Stadsnieuws Amst©r«la.msclie ill"' Blngieailand TeBegrammen Rechtssaken van 2 Februari 1927. Opgave van ^oordhollandsch Landbauwcredlet. 1- f!e«se, van Loudelsweg, naar Haarlemmer- m-eer. C. A. J. de Graaff, R K., religieu- se, van Loudelsweg, naar Venhuizen.* Kl. Riddermaa, N.H., boerenknecht, van Bergerweg naar Holten. J. M. Jansen, N.H., z.b., van Lijtweg 15, naar Alkmaar. P. Boersma, N.H., dienstbode, St. v. Surck laan 2 naar Menaldumadeel. G B-roek, O.K.. dienstbode, Duinweg 5, naar Egmond aan Zee. Jn. Bakker, R.K.. hoofdopzichter van Breelaan, naar N. O. Indie. G. J. Minnebo, R.K., bakker, van Dorpsstraat, naar Heems-kerk. G. J. Balder, N.H., houtimporteur, naar Hilversum. A. J. Knik, N.H., z.b., van Bergerweg, naar Alk maar. P. C. Out, geen, kellner, van Bree laan 7, naar Amsterdam. A. M. van Lint, R.K., geest. zuster, van Loudelsweg, naar Maassluis. N. Swart, R.K., geest. zuster, van Loudelsweg, naar Hazerswoude. J. H. Westerbeke, N.H., z. b. van Has- seftstraat, naar N. O. -Indie. M. Heen, R.K., z.b., van Beukenlaan 5, naar Duitsch-. land. J. O. Dehaze, R.K., dienstbode, van Prinselaan, am-btshalve afgeschreven. R. >H. B. Diesel, R. K., kellner, van P. Panders traat, ambtshalve afgeschreven. M. Koenig, E. L_, gezelschap®- juffrouw, van Russenweg, naar Letland. M. Begeman, E.L., kinderjuffrouw, van Breelaan, naar Alkmaar. J. Duiker, O.Ger., z.b., van Loudelsweg, naar Helder. G. Oud, R.K., dienstbode, van K. de Groo- telaan, naar Avenhorn. H. J. M. Mol, N.H., dienstbodle, van Breelaan, naar Go- rinchem. A. Reede, echtg. M. Zijlstra, R.K., z.b., Breelaan 9, naaT Amsterdam. !E. Spruit, N.H., dienstbode, van Breelaan naar Schoorl. W. Th. Kockx, N.H., kap. fcoopvaardij, van. Breelaan, naar Singapore. P. H. Krijger, N.H., opzichter, van Prin- sesselaan., naar Alkmaar. B. Beeldman, «.H., z.b., van Mosselenbuurt, n. Haarlem UIT OUDORP. Het aantal mgeschrevenen voor den dienst- plicht bedraagt in deze gemeente 12. INTERNATIONALE FEDERATIE VAN TRANSPORTARBEIDERS. In de Dinsdag te Ut.echt voortgezette ver- gadering van het uitvoerend conite van de internationale transportfederatie is medege deeld, dat tot de I. T. F. zijn toegetreden de Bond van machinisten en stokers in Duitsch- land, (fie behooren tot het transportbedrijf, met 5000 leden; de Britseh-Indische zeelie- denbond met 30.000 leden; de zeeliedenbond van Bengalen met 20.000 leden en de bond van chauffeurs in Polen met 1800 leden. In totaal zijn thans 85 organisaties aangesloten met naar schatting 2.250.000 leden. Het juiste ledental op 1 Januari 1927 is nog niet bekend, doch in Duitschland steeg het leden tal van het spoorwegpersoneel met 11.000 en in Spanje met 5000. Nieuw contact is ver kregen met de zeeliedenorganisaties in Noor- wegen en Griekenland, benevens met het spoorwegpersoneel in Litauen en Portugal, zoodat in Europa bijna alle organisaties. die er voor in aanmerking komen, bij de I. T. F zijn aangesloten, behalve die uit Rusland. Ook buiten Europa heeft de I. T. F. meer contact verkregen, o.a. met de Amerikanen en de Mexikanen, ovenals met de Zuid-Afrika- nen. De voorzitter van de I. T. F., de heer Cramp, gaat in verband daarmee een rondreis maken door Canada en de Vereenigde Staten. Voorts werd medegedeeld, dat de Engelsehe transportarbeidersorganisaties, die een rente loos voorschot van 350.000 gulden van de I T. F. ontvangen hebben, bericht hebben, dat zij financieel weer in staat zijn d-it bedrag terug te betalen. Besloten werd, dat in ver- schillende landen een onderzoek zal worden ingesteld omtrent den toestand van de chauf feurs en het traropersoneel, waarvan de resul- taten in rapporten zullen worden verwerkt, om die gegevens daarna in internationale conferences van de betrokxen groepen te be- bandelen. Besloten werd, dat einde Februari in Rot terdam een internationale havenarbeiders- conferentie zal gehouden worden. Voorts werd in beginsel besloten tot de instelling van een internationaa! solidariteitsfonds. Besproken werden verschillende maatregel-en betreffende de uitvoering der resolutie's, die door het te Parijs gehouden congres naar het uitvoerend comite zijn verwezen. De ver- gadering hechtte hare voorloopige goedkeu- ring aan een door het Hollandsche bureau ontworpen nieuwe regeling der rechtspositie van het personeel der I. T. F. Het Holland sche bureau werd opgedragen om, voor de definitieve vaststelling, alsnog in onderhan- deling te treden met het hoofdbestuur van den Aigemeenen bond van handels- en kantoorbe- dienden in Nederland, ten einde op deze re geling zijn goodkeuring te verkrijgen. Inzake de situatie in China werd de vol- gende motie aangenomen. „Het uitvoerend comite van de I. T. F begroet met voldoening de adie der Engelsehe arbeidersbeweging bij haar protest tegen de provoceerende mili-taire voorbereid-ingen, die kunnen leiden tot het nitbreken van een oork>g in het verre Oos- ten. Het juichf toe het streven naar een-heid van de Chineesche werkens en hun wil om een boogeren levensstandaard te veroveren, overtuigd dat de arbeidsvoorwaarden der arbeidens in het Westen worden bedireigd door de concurrentie van goedlkoope arbeids- krachten in- het Oosten. Het uitvoerend comite wiist de Chineesche leiders op het groote belang. geen voorwendsel te verstrekken voor het gebnuik maken van geweld, indien het mogelijk is een vreedzame overeenkomst te treffen, wellke gebaseerd is op internatio nale rechtvaardigheid en het beginsel van zelfbeschikkingsrecht der volken. Het uit voerend comite spoort alle aangesloten or ganisaties aan, de verdere ontwikke-ling der gebeuiienissen in China nauwkeurig te vol- gen en a-1 het mogelijke te doen om een oor- log te voorkomen, die het internationale kapi- ta-lisme zou versterken en deinternationale arbeidersklasse zou verzwakken." Besloten werd, de vol-gende zitting van den generalen raad in Rotterdam te houd-en. TOEPASSING ART 41 DER INV ALTDITE ITS WET Men sehrijft aan de N R. Crt.: Het mag van a-lgemeene bekendheid wor den geacht. dat pers-onen. aan wie door het rijk pensioen is verzekerd, doordat zij onder de bepalingon der Pensioenwet 1922 vallen, en personen, die wcitaaaro zifa onder de beparangen eener bifzondere pensioenrege- ling, die aan de bij de wet gestelde eischen voidoet, zooal-s o.v. de spoorwegarbeiders en de mijnwerkers, met verzekeringspHtht-ig zijn krachtens de bepalingen der Invaliditeits- wet. Het schijnt minder bekend te zijn, dat deze personen, indien zij evenfueel den di-enst van hun werkge-ver ve/laten, zonder een voor onbepaal'den tijd toegekend pensioen, over- eenkom®tig het bepaalde bij art. 41 der Inva- liditeitswet geacht worden gedurende bun g-eheelen diensttijd verplicht verzekerd te zijn geweest. Diensttijd v6or 3 December 1919 blijft hierbij buiten aanmerking. Eohter geldt voor personen, op wie na 3 December 1919 de bijzondere pensaoenregeliog van toepas- sing werd en die toen reeds 35 iaar of ouder wareni, de rege-1, dat hum diensttijd, onder deze regeling doorgebracht, alle em in aan- m-erking komt, als die personen reeds te voren krachtens de Imvaliditeitswet verplicht- verzekerd waren. Om te kunnen beoor-deelen, wie al dan niet in de verplichte verzekering behoort te wor den opgenomen, moet van het ontelag van deze personen, voorzoover zij den dienst verlaten zonder een voor onbepaalden tijd toegekend pensioen, biunen 14 da-gen mede- deeling ge&chied'en aan den bevoegden Raad van Arbeid. De verplichting tot het doen van deze mededeeling rust, overeenkomstig het be paalde bij art. 16 van het Kon. besluit van 28 November 1919, no. 791, op den werk- gever. HierondeT valten dus besturen van gemeenten, provineien. waterschappen. bij zondere scholen, enz. Blijkbaar door on-be- kend'heid met deze bepaling blijft de aangifte echter meermalen achterwege tot schade van de betrokkenen, die zich hierdoor ev-entueel in hun wett-eliik recht op een verzekering of op pnemie-aanteekening krachtens de Invali- diteitswet zien bekort. De betrokken werk- gevers kunnen zich tot den Raad van Arbeid wend-en in geval van twijfel, of zij tot het doen van de kenmisgeving verplicht zijn. Voorts is het van belang, dat de uit den pensioenigerechti-gden dienst getreden per sonen zelf toe zien, of inderdaad aangifte door den werkgever is geschied. D-it kan hun blijken, doordat de Raad van Arbeid aan den betrokkene indien deze nog niet verplicht- verzeterd was krachtens de Imvatiditeitswet. een rentekaart doet toekomen of hem, indien hij we-1 verzekerd was, mededeeling zendf van het aantal premien, dat te zijuen bate is geboekt. Indien den betrokkene na het onf- sla-g geenerlei mededeeling berei-kt, is het ge- wenscht, dat hij den Raad van Arbeid van zijn ontslag uit den nensioengerechtigden dienst op de hoogte steli ONGELUKKEN. Op den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam is de 10-jarige G. v. d. M., uit de Ruwaard- straat onder een auto geraakt Met een ge- broken linker dijbeen is hij in het ziekenhuis aan den Cools-iegel ter verpleging opge nomen. Dinsdag is uit het Noord-zeekanaal het lij-k opgevischt van de sedert eenigen tijd ver- miste vrouw Zwart van Velseroord. GRIEP. Wegens de grie-p is de openbane school te Amerongen tijdelijk gesloten. Te Dronrijip is de bewaarschool tijdelijk gesloten. BRANDEN. Dinsdag'nacht is de stoomtimmerwarenfa- briek van den heer W. Smeding te Lange zwaag totaal afgebrand. Oorzaak vermoede lijk kortsluiting. Verzekering dekt gedeelte lijk de schade. Dinsdagochtend is brand ontstaan in de boerderij van Ettwigg te Kekerdom onder Beek. De woning met achterhuis brandde af, doch met de autobrandspuit uit Beek, die spoedig ter plaatse was, slaagde men erin de aangebouwde en een vrijstaan-de schuur te behouden. Het vee werd gered. Alles was tegen brandschade verzekerd. TEGEN EENZIJDICE ONTWAPENING. Dinsdagavond heeft het comite tot waar- schuwing tegen eenzijdige ontwapening te Den Haag een vergadering gehouden, waarin als spr. optrad kolonel van den gen. staf, P. J. van Murnekrede, directeur van de Hoogere Krij-g§school. Nad at de voorzitter van het comite de ver gadering had geopend, h-ie-ld kolonel van Munn^krede zijn lezing over: De propagan da voor eenzijdige ontwapening getoetst aan de lessen van de Krijgsgesehiedenis. KORTE BERICHTEN. Tot directeur van de Nijverheid-school te Gouda is met ingang van 1 April a.s. be- noemd de heer N. Jelsma, leeraar aan de Nijverheid-school te Heerl-en. EEN NIEUW FOTOGRAFISCH ATELIER De Langestraat is verrijkt met een fraaie fotographische inrichting van den heer Leonard Vlaanderen. Reeds de etalages geven blijk, dat de heer Vlaanderen een eerste in zijn branche is De smaakvolle etalages zijn verzorgd door mej. Tonny Vlaanderen die zelf de op- namen maakt Een mime h-al'l en gang voeren naar de zeer arti-tieke wa-chtkamer. welke is verfraaid met vele proeven van fotografiek-unst Daar- achter is het practisch en hypermodern atelier gebouwd, hetwelk is vooTzien van de nieuwste electrische belichtingsinstallaties van de frma Philips te Eindhoven. Er is in- aangebracbt een vijftal lampen van 6O0 kaars ieder, terwijl aan de tegen- over gestelde zijde een installatie is geplaatst, welke de kracht van de andere lichtpunten, zoonoodig aanmerkelijk reduceert. In de gang is de donkere kamer in-gericht. De opnamen worden bij kunstlicht gemaakt, terwijl het afdrukken in het duurzaamste het z.g. platina-druksysteem, met met oog op de scherpte der photo's bij daglicht ge- schiedt. Boven zijn ingericht de retoucheer- en af- drukinrichting. D' naam Vlaanderen bestaat reeds 30 jaar in Aikmaar Vermel d m wii nog, dat de stoffeering is u-itgevoerd door Vroom en Dreesmann. ter wijl de installatie voor het electri-sch licht is aangebracht door de firma Pedlroli alhier. LANDSTORMFILM. In het uwiOcn Vlies weid gisteravond van- wege de afdeeling Alkmaar van den Bijzon- deren Vrijwilligen Landstorm een film ver- toond, welke in beeld braeht het leven van onze jongen in vrijwillig dienstverband. De heer P. J. Oolders sprak in zijn kwa- liteit als secretaris een kort welkomstwoord, waarin zij mededeelde, dat de burgemeester Mr. Wendelaar, evenals de commandant der afd. Alkmaar kapitein de Wolf, door om- standigheden verhinderd waren aanwezig te zijn. Spr. heette welkom de heeren Maas Gees- teranus, Ringers en kapt. v. Brederorde. Hierna werd een reeks zeer geslaagde na- tuuropnamen vertoond, waarop volgde een serie beelden van feiten van bteeekenis, waar- bij ons koninklijke huis aanwezig is geweest als b.v. de eerste steenlegging van 't Jaar- beursgebouw, opnenig der Staten-Generaal en het bezoek tij-dens den watersnood van vo- ri-g jaar. Daarna draaide de meer genoemde Land- stormfilm, waarin wij eenige la-nddagen, door den landstorm georganiseerd, in beeld kregen Ook een massaroeeting in Den Haag was verfilmd, en behalve eenige vliegtuigd-emon- straties, zagen wij een;ge andere takken van militairen dienst op het dock. Vervolgens werd het niet overtalrijke pu- bliek nog vergast op eenige komische num- mers, die naar het geia-cb tt oordeebn, zeer insloegen. DRANKWET. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis dat bii hen is ingekomen een verzoek van F. A. M. Beerends, secretaris van het Comite voor exploitatie restaurant Missietentoonstel- ling alhier, om verlof tot den verkoop van ai- coholhoudende dranken, anderen dan sterker. drank, voo-r gebruik ter plaatse van verkoop in perceel W-i-lfaelminalaan no. 11 Binnen twee weken na dagteekening dezei kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleeaen van dit verlof bij hun college indie- nen. Alkmaar, 2 Februari. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. DRANKWET. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, oat bij hen is ingekomen een verzoek van P. Scheper alhier, om verlof tot den verkoop v,:n alecholhoudende dranken, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in perceel Oudegracht no. 130 Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen liei verleenen van dit veriof bij hun college indde- nen Alkmaar, 2 Februari. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. Gedee/teliik peeomgeerd BRAND IN EEN PANNENFABRIEK. ROERMOND, 2 Febr. Hedenmorger omstreeks half zes brak door onbekende oorzaak brand uit in de pannendrogerij, gelegen in het middengedeelte van de pan- nenfabriek van Hermans te Swalmen. De brandweer kon met moeite de machineka- mers behouden. Om half acht was de brand bedwongen. DE EX-KROONPRINS OP WIERINGEN. (Van onzen correspondent). HIPPOLYTUSHOEF, 2 Febr. De Duitsche ex-kroonprins vertrok hedenmor- gen van Wieringen. Hij gaat morgen weer naar Duitschland terug. Gedurende zijn vtrblijf alhier heeft hij vrijwel al zijn vroegere kennissen opge- zocht. Zijn eerste bezoek gold de smid J. Luijt, waar hij vroeger hoefijzers smeedde. Evenals vroeger was hij oo-k thans voort- durend op straat. Hij werd daarbij ge- volgd door een groot aantal fotografen en twee filmoperateurs, voor wie hij meerde- re malen welwillend poseerde. Een van de vroegere bedienden van den ex-kroonprins was ook thans mede geko- men. LIJK OPGEHAALD. LEIDEN, 2 Febr. Hedenmorgen is door de famile opgedregd het lijk van den 19- jarigen bakker A.-W. P., die Vrijdagavond, vermoedelijk door de duisternis misleid, bij de spoorbrug over het Galgenwater te water is gera-akt en verdronken. DE ROOFMOORD IN DEN HAAG. 's-GRAVENHAGE, 2 Febr. De Haag- sche rechtbank heeft bevel tot gevangenne- ming verleend tegen de twee te Brussel, in verband met den te 's-Gravenhage op mej Willink aan het Bezuidemhout gepleegden roGimoord aangehouden Nederlanders B en V. Naar aanleidin-g van dit bevel zal de qf- ficier van justitie uitlevering van beide verdachten aanvragen. DE MOGENDHEDEN EN CHINA. LONDEN, 2 Febr. Uit Hankau wordt gemeld, dat de minister van buitenland- sche zaken van Kantcn, Tsjen, nadat hij reds met den Britschen legatieraad, den heer O'Malle, tot overeenstemming was gekemen, weigerde deze overeenkomst te teekenen zoolang de Britsche troepen te Sjanghai geconc.ntreerd blijven. O'Malley heeft aan de regeering te Londen nieuwe instructie gevragd. De houding van Tsjen wordt toegeschreven aan de moeilijkheden die hij heeft met de extrimisten van de Kwomintang. TE L E FOO N-CE NSUUR OPGEHEVEN. BERLIJN, 2 Febr. Uit Warschau wordt gemeld, dat, terwijl vroeger het bestaan van een geheime censuur op de telefoon te Warschau werd tegengqsproken, thans of- ficieel de aanstaande opheffing van dez censuur wordt aangekondigd. EEN VLIEGONGEVAL. PARIJS, 2 Febr. De bladen melden uit Malta, dat twee vliegtuigen met elkaar in bo-tsing zijn gekomen en in zee zijn geval- len. Bijzonderheden ontbreken. JUWEELEN-DIEFSTAL.. LONDEN, 2 Febr. Bij Scotland-Yard i< aangifte gedaan van een geheimzinnigen juweelendiefstal tot een bedrag van 40.000, welke Heeft plaats geh'a'd in 3e woning van den heer Mosenthal, Parklane te Londen. De juweelen waren geborgen in een kast, die in de slaapkamer stond. Onder de ver- miste voorwerpen bevinden zich een hals- snoer, bestaande uit 78 paarlen en een dia- rnanten gesp in platina gezet. DE MOGENDHEDEN EN CHINA. LONDEN, 2 Febr. De „Daily Express" verneemt, dat het Britsche kabinet heden zal bijeenkomen ter bepreking van den toe- stand in China. Volgens de „Daily Telegraph" zal de Britsche regeering voortgaan met de ver- dediging van Sjanghai voor te bereiden - LONDEN, 2 Febr. De „Times" meldt uit Hankau, dat 136 vluchtelingen uit Hoe- nan naar Sjanghai zijn vertrokken. De Eurooeanen hebben Tsjangsha geheel ont- ruimd. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. Ns. 5222, 5760, 15007 en 17736 1000. Ns. 608, 4494, 6128 en 20658 400. Ns. 11516, 12088. 16315 en 18777 200. Ns. 2924, 3593, 6625, 10235, 15291, 18143, 18445 en 19597 100. MISHANDELING MET DOODELIJKEN AFLOOP. De officier, mr. Polinan, zeide in zijn re- quisitoir in de zaak van de mishandeling met doodelijken afloop van S. te Noordwijkerhout op 27 September 1926, dat te Den Haag zon der eenige reden een man is doodgeslagen. Alles dient beschouwd te worden als een groote daacj, al is een belangrijk punt het toebrengen van de klap, die direct den dood veroorzaakte. De getuigen hebben alien zien trappen, slaan en stompen, zooals in de dag- vaarding is opgeschreven. De verdachten doen zich wel onschuldig voor en verschuilen zich achter L. Al'en staan bekend als lastige personen in het dorp en in staat dergelijlce feiten te plegen. Het tenlastegelegde, mishan deling in vereeniging, met doo-ddijk gevolg, achtte spr. bewezen. Hij eischte tegen ieder der verdachten een gevangenisstraf van 2 jaar. De verdediger, mr. Bouilier, merkte op, dat de getuigenverklaringen niet kloppen en voor zoover er iets klopt, is het in't voordeel der verdachten. Hoe kan de officier zeggen, dat zij ongunstig bekend staan. Zij hebben gestroopt. Dit is toch geen misdrijf, maar wel een sport. Ruw zijn de beste harten, stroopers zijn de braafste menschen. Het gaat volgens pleifer nief aan om mer te straffen omaat er een doode is. Wat ieder der verdach ten gedaan heeft, ligt niet binnen den kring van het gevormd opzet. L. toch moet terecht staan wegens „zware" mishandeling, die een ander opzet eischt dan gewone mishandeling. Wanneer L. straks veroordeeld wordt wegens zware mishandeling, dan moeten deze ver dachten vrijgesproken worden, omdat hun iets anders is ten laste gelegd. Doch boven- dien, welk een zware eisch van 2 jaar! Alles zou goed afgeloopen zijn, als die eene onge- lukkige klap" niet was gegeven door L. Een ambtenaar van het O. M. diende eerst eenige jaren in de gevangenis te moeten vertoeven, alvorens zijn beroep te mogen uitoefenen. Pleiter vroeg vrijspraak. Mr. Donders, die eveneens als verdediger optrad, meende, dat alleen het begin en het einde der zaak vaststaan. Er zijn geen getui genverklaringen, die voldoende houvast ge ven, om de gevraagde veroordeeling te kun nen uitspreken. Mr. F. Gunning uit Leiden, meende als verdediger, dat hier nog veel te onderzoeken zou zijn, aangezien bij de vechtpartij nog andere personen waren, die wellicht meer po- sitieve verklaringen zoudeti kunnen afleggen. Pleiter vroeg dan ook een nader ond-erzoek. Na re- en dupliek werd de uitspraak be- paald op odsteren ovdV 14 dagen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Rijk Rudolf, z. van Klaas Fraaij en Aafje Kwast. Levenloos aangegeveo kind van Herman Strankinga en Marijtje Geusebroek. Gcertruida Johanna, d. van Simon Petrus Kapteijn en Diewera Geertruida Hooge- werf. Petrus Caspar Maria, z. van Come- lis yenneker en Elisabeth Hendrika Maria Verbcek. Nicolaas Willem, z. van Arie Booij en Johanna Henderika de Jong. Alida Wilhelmina, d. van Hendricus Johan nes Benard en Maria Mensink. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch nlstituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.3 te Coruna. Laagste barometerstand 742.4 te Vestma n-oer. Verwachting (geldig tot den avond van 3 Februari): Matige tot zwakke noordelijke tot noord- westelijken, later eerder krimpende en weet toenemende wind, aanvankelijk opkiarend, later weer toenemende bewolkin-g, aanvanke lijk weinig of geen, later toenemende kans op neerslag, later zachter. G Maekubee Nederl Kunstzijde Philips Glncilampen Nieuwe INDUSTR. <)ND. BUITENL. Anaconda Yorige Koers yov Koers van beden te pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 S(.«j 3s2J-4j Hi/, - 70 V, 4 T?/1( PROLONGATIE vorHe koers i pCt., neden 3| pCt. ExdividenH WISSEI.KOERSEN AMslERDAM Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel ltaUS NIET OFFICTEEL. (Ontvangen per draa^'ooze telefoon). lOOv STAATST.EENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK=INSTELL1NGEN. Kot Bank Indische Bank Handel Mpfi Cert. v. h Resc. INDUSTR. OND B1NNENL. Centr Suiker Aand. Holl Kunstzijde Jurgens Gcw. Aand. - A. B Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lehong PETROLEUM Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Kofi. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lamnong Sum Rubber Rotterd Tapanoeli Serhadjadi Siiau Wai Sum Rubber Interc. Rul '--er SCHEEPVAARTEN. Uude Vaart Gem Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev Goudriaan Rotterd Llovd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm, Marine pret. TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash 102 HI 2»7»A 173 158 158 13c i/g 878/g 1081/s 937/, 947/,* 991/4 2411It .3801/4 -601/4 965/, 15/1/5 692 381 lei V, 17u 1171/4 225 3631/4 231 1875/, 3271/, 2358/, 264 4811/4 223 154 291/4 1/4 310 12% 741/4 71 Hi Is 5s 176 231 101*'t 61 1198/, 167 8V14 3911/ie 199i'4 430 4368/4 456 1221/, 163 4611/ie 101 2471/, I7.ii/, 1568/, 1571.85 247s/4 lUlli 88 169 i9Vi 2(7 169 95 931it *-31/, 246-50 i80 871/, I681h 95 931/, 1011/, 24s 85 3(2 167^ 100 247/.8| 1561/, 961/, 689 380 1 U/» 170 6*8.9 1811/, 170 118 638ih 688 >24 361 225 3331/, 361 234.5 3s3i/, 234 3841/4 i26l/4 '3s 64 2/7 1 55 30 174 326.7 326i.a 48s 3268/4 701/, 1851-4 72 69.i 71 1011/, IOI1/4 119-2CJ 101 61 101 61 81/4 391/4 199 434 436 4561/, 1991/4 1 <4 u6i/, 435.J 434 125 1/21/, 47-| Weenen p Sch. Kopenhagen Stockholm Oslo 100 New.York A* Vorige koers 12.14 59 32 9.-51/, 34.811/, 48.16 35.321h 66.70 6680 64.80 2.501', 10,738/, Koers op heden OfLnoteering 12.131/. 59.31 9.85 34.80 48.12U 35.321/, 66.70 65.80 64.70 2.50V14 10,65

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8