WITTE WEEK IK To©neei. ^eetiJsliBigen IN 1DLi/ g'-' im'" Markiberichten Sport r.f SELftfiGRUK H'EREVIINDERDE PR'JZEN Grasiinnen Lakens thans 235 met ajour zoom Gebordnnrde Lakens thans 2&5 Geborduurde Sloopen 85 'A',. Halflinnen Tafellakens 2?5 Halflinnen Servetten 70 Theedoek Linnen Glazendoek inSve" Bordendoek Badhanddoeken thans 70 55 X 100 c.M. Badhanddoeken thans I25 65 X 120 c.M. Linnen Handdoeken thans 70 Dames Daghemden thans Pantalons Nachthemden IN BEWARINGNEMEN VAN RIJWIELEN OP STATIONS. Z coals 'men west, zegt de Telg., werden voorheen op de stations dor Ncderl. Spoor- wegen geca rijwielen in bewaring genomen Al'leen rijwielen, die na het vervoer per trein niet direct werden afgehaald, moest men lioodgedwcngon wel opbergen. Korten tijcl gdedtn zijn echter enkele stations aangewe- zen vocr bet in depot nemen van rijwielen, op dezelfde wijze als zulks met hanabagage geschiedt. Thans wenschen de Ncderl. Spoonvegcn alle stations, halten ca stopplaatsen daar- voor open te stellen on voor zoovcr deze niet geschikt zijn, zal men een specials inriciiting maken. Op deze wijze denkt nun vervoer van reizigers re trek ken. Vele halten en stop- plaatsen toch liggen vfer van de plaatsen af, die zij bedienen m oaten. Ind'ica nu de reizi gers gebruik van hun rijwiel kunnen maken, doordat ze deze op het station, vaiwaar de trein vertrekt, tijdelijk in bewaring kunnen geven, zal ongetwijfelri menigeen, ais nu van de autobus gepruik maakt, per trein gaan rei- zen. Dr. J. Th. DE VISSER. Maandagavond heeft het muziekkorps van het Leger des Heils een serenade aan den oud-minister dr. J. Th. de Visser, die de vo- rige week zijn 70s ten verjaardag heeit ge- vierd. Om 8 uur had het muziekkorps zich voor het huis van dr. de Visser aan de Jan Pie- terzoon Coenstraat -opgesteld en bracht een koraal ten gehoore. Dr. De Visser toonde zich zeer verrast over deze onverwachte en spontane hulde en begaf zich, vergezeld van zijn echtgenoote, naar buiten. Het muziekkorps speelde daarna het ko raal: „Ich bete an der Macht der Liebe", waarna dr. de Visser een oogenblik het woord voerde. Spr. zeide, dat hij zich besdiaamd en klcin voelde cnder .zoo veel hulde. Hij dankte het Leger des Heils bijzonder voor zijn hartelijke bewijzen van sympathie en uitte den wensch, dat het Leger nog lange jaren zou mogen arbeidten in het belang van het Godsrijk. Met een „lang leve het Heilsleger" eindigd'e hij Daarna nam de commandant van het mu ziekkorps brigadier Rawie het woord. Spr. zeide, dat alien God dankbaar zijn, dat hij deze jubilaris aan one volk en aan ons land geschonken heeft. Uw invloed aldus spr. strekt zich uit tot ver buiten den kring van uw eigen levenssfeer. En daarom wilde ook het Leger des Heils een bewijs geven van de groote waardeering voor uw werk In het bijzonder roemdc spr. het kloeke getuige- nis van het Evangelic wat dr. de Visser steeds voor de wereld aflegde en waardoor ook de eenvoudige Heilsoldaten zijn broeders zijn. Spr. eindigd'e met den wenseh, dat dr. de Visser nog lange jaren voor de zijnen en voor zijn werk behouden zou moge blijven Tot slot speelde het korps „Dat's Heeren zegen op U daal". Mevrouw Rawie bood nog aan mevrouw d!e Visser een fraaie ruiker bloemen aan. Dr. de Visser dankte alien gerosrd voor deze huldb en noodigde de heer en mevrouw Rawie een oogenblik in zijn huiskamer, waar eenige ververschingen werden aangeboden. JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Bij het naar school gaan is Zaterdaginor- gen te Amsterdam een jongetje van zes jaar in de Linnaeusstraat bij de Van SwincSen- straat door eta vrachtauto cverreden en ge- dood. Hij stale de straat over achter een tram om en zag niet, dat een vrachtauto nadterde. Hoewel de bestuurder nog remde en de snel- heidi van d'en auto niet groot was, was een ongeluk niet te vermijden, daar de knaap nog een onverwachte beweging achteruit niaaikte. Een tragische bijzonderheid is, dat de va- der juist naar zee was vertrokken, en dat de moeder, die het kind steeds naar school bracht, het dezen keer juist voor het eerst niet deed. INKOMEN VAN H. M. DE KONINGIN EN DE KONINGIN-MO'EDER. In het voorloopig verslag der Eerste Ka- mer over hoofdstuk II der Staatsbegrooting (Booge Colleges van Staat en Kabinet der Koningin), gaven enkele leden hun verwon- dering te kennen over de door den minister van Financien wederom gedane mededeeling in de vergadering van de Tweede Kamer van 18 November 1926, dat H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder 10 pet. van haar grondwettelijk inkomen over dit jaar, evenails over de laatste jaren, laten staan. Zij vroegen, wat met de uitdrukking „laten staan" word't bedoeld. Blijven de 10 pet. ter beschikking van de Koningin en de Koningin- Moeder of vloeien die 10 pet. in de schatkist te-rug? Andere leden meenden, dat de uit drukking „laten staan", minder gelukkig ge- kozen moge zijn, doch dat het desniettemin duidelijk is, dat H. H M. M. van de bedcel- de 10 'pet. blijvend afstand doen. BRAND IN HET STOOMSCHIP VECHTSTROOM. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Crt.: Het stoomschip Vedhtstrcom, van de Hol- landsche Stoombootmaatschappij, is gisteren in de Coenhaven te Amsterdam aangekomen met brand in- het voorruim. De vlag hing halfstok, in verband met het overlijden van den 40-jarigen kapitein, den heer P. Krijnen, die een vrouw en een kind achterlaat. Zaterdagavond was de Veditstro-om met een lading stukgoederen, waaron-der carbid en houtskool, van Amsterdam naar Hull ver trokken. Zondagmorgen omstreeks kwart voor vijf, op 60 mijlen van IJmuiden, achtie de stuurman het raadzaam, den kapitein, die zioh naar kooi had begeven, te waarschuwen, in verband met den dichten mist. Hij stuurde den matroos F. Kuiper naar de hut van den kapitein. Deze riep den kapitein toe, wakker te worden in verband met den mist, doch kreeg geen antwoord. Daarop bonsde de ma troos op de deur, doch toen hij, na dit eenige malen gedaan te hebben, nog geen antwoord kreeg, ging hij de hut binnen om den kapitein wakker te schudden. Hij pakte den kapitein, die nog steeds'geen an twoord gaf, bij den schouder en wilde liem heen en weer schud den. To-en hoorde hij een rochelend geluid van den kapitein, die op dat oogenblik over- leed.. De eerste stuurman, de heer S. Bos, nam daarop het commando over het ongeveer 850 ton groote schip over en besloot, naar Am sterdam terug te lceeren. Zondagmiddag kwam het schip in de haven van IJmuiden aan, waar de overleden kapitein woonachtig was. Het stoffel ijk overschot werd hier aan wal gebracht. 's Avonds omstreeks half-acht werd aan bocrd van het schip een brand'lucht waarge- nomen. A1 spoedig blee'k, dat in het voorruim vuur was ontstaan. De s-cheepvaartinspectie te IJmuiden werd gewaarschuwd, en nadat efclcken was, dat er geen onmidddiijk ge- vaar dreiigde, werd toegestaan naar Amster dam te varen. Gisteren is het schip in de Coenhaven aangekomen. Het werd daar opgewacht door de drij-vende brandspuit Jason, van de Am- sterdamsche brandweer, die deze brandspuit naar de Coenhaven had gezonden. Onder iding van den hoofdbrandmeester Brunet de Roche Brune werd het blusschingswerk ter hand genomen. In verband met den gevaarlijken inhoud vpn het schip werd besloten, vooralsnog geen water te geven. Toen het voorruim was open- gemaakt, werd begonnen de bovenste lading, bestaande uit pakken houtskool, te lossen E-en verstikkende rook bemoeilijkte het werk, dat uitgevoerd werd door brandwachts, voor- zien van rookmaskers. Werklieden en andere brandwachts hidden emmers zand gereed en zoodra eenig vuur werd ontdekt, werd dit met zand gedoofd. Omtrent de doodsoorzaak van den kapitein staat nog niets vast. Het kan zijn, dat dam pen uit het ruim in de hut zijn gekomen, wdke boven het ruim was gelegen, en dat de kapitein dientengevolge is overleden. De lij'k- sdiouwing heeft nog niet plaats gehad De brand is zeer waarsdhijnlijk door broei- ing van de houtskool ontstaan. De houtkoo' gaat weliswaar droog in het ruim, maar tot de andere stukgoederen behoorde nog een hoeveelheid uien, die waarschijnlijk veel vocht hebben afgegeven. Hierdoor is mogelijk broei- ing ontstaan. De brandweer zette- gistermiddag het blus schingswerk nog voort. Nader wordt gemeld: Op het bericht dat er aan boord van de uit zee teruggekeerde Vechtstroom van de Hoi landsche Stoomboot Maatschappij brand woedde en dat de kapitein, de heer Krijnen, door gassen overleden was, hebben wij ons per water-taxi naar de Coenhaven begeven, waar het schip gemeerd was. Wij vonden het aan het middenhoofd van die haven liggen, de lichten brandende, de vlagTialf-stok. Voor het schip lag de drijvende stoombrandspui de Jason, op zij eene zolderschuit, waarop vaten carbid uit de Vechtstroom werden neer- gelaten. Het schip was aan het lossen in ver band met den brand. In het voorruim, dat ge- heel cpenlag en waaruit een brandlucht, ver mengd met den stank van acetyleengas op- steeg, waren brandweerlieden en bemanning aan het werk. De brandweerlieden schepten de brandende houtskool, die met het carbid de lading uitmaakte (er was 236 ton calcium aan boord), in iminers, die vervclgens buiten het schip werden leeggegooid. En telkens zwaaide-een strop met bussen carbid naar de zolderschuit op zij van het schip. Naar de hoofdbrandmeester, de heer Bru net. de Rochbrune, die de leiding van het blusschingswerk hadj ons meedeelde, was de Jason met de beide scheikundigen van de brandweer en den politie-deskundigeden heer van Ledden Hulse'ocsch, de Vechtstroom omstreeks een uur tegemoet gestoomd. Het blusschingswerk was in de Coenhaven dade lij'k met alle kracht aangepakt. In verban-i met de aanwezigheid van het carbid kon geen water worden gegeven. Daarom was eerst de koolzuurspuit in werkitig gesteld en toen dit niet hielp, werd de lading uiteengehaald en r.aar buiten gebracht. Dit moest met de noo- dige voorzichtigheid geschieden. Nadat eerst door middel van een kaars de aanwezigheid van koolmonoxyde in het voorruim geconsta- teerd was de kaars ging uit! begonnen drie brandwachts met den rookhelm op den arbeid. I Ioezeer deze „bewapening" noodig was, bleek uit het feit, dat een der brandweer- deskundigen, die een bijzonderen, blijkbaar niet-voldoenden rookhelm op had, onwel werd en bewusteloos uit het ruim gebrach'' moest worden. Hij kwam spoedig weer bij, maar zal in observatie gehouden moeten worden, daar de koolmonozyde pas laat zijne working kan doen gevcelen. Toen wij bij het ruim sfond-en gloeide de houtskool nog hevig. Het geheele ruim moest daarom worden leeggehaald. Bij afwezigheid van den lsten en 2den stuurman hebben wij daarna een onderhouc' gehad met den meester, den machinist. D: - vertelde dat kapitein Krijnen Zaterdagavond omstreeks half elf naar kooi was gegaan. Toen hij om 5 uur gewe-kt zou worden wegens den mist bleek hij al overleden. Hij was - dit vernamen wij van andere zijde a! koud maar nog niet stijf, toen men htm vond Vermoedelijk is hij overleden door den kool monoxyde dampen die hem bereikt moeten hebben door de openingen in het dek zijn hut is op het bovendek,' dicht bij het voorruim gelegen. Het lij'k is door de Haariemsche justitie in beslag genomen en te IJmuiden van boord gehaald. Zekerheid omtrent de doodsoorzaak zal men eerst krijgen, als het gerechtelijk onderzoek die heeft vastgesteld. Van den brand heeft men eerst de luch' gc-kregen na den terugkeer in IJmuiden To-en Aj eene inspectie van het schip de luiken ge- opend werden steeg daar zulk een dichte walm uit op, dat men ze aanstonds weer heef: dichtgeworpen en de brandweer alariyeerde Gisteravond is het tot een paar explosies gekomen. Door de warmte van de gloeiende houtskool waren een aantal bussen met car bid open-gegaan. De brandweer gooide er zand op, maar door de vochtbestanddeeler, van het zand vormde zich acetyleengas. Om streeks 6 uur volgde er toen een kleine ont- ploffing. De bootwerkers, die in het ruim werkten. weigerden daarop met de lossing voort te gaan. De brand'weer besloot toen voor de blussching dubbelkoolzure soda *e laten komen, welke een koek op het vuur vormt en het zoodoende verstikt. Bovendien ontstaat cnder den koek koolzuur. Vijftig va ten met dubbelkoolz. soda werden aangevoerd Toen het zand was weggegraven en de bli-k- ben met carbid bloot lcwarnen, volgde te half tien een tweede kleine explosie en begon het zend te branden. Daarop zijn tien vaten dub belkoolzure soda op het vuur gegooid Bij het blusschingswerk waren tegenwoor- dig de commandant van de brandweer de heer Gordijn, de havenmeester de heer Van de Pel en de hoofd-brandmeester de heer Brunet de Rochebrune. Als oorzaak van het cn for an den van hit houtskool noemde man ons de aanwezigheid van een partij uien in het ruim en het hier door afscheiden van vocht, dat door d-e droge boutskeol geabsorbeerd werd. Toen het ruim geopend werd en er lu-cht bij lrwam, volgde de ontvlamming. KORTE BERICHTEN. Maandagavond waren twee pub'.icke vrouwen in de Karrensteeg te Rotterdam met elkaar aan het vechten geraakt. Tijdens deze vcchtpartij zijn boiden door de ruit van het poiltiebureau aaa de Gr-oote Pauwensteeg, dat aan de a-chterzijde aan de Karrensteeg uitkomt, geva-llen. De beide vrouwen zijn aangchouden en opgesloten. Maandagnacht is naar het ziekecihuis te Assen overgebracht een 20-jarig persoon uit Giesen, die bij een vechtpartij een steek in list hoofd had gekregen. Hij is aan de verwon- diagen bezweken. Te Tegelen is Zatcrd'agnacht de koop- man L. D., per fiets huiswaarts keerende, te- gon een ieletoonpaal geredtn. Hij werd in be- wusteloozen toestand en hevig bloedende ge- venden. Zonder tot bewustzijn te zijn geko men is de man kort daarna overleden. Gistermiddag werd te Amsterdam in cafe Former een goedbezochte vergadering gehouden, bijeengero-epen door den Ned. Tconeelkunstemaarsvereeniging, naar aanlei- ding van het verschenen cahier des Charges voor den vasten bespeler van den Stads sch-ouwburg, dat aan den Raad is ingediend ter goedkeuring. In de buurtschap Zuuk is de ongehuw- de jenge man G. van een wagen met hout ge- vallen, doordat hij een toeval kreeg. Hij lrwam onder de wielen terecht en is kort daarna overleden. De gemeentewerkman Wirtz, die vorige week bij het snoeien van boomen in het Hout- manplantscen te Gouda ten gevofge van het cmvallen van een magyrus-ladder emstig ge- v/cad werd, is gistermorgen in het zieken- huis aldaar overleden. Van P., uit Muiden, die Zaterdag van den zolder in zijn woning is gevallen, is in een zie ken huis te Amsterdam overleden. Charles acceptoert. En nu begint voor hem het moeilij'kste jaar, dat te berenken is. Hij steekt zijn geld in de meest dwaze zaken om er toch maar af te komen. Op zijn c-mgeving maakt dit al een zeer geklcen indruk, maar het is Charles verboden, ieis over de zaak te vertellen. Wat wil echter het geval? Alle za ken waar Charles zijn geld insteekt en die bij- na absoluut zeker zwaar vcrlies moeten op- .leveren, brengen hem groote winst. Hij finan- ciert een onmogelijke operette: groot sueces Hij speculeert in tabak, die dalende is: zij gaat de hoogte in. Hij wedt op een outsider: het paard wint. De toestand wordt wanhopig voor Charles, maar toch slaagt hij er ten slotte in, na een jaar inderdaad alles kwijt te zijn. Dan kan hij tot groote verwondering van alien, die zijn dwaze handelingen hcofd- schuddend hebben aangezien, vertellen, dat hij het verloren bedrag vij'fvoudig terug- krijgt. Hij kan dan ook Mary vragen zijn vrouw te worden. In vlot tempo, druk en vol leven lick-ben de leden van de Speeldoos dit stuk gegeven met van Kerckhoven als middclpunt. In dergelijke situaties voelt deze acteur zich bijzonder tihuis en hij heeft de toes-chouwers dan ook in alle opzichten de voile maat gegeven. De lach was niet van de iucht. Joh. Kaart Jr- was de edele vriend en s-ecretaris, die zoo be- zirgd is voo-r Charles' geld. Mevr. v. Kerck- hoven-Kling was een sympathieke Mary. Het burgerlijke eciitpaar Smith, dat in het milieu wel eenigszins uit den toon valt, werd in het genre der volksstukken zeer goed gespeeld doer Marie van Westerhoven en Jan Groot- veld. Corrie Vcnk was een eenige poccolo. Cor Hermes doublcerde met sueces Mr. Swan en den gekken uitvinder Pluehy. Noemen wij verder nog Theo Vink als de operette-compo- mst, Willy Kant als la Rosita (haar tooneel- tje met Mary in de derde acte viel op) en Mies Vink als de typiste. De tooneelen van eerste en derde bedrijf eischten weinig. Het tweede was goed. 4.75—/ 5.90 en van id. zand 56.75 per H.L. WARMENHUIZEN, 14 Febr. 1927. Roo- de Kooi le s. 2.205.30; Roode Kooi 2e s. 1.80—/ 4; Gele Kooi le s. 3.60— 4.60; Gele Kooi 2e s. 3.20; Deensche Witte Kooi le s. 2.70—/ 3.60; Deensche Witte Kooi 2e s. 2.503.10; Uitschot 1.50; Drielingen 3.403.50; Uien 4.20—/ 4.30; Grove Uien 4.20. Aanvoer: 31900 K.G. Roode Kooi; 4500 K.G. Gele Kooi; 12900 K.G. Deensche Witte Kooi; 7600 K.G. Uien. CORRESPONDENTS J. M. alhier. Wend U tot den secretaris van het bureau van arbeidersrecht, secretaris de heer Westerhof, Nieuwpoortslaan. Red. Alkm. Crt.) BURGERLIJKE STAND. GETROUWD Nicolaas Jacobus Jeanson en Huberta Jo hanna Pauuna Maria Messelaar. GEBOREN Rudolf, z. van Petrus Gerardus Jan Jung en Sophia Wilhelmina Burger. Dieuwei'- tje, d. van Arie van Dijk en Guurtje de Groot. OVERLEDEN: Petrus Theo-dorus Janka, 71 jaar. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemin-gen, verricht in den rnorgen van 15 Februari. Medegedeeld door het Kon. Ncderl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776.7 te Calshct. Laagste barometerstand 743.7 te Vestma- noer. Verwachting (geldig tot den avond van 16 Febj-uari) Zwakke tot matigea westelijken tot noord- westelijken wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering in tempcratuur. VOETBAL. Succes I swe'de Zondag te Wieringen een ccmpetitie-wedstrijd tegen V. V. A. P. I van Anna-Paulowna. Eindstand 31 in het voor- deai van Succes. „MilUonnair iegen wil en dank", door de Speeldoos. Dit blijspel in drie bedrijven naar het Amerik. van Georges Barr werd gisteravond in de Harmcnie als vierd-e abonnementsvoor- stelling gegeven van het Comite voor Too neeluitvoerin-gen alhier. Het gezelschap de Speeldoos, onder leiding van Constant van Kerckhoven, heeft zich in dit genre stukken een uitmuntende reputatie verworven en ook door hare opvoering van dit stuk voor de Alkmaarders dezen een echt vroolijken avond bezorgd. Het stuk heeft geen andere pretentie dan te willen amuseeren en het gegeven is daarvoor dan ook wel ge- sohikt. Charles Stafford is een eenvoudige em ploye in de auto-branche. Hij is bij de fami- lie Smiih in huis, betaalt niet altijd zijn kos-- geld, doch voelt zich zeer aangetrokken tot de pleegdochter Mary. Op zijn verjaardag komt hij in de meest opgewonden toestand tihuis, die men zich kan voorstellen. En geen wonder. Hij heeft op een notariskantoor ver- nomen, dat hij erfgenaam is geworden van een millioen, dat zijn gestorven grootvader hem heeft nagelaten. -Maar nog dwazer wordt de situatie als een bediende van een anderen notaris, genaamd Johnson hem komt mededeelen, dat een oom van Charles gestor ven is en hem vijf millioen vermaakt, op voor- waard-e, dat hij het pas geerfde millioen in een jaar tijds tot de laatste cent opmaakt. Hoe zwaar de bepalingen ook blijfeen te zijn, ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 14 Febr. 1927. In de heden 'gehouden veilingen werd betaald voor: Roo de Kooi per 100 K.G. 0.705.20; Gele Kooi per 100 K.G. 0.803.90; Bieten per 100 K.G. 1.60—/ 2.40; Uien per 100 K.G. 2.70—/ 4.80; Wortelen per 100 K.G. 2.50490; Brusselsch lof le s. per 100 K.G. f 2026; Brusselsch lof 2e s. per 100 K.G. 15—/ 18; Koolrapen p«r 100 K.G. 1.90—/ 2.20; Kropsla per 100 stuks 14.2017.50; Pieterselie per 100 bos f 4.70—/ 8.40; Prei per 100 bos 3.70— 8.30; Spruiten per 100 K.G. 1128; Spinazie per bakje 1.341.45; Selderie per 100 bos 2.80—/ 3.60; Boerenkool per 100 stuks 0.50—/ 4.20; Deensche Kooi p. 100 stuks 1.50—/ 4.70; Bloemendalerkool per 100 stuks 1.60—/ 10.30. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 15 Febr. 1927. Op de he den gehouden aardappelmarkt waren de prij- zen onveranderd. Aanvoer 1 lading 600 H.L PURMEREND, 15 Febr. Op de heden gehouden markt waren aangevoerd: 11 st. kleine Fabriekskaas met merk /»48, ,4 st. kleine Boerenkaas met merk 47.50, 482 K.G. boter 2.45—/ 2.50, 335 st. runderen w. o. 135 vette 0.70—/ 0.90, 105 melk- en geldekoeien 125—/ 350, handel matig; 15 stieren; 35 paarden 80250, handel matig; 17 vette kalveren 1.30>—f 1 50, handel matig; 974 nucht. ka.lv. v. d. slacht 7—/ 33, v. d. fok 12—/ 25, handel stug, 556 vette varkens v. d. zout. 0.620.66, v. d. slacht 0.63—/ 0.66, handel vlug; 57 magere varkens 20—/ 40, handel stug; 87 biggen 14—/ 22, handel stug; 807 scha- pen, vette 23—/ 45, overhouders 20— 28, handel vlug; 22 bokken; kippeneieren 78, eendeieren 8, piepkuikens 2— 2.20. Eierveiling: 2711 eendeieren a 8.10, 10265 kippeneieren a 7.208.50, 20 kip- peneeren b 5.70. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Febr. Langedijker Groentenveiling. Wortelen f 2.20 3.70; Roode Kooi le s. 1.80—/ 5.20; Roode Kooi 2e s. 1.80—/ 4.80; Gele Kooi le s. 1.80—/ 4.30; Gele Kooi 2e s. 2.10 3.30; Deensche Witte Kooi 1.90 4.60; Uien 4.30—/ 4.80; Drielingen 33.40; Nep 2.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1350 K.G. Wortelen; 90500 K.G. Roode Kooi; 83000 K.G. Gele Kooi; 81000 K.G. Deensche Witte Kooi; 23300 K.G. Uien. PURMEREND, 14 Febr. 1927. „Affs!ag- vereeniging, Beemcter, Purmerend en Om- streken." Witlof 15—25 ct. per K.G.; Roode Kooi 1.40—/ 6 per 100; Savoye Kooi 26 per 100; Spruitkool L55—3.90 per 15 K.G.; Boerel.ool f 1.40—/ 3.10 per 100 struiken; Wortelen 5875 ct. per 25 K.G.Uien 44—9^ ct. per 25 K.G.; Prei 5.10—/ 12.80 per 100 bos. BEVERWIJK, 14 Febr. 1927 R. K. Coop. Tuindersveiling Kennemerland. Prijzen: Spruitkool 1228; Witlof 1229; Schorseneeren 5—/ 13; diverse appelen f 18—/ 42; Uien 4—/ 5; Bieten 3.50— 5; Wortelen 3 50—4.50; Kitiaardappe- len 6.75—/ 8id. zand 7—/ 11Stoof- peren 1624 per honderd K.G.; Raap- stelen 2.50—/ 5; Selderie f 6—/ 12; Prei 6—/ 13 per hond rd bos; Boerenkool 40 70 ct.; Bredasche greone 1—1.70; Bloe- mendaalsche Gele 12 per kist; Knollen 48; Blcemkool stek 2.10; Groene Kooi 8—/ 13Gele Kooi 6—/ 10; Roode Kcol 412 p.r honderd; Spruitkool koppen 6085 ct. p. bak; Koolrapen 1.30; Spruiten stek 55—85 ct. per zak. BEVERWIJK, 14 Febr. 1927 R.K. Coop. Tuinderveiling „Kennemerland". Aardappelenveiling. Aan de markt be- steedde men voor diverse polder aardappelen ST OO M V A ARTLIJ NE N. STV. MIJ. NEDERLAND. Enggano 13/2 v. Hamb. n. Amst. Kamoangan uitr.) 11/2 te Belawan. Prinses Juliana (uitr.) 13/2 v. Colombo. Rondo 14/2 v. Bremerhaven n. Amst. Sembilan (uitr.) 14/2 te Genua. Sumatra (thuisr.) 12/2 v. Genua. Karimoen (thuisr.) 14/2 v. Djeddah. Kangean (thuisr.) 12/2 te Port Sudan. Madoera (thuisr.) 14/2 v. Marseille. Manoeran (uitr.) 13/2 v. Antwerpen. Moena 13/2 v. Amst. te Batavia. P. C. Hooft (thuisr.) 13/2 v. Port Said. STV. MIJ. OCEAAN. Agamemnon 13/2 v. Amst. n. Batavia. Aeneas, v. Japan n. Rott., 12/2 te Marseille. Prometheus, v. Amsterd. n. Batavia, 13/2 v. Belawan. Alcinous 13/2- v. Bat. n. Amst. Sarpedon, v. Japan n. Rotterdam, 13/2 te Singapore. Teiresias, v Japan n. Amst., 12/2 te Penang. RCTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono 14/2 v. Rott. te Batavia. Patria 12/2 v. Rott. te Batavia. Djember (thuisr.) 13/2 v. Marseille. JAVA—NEW-YORK LIJN. Telemachus, v. New-York n. Java, 14/2 v. Belawan. Blitar 12/2 v. New-York n. Newport News. Garoet, Java n. New-York, 13/2 v. P. Said. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tiisaroea 12/2 v. Bat. n. Hongkong. HOLLAND—AUSTRALIA LIJN. Almkerk 14/2 v. Bremen n. Hamb. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Bovenkerk 14/2 v. Rott. n. Hamb. Meerkerk (thuisr.) 13/2 v. Algiers. Ridderkerk 13/2 v. Britsch-Indie te Rott. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Oldekerk 12/2 v. Rott. n, Hamb. Zosma (thuisr.) 13/2 v. Vladiwostock. EMZETCO LIJN. Jonge Antonie 12/2 v. Rott. n. Barcelona. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Rietfontein (thuisr.) 13/2 te Delagoabaai. Randfontein (thuisr.) 14/2 v. Kaapstad n. Duinkerken. Ares (thufsr.) 11/2 v. Las Pahnas. Jagersfontein (thuisr.) 13/2 te Antw. Meliskerk (thuisr.) 13/2 te Genua. Nias 12/1 v. Hamb. n. Antw. Saiabangka. 13/2 v. Hamb. te Antw. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Kilstroom (uitr.) 12/2 te Bordeaux. IJstroom (uitr.) 11/2 te Lagos. Helder 12/2 v. Amst. n. Hamb. Batoe, v. Java n. New-York 12/2 te Boston. Blitar 12/2 v. New-York n. Bat. HOLLAND-AM ERIK A LIJN. Dinteld ij'k 14/2 v. Rott. n. Vancouver. Boschdijk 13/2 v. Baltimore n. Rott. Moerdijk, Pacifickust n. Rotterdam, 12/2 v. Liverpool. Rotterdam, New-York n/d. MiddeTlandsche Zee, 13/2 te Cadix. Rijndam (toeristenvaart) 12/2 te Tri&st. SJris 12/2 v. Antw. n. Swansea. KON NED. STB. MIJ. W. I. M. Eos 12/2 v. Bari te Tarragona. Nero 14/2 v. Holtenau n. Kopenhagen. Oberon (thuisr.) 14/2 te Havre. Saturnus 14/2 v. Konstantinopel te Bourgtt. Aurora 13/2 v. Palermo te Carthagena. Bridle 13/2 v. Chili, 1. v. Antw., te Amst. Criinssen 13/2 v. Cristobal na Pao. Colombia. Deifia 13/2 v. Castelon te Rott. Doros 13/2 v Algiers te VenetiS. Erato. Stettin n. Amst., 13/2 v. Brunsbuttel. Euterpe 13/2 v. Oporto n. Vigo. Fauna 12/2 v. Lissabon n. Amst. Gouwestroom 13/2 v. Hamb. n. Amst. Hans Arp 12/2 v. Hamb. n. Bremen. Hebe 12/2 v Melilla te Alicante. Hector 12/2 v. Carthagena n. San Pedro. Ilos 12/2 v. Valencia n. Rott. Marie Leonhardt 13/2 v. Salonica n. Smyrna. Nereus 12/2 v. Danzig n. Amst. Oranje Nassau (uitr.) 12/2 te Barbados. Orestes 13/2 v. Curasao n. Santa Marts. 1 A Pallas 12/2 v. Amst. n. Bremen. Sea Glory 12/2 v. Amst. n. Hamb. Perseus, Aarhuus n. Amst., 13/2 v. Bruw buttel. Pluto 11/2 v. Rott. te Gibraltar. Rhea 12/2 v. Hamb. n. Bremen. Theseus 12/2 v. Barcelona n. Genua., Ulysses 12/2 v. Algiers n. Amst. Venezuela 12/2 v. Hamb. n Amst. KON HOLL. LLOYD. Flandria (uitr.) 13/2 v. Lissabon. Gelria 12/2 v. Amst. te Buenos Ayres. Zeelandia 13 Febr. v. Buenos Ayres te A'msf. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi 13/2 v. Antw. te Rott. Poddiik (uitr) 12/2 te Santos. Zijldij'k, 13/2 v. Hamb. n. Amst. srfi' firi ■en! ingl ere no- fa'I ti-'j is- jk- tvij De- Ic ier <e- -n, ioij ar,- te 7J ijn] enfl de en de a) !j ar J 3t ail at] ,et I 1 211 et be I si! at'l ei- it li.| 1 i otj 31 i

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3