Aurora, Sfompetoren JOOP TER HEUL Guus Kliinnen, Burgerwoonhuis KUiSMANSWQNING Met Dr. Van der Sleen op rsis. Einpen en leniinen. Waarom? TE KOOP: Mar&en-Binnen- Burgerwoonhais, een Muis met Erf, Notaris P. J. LAURMAN, OPENBARE VERK00PIN6 OPENBARE VERKOOPING Haismanswontng BOUVLAND Nelaris P. J. Liurman WEILAXD WEIL AID Modepraatjas van een Parisienne. TE KOOP: Nofaiis J. P. SIUIJT te Gastricum Notaris KBUIMEL te Oteiieek, Weiland| Seheepsfeenw. Mr. J. VAlToER HEIDE, Notaris REES~te~8enningi5roek fldwe»»te»t§en een cafe met vergmmmg annex winkel, 7, 4, 2, 1 is een stadje in Noord'-Holand. je 1, 5. 0, 3 is een licfcaamsdeel van je. Een 6. 9, 1 is een jong, v-iervoetig dier. Een o, 2. 5. I wordi door ons alien ge dragen Een 4, 5, 1 dienr om he! water te keeren. 4. Wel'k armoedig huisje wordt, als men rie eerste letter wegneemt, een knaag- dier? XXXVII. Dc bevolking van Travancore. Zuid-West Indie is bekend als de woon- plaats van een der oudste, meest primitievc rassen der aarde, de Dravida's. Een laag voorhoofd, een platte breede neus, krullend, ,vaak langgolvend haar, vooruitstekende ka- ken, alle kenmerken, die doen denken aan Australier en voor-historische menscli. Dit is de oeroude, Tamil sprekende bevolking van Travancore, tegenwoordig meest behoorende tot de laagste en armste klasser. der bevol king, de vischers langs de kust, de dagloo- ners van den rijstbouw en de aijmsten nit de steden en dorpen. Een groot deel dezer pa- ria's is Katholiek, altnans in naam. Katno- lieke kerkjes vindt ge overal langs de kust, maar helaas alleen kerken, geen scholen, geen hospitalen of andere inrichtingen, die de zending tot een zegen voor het land kun- nen maken. Een prachttype van dit ras be- hoorde tot de kerk van Forster (waarover later ineer). Ik zei tegen onzen vriend, dat ik den schedel van zijn volgeling zoo graag in mijn collectie zou hebben. Forster vertaalde mijn wensch en het antwoord van den Chris ten was: „Als God het wil, ben ik bereid hem af te staan!" Foster haastte zich hem te kalmee- ren. Dat zou een mooi standje gegeven heb ben, als het jonge mensch en nog wel op ver- eerend verzoek, zich geofferd had aan den Christengod! Want dat offeren zit de lui nog in het bloed. De oorspronkelijke godsdienst van deze heeren is namelijk doodgewone dui- velvereering. Een god van goedheid kennen ze niet. Zij offeren kippen en ander gevogelte, dansen bij nacht en oniij om een vuur als de duivel iets misdreven heeft en daarom een beetje gefeteerd moet worden, opdat h:i het niet herhale. Duiveldansen komt, vooral on der de visscers, nog heel veel voor. Wij moeten deze Dravida's beschouwen als het ontaard verkommerd nageslacht van de peperleveranciers van Egypte. Zij waren de bewoners van het land toen, ongeveer 7 a 600 voor Christus, de Flindoe's onder leiding van Rama Zuid Indie en Ceylon veroverden en zich in grooten getale in het land vestig- den. De nakomelingen dezer Hindoo's, voor een groot deel nog of weer trouw aan hun oude geloof, vormen het grootste gedeelte der bevolking. Ze hebben zich weinig of niet met de Dravida's vermengd en vocral onder de Brahmanen vindt men weinig typen met zeer blanke huid, dat aan de Arische of wel Indo Germaansche afstamming herinnert, waarop de Indiers zich zco graag beroemen. Ik schreef „nog of weer tfouw'" aan hun oude geloof, omdat omstreeks het bpgin onzer jaartelling deze heeie streek tot Buddhisme bekeerd is, maar in ongeveer 600 schreef een Chineesche Buddhistische monnik, dat de Brahmanen met hun Kettcrsche afgodsbeeld- vereering sterk veld wonnen. Thans komen hier haast geen Buddiiisten ineer voor. De Hindoe'r, vormen de koopmansklasse en vooral ook de advoeaten, een vak, dat hier zeer in trek is, daar deze tropenbewoners even tuk zijn op een proces als een Duitsche boer. Heele strain van advocaten vindt ge in elke stad en elk dorp, misschien ook wel, omdat de gave van het woord den meesten Hindoes aangeborcn is. Het is ongelooflijk hoe lang ze hier, ook in de beruchte „legisla- tive council" (wetgevende vergadering of te wel parlement), kunnen zwetsen, zonder ooit iets nieuws of merkwaardigs te vertellen. Nog ersrer clan bij ons in de Kamer! De Hir.rioe"S vallen sterk op door hun voor- liefde voor sierade(i en kleuren en hiern.or steken ze steik af bij een andere groep van meer vreedzamc indringers, namelijk de Sy- rische Ghristcnen. Reeds in het jaar 52 n. Chr. hebben zich hier een groot aantal uit Syrie geweken Christenen gevestigd, eigenlijk als kolonisten en thans vormen ze het beste, intclligentste deel der bevolking. Vooral in Noord Travancore ziet men zeer veel het eenvoudige witte jak zonder eenige versiering en de sober witte mannenkleeding, die dit prettige volkje kenmerkt. Velen bezoeken de middelbare en hooge scholen en weten door hun svnipathiek gedrag vaak tot vertrou- wensposten op te klimmen. lk kom hier vanzelf op de kleeding en sie- raden. In de dorpen dragen de mannen meest over de sari, een om de leaden geslagen doek, die tot de hielen afhangt, een Euro- peesch hemd en jasje. Het hemd natuurlijk buiten de sari of eventueel broek. Meer naar buiten is het bovenkleed een 2 M. lange, 60 a 70 c.M. breede dock, die voor de borst af hangt en over de beiae schouders gestagen wordt, soms ever een schouder, soms inge- stapt in de sari. De beier gesitueerde vrouwen dragen een sari van een meter of zes tang, die eerst om het bencdenlichaam gestagen en ctan over borst en schouder geplooid op den rug al dan niet los afhangt, vaak nog over het hoofd gestagen wordt ook. De armere mannelijke bevolking loopt vrijwel naakt, maar het lendenlapje ontbreekt nooit. De vrouwen dragen steeds den lendendoek, vaak slecbts tot de knie afhangend. Bij het land- bouwwerk der paria's is het bovenlijf weer naakt, behalve natuurlijk mooie rood kralen kettingen enz., maar vaak staat ge verbaasd hoe weinig dit volk ncodig heeft oin zich keu- rig te bedekken. Ze bedekken zich echter meer ter versiering als uit valsch schaamtegevoe! en een zoogende moeder zal er niet aan den ken haar jongske te storen voor een voorbij- ganger. Aardig is vooral de kinderkleeding. De eerste twee a arie jaar wordt kleeding totaal overbodig geacht. Dan krijgen de meisjes een keurig zilveren of koperen, soms ivoren vij- genbtaadie, de jongens aan een touwtje om den buik vastgeknoopt een zilveren kokertje met een p(iar dichtregels uit de Seda er in, geflankeerd door een halve maan aan de eene zijde en een zilveren plaatje met ingekrasten liondenkop aan den anderen kant Alles metde bedoeling om onhe;! en booze geesten van het jongske verwijderd te houden. Met een jaar of 7 a 8 wordt dc sari d-r ouderen gedragen. Een vijftig jaar g. <ecaa liepen alien met ont- bloot bovenlijf. Toen hebben de zemMingen jakjes met korte mouwen. ingevoerd, waar thans nog de Chrisienvrouwtjes aan te her- kennen zijn. Maar de zusters van Eva zagen de kans schoon om nu ook het over den schouder gedragen bovenkleed van de man nen over te nemen en toen ging een storm van verontwaardiging op. Maar het schoone ge- slacht won den strijd en drapeert zich thans met ongeevenaarde elegance in de kleurige lappen die Indie tot een wonderland maken. De' sieraden der Hindoes kunnen ons min der bekoren. Flalskettingen van dun uitgiesla- gen gouden bolletjes en vierkantjes, dat gaat, maar een 25 gouden sieraden, gedragen in een oorlel, die is uitgerekt tot een ring, waar een Japansch theekopje doorheen kan, dat is ons te bar. Het doorboren van de oorlel ge- schiedt op zeer jeugdigen leeftijd. Ik zag eens zoo'n stakkertje van ongeveer een maand rondom beliangen met kransen van welric- kende bloemen en dito arm- en beenbanden, moord en brand schreeuwend onder de han- den van den Brahmaan in den tempelhof. Op den offersteen tag nog de bloedenae kop van het voor deze gelegenheid geofferde sciiaap, met den afgehakten voorpoot dwars in den bek. Dan wordt het gat langzaam verwijd." Jonge meisjes dragen er meest een rolletje palmblad in, dat steeds grooter genomen wordt. Tegen een jaar of 12 worden in het dan ronde gat, zoo groot als een rijksdaalder, looden ringen gehangen om het mooi ver uit te rekken en pas bij het huwelijk op pl.m. 16 jarigen leeftijd wordt de bruidschat er aan- gehangen.- want ai die gouden versierselen vormen de spaarpot, de bank zou je haast kunnen zeggen en menig zwart dametje lpopt dagelijks half naakt met voor eenige honderden guldens gouden sieraden rond. 's Lands wijs, 's lands eer. Dr. W. G. N. v. d. SLEEN. ("Nadruk verboden). Parijs, einde Januari. Dit is het seizoen, waarin niet te zeggen is: dit of dat draagt de Parisienne 's morgens, dat 's middags en dat 's avonds. Er^zijn Pa- risiennes op 't oogenblik, die 's morgens een sportbroek van gabardine aantrekken en dik- ke ruige kousen of puttees, lange wanten van caoutchouc en grove breede bottines zonder naad, eenige chandails over elkaar, die een ijsmuts of passe-montagne opzetten en alleen maar 's avonds even aan Parijs denken mis schien, als ze met een vette creme weer afkoe- len, waar de zon op de sneeuw al te sterk haar teere teint heeft verbrand. Veel ski- euses want dat is de sport van het oogen blik dragen de lange Noorsche broek in de boveri de bottines omgerolde kleurige sokken. Doffe kleuren „doen' het niet in de sneeuw, maar wel zwart, en dan in combinatie met geel, rood, felblauw wit, bijv. bij een lange zwarte Noorsche broek een jasje van gele „peau de Suede" of chevreau, met twee platte groote zakken bij een stevige ceinture. Klas- siek is het Noorsche ski-psk van donkerblau- we gabardine. Andere Parisiennes' zijn ver v eggevlucht naar het warme, lente-achtige Zuiden, waar ze de modellen lanceeren, die de minder be- vcorrechten, voor wie de lente niet als een „primeur", maar op haar natuurlijken tijd komt, later ook zullen dragen. Stellig zult u, Hollandsche lezeres, die zich nu nog in trui- en en bont hult, eenmaai aan de beurt komen en ook donkere rokjes dragen met lichte blou ses en lichte jasjes: zwart geplisseerd de rok, met twee diepe plooien of van voren gerim- peld, wit de blouse van crepe de Chine en ook het jasje, dat van wollen stof is; of: zwart het rokje van crepe de Chine, met een sweater en manteltje van beige crepella; ceintuurtje en voering van de das zijn, evenals het rokje, van zwarte crepe de Chine.^ Een gekleedere combinatie is: zwarte taffij, met wit moire voor het jasje; eenvoudig, maar heel gedis- tingueerd een wit japonnetje met manteltje van grijze ka^ .a en hoed van grijs vilt. Een breede centure is van oranje kaska. Op geen van die lente-combinaties ontbreekt de cein ture en de bloem. De hoed en de schoenen zijn, behoef ik het nog te zeggen, steeds de tint van een van de andere onderdeelen van het toilet. Behalve combinaties van contras- teerende kleuren dragen we veel camee-tinten, d.w.z. kleuren van een familie, maar in opvol- gende tinten, soms wel vier, als bijv. aan een eenvoudig gemaakt jurkje, dat is afgezet met drie biais vlak naast elkaar. Die rechte ree- pen stof tangs een rokoverslag, tangs de slui- ting van een jumper, zijn een kenmerkende garneering voor dit seizoen. Altijd nog blij- ven we de fijne gebreide jumper dragen op geplisseerde rokjes van crepe de Chine of dunne wollen stof. De sweaters zijn effen of met een „werkje" gebreid, chandails worden dikwijls geboord met de crepe de Chine van het jurkje, bijv. op een „mandarine" japon netje een zwarte chandail van gebreide Shet- land-wol, afgezet met oranje crepe de Chine. Voor de reis naar't koude Nrcl. zoowel als naar het warme land is het meest practisch een manne-jas, raglan-model met een losse borstvoering, die in- en uitgeknoppt kan wor den. Als de voorteekenen juist zijn, dan zul len we veel rood dragen in combinatie met wit of zwart en een licht marineblauw, verder een echt hemelsblauw. Doen die kleuren niet verlangen naar het Zuiden of naar de lente? is Avonds zijn alle Parisiennes in heel Frankrijk: in Cannes en in Parijs, in Chamo- nix en in de hooge Pyreneeen hetzelfde ge- kleed/d. w. z. in lichte pastelkleurige tirten, met broderies en kraaltjes en pailletten, rui- me rokjes, matig decollete of in het pik- zwart met een enkele lichte bijou, zoo groot, dat het bijna steeds valsch is: Een parel-col- lier, een gesp, die een drape vasthoudt, van diamanten en onyx, een barrette van vijf groote paarlen of op den schouder en dit is het nieuwste van '^et nieuwste! een groo te bloem van diamanten, maar de avondkleur is nog steeds wit, met hoogstens een enkeie broderie, maar liefst: absoluut niets. COLINE. nog een ras, dat als't ware tusschen de krie- len en de grootere rassen in staat, omdat ze ook niet streng naar gewicht en omvang be- cordeeld worden. Hier hebben wij de Japan- sehe Zijdehoenders op het oog, een ras dat om versehillende redenen aanbeveling ver- dient voor degenen, die sledits over een klei- ne ren kunnen beschijeken. Een oud ras, reeds Vermel d in vet ken van wel 200 jaren geledien en te beschouwen als een produkt van Japan- sche- of Chineesche fokkunst. Het wijkt in velerlei opzicht af van alle andere rassen. De veeren zijn geheel anders van constructie; zij missen namelijk de bekende baardhaakjes, waardoor ze een wollig, donzig, zijdeachtig voorkomen verkregen, hetgeen aan deze hoen- ders de buitengewone ronding van vormen geeft. Bovendien bezitten de sierveeren van den haan een extra zijde-gtans. De eenige veeren, die niet als zachte donspluimen aan- gemerkt kunnen worden, zijn de slagpennen, daar ook bij raszuivere hanen de staartpen- nen slap en soepel zijn. Een gevotg van deze bijzondere bevedering is dat ze buitengewoon slechte vliegers zijn. De kleur der veeren is zuiver wit, terwijl ook nog een licht ,brons- kleurige varieteit nu en dan op onze tentoon- stellingen voorkoint. De hennen dragen een middelgroote bolvormige kuif, die bij de ha nen in een neergebogen punt uitloopt. De kam is een korte rozekam, ook moerbei-kam genoemd van een eigenaardige paars-blauwe kleur, die bij sommige hanen in twee doren- tjes uitloopt. De hen heeft een veel kleinere blauwzwarte kam, ook dubbel en geptaatst voor de kuif. De afgeronde kinlellen hebben evenals het aangezicht i een blauwzwarte kleur. De ooren zijn noch wit, noch rood, maar zeldzaam fraai helder indigo-blauw. De groote oogen zijn als zwart aan te mer- ken. terwijl de snavel loodblauw is. De be- trekkelijk korte beenen zijn donker, maar aan den buitenkant bedekt met een laag witte veertjes, die tot op de teenen zich uitstrekken. Er zijn aan elk been vijf teenen, omdat de achterteen dubbel is. De huid is blauwachtig zwart als van de echte negerhoenders/, van- daar dat ook het vleesch donker van kleur is, hoewel goed van smaak. De hennetjes geven een flink geelachtig eitje, maar niet bij zonder veel. Zij worden zoo goed als zon der uitzondering broedsch. Als broedsters en verzorgsters van kui- kens zijn ze onbetaalbaar en niet te over- treffen, waarom zij vooral gehoude nworden door die liefhebbers, die ook fazanten, pa- trijskwartels, siereendjes en ander fijn en duur gevogeltje fokken. Men kan aan deze zijdehennetjes de allerkostbaarste eitjes toe- vertrouwen. Het fraaie witte donskleed kan alleen zuiver wit en cnbesmet gehouden worden, als men zorgt voor een zindelijken zandbodem in de ren en blank zaagsel op de mestplank. Ook is het goed voor deze diertjes in de nest- bakjes een dikke laag droog frisch zaagsel (niet van eikenhout) te doen, natuurlijk met een kunst-ei er in. Het temperatment der zijdehoentjes is uiterst bedaard, waardoor ze dan ook zeld zaam mak worden. De zachte zijdeveeren vereischten onvoorwaardelijk een totale af- dekking der ren, zoodat ze niet bloot staan aan regen of vocht. De witte hygroscopische veerenWorden dan geelachtig en verliezen hun donsachtig'heid. Men laat zc dus slechts bij zeer droog weer buiten. Bij kruising met andere rassen blijkt het btauwe bloed zeer erfelijk. Tot de fouten bij dit ras rekent men enkele kam, o'nbevederdie beenen, gemis van een dubbelen acbtertuin, stugge bevedering en rood aangezicht. StadsBiieuws JAPANSCHE ZIJDEHOENDERS. Een bezwaar, dat sommigen aanvoeren tegen het houden van krielen is, dat de eitjes zoo klein zijn. Bij sommige rassen is dit vooral in het eerst legjaar niet tegen te spreken. De dwergvormen dej" middelzware rassen echter bewijzen door hun eitjes van veertig gram en daarboven, dat deze be- schulldiging hen niet treft. Zoo bestaat er OEMEENTELIJKE DIENST DER WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers (geefsters) en werknemers (neemsters). Voor vrouwelijk personeel ingang deur ad- ministratie. Geopend van v.m. 91 uur n.m. en n.m. van 4—5 uur. 's Zaterdags al leen van 91 uur. Voor werknemers uitslui- tend van v.m. 912 uur en Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. De ambtenaar van bovenge'noemden dienst maakt bekend, dat heden de navolgende werkzoekenden zijn ingeschreven 1 bankwerker, 1 bedrijfsleider, 1 boekbin- der, 3 boerenarbeiders, 3(1) broodbakkers, 1(1) chauffeur, 1 choc, bewerker, 10(2) grondwerkers, 1 hotelbediende, 3 kantoorbe- dienden, 1 kellner, 2(1) kleermakers, 1 kok, 1 kuiper, 1 loodgieter, 2 mach. houtbewer- kers, 1 machinezetter, 1 machinedrijver, i magazij. bediende, 15 metselaars, 2(1) meu- belmakers, 1 monteur, 16(4) opperlieden, 14(2) pakhuisknechts, 1 joianohersteller, 1 plaatwerker, 3 reizigers, (1) scheepstimmer- man, 13(1) schilders, 6 schippers, 1 schoen- maker, 21(3) sigarenmakers, 2 sig. sorteer- ders, 1 stager, 3(1) smeden, 1 stoker, 2 straatmakers, 5 stucadoors, 17 timmerlieden, 5(1) tuinlieden, 4 voegers, 2 wlnkelbedien- den, 1 wisellooper, 1 zadelmaker, 93(25) losse arbeiders, 5 werksters. De tusschen haakjes geplaatste ciifers heb ben betrekking op de bij de werkverschaffing tewerkgestelden. Geplaatst: 1 electricien, 5 grondwerkers, 1 loopjon- gen, 1 metselaar, 1 monteur, 1 stucadoor, 3 timmerlieden, 18 losse arbeiders en 2 werk sters De ambtenaar voornoemd, A. KLEIJMEER. Alkmaar, 5 Februari 1927. GEMEENTEBUREAU VOOR ADV1ES BIJ BEROEPSKEUZE. Doelenstraat. Geopend op Maandag- en Donderdag avond van 7—8.30 en op Woensdagmiddag van 24 uur. Advies kosteloos. Het Hoofd van den Dienst, J. G. HAREMAKER. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1927. Op 6 Februari zal geopend zijn de apo- theek van den heer Dr. H. Hartong van Ark, (firma Molenaar), Langestraat 1. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 9 uur) tot den vol- gemden morgen 8 uur. In de apotheek, we Ike Zondags g-opend is, wordt gedurende dc daaiop volge«-Jc week de nachtciienst waarger.omen. OPENBARE UITYOERING ZONDAG 13 en DOXBERDAG 17 FEBRUARI 1927. zoudt U een onbekend merk RIJVVlEL koopen, terwgl wij U de Burgers E. N, R,, Magneet, Brennabor, Gekla eu meerdere bekende merken Rijwielen met. Reputatie leve- ren voor denzell'den prijs dien U voor een Rijwiel met fantasie-merk betaalt. Ook vertegenwoordigen wij de beste fabrikaten iu Naaimacbines, Gramoioons en Kinderwagens. Buitendien leveren wij al onze artikeleu op zeer gemak- kelijke betalings-condities. Ziet onze etalages. Groote sortedring onderdeelen Speciale Reparatie-inriohting. LA AT 148, hoek Krebbesteeg. TE KOOP ot TE HUUR: in welvarend dorp in N.-H., aan den Rijksstraatweg. Pr. brieveu onder letter R 1?2. bureau van dit blad. HUIZEN en BOUWTERREINEN Te bevr. RROUWER en GLAS, HEERENWEG. EEN NIEUW TE BO LIVEN met FLINKE SCHUUR en 1—life 2 of 21/, H.A. BEST WEILAND, vlak bij Alkmaar en Groenten- veiling. Brieven onder lett. D 142, bureau van dit blad. zal'op MAANDAG 14 FEBRUARI 1927, des middags 2 uur precies, in Cafe P. BLAUW, Marken-Binnen verkoopen ten verzoeke van den Heer P. ROL waarin stalling voor 13 stuks vee, gelegen in het centrum van Marken- Binnen, met erf en grond, groot 13.78 aren. Geschikt voor diverse doeleinden. Aanvaarding vrij van huur. SOHEBMERHOKN. zal op Woensdag 9 Februnrt 1927, 's avonds 7 uur, in het cafe van den Heer J. KOSTER te Scher- merhorn publiek verkoopen aldaar, groot 2 A. 10 e.A., in tweeen verhuurd a f2.25 en f 1.23 p. w. Eigendom van mej. SCHRIIIKEN—SCHOTZE. te SCHOORLDAM, zal op Woensdag 16 Februari 1927 des avonds 6 uur, in het koffie- huis van den heer P. LANGEDIJK, ,te BURGERBRUG, gem. ZIJPE, publiek verkoopen: Twee perceelen uitmuntend liggende aan de Kluft van dan West-Frieschen dijk, te Zijpe, ies- pectievelijk groot 36.50 A. en 51.10 H.A. Eigendom van het Geostmw Ambacht. Aanvaarding bij de bettling. Wiit gij een mooi model, solied gebouwd en licht varend VAARTU1G, zoo besielt het dan bij de Werf „Voerwaarts" te Wesl-Graftdjjk, e* gij komt goedkoop klaar. Tevens TE KOOP een zoo goed als nieuwe 22 tons YLET, en ie aanbouw een YLET van 23 ten en een KOEPLAT. Aanbevelend. TH. v. d. BBLDT. te ALKMAAR. Mr. J. W. VAN"DER HEIDE, notaris te Alkmaar, is voornenwns op WOENSDAGEN 9 FEBRUARI 1927 bij opbod en 16 FEBR'UARI 1927 bij alstag, telkens des avonds 7 uur, ia het cafe ,,'t Gulden \0ies" ie Alkmaar van den heer W. Mooij in het openbaar te verkoopen: 1. Een VVERKPLAATS met ERF, en BOVENWONING te Alk maar aan de Mient no. 31 hoek Vischmarkt groot 1.13 aren. Eigendom van en bewoond door den heer P. Oudt. 2. Het eeuwigdurend crfpachfs- recht van den gTond met de daarop staande drie HUIZEN aan het Kwakelpad nos. 18, 1.9 en 20, te Alkmaar, samen groot 14.20 aren. Eigendom van den heer J, Schrieken. ft 3* Een WOON- en WINK El-"" HUTS met ERF te Alkmaar aan de Spoorsfraal no. 7 groot 85 cenuaren. Onbevvoond er, eigendom van den heer J. Soijder. te Heer-IIu?owaard. notaris te Alkmaar, is voornemont op DINSDAG 8 FEBRUARI 1927, des avonds 6 uur in het Caf6 „d» Zwaan" van den heer A. RUS t« HEER-HUGOWAARD, in het open- baar te verkoopen: Een geheel niemve met Kooldorsch- en Yeestailing, Schuren, benevens daaraan gunstig gelegen uitmuntend BOUW- en WEILAND aan den Middenweg in de kom der gemeente Heer-Hugo- waard, ter grootte van 5. 88.50 H.A. Te veilen in diverse perceelen en combinatien. Eigendom van mojuffrouw de wad. K. DEN HARTIGH. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden notaris, bij tvien tijdig teekeningon verkrijg- baar zullen zijn. Inmiddels uit de hand te koop. SIST PASCBlil zai op Donderdt^g 17 Febr. 1927, 's avonds 6 uur, in liet kofflohuis van den heer H. GERRITSEN t.e St. Pancras publiek verkoopen: diverse perceelen te SINT PANCRAS, samen gioot 1.30.80 H.A., iaatst in huur bij de heeren W. SNEL en G. en D. HART- MAN. Te veilen. in perceelen ea in com binatie. Aanvaarding itij de betaling der kooppentiingen. Eigendom van de familie BACKX. te Schoorldam, zal op Zaterdag 26 Februari 1927, des middags 12 uur, in hei Kofliehuis van den Heer HKCKER, Yerdronkenoord achter de Vischmarkt te ALKMAAR, publiek verkoopen: Een ceertaeiiouwdc, nterke waarin Mailing voor 17 etnkn fio"rr.vee, Paardenstal en Beet, met perceelen uitmuntend in de Woude, gemeaote Akeraioot, tazamen groot 10.36.30 H.A. Fen perooel uitmuntoBd genaama „Boonakker", aldaar, ge- meeute Uitgeest, groot 54 aran 20 centiaren. Behoorende tot de nalateasekap van dsn-Heer Jb. REP. Aamaarding huis, boat an arf 1 Slei 1927, landt:rij«n dadeljjk.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 9