Met Dr. Van der Sleen op reis. mgen i®ro^2n©iaai raieasws xxxvi. Sport i^arkfber>ichten zocht. Aangezien een groot aantal monsters niet 3an d>e opgegeven gia-rantie voldeed, werden in vele gevalen belangrijke korbkigen voor- geschreven. Van Dubbe I-supenphosphaa t werden ioge- ronden 80 monsters, waarvan er 77 werden onderzocbt. Het gehalte aan in water oplos- baar phosphorzuur bewoog zich tusscben 36,7 en 47,8 pOt. Van de 176 ingezonden monsters van Aram on i a k-s uperphosph a at werdien er 173 onderzocbt. Evenals vorige jaren fellijJet, dat een mengsel met 7 pCt. stikstof en 9 pOt. phosphorzuur he t meest gebruikelijk is. Van Thomasphosphaatoeel werden lnge- zonden 8773 monsters, waarvan er 8702 werden onderzocbt. Ook dtft ja'ar werd weer in verschiltlende partijen natuunlijk phusphaat in wiBsdende boe veeiheden (van 0,5 tot ruim 20 pOt.) aan- getroffen, zoodat het onderzoek op echtbeid steeds de voile aanriacfet blifft vragen. Waar bovendiien nog herhaaldie malen kor- ringen moesten worden voargeschreven, voortspruitende nit een onivoldoende oplos- •baarheid van het phosphorzuur in 2 pet. cirroenznur of nit een onvoldoende fijmheid, blijft het noodzakdijfc, wil men geen kans op teteurstel'Ting loopen. Thomasphosphaatmeel aan te koopen, niet alleen op het gehatte aan in mineraalzuur op'losbaar phosphorzuur, maar oOk te eischen dat het voldoet aan alle voor deze meststof den codex gestelde eischen. Een ondterzoek alleen op het gehade aan in mineraalzuur oplosbaar phosphor- zuur geeft een onyoldbend beeld en daarom is het noodig, wil men voor teleursteMimg en schade gevnjwaard blijven, uit elke aange- kocbte parti] minsters een monster te trek- ken en db'tt vofedig te laten onderzoeken. Van Natuuirtijk p'hosphaat werden onder zocbt 490 monsters, overwegend bestaande uit Algiers-'-,hosnhaat. welke tot geen bij- zondere omnerkinigen aanleiding gaven, De in vorige jaren plaats gehad hebbende sterke acbteruitgang in het.aantal dezer monsters, heeft plaats gemaakt voor het omgekeerde verschitjnse!, waaraan de hooge. prijs van Thomasiphosphaatimeel wel niet vreemd zal •zijm geweest. Het aantal ingezonden monsters kah'mest- steffen was in dit jaar 3685, tegen 4058 in het vorig venslagjaar. Behalve deze 3685 mon sters werden nog 215 monsters onderzocbt. afkomstl-g van een diepboring te Lichten- voorde. Men ontving van Ruwe kalizouten (kafniet etc.) 507 monsters, waarvan er 506 werden onderzocbt. (Wordt vervolgd). MOTORFIETSONGELUK. Zondagavond emstreeks 6 uur is op den Haagweg ter hoogte van de kalkovens, onder Rijswijk, de heer A. van Hagen, uit 's Gra- venhage, met zijn motorfiets met zijspan in groote vaart tegen een boom gereden en zoo ernstig verwond, dat hij enkele oogenblikken later cverleed. Zijn broer, cfie op de duo zat, werd aan het gelaat en in de zijde verwond; zijn zwager, in dezijspan gezeten, werd niet gekwetst, maar verloor van den schrik het g'eheugen. Dr. Klaassen. die toevallig passeerde, ver leende heelkundige hulp en bracht het lijk en de bride personen met zijn auto naar het gasthuis te Delft. De heer Van H. was 29 jaar oud en laat vrcuw en kind achter. De stang van de zijspan was zoo diep in den boom gedrongen, dat ze niet te verwrik- ken was. vader een bezoek aan Doorn brengt en daar nog vertoefde per auto via Amensfoort naar Wieringen vertrokken. Van Wieringen werd on® Maandagavond gemeld, dat de ex-kroonprins daar, verge- zeld van eenige heeren tegen 7 uuir is aan- gekomen. Hij bracht eerst een zeer kort bezoek aan den hoefsmid Kuijlt en reed vervoligens npar het huis van den burgemeester. Naar gemeld wordt, zal de kroonprins twee dagen in zijln vroeger verbanningsoord blijven en zal hij zijn oude Wieringer vrien- den bezoeken. Met het leggen der waterleidingbuizen is reeds een begin gemaakt. Het schijnt, dat op 1 April a.s. reeds water geleverd moet worden voor de Zuiderzeewerken, zoodat er hand- aan wordt gewerkt. Door Alb. de Haan alhier is vergunning gevraagd voor het oprichten van een radio- centrale te Hippolytushoef. Eenzelfde verzoek is ingekomem van J. Bruui Sz. voor Den Oever. UIT WARMENHUIZEN. Zonda-g j.l. gaf de dilettantenclub „Ons Genoegen" van Schoorldam een uitvoering te Eenigenburg. In de tamelijk bezette zaal van den heer 1<. Visser werd ten tooneele gebracht „Zijn Revanche", tooneelspel in 3 bedrijven, van J. van Randwijk. A-l de 3 bedrijven liepen goed van stapel. Zcnder uitzondering werden de rollen uitste- kend vertolkt en bleek het stuk goed ingestu- decrd te zijn. „Zijn Revanche" is een dankbaar tooneel stuk, dat, zoo het goed wordt opgevoerd voor de opvoerendon steeds een succes zal zijn. „Ons Genoegen" heeft dan ook wel eer met dit stuk ingecogst en is zeer zeker bij het publiek te Eenigenburg in den smaak ge- vatlen. Ecu gezellig bal besloot dezen goed ge- slaagden avond. UIT TEXEL. Bij beschikking van den minister van oar- log is aan den dienstpiichtige J. Bakker, uit deze gemeente, met ingang van 16 Maart a.s. voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend. ruw, rood of beschadig;d worden weer spotdig gaaf en zacht met Doos 30 ct. PlfROL kriag Zaandam verschenen. Tot veler ver- baziing komt daarop niet voor de heer Lom- men, burgemeester alhier, terwifl door het besluit van het advisee rend college, waarbij alle candadaten die door het bestuur waren gesteld. en waar onder ook de heer Lommen behoorde op het politick advies zijn gesteld, terwijl verder geen caodidaten door de kies- vereeniigingen waren gesteld. Hierdoor is het ook niet mogelijk weer bij stemming in de kiesvereeniigingen de heer Lommen een kans te geven. Hier is echter niiets opzettelijks ge- beurd buiten der can rdaat onr want de heer Lommen heeft zelf, eer het zoover was, voor een candliatuur bedankt, wijl hij geen zetel in de staten ambieert Zooals we verd°r vetnamen. is men in de Zaanstreek niet bijsfer .e sprnken over het advies, waarowr een stemming is uitge- sloten, omd'at het zittende lid, de heer Boon, op een plaats is gesteld, waaidoor zijn her- verkiezimg uitgesloten is te arf-ten. De kie-s- vereeniging Krommenie heeft daarover reeds een motie aangenomen Hoe .k afloop daar- van- zal zijn, kunnen we nog niet mede- deelen. UIT BERGEN. Zaterdagavond gat de gymnastiekvereeni- gmg van de B. S. V. een uitvoering in de zaal van de „Rustende Jager". Na een kort openingswoord door den voor- zitter, waarbij hij alle aanwezigen krachtig aanspoorde het streven van de B. S. V. re steunen en te bevcrderen, werd met de afwer- king van net programma aangevangen. Onder leiding van den heer H. Licher trad de heeren-afdeeling B. S. V. op met een twee- tal vrije oefeningen. Behoudens eenige kieine vergissingen werden de oefeningen goed uii- gevoerd. Jammer dat hier onder de heerai zoo weinig belangstelling bestaat voor deze tak van sport. De atdeeling meisjes gaf evenwichtsboom en on-gelijke brug en de jong;ens gaven vrije oefeningen. De afwerking bij deze nummers was uitstekend. Nadat de dames een keurig nummer ring- zwaaien vertoond hadden, trad een 8-tal jon- ge turners op van de gym.ver. „De Halter' te Alkmaar met een nummer rek-brug. Op de bekende keurige wijze werd aan deze toestel- len door de Alkmaarders gedemonstreerd, waarbij de leicter H. Licher uitblonk. Na de pauze een aardig nummer paard- springen van de heeren-afdeeling B. S. V. gevolgd door een vermakelijk nummer trem- plin-boklijn springen van de jongens D? meisjes gaven hiema vrije oefeningen en de jongens lage brug. Beide nummers hadden de sympathie van de aanwezige ouders Een rythmische dans uitgevoerd door de dames- afdeeling in speciale costuumpjes, oogstte veel bijval. De bijzondere mooie uitvoering van dit nummer, mede door de vakkundige leiding, vroeg alles bewondering. Het nufn- ner hoogrek van de heeren „De Halter" ont- lokte veel apolaus, waama een keurig samen- cgestelde slotgroep, die het geheele tooneel in beslag tiam, onder een dankbaar handgeklap het einde bracht. Het geheel was een keurige uitvoering, die uitmuntte door correctheid en blijk gaf van serieuze training. De leider, de heer H. Licher kan met groote voldoening op den avond terugzien, me een waar succes is geworden voor de B. S. V. Eer. gezellig bal besloot den avond. UIT WIERINGEN. De ex-kroonprins naar Wieringen. GiS'teravond om zes uur is de Duitsehe ex- rroonpriais alhier aangekomen voor een bezoek aan zijn vrcogere woonplaats. Hij logeert bij burgemeesteir Kolff. Venmoedelijk vertrekt hij heden. Nader wordt ons gemeld: Maandagmiddag tegen cirie uur is ex- kroooprm® Wflheim van DuftscMand, die ter UIT ZUIDSCHARWOUDE. Zondagavond werd in de Ned. Herv. Kerk een lichtbeelden-avond georganiseerd door de afdeeling Langedijk van den Vrijz. Christel. Jongerenbo-nd. Hoewel de jeugd' zelve goed vertegenwoor- digd was, is het toch jammer dat niet zoo- veel belongstellendcn aanwezig waren. D-e geprojecteerde platen gaven een kijkje op het doel en streven van den V. C. J. B. Door den heer C. Dubbeld, hoofdbestuurs- lid, werd een en ander toegelicht. UIT OTERLEEK. Gister speelde de biljartclub van hier een match tegen de club te Ursem in het cafe van den heer S. de Goede. Tien personen namen hieraan deel en elk speelde vijf par tijen. De heer G. Jcnker van Ursem was de eenige die ze; alle vijf wist te winnen. De stand is als volgt Ursem 1071 caramboles en Oterleek 1028, zoodat Ursem in de mecrderh-eid is met 43 caramboles. Voor Ursem had de heer G. Jonker de hoog- ste scrie met 20 caramboles en voor Oterleek de heer O. de Vries met 18 caramboles. In Febniari hoopt de Oterleeker club revanche te nemen bij O. de Vries te Oterleek. UIT SCHAGEN. De vereeniging tot het houden van jaar- lijksche Paaschtentoonstelilngen van vee al hier hield hare gewone jaarvergadering. De heer P. Kaan, van Wieringerwaard, opende op de gebruikelijke wijze, waarna de agenda aan de orde word gesteld. Meded-ee- ling werd gedaan dat de gemeente Schagen opnieuw hare gewone subsidie had verleend. Door den heer A. Schenk, van Schagen, werd verslag over het gevoerde beheer uitge- bracht. Wij vernamen, dat de verloting een batig saldo van 116.52 had opgeleverd, terwijl de rekening der vereeniging met een over- schot van 365.38 sloot. Bij de verkiezing van het bestuur werd de heer R. Kaan, van Wieringerwaard, herko- zen. Gekozen werden de heer K. Kant te Schagerbrug en D. Timmerman te Schagen. Verschillcnde nummers van het pro-gram ma werden in prijs verboogd, De afdeeling „vette koeien" werd op 700 gebracht. De afdeeling „slachtpaarden" verviel. De tentconstelling werd vastgesteld1 op Woensdag 6 April en zal daardoor samcn- valien met Zaandam, dat dezen datum van Schagen in beslag heeft genomen; Schagen had dan Dinsdag moeten hebben, maar Scha gen heeft vanaf zijn-e oprichting, dien dag, twee Woensdagen voor Paschen gehad en v/ildc zich daaraan houden. Een belangrijke bespreking werd gewijd aan het voorgenom-cn plan van het bestuur om op 5 October een tentoonstelling te hou den van geregistreerd vee, afgewisseld en met afgewisseld, vet vee en geregistreerde vette schapen. De vereeniging stelde daar- vo-or een bedrag van 1800 beschikbaar. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Naast het bestuur van dte Paaschtentocti- stelling werd een comite van bijstand en uit voering bencemd. Gekozen werden de heeren J. S. Swierstra, rijks veeteeltconsulcnt te UtrecH, E. Koster te Berkhout, J. B. Wilken te Neuwe Niedorp, P. Schenk te Wieringer waard, A. Brak te St.' Maarten, J. Jimmink te Barsingerhorn en P. Stapel te Hoog- carspel. Daarna sluiting. UIT WINKEL. Voor het kerkelijk lev-en in de Ned. Herv. gemeente te Winikel bestond tot voor kort zeer weinig belangstellingzoo weinig z-elfs, dat de kerkeraad de predrkan-ts-vacature on- vervuld lief. Thans is de kerkeraad tot een ander inzicht gekomen en heeft besloten de gmeenteleden op te roepen om te kom-en tot het beroepen van weer een ei'gen predika-nt. UIT CASTRICUM. Zooals reeds in verschiltlende couranten is gepuiblioeerd is het politiek advies voor de R.-K. lijst van candidaten voor de a.s. verkiezing van leden der staten in den kies- De eerste indrukken- van Travancore. Wij kwamen dan veilig aan in het wonder- lijke land, waarover ik U al eenige bijzonder- heden mededeelde. In Madras had de hitte ons te pakken gehad, maar het liep gelukkig met zware koortsen af. Alleen bearer, Santu moest achterblijven met pokken, die heerschen daar altijd. Echter twee weken later was ons span weer compleet. In Trivandrum, de hoofdstad van Travan core, dook uit het gewemel aan het station het glimlachend, hoewel uitgedroogd aan- schijn op van onzen vriend Reverend Foster, die reeds 27 jaar als zendeling in deze stre- ken werkzaam is en die ons met zijn Chevro let kwam affyalen. In den wagen pas kunnen wij eens rond zien. Zsndduinen aan de eene zijde met wind- bewogen Casuarina's, aan de andere zijde cocospalmen, met hier en daar een uitgekafkt huisje. Een kleurige menschenmenigte komt en gaat, kleurig van kleeding, maar ook van huid, want de gelaatskleur wisselt hier van Italiaansch-blank tot bijna negerzwart. Wij rijden door de stad, eigenlijk een reu- zen cocosplantage met hier en daar de huisjes der inwoners en ve-Trooid er tusschen bloem- rijke tuinen met bungalows der Europeanen of rijke Indiers. Midden op een heuvel een mooi museum in Burmeeschen stijl en dan weer cocos-cocos-cocos. Maar wat is-die cocospalm mooi! Wat een sierlijkheid en elegance. Bij de 1000 mijl hebben wij door Travancore afgelegd per auto, maar tot het laatst toe waren wij tel- kens weer verrukt van deze prachtige plant. Slanke stammen met wuivenae kronen, vaak sierlijk geneigd vooral aan rivieroevers en wegkanten. En de huisjes er onder zijn ook interessant genoeg. Als er iets steenachtigs aanzit zijn >t vierkante moppen van in de zon gedroogde klei, maar heel vaak bestaat het heele bouwwerk uit een paar palmhouten balken en latten en cocospalmbladeren. Won- derlijk handig worden de ruim twee meter lange bladeren gevlochten tot matten, met als zelfkant de sterke middennerf van het blad en deze matten vormen een uitstekende dakbedekking, die ook op de bungalows der Europeanen veel wordt gebruikt. Fundamen- ten en vloer zijn van aangestampte klei en als het een beetje kan wordt de kamervloer elke week met versche koemest aangestre- kenBrrrr. Dat klinkt vreemd, maar het is weer niet zoo erg als het lijkt. Om te begin- nen is de koe een heilig dier voor de Hindoe's, maar buitendat, koemest is reukeloos, neemt gemakkelijk vocht op en vormt een ietwat veerkrachtige laag, die het gelu'd c'.empt Deze „vloerbekleeding" vindt dan ook veel toepassing o.a. in zeer vele missiekerken in Travancore. Ook in de lagere scholen na- tuurlijk. Verdere voordeelen zijn, dat insec- ten, die anders overal rondwandelen, er in wegkruipen en last not least dat de vliegen er een hekel aan schijnen te hebben. Koemest is dan ook in dit land haast nog kostbaarder als bij ons. Laat er een op straat Wat vallen, dan schieten de meeste voorbij- gangers toe, om dit voordeeltje mee te pik- cen. Vaak wordt het buitenkansje meegeno- men in het palmblademmertje, dat dient om water uit de bron omhoog te halen. Tot zoover over de huizen der inlanders. Thans de bungalows der Europeanen. Meest alle van een verdieping, meest op verhoogin- gen of heuveltjes gebouwd met een flinke steenonderlaag tegen vocht en ongedierte (dat toch niet uit huis te houden is). Dit „terras" is zeer breed zoodat rondom het huis een groote overdekte verandah ontstaat, die eigenlijk als huiskamer, zitkamer en slaapka- mer dient. Alleen salon en badkamer zijn binnen. De badkamer heeft steeds een achteruit- gang en bevat behalve een watervoorraad het stilletje, dat hier de plaats van onze tonnetjes inneemt. Het gyoote verschil is, dat de „sweeper"hier vier maal per dag komt en de tonnetjeswagen slechts eens in de week. Er is natuurlijk geen bad, maar een hellende steenen vloer, die afloopt door een gootje. Hierdoor komen kieine padden naar binnen, en met hen de giftige brilslang of cobra, die van padden leeft. Ook schorpioenen, groote giftige duizendpooten en dergelijke bedreigen hier dengeen, die voor.een oogenblik afzonde- nng zoekt. Wij gaan nog even boodschappen doen en maken kennis met de onaangenaamste eigen- schap van dit vdlkje: nieuwsgierigheid. Dit „kenmerk der vrouw" in onze Westersche landen, wordt hier door het betere deel der bevolking gedeeld. Ze probeeren elkaar er in te overtreffen. Zoodra de auto stopt, staakt ledereen zijn werk en komt kijken. Alle voor- bijgangers staan stil, geen uitstalling trekt meer de aandacht, dan mijn blond vrouwtje voor in den wagen. Ze staan stil te kijken, vaak met open mond van verbazing en ver- geten doodeenvoudig op zij te gaan als je wilt uitstappen. Wandel je door het .dorp, staat het verkeer stil. Alles wandelt pen achter, naast en voor u. Wilt ge een foto maken, dan sl\iit de kring zich automatisch om ti heen, 4, 5, 6 man dik. Vraagt ge vrien delijk op zij te gaan, dan verschijnt een vrien delijke glimlach op al die tronies, tientallen prachtige gebitten grijnzen u toe, en tien fallen lippen spitsen zich om het roode betel sap met sierlijken boog tot vlak voor uw voeten te spuwen. Niemand verstaat En gelsch! Wandelt ge moedig op den levenden muur toe, dan opent ze zich schoorvoetend, spijtig, dat het kijkspel afgeloopen is. Neem een geweer en ga op jacht. De boer laat zijn ploeg met ossen midden op den ak- ker staan en gaat mee, moeders pakken hun kinderen op, een zuigeling aan iedere borst (een van 1 en een van 3 jaar) en wandelen mee. De jeugd loopt vooruit om het wild op te sporen en als 10 minuten na het verlaten van uw huis het escorte tot 300 man ge- groeid is, geeft ge het op, brengt uw geweer naar huis. Foster woont een 30 K.M. bezuiden Tri- vamdrum en tegen het vallen van den avond gaan wij huiswaarts (ik heb het nu weer over onzen eersten dag). Een kalme gemoeds- stemming ligt over het landschap. Doodstil staan de palmen en teekenen met hun sierlijk gebogen bladeren scherpe silhouetten tegen de heldere avondlucht. Uit den tempel aan de rivier klinkt even het dof geluid van de trom Ossenkarren gaan af en aan; een enkele autobus passeert. Daar een witte figuur bo- ven de menigte, een donker gevaarte nadert. Een der tempelolifanten. Een reuzenbeest, met slagtanden van zeker meer dan een me ter lang, de Mahout in het wit statig bovenop het reuzendier. Wij moeten uit den wagen hangen om tegen hem op te zien. Met kalmen, loomen stap schrijdt het ge vaarte voort. De groote koperen bellen rinke- len bij elke beweging. Het volk gaat eerbie- dig opzij en vouwt even de handen samen. Het is de olifant, die bij processies de god- heid draagt. Een visioen! Onder de palmen' Het wordt schemer. Groote dieren teekenen af tegen de lucht. Uilen? Reigers? Neen vleermuizen met een vlucht van een meter breed. In groote troepen vliegen ze, de ka- longs, om hier of daar een bananenplantage of mangoboom te gaan plunderen. De lichten gaan op. Vreemde gedaanten tlitsen voorbij. Veel wit en rood, meest groote manden op het hoofd. Weerspannige runde- ren noodzaken tot plotseling stoppen. De voerman van een ossenwagen slaapt als een roos, tot de ossen zelf op zij springen, ver- b ind door het schelle licht. En steeds boven alles uit, de wuivende sierlijke kronen der cocospalmen, het sieraad der tropen. Dr. W. G. N. v. d. SLEEN. Succes 1 speelde alhier Zondag een competitiewedstirijd tegen V. V. A P I van Anna Paulowna, welke wedstrijd na een half uur door den hevigen regen werd gestaakt. De stand was toen 10 in het voordeel van Succes. Succes II speelde te Schagen tegen Sparta III en verloor met 10. STOOMVAARTLIJNEN. r,i- „s,T9OMV- MIJ- nederland. Bali 31 Jan. v. Java l.v. Havre te Amst. Grotius, 30 Jan. v. Batavia te Amst. Johan de Witt (uitr.) 29 Jan. v. Colombo Kanmoen (thuisr.) 27 Jan. v. Penang. if"!) -'an- v. Amst. n. Antwerpen. Madoera (thuisr.) 31 Jan. v. Port Said Moena (uitr.) 28 Jan. te Penang. I rins der Nederlandcn (thuisr") 31 Port Said. Jan v. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland 30 Jan. v. Hamburg n. Rott Gelria (uitr.) 28 Jan. v. Las Palmas Maasland (uitr.) 28 Jan. te Santos. Salland (thuisr.) 29 Jan. te Londen Zaanland (uitr.) 29 Jan. te B.-Ayres. ROTTERD. ZUID AMERIKA LIJN. AlwaKi (thuisr.) 29 Jan. v. Santos. n »OI^ND WEST AFRIKA LIJN. Delfland 31 Jan. v. Amst. te Hamburg Eemstroom 30 Jan. v. Amst n. W.-Afrika, via Bordeaux. 1 HOLLAND AFRIKA LIJN. Bilhton (uitr.) 30 Jan. v. Lorenzo Marquee n. Beira. n Bceroe (thuisr.) 30 Jan. te Dar-es-Salaam. Klipfontein (thuisr.) 29 Jan. v. MaraeiUe a Antwerpen. Nias 31 Jan. v. Rott. te Blumenthal. Durban"'6'" 29 Jan. v. Lorenzo Marques a. Rierfontein 28 Jan. v. Mozambique n. Beira Rijperkerk 31 Jan. v. Hamburg te Amst. HOLLAND AUSTRALIE LIJN. SoeKaboemi 31 Jan. v. Bremen te Rott HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN Hoogkerk (uitr.) 30 Jan. v. Algiers. Koudekerk 30 Jan. v. Bombay n. Karachi. Schiekerk 30 Jan. v. Hamburg n. Antwerpen. Sh-eefkerk (uitr.) 28 Jan. te Rangoon. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Oldekerk (thuisr.) 29 Jan. te Genua Cuderkerk (uitr.) 28 Jan. te Genua. JAVA NEW YORK Llje. Karimata 30 Jan. v. Batavia n. New-York. Vechtdijk 30 Jan. v. New York n. lava via Norfolk. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Hjisalak 29 Jan. v. Macassar n. Soerabaya. ROTTERD. LLOYD. Toba 28 Jan. Japan te Batavia. Jacatra (thuisr.) 31 Jan. v. Perim. Bandoeng 31 Jan. v. Batavia te Rott. Deli (thuisr.) 29 Jan. v. Djiddah. Djocja 30 Jan. v. Amst. te Rott. Merauke (uitr.) 30 Jan. te Londen. Palembang (uitr.) 30 Jan. te Belawan. Samarinda 30 Jan. v. Hamburg te Schiedfthta. Tambora (thuisr.) 29 Jan. v. Tanger. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Glaucus 30 Jan. v. Amst. n. Londen. Laomedon v. Japan n. Amst., 30 Jan. v. Be lawan. dan mee, Radja (thuisr.) 29 Jan. te Marseille. Roepat 29 Jan. v. Batavia n. Amst. U. Hooft (thuisr.) 29 Jan. te Belawan EMZETCO LIJN. Jonge Jacobus 29 Jan. v. Genua n. Port Em pedock. KON. NED. STB. Mil KON. WEST IND. MAILD. Adonis 31 Jan. v. Hamburg te Amst Alkmaar (uitr.) 29 Jan te Callao. Bacchus 30 Jan. v.d. Levant te Amst. Bennekom 29 Jan. v. Hamburg n. Antw. Berenice 29 Jan. v. Burriana n. Amst. Breda 29 Jan. v. Balboa n. Talara. Carna 28 Jan. v. New York n. Haiti. Eos 29 f^n. v. Patras te Venetie. Erato, Stettin n. Amst., 30 Ian. v. Brunsb. Euterpe 30 Jan. v. Rott. n. Pasages. Ganymedes 29 Jan. v. Bourgas te Varna. Hans Arp 3Q Jan. v. d. Levant te Amst. Hector 28 Jan. v. La Guayara te Curasao. Hermes 31 Jan. v. Hull te Amst. Ilos 29 Jan. v. Alicante te Barcelona. Iris 29 Jan. v. Tarragona te Burriana. Jan v. Nassau 30 Jan. v. ArosUn. West-Ind Lembilan Amst. n. Java 31 Jan. te Antw. Mane Leonhardt 29 Jan. v. Lissabon n Al giers. Medea 28 Jan. v. W.-Indie te New-York. Notos 29 Jan. v. Alexandrie n. Oedeagatch Oranje Nassau (uitr.) 29 Jan. v. Dover n Barbados. Orpheus Amst. n. Kopenhagen, 31 Jan v Holtenau. Pangbourne 30 Jan. v. Spanje te Amst. Rhea 30 Jan. v. West-Indie te Amst. Satumus 30 Jan. v. Calama-ta te Piraeus. Strabo 30 Jan. v. Oporto n. Vigo. Van Rensselaer 30 Jan. v. Cristobal n. Porto Colombia. Venus 28 Jan. v. San Juan de Porto Rico n. Havre. Doros 31 Jan. v. Lissabon te Gibraltar Crynssen 29 Jan. v. Barbados n. Trinidad Haarlem 28 Jan. v. Valpar. te Talcahuano Mars 28 Jan. v. Kingston J. n. Port au Prince. Orion 30 Jan. v. Hamburg te Bremen. Perseus 1 Febr. v. Kopenhagen te Amst. Tellus 1 Febr. v. Lissabon te Amsterdam Ulysses 30 Jan. v. Piraeus te Calamata. Vliestroom 31 Jan. v. Amst. te Hamburg, HOLLAND AMERIKA LIJN/ Volendam 31 Jan. v. Havana n. New York. Blommersdijk 29 Jan. v. New-York n. Rott. Boschdijk 29 Jan. v. Norfolk n. Rott. Edam Rott. n. N.-Orl. 29 Jan. v. Boulogne. Gaasterdijk 30 Jan. v. Galveston n. Rott. Lochkatrine Rott. n.d. Pacifickust, 30 Jan te Londen. Veendam 29 Jan. v. New York n. West-Indie Beemsterdijk 30 Jan. v. Rott. n. Galveston. BEVERWIJK, 31 Jan. R. K. Coop. Tuin- dervereeniging Kennemerland. Prijzen: Prei 6.50—/ 13.50, Raharber 21—32, Selderie 4—/ 6 per 100 bos, Boerenkool 40—85 ct., Bredasche groene 85—100 ct., Bloemendaalscbe gele 65—120 ct., Andijvie 3.85, Witlof stolen 45—80 ct., per kist; Appelen 2134, Stoofperen 12—/ 19, Spruitkool 10.50—/ 25.50, V- 2-f 4 Sjalott-en 3-/ 5, Bieten J 3—7 4.50, Wortelen idem, Kleiaardappe- leni/ 6r£8' ldem zand 6—/ 10, Witlof J 10—f 26, Schorseneeren 5 50—/ 13 50 per 100 K.G., Knollen 4-/ 12, Bloem- tool 1620 per 100, Koolrapen 080 tot 1 20 per za-k, Spruitkoolkoppen 60 ct. per bak. BEVERWIJK, 31 Jan R. K. Tuinderver- eemging^Kennemerland. Aardappelmarkt. Ter markt besteedde men voor diverse Wij- kermeer aardappelen 4—/ 6.25 en voor idem zand 4—/ 6.75 per H.L. Deeerste spinazie. BEVERWIJK, 1 Febr. De eerste spinazie is wederom aan de Beverwijksche veiling ver schenen. Aanvoerder was de tuinier Schelvis uit de Wijkertuinen en werd ingebracht aan de straatveiling van Kluft en Tervoort De prijs bedroeg 1.65—/ 1.75 per kistje van plm. 2% K G. WARMENHUIZEN, 31 Jan. 1927. Roode kool le soort 2.60—/ 3 80, 2e soort 2.202.50, uitschot 1.30—/ 140 Gele kool le soort 2 80—/ 3 80, 2e soort 2 40—2.50, uitschot 0.80— 1.30, Deensche witte U.M 1 aort 2 20—/ 3.30, uitschot 1.30, Drielingen 3, Uien 4 Peen 2 70. Aanvoer: 23900 K G. Roode kool, 6500 K G. Gele kool, 6500 K G. Deen sche witte kool, 1250 K G. Uien, 900 K.G Peen. NOORDSCHARWOUDE, 31 Jan. 2700 K G. Uien: Uien f 3.90—4 40 Drielingen 3.30—/ 3 40, 4000 K G. Peen 2.60—/ 2.80, 65800 K.G. Roode kool .t 1.50—/ 3.80, Doorschot 0 80—/ 2.70. 28500 K.G. Gele kool 23 40. Doorschot 1 50-/ 2.30, 57100 K G. D. Witte 2— 1004K Q°orschot 1 L50~^ 2.60, alles per ALKMAARSCHE EXPORTVEILIN'G ALKMAAR, 31 Jan. 1927. In de hedet gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool per 100 st. 4—/ 19 Roode kool per 100 K.G. 1.10—/ 4.40, Gele kool per 100 K.G. 0.904.20, Wortelen per 100 bos 6.5010.20, Bieten per 100 KG1.80—/ 2.40, Uien per 100 K.G. 3.70—/ 5.10, Wortelen per 100 K.G. 3.106.20, Brusselsoh lof I per 100 K G. 1520, IT 11—/ 14, Koolrapen per 100 K.G. 1.70-/ 2.20, Pieterselie per I Py°s 7 Pfei T>er 100 bos. 2.205.40, Spruiten per 100 KG/ 7— f 22, Spinazie per bakje 0.85—/ 1.01, Sel derie per 100 bos 4.80—/ 6 70, Boerenkool per 100 stuks 0.90—/ 5.80, Groene kool per 100 stuks 2.705.80, Bloemendaler kool per 100 stuks 3.40—/ 8.20. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Grcentenveiling), 31 Jan. 74000 K.G. Roodte kool le soort 1.90—/ 3 40, 2e soort 0.60-/ 1.50, 26000 K.G. Gele kool le soort 2-f 3.60, 49000 K.G. Witte kool (Deensche) 1.80—/ 3.60, 7900 K.G. Uien: uien 4—/ 4.30, Drielingen 3—/ 3.30, alles per 100 K.G. PURMEREND, 31 Jan. 1927. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- Icen." Witlof 0.12—/ 0.24 per K G, Roo de kool 25.20 per 100, Savoye kool 3.10—/ 7.20 per 100, Spruitkool 1.10— 2.75 per 15 K.G., Boerenkool 1.60 3.201 per lOOstruiken, Bieten 6—/ 12.50 per 100, Wortelen 0.50—/ 0.70 per 25 K G., Uien 0.60—/ 1 per 25 K G., Prei 4.70f 13.80 per 100 bos, Winterjam 5.20^r-/ 14,10 per 100 K.G,

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8