des-dur, Chopin (piano). 6. Korte rede door Ds. L. J v. I eeuwn uit Hil versum tot Predikanten Kerkeraden en Le- den van de Ned. Herv. Groep. 7a. Ps. 84, Andriescn. b. Nimmer Nacht, An !r.eser, (Mannenkoor) Sa. Impromptu op. 24 no. 1. D-dur, Wille-Helbing. b. Sonate op. 7, E- moll Grieg (piano). 9a. Mijn hof, Th. Loots, b. E>e liefste Plek, Loser (mannenkoor). 10. Het Geuzenvendel, Roeske. Daventry, 1600 M. 11.20 Concert. Daven- trv-kwartet en solisten (viola, sopraan, con- tra-alt, bas, bariton, viool). 1.20—2.20 Or- kestconcert. 3.15 Voorlezing: P ckwickpapers, Dickens. 3.20 Lezing: Our native tongue. 3 40 Lezing: The last of the Mohicans 4 05 Lezing: Village life in Queen Elizabeth's days. 4.20 Concert. Daventrv-kwartet. W Morgan sopraan. M. Bell, ceilo. 5.35 Kin- deruurtje. 6.20 Concert-orgelbespeling van de New Gallery Kinema. 6.40 Tuinpraatje 6.50 Tijdsein, weerbericht. nieuws. 7.05 Or- gelbespeling (vervolg). 7.20 Lezing: Stephen Hales, pioneer in public health. 7.35 Senates van Mczart. Pianomuziek. 7.45 Lezing: Pre sent-day problems of food. 8.05 Weatherly- concert. M. Wilkinson, sopraan. E. Dakin, contra-alt. J. Maldwijn Thomas, tenor. G Eastman, bariton. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.35 Causerie. 9.50 Programma, samenge- steld door P. G. Wodehouse. 11.2012 20 Dansmuziek van het New Princess restau rant- Parijs „Radio-Paris"- 750 M. 10.50— 11.20 Persberichten en r iziek. 12.50—2.10 Concert. Orkest en Mile. Morin. zang. 5 05 5.55 Concer. Radio Jazz Symphonic. 9 05 Galaconcert. Groot orkest, jazz-band en voca- le solisten. Langenberg, 460 M. 3.505.15 Orkest- concert. 7.35—9.20 Balladen-avond. Frl Pldger-Winterberg, declamatie. K. Haesr piano. A. Imkamp, bas. De heer Probst, de clamatie. 9.40—10.50 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1300 M en Berlijn 484 en 566 M. 11.20—5.50 Lezinven en les sen. 5.50 ,.Die Meistersinger von Niirnberg' opera van Rich. Wagner. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 394.7 M. 1.25—2.05 Orkest concert. 3.50—5.15 Dansmuziek. 5.20—6.10 Dansmuziek. 6.45—11.15 „Das Rheingold' van Wagner. Daarna orkestconcert. Brussel, 509 M. en Antwerpen 266 M. 8.20 De Radio-Courant. 8.50—10.50 Orkest concert. espreken, de la :c von Wied het oude pa- viljoen huren van de Witte voor tijdelijk ver- blijf, en de keizer uit Doorn bijspringen zou met een van zijn van oud's beroemde ukasen, dat Holland niet annexiert worden zou zou- der zijne toestemming? Ge zoudt aan een blijspel denken, of aan een dier leutige operetten, waarin hertogen met „fesche" Wienerinnen het geluk van een Casino-directeur helpen volmaken, of ko- ningen van Beorie geen anderen zorgen ken i. Een roezige ouverture, door Tom Schilperoort. Wat zoudt ge er van zeggen, indien, laten we aannemen, het gerucht geloopen had, dat Scheveningen bedreigd was door de Engel- schen, dat de duinen weggeslagen waren, dat de Maas op het punt stond het Westland te overstroomen, en de Pier als fort ingericht was, en dit juist allemaal gebeurde, of ge- zegd werd te gebeuren, op het punt van de opening van het seizoen, indien dan, om het seizoen te redden en de wereld te overtuigen van de loosheid dezer geruchten, onze ge- eerbiedigde Koningin expresselijk de Ruigen hoek betrekken zou, het Mecklenburgsche Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van Walter Besant, door Mej. E. Hoogewerf. 241 Terwijl Elsie dus bezig was en steeds naar gedachten terugker /den tot het pasverkregen fortuin, hield er een vigilante stil voor het huis, de deur vloog open, en het volgend oogenblik ijlde haar aanstaande op haar toe „Jij hier? Hier in huis? O, maar George je weet toch?" „Zeker, ik weet, ik weet het! Maar ik kon onmcgelijk wachten tct vanavond. Lieve kind, er is iets gebeurd, zoo bijzonder, zoo verwon dcrlijk, iets wat wij nooit haddeii durven ho penen verwachten." „Heeft mr. Dering het je dan verteld?" „Wat? Weet je het?" „Mr Dering heeft het mij vanochtend ver- teld. Zeg George, is het niet verwonderlijk?' „Verwonderlijk? Het is als het laatste hoofdsiuk van een roman!" „0, ik ben in de wolken geweestik heb gezongen en gedanst! Ik heb het gevoel, of ik hier voor nooit heb geweten, wat het betee- kende, cm gelukkig te zijn. Mr. Dering zei zco iets, van dat hij het alles in orde had ge- bracht, maar het is net zoo goed! van jou, George, als van mij." „Ja," antwoordde George, wien dit een beetje vreemd klo-nk „Wettelijk betrc-ft de schikking meer mij, maar al wat van mij is, nen, dan van hun onderdanen en onderdaan- schen der liefde listen te helpen ontdekken. Hier aan onze mooie Cote d' Azur heeft het echter wel eens iets van een operette. Niet alleen, dat de liefde er welig bloeit tusschen de rkpende sinaasappelen en onaer de wui- vende palmen, waardoor het hier als een Kurort voor paren wordt aangeraden die scheiden willen, omdat hier iedere man opnieuw verliefd op z'n vrouw wordt, maar ook de bonte mengeling van echte er onechte graven, baronnen, en andew voorna- me lieden geeft al op zich zelf een zekere n- guratie rond alle evenementen, welke elders nu; hterder of zakelijker zich zouden afge- sp«»eld hebben. Zoo is 't ook met de feiten, aan ieder be- kend op dit oogenblik, wat hun effect betreft, welke aan het debuut van het seizoen aan de grens voorvielcn, en samentroffen met een i;egen- en slcchtweerperiode, die de oorzaak werd van de aardverschuivingen te Rocque- billiere en andere plaatsen. Het is een storm in een glas water ge weest. Over die berichten betreffenae de trei- nen met munitie en artillerie, die 's nachts tusschen Menton en Nice naar de grens zou den zijn gedirigeerd, hebben we geglimlacht. Van die gendarmes, die over de Italiaansche grens gekomen zijn in een wagon achter een losse locomotief aan, op jacht achter een ban- diet, hebben we de blauwe jaspanden zien wapperen, gelijk vredelievende feestvaantjes, door de halfgcopende goederenwagon, die hen als verblijfplaats diende en waaruit ze geen voet op t-ransch grondgebied gezet hebben. Van de grondverschuivingen ver acha?» de kust zagen we plaatjes, die deze rampen uitbeelden, maar ondervor.den daar- van in geen enkel opzicht de gevolgen tot bij de stad, zooals in sommige vooral Engelsche bladen werd vermeld Slechts een ding heeft aan dit alles ge- wicht gegeven: de aankomst van een kolonne tanks in NiceDie waren echter niet tegen Italie gericht maartegen de fascistische kolonie in Nice, welke ervan verdacht werd van de relletjes te Vintimille gebruik te wil len maken, om een oproertje te verwekken En, om dit plan in den kiem te smoren, zoo 't al bestaan heeft, heeft men even de tanks gedemonstreerd, bij wijze van: knuppel uit den zakZiedaar het heele geval in een nutshell Maar dat was allemaal niet voldoende, om het geschokte vertrouwen in de rust en de splendeur van de Kust te herstellen. Er zijn altijd van die ongeloovige zielen die zeggen: waar rook is, is altijd wel vuur te vinden" of „er wordt geen koe bont genoemd, of er is wel een vlekje aan" en deze menschen bleven wegDat gaf eenigszins consternatie aan deze gemoedelijke feestkust, waar in de wit-en-gouden eetzalen der palaces de mai- tres-d'hotel doolden tusschen spaarzaam aan- wezige gasten, de koks in de keuken zich den tijd verdreven met een pandoertje, en de kellners lummelden op de terrassen, en, hoe- wel profiteerend van het zonnetje, zich blijder toekomst voor oogen gesteld hadden bij het teekenen van het contract. De ongeloovige zielen echter bleven weg, en zoo gebeurde het, dat de geheime en krachtige relaties, welke deze kust bezit in de hoofdsteden van de ge- heele wereld, werden in werking gesteld, om een paar duidelijke en flink rond te bazuinen g'ebeurtenissen te scheppen, die beter dan affiches, beter dan advertenties in de „Daily Mail", „Standard", „New-York Herald" en andere wereldbladen, den volken kond zou den doen, dat he* rustig was aan de Cote d'Azur en het hier een ongestoord paradijs was, waar tanks en ander oorlogstuig slechts bij ongeluk binnengeslopen waren, eigenlijk bij verraad, maar thans ontkettingd en bij kans gesloopt in de binnenplaatsen der ka- zernes lagen! En ziet, toen kwam langzamerhand Huk voor stuk, die invasie van hooge personalitei- ten, leden van vorstelijke huizen; eerst de hertog van Connaught met zijn herstel zoe- kenden neef Henry; en de hertog van Bra bant met zijn jonge gemalin, die als eenvou dige menschen onder den naam van de heer en mevrouw Lussange, hier te Menton ver- bleven, die, al waren ze hier incognito, door pa en ma van Belgie toch ook niet zou den geraden zijn daarheen te gaan, als er een vuiltje aan de lucht geweest was daar na Lloyd George, die in Valescure golf'en een uitstekend teeken goid, dat alles rustig was, omdat nu eeninaai ministers van Bui- tenlandsche Zaken niet dc gewoonte hebben zich met conge te begeven, als er icls broeit, en stdlig dan met zullen gaan, juist naar de g*ens van het land, van welke zijde fret gevaar dreigtEn toen dan tenslotte ook de vorsten van Belgie naar St. Rapliael kwa- men, teneinde zoo om en nabij den Nicuw- jaarsdag in het zuidelijke zonnetje door te brengen, leek het spel gewonneftEn nu geloof ik wel met, dat ze allemaal gekomen zijn, op een brictjt van het bestuur der Ver- eeniging voor Vreemdelingenveikecr, maar dat er in deze meikwaardige opkomst en- masse, juist na deze incidenten aan de grens, iets mecr zit dan zuivei toeva', ecu zeker streven om. een gevoelde onge: upheld, die in de lucnt hing, weg te neincn, dat is wel zeker. Er werd behocfle gevoeld na de vredelievende politiek, thans gevoerd, aan den scherpen weerklank van de incidenten over het vaste- 'and, den alarmeerenden geest te ontnemen, juist ook tcgenover Italie, waar scherpe reactie allicht nicer kwaad blocd gezet zou hebben, dan noodig was. De Italianen zijn beste lui, maar ze leven in een soort Cesar- droom, die, al werkt ze op het binnenland- sche regime ook goed, naar buiten beter met een „glissez mortels, et n'appuyez pas" kan worden behandeid In ieder geval zitten we momenteel weer in het voile bedrijf De zon, beter dan het vorige jaar, is van de partij, en we hebben bijna zonjersche dagen, die de griep, welke in het Zuiden van Frankrijk, wel aan de andere zijde van de Rhone, in Toulouse en daar in de buurt verschenen is, maar tot nog toe hier vandaan bleef, op de gewone wintersche ge val len na, gebannen hebben. En we charlestonnenen we black- bottomen The reason why? Ik weet het nietDie curieuse verwestersche neger- dansen lijken me in het origineel voor een Florence Mills, met haar oolijk soepel body en gelaatsuitdrukking onvergelijkelijk, maar als ik ze zie dansen door een Engelsche met een waschbord, zooals we dat plegen te noemen, en pollepels van armen, op stelten van beenen, dan heeft het iets van een danse macabrewaarbij alleen het rammelen van de botten nog ontbreektmaar dat komt misschien ook nog welIk zou ze ook willen kennen, als ik dansen kon; maar ik zou ze alleen voor de curiositeit willen lee- ren, omdat je nooit kunt weten, welke figuur je eens te slaan krijgt, bij een bezoek aan de ainnenlanden van Afrika, waarheen je je te- genwoordig van de Riviera uit, ook al per tuurlijk eerst even over laat zetten Maar ook dit laatste geschiedt tegenwocrdig in en- kelc uren per watervliegtuig, en de woestijn is voor ons Zuiderkustlingen zooiets als de Bergsche Plas, als je in Rotterdam woont, of als de Mookerhei voor den Nijmegenaar ge- worden Doch ook aan deze zijde van de oude We- lr-dzee kunnen we ons best beheipen met de dingen, die er zijnAls je des morgens aan de paarsige glans van het licht door je bruine zonneblinden, wederom ontdekt, dat ue zon het plan heeft den dag opnieuw in een feestdag te herscheppen ,als je het treft dat je wat goed op het Zuiden en bunen de vallei- koelte ligt, zoodat je buitcn, in Januari! ontbijten kunt in de loggiaAL je daarna je met open deuren aankleeden kuntter wijl uwe vrienden en magen in het Noorden op dat oogenblik kringetjes in de ijsbloemen op de ruiten staan te blazen en met warm water de kristallen in hun waschwater trach- ten op te lossen, en ge vervolgens, voor mevrouw een bloemetje gaat plukken in den tuin, waar de narcissen en de rozen, de goudsbloemen en de anjers beginnen uit te loopen, u koesterend in het zonnetje terwijl alweer uwe familieleden in Holland op dat moment in hunne overschoenen schieten, en zich de kraag opzetten om den tocht naar bui- ten te aanvaarden dan zult.ge toch met een zeker welbehagen naar de muziek rond de kiosk in de Openbare Tuinen slenteren, of over de zandsteenen balustraden aan de zee- boulevard hangen, en daar met 'tbreede dei- nen van de blauwe zee onder U, de blikken laten wijden naar die verre punt van Italie, dat met de witte huizen op het ver in zee uit- loopende schiereiland, idealistisch-gezinde zielen, naar z'n blanke droomstranden te lok- ken schijnt En achter U, onder de palmen en de euca lyptus van de Jardin Public zitten in het zonnetje in de groen rieten fauteuils de win- tergasten uit Engeland; uit Frankrijk zelf, uit Holland en tevens uit Duitschland, uit Czecho-Slowakije, uit Zweden, Denemarken en Ainerika en brouwen er hunne verschillen- de taaltjes dooreen, de Engelschen kwekkend over golf en bridge, de Franschen over poli tiek en Poincare/de Hollanders over eten en de porties in hun hotels („ik had alleen opge- kund, mevrouw, wat we voor ons drieen kre- gen", schoot een juffrouw naast me uit), de Duitschers over Postkarten en „bei uns" en de Czechen, de Zweden, de Denen over hun eigen familie en huiselijke omstandighe- den, die ik echter niet verstaan kanHoe- velen van die gansche massa zullen zich met is immers van jou?" „Nu, ik dacht, hoe mr. Dering juist had gezegd, dat het geld, vclgens de wet, mij behoorde. Maar wat kan het ons nu nog sche- !en, wat die saaie, suffe wet zegt!" „Wel neen, mets, liefste! Totaal uiets!" „Het bedraagt zoo wat een vijf honderd pond per jaar. En dat bij jouw twee honderd pond maakt, dat we er heel goed komen kun nen, na al onze zorgen en angsten," „Vijf honderd pond per ;aar? Maar het belooft wel vier keer zoo veel!.' „Vier keer? O neen, dat is onmogelijk!" ,,Maar Elsie, hoe praat je toch zoo? Ik be- grijp niet, wat je eigenlijk bedoelt met vijf honderd pond per jaar. En wat mijn iwee- honderd betreft, als ik mij niet vergis, dan zal dit weldra twee duizsnd zijn!" „Neen, nu begrijp ik er ook heusch niets van: jouw twee honderd zouden tot twee duizend worden?" „Ja. Maar van welke som praat jij dan eigenlijk?" „Wel van de twaalf duizend pond, die mr. Dering voor mij zoo lang bewaard heeft. En met de rente Met de rente zie je!" „Twaaf duizend? Zijn we dan in too- verland? Twaalf duizend? Ik voel geen grond meer onder mijn voeten! Toe, neem gauw mijn beide handeo, kind en kus mij! Twaalf duizend Met de rente? „Ja, ja! Met de rente. Met de rente!" zong ze uit „Nooit te voren heb ik zoo zeer de macbt van het geld gevoeld! Die som werd voor mij aan mr. Dering gegeven, door ieroand, die onbekend wemschte te Mijven. En niemand weet er iets van! Zelfs niet mijn moeder!" PiPiiPgevoeb hebben on der de/.e Zuiderzon? Hoeveien waarlijk het nieuwe van andere zeden, andere gewoon- ten, andere omgeving, hebben gevoeld als de eenige ware verjonging? Inderdaad voor iedereen zijn de zegeningen van het toerisme niet weggelegd, en ik vraag me af, of velen niet beter zouden doen, thuis voor het rcis- geld „een serretje met constante tempera- tuur" te doen bouwen, zooals m'n dokter het indertijd in Holland eens oinschreet Maar, wat wilt U? Je kunt niet alles ver- langen zelfs niet aae de Riviera. VERHAAL PENSIOENPREMIE GF.MEENTEAM6TENAREN. Aan den Raad der gemeente Alkmaar is het volgende aclres gezonden: Geven met verscl.uldigden eerbied te ken nen, ondergeteebenden, resp. voorzitter en secretary der Afdeelingen Alkmaar van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersonee! „St. Paulus" en den Ned. Christelijken Bond van Personeei in publieken dirnst, ten deze .lomicilie houdend Clarissenbuurt 1, alhier; dat zij met groote teleurstelp.ng kennis heb- l^en genomen van het voorstel van Burge- meester en Wet'hcuders aan Uwen Raad, als bedoeld tot verhaal van pensioenpremie op het personeei Uwer gemeente en wel tot het percentage, hetgeen voigens de wet als maxi mum kan ge'heven werden; dat zij, geleid door overwegingen, die zoo- wel het belang der gemeente als het personeei raken, ernstig bezwaar moelen maken tegen- den voorgestelden maatregel; dat in een verhooging van verhaal van pen sioenpremie op het personeei, gelet op de niet hooge loonen, eene onbillijke et\ ongegronde verslechtering voor genoemd personeei wordt gezien; dat adressanten na kennisname der Alk- maarsche loonregeling waarin de factor kin dertoeslag boven het gewone loon wordt ge- mist, de groote gczinnen b:j de doorvoering der volledige premieheffing, zeer zwaar zien getroffen; dat zij van oordeel zijn. dat aan een everi- tueel te netnen besluit in geen geval terugwer- kende lcracht mag verbonden worden; zulks wordt in bijgaande Memorie van Toelichting nader uiteengezet. Adressanten verzoeken Uwen Raad belccid doch dringend van Adres en Toelichting ken nis te willen nemen en "et voorstel van Bur- gemeester en Wethouders, waarover bij deze gewag wordt gemaakt, niet aan te nemen Aan dit adres in de volgende Memorie van Toelichting toegevoegd: De motiveering van Burgemeester en Wet- louders omtrent de nocdzakelijkheid en recht- vaardigheid van hun voorstel tot maximum- heffing per pensioenpremie, beweegt zich bij - na geheel, en al om den bijzonder slechten financieelen toestand der gemeente. Nog nimmer zagen wij een zoo reeht- streeksch verband gelegd tusschen de loonen van het personeei en de gemeente-financien. De consequenties hi-craan verbonden moeten, zelfs ongewild, uiiloopen op ongtkende moe'.- lijkheden en zijn bovendien practisch niet uoudbaar. Adressanten maken hiertegen wel ernstig bezwaar, zulks temeer waar er van een goed? salarieeting niet gesproken kan worden. Bij het vaststellen van loonen of salarissen van het personeei in dienst der Overheid. dient als allervoornaamste punt onder het oog te worden gezien het ideeele wat van de overheid-werkgeefster mag worden gevraagd en of dat ten voile tot rating komt. Op de tweede plants komen slechts die factoren welke bij iedere andere loonovereenkomst kun nen gelden n.l. bekwaamheid, verantwoordo- lijkheid, bijzondere omstandigheden waaron- der gewerkt moet worden en., zoomede eenig •ergelijk met loonen in andere overheidsdien- sten. Adressanten achten zich gerechtigd te me- moreeren dat na aftrek der voile pens;oen- premie het minimum-lijden voor de laagst be- zoldigden, dus in de werklied-enklasse, een eit zal worden. De sluitpost-politiek, door Burgemeest?r en Wethouders thans voorgesteld, rriaakt de positie van het personeei zoodanig aan't wankelen, dat ernstig bedacht dient te wor den, of zulks op den duur de diensten en be- drijven wel ten goede zal komen. Er zal door deze opzuiging der financieele draagkracht van het personeei, een ongewilde, doch on- vermijdelijke onverschilligheid geboren wor den. Het is immers voor geen tegenspraak vat- baar. dat, wil de rustige functionneering der bedrijven eenige waarborg hebben, er meer zekerheid dient gegeven ten aanzien der loo nen en arbeidsveonvaarden. Hierbij komt nog het feit, dat het personeei. „0, t is te veel! te mooiEr was eens een arm paar, dat elkaar dan wel zeer liefhad en de Fortuin draaide haar rad, en O, Ellsie, daar geschiedde het heerlijkste, wat wel gebeuren kon, het meest onverwacbte! Ik ben compagoon gworden van mr. Dering." Ze vatten elikaars handen, toen lieten ze el kaar weer los, er niets van begrijpend, maar ininig-, innig-gelulkkig. „E;l!sie!" zei George. „George!" zei Elsie. „Nu kunneri we trouwen en ons inrichten, zooals we willen." Juist. En een huis nemen in de burnt, waar wij dit verkiezen. Nu behoeven we niet meer zoo te rekenen en te overleggen." „Ook hoeven we ons niets meer voor elkaar te ontzeggen, liefste." „Neen. Dat is wel jammer, he, George? Maar toch wegen de voordeelen ruimschoots op tegen de n-adeelen. Me dunkt, ik zie het vil! a tie al, waar wij anders waren gaan wo rn. In Islington, of daar in in den omtrek, misschien in Bambury, met een voor- en ach- tertuintje. Daar hangt altijd waschgoed te drogen. Die zeepsop-lucht kan ik niet uit- staan!'s Middags Australisch vleesch uit blikjes, niet, omdat dit smakelijk, maar omdat het goedfcoop is. De kamers heel klein en de meubels kaal en armoedig, omdat ze zoo op een koopje waren gekocht En als je thuiskwam O George! Ze trok met houtskool een paar sire pen over zijn gelaat, „dan zag je e.r uit: zo6, zoo somber en moe en onitevreden! En George, je zult je vrouw des te meer lieflu.bben, daar ben ik wel zeker van, omdat ze zich altijd goed kan kieeden en er daarom beter zal uitzien, en je kan ontvan- gen met een diiner, dat je zal doen uitrusten van je dagtaak." Nog eens viel het dwaze paar elkaar in de armen en huilde en lachte tegelijk. „Wie?'' vroeg mrs. Arundel, terwijl ze boven de bel luidde, „is daar beneden, bij miss Elsie?" En toen ze hoorde, dat het mr. George Austin was, wiens tegenwoordigheid in huis immers niet werd geduld, stond mrs. Arun- dll op en daalde, haastig en waardi-g, de trap af, in het besef van den plicbt, die op haar rustte. Toen ze de deur opendeed, dansten de jongelui, juichende, het vertrek rond, terwijl toch de tranen Elsie langs de wangen stroorndfti. „Eteie?" vroeg haar moeder, geen stap verder tredend, dan den drempel, „kan je me dit ook verklaren?" „Mag ik het misschien doen?" zei George. „Dezen j on gen man, Elsie, werd de toe- gang tot het huis ontzegd. „Een oogenblikbegon hij. „Verlaat dit vertrek, sir!" Met koni-nklijk gebaar wees mrs. Arundel naar dc balkondeur. „0 George!" riep Elsie. „Vertel jij't toch! Ik kan niet!" Ze huilde en lachte tegelijkertijd! en hield haar verioofde nog steeds bij de hand gevat „Ik wil geenerlei omgang hebben met iemand die mij van mijn dochter berooft", sprak deze Romeinsche ^matrone. „Nog eens, sir, wilt u dit huis verlSten?" „Moeder, -u moet hem aanhooren!" „Niets", zei mrs. Arundel „zal mij oort bewegen, tot hem te spreken, -= mets!" „Moeder, wees toch zoo dwaas niet!" riep Elsie. „U weet niet, wat er gebeurd is. „U moet zulke dingen niet zeggen! U zult er later enkel spijt van hebben". „Nooit! Nooit! Men kan het zulk een man vergeven, maar men kan nooij met hem spreken. Nooit! Wat er dan ook gebeure!" Heldhaftig bleef zij met de hand wuiven, in de richting van George Austin. „Ik zal gaan!" sprak die, „maar toch niet, voor u mij gehoord heeft: Ik ben rijk Elsie is rijk.We hoeven dus niet in ar- moede te trouwen. Heel de toestand is ver- anderd". „Vera-nderd", herhaalde Elsie, George's arm vattend. „Beste George", sprak mrs. Arundel, toen ze de heele gesehiedenis gehoord en zich bij de andere partij van de waarheid er van over - tuigd had, „je weet, op welk^i redeliiken grondslag mijn bezwaren berustten, anders zou ik wel daddijk mijn ingeno-menheid heb ben getoond, met de verloving. Kus mij Elsie! Je hebt mijn voile toestemming, kinde- ren! De Voorzientigheid heeft het zoo ge- wild. Bij -den dood van mr. Dering zal je een uitgebreide praktijk hebben, George. VoJg zijn voorbeeld: Neem geen compagnon, tot de keftijd er je toe dwingt. Houd alle voor deelen voor je zelf. Alle! Beste George, je zult een zeer gelukkig man zijn. Misschien niet zoo rijk, als mijn andere schoonzoon. sir Samuel, maar toch boven het gewone pei'l van voorspoed. Wat het verleden be treft Laat ons nu gaan lunchen. Daar hoor ik de bel. Zulke onfroerimgen zijn ver- moeiepd1". (Wordt vcrvolgd). 1 en] I inf| oo ,|c trc'l no-| b'l is- ik- ;vij De Ic ier ce- a,j tot ijn en'1 id I de |p" i ge an in en be a) et! ai f- et I at n,| n-f n-i o-l ei" e- f r rl 0 E E E E E 0 E 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 ESI j. .1,1

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5