Alkmaarsche Gourant ¥raa§ en Aanlio! Zaterdag 5 Februari. Batiio->l^oek|e BinnenBand Rechtszaken No. 30. 1927 Honderd Negen en Twintigste Jaargang. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. Candidaatstell i ng. De BURGEMEESTER der gemeente 'ALKMAAR brengt hiermede ter algemeene kennis, dat op DINSDAG 22 FEBRUARI a.s. van des voormiddags NEGEN tot dtes natniddags VIER uur bij den Burgemeester van ZAANDAM, Voorzitter van het hoofd- stembureau in kieskring IV Zaandani, ter secretarie dier gemeentee lijsten van candida ten kunnen worden ingeleverd voor het lid- inaatschap van de PROVINCIALE STA TEN VAN NOORDHOLLAND. Hij vestigt de aandacht op het volgende: Iedere lijst wordt onderteekend door ten •dnste 25 personen, die volgens de kiezers lijst geldende op het oogenblik der inleve- ring kiezers zijn voor het lichaaim waarvoor de verkiezing moet plaats hebben, en voor- kornen op de kiezerslijst van eene gemeente, gelegen binnen vorengenoemden kieskring Achter den naam van ieder 'der onderteeke naars wordt de gemeente vermeld, op welker kiezerslijst hij voorkomt. Tenzij een onder- teekenaar voorkomt op de kiezerslijst der ge meente, waar het hoofdstembureau is geves- tigd, wordt bij de inlevering der lijst overge- legd eene verklaring van den burgemeester der gemeente, dat de onderteekenaar voor komt op de kiezerslijst dier gemeente. Dezelf- de kiezer mag' niet meer dan een lijst onder- teekenen. De candidaten worden met vermelding van hunne voorletters (of voornamen) en woonplaats op de lijst geplaatst in de volg- orde, waarin door de onderteekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de candidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, wordt zij op de lijst vermeld met den naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot, onder toevoeging van haren eigen naam, voorafgegaan door het woord „geboren" of eene afkorting van dit woord. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 20 candidaten worden geplaatst. Dezelfde can didaat mag niet voorkomen op meer dan een van de lijsten, ingeleverd in denzelfden kies kring. Bij de inlevering van eene lijst kunnen de onderteekenaars schriftelijk een gemachtigde en diens plaatsvervanger aanwijzen, bevoegd tot het wrbinden van de lijst overeenkomstig artikel 50 dter Kiesw.et. Bij de lijst wordt overgelegd de schrifte- lijke verklaring van iederen daarop voorko- menden candidaat, dat hij bewilligt in zijn candidaatstelling op deze lijst. Indien de can didaat zich buiten het Rijk in Europa be- vindt, kan de verklaring telegraphisch wor den gedaan en is zij niet aan het vastgesteld formulier gebonden. De inlevering der lijsten geschiedt per- soonlijk door een der onderteekenaars, be voegd tot deelneming aan de verkiezing bin nen den kieskring, waarin de lijst wordt in geleverd. De candidaten kunnen daarbij tegenwoordig zijn. Formulieren voor de candidatenlijsten en de verklaringen zijn ter gemeente-secretarle alhier kosteloos verkrijgbaar. Hij die een lijst inlevert, wetende dat zij voorzien is van handteekeningen van perso nen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor eene geldige lijst zou overblijven, wordt gesbaft met gevange- nisstraf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden Met gelijke straf wordt ge straft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, een? voor die inlevering bestemde lijst heeft onder- eekend. Alkmaar, den 5 Februari 1927. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR lament: The story of Rebecca, Genesis XXIV. 5.506.05 Lezing: With the Lepers in India 8.20 De klokken van de St. Luke's kerk. 8.30 Studio-Kerkdienst. Toespraak door den Aarts- bisschop van Liverpool. 9.15 Lezing: The Hampstead General Hospital. 9.20 Weerbe- richt, nieuws. 9.35 Populaire klassieken. Or kest en G. Naish, sopraan. F. Merrick, piano. 11.05 Epiloog. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 12.20— 1.05 Gewijde muziek en preek. 1.052.19 Orkestconcert. 4.505.35 Concert door de Radio Jazz Symphonic. 8.5010.50 Concert. Dansmuziek. Langenberg, 469 M. 8.209.20 Morgen- concert. 12.20—1.20 Orkestconcert. 4.20— 5.50 Carnavatezitting in Keulen. 5.506.50 Uitzending van de wielerwedstrijden in Dort mund. 7.359.20 Carnavalsconcert. Orkest en A. Frankel, sopraan. 9.5011.20 Daos- muziek. Ronigswusterhausen, 1300 M en Berlijn 484 en 566 M. 8.20 Morgenwijding. 12.30 1.30 Wer'ken van den dichter R. Musil. 3.50 5.20 Orkestconcert. 7.50 Vroolijke avond, Maribakapel „La Joya". Amtonesco Anto- banjo. R. Koppel, bariton. 9.5011.50 Dans- muziek. Hamburg, 394.7 M. 8.35 Morgenconcert 10.5Q Operaconcert. 12.25 Orkestconcert. 1.05 Kamermuziek. 3.50 Vocaal concert. 4.20 5.50 Orkestconcert. 7.2010.50 „Don uan", opera in 2 acten van, Mozart. Daama dansmuziek. Brussel, 509 M. en Antwerpen, 266 M. 8.5010.50 Concert. Orkest en solisten. Om 9.50 onderbroken door een lezing. Maandag 7 Februari. Hilversum, 1050 M. 12.— Politieberichten 3.304.Vrouwenhalfuurtje, door Mevr. Rhemonda. 5.6.Kinderuurtje, door Me- vrouw Ant. v. Dijk. 6.056.45 Concert door het H. D. O.-orkest. 6.45—7.15 Tuinbouw- halfuurtje door den heer B Lemkes. 7.15— 7.45 Engelsche les voor beginners. 7.45 Po litieberichten 10.— Persberichten. 8.10 Twentsche Steden-avond. Hengelo en Ensche- de. Aansluiting van het Concertgebouw te Hengelo. 1. Harmonie-orkest „Armonia" Dir. K. de Rook. 2. Hengelo's mannenkoor Dir. C. Wettig-Weissenborn'. 3. Trio Wettig- Weissenborn (piano, viool, cello). 4. K. d; Rook, cello. 5. J. J. v. Deinse, Twentsch Folk- lorist, in een causerie over Twenthe. 6 Ge- mengd koor van Toonkunst. Afd. Enschede Dir. Koetering-Ghiinlau 7. Enschedesche orkestvereeniging. 8. Mevr. Petri-Beukers, alt. Daventry, 1600 M. 11.20 Concert. Het Da ventrykwartet en solisten (contra-alt, tenor, viool, piano). 1.20—2.20 Orgelconcert van de St. Michaels-kerk. 3.15 Lezing: Sailing round the world, 3.20 Lezing: The yemen province of Arabia. 4.20 Dansmuziek. 4 35 Lezing: The movements of living animals. 4.50 Dansmuziek. 5.20 Lezing: Some Wels11 recipes. 5(35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestcon cert. 6.45 Radiopraatje. 6.50 Tijdsein, weer- bericht, nieuws. 7.05 Orkestconcert. 7 20 Dram, critiek. 7.35' Vioolsonates van Corell Viool en basmuziek. 7.45 Spaansche causerie. Zorulag 6 Februari. Hilversum, 1050 M. 10.1512.Dienst In de St. Dominicuskerk te Amsterdam. De veranderlijke gezangen en Gregoriaansrhe melodic zijn ate volgt: Voor het Kyrie Ps 96 (Statenb. 97). Na het Gloria m Lxcelsis: Ps 101 (Statenb. 102), Ps. 96 (Statenb. 97) Na het Credo: Ps. 117 (Statenb. 118) Na het Agnus Dei: Luc. 4. Het koor van de kerk zingt: Missa Tribus Vocibus", Amatae Filliae Gertrudae", onder leiding van G Kimmyzer Evert Haak, orgel. Bij den Zegen wordt ge- zongen het „Tantum Ergo", 4-stemm. compo- sitie van F. Witf. Na de Mis speelt de orga nist: Larghetto in As-dur, van Krieken Het kooi^ingt: Ave Maria, 4-stemm. met bariton- solo. De predikatie wordt gehouden door Zeereerw. Heer J. Lagerwey, pastoor te Am sterdam, over: Het onkruid tusschen de tarwe. 1.30 Concert door het Hawaiian-vijial, be- staande uit: Chris de Vos Jr. Hawaiian-gui- taar). Eug. Scholten (Hawaiian guitaar) Jan de Vos (bas-guitaar), H. Fernandas (guitaar). Chris Seeger (Ukelele). 2.30 Na- middagconcert door de Amsterdamsche Or kestvereeniging in Artis te Amsterdam. Dirig. Trans van Diepenbeek. 5.50 Dienst in de Ned. Herv. Kerk te Oudwoude. Voorganger Ds. E. H. Blaauwendraad. 1. Orgelspel. 2 Zingen Ps. 89:1 en 2. 3. Votum en Zegen. 4. Schriftlezing: 2. Kor. 1:12-2:4. 5. Gebed. 6 Tekst:2 Kor. 1:20a. 7. Zingen: Ps. 45:3 en 4. 8. le ged. preek. le gedachte: Wij hebben vele beloften Gods, maar er zijn er meer dan wij noodig hebben. 2e gedachte: Wij hebben zekere beloften Gods noodig maar ze zijn vaster dan wij durven hopen. 9. Zingen: Gez. 28:4 en 5. 10. 2e ged. preek, 3e gedach te: Wij hebben de beloften Gods noodig als werkelijk en persoonlijk en dat zijn ze in Christus. 11. Dapkgebed. 12. Zingen Gez. 50:1 en 3. 13. Zegenbede. 14. Orgelspel 8.— Persberichten en sportuitslagen. 8.10 Avond-. concert door het H. D. O.-symphonjeconcert, onder leiding van Willem van Warmelo. So- liste. Anke Schierbeek, alt. In de pauze een causerie over 18e eeuwsch ballet, door den heer Louis Schmidt. Daventry, 1600 M. 3.50 Concert. De m-ili- taire band en F. Grisewood, bariton. C. Bau- mer. oiano. 5.35 Vertelling uit het Oude Tes- aan fe bieden fer gelegenheid van hun huwe- lijk en aan H.H. K.K. H.H. opnieuw de ver- zekering te geven harer oprechte toegenegen- heid, Brussel, November 1926." Volgen de namen van al de bestuursl-den van den Bond van Nederlandsche Vereenigin- gen en Lichamen in Belgie en van de leden van het dagelijksch bestuur der aangesloten vereenigingen in dit land. De delegatie, bestaande uit de heeren Rut gers, Janss, Rijgersberg en Jaspers, onder- scheidenlijk voorzitter, onder-voorzitter, se- cretaris en penningmeester van den Bond van Nederlandsche vereenigingen en lichamen in Belgie, werd door onzen gezant aan prins Leopold en prinses Astrid voorgesteld, waar- na de overhandiging van het geschenk plaats had. De prins dankte hartelijk uit beider naam, en ook prinses Astrid gaf uiting aan haar bewondering voor het mooie cadeau. Vervolgens onderhielden de prins en de prin ses zich nog eenigen tijd met de leden der afvaardiging; de prins informeerde met groo- te belangstelling naar de beteekenis en het vereenigingsleven van de. Nederlandsche ko- lonie in Belgie. BESTUURSCONFERENTIE TE FORT- DE-KOCK. Uit Padang wordt d.d. 4" Februari door Aneta gemeld: De bestuursconferentie te Fort-de-Kock is vandaag voortgezet, uitslui- tend voor het Europeesch bestuur. Assistent- resident Karsen was thans aanwezig. De landvoogd opende de conferentie met een woord van hulde aan den heer Karsen. Alle onderwerpen van gisteren werden besproken, doch beslissingen zijn niet genomen. De landvoogd verklaarde, dat het district bestuur gehandhaafd blijft. Al het mogelijke zal gedaan worden voor de verheffing van de positie van het negarihoofd tegenover de be- volking. De verzwakking van het adat-verband wordt geweten aan den iovloed van de jonge- ren, die tegen den adat ageeren. Algemeen was men van oordeel, dat de communistische actie onder de knie is, doch dat waakzaamheid geboden blijft. HET ROKIN-VRAAGSTUK. Het bestuur van het genootschap Am- stelodamuhi heeft een adres aan den xaad ge- zonden, waarin het er bij het college ten ernstigste op aandringt, aan te nemen het voorstel van zijn medelid, mr. G. van den Bergh, om een nieuwe prijsvraag uit te schriiven tot oplossing van het Rokin- vraagstuik, met behoud van het water. Het bestuur meent, dat geen gelegenheid mag worden verzuknd om dit historische water, dat zeker tot grootere schoonheid in het stadsbeeld ware op te voeren, en door dte verdwijning waarvan het karakter van Am sterdam als grachtenstad weer ennstig zal worden geschaad, te behouden. Ten einde, zoo mogelijik, het welslagen van een ate door mr. G. van den Bergh be doe Me prijsvraag te bevorderen, biedt he bestuur aan den gemeenteraad 500 aan ate tegemoetkoming in de kosten, c.q. om te dienen ate prijs voor den inzender (de inzen- 8.05 Variete. E. Carlisle en B. Alderson, ders), die hiervoor naar het oordeel van de zang met pianobegeleiding. Een golfschets. E. Thomas, neger sprituals. 8.50 Mr. Flot sam en Mr. Jetsam. Muzik. nieuwsberichten. 9.05 Voorlezing van Dickens Werken 9 15 Dansmuziek. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.35 Lezing over beroemde Engelsche moderne schrijvers. 9.50 „The red pen", een soort opera in 2 acten van A. P. Herbert. Orkest en solisten. 11.20—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.20 Nieuwsberichten en—muziek. 12 50 2.10 Concert. Orkest Gayina en Mme. Nielka, zang. 5.05—5.55 Concert. Gedichtenvoorle- zing, zang en piano- en vioolmuziek. 9 05- 11.20 Concert. Fragmenten van „Rossini", Fauchois en „No, no Nanette", Youmans Orkest en jazzband. Langenberg, 469. M. 10.2011.20 Or kestconcert. 12.50—1.50 Orkestconcert. 3 50 —5 15 Vocaal concert. Spielschar Eckehart 7 35Q.20 Ruhrland-avond. Orkest en voca- le solisten. 9.20—11.20 Covert door de Ise- glio-kapel. Konigswusterhausen, 1300 M. 1.507 05 Lez ngen en lessen»7.50 Sprookjes. K. Kess- ler, declamatie. Orkest, onder leiding van Hilman Weber. Sprookjesmuziek. Hamburg394.7 M. 11.50—1.20 Orkest concert. 1.25—2.05 Kamermuziek. '3.35— 4 20 Strauss-muziek. 4.205.15 Orkestcon cert 5.20—5 50 Vroolijke muziek. 7.50— 1115 Balladen. Brussel, 509 M. en Antwerpen 266 m 8.50—10.50 Opera-condert. Groot orkest en solisten. Scheveningen-Haven, 1950 M. (Zakehfke Omroep). Maandav. 8.155.Pers-, handels- eti financieele berichten. 1.302.45 Beursnotee- ringen. 3.35--3.50 Lardbouwberichten 6.30 6.57 Stenografieles. 7.7.18 Voordracht over Wilskracht, Zelfbe' eersching etc. HUWELIJKSGESCHENK DER NEDER LANDSCHE KOLONIE IN BELGIe AAA PRINS LEOPOLD EN PRINSES ASTRID. De correspondent te Brussel der N. R. Crt. meldt aan zijn blad: Vanochtend halftwaalf heeft in het aan het Koninklijk paleis belendende Bellevuepaleis alhier een afvaardiging van het bestuur van den Bond van Nederlandsche Vereenigingen en lichamen in Belgie, vergezeld van Hr. Ms. gezant, jhr. dr. C. G. W. F. van Vreden- burch, overhandigd het huwelijksgeschenk aan prins Leopold van Belgie en prinses Astrid van Zweden, aangeboden door de Ne derlandsche kolonie in Belgie. Dit geschenk, een prachtig bo'rd van 52 c.M. diameter, in blauw Delftsch porselein, vervaardigd door De Porceleijne Fles en dragend de wapens der Vorstenhuizen van Belgie en Zweden, de inelkaar gestrengelde letters L en A en, als datum, November 1926, terwijl op den achterkant vermeld staat, in opdracht van wien het werd ge- maakt, ging vergezeld van een sierlijke oor- konde, in gothisch letterschrift met randver- siering, van den heer Meeuwissen te Brussel. De tekst der oorkonde luidt: „De Nederlandsche kolonie in Belgie, ver- tegenwo.ordigd door den Bond van Neder landsche Vereenigingen en Lichamen in Bel gie", te Brussel, veroorlooft zich aan H.H. K.K. H.H. prins Leopold van Belgie en prin ses Astrid van Zweden hare gelukwensch.n jury in aanmerkimg zou(den) komen. GASONTPLOFFING. Eergisternacht heeft in het gemeenfelijik ly- ceum te Haarlem een gasontploffing piaats gehad in het lokaal, waar zich de gaskete! der centrale verwarming bevindt. Door onop gehelderde oorzaak is gas ontsnapt uit het watervlot, en daar de ketel laag brandde is een explosie gevolgd Verschillende deuren werden cpen gewor- pen en een paar ueuren en eenige ruiten zijn vernield; een ijzeren deurgrendel werd wel 30 meter weggeslingerd. Gister kon er geen les gegeven worden, daar de centrale verwarming nog niet functi- onneerde. NEDERLANDSCHE LANDBOUWERS IN FRANKRIJK. Men schrijft aan de N. R. Crt.: In de Woensdag in het hotel Terminus Nord te Parijs gehouden vergadering van in Frankrijk gevestigde Nederlandsche landbou- wers waren aanwezig 31 landbouwers. Een twintig schriftelijke betuigingen van instem- ming van in Frankrijk gevestigde landbou wers en van Nederlandsche vereenigingen, zich op landbouwgebied bewegende waren in- gekomen, benevens een opwekking van het Algem. Nederl. Verbond. De behoefte, ontierling een. verband te krij- gen, bleek ten duidelijkste uit de aanwezig- heid van sommige landbouwers, die zich voor deze vergadering een reis van meer dan 200 K.M. hadden getroost; zelfs was een land- bouwer uit de Midi aanwezig, (een afstand van 800 K.M.), die kwam mede uit naam van vier andere daar gevestigde landgenoo- ten. De vergadering werd gepresideerd door den heer "Anema, die meedeelde, dat de Ne derlandsche landbouwconsulent in Parijs, de heer ir. A. Sevenster, tot ziin spiji door ziekte verhinderd was de vergadering bu te wonen; hij liet zich vertegenwoordipen door zijn se- crctaris, den heer ir. Leyenaar. In het feit, dat van de 110 aangeschreven landbouwers van vele anderen zijn de adressen niet bekend 31 waren opgekomen en 15 bewijzen van instemming hadden ge- zonden, zag de heer Anema het bewijs, dat de groote noodzakelijkheid gevoeld werd om tot de oprichting van een vereeniging te ge- raken. De wenschelijkheid daarvan bleek hem ook uit de door hem gevoerde correspondentie met in Nederland gevestigde landbouwlicha- men en met personen, die op het gebied van emigratie naar Franrijk een vooraanstaande plaats innemen. Hij stelde voor, in beginsel te besluiten, een vereeniging op te rich ten, waartoe bij acclamatie besloten werd. Verder zeide de heer Anema, dat getracht moet worden, dat de op te richten vereeniging zoovee! mogeliik contact krijgt met in Neder land gevestigde zustervereenigingen, en te- vens, dat zij steun verkriigt van de Neder landsche regeering. Naar zijn meening betreft het hier niet alleen een belang van de in Frankrijk gevestigde Nederlandsche landbou wers, doch eveneens van degenen, die later plannen hebben te emigreeren. Er werd een commissie benoemd, die de zaak verder in studie zal nemen Staande de vergadering werden bij acclamatie tot leden van die commissie benoemd de heeren baron Collot d'Escury te Crepv en Valois (Aisne), J. S. Anema te Nangis (Seine et Marne), A. J. de Rhoon te Grassy les Platres (Seine et Oise), E. Oly te Us (Seine et Oise) en E. C. Martens fe Bar sur Seine (Auce). Den heer ir. A. Sevenster, rijkslandbouw- consulent, zal verzocht worden, de commissie als adviseerend lid bij te staan. Besloten werd, dat voorloopig alle corres pondentie, de op te richten vereeniging betref- ende, aan den heer Anema gericht moet wor den. DE HUISVESTING TIJDENS DE IXe OLYMPIADE. De afdeeling Huisvesting is sinds Novem ber 1.1. dloende, om ten opzichte van declne- mers en officals alle mogelijke gegevens te verzamelen, die een behoorlijke accomodatie waarborgen. Ook ten opzichte van bezoekers worden voorbereidende administratieve stappen ge daan. Zoo wordt getracht de hand te leggen op alle mogelijke groote complexen, zoowel te Amsterdam als in dte naburige plaatsen en niet zonder succes. Overwogen wordt nog het bouwen van een Olympisch dorp in de onmiddellijke nabijheid van bet Stadion. De moeilijkheidi is natuurlijk, dat dte ver schillende landen nog niet kunnen opgeven met hoeveel menschen ze komen en op welke data. Zoodra die gegevens beschikbaar zijn, kan de afdeeling met concrete voorstellen komen. Door verschillende landen wordt overwo gen, hun deelnemers op schepen ondter te brengen. Wat het eten betreft, dat is in Holland, zooals bekend, zeer voedzaam en kan zich gemakkelijk aan verschillende nationale ver- langens aanpassen. VROUW VERBRAND? Donderdagmiddag viel het een oud vrouw- tje, dat op het Hofje van Val aan de Linker- Rottekade te Rotterdam woont, op, dat zij den geheelen dag nog niet's gehoord of-gezien had van haar buurvrouw, die alleen in een aangrenzend huisje woonde. Zij herinnerde zich, naar dte N. R. Crt. meldt, dat leveran- ciers, die er dien morgen waren geweest, geen gehoor hadden gekregen. Den ncaht tevoren had zij haar buurvrouw echter nog wel hoo- ren hoersten. Met haar dochter, die op be- zoek was gekomen, heeft zij toen een onder- zoek ingesteld. Zij bemerkten, dat de gordij- nen, welke nog neergelaten waren, berookt waren. Door een spleet konden zij een stukje van de kamer overzien. Zij zagen daarin een stoel staan, waarvan de leuning half ver- brand was. De politie werd gewaarschuwd en deze forceerde de buitendeur. In de kamer vond men het lijk van de bewoonster, de 73- jarige A. M. R„ weduwe van R. E., op den grond liggen. Het lijk was gedeeltelijk ver- koold. Uit verschillende omstandigheden wordt het volgende afgeleid: In den loop van den nacht is de vrouw opgestaan, om een hoest- drankje in te* nemen. Een kopje met eenig poeder stond nog op de taxel. Vermoedelijk is zij toen door een beroerte getroffen en op den stoel gevallen, waarbij de brandende petro- leumlamp omgevallen is, waardoor een begin van brand is cntstaan. Het vloerldeed is gaan smeulen, en de stoel is door het vuur aange- tast, waardoor ook de vrouw in brand ge- raakte. Of zij op dat oogenblik al overleden was, of dat zij toen bewusteloos is geweest, is nog niet uitgemaakt. In elk geval is, toen de leuning dcorgebrand was, de vrouw op den grond gevallen. De omwonenden, die de vrouw in het begin van den nachf wel hadden hooren hoesten hebben verder niets meer ge hoord. EEN GOEDEPENTREIN ONTSPOORD Gistermorgen is op het spoorweg-empiaee- ment te Blerick, tegenover den overweg, een goederentrein ontspoord, ten gevolge van ver- keerden wisselstard. De hoofdlijn werd ver- sperd, doch spoedig hersteld, zoodat het treinenverkeer geen storing onderging. Per soonlijke ongelukken hadden er niet bij plaats, en -de aangerichte materieele schade is niet van groote beteekenis. KORTE BERICHTEN. Gistermorgen zou juffrouw De R. uit de Seringenstraat te Rotterdam haar tweeja- rig dochtertje in het bad doen; zij had daar- toe een tobbe met varm water kiaar gezet. Terwijl zij nog even het een en ander was gaan halen, is diet kind in de tobbe gevallen en verdronken. De Vereeniging van technic op scheep- vaartgebicd heeft dezer dagen te Rotterdam haar algemeene jaarlijksche vergadering ge houden Een vijf-jarig zoontie van den landbou wer Groot, te Zevert bij Groenlo, werd Don derdagmiddag tegen etenstijd vermist. Het kind had gespeek niet ver van het huis aan de beek. Men vermoedt, dat het knaapje te wa ter is geraakt In het Roode Kruis-Ziekenhuis in Den Haag is overleden mej. W H. M., die eenige dagen geleden in haar woning van de Wei- marstraat aldaar van de trap is gevallen. TE KOOP een zoo goe'd als nieuwe GRAMOPHOON met prima nieuw Zwit- sersch uurwerk, prijs zeer billijk, 104 num- mers. Te bevr. LELIESTRAAT No. 5. TE KOOP voor oud gouden gladde rin- gen, gouden en zilveren horloges, vestkettin- geni en zilveren beugel met kralen tasch te* vens zilver schepwerk. Adires S. W. VET, Verdronkenoord 5. TE KOOP een nieuwe PATHEFOON met 40 nummers voor slechts 35 en een beste TRANSPORTFIETS. DRUIVENLAAN 15. TE KOOP KINDERWAGEN, goed on- derhouden, billijke prijs. Letter S. Haan's Boekhandel Bergen N.H. Aangeboden voor studeerenden in't Boek- houden een partij STUDIEBOEKEN waar- onder Hagers en Kreukniet enz. Adres Kennemerpark 29. Uitsluitend 2e handsgoederen. G?en' dieiTsfaaribiedi'ngen enz TE KOOP EEN PATHeFOON Zwitser- sche machine, 30 nummers. Adres K. RUITER, Ramen 8. TE KOOP zoo goed ate nieuwe HEEREN COSTUUMS en JASSEN. Spotprijzen. Nieuwpoortslaan 85. TE KOOP een zoo goed als /lieuwe KIN DERWAGEN. Adres LANDSTRAAT 3. TE KOOP AANGEBODEN EEN CY- LINDERMANGEL in zeer goeden staat. Prijs 15. EGMONDERSTRAAT 18. TE KOOP GRAMOPHOON met 40 nummers en HONDENHOK. Zeer billijk. Te bevr. bij v. d. Molen, Heilooerdijk 139a. Twee gebruikte ORGELS TE KOOP, zoo goed als nieuw. Te zien en te bevr. bij A. SMIT, Heiloo, Heerenweg B 229c. TE KOOP een beste HANDWAGEN. Adres H. v. d. WAL, Overdiestraat 62 TE KOOP MOTOR met DUO in prima staat, wegens a.s. vertrek. Berkenlaan 16a, Bergen (N.-H.) TE KOOP AANGEBODEN een partijtje S'NIJBOONENRIJZEN, een jaar gebruikt Te bevr. STRAATWEG C 93 TE KOOP EIKEN UITSCHUIFTAFEL en een GASFORNUIS. PRINS HENDRIKSTRAAT 12. Te koop prima gebruikte divan met Weed 15, buffetten, dressoirs, kasten, tafels, stoelen, spiegels, ledikanten, bedden, fornui- zen, enz. J. L. SOSTMAN Jr., Verkoop- lokaal „Hollandia", Ridderstraat 6. DE FILM POTEMKIN TE VLISSINGEN. De rechtbank te Middelburg heeft gister uitspraak gedaan in de zaak tegen J. de M., administrateur; J. A. B., hoofdcommies van den Raad van Arbeid; J. B., onderwijzer; W. B., huisvrouw van P. A- P-, en M. L., koopman, alien te Vlissingen, ervan beschul- d'igd, als bestuurder te hebben deelgenomen aan een bij de wet verboden vereeniging, na- melijk de vereeniging Artikel 188 dter Ge- meentewet, die tot doel had, het vertoonen van tooneelstukken en films met hoogen mo- reelen en artistieken inhoud of waarde, die door den burgemeester van Vlissingen ver boden zijn of worden en als eerste vertooning wildte geven die van de Potemkinfilm, welke door den waarnemenden burgemeester ver boden was. De rechtbank heeft de verdachten, overeen komstig den eisch van het O. M., veroordeeld tot 40 boete of 40 dagen hechtenis. DIEFSTAL. IN VEREENIGING. Voor de buitengewone kamer der recht bank te Amsterdam hebben gister terecht ge- staan de expeditiefenecbt K. L. D. en de kas- telein W. v. S. De 24-jarige .expeditiekmecht was in dienst bij een meubelhandelaar; hij kwam vaak in den herberg van S. en had als habitue deelgenomen aan een feestje, dat de kastelein na sluifingstijd in zijn huiskamer gaf. D. zou toen nog gezegd hebben: „Als er een feestje gegeven wordt, betaalt de man, die het feestje geeft". Maar een paar dagen later was hij door van S. aangesproken om zijn schuld van 10 te betalen. Toen heeft D. om die schuld te voldoen uit het magazijn van zijn oatroon aan de Go vent Flinkitraat een theekast van f 10.50 genomen en naar van S. gebracht. Deze was met dit meubel echter niet tevreden en is toen zelf een thee kast gaan halen aan het magazijn. Van S. beweerde in de meeninig te hebben verkeerd, dat D. enkele oude meubelen voor ziin patroon mocht verkoopen. Daarora had hij de meubels gehaald, die door D. werden klaargezet. In het geheel waren 16 theekas- ten verdwenen. De dagvaarding vermeldde nog 4 tafels, 3 kapstokken, 2 ledikanten, 12 sto°len, 4 schilderijen en 1 spiegel. Het O. M.. waargenomen door mr Wolf- son, achtte van S. 'den meest schuldige Spr. begreep niet, dat de vacantiekamer hem op vri'e voeten hee't gelaten. Beide verdachten hebben zi'ch schuldig ge- maakt aan diefstal in vereeniging. Tegen D. eischte het O. M. 9 maanden, tegen van S. 2 iaar gevamg-misstraf. Tevens vordeide 9pr.. dat van S. gevangen zou worden ge nomen. De raadsman van van S mr. de Leeuw, was van oordee dat van opzet of schuld niets is gebleken. Het te zeer wel m'ogelijk. dat van S. inderdaad gemeend heeft dat D. gemachtigd was. de meubelen te verkoopen. Hii vrocg daarom vrijspraak, subs, pleitte hij clementie. Nadaf de rech+bank in de raadskamer was geweest. werd het verzoek van h.ef O. M tot gevangenneming van van S. geweigerd. Versfopping of moeil ke en onrcgelmaiis-e stoelernng res-elt men vlug znn'ler kramn of p'n met Mijnhardt's Laxeertabletten Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent Stacisiiie&fiws UNDERLINGE GLASVERZEKERING. Onder voorzitterschap van den heer G Cloeck hielcj bovengenoemde verzekering een algemeene vergadering van deelnemeis in cafe „Central". De voorzitter herinnerde in zijn openings- woord aan den gestadigen blcei, waarin zich de verzekering mocht verheugai. In dat ver band wees spr. op het aantal deelnemers, het- gctii toeneemt, het verzekeringsbedrag, dat gesfegen was. Spr. wees nog op hetgeen ge- sproken was op een R.-K. middenstandsverga- dering over de eventueele aanstelling van een vertegenwoordiger voor de verzekering, het geen bij de Onderlinge, dank zij de perfecte organisatie, niet noodig was. De notulen werden hierna door den secre- taris, den heer W. M. H Pels, gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Hierna bracht de commissaris-boekhouder, de beer D. J. Wcldendorp, het verslag over t boekjaar 1926 uit, waaruit bleek, dat ook dit 16e jaar voor de Onderlinge wederom een gunstig jaar geweest is. Aan breuk werd dit jaar betaald een bedrag van J 1890, tegen 2155 in het voorgaande jaar. Hier voor werden in 252 perceelen ruiten ver- nicuwd, waarmede 1926 een record-jaar is geworden ten opzichte van het aantal percee len waarin breuk moest worden hersteld. De waarde van het verzekerde glas bereikte een bedrag van /73102, terwijl het aantal polissen zich stelde op 619, zich uitstrekkende over 650 perceelen. De inlegbasis, d.w.z. het bedrag waaro*er

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5