BioeieiiiancI Puisfjcs, een ruwe huicf en uffsTag zijn on- ooglijk. Bevrijd u er van door aanwending van Foster's Zalf. Deze geeft spoedig baat. Foster's Zalf wordt ook aanbevolen tegen eczeem, psoriasis en alle jeukende huidaan- doeningen. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1.75 per doos, 1.per tube. HET ONDERZOEK VAN MESTSTOFFEN. (Vervolg). Van Kaliizout 20 pOt. werden 1649 -mona sters mgezonden en 1645 onderzocht. Van de 980 ingezonden monsters kalizout 40 pCt. werden er 976 onderzocht. Evenals vorig jaar voldeed bij dit zout, onder inacbtneming van de toegestane spe lling ad 1 pCt., bijna "10 pCt. niet aan de garamtie. Controle door bet proeistation bij aankoop blijkt dus wei noodig te zijn. Voor het 20 procentigen kalizout was dit jaar de toestand gunstiger dan voor bet 40 procentige. Ingezonden werden in dit verslagjaar 508 monsters Patentkali en onderzocht 502, waar van 3 afleen op magnesiumsulfaat. Terwijl in twee gevallen het voor het chloorgehalte gestelde toelaatbare maximum werd overschreden, waarbij in een geval, 7,3 pOt. cbloor werd gevooden door aanwezig- heid van ka'iniet-hardzout, werd S maal een te laag gehalte aan magnesiumsuliaat waar- genomen, met inachtname der toe.aa'bare speling van 1 pCt. In de meeste gevallen Week, dat bet te lage kali- en magnesiumsulfaatgehalte moest worden toegescbreven aan onoordeelkun- dige bemonstering. Deze meststof toch, die in den regel uit dirie verschillende zouten van zeer uiteenloopend soortelijk gewkht be- jtaat, ontmengt gemakkelijikj waardoor het nemen van een goed gemiddeld monster met veel zorg moet geschieden. Er kwamen 26 monsters zwavelzure kali in, wellke alle aan een garantie van 48 pCt. kali voldeden en waarvan bet chloorgehalte beantwoordde aan den gestelden eisch. Een monster kaliuimcbloride werd ontvan- gen, hetwelk aan den eisch van den codex voldeed. Van twee monsters ,,Poolsch kalizout", n.l. kainiet en kalizout 30 pCtwerd de samen- stefling uitvoerig nagegaan. Tegenover 73 monsters in het vorig ver slagjaar werden er thans 108 monsters been- dermeel ingezonden. Het vochtgehaite bewoog zich tusschen 6,8 en 17.5 pCt, welk laatste getal als be langrijk te hoog moet worden beschouwd. Ontleding onder ammooiak afsplitsing, dus stikstofverlies. wordt daardoor in de hand gewerkt, terwijl vervoer van -water den vrachtprijs onnocdig hooger doet zijn. De 40 monsters normaal beendermeel be- vatten 3,50 tot 5.25 pCt. stikstof en 17,6 tot 26,6 pCt. phosphorzuur. Slechts 108 monsters samengestelde mest stoffen werden mgezfndcn en onderzocht Zij bestonden overwegend uit mengsels van zwave'zuren ammoniak superphosphaat en patentkali terwijl voor de samenstelling van mengsels. bestemd voor onze kolonia'e cul tures. ook dubbels' i erphosphaat en zwavel zure kali was gebruikt Ingezonden werden 160 monsters Kalk- mergel, waarvan 159 onderzocht. Wederom waren mccrdere monsters, welke voor neuiraliseering van zuren grond moes- ten dienen. van ocrvoldoende fijnheid. Van ongebiuschk kalk werden 33 monsters ingezonden en onderzocht. Van de 60 ingezonden monsters gebtuscbte kalk werden er 59 onderzocht. Ook dit jaar bleek een deel der monsters niet aan de eischen van den codex (75 pCt. caiciusmhydroxyde met 5 pCt speling) te vol- doen. De oorzaak was weer voornamelijk d'1 aanwezigheid van te veel chemisch niet ge- bonden water en (of) van te veel koolzune kalk. De fouten, welke bij de bereiding van ge- .bluscbte kalk worden gemaakt, zijn te zoeken of wel in het onvoidoende branden of in het toevoegen van te veel water voor uet bins schen Bovendien is er rekening mede te hor- den, dat gebluschte kalk niet lang kan wor den bewaard aangezien dit product door bet koolzuur uit de atmosfeer weer vrij snel in koolzure kalik wordt omgezet, waardoor het effect van het branden gedeeltelijk of zelfs geheel kan worden te niet gedaan. Van bijzondeTe meststoffen word! het on- derzoek w-ergegeven van: Ammophos, Abat- ioirmest. Afvalproduct eener zeeppoeder- fabriek, Bloedmeel, Cacaomeel, Coloco.and, Eroso, Fabrieksafval, Fabrieksmodder, Gas- water, Haringmeel, lea. Kalksalpeter, Kippen- en eendtenmest. Leermeel. Leunasalpeter. Lijm- vleesch, „Newster powder", Roet, Ruige mest, Salpeterafval, Schuimaarde Sfcroo- humus, Terpaarde, Ureum, Vliegasch. Wal- yischmeel, Witstof en Zoutzure ammoniak Het blijfct, dat de g^controleerde hoeveel- heden in totaal een weinig en wel ruim 2 mil- lioen K G. ten achter zijn gebleven bij het record jaar 1924/25, in welk jaar voor het eerst de 500 milioen K.G. werd overschre den Van zwavelzuren ammoniak werd voor Jand'bouwers een belangrijk grootere hoe- veelheid gecontroleerd dan in het Vorig jaar, en wel ruim 50-pCt. meer. Deze toe- name strekt zich over alle provincier uit, doch is het sterkst voor de provincie Gronin- gen, waar de gecontroleerde hoeveelheid meer dan verdubbelde. Van de belangrijkste phosphorzuurmest- stoften werd de achteruitgang in K.G. ge controleerd T horn asph osp ha a tme e 1 nage- noeg gecompeneeerd door de toename in K G van natuurlijk phosphaat en superphos phaat. Van de voornaamste kaLizouten had voor de ruwe zouten (kainiet) en het kalizout 20 pCt. een achteruitgang plaats, terwijl voor kalizout 40 pCt en patentkali een toename valt te constateeren. Het aantal gecontroleerde hoeveelheden meststoffen, waarvan monsters werden inge zonden door de handelaren (en fabr'kanten) in Nederland, bedraagt in totaal 469 666 000 Tegenover 541 tmlioen K G welke voor verbruikers (land'bouwers) werden gecontro leerd, liet de ha.ide. 470 millioen K G con- froleeien Hierbii moet nog in aanmerkimg worden genomen. dat dit getal allien b^tr^k king heeft op handelaren en fabrikanten, ge- vestigd in Nederland; voor handelaren en fabrikanten in het buitenland werden bo vendien 151 millioen K.G., voornamelijk be- staande uit Thomasphosphaatmeel, super phosphaat en dubbe lsuperph osph a a tonder zocht, zoodat in totaal voor landbouwers 541 en voor den handel 621 millioen K.G. werden gecontroleerd, makende in totaal ruim 1100 millioen KG. Hierbij zullen wel partijen of deelen daarvan voor'komen, welke tweemalen werden gecontroleerd (zoowJ van landbouwers- als van handelaarskant), doch anderzijds moet deze hoeveelheid nog als aanzienlijk te laag worden beschouwd, rekening houdende met de omstandigheid. dat nog herhaaldelijk, zoowel van koopers- als verkooperszijde, bij monsterinzending geen partijgrootte wordt opgegeven en de hoeveelheden. welke deze monsters vertegen- woordigen, dus niet konden opgenomen wor den. Uiit de provincie Noord-Holland kwamen 329 inzendingen in. In het algemeen kan opgemerkt worden, dat de verpakking en hot nemen der inge zonden monsters .nog diikwijlls te wenschen overlaat. In het vorig jaarverslag werd gewezen op het ongerief. de veitraging en de schade. welke voor inzenders kan voortvloeien uit dit niet naleven der voorechriften, zoodat volstaan kan worden met naar dat jaarver slag te verwiizen. Inlichtinoen omtrent modelverpakking en de brmonstering worden steeds gaarne ver- sfrekt. Ook de aanvragen voor onderzoek wor den nog te dikwiifs onvol'ledig in»evuld het- geen tot onnoodige correspondentie aaniei- d.ing geeft en vertraging van het onderzoek ten 'evolge heeft Mer. sluite daarom bij elk monster (met duplicaat) een volledig inge- vulde, dus ook den naam van het ingezondene vermeldende, en behoo'lijk onderteekende aanvraag om ondczoek in. Ook word'-n af en toe nog monsters ont- vangen. waarvan het onderzoek te Maas tricht niet kan geschi. den, of worden mon sters meststoffen naar andere Rijksland- bouwn-oefstations gezonden Men bedenke daarom. dat Maastricht alleen is aangewezen voor het ond-rzuek van meststoffen, zoodat alle monsters meststoffen naar Maastricht en alle andere artikelen naar die stations moeten woiden gezonden. welke voor het onderzoek daarvan bestemd zijn. In het afgeloopen jaar werden door den opsporingsdienst 55 monsters genomen. Bovendien werden 7 monsters genomen inge- volge de wet van 31 December 1920 (Staats- blad no. 957). Naar aanleiding der on-derzoekingen wer den, wanneer daartoe aanleiding bestond, waarschuwingen gezonden. De gerechtelijke vervolgingen, ingeste'd ingevolge overtreding van de wet van 31 December 1920, leidden o. m. tot de volgen- de veroordeelingen: tweemaal 100 boete of 100 dagen hechtenis en oublicatie van het vonnis en tweemaal 15 boete. In 3 geval len werd door den beklaagde de strafvervol- ging voorkomen door betaling van een door den ambtenaar van het Openbaar Ministerie gestelde geldsom, terwijl een vervolging nog 'oopende is. Mr. P. L. A. COLLARD. f In Den Haag is overlederi, 69 jaar oud, mr. P. L. A. Collard, oud-raadsheer in het Hoog Gerechtshof in Nederl.-Indie. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot heeft Vrijdag plaats op Nieuw-Eik- en-Duinen; vertrek van het sterfhuis aan de Van Aerssenstraat te 11 uur. OM EEN BORD SOEP. Een 49-jarige zadelmaker, die sedert onge- veer anderhalfjaar met een weduwe te Rot terdam samenleeft, vond gisteren, toen hij in haar woning kwam, daar een anderen man aanwezig. Deze zat op zijn gemak een bord so-ep te eten, en hoewel bleek, dat deze man een broer van de weduwe was, die zee- varende was geweest en nu eens op bezoek kwam, maakte de zadelmaker zich zoo kwaad over het feit, dat een ander van zijn soep kwam eten, dat hij een schaar greep en daar- mee den zeeman aan hoofd en hauden ver- wondde. De zeeman is in het ziekenhuis aan den Coolsingel behandeld. De zadelmaker is aangehoudten en opgesloten. DE AFSLUITING DER ZUIDERZEE. Onder leiding van den heer J H. de Vries is Zaterdagavond e en door het plaatseliik comite van Zuiderzeevisschers, aangesloten bij het Centraal Comite in zake de afs'uiting en droog'egging der Zuiderzee bijeengeroe- pen vergadenng gehotiden, welke door onge- veer iweehonderd visschers was bezocht. In cezi vergadering hield de heer G. de Jong, directeur van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart te Amsterdam, een in- leiding over de positie van de Zuiderzeevis schers in verband met de afsluiting en de drooglegiring der Zuiderzee en over de hulp, die bet Onderwijsfonds voor de Binnenvaart hum kan yerleenen om opgeleid te worden voor de binnenvaart, en voor andere beroe- ren. Hij wees daarbij op den ernst van den toestand voor alien, die door de droogleg- ging worden getroffen. Aan de besprekingen, die daarop volgden, nam een tiental visschers deel. Zij alien ver- weten de regeering dat zij de in i918 aan de visschers gedane beloften nog steeds niet was nagekomen. De besp'-ekingen werden afgewisseld met de vertooning van een film van het Instructie- vaart»ig ..Prins Hendrik" en van de haven van Amsterdam. ORANJE NASSAU'S OORD. De Koningin-Moeder heeft met ingang van 1 Februari benoemd tot commissaris der iticbting Oranje Nassau's oord, in de vaca- ture-wijlen mr. Ledeboer, den heer dr. R. van Zinnicq Bergmann, te Utrecht. PASVISUM.VOOR FRANKRIJK. Wij hebben, zegt de N. R. Ct., gemeld, dat er sprake van was, dat voor Frankrijk het pas-visum weer zou werden ingevoerd. Wij vernemen thans, dat de Fransche regeering, naar aanleiding van de huidige economische omstandegheden in Frankrijk, inderdaad be- o.oten heeft voor.oopig het pas-visum weer in te voeren. Ingevolge dit besluit zal van den 7den dezer af het visum vereischt zijn voor iederten, die zich naar Frankrijk be- geeft. Het Fransche consulaat heeft de juistheid van het bovenstaande bevestigd. INTERNATIONALE FEDERATIE VAN TRANSPORTARBEIDERS In het N.V. Huis te Utrecht is Maandag- ayond een drukbezochte openbare vergade ring gehouden, ter gelegenheid van de bijeen- komst van den uitvoerenden raad der Inter nationale federatie van transportarbeiders. De heeren I. Cramp uit Engeland, J. DC- ring uit Duitsehland en M. Bidegaray uit Frankrijk hebben het woord gevoerd. Na de openbare vergadenng had een fees- telijke bijeenkomst plaats. ACTIE IN HET KLEERMAKERS- BEDRIJF. In een Maandagavond te Amsterdam ge houden vergadering van personeelen van groote werkgevers in het confectiebedrijf, uit- geschwen door den modernen bond in de kleedingindustrie, is een motie aangenomen, welkt. uitspreekt, dat binnen enkele dagen een conflict onvermijdelijk is, als de werkgevers- organisatie ten aanzien van de eischen van de werknemers geen andere houding aan- neemt en niet bereid is, over de ingediende voorstellen althans te onderhandelen De eischen komen in hoofdzaak neer op de in- voering van de Groningsche regeling inzake het aantal uren werk, dat voor elk bepaa'd onderdeel in rekening gebracht mag woraen. Vanavond zullen de personeelen opnieuw bijeenkomen tot het nemen van een definitief besluit. SAMENWERKING VAN HOOFD- ARBEIDERS EN OVERHEIDS- PERSONEEL. Gemeld wordt: In enkele bijeenkomsten van het bestuur van het Verbond van vakorganisatis van hoofdarbeiders in Nederland en'van het co mite van neutraal overheidspersoneel is de mop-e'ijkheid van een samenwerking tusschen beide eorporaties aan bespreking onderwor- nen. Nadat deze aaugelegenheid in de we- derzijdsche instanties was behandeld, werd ten aanzien van enkele, bepaalde punten, als hoedanig o.m. genoemd werden het mede- zeggenschap, de rechtspositie en de zieken- verzorging, reeds in beginsel tot het plegen van onderling overleg besloten. De wiize, waarop hieromtrent, alsmede over andere voorkomen de belangen samen werking za1 plaats hebben, zal binnenkort worden vastgesteld. Een speciale commissle werd belast met het voorbceiden van een plan, om een meer nermanenten vorm van samenwerking in de toekomst mogelijk te maken. ON'BEWAAKTE OVERWEGEN. De minister vim waterstaat heeft onthef-. fing verleend van de verplichting tot afslui ting en bewaking van den spooroverweg na- bij de Renselbrug te Winschoterzijl De af- sluitboomen van dezen overweg. sedert den aanleg van den spoorweg in 1870 bewaakt, zu'len 5 Februari worden weggenomen. EEN WIJZIGING VAN DE LOTING. De „Maasbode" weet iets naders mede te deelen over de door den M. v. O. onlangs aangekondigde wijziging van de dienstplicht- wet, welke omvatten zou een centralisatie van de loting. De bedoeling zou de volgende zijn Iedere gemeente heeft een alphabetisch re gister. In de gemeente, die het grootste regis ter heeft, wordt geloot ter vaststelling van den naam met geboortedatum van hem, die in het geheele land in iedere gemeente num mer een zal hebben. Hij, die in het alphabe tisch register daarop volgt, heeft no. 2, no. 3 enz. Is de persoon, die nummer een heeft, aan gewezen, dan volgen de andere nummers in alphabetische volgorde en is in iedere gemeen te dus direct bekend, wie als dienstplichtigen zijn aangewezen, behoudens afkeuring, vrij- stelling, enz. Na de loting heeft de keuring plaats van de aangewezenen, met een overslag. HOE MEN HOOGE UITGAVEN DEKT. Uit Kaapstad wordt gemeld, dat de uitga- ven die de regeering in verband met het be- zoek van de prinses van Wales in 1925 ge daan heeft, 25.000 pond sterling bedroegen, och dat de regeering dit bedrag wist te dek- ken door het ter eere van deze gelegenheid in vrijheid stellen van 15000 gevangenen, hetgeen een besparing gaf van 41.000 pond sterling. TERSCHELLINGS VERSCHEIDEN BURGEMEESTER. Op West-Terschelling is, zooals reeds ge meld, in den ouderdom van 55 jaren plotse- ling overleden de heer I. van Heusden, bur- gemeester van Terschelling. Op het eiland is men zeer onder den indruk van het heen- gaan van den man, die sinds 1913 steeds voor het belang van het eiland heeft gear- beid. Burgemeester Van Heusden was Lim- burger van geboorte en werd reeds op jeug- digen leeftijd tot een belangrijk ambt in het hooge Noorden geroepen. Onder de vele deugden, die aan burge meester Van Heusden moeten worden toege- schreven was er eene, welke alien eilanders bekend was en waarom men hem zoo lief had hij was een groot bewonderaar van de na- tuur. Hij had zijn woning gebouwd op een der hoogste duinen aan de W. kust van Ter- schellidg, vanwaar hij een mooi uitzicht had over strand en zee. De thans ontslapene was voorzitter van de Reddingmaatschappij en van het Nationale Landstormcomite. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdagmiddag te vier uur op de alge- meene begraafplaats op W. Terschelling. INTERNATIONALE FEDERATIE VAN TRANSPORTARBEIDERS. In het N. V. huis te Utrecht heeft gister de uitvoerende raad oer Intern. Feder. van trans portarbeiders vergaderd. Vertegenwoordigd waren: Duitsehland door den heer J. Doring, Oostenrijk door J. Tomschik, Frankrijk "door M. Bidegarai, Engeland door C. T. Cramp, Zweden door C. Lindley, Nederland door J. Brautigam en P. Moltmaker, benevens de se- cretarissen E. Fimmen en N. Nathans. Uit het rapport inzake de verrichtingen van het internationale bureau bleek, dat voor steun aan de Italiaansche organisatie in 1926 ongeveer 8500 was ontvangen. Voorts, dat de spoorwegpersoneelbond in Australie wegens financieele moeilijkheden zich nog niet kan aansluiten bij het InUrna- tionaal Bureau. Als uiting van erkentelijk- heid voor het werk der I. T. F. zond hij 120. Ook het financieele overzicht werd bespro- ken en goedgekeurd. Er bleek t:if, dat de fi nancieele toestand van de I. T. F. alleszins gunstig is te noemen. Ook de Engelsche vaK- bonden hebben het bedrag d«-r contributie over 1927 reeds volJaan, waaruit ae gunstige situatie na de jongste stakingsbeweging dui- delijk naar voren komt. Medegedeeld werd, dat aan de Italiaansche regeering een schadevergoeding gevraagd is van 70.000 Lire voor de toegebrachte scha de aan het bureau te Rome. Indien dit ver- zoek door de Italiaansche regeering niet inge- willigd wordt, zal de I. F. T andere maat- regelen nemen. Besloten werd in Duitsehland een onder zoek in te stellen naar de uitwerking van het plan-Dawes op het spoorwegpersoneel. Voorts werd besloten binnenkort een confe rence te beleggen voor alle organisatie, die betrokken zijn bij de Donau-scheepvaart. Tijdens de vergadering kwam een brief in, inhoudende een resolutie van de zeelieden in de Bengalen (Britsch-Indie) aangenomen op hun congres, met dank voor de hulp en steun door de I. T. F. verleend bij hun actie en op- treden in het algemeen. In de vandaag te houden vergadering zal dc situatie in China besproken worden en zal vermoedelijk door middel van een resolutie en uitspraak in deze gedaan worden. Naar het Volk meldt, heeft de vergadering van het „Hollandsch Buraau" van de Intern. Transportarbeidersfederatie besloten, een on derzoek in te stellen naar de vraag, of bezui- .niging zou kunnen worden verkregen wan neer de kantoren van de I. T. F. uit de Von- delstraat te Amsterdam zouden worden over- gebracht naar het N. V.-Huis te Utrecht. Aan de I. T. F. is de geheele tweede verdie- ping van het N. V.-Huis aangeboden. Uit deze mededeelingen kunnen echter, aldus het blad, geenerlei verdere conclusies worden ge- trokkeri, aangezien de zaak nog verkeert in het stadium van zeer voorloopig onderzoek. DE ROOFOVERVAL TE EMMERHOUT. Gistermiddag om 1 uur had op de oude algemeene begraafplaats te Emmen de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk over schot van den landbouwer R Ensing. die bij den Dinsclagavond gepleegden roofoverval te Emmerhout door revolverschoten werd gewond en aan de gevolgen daarvan over- leed. E>e belanigstelilimg van de zijde van het nubliek was zeer groot. Aan de groeve sprak ds. H de Groot uit Emuien. die de tragiek schetste van de tneurige gebeurtenis. waarbij een menschenleven verioren is gegaan bij een .noting tot verdediging van een gezin. Van de darters is tot dusver nog geen spoor gevond'eri. BRAND. Te Oudeschoot (Friesl.) is Maandagmor- gen de woning van den veekoopman S. Ot ter, midden in het dorp, grootendeals uitge- brand. KORTE BERICHTEN. Zaterdag dreven op stroom luiken en planken van de T.K 95, die op de Razende Bol gestrand is. Het schip is waarschijn'iik verioren. Toch willen Heldersche visscl - nog een poging wagen om bij mooi weer het scheeoie vlot te brengen. Dezer dagen is te Amsterdam onder lei- d'iing van den voorzitter, den heer Jan. A. van Zutpheni de algemeene ledenvergade- ring gehouden van Zonnestraal, Nederl. Vereeniging tot het op tech ten van arbeids- koloniies voor tuiberculose-lijders in Neder land. De 12-jarige J. Winters te Nijevecn sprong op den auto eener graanmalerij, viel er af en kreeg de achterwielen over het lichaam. Hij was terstond dood. 443ste ST A ATSLOTERIJ Trekking van Dinsclag 1 Februari. 5de klasse lOde lijst. Prijzen van 70, 17 38 54 •95 142 152 182 195 203 204 456 476 549 559 642 666 811 845 895 977 983 1102 1124 1135 1341 1460 1545 1633 1798 1826 1839 1898 2017 2025 2045 2215 2331 2343 2412 2445 2518 2520 2523 2589 2746 2821 2843 3104 3134 3203 3231 3267 3279 3412 3433 3442 3599 3685 3729 3871 3873 3899 4046 4116 4119 4276 4313 4358 4381 4467 4668 4683 4710 4713 4739 4742 4798 5465 5492 5600 5626 5628 5734 5819 5983 5984 6253 6555 6707 6847 7098 7102 7301 7331 7367 7432 7453 7558 7571 8646 7770 7801 7834 7867 8294 8374 8376 8387 8480 8500 8637 8C.4 8659 8740 8789 8823 8849 8872 8952 89 SO 9043 9273 9336 9377 9392 9412 9446 9476 9557 9615 9640 9845 9950 9957 10011 10087 10150 10175 10398 10545 10614 10679 10685 10695 10697 10784 10837 11123 11147 11275 11689 11954 12154 12289 12375 12474 12668 12794 12975 13101 13179 13266 13326 13368 13393 13405 13479 13574 13628 13629 13737 13894 14144 14169 14275 14353 14379 14519 14599 14687 14719 14773 14800 14807 14808 14851 14868 14939 15058 15292 15318 14364 15373 15375 15454 15467 15507 15525 15609 15676 15699 15899 15909 15953 16000 16184 16248 16267 16290 16367 16484 16517 16568 16629 16697 16787 16931 16961 17077 17097 17233 17254 17387 17391 19797 17422 17437 17639 17717 17751 17982 18092 18126 18294 18306 18384 18405 18451 18527 18679 18953 18959 19051 19131 19209 19219 19271 19304 19432 19494 19535 19546 19599 19750 19776 19898 20090 20168 20285 20303 20336 20505 20650 20873 20881 20883 20936 N i e 20992 ten. 4 37 51 55 75 104 127 140 174 231 290 296 309' 329 387 413 433 466 514 514 552 567 583 614 636 641 678 681 697 706 716 873 894 932 965 987 1038 1109 1173 1207 1225 1239 1263 1305 1348 1400 1449 1451 1455 1464 1472 1478 1513 1525 1543 1563 1565 1567 1617 1627 1628 1663 1665 1701 1765 1769 1843 1863 1932 1938 1945 1950 1956 1972 1975 2063 2074 2101 2111 2171 2175 2176 2191 2241 2266 2321 2328 2338 2347 2382 2389 2414 2432 2442 2456 2510 2598 2617 2626 2628 2648 2717 2729 2790 2825 2827 2831 2872 2874 2894 2938 2971 2988 2996 3001 3034 3065 3093 3099 3115 3122 3228 3293 3228 3302 3317 3354 3422 3445 3466 3477 3495 3539 3541 3553 3568 3578 3655 3699 3708 3780 3798 3811 3814 3828 3866 3879 3880 3895 3902 3913 3925 3972 3979 4020 4049 4155 4200 4242 4252 4267 427? 4406 4517 4584 4594 4632 4681 4705 4727 4754 4760 4774 4775 4791 4814 4833 4837 4811 4855 4875 4876 4888 4902 4935 4939 4958 4961 4984 5043 5051 5089 5093 5125 5161 5270 5287 5318 5332 5398 5415 5519 5545 5608 5611 5724 5732 5748 5790 5828 5849 5851 5852 5902 5927 5948 5975 6025 6027 6053 6081 6108 6156 6163 6219 6299 6305 6366 6369 6373 6378 6387 6418 6519 6533 6553 6621 6630 6671 6672 6676 6705 6727 6762 6783 6801 6858 6902 6919 6925 6944 6949 6950 6993 7021 7031 7075 7080 7094 7221 7253 7284 7295 7306 7382 7409 7468 7504 7547 7651 7764 7788 7791 7841 7878 7914 7946 7949 7958 7992 8093 8094 8155 8245 8268 8324 8384 8398 8434 8456 8483 8514 8535 8536 8563 8664 8679 8746 8756 8778 8794 8887 8909 8931 8977 8992 9006 9021 9055 9075 9077 9088 9097 9138 9142 9148 9188 9206 9212 9271 9283 9343 9502 9539 9556 9558 9647 9664 9693 9698 9699 9740 9770 9804 9813 9844 9853 9881 9895 9935 9955 9967 10030 10084 10098 10105 10109 10115 10130 10137 •10222 10271 10281 10283 10294 10320 10411 10465 10492 10498 10551 10560 10567 10617 10708 10720 10723 10744 10765 10838 10840 10874 10891 10894 10897 10914 10918 10968 H>984 1)042 11084 11098 11140 11143 11153 11160 11176 11188 11269 11278 11326 11382 11440 11441 11554 11599 11620 11650 11717 11719 11730 11762 11810 11859 11894 11947 11971 12029 12044 12084 12085 12092 12140 12189 12196 12291 12311 12363 12390 12422 12449 12513 12582 12648 12662 12713 12734 12736 12744 12834 12848 12852 12892 12950 13011 13016 13020 13064 13157 13165 13173 13195 13239 13321 13398 13451 13517 13535 13537 13544 13597 13611 13634 13641 13763 13884 13918 13921 14045 14054 14055 14092 14093 14102 14119 14176 14314 14346 14391 14453 14463 14465 14557 14595 14647 14715 14723 14728 14744 14786 14797 14834 14838 14845 14869 14878 14951 14981 15056 15097 15122 15145 15175 15183 15188 15226 15240 15242 15244 15246 15270 15300 15319 15322 15470 15529 15573 15586 15598 15647 15690 15701 15703 15729 15730 15764 15810 15825 15828 15843 15864 15875 15935 15957 16021 16041 16074 16109 16137 16196 16212 16224 16233 16288 16311 16333 16351 16368 16376 16437 16540 16566 16658 16659 16691 16694 16716 16737 16742 16757 16822 16852 16874 16946 16987 17131 17159 17236 17269 17340 17386 17393 17415 17416 17467 17488 17536 17552 17571 17583 17629 17641 17661 17671 17676 17681 17698 17718 17720 17725 17799 17849 17910 17933 17937 17952 17997 18000 18005 18034 18062 18095 18109 18115 18153 18226 18252 18272 18292 18472 18482 18529 18530 18563 18592 18597 18614 18649 18698 18750 18816 18833 18877 18930 18935 18955 18963 18964 19000 19075 19091 19114 19199 19229 12337 19250 19296 19324 19329 19341 19367 19372 19286 19395 19409 19435 19454 19476 19486 19493 19522 19612 19768 19801 19843 19845 19880 19888 19986 20007 20026 20045 20046 20081 20119 20131 20195 20211 20220 20227 20230 20231 20319 20364 20501 20525 20590 20606 20654 20658 20809 20924 20940 20952 20963 20966 20988 20990 20998 5de klasse, 9de lijst: No. 2686 moet zijn 2687; No. 12632 moet zijn 13632; No. 20601 moet zijn 20691; No. 2967 moet zijn met 70. Provincial! nieuws AUTOBUSSER De behandeling van aanvragen voor het exploiteeren van autobuslijnen door een commissie uit Ged. Staten is gistermorgen voortgezet. Geen bezwaren waren ingeikomen tegen de aanvragen van de heeren Ftmteyn, de Ruyter en de Groot voor een lijn van Wormerveer naar Jisp. Het gem'eentebestuur van Wormer veer liet meedeelen, dat het prijsstelt op het behoud van de lijn. Voorts werd behandeld de aanvrage van H. J. en H. Naastepad voor een dienst Wie- ringenHelder. De commissaris van politie van Helder vroeg nam ens het gemeemtebe- stuur van die plaats slechts een autobus- dienst op die lijn in dienst te houden, n.l. dien van den heer Prins, die de verplichte post heeft en door de gemeente Helder wordt ge- su'bsidieerd. De heeren J Edd en Modder hadden een aanvrage ingediend voor een lijn Hoorn Spanbroek en een lijn SpanbroekAarts- woud. Een bezwaarschrift was ingekomen van den heer Pijper, die reeds dirie jaar den dienst AlkmaarSpanbroek exploiteeirt en van oordeel is, dat slechts een dienst behoor- lijk kan rendeeren. Aan de orde l'wam vervolgens de aan vrage van den heer M. J. Koppenol voor AmsterdamWilnis. Niemand was opge- komen. Bezwaarschriften waren ingekomen van het gemeentebestnur van Nieuwer-Amstel en Uithoorn, die de gebruikte Fordbussen niet veilig genoeg achten en* voorts de aandacht vestigen op de goede treinverbinding. Het gemeentebestnur van Uithoorn vond boven dien den weg niet geschikt voor autobussen. Bij de aanvrage van C. Pijper voor Hoorn- Vtniiuizen-Enkhuizen en de liin Venhuizen

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6