DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. flonderii ri$gein $n twinfipfe Jtogane: &LLE FAMILIEDRUKWERKEN S7 1927 MAANDAG Buitenland 14 FEBRUARI BH nnmifler Seifaaf oSt 2 bladen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Peestdagen, aifgegeven, Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.— franco door bet geheele Rfjk /2.50. Afzonderlljke en bewrjsnummers 5 cents. PRUS DER GEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat Qroote letters naar pfaafsrnfmfe Brieven franco aan de N. V. Boek. en Handelsdrakkerfy v/b HERMfc COSTER ft £0011, Voordam C9. Oirecteur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Hoofdredacteurt Tj. N. AOEMA. DE MOGENDHEDEN EN CHINA. Britsche troepen. Te Sjanghai zijn twee bataljons Engelsche infanterie aangekomen. Het moederschip „Argus" en de kruiser „Dauntless" zijn van Malta naar China ver- trokken. De Engelsche matrozen van de te Sjanghai gestationneerde oorlogsschepen worden door de Chineesche propagandisten met vergeten. Pamfletten zijn aan hen uitgereikt bij het aan land komen, \vaarin zij werden aange- spoord naar Engeland terug te gaan. „Laat ons met rust", zoo werd in een der pamflet ten gezegd. „Keer terug naar huis. Laat u niet bedriegen door uw meesters, de Engel sche kapitalisten, uw officieren en uw regee ring- Maakt een eind aan het verfoeilijke bij- geloof van den rassenhaat. Wij zijn uw vrienden en hebben meer gemeen met u dan uw Engelsche meesters, die u hierheen zonden". De anti-Britsche agitatie. De agitatie voor een boycot der Britten is opnieuw begonnen te Hongkong. Chineesche soldaten verspreiden over de Britsche grens geschriften waarin gezegd wordt: „Weg met het Britsche imperialisme dat Hongkong in een verlaten eiland verandert." Op een Chi- neesch aanplakbiljet wordt Lenin voorge- stdn als stichter van het communisme en red der van alle door het imperialisme overwon- nen rassen. De neutraalverklaring van Sjanghai. Vernomen wordt, de de Chineesche natio nalistische regeering aan de Amerikaansche regeering geen antwoord zendt naar aanlei- ding van haar voorstellen tot het neutraal- venklaren van Sjanghai en wel op grond van de overweging dat deze voorstellen onjuist waren geadresseerd. Tsjen zal binnenkort een antwoord over de zaak publiceeren. Een betooging van communis- ten te Londen. Er is te Londen op Trafalgar Square een betooging gehouden van communisten, voor- namelijk uit East End, om te protesteeren tegen de actie in China. De stoet trok in goede orde over het Embankment, geescor- teerd door politic, en totdusver is de orde niet verstoord. Geen overeenkomst te Hankau bereikt? De correspondent van de „Daily Tele graph" te Peking seint aan zijn blad, dat de meening te Peking verdeeld is met betrek- king tot de verklaring van minister Austen Chamberlain in het Lageriiuis, dat ereen overeenkomst in zake Hankau met Tsjen is bereikt. De legatie te Peking, zoo zegt hij, heeft dienaangaande geen bericht ontvangen en de indruk te Peking is dan ook, dat er nog geen overeenkomst gek^kend is. Uit betrouwbare bron verneemt die corres-' pondent voorts, dat, als Tsjen een overeen komst teekenen zal, dit geschiedt omdat de Russische invloeden de macht niet kunnen verkrijigen, noch over Tsjang-Kai-sjek, noch over Tsjen. Om niet beide partijen te verlie. zen, zouden de Russische adviseurs dan hun actie staken en een overeenkomst zou bereikt kunnen worden. Een Chineesche belasting-ontvanger. Aan de te Tientsin gevestigde consuls der vreemde mogendheden is door de Chineesche regeering mededeeling gedaan van de benoe- ming van een Ghineeschen directeur voor de inning der extra-belastingen, welker inning onmiddellijk zal aanvangen. De Japansche consul heeft geprotesteerd, doch de Engelsche en Amerikaansche consuls hebben jjgen proles- ingediend. De posterijen. Het ministerie van Verkeer heeft aan Picard d'Estelan, een der directeuren van de algemeene posterijen te Peking, een order gezonden, waarin het zegt, dat in alle gebie- den onder de nationalistische regeering de commissarissen der posterijen moeten wor- ien bencemd door het nationalistische minis- ;erie van Verkeer en dat aan commissarissen, oenoem-d door de Peking'che autoriteiten, niet zal worden toegestaan, in dienst te tre- den, of op hun post te blijven. Rust in Kicekiang. Uit Kioekiang wordt nu geme'd, dat alle Engelsche kooplieden, die sed-ert de ongere- geldheden hun bedrijven uitoefenden van uit schepen in de rivier, nu besloten hebben, al hun goederen weer aan land te brengen en hun bedrijven op de oude wijze voort te zet- ten. De situatie" is volkomen kalm DE BURGEROORLOG IN CHINA. „Cemtral News" meldt uit Sjanghai, dat de strijid bij Hankau de b'.oed'igste is geweest se- dert het begin van d!e revolutie. Er moeten duizenden dooden en geWondea zijn. Ds Ncordelijken, ten getale van 100.000, tracht- ten een groote omtrekkende beweging te ma- ken tea eindc de Kantonneezen naar de ber- gen te drijven. De oaiionai-tstfin waren veeJ minder sierk Postgiro 37060. iwawinv winiiiniaBwaa ki gietal, maar voorzien van de meest-moderne artillerie. Het duurde twee dlagen voor de Noordelijken lets konden vordenen Op ver- schiltende punten kwam het tusschen groote troepenafdeelingen tot een haridgemeen, wat et groote aantal gewonden verklaart. Ten- stotte begonnen de Kantonineezen tie wijken en werden zij naar de bcrgen gedreven, w^ar ze zie'h thans in reeds vroeger gebouwde po- sities hebboa verschanst. Dc Noorddijke troe- pen 'zetten hun aatival voort. DE REVOLUTIE IN PORTUGAL. Uit Engelsche bron wordt gemeld, dat de regeering van plan is alle geheime organisa ties op te heffen, de politieke bureaux te slui- ten en het stakingsrecht in te trekken. De ministeiTaad beslcot krachtige maat- regelen te nemen tegen de aanstichters van de revolutionnaire beweging en hun verant- woordelijk d'aarvoor te doen vaststellen. De staat van beleg duurt voort, doch de ge- strengheid van zijn toepassing vermindert ganadeweg. De staking van spoorwegarbei- ders in het Zuiden des landls is geeindigd. WEER IETS N1EUWS IN ITALIE. Een soort staatssociatisme. Vrijdagavond is het rapport verschenen van de commissie, die tot opdracht had het „Car- ta del Lavoro" voor het fascistisch Italic voor te bereiden. De commissie geeft in haar rapport vijf algemeene punten aan, welke als grcndslag zullen dienen'voor de binnen kort in te dienen wet. Volgens de plannen der commissie zal het. geheele economische leven onder toezicht van den staat worden gesteld, hetgeen neerkomt op staatssocialisme in een eenigszins gewij- zigden vorm. Het verschil met het zuiver so- cialisme in een eenigszins gewijzigden vorm. Het verschil met het zuiver socialisme in dit charter is, dat de reohten van den particulie- ren eigendom nauwkeurig worden gestipu- leerd, echter uitsluitend voor zoover deze rechten in het belang zijn van den staat De vijf voornaamste punten van het char ter zijn: 1. Gelijke rechten voor alle sociale klassen met solidariteit tusschen alle onderdanen ter handhaving van het hoogste"belang van den staatf. Deze belangen zijn het criterium voor alle individueele rechten, zoowel voor den ar- beid als voor het kapitaal. 2. Stichting van zelfbesturende vakvereeni- gingen door opheffing van de beroepsorgam satis. Deze zelfbesturende vakvereenigingen zullen ten doel hebben den arbeid zoo hoog mogeilijk cp te voeren, doch zij zullen geen macht tegen den staat vormen. 3. Individueele verantwoordelijkheid van alle burgers, leden der organisaties, aan hun vakvereenigingen met betrekking tot de ar- beidsproductie. 4. Verantwoordelijkheid van de vakveree nigingen ^pn den staat betreffende de disci pline van alien, die zijn aangesloten. 5. Samenwerking van de vakvereenigin gen met het ministerie, onder persoonlijk toe zicht van Mussolini, om den staat de geheele uitvoerende macht te verzekeren. DE SPANNING TUSSCHEN DUITSCHLAND EN POLEN. De Duitsche regeering heeft inzake de kwesties van de verbanning van vier Duit- schers uit Polen en de economische onderhati- delingen een schrijv.n aan de Peolsche re geering doen cverhanidigen door hareo ge- volmachtigd'e te Warschau, waarin verklaard wordt, dat de Duitsche regeering een voor- Icopiige schorsing der onderhandelingen te Berlijn noodig acht. Er zal worden getracht eerst de lrwesties te regelen, voortvioeiende uit de verklaringen van Duitschers. Van. gezaghebbende Duitsche zijd'e wordt medegedeeld, dat er bij dte economische on derhandelingen met Polen, die nu cmstreeks twee jaar aan den gang zijn, al dien tij'd geen ncemenswaardige vorderingen zijn gemaakt. Vcoral ten aanzien van de emigraitie blijft Polen hardnekkig op zijn stuk staan. Het verzet zlch o. a. tegen de vestiging op zijn gebied van landbouwers, ambtenaren en per- soncn, die vrije bercepen uitoefenen. Ook inzake dbuanekwesties bcstaan nog scherpe tegenstellingen: belangrijke Duitsche conces- sies kenschetste Polen eenvoudig als onvol- dioende, terwijl het zelf geen tegenconcessies deed COMPLOT TEGEN SCHEIDEMANN Er is te Berlijn een bijzondier complot tegen den bekenden sociaal-d'emocratischcn Rijks- dag-afgevaardigde Scheidemann ontdekt. Een lid der beruchte organisatie „Stahl- hehn", een zekere Klabunde, vervoegde zich dezer d'ageti bij een BeiTijnschen arts, Geyer gehecten, en verzocht dezen, hem vergif te willcn voorschrijven. Klabunde verklaarde, opdracht te hebben, om Scheidemann te ver- moorden, daar deze door zijn redevoering, die bij in December j.l. in den Rijicsdag had gehouden, aan de nationale zaak emstige schade had berOkkend. Het vergif had hij noodig om zelfmoord te kunnen plegen, in- dien het hem na den aaoslag niet zou geluk- ken om te ootiMmeo. De arts schreef daarop veertig morphine- tabletten van 0.03 gram voor, een kwantum, dat voldbende is om \dif a zas menechdn om het leven te brengen. De bezoeker begaf Zich toen naar een hotel en zonder zich verdier om Scheidlemann te be- kommcn, slikte hij de veertig tabletten zdf in. Zijn maag was tegen dit groote kwantum narootica evenwel niet bestpnd en de aspi- rant-zelfmoordenaar brtiakte dan ook de mor phine ras wedter uit. In bedtenteilijkcn toe- stand werd hij naar het ziekenhuis overge- bracht. De arts had intusschen gewetenswroeging gekregen en zich naar het bestuur der „Staln- helin"-organisatie begeven, waar men hem vc-rldaarde, van de geheelte aangelegenheid niets af te widen. Het politie-onderzoek zal thans moeten uit- wijzen, of Klabunde slechits zelfmoord heeft willen plegen en zich daarom coder een valsch voorwendsel dte morphine heeft ver- schaft, dan wel of- het hier indterdaad een (mislukt) compot betneft. In elk geval zal de arts, die de morphine zoo bereidwillig heeft verschaft, zich voor den strafrechter moeten verantwoorden. HET VOORSTEL VAN COOLIDGE. De officieele woordvocrdter der Japansche regeering verklaarde, dat de regeering de voorstellen dter Vereenigde Staien over de ontwapening ter zee gunstig ontvangen heeft. J De „Asahi" schrijft, dat de eerste stap „moreele ontwapening" moet zijn, waaronder iretblad ook verstaat het stopzetten van dien afin'leg der marinebasis te Singapore en de verandering der immigratie-wetten van de Vereenigde Stateo, die volgens het blad1 aasi- leiding geven tot wrijving. Volgens medfedeelingen in de bladen wor den d'e ontwapemnigsvoorstellen van Coolid- ge in politieke kringen te Berlijn gunstig ont vangen. Algemeen wordt er op gewezen, dat Duitschlanit reeds, volkomen cntwapendiieeft, dat echter zijn ontwapening volgens den tekst van het verdrag van Versailles moet gelden als een eerste stap naar algemeene cntwapening. Zeer bevredigd toont men ziich verder over hetfeit, dat het Amerikaansche fnemorand-um d'e gelegenheid opcnstelt van deelneming der d'elegatie der Vereenigde Staten aan de voor- bereidende werkzaamhedten te Geneve. De Fransche ministerraad heeft Zaterdag het Amerikaansche memorandum betreffende de ontwapiening ter zee aan een bespreking onderworpen. Aan Briand werd' opgedragen een antwoord op te stellen. Ofschoon de in- houd daarvan geheim wordt gehouden, wordt medegedeeld, dat Frankrijk zijn waardeering zal uitspreken voor de vredelievende ideal en van president Coolidge, doch niettemin zal weigeren deel te nemen aan een conferentie van vijf ter bespreking van de ontwapening ter zee, met het oog op het feit, dat het ge heele probleem der cntwapening op het punt staat door dten Volkenbcnd behandeld te worden. In het Fransche antwoord op het memo randum van Coolidge in zake de ontwape ning ter zee wordt het volgende verklaard: Frankrijk is bereid zich aan te sluiten bij elk initiatief, dat ontwapening en handhaving van den vrede beoogt; het meent echter, dat het onlogisch is, de voorbereidende commissie te Geneve van haar taak te onfheffen, juist nu zij tct practische condusies komt. Frankrijk meent, dat de militaire kracht van een land op elk gebied moet worden ge- ccntroleerd en dat doeltreffende en duurzame arbeid in de rich ting van ontwapening onmo- gelijk is als het object en het aantal betrokke-. nen ^eperkt is. Een officieuse Japansche kaibinetsraad heeft besloten de voorstellen van president Coolidge in zake de beperking der bewape- ning ter zee in principe te aanvaarden. Mo-rgen zal de kabinetsraad zich formeei over het voorstel uitspreken en het antwoord van Japan zal zoo spoedig mogdijk aan Washington bekend worden gemaakt. In Japansche marine-kringen wordt ge zegd, dat het 5-5-3 principe onmogejijk kan wo-rden aanvaard, in andere officieele krin gen daarentegen is men van meening, dat de details geen onoverkomelijke moeilijkheden zullen opleveren. Voorts meent men, dat deze kwestie niet door experts moet worden be handeld, maar door staatslieden en bezien van een humanitair standpunt. GROOTE OPIUMSMOKKEL TE GENUA ONTDEKT. De ontdekking van een grooten opium- smokkel te Genua, in verband waarmede Dinsdag j.l. em aldaar gevestigde expedi- teursfirma tot een boete van 1.640.000 lire werd veroordedd', heeft in Zwitserland groct cpzien gebaard. De verdoovende middelen, vooimamelijk cocaine en morphine, waren namelijk uit een Zwitsersche fabriek afkomstig. Het Zwitsersche sociaal-democratisehe blad „Le Travail" deelt in verband- met dteze aan gelegenheid nog mede, dat de in besiag ge- nouien narcotica, die een gewicht van niet minder dan 136 Kg. hadtien, vervaardigd wa ren in de fabriek van Hoffmann, Laroche te Bazel en dat de te Genua gea-rresteerde direc teur een zekere Zimmerli is, wiens ondterne- niing eerst onlangs is opgericht. Men verwacht, dat de betreffendte aangele genheid nog een veel grooteren omvang zal aannemen. DE BOSCHBRANDEN IN AUSTRALIe. Ter beteugeling van de boschbranden in de;: staat Victoria worden duizend vrijwilli- gers gevraagd. De voornaamste tribune op de renbanen van Caulfield werd gedurend'e de rennen door brand vemield. De bezoekers varlieten de tribune zonder dat zich een pa- nick van hen- meester maakte. De stad Warrenbayne, die gedoemd scheen in de vlammen ten onder te gaan, daar de uit Melbourne aangekomen hulptroepen volko men machteloos stonden tegenover het aan- rukkende vuurfront, is door deze plotselinge verandering in de windrichting voor vernieti- ginig bewaard, zoodat geen verdere menschen- levens verloren zijn gegaan. Hoewel het gevaar is verminderd, is het nog niet geweken. Als de wind naar het Noorden draait, wordt het gevaar weer even ernstig. WERVELSTORM TE BEIROET. Een wervelstorm heeft groote schade aan- gericht onder d'e te Beiroet voor anker liggen- dte schepen. De schepen slcegeu los van de boeien; de vaartu-igten, welke zich op de recde bevonden, seinden om hulp. Militaire barakken zijn omgewaaid. Drie Seneg'aleezen werden gedcod, twee zwaar en achtticn ticht gewond De verbindingen met Egypte zijn verbroken. HET ECHTSCH E ID IN GS P ROCE S VAN CHARLIE CHAPLIN. uit Hollywood wordt aan de New York Sun gemeld, dat daar een eomite van dames is gevormd om geldten bijeen te brengen tot steun van de yrouw van Charlie Chaplin, die, zegt zij, niets heeft om van te leven, om dat zij niet in staat is* iets te bemachtigen van dte gkxote som 4OO0» dollar in de maand die het hof haar heeft toegekend voor levensondterhoud hangende de uitspraak in haar eehtseheidingsproces. EEN OVERROMPELI'NG. Twee behoorlijk gekleede bandieten, die glace handsohoenen droegen, m-cldden' zich Wcensdagmiddag aan op het kantoor van een fabriek van haarspelden te Peckham (Londen). Zij gaven zich uit voor fabrieks- inspecteurs, maar toen zij binnen waren, be- dreigden zij den directeur Lockyer met een revolver. Het was hun om het stelen van geld te doen. Op het kantoor vond'en zij echter sleehts eenige shillings. Uit woede hierover stichtten zij brand, sloegen den di recteur tegen den grond1 en maakten zich toen uit de voeten. Het kantoor branddte ge- heel uit. HET AN'ALFABETISME IN HET TSJECHO-SLOWAKSCHE LEGER. Volgens een pas gepublieeerde statistiek zijn in Tsjecho-Slowakije onder de recruten die in October in dienst zijn gekomen, 4825 analfabeten, het hoogste cijfer sinds 1920. To-en bedroeg 'het sleehts 1906, sindsdien steeg het van jaar tot jaar. Irr 1921 was het a! dadelijk 3266, in '22 3940 en de volgende drie jaren 3J76, 4080 en 4343. Naar hun na tionaliteit zijn zij verdeeld in 403 Tsjechen, 1882 Slowaken, 1808 Roethenen, 152 Duit schers, 470 Hongaren, 79 Roemen-en en 31 van verschillende andtere na-tionaliteiten. Er zijn 100 Jodten bij, doch dezen zijn onder <?e Hongaren en Roethenen opgenomen. Naar hun beroep zijn zij verdeeld in 2708 arb-ei- ders, 1717 boeren, 287 zwervende beroepen, 4 marktkoo-plieden en 3 studenten in de Tal- moed. EEN MERKWAARDIG GEVAL VAN BIGAMIE. Uit Arad in Roemenie wordt een- merk- waardig geval van bigamie gemeld. Een houthandelaar aldaar was tot den islam be- keerd. Hij was getrouwd1, maar zijn vrouw wilde van het mohammedaansche geloof niets weten. De man koos zich toen een koopmans- dochter uit zijn woonplaats tot levensgezllin, die evencens tot den islam overgegaan was. Voor hij met dit meisje trouwd-e, wildte_ hij zich van zijn eerste vrouw laten scheiden, doch dteze verzette zich er ertegen. De man trouwde toch ten tweeden male en zijn eerste vrouw diende een aanklacht tegen hem in wegens bigamie. De man, volgens dten bur- geriijken stand Scholz geheeten, doch als mohamedaan Mohamed Nasi gedoopt, ver- weerde zich met een beroep op het feit, dat de mohammedaansche godsdienst in Roeme nie met de andiere volkomen gelijk gesteld is en -dat de islam zijn aanhangers de veelwij- verij vergunt. In rechtsgeleerde kringen trekt het geval zeer de aandacht. Men is echter van oordeel, FIRRIA W. APPEL Jr., Alkmaar geboorte, verloving, ondertrouw OVERLIJOEN dat de veelwijverij alleen is geoorloofd aan de mohammedanen in de Dobroedsja en dat Scholz, die zijn h-uwelijk te Akadale heeft ge- sloten op juridische gronden niet van biga mie is vrij te pleiten. DE GROOTSTE CINEMA TER WEREL.D. Omtrent de nieuwe reusachtige Cinema, - die te New York gebouwd wordt en waar- over wij reeds een en ander meedeelden, wordt nog gemeld: Het gebouw beslaat een oppervlakte van ongeveer vijfduizend vierkante meter, het heeft een hoogte van bijna veertig meter. Het Roxy Theater zoo heet het gevaarte zal een groote zaal voor de voorstellingen bevatten met zesduizend plaatsen, ongerekend de z.g. luxe-divans. Bovendien zijn er kleinere zalen ten behoev-e van voorstellingen in be sloten kring, clublokalen, keukens, een salon waar de haarsnijkunst wordt beoefend; men zou haast zeggeneen stad op zich zelf. Onder het tooneel worden de orgels ge bouwd die door drie organisten tegelijk be- speeld zullen worden. Ook de foyer, waar drieduizend persor.en plaats kunnen vinden, zal een orgel huisvesten. Voorts zal het Roxy-Theater zijn concerten draadloos kunnen uitzenden; in het hiervoor fcestemde vertrek bevindt zich een vleugel, die tegelijk zal worden bespeeld als de orgels onder het tooneel, door denzelfden organist. Het orkest zal uit eeh vaste kern van hon- derd tien musici bestaan en zal bij buitenge- wone gelegenheden worden uitgebreid, Het wordt opgesteld op een platform, dat men door een- eleetrisch mechaniek kan laten rijzen en dalen. Op 6 Januari j.l. werd te New York het grootste schakelbord ter werel-d ontvangen, het was bestemd voor het Roxy-Theater. Dit schakelbord telt duizend krukken; het wordt bediend door middel van een toetsenbord, dat op het klavier van een orgel gelijkt. Het orkest zal door vier dirigenten worden geleid: twee Amerikanen en twee Franschen. Er zullen cok halletten v/orden opgevoerd, met medewerking van den heer Staats, die de balletten leidt aan het Casino de Paris en de Fclies Bergere. Zoo ziet men dus ook hier weer, dat, wan- neer Amerika ist's reusachtigs en tegelijk iets goeds wil prcduceeren, het steeds, weer zijn toevluchf moet zoeken tot het oude Europa! CORSICA DOOR SNEEUW GETEISTERD. Twaalf arbeiders, die zich in een hut be- vonden in de streek van Zigavo, zijn om het leven gekomen, doordat de hut onder het ge wicht van een geweldige sneeuwlaag is in-een- gestort. In geheel Corsica heeft de sneeuw groote verwoestingen aangericht. "■.437#%;-'- KORTE BERICHTEN. Een Belga-telegram uit Rome meldt, dat ter gelegenheid van den vijfden verjaar- dag van de Ironing van den Paus een plech- ti'ge mis in de Sixtijnsche. kapel is gecele- breerd. De Paus werd door de menigte toe- gejuicht. In de universiteit t'e Weenen is een con- gres geopend, waar men zich bezig zal hou- den met de bestud-eering van plantaardige ge- neesmiddelen vcor de staten van Midden- Europa. En zijn vertegenwoordigers uit Har- garije, Tsjecho-Slowakije, Duitschland en Ne- dlerlan-d, Sedert verscheidenc dagen woedt te Konstantinopel en in geheel Anatolie een he- vige sneeuwstonn. Voorts woedt op de Zwar- te Zee een Noorderstorm. Een Russisch stoomschip met 40 opvarenden en een Grieksch stoomschip worden als verloren beschouwd. Door het ontijdig ontploffen van explo- siestoffen in een bergtunnel zijn bij Overhal- len in West-Noorwegen eenige arbeiders be- doiven. Vier hunner kwamen om het leven, Tengevolge van dten mist zijn in het Kanaal eenige scheepsongevallen gebeurd. De schepelingen konden zich tijdig redden. Draadloos wordt uit Madrid gemeld, dat de Spaansche vlieger-commandant Fran co, die tot twee maanden gevangemisstraf was veroordeeld -wegens een door hem aan een Spaansch gezant in het buitenland ge zonden telegram, gratie heeft gekregen we gens den herdtenkingsdag van zijn vlucht over d'en Atlantischien Oceaan. Uit een brandkast op het stoomschip Columbia", op weg van Panama naar Cali- fornie, zijn 50.000 dollar verdwenen, die bestemd waren voor de Los Angeles Bank. De meer dan 100 passagiers, die zich aan boord bevinden, mogen, net schip niet verla ten, voordat de politie haar onderzoek heeft beeindigd. --- - wij De- Ic-.' »er ce- a, jn enf de eg, pu| go un" in en de a) ar i at 1 at J et I ;n et 3e I ail j}k.j esri e- ALRMAARSGHE GOURANT. BOEKDRUKKERIJ is- jk-: E

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1