iuwe PUROL Crematie Oud-Burgemeester HIPPING. Moet de landbouwer in een eventueele crisis door de regeering gesteund worden. .-cVONDLN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politic «n aldaar te bevragen oo alls werkdagen tus schen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen j lis gevonden gedeponeerd op 28, 29, 30, 31 januari 1927, 1 Februari '27; bril in etui, undersell oentje^ kindertaschje, rozenkrans, jchoolboekje, handschoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 28, 29, 30 en 31 Januari 1927'en 1 Febr. '27: rozenkrans, D de Leeuw, Vrouwenstraat 1; kinderhand- schoem, E. Preijer, Langestraat 47; lantaarn, G. v. Scliagen, Flekelstaat 28; 4 kluwens touw, Hfltel de Burg, Hofplein; e ledige por- tem., Nelly ter Horst, Bleekerslaan 16a; paar gymschoenen, S. D. Sluis, Oudegracht 227 zakmes, G. Beelekamp, Baansingel 40; tasch- je, G. J. Huiberts, Oudorperdijkje 6; kinder- handschoentje, A. Idema, St. Jozefstraat 9; bruine jasband, J. Kuhne, Prins Hendrik- sfraaj 8; bruine handschcen, N. v. Baden, Westerhofje 19; rozenkrans in etui, A. de Flaan, Clarissenbuurt 29; rood-zwart jurkje, J. Blom, Heiligland 22; damestaschje, J Groot, Langestraat 32; medallion, A. Brou- wer Heilooerdijk 39, moefsleutel (Ford) J Koopman. Scheteldcekshaven 4; rijwiellan- taarn, T. kroon, C. W. Bruinvisstraat 8; bos touw, H. Lakeman, Sandersbuurt 3; portem met inh., J. Hofman, Kinheimstraat 24; wit zakdoekje. inh. geld, M. Schouten, Kooimeer- laan 8*2, Heiloo. Wanneer men weder in het bezit is van net verloren v-corwerp, wordt men verzocht hier- v van kennis te geven aan het Bureau .van poll- tie. week daarvoor, doch niettem-in was het totaal aantal nog 147.S73 meer dan dat op den- zelfden datum in 1926» In totaal zijn er 1.348.700 werktoozen. Bit een vechtpartij aan boord van een schip werden, blij'kens een bericht uit Manil la, een Amerikaanseh politie-agent en vijf Philippino's gedood en zeven Philippines -geworid. Ramsay MaeDonald, de lewder der Ar- beiderspartij, deed in een te Port Talbot uit- lO-esproken rede een beroep op de leiders der arbeiders en kapTalisten ten gunste van vrede iin de Industrie. Sia'dsnieuws van Handen en (Jelaat verzacht cn geneest men zeer spoedig met Ooos 30, Tube 80 et. In het Crematorium te Wester veld had gis- tevmiddag de crematie plants ean onzen oud- burgemeester, den. heer G. Ripping. Naast tal van familieleden, vrienden en oud-vrienden, waxen ook vele Alkmaarders tegcnwoordig. Wij merkten op den burge meester van Alkmaar, Mr. Wendelaar, den secretaris, den heer Koelma, de wethouders Thomson en Ringers, de burgemeesters: van Beverwijk, jhr. Strick van Linschoten, van Heemskde, jhr. van Doom, van Hoensbroek, Mr. v. d. Kroon, van Limmen, den heer Nieuwenhuijsm, van Schoorl, baron van Fridagh, en den president van de rechtbank, mr. D. van Houweninge, den kantonrechter, mr. D. Bastetr, den heer Veenenbos, mr. M. Morns, mr. W. Stap, mr. C. J, de Lange, oud- notaris v. d. Veen, de heeren v. Deventer, di recteur van de lichtbcdrijven, Looman, oud- directeur van gemeentewevken, de heeren v. d Vegt, Schierbeek, P. Leguit, W. Appel, Nan nes Gorier, Kcol, Aukes, alsmede het bestuur van de N.-H. Levensverzekeringsmaatschappi.i (de heer Van Vlodorp), dat van de Hypo- theekbank te Amsterdam, en den directeur van de Alkmaarsche Bank, den heer Hof- stee. Toeti de kist, slechts-door een enkele kraru gedekt, op de katafalk was geplaatst, trad mr. Wendelaar naar voren, die verzekerdc, dat Alkmaar er behoefte aan heeft, dat er van deze plants uiting gegeven wordt aan zijn gevoel, bij het graf van den man, die ge- durende 20 jaar, van 1899 tot 1919, aan het hoofd van zijn bestuur heeft gestaan. Het is een ireffende bijzemderheid, zoo vervolgde spreker, dat het nog geen 14 da-gen geleden is, dat wij grafwaarts droegen een van de mannen, die bijna tijdens zijn geheele periode als wethouder hem terzijde heeft gestaan. den heer Jan de Wit. Het is een moeilijke periode geweest in de geschiedenis van Alkmaar,- dat burgemet'%- ter Ripping de leiding gehad heeft. Toen hij kwam, volgde hij een voorganger op, die door hoogen ouderdom naar eigen oordeel en anderer opvatting, eigenlijk niet meer in staat was geweest het ambt naar behooren te vceren. Er Waren bovendien groote fouten m de administratie ontstaan en burgemeester Ripping's hand is noodig geweest, met me- dewerking van zijn secretaris, den heer Do- nath, die ongeveer dezelfde jar^n het secreta- riaat van Alkmaar heeft waargenomen. Aan db misstanden heeft hij energiek een einde gemaakt. Het is een belangrijk tijdperk geweest, ook 0111 deze reden, dat er groote werken onder het beleid van den heer Ripping tot stand zijn gekomen. Het is niet de wensch om volledig te zijn', maar alleen om ook in dat opzicht den tol der dankbaarheid te betalen, dat ik hcrinner aan de totstandlcoming en stichting van Jiet Gymnasium, van de Handelssehool, van met Slachthuis, dat ik herinner aan den bouw van de nieuwe gasfabriek, aan den aanleg van de grootsch opgezette Handelskade, cu aait het plekje, dat zoozeer de voorliefde had van burgemeester Ripping, de Hertenkamp* dat ik herinner aan den verbouw van het ge- restaureerde stadhuis en kort daarna aan den oorlogstijd, die zooveel groote moei'lijkheden, ook voor het gemeentebestuur, met zich heeft gebracht. Ik meen niet te Veel te zeggen, wanneer, ik beweer, dat juist in die dlagen is ontstaan of althans in belangrijke mate verergerde, de lewaal, waaraan ten slotte burgemeester Rip ping is gestorven. Hierna herinner db spr. aan het commissa- riaat van burgemeester Ripping van de Noor- (fer Stoomtram-Maatsehappij, dat van de Alkmaarsche Bank en aan diens lidmaat- schap van het College van Regenten voor de Strafgevangenis. Dit zijn, aldus spr., eenige uiterlijkheden van hetgeen burgemeester Ripping in Alk maar heeft bewerkt. Zijn karakter heeft edi tor den band gelegd tuschen hem en de be- volking, zijn karakter, dat eenvoudig was, open, eerlijk en wars van alle politiek gedoe, strikt rechtVaardig en om een Latijnsch woord te gebruiken, dat beter alles uitdrukt, doch moeilijk in het Hollandsch is te verta- len, zijn karakter was immiteger. Hij was vol grappen, levendig van geest. maar gevoelig van gemoed en daardoor bij- zondier liefdadig, doch in stilte. Misschien is hij af en toe wel eens te goed geweest. Wij mogen het hier zeggen, dat hij zich daardoor juist in den oorlogsdistributietijd nog meer moeilijkheden op den hals gehaald heeft. Maar dat karakter heeft hem veel warme vrienden in Alkmaar bezorgd, voor wien hij ook omgekeerd een warme vriendschap koesterde. Een vriendschappelijk man was hij in hooge mate en trouw in de eenmaal ge- sloten vriendschap. Deze gevoelens zijn tot uiting gekomen bij zijn vertrek, toen hem een zilveren theeblad1 met het wapen van de ge- meente werd aangeboden. Nadcrhand kwam dit ook uit toen hij bij t onthullen van de Ripp-ingbank gehuldigd werd. Dc mc-oiste herinnering aan die vriend schap liggen wel in den zin van den nesfor van den Raad bij het afscheid van den Raad gesproken, waarin hij zinspeelde op Rip ping's wapen in de raadszaal, waarvan hij getuigde, dat zijn blazoen steeds omgerept is gcbleven. De vriendschap tusschen hem en de bevol- king is na zijn vertrek niet verdwenen. Hij is blijven hangen aan Alkmaar en tallooze vrienden in Alkmaar zijn hem tot op dit cogcnblik trouw gebleven. Ik kan het dan ook niet laten bij deze worden. De bevolking van Alkmaar heeft mij gevraagd om een daad, die beter dan mijne woorden, kan getuigen van dc warme gevoe lens die Alkmaar hem toedraagt. Mevrouw Ripping is zoo vriendelijk ge weest ons tee te staan in een daad uiting aan die gevoelens te geven en naast de erkenning van dankbaarheid, daarvoor verschuldigd, hoop ik, 'dat zij daarin in de eerste plaats een troost mag vinden, o-mdat daarin beter dan in iets anders tot uiting lean komen hoe Alk maar met haar betreut het verlies dat haai heeft getroffen. Wij willen Ripping niet laten gaan zonder hem mee te geven het Alkmaarsche symbool, de Alkmaarsche vlag. Misschien zou hij, als hij't geweten had, als oud-militair, daarvooi nog meer gevoeld hebben dan anderen. Wij willen hem dekken met dte Alkmaarsche kleu- rcn en ik verzoek de beide aanwezige wethou ders en den gemeente-secretaris mij te helpen die vlag over de kist te leggen. Op plechtige wijze werd deze handeling verricht, waarna de burgemeester aldus ein- digde Zijn nagedachtenis ruste in vrede. Hij zal lange jaren in dankbare herinnering bij Alkmaar's bevolking blijven voortleven. Namens een Hilversumsche vrienden kring sprak hierna mr. Enthoven gevoelvolie woorden, burgemeester Ripping dank zeggen- de voor het nobele leven, dat hij geleefd heeft. De heer- G. S. Sicco Smit haalde als neef eenige jeugd'herinneringen op, waarin hij deed uitkomen, hce de oud-burgemeester steeds een hoofdrol had gespeeld in de zonni- ge jeugdhefinneringen van zijn nichten en neven. Namens het bestuur van de Noord-Hol- landsche Levensverzekeringsmaatschappij ver- tolkte hierna de heer de Boer van Assendelft, lid van de Eerste Kamer, de gevoelens van leedwvzen over het overlijden van Trem, die in h-un bestuur de beste vriend w as. Spr. verzekerde, dat de wourden van mr. Wendelaar het bestuur uit het hart gegrepen warem Hij eindigdc met de verzekeriflg, dat in de bestuursvergaderingen een dankbare herin ring aan den overledenen bewaard zal blij ven. Een familielid sprak hierna een woor<i van dank tot de aanwezigen. Onder de tonen van het orgel, dat het lied uit den Protcstantcnbundel „Boven de Ster- ren" speelde, daalde hierna langzaam de kist BENOEMING. De weleerw. pater J. van Campen-O. P is heden benoemd1 tot kapelaan aan de St. Dominicus-Parochie te Schiedam. In zijn plaats wordt te Alkmaar geplaatst de wel eerw. pater R. v. d. Heijden O. P. Deze was acht jaar geleden ook reeds kapelaan alhier Pater van Campen is acht jaar lang kape laan geweest aan de St. Dominicusparochie (Herplaatsing wegens misstelling). WERK OPGEDRAGEN. De elecfrificatie van de missietentoonstel- ling is opgedragen aan den heer Joh. Beste- man, alhier. J LICHT OP! Heden-avond- voor rijwielen en motorrijtui- gen te 5.11 uur licht op. Voor rij- en andere v-oertuigen een half uur later. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de Arr.-rechtbank alhier is heden gedeponeerd de eenige uitdeelingslijst in de faillissementen yan: Kter Burg, boekhandelaar te Alkmaar (Curator: mr. C. J. de Lange); uitkeering aan concurrente schuldeischers 24,4 G. Bas te Uitgeest (curator: mr. C. J. de Lange); uitkeering aan concurrente schuld eischers 4.38 G. Volkers, kruidenier te Hoorn. (Curator mr. L. van LoQ'keren Campagne). Uitkeering aan concurrente schuldeischers 9,4 EEN MOOIE ZAAK. Wie tegenwoordig het Scharloo poogt passeeren, ontkomt niet aan den indruk, da*- men daar thans bezig is op grootsche wijze het stadsbeeld te moderniseeren. De zuidzijde is reeds bijna geheel van mo derne perceelen voorzien, alleen aan het west einde is Jan Habbee, de bekende Alkmaarsche slooper nog bezig de laatste hinderpaal, het bekende cafe van den heer Jan Hoed, gerant de heer Toon Molenaar, uit den weg te rui men. Dit cafe is thans onder den titel van ;,dit Passage" herrezen op den hoek van het Scharloo—Westerweg, De moderne architect, Aikmaarder van ge- boorte, de heer D. Brouwer maakte het plan voor de bebouwing van dezen hoek en had de voldoening, daarvoor de bijzondere in stemming van de schoonheidscommissie te ver- werven. Wie met de eigenaardige grond-situatie al- aar bekend is, zal moeten erkennen, dat -de oplossing, waarvoor de architect zich gesteld zag, geen eenvoudige was. Op de bepekte ruimte moest n.l. een cafe- estaurant met drie bovenwoningen verrijzen en wie thans een en ander in oogensehouw neemt, zal erkennen, dat de architect hierin op forsche wijze is geslaagd. Architectonisch is het een sieraad voor het stadsbeeld geworden. Hedenavond heeft de opening van het cafe- restaurant, met welks bouw half October werd begonnen, plaats. Zoowel de principalen als de architect wa ren vol lof voor de wijze waarop de aannemer, de heer A. C. Klomp uit Bergen, zich in het korte tijdsbestek van zijn taak heeft gekweten De heeren C: Ranzijn en C. de Niis alhier, 'everden prarhtip- stucadoorswerk. De heer v d. Leeden, Zaadmarkt alhier, verzorgde uit- nemend het sanitair- en loodgieterswerk. ter wij-1 de heer N. de Boer te Hoorn rich bij de electrificatie als een uitstekend vakman deed kennen. De bar, welke een opoervlakte heeft van 3^4 M2 en van de modernste ingredienten op het bargebied is voorzien, maakt door de be- schaafde aankleeding, vooral de mooie 1am- briseering en het prachtige eenvoudige buffet een zeer prettigen indruk. Aan de bar grenst een grootere lokaliteit met een oppervlakte van 60 M2., waarin een uitnemend „Excel- sior"-biljart, fabrikaat van den heer Hoed, is geplaatst. Deze lokaliteit is door de aankleeding en inrictyting .zeker voorbestemd een gezellig stamlokaal te worden voor de bewonevs van Scharloo's omgeving. Het sanitair in de zaak voldoet aan de hoogste eischen, zoodat ,,Du Passage" tot de aangenaamste zaken van Alkmaar gerekend mag worden. De heer Molenaar mocht heden reeds, in den vorm van bloemstukken, telegrammen en persoonlijke felicitaties, blijken van instem- ming ontvangen en zeker zal het cafe van- avond, wanneer de zaak in haar voile verlich- ting zal schitteren, in het teeken staan van een levendige belangstelling. Wij vermelden nog, dat de heer K. Lek te Bergen op verdienstelijke wijze het schilder- werk verzorgde, dat het aardige, solide meu- bilair geleverd is door de heeren De Rie en Gevelaar, alhier en ,de gemakkelijk-zittende cafestoelen door den heer J. Room, alhier. Met dit pand is Alkmaar weer een belang rijke zaak rijker geworden. OPENING NIEUWE ZAAK. ^a-n de Kooltuin opende gister in perceel 23, de heer K. Klomp, zijn nieuwe zaak in aardappelen, groenten, viseh en fruit: „De blauwe druif". In een ruimen frisschen winkel is 'n uitgele- zen sorteering van de beste producten als b. v. knolrapen, boere-, witte- en spruitkool, etc. geetaleerd. Behalve deze zoo noodzakelijke levensbe- hoeften is er ook een ruime keuze fruit als bananen, appelen, peren enz., alsmede een flinke voorraad visch, Een keurig verzorgde etalage vraagt direct de aandacht van den voorbijganger. De heer Klomp hoopt door een nette en vlugge bediening het vertrouwen van zijn clientele te winnen. PSYCHOMETRIE. Donderdag 17 Febr. a.s., des avonds 8 uur houdt mevr. v. d. Bos-Teunissen uit den Haag weder een Psychometrische Lezing (behandeling van voorwerpen) in een der za- :en«der „Unie". ^Jet bestuur stelt beslist niet meer dan 200 toegangsbewijzen beschik- baar. De aanvraag overtreft dat aantal steeds verre. Vanaf heden zijn de toegangs bewijzen verkrijgbaar. Wij verwijzen naar de in dit blad voorko- mende advertentie. KEGELEN. K-egelconcours „Hard Gaat ie" te Helder. De uitslag van de korps-wedstrij-den is reeds bekend gemaakt. Hieronder volgen nog de overige wedstrijden. De uitslag is als volgt: Jubileum-wedstrijd: 1. Bouma, 77 hout; 2. W. Scheepmaker, 76; 3. Genefaas 72; 4 C. Bakker 67; 5. C. Olie 67, alien van Alk maar. De eerste prijswinnaar is hierm-ede te- vens kampioen kegelaar van Helder ge worden. Personeele-wedstrijd: 1. Dr. Schuurman, 43 hout, Helder; 2. C. Rieke, 40; 3. v. d. Kamer 39; 4. -Joh .Diepen 38; 5. Harmsen 38, alien te Alkmaar; 6. Dr. Bakker 37, Hel der; 7. Mets 37; 8. W. Dik 36 te Alkmaar. Serie-personeel1. Woud 105; 2. P. de Beurs 100; 3. Dr. Schuurman 99, alien van Helder. Vrijebaan-wedstrijden (heeren): 1. A: Lensen 2 X 42; 2. Evenrards 42—40, Hel der; 3. Mets 42—36, Alkmaar; 4. J. v. Haa- ren 41—40; 5. Jaring 41—39; 6. Biersteker 2 X 40, alien te Helder; 7. W. Scheepmaker 2 X 40, Alkmapr; 8. E. Woud 40, 3 X 39; 9. C. Bos Jr. 40; 10. H. Riemers 40 Helder; 11. Jac. Boom 40; 12. C. Olie 40, Alkmaar; 13. P. de Beurs 39; 14. v. d. Poll 39, Hel der; 15 Fuhrmann 39, Alkmaar; 16. Ver- weij 39, Alkmaar; 17. E. Theinert Jr. 39; Holder; 18. Bouma 38 te Alkmaar. Vrijebaan-wedstrijden (dames): 1. mevr. Helder 42 te Helder; 2. mevr. Met 40, Alk maar; "3. mej. N. Thijssen 3837; 4. mevr Groot 38, Hel-d'er; 5. mej. Stadegaard 37, Alkmaar; 6. mevr. Lensen 2 X 36, Helder; 7. mevr. Oolders 36—35, Alkmaar; 8. mevr. Habious 353431, Helder. Fliermede is deze wedstrijd, welke gehou- den is van 21 tot en met 31 Jan. '27 ten einde ie kw. 0.72f 0.75 p. K G 2e kw f 0.71 tot 0.72 p. K G. slachuewicht; Overz. en GeMersche, le kw. 0.72—0.75; Vette varkens 6971. FrovinciaaK nieu^rs Marktberichfen AMSTERDAMSCHE AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM, 2 Febr. 1927. De prijzen waren heden omveranderd. Geen aanvoeT. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMS1ERDAM, 2 Febr. 1927. Ter vee- marict waren heden aangevoerd 254 Vette kalveren 0.94f 1.06 p. K G., 2e kw 0.80—/ 0.92 p. K.G., 3e kw. f 0.70—f 0.80 per K.G. levend gewicht66 Nuchtere kal veren f 12—/ 18 p. stuk; 415 Varkens, HoU. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDERHERSTELLINGS- EN VACANT1E- KOLONIES. N-a enlkele we-ken stilstand is de wiuter- verpleging van het Centraal Genootschap weder aangevangen in het Rivierhuis te De Steeg met 77 kinderen. Koloniehuis Zwa-rten- dijlk te Egmond aan Zee opent haar deuren 3 Februari voor 128 kinderen, terwij'i Huis Heelsum 24 Februari heropend wordt. Het Boschhuis te Nunspeet is doodoopend be- woond door 82 kinderen, terwijl in het Noor- derihuis vanaf eind Septem-ber 1.1. 70 a 80 veenHStumpertjes zijn gehuisvest. Spoedig zniUen dus 5 van de 9 koloniehuizen van het Centraal Genootschap weder in exploitatie zijn, terwijl de anderen als naar gewoonte begin Mei aanvangen. Het aantal aajivragen is weder beduidend grooter dan in't begin van 1926. 't Lijtot er echter nog niet op, dat alle afdeelingen over- tuigd zijn van het feit, dat het zwatoke kind juist des winters den rneesten steun beho-eft en dat het kind uitgezonden dient te worden, drect als het noodig is, onversdnlig het jaar- getijde. Evenmin is ieder overtuigd. van de sociaal- economische noodzaak om de vrij kostbare iinrichtingen tot het uiterste te benutten, voor al waar de resultaten des winters vaak die van den zomer overtreffen. UIT KENNEMERLAN0. In een onzer vorige overzichten hebben we melding gemaakt van de kweek-prestahe om in Januari peen (wortelen) en rabarber aan de markt te brengen. Dit komt nog meer tot uiting als we al-s een bijzonderheid mel- den, dat op 31 Januari reeds spinazie is aan gevoerd, welke was geteeld zonder verwai- miog, enkel met broei onder plat glas. De eesrte spinazie bracht f 1.25 op per kistje en 't product was heel mooi. Als't weer zoo blijft, zal er spoedig meer spinazie worden aangevoerd, want de stand is prachtig en als men het mooie voorjaars- product ziet, zou men denken een maand verder in den tijd te zijn. Rabarber wordt in beauidende partijtjes aangevoerd en vindt grage koopers tegen een redelijken prijs, 'echter is die sterk afwij- kend op de veilitfgen. Alkmaar staat en in kwaliteit en in prijs aan de spits; de prijs varieert van 17 a 32 per 100 bos. De aanvoer van spruiten heeft plaats in ver- schillende kwaliteiten, doch als we nagaan hoe de sorteering is, dan kan de prijs niet andesr dan hoog worden genoemd. Er zijn echter te veel tuinders die hun product onvol- doende sorteeren en toch wordt dat meerderc werk voldoende betaald; de noteering van he den varieert van 8.50 tot 26.50 per 100 kilogram. Andijvie wordt thans in bijzonder kleine kwantums aangevoerd en de kwaliteit, en bij- gevolg ook de prijs, loopt terug, de noteering was 2.30 a 3.85 per kist. Blcemkool wordt aangevoerd in betere kwailteit: dan enkele weken geleden, doch de prijs is niet hooger, de noteering was sterk afwijkend, n.l. /4 a 19.50 per 100 stuks. Met uitzondering van groene kool wat nog iets gaat, hoewel niet de hooge prijs van de laatste weken is de aanvoer van kool groot genoeg en de prijs bedenkelijk laag, voorts komt er veel uitschot, daar de winter voor het bewaren van kool al heel nadeelig kan genoemd worden. Witlof begint los te komen, doch de prijs is van dien aard, dat de kosten van vervroegen niet gedekt worden, de prijs, 10 a 21 per 100 Kg., is dan ock beneden verwachting, doch de import van Belgie is aan deze lagen prijs niet vreemd. De overige aanvoer geeft geen reckn tot afzonderlijke bespreking. UIT WIJDENES. Onlangs verzochten de wethouders van Wijdenes uit bezuinigingsmotieven aan den raad om hun jaarwedden van 100 ieder met /-25 te verminderen. De raad echter wilde daar niet aan, doch besloot wel om aan Ged Staten te verzoeken, de jaarwedde van den wethouder waarnemend burgemeester te ver- hoogen' tot 125, die van den anderen wet houder te verlagen tot 75. Ged. Staten heb ben besloten aan dit verzoek niet te voldoen, omdat zij het in strijd achten met de gemeen- tewet dat niet voor ieder der wethouders de jaarwedde gelijk zou zijn. UIT WIERINGEN. Dinsdagmiddag om dfie uur heeft de ex- kroonprins een au'totocht gemaakt naar Den Oever, in tegenwoordigheid van den burge meester en zijn vriend, den heer Coumou uit Middelburg. Zij hebben de Zuiderzeewerken bezichtigd en vcrschillende particuliere bezoeken ge bracht. Om 5.20 waren zij wederom te Hippolytus- hoef. De ex-kronprins bracht nog enkele be- zoeke nin het dorp en begaf zich vervolgens naar de woning van den burgemeester. Hedenmiddag om drie uur vertrekt de ex- kroenprins van Wieringen, waarschijnlijk gaat de reis d'an weer naar Doom. Zondagavond a.s. zal reeds in het bios- coop-theater te H'ippolytushoef 't bezcek van den ex-kroonprins aan Wieringen op het dock worden geprojecteerd. HARENKARSPEL (Januari.) Geboren: Johanna Maria, d. v. Jo hannes Bruin en Johanna Veldman. Jan z. v. Jacob Barsingerhorn en Maartje Leegwater. Antonius, z. v. Hendrikus Buter en Cornelia Hoogeboom. Johannes, z. v. Mattheus Pronk en Elizabeth Strooper. Jacobus Nicolaas, z. v. Jacob Karsten en Catharina Boon. Wulbert, z. v. Joost Koordes en Elisabeth Reker. Simon Jacob, z. v. Simon Groen en'Cornelia Schrama. Cornelis, z. v. Comelis Jansen en Aagje Zut. Wilhelmus, z. v. Wilhelmus Zwagerman en Maria van Ophem. Hendrika Cathari na, d. van Hendrik Stain en Catharina Jon- kT. Maria Geertruida, d. v. Nicolaas Rood en Maria Margaretha Roozendaal. Ondertrouwd Teunis Goet en Geer- tje Bakker. O ver le den Antonius Buter, oud 0 UIT HE I LOO. De eerste s teen legging van de nieuwe - erk van de parochie van „St. Willebror- dus". Hedenmorgea 10 uur had de eerste steen- legging plaats van de nieuw-te bouwen kerk aan den Westerweg. 'sMorgens 9 uur werd een Mis tot dank baarheid opgedragen, waarna men zich begar naar het met vlaggen versierde terrein. De eerste steenlegging geschiedde door pastoor A. J. M. van Meeuwen, bijgestaan door de geestelijkheid en met toestemming van den bisschop Callier van Haarlem. Voor deze plechtigheid was veel publiek op de been. Allereerst werd een kruis geplant op de plaats waar het hoofdaltaar zal verrij zen., vervolgens werd de steen gewijd en in- gemetseld. Naar aanleiding van de plechtigheid mel- den we't volgcode: Op een oorkonde werd melding gemaakt dat tijdens het bestuur van Pans Benedictus XV en Bisschop Callier, ter- wijl het pastoraat werd vervuld door pastoor van Meeuwen, de eerete steen is gelegd van een nieuw te bouwen kerk van den H. Wille- brordus. Deze oorkcade werd in een looden buis gedaan, die dichtgesoldecrd werd en vervolgens onder den hoeksteen werd neerge- legd en ingemetseld. De pastoor hield een rede, waarin hij uit- eenzette dat niet de vaklieden, doch de Heer het huis moet bouwen, indien Hij het huis niet bouwt, zwoegen de arbeiders te vergeefs. Hij wees voorts op de heiligheid van den tem- pel voor den Heer gebouwd en waar dage- lijks het overvloedig kruisoffer wordt ver- volgd tot het einde der eeuwen. Vervolgens werd uitlegging gedaan van de beteekenis van de-eerste steenlegging. De Vechtigbeid werd bijgewoond door het kerk- jestuur, armbesluur, gemeenteraad en ge- noodigden. De Pluimveefokkersvereeniging „Heiloo", hield gisteravond een buitengewone algemee- ne vergadering in cafe Helder. Voorzitter was de heer A. bj. K. Hopman. Medegedeeld werd dat de Noord-Holland- sche V. P. N. te Bussum en de Gew. Bond in Broek en Waterland het niet eens kunnen worden omtrent een fusie. Het bestuur stejde voor om aan te sluiten bij den eerstgenoem- den bond, wijl die de belangen van alle pluimveehouders behartigt. Aldus besloten. Omtrent een te houden tentoonstelling heeft het bestuur een begrooting gemaakt. Men rekende op een minimum inzending van 200 en men kv.am dan tot een nadeelig sal- do van 263.50. Van de L. E. T. T. was een bedrag toege- zegd, wanneer men wilde opgeven hoeveel kosten men had. Het bestuur meende, dat men eerst zeker- heid moest hebben hoeveel gegeven kan wor den, doch dat zou, meende het bestuur, niet veel zijn. Eenige zekerheid van het bestuur van de L. E. T. T. heeft men niet. Hierover ontstond een discussie, eenige leden meenden dat de baten van een te houden tentoonstel ling veel grooter kunnen zijn; ook kon men een verloting houden. Besloten werd in den a.s. herfst een ge- westelijke tentoonsteiling-te houden als inge- zien kan worden, dat het geen strop voor de vereeniging wordt. De heer Helder gaf nog in overweging een waarborgfonds te stichten hetgeen het be stuur aanbevelenswaardig vond. Hkrna kwamen in behandeling eenige voorstellen voor de algemeene vergadering van aandeelhouders in de N.V. Eierveiling „Noord-Holland" te Alkmaar. De voorzitter zette uiteen dat de Pluimvee- vereenigingen te Bergen, Schoorl en Heiloo hebben vergaderd ter bespreking wijzi'ging Statuten N.V. Eierveiling, met het doel meer zeggingsschap te krijgen. De Rijkspluimyee- consuknt, die adviseur is van deze veiling, heeft een en ander met commissarissen be- sproken en medegedeeld is, dat men maar voorstellen moest doen. Van de zeer belang rijke voorstellen stippen we aan: lo. dat de Pluimveevereenigingen meenen, dat een veel hoofdige directie overbodig is. 2e dat de uit- gegeven aandeelen, tot nu toe op naam van toonder en groot ICO, ook verkrogbaar zul- len zijn in onderaandeelen van 10 en alleen voor pluimveehouders bereikbaar. 3o. Wijzi- ging der Statuten: betreffende 'n punt waar- bij de pluimveehouders worden gekend bij het samenstellen der agenda. Het bestuur deelde nog mede, dat dit punt ook in Bergen en Schoorl wordt besproken en na bekomen volmacht zwart op wit aan den Raad van Commissarissen wordt ge- richt. Werd goedgevonden. Bij de bespreking der voederregeling bleek dat de heer P. de Vries, uit Alkmaar, aan le den en niet-leden levert tegen een en den- zelfden prijs. Daar gecontracteerd is op 0.25 per baal reductie, zal hierover wor den geklaagd. De voorzitter deelde naar aanleiding van •een eventueele oprichting eener cooperatieve inkoopvereeniging mede, hoe die vereeniging werkt. De heer Smit was geen bewonderaar van cobperatie. Ook andere heeren hadden erva- ring op dit gebied; men prefereerde liever 'n naamlooze vennootschap. Hoewel men het over den vorm niet eens was, werd in beginsel tot oprichting beslo ten, terwijl de heer Kwant uit Bergen za' worden uitgenoodigd. Besloten werd een der bestuursleden af te vaardigen naar de in Febr. te Alkmaar te houden algemeene vergadering en hem vrij mandaat te geven. dagei Geertje Klomp, oud 76 jr., wedu- we van Reindert Kaapman. V e r v o 1 g. Van een crisis kan niet gesproken worden. In de middagvergadering stelde Dr G. Minderhout, Secretaris van de Gron. Maat- schappij van Landbouw, de vraag voorop, of men op het oogenblik voor de producten wel kan spreken van een crisis in den landbouw. Crisis is een zoodanige toestand, dat het even- wi'cht tusschen vraag en aanbod van goede- ren ernstig verstoord wordt, zoodat een snel- le, diepe prijsinzinking plaats heeft. Wan neer men met deze definitie voor oogen de cijfers bekijkt, dan ziet men geen sprongsge- wijze daling, maar 'n langzamen teruggang. Over geheel N-ederland zien wij van 1921 op 1922 een val en wij kunnen zeggen, dat die

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2