Hisisieralasrcd L. Fraabeuberg, Alkmaar. Tooneel. IPa^ktbeHchten Ingezonden stukken Sport AdvertentiSn LICHT OP! Hedenavcnd voor ri] widen en motornjtm- gen te 5.19 uu.r licht op. Voor rij- en andere vocrtuigen een lxarf j «mr later. KOSiBARE KLOK GELEGATEERD Uit Groningen werd aan da Crt. gemelii: .Wijlen mej. 1. R. Tonkea ,tcn behoeve van den Staat der Nederlanden aan de cura- toren der Rijksuniversiteit alhier ter plaatsing in het gebouw der academic, gelegatcerd een iecstbare zeventiende eeuwsche staande klok. Deze ldok is een bijzonder frapi exemplnar. Boven de wijzerplaat is een klein planetarium gep'laatst, Het uurwerk heeft een plaats ge lt rege nin de curatoren-kamer. GRONINGEN'S ONGEBOREN i BEROEMDHEID. Men wedijvert te Groniagen met elkander am de komst van het lOO.OOOste Groningcrtje in dit aardsche tranendal met een zoo onbe- zorgd mogtelijke prille jeugd te beloonen. Thacrs heeft een melkinrichting gednrende lici.d'erd dagen een liter roHjc toegezegd. ,Wie zal de gelukkige wezen TYPOGRAFIE EN ZIEKTEGELD- i REGELING. I ,,Het Tarief", officieel orgaan van de Fe derate der Werkgevers-organisaties ia het Boekdrukkersbedrijfoverweegt V. R.(Mr. Dr v. Rijn) dfe mogelijkheid dm, voor't geval de Ziektewet wordt ingevoerd, voor de typogra- fie een groote ziekenkas op te richten, welke door de 1 eiders van patroons en arbeiders sa- imen wordt bestuura. Daarbij zuilen, volgcna dea sehrijver, echter tal van vragen rijzeu In de eerste plaats het simulatie-gevaar. Zai de onderlinge controle der arbeiders voldcen- de zijn of moet een medische controle aan de kas worden toegevoegd. De sehrijver spreekt ten slctte den weosch uit, dat doze en an dere, nader in het orgaan omschreven pro- blemen, 'door patroons en arbeiders zullen worden b era den. jl GEEN POKKEN AAN BOORD VAN DE „HUMBER". Uit een bij den geneeskundigen dienst fe Rotterdam ontvangen telegram uit Schot- land is gebleken, dat de jonge matrons, die tot de bemanning van de sleepboot „Hum- ber" behoorde en die in een ziekenhuis in Schotland werd opgenomen, omdat vermoed werd, dat hij aan pokken leed, gelukkig niet aan deze gevreesde ziekte lijdende was, doch aan mazelcn. De ^manning van de „Hum- ber', die in den observatiepost aan den Schie- damschendijk was geisoleerd, is thans weer vrijgegeven. MISLUKTE POG1NG TOT BEROOVING. Zaterdagmiddag heeft te Rotterdam op den Coolsingel een brutale behooving van een'kan toorbediende plaats gehad. Te ongeveer kwart voor 12 wilde, naar de Telg. meldt, de 16-jarige kantoorbediende J. H., wonende Jacob Catsstraat, aldaar, zich naar het kantoor van de firma Cohenv. d Berg begeven, welk kantoor is gevestigd op de le etage van pand 23 aan den Coolsingel. Nadat de jongen de trap van dit panel een eindije was opgeloopen, hoorde hij een man achter zich, die vroeg of hier mijnheer v. d. Berg woonde. De jongen bleef stil staan, maar nog voor hij had kunnen antwoorden, werd hij door den ombekende vastgegrepen, waarna hem do tasch, die hij onder den arm droeg en welke een bed rag van 40 en enke- le papieren bevatte, werd ontrukt. De man maa'kte zich ij lings met de tasch uit de voeten, en sprong op een fiets. De beroofde kantoorbediende rende naar buiten en onder het geroep „Houdt den dief" werd een wilde jacht op den dader begonnen Een chauffeur slaagde er in den diet op den Coolsingel zoodanig in het nauw te brengen. dat hij van zijn fiets moest stappen en zijri buit loslaten. Daarna wist de man nogmaab te ontsnappen, maar hen werd andermaal in gehaald en ten slotte door een politie-agent gearresteerd. In optocht werd hij naar het politiebureau Groote Paauwensteeg gebracht en daar in be waring gesteld. Het was de 23-jarige werklooze kantoorbe diende M. M. Hij heeft een voltedige bekente- nis afgelegd. Door werkloosheid was hij tot zijn daad gekomen. DIEFSTAL. De particuliere klerk ten kantore der regis- tratie te Heerlen, W. S., een Duitscher, die Dinsdag voor het laatst op het kantoor aan- wezig was, heeft de wijk naar Duitschland genomen. Dinsdagavond had hij met koffer en Meeren de ouderlijike woning verlafen, zeg- gende dat hij naar een bal te Aken ging. Met door S. verduisterdle bedrag loopt, zooals tot Zaterdag kon worden vastgesteld, door controleerin'g der boeken, ten minste 3000 BRAND. Dinsdagavond heeft in de woning van J. Schipper, Rosestraat 122 te Hilversum, een uitslaande brand gewoed, die zich ernstig bet aanzien, omdat zidi achter de woning een op- slagplaats van hout en electrom* >toren be- vindt. Door het krachtig ingrijpen van de brand weer bleef de brand beperkt tot de voor- en achterkamer. De laatste brandde geheel uit. De bewoners waren afwezig. De oorzaak is onbekend. v, ZEVENJARIGEN PER AUTO v OP AVO'NTUUR. VUit Leerd'am wordt aan de Crt. gemeld: r* Zaterdagmiddag stond aan het station al hier de vrachtauto van den heer De W., die een paar reizigers naar Utrecht zou bnengen. Eenige personen, die achter den auto stonden en in de meening verkeerden, dat De W. naar zijn woning zou rijden, tilden drie jongens van omstreeks 7 jaar, die ook bij den auto stonden, achterin. In plaats van naar huis, ging het echter full speed naar Utrecht. Daar aangekomen, beiflerkte de chauffeur tot zijn sehrik de drie jongelui. Aangezien hij, voor hij terugreed, eenige boodschap'pen moest doen, drukte hij ze op het hart, bij den auto te blijven tot hij terug was. Bij zijn te- rugkomst was echter een van de drie gevlo- gen, De twee anderen vertelden, dat hij op een anderen passeerenden vrachtauto was geklommen. Nu besloot De W. er de politie van in kennis te stellen. Toen hij even later met een agent naar den auto kwam, kreeg een van de twee over- geblevenen het zoo benauwd, dat hij het op een loopen zette en weldra tusschen de me- niete verdwenen was. Na eenigen tijd van SCHRUFMACHIIHE -LINTFM, -CARBON, -GUM, -DOORSLAG- PAPIER, -COPYHOUDERS. vergeefsch zoeken werd .en met den eenig overgeblev.ne naar T "eldam terug te rijden. Hier werden de oudcrs der kinderen van het gebeurde in kennis gesteld1, Onmid- dell ijk togen de vaders per particuMercn auto naar Utrecht. Toen ze even- buiten Leerdam waren, bo-tste de wagon, echter tegen een boom, zooda-t verder rijdni onmogelijk werd. De heer De W. bond focn aa-i met zijn vrachtauto nogmaals na.:~ 'rec' t le rijden. Bij aankomst aldaar hieer cat uit Jutfaas bcricht was gekomen, dat een jongen was aangehouden, die achter op een auto zat. Voi- gens si'gnalement was dit een der vermisten. Na geruimen tijd in angstigc spanning te hebben gewacht, kreeg de vader van num- mer twee berieht, dat zoonlief te Bunnilc was gepa-kt. GASVERSTIKKING. Doordat de 84-jarige juffrouw J. Berghuis, wonende aan den Stationsweg te Leiden, na het nemen van een bad de gaskraan had open laten staan, had zich zooveel gas in de kamer verzameld, dat zij door gasverstikking om het leven is gekomen. Toen zij langer wegbleef dan gewoonlijk, is het personeel op onderzoek uitgegaan, doch de levensgeesten bleken toen reeds geweken te zijn. TOCH NOG GERED. Gistermiddag vicl te Bodegraven een klein jongetje van de fam. Walraven al spelen-de in de Rijn. Het kind werd met den sterken stroom meegevoerd. tot dat het onder de klei- ne boogsluis bleef haken. Het sch-een onmo gelijk het te redden, omdat geen vaartuig on der den bcog door kon, wegens den hoogen waterstand. Het jongetje hdeld zich echter gced vast en toen men hem eindelijk een lan- ge schippers-vaarboom had toe gestcken, greep hij aezen stevig vast, zoodat hij uit zijn benarden toestand kon worden gered. KORTE BER1CHTEN. Don-derdagmiddag is de 5-jarige A. W. uit de Isaac Hubertstraat bij hot spelen in de Spiegeltrrissestraat te Rotterdam onder een met een paard bespann-en vrachtwagen ge- raakt. Zij kreeg een van de voorwielen over hrt lichaam en werd met ernstige inwendige kneuzingen in het ziekenhuis aan den Berg- weg icr verpleging opgenomen. Zaterdag- avond is zij aan de gevolgen overled-en. De Chrisitelijke psychologische centrale voor school en beroep heeft Zaterdagmiddag te Utrecht een algemeene kd-envergadering gehouden. MSgjMWS UIT SCHOORLDAM. Naar wij vernemen herdenkt de Dilettan- tenclub „Cas Ge-noegen" deze maand haar 10-iarig bestaan. Ter cere van die gelegenheid zal zij op Zondag 13 Februari in de versierde zaal van den heer Ter ftirg een open-bare uitvoering geven. Tea to-oneele zal worden gebracht: „Tante Jutta", een dolle klucht in drie be- drijven. Daar deze club hier cn A do omgevinig een goeden naam heeft verwo. :i, "twijfekn we niet of den bewoners van Sclicorldam en om- geving wacht weer een aangenam-e avond. UIT NOORDSCHARWOUDE. De laatste jaarvergadering van Tuinbouw- beiang stond in het teeken van de algemee ne malaise, althans wat openen en jaarver- s-lag betrof. l'och g-eiuigd-en de verschilknde mededee- lingen van een opgewekt vereenigingslev-en. De vergadering was door 85 leden bezocht. Het jaarverslag wees op den niet beloor.- den oogst en vroege kool opbrengst. De fcloemkoolopbrengst heeft zeer geleden door de draaihartigheid en ook de herfstwitten gaven een slecht-e uitkomst. De winterkool zal hetzelfde resultaat geven als het niet spoedig beter wordt. Het ledental is met enkelen toegenomen en bedraagt 196. De cursus in bemestings- leer is uitstekend geslaagd, die van den tuln- bouweursus doet het minder goed, waarom overwogen wordt daarmee eens een paar jaar te wachten. De verschille-nde aankoopcommissies heb ben weer goed werk gedaan en voor voor- deelige prijzen ingekocht. De cooperatleve aankoop werd ten zeerste geprezen zoowel om kwaliteit en gewicht als om prijs. Om het valfen van mooie kool tegen te gaan werd getracht een voldoende hoeveel- heid eenjarig koolzaad beschikbaar te krij- g-en. He rekening van den penningmeester s-loot met een nadeelig saldo van 233.87 waar- door het financieel bezit gedaald1 is tot 1796.32. Door den heer Mallekote werd daarna een inleiding gehouden over de vaillers in de kool, waarbij door hem aanbevolen werd het nemen van bestrijdingsproeven met Germi san en Uspulin. Beperkte proeven zijn met de eerste reeds goed resultaat genomen. De heer J. Ootjers deed daarna mededee- lingen over het winnen van bloemkoolzaao in Italie. Hij wees er op dat twee geleden 14 soorten zaad zijn aangesehaft en uitgezet in den proeftuin te Alkmaar, in de Streek en in Noordischarwoude. Het resultaat daarvan was dat 3 mummers uitblonken. Met deze 3 soorten zijn in de Streek -en in Italie opndeuw proeven genomen met uitnemend resultaat. In-middels wordt wederom een zeer sterke selectie en een kunstmatige bestuiving toege- past. Het zaad hiervan uit de proeftuin in Italie wordt uitsluitend voor ons land beschikbaar gesteld. Daarna werd verslag uitgebracht van de kunstmestcommissie waaruit bleek dat door de 59 leden 217061 K.G. betrokken is voor een bedrag van 19908.24. 874 manden zijn aangekocht voor 794.5G terwijl verder nog voor 206 .SO broeiraam- glas met lijsten geleverd werd. Als bestuurskden werden herkozen de heeren J. Ootjers en C. Keeman. Aan de algemeene vergadering zal worden voorgeste-ld om de uien voortaan in den zak te keuren inp'aats van de zak om te storten. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadermg werden gekozen de heeren C. Keeman, k. Wagenaar, H. Reek, K v. Dijk, W. Wagenaar, P. Swager Kz., A. Barten en J. Heeman met de heeren V de Geus en P. Blokker als plaaisvervangers. Noord-Hollatidsch Revuegez^l- schap te Gastric urn. „Rc chwte", revue in 3 bedrijven. Onwillekeurig cknkt men bij een revue aan het roemruchie „drogc zand". Bij de revue „Reclame", die gisteravond door net Nocrd- Hollandsch rcvuegezelschap van c stricum in ,,'t Gulden Vlies" alhier werp oooevoei'O, denkt m*.-n aan nog „dioger zancia.- ngezkn het verband hier absoluut zoek is. Er is een inassa tafreekn en eui commere, plus twee comperes hebben ook hier een ko- mische tevens inkiden-de funciie, maar alies wat los en vast is wordt er met de haren bijgeslc-ept om deel le hebben in de handeling Van links en rcchls van her- en der- waarts zijn objeckn gekozen, die dienen moe- ten om op zoo aangenaam mogelijke wijze de bedrijven „vol" te krijgen. „Reclame" heet de revue en reclame beoogt ze. Reclame voor de Nederlandsche pers, voor de badplaatsen, voor onze mijnindus- trie, voor de Noord-Hollandsche boter, voor de mclk-controle, voor Delftsch aardewerk enz. De opvoering stond op het peil van matig dikttantisme. Verschilknde tafreekn waren zeer leuk geensceneerd. De costumes naar wij vernamen zijn deze welwillend afgestaan door den heer Henri ter Hall -hadd-en te- recht veel bewondering. Tafreekn, die de bij- z on dere aandacht verdi-enden, uit hoofde van hunne originaliteit of ensceneering, waren b.v. „het zeetafreel" met onmiddellijlc daarop cen zeer verdienstelijk gezongen duo „Schooiertjes", ,,de mijnwerkers," „de mili- tairen", „Delftsch aardewerk" (een dans) en „polkahaar". De finale bracht aile m-edewer kenden op het tooneel, die gezamenlijk een slotkoor zongen. Wat de bovenbedoelde driehoofdiperso-n-en betreft, moet gezegd, dat zij het publiek aardig wistcn bezig te houden. Ze jiadden- heel veel leuke zetten- en- grappen, waar meer- malen daverend om werd gelachen, al waren zij dan niet al tijd oorspronkelijk. Een bijzon der geestige vondst was het „museum van herinneri-ng." Luid apnlaus ging op t-cen Lu cas een der comperes van een speel- goedtreintjc beweerd-e dat het een vliemachi- ne waralthans voor de Alkmaarders. Hij mctiveerd-e dit door te zeggen, diat er in Alkmaar een auto riidt, waarop .,tram" staat. Iedereen gelooft inderdaad dat het een tram is, zelfs d'e gemeenteraadsleden, omdat ze de .,tram" subsidieeren. Zoo had Lucas meer geestige ding-en. Ook als kapitein was hij goed. De commere vol- deed eveneens, terwijl de Amerikaansche professor meermal-en verdienstelijk werk le- verde. Het publiek, dat niet heel talrijk was, heeft, dunkt o-ns, wel genoten en verscheide- ne roalen s-pontaan geapplaudiseerd. De auteur van de revue werd door de execu-tanten aan het slot „op handen gedra- gen". Een aparte vermelding verdient het or- kestje, dat uit vier personen beston-d en waarvan vooral den eersten violist een bij zonder woord1 van lof toekomt, voor zijn ent-housiaste leiding. Een geanimeerd bail was het traditioneek slot. Gh. Opgave van de directie van het markt- wezen te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 31 Jan. tot en met Zaterdag 5 Februri. Kippen per stuk 1.252.75, Kuikens per siuk 0.75—/ 2.50, Eenden per stuk 0.75—/ 2, Konijnen per stuk f 0.40 4.50, Eenaen-ei-eren per 100 stuks 7.50, Kippeneieren groothandel 78, idem kleinhandel 6—/ 8.25, jonge kippen 1.50—/ 2.50, sla-chtduiven 0.12H tot 0.?0. ALKMAAR, 7 Febr. 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aangtvoerd: 30 Vette koeien 250—/ 400; 4 Vette kalveren 40140Vette kalveren p. ned. pond 1.39'1.50.93 Nuchtere kalv. (slacht) 1618;'532 Vette Varkens zware p. ned. pond 0.620.65; Zouters per ned. pond 0.62—/ 0.63. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 7 Febr. Op de heden ge houden veemarkt waren heden aangevoerd: 520 vette koeien le kw. 0.921.04, 2e kw. 0.80—/ 0.92, 3-e kw. 0.70—/ 0.80 per K.G. slachtgewicht, mindere soorten 0.60—/ 0.70, 124 melk- en kalfkoeien 300450 per stuk, 105 vette kalveren le kw. 0.84—/ 0.94, 2e kw. 0.70—/ 0.80, 3e kw. 0.580.70 per K.G. levend ge wicht, 102 nuchtere kalveren 1017 per stuk, 118 schapen 2533 per stuk, 500 varkens Holt, le kw. 0.740.75, 2e kw. 0.730.74 per K.G. slachtgewicht, Overz. en Geld. 0.74—/ 0.75, 2e kw. 0.73 tot 0.74, enkele hooger, vette varkens 0.70 tot 0.73, 73 paar den 100—/ 225 per st. AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM, 7 Febr. De aardappel- prijzen waren heden: Zeeuwsche eigenhel- m-ers 44.20, Zeeuwsche bonten 5.10 tot 5.30, Zeeuwsche blauwen 4.90— 5.10, Hillegommer Zandaardappels 5 5.50, Spuische eigenheimers 44.20, Spuische eigenheimers pooters 3.10— 3.30, Bravo's 4 254.40. Aanvoer ladingen, 2020 H.L. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 5 Febr. 900 K.G. Wortelen 33,. 99000 K.G. Roode kool le soort 2.204.10, 2e soort 0.702, 10700 K.G. Gele kool le soort 2.10—/ 3.60, 2e soort 0.70—/ 2, 59000 K.G. Witte kool (Deensche) 1.60—/ 4, 17300 K.G. Uien: Uien 3.80—/ 4.20, Drielingen 2.80—/ 3.70, Nep 2.80, altes per 100 K.G. BOVENKARSPEL „De Tuinbo-uw", Februari 1927. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 5—/ 7.30, II 3—/ 4.30, III 2—/ 3, Roode kool 1.30—/ 3.20, Witte kool 1.40-/ 2.90, Gele kool 1.80 tot 3, Uien 1.40—/. 2.05, Drieiingen 1.20—/ 1 40, Nep 0.80, Spruitlcool 1.70 WARMENHUIZEN, 5 Febr. 1927. Roode kool le soort 2.20-4.10 2e soort 1.20—/ 3.40, uitschot 0.60—1, Gele kool le soort 2.303.50, 2e soort 1.80—/ 2.80, uitschot 0.702.20, Deensche witte kool le soort 2.203.60, 2e soort 1.90—/ 2.10, uitschot 1— /-1.60 Drielingen 2.702.80, Uien 3.70 3.90, Grove Uien 3.904, Peen 2 60. Aanvoer: 77.100 K.G. Roode kool, 17.400 K.G. Gele kool, 32700 K.G. Deensche witte kool, 7800 K.G. Uien, 600 K.G. Peen.- NOORDSCHARWOUDE, 5 Febr. 17100 K.G. Uien: Uien 44.40, Drie lingen 3.403.80, Nep 2 70-/ 2.80, Grove Uien 3.704.30, 2200 K.G. Peen 2.90—3. 123400 K.G. Roode kool 1.30 tot 4.20, Doorschot 1.20—/ 3.50, 45300 K.G. Gele kool 1.60—/ 3.50. Doorschot f 0.702.90, 90200 K.G. Deensche witte kool 2.30—3.90, Doorschot 1.80— 3.70, alles per 100 K.G. Buiten veraniwoordeli]kheid van de Redai- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er meae instemt.) Alkmaar, 5 Februari 1927. Geachte Redactie, Vergun mif s.v.p. een bescheiden plaatsje in uw blad tot het rechtzetten van een moge- lijk verkeerden indruk, die zou kunnen vol gen uit uw persbericht van Vrijdagavond j.l., waarin o. a. mijn naam wordt gencemd als candidaat voor de a.s. gemcentcraadsver- kiezingen. Daar ik op die vergadering aan- wezig was en dus n'iet vicl ender de uitzon- dering, die voor cen twectal niet present zijn- de candidaten werd genoemd, volgt uit uw oerichtje van gepassecrden Zaterdag, waarin verklaard wordt, dat ik mii niet beschikbaar wensch te stellen, dat ik Vrijdagavond toe- ziegging heb gedaan en den volgenden dag mij heb teruggetrokken. Ik stel er prijs op te verklaren, dat ik geen cnkcl ooigenblik, endanks de herhaalde ver- zoeken, er ook maar op heb gczmspceld dat ik een candidatuur zou aanvaarden, doch ui- tcgendeel steeds pertinent heb geweigerd. Veel op de vergadering aanwezige perso nen spraken dan ook hun ergenris er over uit, dat uw berichtgever, buiten voorkennis van zijn of haar bestuur, een persbericlit lanceert, waarvan hem perse de onjuistheicl moet zijn bekend, daar mijn wcigenng zeei nadrukkdijk is geweest en dour niemand kofi worden misverstaan. U zult begrijpen, dat het in de schoeneti schuiven van een dergelijke wcei iuiaiuichtige houding niet prettig aan doet. U vriendclijk dankzeggend voor de mij verleende plaatsruimte, teeken ik met de meeste hcogachting, Uw dw. dnr.. DE RAAT. (Van een tweetal heeren, die de verga.> ring hadden bijgewoond, on tv me en wij de verzekering, dat ook de heer De Raat iot de candidaten behoorde. De heer De Raat meende, in overleg met den voorzitter van de afdeeling, ons nog geen inlichtingen te kun nen verstrekken, omd'at hij het gewcnscht oordeelde, dat eerst bekend werd of de met aanwezige candidaten al of niet een candida tuur zouden aanvaarden. De heer De Raat had ons wel verziekerd, dat hij geen candidatuur gewenscht had, doch bij ons vertrek verteldfe hij ons nog, dat bij het bekend komen van de candidaten wel verrasstogen naar voren zouden komen. Toen nu personen die het kond'en we- ten en die in het geheel niet konden begrij pen, waarom dfe voorzitter er bezwaar tegen had, cm althans de namen van hen, die een candidatuur hadden aangenomen, bekend te maken ons ook den heer De Raat als candidaat noemdeo, konden wij veronderstel- len, dat dit de verrassing was waarop de heer De Raat doelde en publiceerden wij ook zijn nanm. Ons berieht van Zaterdagavond beoogde allerminst dea heer De Raat in een weerhaan- achtige houding voor te stellen. Wij namen reeds toen aan, dat hij niet tot de candidaten behoorde en hebben daar ook melding van gemaakt. Volledigheidshalve wijzen wij er dus nu nog eens op, dat de heer De Raat reeds op den avond van de candidaatstelling een can didatuur heeft geweigerd. Red. Alkm. Crt.) schon Mulders schoot jammer Tuist tegen den i '1 er aan. Er kwamen nog andere kan- sen, maar steeds was de W. F. verdediging iets viugger bij den bal. Een snelle uitval van W. F. bracht haar nog een vierde gpal en toen de scheidsrechter het einde aankondig- de had W. F. onverdiend met 42 gewonnen. Bij W. F. was v. d. Zel in't doel heel goed De backs wistcn vaak te redden, doch zij plaatsten de bhllen slecht. Zoo was het ook met de half-linie. In de voorhoede vlotte het samenspel soms heel aardig. De vleugels wa ren goed en de midvoor v. Es zat er voort- durend fanatiek op. i Bij Alcmaria heeft Schut enkele moeilijke ha lien heel goed gehouden. Janson was veel beter dan de vorige week. Hij had minder last van zenuwaehtigheid. In de middenlinie deed invaller v. Wierlngen meermalen aardige din- gen. Klinkhamer en Porssius voldeden goed. In de voorhoede had het binnentrio beter df kansen mbefen benutten. De andere uitslagen in 2 A. waren: Hol- landia—V. V. A. 2—1, Helder—Bloemendaal 8—4, Schoten—K F. C. 2—4. De stand is nu reworden als volgt: Haarlem in 9 4 3 38—22 22 W. Frisia 1? 9 2 4 44—29 20 K. F. C. lo 8 4 4 34—25 2C Zeeburgia 15 7 3 5 37—20 17 Alcmaria 16 7 2 7 4441 If Helder 16 6 3 7 42—53 IJ Hollandia 16 5 3 8 30—37 12 Blcemend. 17 4 5 8 28—41 12 V. V. A. 13 5 1 7 46—40 11 Schoten 16 3 3 10 30—51 De strjjd om de laatste plaats te ontloopen zal wel gaan tusrehen Schoten, Bloemendaal er, V V. A. waarbij Schoten de slechtste kan sen heeft. Andere behmgrijke uitslagen van gister waren ncg: Stormvogels— H.V.V. 3—3 Ajax is nu kampioen. Gcoi—R.C.H. 25 H.V.V. zal nu degradatiewcdsti'jden moeten spelen Feijenoord—U v'.V, 73 E-io—H. F, C. 1—1 H. B. S.—A. S. C. 7—2 Z. F. C.Spartaan 54 H. V. C.—D. E. C. 1-2 D.E.C. is kampioen. Afd. III. Enschedc—Robur Heracles—-E. Boys VOETBAL. Alcmaria Victrix-West-Frisia 2—4. Duze vooral voor W. F. zoo belangrijke wedstrijd werd gisferen ten aanschouwe van een flink publiek gespeeld. 't Was de laatste thuiswedstrijd voor de competitie W. F. won ten slotte met 42 doch alleen 'doordat zij wat geiukkiger was en enthousiaster werkte. Alcmaria verscheen noodgedwongen met vijf invallers. Zij moest zelfs met tien man begin- nen. Haar spel was echter soms heel aantrek- kelijk en menigmaal verkeerde het W. F. doel in gevaar. Het spel dat de Enkhuizerploeg gisteren hier liet zien, was eigenlijk een te- leurstelling. Wij hadden van het elf tal, dat nog kans heeft op het kampioenschap van deze sterke afdeeling, inderdaad meer ver- wacht. Men decide ons van Enkhuizer zijde mee, dat W. Fr. gisteren al heel slecht op dreef was. Wij willen dus maar hopen, dat de ploeg beter kan, anders zal er van succes in eventueele prom0tiewedstrijden absoluut geen sprake kunnen zijn. Maar W ,F. is zoo- ver nog niet. Haarlem behoudt nog steeds de beste kansen. Als zij haar beide nog restee- rende wedstrijden wint, kan W. F. als zij alles wint (nog drie wedstrijden) slechts ge- lijk met haar komen., Voor de rust werd er slechts een goal ge maakt en wel door W. F. niet lang na het begin. Aan weerskanten werden daarna tal van kansen gemist. Na de hervatting bracht W. F. na een missen int de A. verdediging den stand op 2—0. Maar toen maakte A. een heel goed tegenpunt. Een snelle uitval van links bracht W. F. een dcrde goal, maar weer reduceerde A. de achterstandi door een prachtgoall van Mulders met een even mooien voorzet van Elfring. De aanvallen van Alc maria volgdlen elkaar nu snel op. W. F. ver- dedigdte uit alle macht. Een bijna zeker doel punt werd door hands verhinderd. Straf- 6—2 1—1 1—2 1—1 4—0 7—0 2—4 1—2 0—1 4—0 2—2 0—3 WageningenVitesse HengeloDoto Go Ahead—Z.A.C. Afd. IV M.V.V.—Roermond Noad-B. V. V. EindhovenN.A.C. BredaniaWilhelmina Afd. V. G. V. A. V —Achilla Be Quick—Fr' sland LeeuwardenVeendam W. V. V—Velocitas B. S. V.-Rood-Wit 2-5. In een wedstrijd, welke rijk was aan span- nende momenten en vooral door Rood-Wit o-Jiitterend gespeeld werd, is het die club mogen gelukken B. S. V. met 52 te slaan wat de verhouding vrijwel weer geeft. Bij Rood-Wit speelde ieder een beste partij terwijl bij B. S. V. de achterhoede op der voorgrond trad. Vrone I van St. Pancras speelde gister eea spannenden wedstrijd tegen Zeevogels I var Egmond. Uitslag 2—1 voor de gasten. Vrone II speelde tegen Heiloo II en ver loor met 61. Heden overleed te onzen huize zacht en kalm onze goliefde Vadar, Behuwd- on Grootvader de Heer JAN DE GRAAF, Weduwn. van JANNETJE KONING, in den ouderdom van 92 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, C. MIENIS. A. MIENISdk Graaf. Egmondermeer, 6 Febr. 1927. De teraardebestelling zal plaats te Heiloo Donderdag a.s., nam. 1 uur op de Oude Begraafplaats. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, onze geliefde Zuster en Tante, Mejuffrouw ANTJE HELDER, in den ouderdom van 64 jaren. Uit aller naam, Wed. G. HELDER. Alkmaar, 5 Februari 1927. Zeglis 17. Geen bezoek, geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Dinsdag n.m. 1 uur, op de Algemeene Begraafplaats. Aan alien die blijken van belang* stelling hebben betoond bij onze 25-jarige Echtvereeniging betoigen wij onzen oprechten dank. JAC. DE GEUS en Eehtgenoote. Koedijk, Februari 1927. Voor de veelvuldige bewijzen van deelneming ontvangen gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Zuster, Behuwdaus- ter en Tante Mejuffrouw ANNA CLASINA BIBO, betuigen wij ounea hartelijken dank. Uit aller naam, B. J. F. BIBO. Alkmaar, 7 Febr. 1927. i tot 2. 4—C ■in 1 11

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3