KWATTaqg Pat's KWATTA Zondag a.s. 2 uar: Alcmaiia III - V. A. F. 0.1 VOILE MELK REEPEN BinreeBilasiei Reparatie-InricMing Tijdsohpgften MarkfEsergtihien Rechtszaken Ingezonden stukken S|SOB*t BSoscopen Stadsmeuws Slechts eercmerk kan aan de spits staan Nabij Bydgoszcz in Palen is gisteren een vliegtuig neergestort, ten gevolge van een motorontploffing, terwijl het toestel zich op een 1000 meter b-evond. De machine en de vlieger werden geheel vermorzeld DE DUITSCHE KEIZERPARTIJ. In een artikel over „Het verraad aan den keizer" in het nieuwe Duitsche tijdsohriit „Nibelungen", wa.arin o.m. de houding van de officieren bij de revolutie scherp wordt ge- critiseerd, wordt een oproep gedaan om „in massa" lid te worden van de „Deutsche Kai- serpartei". Het artikel begint aldns: De D.-nationale Volkspartij heeft de rijkskleuren zwart-rood- goud trouw gezworen en is daardoor deser- teur geworden. Doel van de partij is de royalistische en le- gitimistisehe tendenzen te belichamen in een nationale beweging. Op het herdenkingsfeest van den ex-keizer in het Berlijnsdie „Kriegervereinshaus" moet die nieuwe partij ten doop zijn gehouden. DE BESCHULDIGINGEN TEGEN MINISTER VON KEUDELL. De Rij-ksregeering zal, vermoedelijk voor de beihandeling van de agenda, heden in den Rijksdag mededeeling doen van de resultaten van het onderzoek, oat ingesteld werd naar de juistheid1 van de besdhuldigingen, die in den loop van het groote politieke defeat zijn uitgebracht tegen den minister van binnen- landsche zaken Von Keudell. Uit het feit, dat men de hierop betrekking hebbende commu- nistische interpellatie eerst bij de binnen- landsehe begrooting schijnt te willen behan- delen, wordt geconcludeerd, dat het ingestel- de onderzoek voor den betrokken minister niet nadedig uitgevallen is. DE SCHULDEN VAN FRANKRIJK AAN AMERIKA. De afgevaardigde Fish heeft in het Repre- sentantenhuis te Washington een voorstel in- gediend, waarin hij het denkbeeld aan de hand doet, om er bij Frankrijik op aan te dringen, om in plaats van naar schulden, aan Amerint volgens de gewone wijze te vol- doen, de Fransche bezittingen in de Antillen aan de Vereenigde Staten af te staan. DE REVOLUTIE IN PORTUGAL. De opstand onderdruk' Volgens een draadloos telegram, ontvan- .gen van den Britschen kruiser „Comus", die naar Lissabon was vertrokken als voorzorgs- maatregel voor het geval dat de Britsche be- langen mochten worden bedreigd, is een witte vlag geheschen boven de marine-barakken en behalve dat er mt en dan wordt geschoten is de toestand rustig. Politie heeft haar bezig- heid hervat, de openbare diensten schijnen weer normaal te zuljen gaan functionneeren en er loopen weer enkele trams. Het Portugeesche gezantschap te Londen heeft ook een telegram ontvangen, waarin wordt meegedeeld, dat de opstand is onder drukt Gemeld wordt, dat morgen het geregel 1 scheepvaartverkeer LiverpoolLissabon her vat zal worden. Momenteel liggen zes Enge!- sehe stoomschepen in Oporto, welke nog niet konden uitvaren. PANGALOS IN ST A AT VAN BESCHULDIGING. De cotmm'issie, belast met het onderzoek naar de inconstitutioneele daden van den vroegeren Griekschen president Pangalos, heeft hare werkzaambeden beeindigd Er zijn zware beschuldigingen te,gen Pangalos inge- bracht evenals tegen" 10 andere vooraanstaan- de staatslieden. DE „HEMA" WEDER VLOT. Uit Lemmer werd gister gemeld: Heden- middag is,-na gelicht te zijn, met eigen kraclit *hier bminengedraaid de Dinsdagmiddag voor onze haven gestrande sleepkast ,,Hema", schipper van Duinen uit Renkum, zoodat de mond van de Lemm rsche haven thans we- dercm vrij is. TWEE NEDERLANDERS IN BRUSSEL GEARRESTEERD. De politie te Brussel heeft aangehouden een 30-jarigen Nederlander, zekeren Corne lls Schooneman, die niet in het bezit was van een verblijfsvergunning, benevens eea tweeden Nederlander, Johan Reuzen ge- naamd. Zij hadden te Brussel een maat- schappij opgericht, onder den naam „Societe Stalco" en plaatsten advertenties in de dag- bladen, waarin zij automobielen te Loop vroe- gen, welke naar zij voorgaven voor Ne- derland bestemd zouden zijn. De betaling van het geleverde zou dan op langen termijh gesehieden. Daar deze „Societe Stalco" niet bleek te bestaan en der politie verschillende klachten bereikten, heeft zij een onderzoek ingesteld, waarbij het haar gelukte een auto in beslag te nemen. Er wordt thans onderzoek gedaan naar den automobilist, die den wagen aan „Stalco" verkocht heeft. BRAND. Te Deurningen is Woensdag cen woning, bewoond door den schoenmaker N .en eige- naar de heer Hellegers, afgebrand. Er werd ni°ts gered. NEDERLANDSCHE OPLICHTERS TE BRUSSEL. Twee Nederlanders, S. en R., die zich uit- gaven voor vertegenwoordigers van een firma Stalco te 's-Gxavenhage, hadden in de Longchamp-laan en later in de Lange Haag- straat te Brussel kantoorlokalen voor een au- tozaak ingericht. Zij kcchten oude wagens op, die zij slechts gedeeltelijk betaalden. De recherche te Brussel, die axgwaau kreeg, stelde een onderzoek in, waarbij het bleek, dat geen van beidten waren ingeschre- vc nin het register voor in Belgie vertceven- de vreemdeliogen. Evenmin kon de Neder- landsche recherche een spoor ontdekken van de H;iagsche firma Stalco. S. werd gearres- terdR. blijkt naar het buifenland te zijn gs- vlucht nomoK, Dat de Groningers, zoo vertelt de Telg., niet zonder humor de vrijgevighad van vele stedelingen, in verband met het verwachte lOO.OOCtete Groniugertje, besdiouwen, kan blijken uit het volgende, ons veretrekte be- richD Wordt tot heden wat de geschenken aan den a.s. lOO.OOOsten inwoner betreft, alleen gelet op de maferieele zijde, de firma Schol- ten en Zoon's Boekhandd alhier heeft iets willen bijdragen tot de geestelijke ontwikke- ling van den a.s. burger en heeft beschikbaar gesteld naar keuzeof de serie bekende reken- boekjes „Hoeveel en waarom?", waarvan het deeltje „Getallen van 100.000 en daarboven", in prachtband, of de serie Bouman en v. d. Zelpi's rekenmethode voor de Lagere School als proeve van toegepaste logica op Bollan- diaanschen grondslag. Voorloopig kan een en ander aan de ouders in bruikleen worden ge- geven. De Groningsche dameszwemclub heeft be- sloten den lOO.OOOsten inwoner van Gronin- gen te zijner tijd, in overleg met zijn ouders, gratis zwemonderricht in het Helper Zwem- bad te doen geven. Een Verzekeringsmaatschappij stelt voor den lOO.OOsten Groninger een kostelooze po lls beschikbaar, waarop zij, als de begiftigde meerderjarig is geworden, 1000 zal uit- keercn. Ook de vader van Groningen's toekomsti- gen lOO.OOOen inwoner wordt niet vergeten, aldfes de Tel. Hem zullen allerlei buiten kansjes te beurt vallen. Niet slechts twee kistjes fijne sigaren, maar ook een compleet aquarium met goudvisschen. Een kleerenzaak is voorts van meening, dat de vader er fees- telijk moet uitzien. Zij biedt hem een nieuw pak aan. Verschillende andere winkeliers prakkizeeren nog over passende geschenken. Dat niet iedereen zeer gelukkig is ip zijn keuze blijkt uit het feit, dat een drankhande- laar, die niet ten achter wilde blijven, den va der wil tracteeren opeen liter jenever. Op zijn beurt geeft een eierhandelaar 200 eieren voor de moeder. Binnenkort zal een pakhuishouder aan het gezin misschieq nog opslagruimte aanbie- den! DE STAKING IN DE KLEEDING- INDUSTRIE NIET UITGEBREID. In een Donderdagavond te Amsterdam ge houden vergadering, belegd door het bestuur vah den Bond in de Kfcedingindustrie, werd een voorstel behandeld, om behalve bij de vier werkgevers, waarbij het personeel thans in stakjng is, ook het werk neer te legg.n bij de fabriek van heeren- en jongenskleeding van de firma Boekman en Zn. aan de Oude Schafs. Naar wij vernemen, werd dit voorstel, na- dat het door leden van het personeel dezer firma krachtig was bestreden, met groote meerderheid van stemmen verworpen, zoodat aan de staking op dit oogenblik geen uitbrei- ding wordt gegeven. KORTE BERICHTEN. De brievenbesteller E. O. te Grijpskerk (Gron.) is Dinsdagavond, toen hij zijn laat- ste bestelling deed, in een vaart geraakt en verdronken. voor VULPENHOUDERS, elk systeem onder garantie gerepareerd. L. FRAiVKENBERG ALKMAAR. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 18506 3000. Ns. 1564, 1582 f 100. ,Joerisme" van 10 Februari uitgave Moor man's Periodieke Pers, Den Haag, vangt ook ditmaal aan met interessant nieuws op het gebied van het vreemdelingenverkeer. De eerste pagina van het redactioneele ge- deelte bevat een zeer mooie kiek over „Win- terspoft in Duitschland." Van die hand van den heer H. J. Ch. Post- ma volgt hierop een aardig ge'Olustreerd ar tikel over Bergen op Zoom, waarop een ar tikel over Haarlem uit die Blumenzwiefeelge- gend" eveneens voorzien van mooie kieken, volgt. Mr. R. geeft een interessante verhandeling over „Reis en Jachtavonturen in de Rockey- Mountains dat zal worden vervolgd. Het nummer besluit met een verhandeling over „De mensch op Reio" van Dr. Huebner. DE KAASMARKT. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 69 stapels wegende 86735 K G. De prijzen waren als volgt: fabrieksk.eine m. m f 47, zonder m:rk geen aanvoer; fa- fcriekscommissie m. m. 50, bcerenkleine m. m. 43, zonder merk 44, boerencom- missie met merk 51. Handel goed. ALKMAAR, 11 Febr. 1927. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1064 hectoliters. 150 H.L. tarwe 14—/ 15.50, 28 H L. roggJ 1213.25, 77 H.L. gerst chev. 12.50—/ 13.25, 5(>LH.L. haver 9 50— f 12.50, 151 H.L. boonen: paardeboonen 11.50—12.50, bruine boonen 1517, eitroen boonen 1527.50, duiven boonen 14—/ 15.50, witte boonen 2232, 6 H.L. kanariezaad 12.50—/ 14, 32 H.L. mosterdzaad: rood 40—/ 42, geel 26— 27.50, 56 H.L. erwten: groene kleine) 25 tot 32.50, groote 42—/ 52, grauwe 58 per 100 kilo. AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM, 11 Febr. Prijzen onver- anderd. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Febr. Langedijker Groenenveiling. Wortelen 2.50 3; Roode Kool le s. - 2.50— 5.30; Roode Kool 2e s. 1.10—/ 2.30: Gele Kool le s. 2.304.50; Gele Kool 2e s. 1.40 2.20; Dcensche Witte Koo! 2.80— 4.40; Uien 44.60; Drielingen 3.60 4-r Nep 3.20, alles per 100 K.G. Aanvoer: 325J K.G. Wi.rtelen; 67000 I< G. Roode Kool; 85000 K.G. Gele Kool; 43000 K.G. Deensche Witte Kool22500 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 10 Febr. '27. Uien 3.804.40; Drielingen 3.80 7 4.10; Nep 2.80; Grove Uien 4.20— 4.50; Roode Kool 2.305.50; Door- schot 1.60—5; Gele Kool 2.10—/ 5.30; Doorschot 1.50—/ 4.30; Deensche Witte Kool 2.904.50; Doorschot 2.40 4.10; alles per 100 K.G. Aanvoer: 9400 K.G. Uien; 216200 K.G. Roode Kool; 72400 K.G. Gele Kool; 115000 K.G. Deensche Witte Kool. BOVENKARSPEL, 10 Febr. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Roo de Kool 3.40—/ 5.40; Witte Kool 2.80— 4.20; Gele Kool 3.20-/ 4.50; Uien 1.90—/ 2.10. WARMENHUIZEN, 10 Febr. 1927. Roo de Kool le s. 2.505.50; Roode Kool 2e s. 1.80—/ 4.70; Uitschot 1—/ 1.70; Gele Kool le s 2.804.80; Gele Kool 2e s. 1.803.90; Deensche Witte Kool le s. 3.104.10; Deensche Witte Kool 2e s. 2.50—/ 3.20; Uitschot 0.90— 1.70; Drielingen 3.30—/ 3.50; Uien 4 4.20; Grove Uien 4.204.30; Peen 3.40. Aanvoer: 65200 K G. Roode Kool; 14975 K.G. Gele Kool; 43900 K.G. Deensche Wit te Kool; 4700 K.G. Uien; 625 K.G. Peen. OP HAAR MAN GEVUURD De rechtbank te Rotterdam heeft gister uit- spraak gedaan in de zaak tegen de 38-jarige vrouw IJ. E., huisvrouw van P. K., die op 22 Aug. j.l. uit een met scherp geladen re volver twee schoten op haar man had gelost. De man werd echter niet getroffen. De rechtbank veroordeelde de vrouw tot zes maanden gevangenisstraf. De eisch was naar de Telg. meldt, anderhalf jaar. ZIJN MEUBELEN KORT EN KLEIN GESLAGEN. Gister heeft terechtgestaan de motorher- steller J. P. A., alhier. Volgens een als ge- tuige gehoorden kommies der belastingen, heeft deze verdachte, toen getuige beslag kwam leggen wegens belastingschuld, een hamer gegrepen en verschillende meufeelen kort en klein geslagen. Verdachte ontkende, dat de getuige tegen hem gezegd heeft, dat hij beslag kwam leggen. Verder kon hij zich niet herinneren, wat er precies is gebeurd. Achteraf heeft hij gezien, dat de boel kort en dein was. Verdachte weet niet meer of hij dat zelf gedaan had. Het O. M. eischte wegens beletting van een ambtenaar in de uitvoering van een wetteliik voorschrift, drie maanden gevange nisstraf. De uitspraak werd bepaald op 24 dezer. EEN ONHANDIGE KOETSIER. Voor de rechtbank te 's-Gravenhage heeft naar de Telg. meldt, terecht gestaan de 42- jarige koetsier P. v. d. G., wegens het ver- oorzaken van lichamelijk letsel door sdntld. Deze verdachte stond op 22 Nov.- 1926 met een wagen in de Parkstraat. Op dezen wagen waren kisten geladen. Verdachte heeft toen een touw over den wagen heengegooid, met het gevolg, dat een aan den anderen kant op een rijwiel passeerende juffrouw door dat touw werd getroffen en met haar fiets in het touw verward raakte. De juffrouw kwam te vallen en liep een Tichte hersenschudding op. Zij heeft gedurer.de abderhalve week haar be- roepsbezigheden niet kunnen uitoefenen. Nadat eenige getuigen gehoord waren, eischte het O. M. tegen dezen verdachte, wiens handelwijze in een drukke straat z. i. roekeloos geacht moet worden, 7 dagen hechtenis. Uitspraak 24 dezer. (Bunen verantxvuo:uelijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bcwijsi geenszins dat de •ednctie er mede instemt.) Geachte Redactie, Vriendelijk, hoogst dankbaar aan gemeen- tebestuur van Alkmaar, commissaris en in- specteur en burgemeester cn wethouders en medeburgers en toehoorders, die mij steun- den voor de kosten om een aider paard tc kunnen koopen, daar ik voor de som van ze- ventig gulden rond heb mogen gaan en ik tachtig gulden en vijf en tachtig cent heb op- gehaald. Daar de heer S. Bakker zoo goed geweest is voor mij rond te gaan en hij niets wilde hebben voor zijn modte, biijf ik h:m cok dui- zcndmaal dankbaar vcor zijn goedheid mij geholpen te hebben en hij wist dat het mijn laatsle rijkdom was. WIERD CORBIe. (Wij begrijpen uit deze dankbetuiging, dat de politic den woowagenman vergunning lxeit gegeven met een lijst te loopen, oiri cen ander paard te kunnen koopen ter ver- vanging- van hot dier dat op lie! ..park" ge- etorven ic. Wij willen dit niet nader becordeelen, maar er even cp wijzen, dat in een dergelijk vroeger gevai de politie niet bere-id bletk eenige mcdewerking te yerlccuen, zoodat ook enze courant toen veel last heeft ondcrvon- den van de betrokku kampbewoners, die zich godupccrd ac'ntten. Door wat minder willekeur bij dergelijke beslissingen zou heel wat ontevrcdenheid voorkomen kunnen warden. Red. Alkm. Crt.) voetbal. DE OLYMPISCHE SPELEN. De sdmensielluig der vccrloopige Olympi- sche ploegen. In de jongste bestuursvergade-ring van den Neckrlandschen Voetbalbond werd' medege- deeld, dat op 20 Februari a.s de eerste ont- moeting tusschen de vier Olympische ploe gen te Rotterdam plaats zal hebben. Bovendien zulien op dien dag de sub-com- missies van de technische commissie in de Verschillende districten in de gelegenheid worden gesteld, wedstrijden te organiseeren voor jeugdspelers. In Mei vermoedelijk 1526 Mei zal een Eng. prof, elftal worden uitgenoodigd om tegen leder van de Olympische ploegen een oefenwedstrijd te spelen en wel te Amster dam, Rotterdam, Tilburg en Deventer. Bovendien zal getvacht worden, zooals we reeds hebben gemeld, op 26 Mei een sterke Duitsche le klasse vereeniging als tegenpar- tij van een Olympisch elftal te krijgen. Volgens de „Sportkroniek" zijn de voor- (Terrem Westerweg). loopige Olympische ploegen als volgt sa- mengesteld: Rood: Van der Meulen (H. F. C.) doel; Denis (H. B. S.) en van Kal (Ajax) achter; Ver- leg (N. A. C.), Massy (Roermond) en van Heel (Feijenoord) midden; Elfring (Alcm. Victrix), Ruisch (D. F. C.), Tap (A D. O.), Ghering (Longa) en v. d Berg (H. F. C.) voor. Wit. De Boer (Ajax) doel; Haak (Siormvogels) en Vermetten (H. B. S.) achter; van Nus (Voorwaarts), Anderiessen Jr. (Ajax), Bak ker (Z. A. C.) midden; Witlox (Veloc.), Adam (H. V. V.), v. Reenen (U. V. V.), Barendrecht (Feijenoord), Verbeek (Feijen oord) voor. Blauw: Quax (A. D. O doel; Litz (D. F. C.), Stuve (Enschede) achter; W. de Wolf, (Ve- locitas), Bui (Feijenoord), Krom (R. C. H.) midden; Sn. Hurgronje (H. V. V.), Leerkotte (G.O.L.T.O.), Kluin (A.G.O V.V.), Scheel- fer (U. D.), Campman ('t Gooi) voor. Green: Thijssen (Stormvogels), Van der Zalm (V. U. C.), van Dijke (Feijenoord), de Rid- der (Sparta), Zuidema (Velocitas), Schetters (Ajax), midden; Schipper (Heracles), Vol kers (Ajax), Dill (V. U. C.), Dragt (D. F. C.), Weber (Sparta) voor. Programmes van Vrijdag 11 Februari tot en met Donderdag 17 Februari. Theater Cinema Americain. Hoofdnummer: Mevrouw wenscht geen kinderen (naar den roman van Clement Vau tel). Hoofdrollen: Maria Corda en Harry Liedtke. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zaterdag en Zon dag: Dynamiet Dan (sport-sensatiefilm). Hoofdrol: Mac Donald. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag: Troebele Hartstochtea (drama, naar den roman „Piazza del Popo- lo" van Wilhelm Bergsoe). Hoofdrollen: Olaf F6nss, Elinar Hanson en Kazina Bell. Victoria Theater. Hoofdnummer: De Zeekadet (speelfilm) HoofdrolRamon Novarra. TELEGRAF1SCH WEERBERIGHT, naar waamemingen, verricht in den morgen ven 11 Februari. Mcdegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 777.3 te Dresden. Laagste barometerstand 742.0 te Isafjord. Verwachting (geldig tot den avond van 12 Februari) Zvakke wind, meest uit oostelijke richtin- gen, nevelig tct licht bewolkt, drcog weer, weinig vcrandering in temperatuur. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Otto Maximiliaan Antonius Geerling en Catliarina Agatha Lind. Jan Wil km Landman en Alida Johanna Swier. Johan nes Theodorus Willem van den Idsert en Martha Torcnvlied. Johann Maria van Son en Margaretha Hofmann. Gerai'dus Maria Erkamp en Anna Appelman. Jo hannes Kerkhoff en Grictje Rozeboom. Casparus Hendrikus Elise Muller en Ma*'- guerite Baronesee vr.n Reede van Oudts- hcorn. Jan Keuris en Grictje Doves. GEBOREN Gecrtruida Catharina, d. van Machiel Westerbcek en Wilhdmina Maria Bek. Tenia Gerritje, d. van Teunis Ott en Ger- ritje Keuris. OVERLEDEN: Alida Martina Liesvcld, gehuwd met Ge- rardus Hendrikus Ranzijn, 30 jaar. 50-JARIG HUWELIJKSFEEST N. LANDMAN—D. DE VRIES. Het echtpaar N. LandmanD. de Vries was heden het le echtpaar. dat in 1927 het gouden huwelijksfeest vierde. De munkre oudjes, de vrouw is 79 en de man 76 jaan bewoner. al de jaren van hun huwelijk hetzelfde huis in de Ramen, dat thans door verbouwing belangrijk is vergrOot cn cen aesthetischer aanzien heeft verkregen. De h-er I audman is Alicmaarder van ge- boorte cn htefl zim stad lief. Dat bewees hij als ummermansbaas, bij feestelijkheden Steeds nam hij een werkzaam aandeel in de door uc buurtcommissie georganiseerde ver sieringen en ieder Alicmaarder weet, dat men, wanreer men voor een of andere feestelijk- heid te yersiering van Alkmaarsch strateo. ging bekijken, de Ramen niet moest ver geten - Dat het jubelend paar dezen dag niet ver geten zcu worden, stond ook voor' hun vast, doch dat zij zoozeer in het centrum van allcr belargstelling zouden staan hadden ook zij niet verw-vht Niet iiiinder dan 40 bloemstukken en ta! van tekgrammen en felicitaties waren als sympa'hiebetuigingen ingekomen, terwijl var verschillende woningen in de straat de drie- kleur wapperde. Mevrouw Landman was wel het meest ver- heugd over het feit, dat ze op ten na al haar zeven getrouwde kinderen om zich heen mocht zien. Een dochter in Amerika woonachtig, had wegens ongesteldheid van haar man niet kunnen kemen, doch zij had zich door haa> dochier doen vertegenwocidigen, terwijl een andere dochter met haar echtgenoot en vier kinderen voor het feest uit Amerika was over- gekomen. Men begrijpt, dat de oudjes zich hierdoor recht gelukkig gevoelden. Mijn jongens willen niet meer dat ik om te werken de iimm-ermahswcrkplaats bezoek, aldus de heer Landman en hij scheen dit nog' maar half goed te vinden. Wij meenden, daf den jongens daarvcor juist een woord van lof toekwam. Morgen wordt de feestdag aan een intiein familiedinier voorfgezet. Wij brengen ook hier gaarne de oudjes on ze gelukwenschen. GEDECOREERD. Bij Kon. besluit van 7 Februari is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau de heer Th. van der Klei, voorzitter van den bijzonderen raad van de St. Vincentius-ver- eeniging alhier. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 5.35 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half urn later. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden slechts eeff 67000 K.G. De markt was belangrijk vlugger, door- dat de prijzen 2.50 per 50 K.G. waren ge- stegen, zoodat de hcogste markt voor ge- merkte fabriekskaas 47.50 bedroeg. Voor de zuivelproducten, die voor de be- drijfsuitkomsten van 1927 geen hooge ver- wachtingen hebben stemt de stijging van de markt in ieder geval hoopvol. KAMERKIESKRINGFEDERAT1E DEN HELDER VAN DEN VRIJZ. DEM. BOND. Na gehouden referendum is de candidatcn- lijst vcor de gecombineerde Statenkringen Hoorn en Zaandam vastgesteld als volgt: 1. D. Kooiman te Purmerend; 2 Mevr. A Aukes-Timmers te Bakkum; 3. K. Czn. de Boer te Assendelft; 4. J. Best Nzn. te Berk- bout; 5. Jac. Met te Alkmaar; 6. A. Sietsma te Alkmaar; 7. F. Butter te Hoorn; 8. J. E. van Niftrik te Edam; 9. Chr. Rcosendaal te Enkhuizen; 10. Jb. Cloeck te Alkmaar; 11. Ph. van Zuiden te Hoorn12. J. Schipper te Punnerend; 13. S. Brugman te Hcerhugo- waard; 14. Mej. N. Carels te Alkmaar; 15. W. Molenaar te Beemster; 16. Mej. T de Kadt te Enkhuizen en 17. P. Plas Jbzn te Edam. DE MISSIETENTOONSTELLING. Van Zondag 20 tot en met Zondag 27 Fe bruari wordt er in de Cadettenschool een be- Iangrijke Missietentoonstelling gehouden, die uit volktnkundig oogpunt aller belangstel- ling verdient. In verband met deze tentoonstelling komt de Pauselijke Internuntius te Den Haag, Mgr. Lorenzo Schoppa Zaterdag 19 Febru ari om 4.49 reeds in Alkmaar. Zaterdag 19 Februari 7 uur wordt er in de St. Laurentiuskerk een plechtig Lof gehou den, terwijl Zondag 20 Februari Mgr. Schop pa een H. Mis opdraagt. 's Middags 2 uur wordt de tentoonstelling officieel in ,,'t Gulden.Vlies" geopend, waar- na om 3 uur de genocdigden de tcntoonstei- hug zullen bezoeken, die om 4 uur voor h"t publiek geopend wordt. 'sAvonds 8.15 heefl er in ,,'t Gulden Vlies" een vertoomng plaa's van de I lorisfilm, die uit volkenkundig oog punt zeer belangrijk is. D:n volgenden dag is des avonds het prb- gramma gelijk aan dat van Zondag, terwijl vcor de andere dagen bioscoop- en too nee 1- voorstel lingen en kinderfeesten georganiserd worden. DE IJSBAAN TE HEILOO. Hoewel het vanmorgen tegen het opkomen van de zon nog aardig heeft gevroren, waar- door het ijs op de ijsb'aan te Lleiloo een dikte verkreeg van 5 c.M., achtte het bestuur zich hedenmorgen nog niet veraniwoord om de baan open te stellen. Wel was het mogelijk om eenige rijders op de baan toe te laten, doch het bestuur staaf voor de moeilijkheid dit niet te kunnen toe- staan, aangezien de vereeniging ruim 100C leden telt en men aan enkelen niet kan toe- staan wat men aan alle leden zou mooter weigeren. Het bestuur hoopt dan ook op een goede nachtvorst, aangezien het ijs zeer mooi is waardoor de dan te organiseeren feesten eer succes kunnen worden. REIZENDE TENTOONSTELLING VAN TYPOGRAFISCHE KUNSTWERKEN. Door de Studieclub Laurens Jansz. Cos ter", onderafdeeling van den Ned R. K. Gra- fischen Bond, afdeding Alkmaar, wordt Za terda-g en Zondag a.s. een tentoonstelling ge- organ.seerd in 't getouw „St. Willibrord" Oudegracht. Deze tentoonstelling belooft op typogra fisch gebied iets moois te worden. Verschillende werken van Duitsche en En gelsche kunstenaars in het grafische vak zul len daar worden tentoongesteld. Doch trie alleen het buitenlandsche werk, ook wat ii N-ederland zelf vervaard gd kan worden 0| het gebied van pakkc-nd reclamemateriaal. elegant drukwerk, meerkleurendruk, enz., za daar te bewonderen zijn. Ieder, die belang sielt in de werken van onze grafische kunstenaars en zij die met hei vak in nauwe verbinding staan, zullen we'i kc-m zijn. De ioegang is voor ieder vrij. De tentoonstelling is geopend Zaterdag- middag van 4 tot 7 uur en Zondag van 11 30 uur tot 7 uur. Men zie de advertentie in ons nummer van gister. „FALKLAND". Zooals uit een annonce in ons nummer van heden zal blijken geeftfFalkland van Heiloc op Zondag 13 Febr. a.s in de Hqrmonie een uitvoering, waarbij opgevoerd zal worden het bekende stuk van Heijermans: „De Meid", spel van de haat. De regie berust voor dien avond bij den heer J. Rossenbacker. - Het zal ongetwijfeld een succcsavond wor den. PREDIKBEUlfTEN. f 13 Februari. Alkmaar. Grocte kerk, half elf Ds. Baar. Consistoriekamer Woensdagavond 7 uuf. Ds. Verwaal. Kapel, 10 uur, Ds. Hak. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Evangelisch-Luthersche kerk, geen dienst Docpsgezinde kerk, 10.30 uur, Ds Westra Rcm.-Gereformeerde kerk, 10.30 uur, Dr A. H. Haentjes, rem. pred. te Haarlem. Geref. kerk, 10 uur, Ds. Meiier. Avond 5 30 uur, Ds. Mejjer. Heidfelb. Cat Zondag 43. Collecte schulddelging. Hersleld Apostolische Gemeente, Tous-

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2