Damruorien. m - J mw\ rn f -i m mm m fc# pMi't* I, 4 12® <1! 14'. i m m„ m m 9 mm. m.m. Hit de natuiir. Zorg voor een genotvollen ouaen ig, W - wA m. 4*4 mM ws, mi 9 w 9 Ouderdom is met enkel cen kwestie van jaren. Velen voekn zicii jonger op 70-jarigen leeftijd dan anderen van 00 of zelfs 50 jaar. Dit is een ontegenzeggelijk kit, en men kan er verschillende oorzaken voor aangeven. Gewooniijk hebben ouden van da-gcn met een jong gemoed behoonijk zorg gearagcn voor hun meren. Een oude spreekwijze zegt: „Ais gij uw nieren gezond houdt, houden deze u gezond". En ouden van dagen kan zooveel leed be- spaard worden, want veel rugpijn, urine- stoornissen, ischias, spit, rheumatische pijnen en graveel worden aikwijls noodeloos gele- den. Den nieren ontbreekt het vaak aan hulp. Zij behoeven de bijzondere versterkende huip van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Door de opwekkende kracht van dit nier- middel wordt de werkzaamheid der nieren hersteld; het versterkt de nieren en heipt deze om het bloed te filtreeren, terwijl de afmattende ziekteversehijnselen der nieraan- doening verdwijnen. Waarom zouden ouden van dagen nog langer lijden, als zij de be- moodigde hulp onder hun bereik hebben? Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let bier vooral op) bij apotheken en drogiskn a 1-75 per f aeon. 20. ?g7 21. e5 22. ef6 23. Tel 24. Kf2 25. Db7 26. Kf3 27. Ld4 28. Db5 29. Ea5 30. Le3! Ld2 ,30. 31 31 32. Kg3 33. Lcl Kg7 Kf8 Na een wt van Pf6 wint wit de Vvaite dame na 22. ecRjt Del f Telf Tae8 Tlelf- Tc2 a5 Pc5 Pd3 Anders komt 30Pelf met 31fg2. d5 c5 Pel Na 31. Dd5 /alt Ka2. mm**' Wit: Red. Wit speelde 1. Tafl. Hierop antwoordde zwart met Td8 en verloor. Hoe? Wie onzer lezers durft dit eindspel aan? Wit wint in enkele zetten of verovert den zwarten Lasper, wat natuurlijk ook tot winst voert. Oplossing probleem No. 135 van S Loyd. Wit: Kc2 Dg4 Lg2 Pb5 en f4. Zwart: Ke4 H3 pi d6 e5 en f6. 1. Lhl Ke3 2. Df3: mat. 1. ef4: 2. De6 mat. 1. f5 2. Df3: mat. 1. d5 2. Pg2 mat. De laatste variant verklaart den sleufelzet 't Paard moot bij een eventueel aftrekschaak e3 bezerten; g2 is daarvoor't eenige veld. Eenvoudig, maar aantiekkelijk. Goede opl. ontvangen van de heeren D de Boer en P Schmidt te Al'kmaar, en S. Bru'U'l te Wieringen. Probleem No. 137 van A. G Corrias (Armeeblatt 1903). Zwart (6). m mm, mm -m Wit (8) Wit geeft mat. in 2 zetten. Aan de Datr.mers! In onze vorige rubriek gaven wij ter op- lossing probleem no. 950 (auteur Waayerink). Stand. Zw. 12 sch op: 8. 9. 13, 14, 15, 17, 20, 25. 26. 27, 32, 36 en dam op 5. W. 14 sch. op: 23. 28, 29, 30, 34, 35, 37, 39. 40. 41, 42, 43, 48, 49. Oplossing. 1. 30—24! 1. 36 :38 2. 34—30 2. 25 :4$ 3. 23—18 3. 13 44 4. 49 40 4. 45 23 5. 37 10 5. 5 30 6. 43:34!! Een prach' stukje! Vorige week zijn te Amsterdam de strijden begonnen om speelt met iecter twee partijen, in 't geheel dus 14. De deelnemers zijn J. H. Vos R. C Keller, A. K W. Damme, J Noome, C. J. Lochten- berg, P. J. v. Dartelen, S. J. de Jong, L. Kuije:. Keller won in de eerste en tweede ronde, maar verloor in de derde ronde van Vos in den volgenden stand: W 'V tip >vV 'M. Mm. -vm sr WM 1 Wb kli f" /p0 "mf -wd "r iff 11 m i':f Zw. 12 sch. op: 2, 4, 9, 11, 12, 14, 17, 18, 19 21, 22 25 W. 12 sch.' op: 26, 28, 32/35, 37, 40, 41, 43, 45, 48. Wit (Keller) heeft als laatsten zet ge- speeld 4741, waarop Vos met zwart Het Zwart geeft op. Na 33 Tel volgt 34. Dd2 en de d-pion van zwart valt, waardcor de witte pionnen-s telling den strijd gaat beslissen. Op'ossing eindspel 156 (Bolla). 1Th3f 2. Khd Dg3p 3. Lg3 hg3" 4. Thl Tk8 5. Kg4 Thl en den volgenden zet geeft zwart mat. met Th4 jf Ph6. Goede opl. on'vangen van den heer D. de Boer, Alkmaar. Eindspel No. 157 uit't New-Yo^ksch tournooi. Zwart: Bogoljubow. In onze volgende rubrieken zu-Hen wii nog wel eens gelegenheid hebben, op den kam- pioenswedstrijd terug te komen. Panijgedeelte. Van onzen oud-stadgenoot H Zaadnoor- dijk te Arnhem ontvingen wij het onderstaan- de partijgedeelte, 4at wij gaarne een plaatsje .geven. Zw. 9 sch op: 4, 8, 10, 12, 13, 15, 16, 18, 34 W. 9 sch. op: 24, 27, 28, 33, 38, 41, 44, 45, 48. Zwart is aan zet en wint op de volgende fraaie wijze een schijf. 11. 34—39 2. 4a—40 2. 18—23 3. 28 19 3.. 39 28 4. 2420 (el'ke andere zet is minder goed). 4. 15 24! 5. slaat 5. 1218 Wit kan nu niet 4137 spelen, wegens een drieslag. De schijf op 27 is verloren. De partij verliep verder als volgt: 6. 41—36 6. 28—32 7. 36—31 7. 32 :21 8. 31—26 8. 21—27 9. 30—24' 9. 8—12 10 4843 10. 12—17 (fout). 11. 38—32 11. twee slaan. 12. 26—21 12. twee slaan. 13. 26 5! De overblijvende stand eiseht nog heel wat. Een nuttige oefening voor hen, die er naar zoeken widen. Wij danken den heer Z. voor zijn inzen- ding. Ter oplossing voor deze week: Probleem 951 van P. Kleute Jr., Den Haag. volgen: 1. 1. 25—30 2. 35 13 2. 2— 8 3. 13: 2 3. 22—27! 4. 2 16 4. 27 49 5 16 13 5. 49 2! Zw 7 sch op: 2, 4, 17. 20, 22, 27, 28 en dam op 26 W. 10 sch op: 13, 29, 30, 33, 37, 39, 43, 44 45 49 In onze volgende rubriek geven wij de oplossing. CORRESPONDENTIE. P. K. Jr. te 's-Gravenhage. Wanneer hoo- ren wij nog eens iets? EFSechfszaken het wed kampioer^chap van Nederland. Er zijn acht deelnemers. Elk p i Ik 1 KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 11 Febr. NIET INVULLEN VAN LOONLIJSTEN. De bakker Corn. K. stond de vorige week o. m. ook terecht ter zake dat hij verzuimd had de hem verstrekte loonlijsten in te vullen. Aangezien hij echter beweerde dat de in het dossier aanwezige lijsten niet de zijne waren, werd deze zaak aangehouden tot heden. Thans werd gehoord de heer van de Vali, employe bij den Raad van Arbeid. Het voortgezette onderzoek leverde als nn het brwijs op, dat de bedoelde lijsten wel da- gelijk in het bezit van den verdachte waren geweest. Geeischt werd f 40 boete subs 20 uagea hulT.en.s, Vonnis f 25 boete subs. 12 dagen bechtenis. IN GEBREKE GEBLEVEN RENTE- ZEGELS TE PLAKKEN. De landbouwer G. W te Heerhugowaard, was als verdachte voor den Kantonreciiiei gedaagd omdat hij ten behoeve van zijn 15- jarige dienstbode in 52 weken geen renteze- gels had geplakt. Verdachte erkende schuld in deze, doch beweerde geheel te goeder trouw te zijn geweest. Hij had evenals bij vorige weken rust-ig gewacht op de navordc- ring, die de R. v. A. tegen hem zou instellen. Aangezien echter de R. v. A. met deze ge- woonte heeft gebroken, werd1 tegen W. pro- cesverbaal opgemaakt. De rentezegels zijn thans voldaan. De ambtenaar vorderde aanvankelijk 52 2 boete subs. 52 X 1 dag, doch wijz.g- de zijn requisitoir toen nader werd uitge- maakt, dat het meisje 48 weken had gediend, terwijl geen rentezegels noodig waren. Verdachte werd daarop door den kantcn- rechter heengezonden zonder straf. NOG EEN NALATIGE ZEGEL- PLAKKER. Ook de bakker Corn. K. te. Alkmaar stond terecht ter zake nalatigheid in bet plakken van zegel's voor eenige zijner ondergeschik- ten in casu ten dienstbode en twee gtzei.en. De kantonrechter nierkte op, dat het plakken voor de werkgevers soms groote moeilijkhe- den oplevert, voornan' lijk bij voortdurende verandering van personeel. ;'t Bleek dat ook deze bakker op de gewone navordermg nad gerekend. Hij beriep zich voorts op finan- cieele onmacht door ziekte in zijn-.gezin en de moeite die hij had om d!e door hem over- genonip.n zaak weer op te werk^n. Eisdi 55 X f 2 boete of 55 X 1 dag hechtenis. Vonnis de gtringst mogt.ijke straf nl. 55 X 0.50 of 55 X 1 dag hechtenis. ONGEOORLOOFD SCHOOLVER- ZUIM. Een te Alkmaar woonachtige huisvrouw, mej. C. v. S., stond terecht ter zake zorgc- loosheid in het naar school zenden van haar ieerplichtig zocntje. Verdachte beweerde, dat het hoofd der school den jongen 3 dagen verlof had ge- geven opdat hij de nioeder kon assisteeren bij een verhuizing. Teneinde deze opgaaf te controleeren, werd de verdere behanaeling uitgesteld tot a.s. week en za! de heer IJpma als getuige wor den gehoord. GROENTEKAR AAN'GEREDEN. De handelsreiziger Herm. S., uit Zaan- dani, stond terecht, omdat hij op 9 Dec. op de Laat tusschen Ridder- en Bo-terstraat een groentenkar, waarvoor een bond liep, had aangereden. De 70-jarige groentenventer de Boer beweerde geheel rechts van den weg te hebben gereaen. Als gevolg van den schok, door de aanxijding veroorzaakt, vloog zijn handkar op het „abattoir" zooals de oude man het uitdrukte, bedoelende dat ge- deelte van de straat, dat trottoir heet. De kvyestie was, dat de verdachte, de groentekar achterop rijdende, deze wenschte te passeeren op't moment, dat ook van de andere zijde een auto naderde. De agent Agricola, die daar het verkeer regelde, heeft deze zonde tegen de wetten van het verkeer opgemerkt en procesverbaal opgemaakt. De verdachte beweerde, dat de groenten- handelaar veel mcer rechts had kunnen rij- den. Eisch 8 boete of 4 dagen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. OVERTREDING MOLLENWET. De landbouwerszoon Klaas v. H. uit Krommenie was te Uitgeest door de mare- chaussee geverbaliseerd omdat hij in het be zit werd be von den van een doode mol, die hij uit zijn broekzak haaldle. Verdachte kon niet aantoonen dat hij voor het vervoer van deze mol vergunning had. Hij werd veroordeeld tot 2 boete of 1 dag, met verbeurdverkla- ring van de in beslag genomen doode mol. EEN MONSTER-ABCeS. Wat hier vermeld wordt, is voor eenige jaren gebeurd. Wanneer mij de boodischap gebracht wordt, dat er op vogelkundig gebied wat nieuws te zien valt dan kan i'k maa: moeilijk in buis blijven. Ik wil dan weten. wat het is, en als 't weer het maar eenigszins toelaat, ben ik weldra met mijn stalen ros op weg naar de aangeduide p'aats Meermalen kwam ik te- leurgesteld uit, omdat men een doodgewoon dier voor wat bijzonders had aangekeken, maar dikwijls toch ook ben ik blijde met de beodschap geweest. Zoo werd mij eens in het midden van December geboodschapt, dat er op ongeveer 1 Vi uur van mijn woning een vreemde vogel toefde. Spoedig waren de boodschapper en ik op weg, nlettegenstaande een zeurige regen ons den geheelen middag bleef plagen. Te een uur ongeveer meldden we ons aan bij den bewaker van het landgoed, die gaarne wilde gelooven, dat we mondelinge permissie had- den. om er rond te zien Hij deed ons myde- deelingen omtrent het zonderlinge beest, dat kleur en vorm had van een Wulp doch zijn vlucht was loon, en langzaam. terwijl de, in een punt eindigende snavel verbazend hoog was. De vogel, die zich enkele dagen geleden voor het eerst op de blcembollenvelden had vertoond, was aanvankelijk erg schuw, doch hij was er dagelijks teruggekeerd en meer en meei aan de werklieden gewend geraakt. Nu kon men hem tot op ongeveer 100 pas naderen. Somtijds zocht hij zelfs voedsel op de akkers, wanneer de werklui er hun arbeid verrich'ten. Dat waren zoo ongeveer de in- lichtingen van den bewaker. Met de meeste scherpte raadpleegde ik mijn ornithologisehe ondervindingen, doch ik kon geen enkeien vogel, dien het. volgens de mededeelingen zou kunnen zijn Enfin wie weet, hoe spoedig ik het wereldwonder zou mooen aanschouwen! Weldra waren mijn boodschapper en ik op de bedoelde bollenakkers, en we zagen er kievitten, gewone wulpen en spreeuwen, doch geen enkel voorwerp vertoonde zich, dat ook maar eenigszins de menstruositeit zou kun nen zijn We zochten "'inks en rechts en tuur- den in de verte, terwiil de regen zeurde en zeulde en ons het water uit jassen en panta- lons deed druipen. We zochten de akkers af, ook zelfs buiten het gebied onzer vergunning, we begaven ons in kreupelboschies. doch niets bijzon ders deed zich voor We zochten tot een ge- voel van moedeloosheid over ons kwam, en toen naderden we langzaam het huis van den bewaker. En ja, toen zagen we-< een vogel vliegen, loom en langzaam hij daalde en op het boilenveld neerstreek. Dat moest het beest zijn, hetwelk we zoch ten. Met vluggen tred en bijna ingehouden adem liepen we een boschje om, ten einde zoo iiet dier te kunnen naderen. En ia, toen we den hoek om kwamen, zagen we het ver- langde. dat.evenwel maar weinig afstak tegen den natten, grijsgrauwen bodem. Voet voor voet naderden we, en werkelijk zag ik, op misschien 300 passen afstands, bij enkele bewegingen van het beest, een reuzen- snavel. Jammer, dat ik door de haast mijn binccle had vergeten, zoodat nu van goed bezien geen sprake was. En nog verre van ons zag het dier stelHg. dat wij geen werk lieden waren. en vonu het daarom zeker voorzichtig, om op'te vliegen en eenige stukken land verder weer te gaan loopen Ja, uit de vlucht Het zich duidelijk de wulpvorm zien, doch ook nu kwamen het geduchte van den snavel en het loome der vlucht goed uit Duidelijk kon ik nu zien, dat de verheven- heid op den snavel van den kop gescheiden was. We achtervolgden het dier weder zoo behoedzaam mogelijk, doch het werd reeds door een anderen voetganger opnieuw opge- jaagd en verdween toen in de richting der duinen. Ook wij gingen daarheen en we heb ben er gezocht tot in den schemeravond. doch we hebben het beest niet meer kunnen vinden. We keerden naar huis terug. nad at de be waker beloofd had acht op den vreeinae'ing te zullen geven en mij bericht te zuHen doen toe komen. We kwamen kletsnat thuis en maar matigjes voldaan. Des avonds heb ik stapels boeken overhoop gehaald en allerlei platen bekeken, vooral van vogels me* dikke bekken, doch ik kon er niet een vinden, die voldeed aan de indrukken, behouden van de vluchtige voor- stelling op veel te grooten afstand. Des nachts droomde ik van Papegaaiduikers en Peper- vreters. Den volgenden morgen, heel vroeg, was mijn boodschapper reeds weder gereed naar het Westen te peddelen, met de hoop, thans beter te zullen slagen; de man had des nachts geen oog gesloten en maar steeds gedacht aan boilenveld en en rariteiten onder de vogels. Ik kon dien dag niet met hem gaan, wat mij zeer speet. Des avonds ont- ving ik rapport van hem, doch ook thans was het resultaat mager. Den geheelen dag had de man gezwalkt en gezocht, en hij had het wonderdier geen en kele maal gezien, niettegenstaande het zoon- tje van den bewaker hem eens had opge- zocht met de mededeeling, dat „de veugel" op het „ervie" liep, vlak bij het huus en dat'j hem temet pakken kon". Dadelijk er heen, doch de vogel was gevlogen, in letterlijken zin. Twee dagen later was het mooi weer met een weinig vorst. Ik besloot, toen eens alleen naar het bedoelde landgoed te gaan om te trachten den vogel nu eens goed in het veld van mijn binocle, die ik nu niet vergat, te krijgen. De bewaker vertelde mij, dat het dier den vorigen dag weder onmiddellijik bij zijn woning had roird geloopen en dat ik hem zeker zou zien, als ik post vatte in gindsche bolienschuur. Gaarne volgde ik dien raad op en weldra zat ik temidden van Zwitsersche geiten. rundvee en schapen, waarvan i'k even- wel niet veel notitie nam. Uren heb ik daar vertoefd en minstens honderd malen heb ik gegluurd door allerlei kijikgaten, doch ook toen was mij de fortuin niet gunstig. De vogel liet zich niet zien, ook gen enkele maal. Mistroostig ging ik heen doch vast besloten, om nog meer moeite te zullen doen. De bewaker zou mij op de hoogte houden, of. zoo het dier den honger- dood mocht sierven, wat bij aanhoudenden vorst zou moeten gebeuren, mij het cadaver toezenden. Toch vreesde ik, dat het dier ver- trokken was, om niet waer te keeren, en dan was het raadsel voor mij onopgelost ge- bleven Dochdrie dagen later werd mij de vogel thuis gebracht; het beest was dood en vermagerd gevonden op het bollenland. Welke gewaarwordingen mij bezielden, toen ik het monster voor mij zag liggen, is niet te beschrijven. Ik deel alleen mede, dat vorm en kleur geleken op die van den Wulp of Nume- nius arquata arquata (L.), omdat het een voorwerp van deze vogelsoort was; doch op den bovensnave! had zich een eivormig abces ontwikkeld met lengte en breed'te-af- metingen van 6 en 434 c.M Het was geheel met een hoornachtige zel'fstandigheid om- kleed. De vorming van het gezwel was ten opzichte van der, snavel bijna zuiver symne- trisch; het was bruinachtig van kleur, terwijl het geheel tamelijk vast en hard was gewor- den. Dit abces moet den vogel in zijn leven al zeer lastig geweest zijn, omdat hij zijn snavel daardoor slechts weinig in de aarde kon boren, terwijl het de gewoonte der wul pen is, den snavel tot aan de oogen toe in den grond te steken. om aldus het voedsel te bemachtigen. Dit zal zeker ook wel de reden geweest zijn. dat het dier zich van zijn soortgenooten had aftrezonderd en voedsel Jcwam zoeken op de zachtere en gedurig be- werkte bloembollenvHden. De vlucht van het dier moest gewijzigd worden omdat de nek- spieren meer dan gewooniijk hadden te dra- gen en het zwaartepunt in den vogel meer naar vcen was verplaatst. Ziedaar het monster-abces! Ik heb het ge- heele cadaver pr'u7onr,en aan den bekenden ornifholoog Mr. R, Baron Snouckaert van Schauwbur?, die het geval zeer interessant vond en mij heeft bericht. dat hij, terwille van de curiositeit. den kop van het overigens in gewone condities verkeerende di<=r heeft laten praenareeren, om h an een plaatsje in zijn verzameling te geven J DAAI DER Dz. Fpovinciaal nieuws /an den t der vereeniging, zal indelijk sia->" n doen, ten eir terwijH voor' omen, daar met zal het bestuur de noodige einde dit in de toekomst te men van oordeel is, dat dit een maatregel is, die het aantal leden spoedig zal dcen stijgen en het bestuur in staat stelt om zco krachtig mogelijk voor de belangen van de afdeeling te kunnen werkzaam zijn. Gisterennacht is baldadigheid "-.eegd bij du; veehouder S. O., alhier. Laatstge- noemde heeft hiervan aangifte gedaan bij de politie. Toevahig is een viertal jongens gis terennacht circa half twaalf door de politie op den Walingsdijk gezien, zoodat eenige aanwijzing bekend is, die er wellicht toe kan leiden de belhamels te achterhalen. Zij, die dit viertal omstreeks dien tijd hebben zien rijden op den Walingsdijk in de richting Avenhorn, worden dringend verzocht de po litie te Ursem hiermede in kennis te stellen. UIT SCHAGEN. In het Gezondheidsdictrict Schagen kwa men in 1926 de volgende gevallea van be- smetteliifce ziekte voor: Buiktyphus 7, rood- vonk 30, dyphtheritus 8, Encephoritus Le- thurgica 1. In 1925 bedroegen die cijfers respectievelijk 4, 46, 2, 3. UIT HEEMSKERK. fengevolge van het spelen met vuur ge- raakten Donderdagochtend de kleertj.s van 'een 6-jarig kind van P. W. te Heemskerker- duin in brand. Op het angstgeschrei van het kind kwam spoedig hulp opdagen, welke de vlammcn in een ommezien wist te dooven. Het kind kreeg enkele Iichte brandwonden. UIT URSEM. Dezer dagen werd door enkele leden van de opgeheven vereeniging van de Land- en Tuinbouwvereeniging een bijeenkomst gehou- den om te trachten deze afdeeling, die inder- tijd een behoorlijk aantal leden groot was, weer op te rich ten. Door een twaalftal perso- nen werd besloten hiertoe krachtig mede te werken en de oude bestuursleden waren ge- negen wederom een bestuursfunctie te aan- vaarden. Daar door niet-leden op de veilin- gen geprofiteerd werd van het lidmaatschap otllKlJFMAClUNES in iiuur en UuurJkoop. Koparatie-inrichting. L. Frai^eiilierg - iillimaar. Biiigieniaiiti HET ONBEHEERD STAAN LATEN VAN AUTOMOBIELEN. He besiuit van urgemeester en wethouders der gemeente's Gravenhage, waarbij voor het onfceheerd laten staan van automobielen ee. jaarlijkvh rcclrt van 12 wordt geheven, heeft den raad aanleiding gegev.en den mi nister van binnen'andsche zaken en landbouw te wijzen op't gevaar, dat andere gemeenten dit voorbeeld zullen volgen en dat op die wijze een zware last op automobielhouders, die geregeld verschillende plaatsen bezoeken, zal worden gelegd en voorts op het nadeel, dht daardoor, aangezien de automobiel hoe langer hoe meer d'ensten aan industrie en handel bewijst niet alleen ten aanzien van het algemeen verkeer, doch ook ten aanzien van het bedrijfsleven wordt veroorzaakt. De raad acht dit gevaar zoo groot, dat hij den minis ter in overweging heeft gegeven. genoemd besiuit als in strijd met het algemeen belang ter vernietiging aan de Kroon voor te dra- gen, indien de Haagsche gemeenteraad dat besiuit mocht handhaven. AVONDFEEST OP DEN HOFVIJVER OP DEN JULIANADAG. Men schrijft uit Den Haag aan de N. R. Crt.1 Dank zij de medewerking en sympaithie uit verschilienJde kringen, zal het mogelijk zijn, de plannen voor de viering van d-en 18den geboortedag van Prinses Juliana, welke plan nen ontworpen zijn door een afzonderlijk co mite, dat echter contact houdt met het comite voor vol'ksfeesten, uit te voeren op zoodanige wijze, dat er sprake kan zijn van een histo- risch feest. Gedacht is aan een waterfeest, waarbij de Hofvijver zal worden bevaren door schepen, gehouden in den stijl van het bloeitijdperk onzer gesdiiedenis. Een fontein in het midden van den vijver zal haar wateren omhoog spuiten. Zoeklichten zuller, het publiek, dat langzaam en geregeld zal yrculeeren langs den vijver in staat stellen te genieten van het kleurige tafereel. Van het hordes van het ge- meentelijk museum b-egeeft zich de beman- ning der schepen, in 17e eeuwsch costuum prijkende, aan boord; op het admiraliteits- schip, dat dcor rij'k vlaggenvertoon de illusie zal verhoogen, zullen o.a onze grootste zee- helden zich bevinden. Op de schepen, welke doc-r ervaren rceiers worden voortbewogen, zullen de Haghe Sanghers. die op deze wijze waardig hun tweede lustrum vieren, oud Hbllandsche liederen zingen onder leiding van Hub. Cuypers, en twee muziekkorpsen zullen cp fwee plaatsen instrumentale muziek geven, in overeenstemming met den zang en het milieu. De directie der HollandAmerikalijn is bereid bevonden, zeven sloepen, elk 9 M laug, af te staan voor het doel. Deze zullen worden getransformeerd en uitgedost op de werf Wilton, onder leiding van de heeren Dorus Hermsen en Willem. Maris Jzn.; de directeuren van het Ned. Historisch Scheep- vaartmuseum te Amsterdam en van het Ma- ritiem Museum te Rotterdam, de heeren Voorbeytel Cannenburg en Van Nouhuys, zullen daarbij wetenschappelijke voorlichting geven Eere-voorzitter van het feestccmite is de burgemeester, mr. J. A. N. Patijn. StasclswieMws REGELINGVAN DEN ZONDAGS- EN NACHTDIENST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1927. Op 13 Februari zal geopend zijn de apo- theek van den heer H. J. F. Wanna, Ritse- v-oort 5. - Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 9. uur) tot den vbi- gendca morgen 8 uur. In de apotlieek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. GEMEENTELIJE DIENST DER WERKLGOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. D1STRICT-ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemcrs. Voor vrouwelijk personeel in- gangdeur administratie. Geopend van voorm. 9 tot 1 uur en nam. van 4 tot 5 uur. Des Za terdags van 9 tot 1 uur. Voor werknemers uitshutend van voorm. 9 tot 12 uur en Maan- W"' -nun. *77?//.TTZ-m ,/m -/

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 10