DE LANGE DE MORAAZ mamtsm Gredieten - Deposito - Effeclsn Binneniand LftNGESTBAAT 49 ALKMAAR Sfadsnieuws Sport DIENSTPLICHT. Uproeping ter inlijving. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van den dienstplichtige GUSTAAF A. JOSEE, nr. 128 van de lien- ting 1927 uit genoemde gemeente, dat hij bij de landmacht moet worden ingelijfd on WOENSDAG, 23 FEBRUAR1 1927, dies voormiddags 11.45 uur, te Amersfoort, over- dekte binncnplaats van Kazerne I. Genoemde dienstplichtige is verplicht op gettoemden dag en op genoemd uur op de aangewezen plaats aanwezig te zijn, tenzij zich omstandigheden voord'oen, waaromtren* ter gemeente-secretarie, aid. Militaire Za- ken nadere inlichtingen kunnen worden ver- strekt. Teneinde zich voor Rijksrekening naar »e bovengemeld-e plaats te begeven, moet die dienstplichtige zich daags voor de inlijving des morgens om ELF UUR ter secretarie vervoegen om het daartoe noodige in ont- vangst te nemon. Houdt de dienstplichtige verblijf in eene andere gemeente, dan kan hij zich ter sescreta-rie van die gemeente wen den. Met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden wordt gestraft hij, die ter inlijving moet opkomen en niet verschijnt op tijd en plaats, voor zijn inlijving bepaald, tenzij blijkt, dat voor zijn niet-verschijning een geldige reden bestond. Met gevangenisstraf van ten hoogste tien maanden of geldboete van ten hoogste drie duizend gulden wordt gestraft hij, die op- zettelijk bedoeld feit pleegt. Alkmaar, 10 Februari 1927. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. MERKWAARDIGE GEVANGENIS- TOESTANDEN. Voor het „Sch6ffengericht" te Brieg bij Breslau is dezer dagen een proces begonnen tegen een reeks am thenar en en gevangenen van het tudithuis aldaar, die samen jaren- lang goederen hadden „verschoben" ten eigen bate en ten nadeele van cle inrichting, zoo le zen we in de „Voss. Z.". Uit het verloop van het proces blijkt hoe listig gevangenen en personeel het stelsel yan samenwerkkig hadden opgebouwd. Tus- schen beide groepen bestond een hechte vriendschapsband1, gebaseerd op hun beian- gengemeenschap. Hoe die merkwaardige gevangenistoestan- den ontstaan waren? Geruimen tijd geleden was er een tekort aan personeel aan het tuchthuis. Daarom plaatste men enkele gestraften in administrai- tdeve baantjes, hetgeen nog tot daaraan toe was. Gevaarlijker werd het echter, toen op den bijzonder verantwoordelijken post van Hder van de geheele expeditieafdeeling (waar het gevangeniswerk werd verzonden) de gevangene Pape weid gezet, die jaren- llang in het gesticht vertoefde. A1 spoedig ging de gevapgenisinspecteur Ziegon, die Pape had aangesteld, in op diens Voorst" om de gemaakte goederen, die niet geboekt werden, voor gezamcnlijke rekening te ver- koopen. Zoo ontstond reeds in Dec. '23 een aardfg handeltje, waarbij langzamerhand een ge heele reeks hoogere en lagere ambtenaren en gevangenen werden betrokken. Als de be- hartiging van de zaken ddt noodig maakte, kreeg Pape een pak burgerkleeren om met den inspecteur naar de stad te gaan! In den loop van het proces is o.a. een in dieventaal geschreven correspondentie tus- schen Pape cn den inspecteur, voorgelezen; daarin wissclden beide heeren als twee goe de handelsvrienden van gedachten over iiun zaken. Uit verschillende getuigenverklaring leidt men af, dat het schandaal niet beperkt is tot het tuchthuis te Brieg, maar dat ook perso neel van de gevangenis te Oppeln tenminste geweten heeft van hetgeen er te Brieg ge- schiedde. 1 het voertuig de afsluitboom neerviel. toeval- lig hebben denzelfden dag spoorwegautoritei- ten een onderzoek ingesteld naar de gevaren, aan dezen „muizenval" verbonden. DE PROVINCIE AANSPRAKELIJK. De rechtbank te Middelburg heeft bepaald, dat de provincie Zeeland aan Jac. de Dreu te Goes, wiens automobiel tijdens het vervoer per provinciate boot van die boot is afgere- den en in het water is verdwenen ,een schade- vergoeding van 900 en de proceskosten moet betalen. DE MOORD TE IERSEKE. Gistermiddag is naar de Telegr. meldt, het lijk van. den koopman B. M. Biersteker, die vermoord werd, onder politietoezicht naar huis gebracht, van waaruit het heden begra- ven zal worden. De verdachte, die tot dusver nog niet bekend heeft is gisteren naar het Huis van Bewaring te Middelburg overge- hracht. Vandaag is dr. Hul uit Leiden nog te Ier- seke geweest in verband met het deskundig onderzoek. zijn ver- Door de bewoners van Ierseke schiilende tie gebrach ge g< it. evens ter kennis van de Justi- BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Johannes Jacobus Ma; de Jong en Wietske Saardina Stek. Gcrnelis Johanna van 't Hoff en Alida Bussen. Simon Nu- man en Margaretha Wiihelmina Bussen GEBOREN: Wanda Jeannette, d. van Martinus Fran- ciscus Hendrikus Doggenaar en Jan net! a MHz. Johanna Catharina Elisabeth, d van Jacobus Matthias Boom en Margaretha Cornelia Maria Kruijdenberg. OVERLEDEN: Maartje Kleijn, gehuwd met Klaas Groot, 49 jaar. 'HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERII No. 1035 32000. No. 17891 1500. No. 20154 1000. Nos. 3548, 4224, 6546, 400. Nos. f 200. Nos. 100. 14480, 18059, 16494 20921 6816, 11755, 17710, 3072, 8065, 12504,' 15596, 20945 met het minst interessante. Het is meer dan de andere in staat ons tot de overtuiging te brengeo, dat sommige Egmonders er buiten- gewoon eigenaardige opvattingen op na hou- den. Inmiddiels zijn al deze stukken niet in staat in ons besluit, de onverkwikkelijke discussie over Egmondsche toestanden te sluiten, eeni- ge verandering te brengen. Wij laten het dan ook bij deze nog uitvoerige correspondentie. Red. Alkm. Crt. BiIjartwedstrijd Alkmaar—Schagen. Het eerste gedeelte van dezen wedstrijd werd gisteren gespeeld in Cafe Schermer- horn, Waagplein. Voor Alkmaar speelden de heeren: A. de Wit, R. Kaan, C. de Boer en N. Schermer- horn. Voor Schagen die heeren J. Schenk Az., JUBILEUM. Heden herdenkt de heer E. Mak het feit, dat hij 25 jaar onafgebroken werkzaam is geweest bij de N. V. handel in Bouwstoffen v.h. P. Messelaar, Oudegracht alhier. Van rnorgen werden den jubilaris namens het personeel een vloerkleed en een kistje siga- ren overhandigd. De officieele huldiging zal echter van- avond te zijnen huize plaats hebben. BEGRAFENIS Jb. TIMMER. Op de algemeene begrafplaats werd heden ender groote helangstelling het stoffelijk overschot van den heer Jb. Timmer, leeraar in de wis- en natuurkunde aan de Rijks Hoo gere Burgerschool alhier, ten grave gedra gen. Op de begraafplaats merkten'wij op het geheele personeel van de R. H. B. S., de afge- vaardigden der leerlingen uit iedere klas et tal van vrienden. De baar was gedekt door een drietal kran- 6c«. Aan de groove werd het woord gevoerc dcor dr. Antusch, directeur der school. Wanneer wij, zoo zeide sprelter, hier van daan gaan en Jacob Timmer naar zijn la a t- ste rustplaats hebben gedragen, dan willen wij toch niet tot onze werkzaamheden te rugkeeren, zender een enkel woord te hebbbn geSproken, ofschoon dit woord, wat mij be treft. kort zal zijn, aangezien ik, hetgeen ik zeggen heb, ook namens zijn mede-leera- i'-ii, I'ccds op em andere plaats heb uitct prcken. Loch meen ik hier niet vandaan te mogen gaan zonder voor oogen te hebben gestelcl :,d bee Id van Jacob Timmer, zooals hij hier heeft geleefd. Niet dc Timmer van de latere jarcn, waarin hij terneergeslagen vocht tegen zijn engestekiheid en waardcor hij gevoelde, dat zijn Icrachten hem gingen ontvallen en waardoor het hem zwaar viel de hem opge- dragen taak uit te voeren, doch ik wensch hem voor dm gecst te stelkn, zooals wij hem gekenct hebben in de kraeld van zijn jaren, ais de rcbuste man, waarvan ieder dacht, dar hij jaren zou leven cn die opgewekt door het Even ging en zijn taak deed zooals hij dat ochccrc'e te dc 1. vol toewijding aan de hem DE MOORD TE ESBEEK. Omtrent het drama, dat zich gisternacht te Esbcek heeft afgespeeld, meldt men nog; De verrno cleiijke dader, J. G., een Belg, woont sinds 1911 te Esbeek naast de familie de Kort. Tusschen beiden bestond al lang een veete over een weg, die lang het erf van G. liep en'door de Kort, volgens G. onrecht- matig, was omgeploegd, waardoor hij ver- hinderd was bij de bebouwing van zijn grond van dien weg gebruik te maken. Verschil lende pogingen van G. om in zijn recht her- steld te worden faalden. Dit schijnt langza merhand de verbitiering vergroot te hebben, totdat hij dezen nacht aan zijn wraakgevoel door het doodelijke schot uiting gaf. G. staat als een driftig en twistziek man bckench Hij is over de Bclgische grens ge- ylucht. De familie de Kortis algemeen geacht. De verslagen vrouw was 69 jaar oud. De Morgen meldt: De nasporingen der marechaussees hebben uitgewezen, dat G. waarschijnlijk ergens in de buurt bij bekenden van kleeren heeft ver- wisseld en daar een fiets heeft gekregen, waarmede hij over de giens is gevlucht. Werklieden van de ontginning de Utrecht zijn G. vroeg in den morgen fietsend tegen- gekomen op weg naar de grens. Men heeft twee hulzen yan patronen ge- vonden in het huis van den verslagene, doch de huis van de derde patroon is nog niet ont- dekt. Men vermoedde daarom ook eerst dat dc dader zelfmcord zou hebben gepleegd, doch de verdcre nasporingen hebben uitgewe- zen, dat dit uitgesloten is. Huis en omgeving zijn afgezet door de irareehaussee. Voor het raam, waardoor het noodlottige schot viel is een doke gespannen. Het geweer waarmee de daad is gepleegd ■heeft men nog niet gevonden, zoodat de da der het wapen waarschijnlijk ergens wegge- worpen heeft. DE OVERWEG TE BATHMEN. Men schrijft uit Bathmen aan de N. R. Courant: In een tijdvak van nog geen drie weken is gistc-ren voor de derde maal iemand tusschen de neergelaten slagboomen bij den overweg nabij het station gevangen gei'aakt, terwijl een trein in aantoeht was. De man die een kruiwagen vcortduwde, kqn zich nog in vei- ligheid stellen door zich op het niet bereden spcor te begeven. Een auto, die juist op dat oogenblik aankvvam, ontsprong nog juist den dans doordat precies voor de voorwielen van te Noordscharwoude, die tevens een mooie toespraak tot de Vincentianen aanleiiding van het Evangelic van Sint Jan roemde de gewijde spreker de Vincentianen, omdat zij licht brengen iin de huisgezinnen der annen. Aan de hand van het Evangelie gmg spr. uitvoeriger op het werk der St. Vincen tiusvereenigingen in. Vermelden wij nog, dat alle leden tot de H. Tafel naderden, waarna een gemeen- schappelijk ontbijt hun wachtte. Pontificate H. Mis. Om 10 uur droeg Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem in de St. Lau- rentiuskcrk een pontificale H. Mis op, tijdens dewelke het zangkoor de vierstemmige „Mis- sa in honorem Sancti Friederici" van Jos. Grubc,r uitvoerde. De functies waren als volgt verdeeld: Presbyter-assistent de Hoogeerw. heer E. P. Rengs, deken van Alkmaar, Pastoor te Bergen. Troondiaken de Zeereerw. Pater Baetsen OP. en de Welferw. Pater Siemes O.P.; diaken de Zeereerw. heer Henneman, leeraar aan het seminarie „Hageveld"; sub- diaken de Weleerw. heer A. v.d. Berg; ceremoniarius de Zeereerw. heer Pichot, se cretaris van het Bisdom; ad candetam de Weleerw. Pater Uiter- waal O. P.; ad librum de Weleerw. Pater Ruberg O P.; ad gremiale de Weleerw. Pater Oonk O P ad mytram de Weleerw. heer E, J. Helmer; ad baculum de Weleerw. heer Th. G van Haaster. thuriferarius de Weleerw. Pater Leijgraaff O. P. Telegram aan Z. H. den Paus. Aan Z H. den Paus werd het volgende telegram verzonden A sa Sainitete la Pape Pie XI Rome Tres Saint Pere, Les membres de la conference de Saint Vincent a Paul a Alkmaar, Hollande, reunis pour celebrer les 75 ans de lapite conference, vc ne- ge- J. Schenk Bz., J. Peetoom en I. Stammcs Er werden 16 partijen van'l 50 car. ge speeld. De uitslagen waren; N. Schermerhorn-J. Peetoom 150-63 (14 b.) A. de Wit-J. Schenk- Bz. 150-99 (29 b.) C. de Boer-J. Schenk Az. 150-126 (32 b.) J. Schenk-R. Kaan 150-88 (25 b.) J. Peetoom-R. Kaan 150-142 (39 b.) C. de Boer-J. Peetoom 150-111 (28 b.) J. Stammes-C. de Boer 150-147 (38 b.) J. Stammes-N. Schermerhorn 150-124 (23 b) J. Schenk-N. Schermerhorn 150-143 (35 b.) N. Schermerhorn-J. Schenk Az. 150-70 (26 b.) J. Stammes-R. Kaan 150-110 (37 b.) •J. Schenk Dz.-R. Kaan 150-99 (27 b.) C. de Boer-J. Schenk Az. 150-85 (29 b.) J. Schenk Bz.-A. de Wit 150-140 (23 b.) A. de Wit-J. Peetoom 150-125 (36 b.) A. de Wit-J. Siammes 150-140 (33b.) De stand is thans Alkmaar 2193. Schagen 2019 p. zoodat Alkmaar een voorsprong heeft van 74 p. Met tweede g\ dee'te der match wordt te Schagen gespeeld. CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen hedenmorgca nog e,n ai'ri- kcl van den heer J. G. Bosschaart, waarin hij nlededeelt, dat de Vereenlging Maatschap- pelijk Wcrk de Egmcnosche paiiente opname in liefderijke emgeviug hecfi aangeboden. Evcliccns werd ens een ingezenaen stuk door de bewuste pafieiite zelf gezonden, waarin zij verklaart, dat men haul' ecu be trekking heeft willen geven, die zij door haar 2iekte niet kan aanvaarden cn waarin zij ver- der in het licht stelt, dat de hulp die haar, vclgens den heer Bosschaart van alle zijden geboden wordt. hieruit bestaat, dat zij 14 da gen 2 liter melk krijgt Verdcr laakt zij de houding die men in Egtnond tegen den heer Hartman en de zij nen heeft aatigenomen,die zij als haar be- ichermsrs blijft beschouwen. Ten slotte ontvingen wij nog een ingezen- den stuk van mr. J. J. Spit, gemeente-seciv tans, die blijkbaar in de Egmondsche on- eenigheden zcer rcherp stelling heeft gekozen en ons verwijt,_dat wij mevrouw Hartman, zij het dan ook coder haaf voile verantwooi- delijkheid, gelegenhcid ge'geven hebben haar mecning over Egmondsche toestanden ken- baar ts maken. Dit laatste stuk is uit journalistiek oogpunt toevertrouwde belartgen. Hij was dan ook aller vrfend, wist zich aller vertrouwen ie verwerven, omdat men wist, dat in hem k!op- tc eon warm hart en een eerlijk gemocd. Dat is de Jacob Timmer, die ik in herinne- ring- wil brengen tegenover zijn ambtgenoo ten en u, jonge menschtu, zooals gij hier staat. Uit uw ogedwongen tegenwoordigheic! blijkt, dat ook gij iongeren gevoelt het verlies dat gij hebt geleden. Gij zljt te jong om alles te verwerken wat er lit het leven gebeurt. Iederen dag ontvangt gij niicuwe indrukken van het maaischappeliik liven. Biijf aan hem denken als de man, die altijd het bestc ,ii hem heeft gegeven, om hot zijn; bij te dragsn ant uw opvoeding. Rust Wei. Jacob Timmer, siaap zacht. De heer C. F. G. Zijlstra sprak hierna als vriend een woord yan dank tot de aanwezi- gen- voor cie laatste eel" aan den overledene bewezen. Spcciaal drnkte hij dr. Antusch voor het geen hij had gesproken en vcoral ook voor het zeer waaj'deerende stuk, door hem in de Alkmaarsche Ccurant flc-piaatst. Spr. was overtuigd, dat het dc achtergela ten dochtcr zeer moest treffen, dat zcovekn bij de ter aarde besteliing aanwezig waren geweest. De aanwczighc-id van zoo vele jen- cren moge haar een bewiis ziin. dot de ver- toudmg tusschen den leeraar, haar vader, en de jengeren een ware, de echte sympatick;, tusschen leerlingen en meester was. Wij hebben, zoo eindigde spreker, ccd gced mensch ter aarde gebracht. Hij mcge rusteu in vrede. LICHT OP! Hedenavcnd voor rijwielen en motorrijtui- gen te 5.25 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. HET 75-JARIG BESTAAN DER ST. VINCENTIUSVEREENIGING. Na een triduum in de drie katholieke ker- ken te Alkmaar en nadat gistermiddag de uit- deeling aan dt* algemeene armen was gehou- den, werd vandaag het 75-jarig bestaan der St. Vincentiusvereeniging officieel herdacht. Vanmorgen vroeg werd in de kapel van het St. Jozefgezellengebouw aan het Verdron- kenoord een II. Mis opgedragen door den ZeerEexw. Heer Th. j, van Noord, Pastoor ous rertdent humblement hommage et vous temoignent leur cbeis'-once filiale.' H. KUSTERS, President. Vertalinig: Aan Z. H. Paus Pius XI, Rome, Heilige Vader, De leden van de vereeniging van den H. Vincentius a Paulo te Alkmaar (Holland) vercenigt om het 75-jarig bestaan van ge noemde vereeniging te vieren, brengen u derig eer en getuigen U hun kinderlijke hoorzaamhr-id. H. KUSTERS Voorzitter. Onlvangst in de pastorie. Na-cle H. Mis werden de heeren Vincentia nen in de pastorie ontvangefi. Hier richtte de voorzitter van den Bijzon- deren Raad, de heer Th. v. d. Klei, eenige woorden tot Z. D. H. Spr. dankte Monseigneur voor diens tegen woordigheid en dankte God, Monseigneur en den Vincentianen de gunst geschonken te heb ben, dezen feesidag luisterrijk in te luiden met een H. Mis. Spr. verzekerde Mgr., dat de pebeden der Vincentianen in het belang van dc kcrk in het Bisdom Haarlem, zouden zijn Spr. eindigde met den wensch, dat de Bis schop nog lang moge leven tot heil van het Bisdom. (Applaus). Zijn D. H. Mgr. A. J. Callier zegde ill zijn medewoord, dat hij nauwelijks kon aan- nemen, wat aangeboden werd. n.l. die dank. Ik heb, aldus Mgr. O. L. Heer gedankt voor al het goede, in die 75 jaren gedaan. ten behoeve van zoovele armen. O. L Heer heeft gezegd, dat een glas water, in Zijn naam ge geven, beschojwd zou worden als aan Hem gegeven en dat dit zijn loon niet zal mis- sen. Wat zal er dan niet veel loon vergaard zijn voor zooveel goed, vooral voor zoovele goede woorden, die gesproken werceh bij het uitreiken der giften. De woorden zullien niet altijd doel getrof- fen hebben, maar zeker zijn er velen. in bete- ren toestand gekomen en hebben den weg naar den Hemel geleverd. Vooral, aldus vervolgde Mgr., heb ik O. L. Heer gedankt voor de verdiensten door de Vincentianen zelf vergaderd. Want door ar.deien te hetpen, helpt men ook zijn eigen ziel en door anderen op te wekken. Wekken wij ons eigen godsdienstig* leven op. Het is dan'ook niet te zeggen, hoeveel d° Vincentianen zichzeif in die 75 iaar geheiligd hebben. Daarvoor dankt spr. O. L. H. in het bijzonder. Mgr. sprak er voorts ziin voldoening over uit. dat hier zooveel Vincentianen zijn. Dezen moeten de kern zijn van het gods- dierstig leven in de stad. in verbrnd waar mede Mpr wijst op het bloeiende katholieke leven te Alkmaar. Mgr. hoopt, dat de Vincentius-vereenlging altijd zal mogen bloeien en dat de Vincenti anen steeds alls goede werken zulten steunen Mgr. besluit met den wensch uit te spre- ken, dat men eenmaal in den heme! zal mogen zien wai hiet verdiend is. (Applaus). Hiermede was de plichtigheid geeindigd. De St. VinceniiusvereeniT'ng verzond aan H. M. Kotiittgin het vo'o-ende telegram: H M. Keningin Wiihelmina, 's Gravenhane. St _yincentiiisvereenio-'ng te Alkmaar haar 7'5-iarig iubileum herden'-end. brenirl H M. eevhledige hulde en geeft de verzek? ring van haar oprechte ondprdhnigheid, Mr. KUSTERS HET FEEST DER BURGER-IJSCLUB. De feestavonden van de B. I J. C. met haar sympathieke uitkeering van alle bater. aan de armen hebben sinds jaren een uit- stekenden naarn en werden steeds druk be- zocht. Zoo ook gisteravond. De groote zaa! van de Harmonie was meer dan vol en er heersch- te een bijzonder gezellige stemming. De voorzitter der vereeniging, de heer Jb. Pels, opende het feest met een korte toespraak. waarin hij het een aangename taak noemde om de aanwezigen welkom te heeten en toe te wenschen, dat zij zich zouden amuseeren Spr. vond het jammer, dat de vorst van eeni ge weken geleden niet nog wat had aange- houden, omdat de B. I J. C. gaarne weer een harer wedstrijden had georganiseerd, waar bij de deelnemers elkaar bekampen ten behoe ve van minder met aardsche goederen geze genden. Desiiietk\gcnsiaaiiue zal toch bnuien- kort de gewone uit deeling plaats hebben. Hierbij gaf spr. nog eenige wenken hoe men het best een doeltreffende bedeeling kan be- vorderen (door de bons daarvoor ingevuld aan het bestuur ter hand te stellen). Na te hebben gesproken van de prijsraadsels, voor- komendJe in het programma en te hebben meegedeeld, dat daaraan nog een (het zoeken van een taalfcutje) is toegevoegd (oplossin- gen te zenden voor a.s. Maandag bij den heer Genefaas), verklaarde spr. het feest voor geopend. Na een door het orkest onder leiding van den heer Kroon gespeelde openingsmarsch en een overture en na het zitjgen van het ii j L "liecl (woorden van C. A. W.) betraden als eersten van de reeks ar- tisten, die het programma vermeldde, loe en Dean het tooneel, die zeldzame sfaal- yes van spierkracht en acroba-tiek lieten zien. Bijzonder lenig is dit artistenpaar. De man- nelijke helft maakte een prachtige achter- waartsche salto mortale van twee op elkaar geplaatste tafels. De spanning nam toe, toen J ''H aantal taf els opvoerde tot vier en even correct het kunststuk uitvoerde. „La Salreno" was een kranig balanceer- nummer dat zeer geapprecieerd werd Men stelle zich voor een flesch, waarop een gla- zen plaat is gelegd. Daarop een brandende lamp en op de hoeken van de glasplaat vier dnnkglaasjes. Dezen eigenaardig geconstru- eerden toien zette de artist op zijn voorhoofd en voerde intusschen vei"schillende manipu- laties uit, zonder dat het gevaarte op zijn hoofd ook maar even wankelde of gevaar voor vallen had. Tenslotte balanceerde hij nog op met te overtreffen wijze met een tafel -n voorts met een khrtonnen bus 00 ziin teenen. 1 J Vervolgens trad Piet Leenhouts op de be- kende humorist, die ook in Alkmaar herhaal- de malen groote successen heeft geboekt. Hij heeft zijn ouden roem volfepmen gehand- haafd. Zijn voordrachten waren geestio- en puflfig. „De vijf Serierse" die daarna de aandacht opeiscnten, Zij 11 bijzonder goede acrobaten, die een stormachtig applaus verwierven. Waarom achter hun naam in het programma stond: Eerste optreden in Holland, is eenigs- zins onbegrijpelijk, daar een paar jaar terug deze artisten immers tijdens de kermis bij het gezelschap Faveur optraden. Enfin, wat ook zij, zij hebben daarom niet minder ycldaan. Integendeel, hun o-efeningen waren uitnemend en correct en kwamen het volmaakte zeer nabij. Louisette en Armand zijn eveneen-s goede Faveur-bekenden, aan wie menigeen aange name herinnermgen zal hebben bewaard. Ook thans veroverden zij weer sto'rmender- publiek. Eenige bekende nummers, a-ls „Wat van jou is, is ook van mij" en de rransche, Bolsjewistiscbe en Hollandsehe soldaat, werden afgewisseld door „Jong en oud dat voor de heeren geschreven is E-,n geestig nunimertje. Haar Jalenten- in het ty- peeren toonde Louisette vooral in „Opihi;s over het huwelijk". Toen beiden later weer optraden, werd o.m. uitgevoerd „Ik denk aan jou', van den Hollandschen dichter.van Tol en „Straatscen-e" een liedje met een moraa!, waarin geconcludeerd werd dat Europa ziek is en alleen door jonge, frissche krachten kan worden gered. i lorenzetta was een dame, die verbazend veel - en verdiend succes had met haar buikspreekkunst. Een bijzondere attrache bij soci-tgelijke vertooningen is altijd het bewe- gen der lippen van de pop, zoodat men het idee krijgt, dat de pop inderdaad spreekt. Dit idee werd-nog versterkt toen Florenzetta zich met de pop in de zaal begaf en deze tegen het. publiek Let „spreken". Haar optreden vormde een van de meest gewaardeerde nummertjes van het programma. „Niotna"f de man met het zonderlinge ge- luidje, die valt zonder zich te bezeerey en zonder tegen hoogte of afstand of gewaagde situaties cp te zien, hebben we -ook al eens eerder bij Faveur beivonderd. Zijn optreden was ook nu weer een uitbundig succes De avond van de Burger IJsclub is weet u.tstekend geslaagd. Het kan trouwens ook niet anders, deze avonden slagen altijd, dank zij een actieve teesteommissie, die geen moeite of kosten ontzict om iets goeda te bereiken. Haar streven is weer met succes bekroond Spontaan werd dit erkend door alle aanwe zigen, toen de heer Pels aan het slot van den avond vroeg of men zich geamuseerd had. Hij noemde het programma. dat was af- gewerkt, een wereldstad-pr0gramma en was overtuigd, daarmee niets te veel te hebben ge- zegxl. Hij bracht den impressario, den heer Gosschalk, een hartelijk ivoord van dank en hulde voof wat de Verschillende artisten had den gepresteerd. De impressario verzekerde n-og, dat hij gaarne weer in Alkmaar terug kotnt om de avonden van de B. IJ. C. op te'luistefert. Van het bal, dat den avond h'sioot. werd zeer druk gebruik nemaakt cn het ging er, tot heel la at, gezellig toe. VOOR EEN PAARDENSTAL. Wij ontvingen onder het motto ,.Wie volgt" een cheque van f 2 50 voor een paardenstal op het woonwagenpark. Ook dit bedrag zuikn wij aan de penning nresferesse van „Dierenbesch;rmidg" over- handigen. FAII LISSEMENTEN Heden zijn uitgesproken de faillisscffleii- ten van; 1. Arie Naasfepad, schi'der etl winke'ier te Twis-k, Westeinde RcchterComm: Mr. N. Muller. Curator: iMr. S. A. Thomas te Hoorn. 2. Albertus Johannus Veer be A., chauffeur- monteur tc Alkmaar. Rethtef-Cddiffl Mr. R. P. Clever'inga. Curator: Mr. A. Schenke veld. 3. Joseph Kollmer, koopman te Alkmaar. Rechter-Conm Mr R P Cleveringa. 1 Curator: Mr. IT. P. M. Kraakman, VOORTZETTING KOORKLASSE. Op initiatief van de oifders van de leerl'n- n n van de obgehevcii koorklaSSe van mejut"- frouw Verbsek, is. blijkers een advertenfie in dit nummer, de heer Jac, Jansen b-ereid gevenden met ingang van 1 Maart de leiding van de kecrklasse op zich te nc-men. Voor dim datum kunnen oucLrs, die er prijs c-p stellen, dat ook liu-n kinderen, onder deze bij uitstek bekv/ame leiding, »de koor- k'rsse volgen, daarovor inlichtingen beko- men bij mevrouw Tc Win kcl, Metiusgracht alhier. -j- zun,

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2