DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 32 Honderd negen en fwinfigste Jaargang 1927 DINSDAG Baal tenia n d 8 FEBRUARI t)i< nummer bcsfaaf uH 2 biaden. Dezc Coarant wordl ELKEN AVOND, behalve Zon- en Peestdagen, aitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbeialing per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door bet geheele Rijk /2.50. t Afzonderlijke en bewnjsnummers 5 cents. mm muni PRIJS DER GEWONE ADVERTENTlENi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat Oroote letters naar plaatemfmffc Brieven franco aan de N.V. Boek- en HandelsdrnkkerQ r/h HERMs, COSTER £001t» Voordam C9. Oirecteurt G. H. KRAK. Telef.nr. Adminfstratie J. Telefoonnr. Redactle 33. Hoofdredacteurt Tj. N. ADEMA* Postgiro 37060. DE MO'GENOHEDEN EN CHINA. Mac Donald's meening over de aanwezigheid der Britsciie troepen. Het woord voerend voor buitenlanders en beidersbetooging in de Albert Hall om „vre- de met China" te eischen verklaarde Mac- Donald dat als Brittannie alle voorrechtss der oude verdragen met China zou moeten opgeven, dit zou moeten geschieden door on- derhandelingen en niet door geweld van een van beidte zijden. Hij vreesde dat „deze expe- ditiemacht" naar China meer kwaad dan goed zou dcen. Brittannie diendte tot Tsjen te zeggen, dat, als er te Hankau een stuk werd geteekend waardoor geen verdere beveiliging voor Sjanghai noodig was, men de troepen recbtsomkeert zou laten maken en naar huis zou zenden. Tsjen pmtesteert legten de Brit- sche diploma lie. Het wiord voerend voor buitenlanders en Chineezen protesteerdte Tsjen tegen de dliplo- matie van Groot-Brittannie, die gelijktijdig met het cationalistische China en het feodale Peking onderhandelt. Er is tusschen het na- tionalisme en het feoddalisroe in China gee nerlei compromis mogelijk Groot-Brittannie moet kiezen tusschen een bloeiendten handel met een vrij nationalistisch China en een ien doode gedoemden handel met het feodale China. 1 De toe stand te Hankau. Een Reuter-telegram uit Hankau meldt, dat volgens de berichten de militairen de voornaamste organisators gearresteerd heb ben van de tegen Zaterdagmo-rgen beraam- de anti-Britsche betooging, die naar men me» c$edee1de, dan ook niet is doorgegaan. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Uit Japansche brcn wordt uit Peking ge- meld, dat het hoofdkwarder der verbonden noordelijke legers een onverschillige houding aanneemt ten aanzien der Amerikaansche roorstellen, waarbij in overweging wordt ge- geven Sjanghai cnzijdig te verklaren. Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat Tsjang Tso Lin den Amerikaanschen gezant heeft geantwoord, dat, hoewel hij den voor- stellen van Kellog gunstig gezind is het ver bonden leger geenerlei bepaald p'an heeft om Sjanghai tot' cnzijdig gebied te maken. Deze kwestie behoort gehee! en al tot het ressort van Soen Tsjoean Fang, den militairen be- heerder van Sjanghai en van het zuidelijke leger. Qemeld wordt, dat de troepen van Soen Tsjcean Fang, de militaire chef te Sjanghai, Soetsjau, de vooruitgcschovcn basis der Kan tonneesche legers, zouden hebben veroverd en dat de Zuidelijke verslagen troepen naar het Zuidwesten, naar de grens van Kiang soe terugtrekken. onder de equipage bevinden, zouden of alle Amerikaansche haven voor de Engelsche koopvaardijvloot gesloten zijn, of ei- zou een algemeene reorganisatie moeten plaats heb ben, wat buitengewone kosten zou veroorza- ken, daar de Laskaren goedkoope werkkrach- ten zijn. Het dcel van het wetsontwerp, dat wordt gesteund door het depart, van arbeid en den Zeeliedenbond en dat, naar men verwacht ook wel door het Huis van Afgevaardigden zal worden aangenomen, is de clandestiene immigratie van oosterlingen tegen te gaan. De wet zou niet van toepassing zijn op Ame rikaansche schepen. De houding van dten Zeeliedenbond schrijft men toe aan den wensch om de bedrijfskosten der buitenlandsche reederijen te verhoogen en ze tot die der Amerikaansche maatscuappijen te doen naderen. De bedrijfskosten der Ame rikaansche schepen zijn de laatste jaren toe- genomen tengevolge van de wettelijke maatre- gelen, die in hoofdzaak een gevolg waren van de actie van den Zeeliedenbond. EEN PROTESTBEWEGING IN GRIEKENLAND. Er heerscht in Athene een algemeene onte- vredenheid, als gevolg van het feit, dat aan de Power and Traction Company te London ccncessie is verleend vor de uitbreiding van het electrische net te Athene en Pireaus, be- nevens de exploitatie en de uitbreiding van het tramverkeer in de stad en de omstreken De transg»ortmaatschappijen en de autobus- eigenaren dreigen het werk te doen stopzet- ten; ook de vakvereenigngen hebben zich tot de Kamcr gewend met het verzoek de over- eenkomst te verwerpen. DE BELASTING OP HET WEDDEN IN ENOELAND. De bookmakers zijn het geenszins eens met de dezer dagen gepubliceerde iptimistische uitspraak van Winston Churchill, dat de be- lasting op het wedden zoo goed werkt en veel geld opbrengt. Volgens hen is het wedden niet, zooals Churchill had aangenomen, met 27 pCt. verminderd, maar -met 50 a 60 pCt. en wordt er op de renbanen ook minder ont- vangen. DE REVOLUTIE IN PORTUGAL. De minister van oorlog heeft de burgerlijke bevolking van Qporto gister gevraagd de stad te verlaten, en de algemeene beschieting aangekondigd. De opstandelingen, die in de onmogelijk- heid verkeerden tegenstand te bieden, hebben hun overgave aangeboden op voorwaarden echter, welke de regeering heeft geweigerd. Een officieuze mededeeling kondigt aan dat de opstandelingen in Opoi% zich na een hevige beschieting hebben overgegeven. Een colonne der regeeringsgetrouwe troepen ach- tervolgt de op de vlucht zijnde leiders der revolutionnairen. De laatste berichten uit Portugal melden, dat het ministerie van Oorlog zijn hoofd- kwartier naar Aveiro heeft verplaatst. De opstandelingen houden Oporto nog steeCfs bezet, ofsehoon de regeeringstroepen het fort, dat de stad beheersch't, in hun bezlt hebben. Uit Lissa-bon wordt gemeld, dat het dag- blad „0 Mundo" getracht heeft, een nummer te publiceeren, waarop nog geen censuur was uitgeoefend. Het nummer werd evenwel in beslag geno-men en de red'actie werd ge arresteerd. Er hebben nog honderden andere arrestaties te Lissabon plaats gehad. Door de beschieting van Oporto zijn bran- den in de stad ontstaan. Te Lissabon neemt de gisting toe. EEN BRITSCH PROTEST TEGEN DE UITSLUITING DER AZ1ATISCHE ZEE LIEDEN DOOR AM ERIK A. Naar de correspondent te New York van de „Daily Telegraph" verneemt, houdt de Britsche regeering zich bezig met het voorbe- ireiden van een formeel protest tegen de bepa- ilingen der immigratiewet van 1927. welke, zooals wij dezer dagen meldden, reeds door den Senaat is aangenomen. De aanneming dezer wet zou feitelijk beteekenen, dat alle >uiter>landsche schepen, tot welker beman- ning zeelieden behooren, die als immigranten eventueel niet tot de Ver. Staten zouden kun- nen worden toegelaten, buiten de Amerkaan- sche havens moeten blijven. En aangezien zich op de meeste Britsche schepen Laskaren STAKING VAN EGYPTISCHE STUDENTEN. Een Reuterbericht uit Kairo maakt melding van een staking onder de studenten der scho- len, verbond-en aan de Universiteit Al Azhar Deze staking brak 1 Februari uit naar aan- leiding van een besluit van het parlement cm de scbolen en colleges tot opleiding van ma- gistraten en leeraren onder het minister e van openbaar onderwijs te plaatseci. Dried'ui- zend studenten hamen aan de staking deal. Tot aog toe hebben driehonderd hunner de colleges hervat. EEN „VREDESVERKLAR1NG" VAN BRIAND. De Fransche minister van buitenlanidSche zaken Briand heeft Zondag het woord ge voerd aan een noenmaal van de Poilus de rOrient. Hij verklaarde, dat het overwi-nnen- de Frankrijik zich niet vemedert, indien het zich met beslistheid aan den vredie wijdt Daar het geenerlei imperialistische b-egeer- ten heeft, zegt het openlijk tot de wereld': „Ik verklaar u den vrede". Briand verklaarde voorts, niet te behoo ren,tot degen-en, die met den mond den vrede voorstaan. Een land als Frankrij-k, dat de overwinning heeft behaald, weet zijn voor- zorgsrtiaatregelen te nemen, wat or ook moge gebeuren en Briand, als minister van buiten landsche zaken, zal elken vulkanischen kra- ter, die hier of daar tot uitbartfting dreigt te komen, weten te dooven. De soldaten van het overwinnende Frank rijk aldus Briand, staan mij ter zijde om ,den vrede te helpen consolideeren; wanneer ik mij tot Duitsebland wend, dat groote volk, dat zijn gebreken zoowel als zijn goede hoedanigheden heeft, dodh dat een machtig volk is, dan voeg ik het toe: „Wij hebben eeuwenlang gestreden; welnu, gelooft u dat dit nog zal voortduren en dat wij periodiek, elke tien jaar, opnieuw zullen moeten begin- nen?" EEN ONGEWENSCHTE MINISTERKEUZE. Het gaat den D.-nationalen bij hun nieuwe entree als regeeringspartij niet voor dien wind, schrijft het Hbl. Eerst de ervariing met den rijkspresident, die zich daar ineens verzet tegen een al te extremisfi-sche rechtsche orientatie en den heer Graf laat valien; vervolgens de terug- tocht van den voorbarigen graaf Westarp, die maar dadelijik ten aanval wilde gaan, en door zijn coalitiegenoot v. Gu-er ard leelijk op zijn nummer werd gezet; en nu het pijnlijik geval met den heer v. Keudeli, die zich voor- waardelijik door het centrum zag toegelaten en heiexamen zal moeten doen een deli cate geschiedenis voor een actief minister, zoodat de „Frankf. Z." dan ook verwachi-. dat hij gedurende dat onderzoek schorsing zal aanvragen. Daar de heer v. Keudel na den staats- greep van Kapp met 50 tot 60 andere poli- tieke ambtenaren nit den Pruisischen staats- dienst is ontelagen, kan van een disciplinair onderzoek, zooals hij indetrijd zelf heeft aan- gevraagd, geen sprake zijn. Het zal dus een gewoon onderzoek wordlen naar des heeren v. Keudelfs vroeger en huidig standpunt het laatste zal niet het minst belangrijke ge- deelte zijn, vooral nu de „Vorwarts" met nieuwe onthullingen komt aand'ragen. Volgens die onthullingen nl. moet de hou ding van den heer v. Keudeli tot zelfs in den laatsten tijd, wel verdenlking van rechtsradi- cale gezindheid weklcen. Hij zou n.J. niet al le en in '20 het optreden van Kapp. c.s. redht- streeks gesteund hebben; en in '24 een af- deeling van de „01ympia" op zijn landgoed onderdak verleend hebben' (lieden, zoo schrijft de „Vo-rwarts", die tenslotte niets an- ders waren dan oude kameraden van den „Putsch" van Kapp); maar hij zou ook in '26 een detachement van de inmiddels ver- boden „Clympia" geherbergd hebben, dat dit keer optrad onder den naam van afdee- ling van den bond Jomg-Duitsehland", waar- van de manschappen uniform droegen en voorzien waren van de onder9Cheidingsteeke- nen van Hitler; terwijl het soe. orgaan ten slotte beweert, dat de heer v. Keudeli ge tracht heeft bij kolonei Gudovius, die den staatsgreep van majoor v. Buchruoker te Kiistrin neersloeg, verzaditende omstan- diigheden te pleiten voor dezen hoofdofficier, waarbii hij erop gewezen heeft, dat „de ma joor atleen maar de fout had begaan te vroeg van leer te trek ken." Blijlkt dit alles juist men voel het dan wordt de positie van den heer v. Keudeli toch wel heel pijmlijk, en zal het de vraag zijn of het centrum den examinandius wel een goed testimonium zal kunnen geven. En zoo niet; zoo de heer v. Keudeli zakt als minister, hoe zullen daarop dan de D. nationalen reageeren? Zullen zij een derden candidaat stelen, terwille'van het voortbe staan van de coalitie, of staat en valt deze met den heer v. Keudteil? De wittebroodsweken in het zoo pas geslo ten zwart-blauwe huwelijk beloven niet zeer vroolijk te worden! Men meldde gister uit Berlijn aan de N. Rott. Crt. In de wandelgangen van den Rijksdag van den Rijksdag werd gister vrijwel uitslui- tend het geval-Von Keudeli besproken. Men krijgt deti indruk, dat het centrum zich zal willcn ontdoen van dezen bewindsman, in- dien de hem ten laste gelegde feiten worden bewezen. Wat de Duitsch-nationalen aangaat, deze zouden er niet aan denken, Von Keu deli op te offeren en nog liever de heele coa litie in elkaar willen zien vallen. Ze vinden het al genoeg, dat zij zich de met-benoeming van Graf hebben moeten laten welgevallen Indicn de Duitsch-mationalen deze richting uitgaan en indien het centrum voet bij stuk houdrt, zouden de dagen van het kabinet- Marx alweer zijn gesteld. Dit zal echter af- Ifangen vaa het onderzoek. De republikeisnche biaden zijn druk aan het „ont:hullen" en verspreiden a-lle mogelij- ke bijzoncierheden ever de houding van Von Keudeli en beweren, dat deze een vijand van de republiek is. Zij achten het niet al'leen be wezen, dat de minister van binnenlandsche zaken een acti-eve ro-1 bij de Kapp-putsch heeft gespeeld, maar ook dat hij in latere ja-ren op uifstckentjeo voet met de samenzweerders heeft gesfaan. Reeds in Mei 1920 hebben ver- trouwenslied.n van de sociaal-demccratische vakvereenigingen van iand'arbeiders een ms- morie doen toekomen aan Severing, den toenmaligm Pruisischen minister van bin nenlandsche zaken. In deze memorie bewe ren zij, dat Von Keudeli niet alleen de Kapp- putsch heeft gesteund, maar ook op de hoog- te is geweest van de vcorbereidingcm voor dezen staatsgreep. Vco Keudeli heeft niet alleen proclamaties van barcn Von Grueter, een bekend leider van de Kapp-putsch, in zijn district ver- spreid, maar heeft zich ook acccord verklaard met den inhoud van deze proelamatie. Hij heeft toen inet alleen geprotesteerd tegen cL arbeiders-organisaties en hun pers, hij trachtte de algemeene staking te verhinderen, die, zooals bekend is, op bevel van de wette lijke rijksregeering is afgekondigd. Hij heeft iandarbeidei-s met gevangenisstraf bedreigd als zij het werk nic-t terstond heiwatten. A-ar, de leiders van de landarbeiders verklaarde hij, dat de rijksregeermg het met de organi- satie-Kapp eens was geworden. In de ge- meente Klein-Wubisen zou Von Keudeli ten sloot de leiders van den landarbeidersbond hebben gedW-ongen, een verklaring te ondc-f - tcckenen aangaande de onmiddellijke hervat- ting van het werk. De gendarmerie kreeg op- dracht, er voor te waken, dat het werk wet- k werd hervat en halsstarrige stakers te arresteeren. In enkele gemeenten hebben ook op bevel van den landraad Von Keudeli ar restaties plaats gehad. De Pruisische regeering, die na het mis- lukken van de Kapp-putsch van een en ander op de hoogte was gesteld, schorste Von Keu deli. Na zijn ontslag heeft Von Keude'1 steeds betrekkingen onderhouden met zijn gewezen Kappistische geestverwanteo. In den Rijksdag heeft Von Keudeli beweerd, op zijn bezittingen alleen gastvrijheid te hebben vetleend aan leden van Jung Deutschland; in werkelijkheid zouden die gasten alleen lid zijn geweest van de verboden orgamisatie Oiympia. Von Keudeli zou ze hebben ver- zocht, zich tijdens hun verblijf op zijn be zittingen uit te geven voor leden van den bond Jung Deutschland. Nog in den zomer van 1926 hebben leden van de organisati Oiympia op de bezittingen van Von Keudeli geexerceerd. Von Keudeli heeft verder getracht, een hooggeplaatst officier, die* bij dten staats greep van Kiistrin betrokken is geweest, te bewegen, een verklaring af te leggen in het voordeel van majoor Buchrucker, een bekend leider bij den staatsgreep1. De bedoelde offi cier was luitanant-kcl'onel Gudovius. Bij deze gelegenheid zou Von Keudeli den staatsgreep van Kiistrin niet hebben afge- keurd, maar gezegd hebben, dat men te sne! had gehandeld. Naar men nog uit parlementaire kringen mededeelt, zou Kuhler, de rijksminister van financien, van plan zijn, ontslag te nemen afe Vcn Keudeli in functie blijft. Dit bericht wordt intuscnen echter tegen- gesproiken. Hij zal eerst het resultaat van het onderzoek afwachten. Zijn verklaring be- wijst echter, dat hij schijnt te vermoeden, hoe dit resuitaat zal zijn. Der Jung Deutsche, het orgaan van de Jung Deutsche orde, schreef gisteravcod, dat in het district Neumark, waar Von Keu deli woont, Hasso von Treschow, de leider van de orde, het slachtoffer is van het ter- rorisme, dat daar wortd nitgeoefend door de groote grend'bezitters, die hem willcn dwin- gen, de orde te verlaten. In een vergadering van groote grondbezitters, op 31 Januari gehouden, hebben deze met algemeene stem- men besloten, elk verkeer met Hasso von Treschow af te breken en elke openbare of particuliere bijeenkomst te zullen verlaten, waarbij Treschouw verschijnt. De oorzaak voor deze bejegening zou het feit zijn, dat de Jung Deutsche orde zich had uitgesproken tegen de avontuurlijke plannen voor het pro- chmeeren van de dictatuur. De Jung Deut sche orde beweert, dat de beslissing veel ver- cntwaardiging in het district heeft gewekt, die ook gericht is tegen den minister van bin nenlandsche zaken. Deze mededeeling van de Jung Deutsche orde is van beteekenis, daar niemand zal kunnen beweren, dat deze orde een linksche organisatie is. EEN MOORDENAAR VRIJGESPROKEN. Het publiek der terechtzittingen te Parijs is wedtrom getuige geweest van een vrij- spraak, welke voor onze begrippen zonder- ling mag heeten Een jooge Italiaansche metselaar leefdte sinds eenigen tijd met een Poolsch diensf- meisje, dat op zekeren dag snikkencl bij hem kwam om hem :nede te deelen dat zij door een onigeneeslijike ziekte was aamgetast. De jonge man was overtuigd dat hij aan dezelfde ziekte leed, en het tweeta. besl-oot vrijwiMig dien dood in te gaan. Om drie umr's nachts sch-oot de man zijn geliefde dood1, doch toen hij de hand- aan zich zelf wilde slaan>, werd hij door angst bevangen en snelde hij naar de politic om zich aan te geven. Zijn verdediger voor de rechtbanik pleitte vrijspraak. „De liefde had zijn hand gewa- pend", betoogde hij, „de dood heeft haar ontwapend". Hij werd door zijn vriendin beheerscht. Voor anderen was zij dienstbode voor hem een koningin. Verschrikt door het zien van bloed, kon hij zijn daad niet tot het einde vclbrengen. Zou men hem nu lafheid kunnen verwijten?" Vol medielijden spraken de jury zich ten gunste van den beklaagde uit, die onder toe- juichingen der aanwezigen in vrijheid werd gesteld. EEN BANKROOVER. De Engelsche biaden maken melding van een paging tot bankroof, waarbij de dader zich van een „waterpistool" bediend.e De da der, een jongeman van 20 jaar was een bank- filiaai te Altrincha min Cheshire binnenge- gaan en had den direcfeur gevraagd een biljet van een pond te wisselen. Terwijl dte directeur het wisseldgeld uittelde, zei de jongeman, wijzend op een staptel bankbiljet- ten in het kantoor „geef me die biljetten!", tegelijkertijd iets wat op een revolver leek op den directeur rich tend! Toen er een bediende binnen kwam, ging hij aan den haal. De be diende hem achterna. Een agent trachtte den- vluchteling tegen te houden, die daarop een „waterpistool" uit zijn zak haalde en daar- mee een of andere sterke ammonia-oplossing in dte oogen van dten politieman schoot, waar- door een der oogen ernstig werd gewond. Ten slotte werd de dader aangehouden in een park, waar hij nog kans had gezien veran- dtering te brengen in zijn kleeren en zich mooilijk kenbaar te maken door een haornbril on te zetten - HET GEWIJZIGDE GEBEDENBOEK DER ENGELSCHE KERK. De wijzigingen in de kerkdiensten, welke tengevolge van de verandteringen van het ge- bedenboek, zcoals dat door de bisschoppen van de Engelsche Kerk is opgesteld, zullen worden ieigevoerd, zijn ter beoordeeling voor- gdegd aan de Synode van de twee kerkelijke provincies, Canterbury en York. Het desbe- tre-ffende voorstel, om hot gebedenboek te wijzigen, ontmoette in het begin veel tegen stand men wilde er niet aan, om dat boek, dat bijna driehonderd jaren onveranderd was gebleven, een anderen vorm te geven. Even wel is het gebruik van het nieuwe gebeden boek niet verplicht en heeft iedere gemeente het recht hier vrij over te beslissen. O. m hebbtn de wijzigingen ten doel, verandterin gen aan te brengen in den dienst, voor zoover daarmee kan worden tegemoet gekomen aan de huidige omstandigheden en de moderne probliemen. Opmerkelijk is daarbij, dat bij die huwelijksplechtigheid de bruid niet meer be- hoeft te beloven, dat zij haar man zal ge- hoorzamen, terwijl de echtgenoot niet, zooals vroeger, zegt: „Met al mijn aardsche goede- ren zal ik haar begiftigen", doch thans de formule aflegt „A1 mijn aardsche goedleren zal ik met haar deelen". ZEVEN VROUWEN VEROVERD DOOR VIOOLSPEL. Te New-York overleed de eens beraemde zigeuner-hoofdman Rigo Jancoi, wiens on- weerstanbaar vioolspel hem zeven vrouwen deed veroveren. Zijn meest bekende- avontuur beleefde hij in 1896, toen prinses de Chimey, een Ameri kaansche millionairsdochter van geboorte, Clara Ward genaamd, met hem verdween. To 1904 werd ook dit huwelijk ontbondten. De zevende vrouw van den violist overleed eei-st kort geleden. De beide oudjes hidden den laatsten tijd een klein cafe, waar Rigo voor de weinige vaste bezoekers nog viool speelde. DIAMANTDIEFSTAL. Een Londensch diamanthandelaar, de heer Wiserose, placht schier dagelijks pakketjes diamant aangeteekend te ver zenden en zoo kwam hij ook dezer dagen met een pakje, voor 700 pond aan diamanten inhoudend, aan het postkantoor van Hatton Garden. Hij werd op den schouder geklopt door iemand, die hem vroeg, terwijl hij naar iets op den grond wees: „Is dat van u?" De heer Wiserose keek naar den vloer en zag een biljet van tien roebel liggen. Hij had zijn hoofd maar een paar tellen afgewend, doch toen hij weer op- keek, was zijn pakje met diamanten verdwe- nen. Van den dader geen spoor. DE FRANSCHE COMMUNISTISCHE PARTIJ. De Parijische biaden melden dat het be- stuur van de commuaistische partij het Ka- merlid Baranton gesommeerd heeft zijn man- daat neer te leggen, omdat hij eenartikel heeft geschreven over de besluiten van het po litick bureau der partij. Het „Joumal" meldt, dat twee andere com- lnunistische afgevaardigden met een zelfde straf bedreigd zijn wegens daden in strijc* met de paritijdiscipline. GRAAF SFORZA. Onlangs meldden wij dat graaf Sforza, de roormalige Italiaansche minister van buiten landsche zaken, op weg naar Parijs aan de grens door de fascistische politic was aange houden. Sforza zou een vergadering bijwonen van de Carnegie Foundation te Parijs, van wel ker bestuur het deel uitmaakt. Sinds begin Januari heeft men echter niets meer van hem vernomen en een telegram, dezer dagen naar hem verzonden, is onbeantwoord gebleven. KORTE BERICHTEN. Morgen zal in dte Westminster Abbey te Londen, ter nagedachteais aan wijlen den kei- zer van Japan, die den titel van veld-maar- schalk in het Britsche leger bekleedde, een plechtigheid plaats hebben. Draadlcos wordt gemeld, dat de Cana- deesche regeering het Engelsche koninlclijk paar tot een bezoek aan Canada heeft uitge- noodigd tot deelneming aan het diamanten jubileum van Canada." Van bevoegde zijde wordt het bericht, als zouden Sovjri-troepen in het Verre Gee- ten worden geccncenti-eerd, tegengesproken. Er is in dten Duitschen Rijksdag een schrijven binnengekomien van de Syrische Vrijheidspartij, waarin geprotesteerd wordt tegen de maatregelen van Frankrijk in Sy- rie. Volgens een officieele opgaaf zijn in 1926 alleen in de mijnm van het district Dortmund 73.644 ongelukken voorgekomen, waarvan 828 met doodelijken afloop. Tet Italiaansche directorium van de fas cistische partij heeft besloten, dat alle wel- gestelde ledm der partij meer dan de ge- wone bijdrage zullen moeten betalen voor het partijfonds. Indien zij weigeren een behoor- iij-k aandeel te betalen, worden zij uit de par tij g<s!oten. CODBA SSSBSB

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1