Bioscopegi RecNtszaken fafie-burean zou hebben voor bet ten aanzien van de kinderbescherming zoo misdeelde plat- tela-nd; de opleiding van de maatschappelijke werkers voor dit moeilijke work. Prof. Kohn- stamm wees op de belangrijke rol, welke de school vervullen kan bij de voorkoming van veel leed, welke de kinderen door het gebrek aan inzicht bij hun opvoeders kunnen on-der- gaan, en dat tot zooveel gemis aan geluk en efficiency" in hun later leven leiden kan. Uit het oogpunt van bevordering van de. vo'lkskracht kan geen moeite en geld beter be- steed worden dan aan dit preventieve werk met moeilijke kinderen. De vergadering besloot de bestudeering van dit belangwekkende ondfrwerp voort te zetten door de constitueering van een groote commissie bestaande uit alle aanwezigen, en van een kleiner werk-comtie, waarin voorloo- pig reeds de personen achter de bestuursta- fel, n.l. prof. J. H. Gunning, de voorzitter en secretaris van het Gencotschap en mej. Lek- kerkerker, verkozen werden, terwijl nog eeni ge andere personen ,tot deelneming aan deze kleinere commissie zullen worden uitgenoo- digd. Het voorzitterschap zal worden waar- genomen door prof. Gunning, het secretariaat door mej. E. C. Lekkerkerker (p/a. Bureau van den Armenraad, Heerengracht 174, Am sterdam). Tenslotte werd nog medegedeeld, .dat er uitzicht bestaat, dat Amerikaansche fondsen beschikbaar worden gesteld om Nederland- sche studenten, n.l. een jongeren psychiater en een vrouwelijket maatschappelijke werker, de gelegenheid te geven het werk dezer con- sultatie-bureaux gedurende een jaar in Ame- rika te bestudeeren. Zij, die voor een dergelij- ke studie, welke in September a.s. een aan- vang zal nemen, in aanmerking wenschen te komen, moeten zich voor 1 Maart wenden tot den heer N. Muller. Kennemerpark 29, Alk maar, die gaarne nadere inlichtingen ver- strekt. Het bezit van den universitairen graad of diploma van een school van maatschap- pelijk werk is vereischt. I. KORTE BERICHTEN. Onder Willemstad is een auto van een steilen dijfc gestort. Een der inzittenden, oe heer A. v. d. L., vtekoopman te Willemstad, brak een been. Het bovengedeelte van de auto werd geheel verbrijzeld. Zondagmorgen is de bakkerij van den heer G. Hombrink, staande achten diens wo- ning aan de Groote Straat te Almelo, geheel uitgebrarjd. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. ProvinciaaB nieuws UIT DE KOOL STREEK. Door den z.g. Vierbond, omvattend de vei- lingvereenigingen te Broek op Langendijk. Noord-Scharwoude, Warmenhuizen en Oo dam, werd in het Landbouwhuis te Alkmaar een vergadering gehouden op verzoek der vereeniging Warmenhuizen, Door den heer Slot, voorzitter der laatstgenoemde vereeni- ging werd de vergadering geopend. In hoofdzaak werd deze vergadering be legd ter bespreking van de reclame voor de hoofdproducten dezer streek. De voorzitter leidde dit punt in en verwees daaibij naar de laatst gehouden vergadering van aen Pro- vincialen Bond, waarin in beginsel werd aan vaard het voorstel 1/50 pet. van den omzet der veilingen te storten in het reclamefonds. Aangezien dit bedrag za'l moeten dienen voor de algemeene reclame, kon, naar spr.'s oor- deel speciaal voor de producten dezer omge ving de reclame beslist niet tot haar recht ko men, weshalve werd voorgesteld op de vier veilingen 1/10 pet. van den omzet te heffen. Door den heer Klant werd er op gewezen, idat voor de producten, hoofdza-kelijk d'an kool en aardappelen, geen afzetgebied is gezoch in evenredigheid met de groote toename der producten; doeltreffende- reclame diende te worden gemaakt teneinde het afzetgebiedMe veruimen. De uitvoering dier reclame achttc 6pr. het meest gewenscht in handen der H oofdorganisatie. Een tamelijk langdurige dfecussie werd over dit voorstel gevoerd, waaruit ten duide- lijkste bleek, dat algemeen gevoeld werd het groote belang der reclame. Verwezen werd o.a. naar de mededeeling van het Centraal Bureau der veilingen, waaruit blijkt, dat in een vergadering van den Raad van Advies ingestemd is met het voorstel nogmaals 25.000 uit de reservekas beschikbaar te stei len voor reclame en de storting van 1/50 pet van .den omzet voor alle veilingen bij den Groep aangesloten' verplichtend te steilen Tevens werd het vermbeaen uitgesproken, dat voor de reclame wellioht financieelen steun zal worden verkregen van de provincie Waar echter 'deze bedragen echter meer be- stemd zy'Uen moeten worden voor algemeene reclame, werd wel algemeen gevoeld, dat hier- mee de reclame speciaal voor de producten dezer streek onvoldoende zal zijn. Wil die eenig succes hebben, dan zal de reclame krachtig moeten worden aangepakt. O m. werd naar voren gebradht alle veilingen in Noord-Holland hierbij te betrekken, doch men vreesde, dat een aanial veilingen een dusda- nig voorstel niet zullen aanvaarden, terwijl tevens voor versnippering wordt gevreesd Wel achtle men hei gewenscht, dat de veilin gen met dezelfde hoofdproducten voor de zaak te vinden zullen zijn. Genoemd worden in dezen de Streek en Avenhorn. Ten slotte werd aanvaard het voorstel, dat de- besturen, vertegenwoordigd ten vergadering, aan de ijaarvergadering hunner vereenigingen de nrachtiging zullen vragen om voor de recla-. me tot ihoogstens 1/10 pet. van den omzet te mogen uittrekken, waarvan dan 1/50 pet. voor de algemeene reclame en het restant voor zooverre noodig voor speciale recla me voor de hoofdprcduden der betrokken veilingen. Mde werd in den breede van gedachter. gtwisseld over de vraag of er geen middel zou te vinden zijn, teneinde in den aanvang van de wintercampagne op de veilingen vof- doenden aanvoef te verkrijgen van goede kool. Hcewel dit algemeen vrij noodrakelijk wordt geacht en enkele middelen werden besproken, kwam de vergadering niet tot een bepaald voojrstel. Wel meend^men, dat deze zaak in alle vereenigingen eehs ernstig overwogen diende tc worden. In het begin der campagne te zorgen, dat er ook goede kool op de wereld- reclame werd gebracht, achtte men een uitste- kende reclame voor onze producten, terwijl de minderwaardige producten juist de reclame tegenwerken. Aan den secretaris werd nog opgedragen namens den Vierbond een schrijven te rich- ten aan de Hoofdorganisatie, waarin voRe sympathie werd betuigd met de pogingen bij de Regeening om land- en tuinbouw weer te doen vertegenwoordigen door een Dircteur- Generaal en den wensdh wordt uitgesproken, dat in die richting bij voortduring met alle kracht moge worden voortgewerkt. Hierna sluiting. UIT SCHOORLDAM. Op de meest luisterijke wijze heeft de ^i lettantenclub „Ons Genoegen" alhier Zor.- dagavond haar 10-jarig bestaan gevierd. Met kwistige hand waren versieringen in de zaal aangebracht en geen plaatsje was an- bezet. Eerstens kregen we een hartelijke en pitti ge feestrede van den heer S. de Leeuw, voor zitter van de club. We kregen nog weer een biik in 't verleden en zagen dat de verstand- houding altijd uitstekend is geweest en ge- bleven. De voorzitter moest mededeelen, dat in de laatste dagen twee leden der club we gens droeve huiselijke omstandigheden van medewerking aan dezen avond moesten af- zien, echter hadden een heer en dame van't „A!kmaarseh Tooneel' 'toegezegd om in het op te voeren stuk hunne krachten te geven. Na de openigsrede werd opgevoerd: ,,Tan- te Jutta", een dolle klucht in drie bedrijven, waarom ontzettend is gelachen. Het publiek genoot van de kwinkslagen en dwaze momen- ten. Dev medewerkenden zetten hun beste beentje voor, terwijl spoedig bleek, dat de rol len goed verdeeld waren. Er was ernstig *gestudeerd, zoodat a lies vlot liep. wat-voor een kluchtspehgewenscht is. De Alkmaarsche heer en dame, die een vcorname rol hadden te vervullen, hebben niet weinig tot het groote succes der club bijgedragen en zeker konjt hun een extra waardeerend woord toe. Tusschen het 2e en 3e bedrijf werd de club gecomplimenteerd door het bestuur van „Nut en Genoegen" bij monde van diens voorzitter, den heer Klerk. De spreker gewaagde van de -vooruitgang, wat wel mede te danken was aan de goede regie. Het kan worden gezegd, dat de heer Loevcns uit Alkmaar ook dezen keer met regie en grimage een gelukkige avond had. „,Nut en Genoegen" offreerde de leden der club elk een zilveren insigne, wat door hen bij mende van hunnen voorzitter, dankbaar werd aanvaard. Na het tconeelstuk was er nog een verlo- ting van een taart, een tulband en tal van feestartikelen. Met deze muzikale prijzen ging gedurende het groote bal de feeststemming eV niet op aehteruit. „Ons Genoegen" kan met genoegen terug- zien op dezen avond. UIT NOORDSCHARWOUDE. De Markt Het is de laatste week aan d'e markt aardig wat beter gegaan dan de laatste weken het geval is geweest. De verbeterde toestand lean geheef gebracht worden op rekening van dten ingetreden winter. Op den dag af werd de aanvoer grooter trots den hoogeren prijs; vooral aanvoer van loode kool nam sterk toe. De vorige week 7S en nu 104 wagons. De noteering, die Maandag 1.70 tot 4.30 was, ging Dinsdag direct omhoog tot een noteering van 2 tot 5, zoodat alle soorten de verhooging meemaakten De laatste dagen was die doorschot booger in prijs dan in het begin der week de beste. In het midden der week liep de mooiste kool op tot 5.50, maar daarna werd het weer even minder. Toch kan men over het verloop der week tevreden zijn, al is daif ook de noodige hoogte nog niet bereikt. Ook de gde kool had een grooteren aanvoer van 29 op 35 wagons. De prijs is met 50 cts. tot 1 opgeloopen, doch flier bepaalde de verhooging zich in hoofdzaak tot de kleinere soorten. Daarvan was de hogste noteering nu 5.30 tegen de vorige week 4. De middelmarkt was van de beste soorten /3a 3.50 en van de doorschot circa 2.50. De aanvoer van wifte Deensche was 9 wa gons grooter dan de vorige week. De prijs- stijging was hier minder groot dan van de roode Was de vorige week de hoogste noteering 3.90, nu was dit 4.60. Was de vorige week de laagste noteering van de doorschot 1,40, nu zijn ze niet la ger dan 1.90 verkocbt, zoodat de verhoo ging lang niet onbeteekenend is. De goede soorten zijn in het begin der week voor minstens 2.30 en in't laatst der week voor minstens 2.90 verkocht. A!s de winter nog een paar weken aam- houdt, kan het bij dezen voortgang nog vrij war terecht komen, De uienaanvoer was ook nu nog van be- trekkelijk weinig beteekenis en vrij gelijk aan de vorige week. De prijs is echter met' ongt- veer U cent per kilo omhoog gegaan, zoodat er wel kans is, dat de aanvoer langzaam aan wat gTooter wordt. Van geringe beteekenis was ook nu de aan voer van peen. Ook hiervan liep de prijs even op en was als hoogste Woensdag 3.70 en Vrijdag 3.30. Kro-ten werden eenmaal aangevoerd en voor 1.70 tot 2.60 per 100 Kg. verkocht Mot dit wintertje blijkt de bloemkool het nu geheel cpgegeven te hebben. Voor het eerst was er geen aanvoer. De totaal aanvoer was ruim 218 wagons tegen 176 de vorige week. Daarvan is onge- veer 8 wagons aan uien, 2 peen, 104 roode, 35 gele en 69 witte kool. Broek was de aanvoer 71 wagons roode kool, 61 gele, 49 witte en 12N uien, totaal dus 181 wagons. In Warmenhuizen was de totaal - aanvoer 69 wagons. UIT D1RKSHORN. Ond'er leiding van den heer Reuvers werd den 12en Februari ten huiztT van den heer Bruin de algemeene vergadering van de af- deeiing Harenkarspel van „Het Witte Kruis" gehouden, Bij de opening verwelkomde de voorzitter de nieuwe bestuursleden, benevens zuster Stiel. Uit het verslag over 1926 stippen we aan, dat de afdeeling thans 392 leden telt, en dat het verplegingsmateriaal geregeld wordt aangevuld, o. a. met drie hooge ledikanten, voorzien van matrassen, gevuld met kapok, alpengras en zeegras. Voorts, dat 30 Liter R.I.D.S. ter distributie is aangeschaft De zuster heeft afgelegd 537 visies, terwiji zesmaal assistentie werd verleend bij het ver- voer van patienten. Aan de orde werden gesteld de rekeningen van „Witte Kriuis", Wijkverpleging en ,t. .b c.-bestrijding, welke, nagezlen door de heeren Homan en de Vries, onder dankzeg- ging aan den penningmeester werden goed- gekeurd. Allsnu werden d'e begrootingen voor 1927 vastgesteld. Wat de malaria-bestrijding befreft, doorge gaan zal worden met de verschaffing van R.I.D.S. tegen den halven ko&tenden prijs. Bij de iWdvraag werd de wdnschelijkheid betoogd, het aantal leden van de wijkverple ging uit te breiden. Getracht zal worden door de verspreiding van een drculaire tot het doel te gera'ken. Hierna sluiting. UIT BERGEN. Zondagavond is, waarschijnlijik misleid door den mist, op den Bergerweg, even voor- bij de melkfabriek, de heer Jlhr. B., koinende uit Bergen, met zijn auto tegen dieq van den heer P., die met vrouw en dochtertje uit Alk maar huiswaarts keerde, gereden, welke aan- rijding hetrekkelij-k nog goed is afgeloopen. Beide auto's bekwamen aan de voorzijde aan- zienlijlke schade, terwijl de voorassen braken, zoodat de auto's hun weg niet konden ver- volgen. De editgenoote en het dochtertje van den heer P., bekwamen tengevolge van het stuk breken van de voorruit eenige vleesch- wonden, welke ecihter niet van ernstigen aard waren. Een voorbijkomende motorrijder bestelde in Alkmaar 2 auto's, waarmede de families huiswaarts keerden. Beide beschadigde auto's werden tot den volgenden dag op den weg achtergelaten. UIT CASTRICUM. Door de Commissie van Bestuur van het Provinciaal Ziekcnhuis Duin en Bosch alhier is aan den heer C Stclk, handela-ar in radio>- artikeku, conce-ssie verleend om op het ge- stichtsterrein radio te di&tribueeren. In de dezer dagen gehouden vergad ring van de glengelaarsvereeniging decide het bestuur mede, in bespreking te zijn met de beheerdcrs en rechthebbencten op liet visch water van de Schulpvaart cmtrent huring van dit vischwater voor de vereeniging. De voorlcopige besprekingeu geven aanleiding te vernioeden, dat een gunstige uitsiag niet js uitgesloten. Een verzoek daaxomtrent zal de zer dagen aan het bestuur van den Groot Limmerpolder worden verzo-nden. Naar de algemeene kdenvergad'ering van die hoofdvereeniging. werden als afgevaardig- den aangewezen de heeren Kijzer en Casteele Besloten werd onder de leden een referen dum uit te schrijven omtrent het houden van een hengdwedstrijd in de Egmondervaart op een Zaterdagmiddag of.Zondag in een dei' eerstvolgend'e weken. - De postbode van het hulpkantoor Bak kum, de heer Jn. Stuifbergen, aihier, zai morgen den dag hei-denken, waarop hij voor een kwarteeuw als postbode in rijksdienst trad aan het kantoor alhier. De met ingang van 1 Januari alhier opgiericlite en in werking gdreden vereeni ging tot verzekering tegen zkkenhuis- en ope- ratiekosten telt, naar ons wordt medegedeeld, thans 1723 leden, die als vcigt verckcid zijn: Afdeeling ziekenhuisverzekering 1710, afdee ling operatiekoskuverzekering 1067. Het ge- tal gezinnen, dat verzekerd is, bedraagt res- pec tievelijk 342 en 228. Binnenkort zal een algemeene vergadering worden gehouden, waarin het definitief be stuur zal worden gekozen. UIT SCHACEN. Hier ter plaatse wordt op Maandag 21 Februari a.s., om half acht, een open bare samenkomst van het Nederlandsch Bijbelge- nootscha-p aangekondigd, in de Ned. Herv. Ktrk ,en men hoopt dan een aparte afdeeling op te ricliten voor Schagen en omstreken. (Ring Zijpe). In oude tijden moet zulk een afdeefiing wel hebben bestaan, maar ze was sinds lang opgeheven. Ongetwij-feld zal voor de verspreding van den Bijbel in deze omgeving wel werk te doen zijn, terwijl anderzijds voor het groot- sche werk van het Genootschap in bijbelver- talingen voor onze Oost ook wel belangstel- ling zal zijn. Van de sprekers noemen wij: ds. K. H. WalCien, Luthersch predikant te Weesp, se cretaris der Prov. Commissie N'oord-Holland, en dS. D. E. Boeke, secretaris voor het bin- nenland, terwijl ook wel een of twee be stuursleden der afdeeling Alkmaar zullen op- treden, waarbij dit terrein den laatsten tijd was ingedeeld. Ieder belangstellendeheeft vrije toegang. Men zie de adverkntie in dit nummer. UIT OUDE NIEDORP. Zondagavond werd door de dezen zomer opgerichte R. K. Muziekvereeniging „Sint Martinus" te't Veld in het Paro-chiehuis al- daar haar eerste uitvoering gegeven onder leiding van den heer M. H. van Hest. De ten gehoore gebrachte muzieknummers getuigden dat in een kortcn tijd uitstelcend is geoefend. De muziek werd afgewisseld door zang van een dubbel maimonkwartet, onder leiding van den heer V. Baar, dat een uitstekenden indru'k heeft gemaakt. Voorts werden er blijspelletjes op>gevoerd, die ook zcer in den smaak vielen. De pastoor was zeer zeker alter tolk to-: n hij alle medewerkenden namens de aanwezi gen een hartelijk wcord van dank toesprak. UIT ST. PANCRAS. Met de ui tvoering door de zangvereenigiag ,.Looft den Heer" was het kerkgebouw der Ned. Herv. Kerk geheel met belangstellende-n gevuld, wat wel het beste bewijs is, dat het gepresteerde ten zeerste wo-rdt gewaardeerd. Zelfs van omliggende plaatsen waren velen opgekomen. De bijeenkomst werd geopend met gemeen- schappelijke zang van Psalm 66 vers 2. Door het gemengde koor werden daarop een drietal licderen vertolkt, waarvan vooral de m-oeilijkheden van „Morgenlied" schitte- rend werden overwonnen. Dat orgel en viool een mooie harmonie kunnen vormen, bleek uit het daarop volgen- de „Allegro vivaro" van Mozarte hetwelk gespecld werd door de heeren Hartman en Deutekom en eenige cntroering wekten En als" dan door het Mannenkoor ten gehoore zijn gebracht „De Vesper" van Beethoven en „Der Fremknt'egionair" van Jul. Wengert, is het ademloos stil. Vooral het laatste greep zoo aan, dat men als het ware het gebeuren dborieefde. Noemen we van Iidt gemen# kbor nog „Wiegeliedje" en „Ecce quomodO mori- tup' door het Mannenkoor, waarvan vooral van het laatste de uitspraa'k viel te roemen Hetzelfde viel op te merken bdj de beide Duit- sche liedjesi. Met Psalm 148 toonde de diri gent, de heer Kok, al het kunnen van zijn vereeniging; een fdicitatie waard. Het geheel was een avond van kunstgenot te noemen welke besloten werd met Psalm 180. Aan de ouden van dagen in deze ge- meente werd door de Armvoogdij een extra uitkeering bereid in den vorm van brandstof waartoe 20.000 turven uit de Veenderij zijn aangekocht. UIT URSEM. Door de politic is uitgemaakt wie de baT- dadigheid bij den heer S. Oud ge-pleegd hebben. Een 4-tal personen, waarvan een bui- ten deze gemeente, hebben dit heldenstukje uitgevoerd. Thans is wederom bij genoemden persoon de wei uit de bussen gegooid. Zondagmiddag, door't mooie weer ge- lokt oegaven zich vele op het ijs in de pol der Ursem. Dat het zeer onbetrouwbaar was bleek al spoedig, want menigeen haalde een nat pak. Toch werd op sommige slooten door gereden, doch in den namiddag werd het zoo slecht, dat men zoo verstandig was naar huis te gaan. Twee jongens van den heer J Z. begaven zich wat ver den poldier in, loen d'e kleinste, 4 jaar oud, met zijn r-lrdc er door zakte. Gelukkig had de jongen cen lange das om en werd hij zood - ::d- mr zijn broertje van 8 jaar er uit gctr:-.:n. UIT WIERINGEN. In deze gemeente begint opnieuw het mond- en klauwzeer onder het vee te heer 6chen. Een tweetal g-evallen zijn reeds aange- geven. De ziekte heeft geen kwaadaardig karakter. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Naar wij verne-men is de heer S. alhier met zijn auio Zondagavond tengevolge van den mist op den Laanweg te water gereden. In den auto bevonden zich mej. Kuyt en haar d-ochter, die op weg waren naar een uitvoering te Kolhorn. Hoewel de inzittenden een nat pak opliepen, dedfen zich gelukkig geen grooter ongevallen voor. UIT OUDKARSPEL. Op 't kantje af werd hier toevallig een ernstig ongeluk voorkomen. De bejaarde wed'uwe W. was Vrijdag ai- leon thuis, toen ze do-o-r een flauwte overvai- kn werd, juist op het moment dat ze met een stool met vuur uit de vvoonkamer ging. Het vuur smeuld-e reeds in de klee-ren en op de vloermat toen de brandstofbezorger D. binnenkwam en de vrouw zag liggen. Het vuur werd direct gedoofd en met be- hulp van de buren werd de vrouw in bed ge.egd. Ze kwam er nu met enkele brand- won-den, verbrande kleedingstukken en een geschroeide vloermat af, maa-r zeer zeker is de toevallige redding hier juist op tijd geko- men. Maandagmorgen'lag in den Laanweg een luxe auto gekanteld in de wegsloot. Het bleek de luxe auto van den heer Smit uit Zuiclscharwoude te zijn, die daar Zodag- avCtid vol passagiers tengevolge van de zware mist ingeraakt was. De inzittenden, 't gezin K., eveneens uit Zuidscharwoude, en ook de chauffeur waren met den schrik en een nat pak vrij gekemen. Als bewijs hoeveel tact soms van een autobuschauffeur gevergd wordt, diene het vplgende De autobusdienst van 8 uur kwam Zondag avond met ongeveer een half uur vertraging aan. Tengevolge van de zware mist was vanaf het station Heerhugowaard tot Broek liet water aan beide zijden van den weg niet van den weg zelve te onderscheiden. Een chauffeur die dan een bus vol menschen heeft te vervoeren, heeft dan geen banijdenswaardi- ge taak. Bijzondere maatregelen waren hier noodig en zoo. gingen vier mannen voor de autobus loopen en dienden zoo als wegwij- zers. Ten slotte op een drafje bij de gtvaar- lijice bru-g op en zoo wist men de bus met menschen veilig in de bebouwde kom te brengen. We hadden er wat voor over als dit reisje door de 17 tegenstemmende Langendijker raadsleden was meegemaakt. Misschien BRANDEN IN NOORD-HOLLAND. Men schrijft ons uit Heemskerk: Een der meest ingevoerde Brand-Waarb. Mij. voor en in onze provincie beweert dat het aantal branden in N.-H. verleden jaar abnormaal groot is geweest en dat het zich niet laat aanzien deze in de naaste toekomst minder worden. Zij grondt dit op gegevens, die verband houden met den economischen toestand van een groot dee! onzer provincie die zeer slecht is, waardoor er steeds men schen gevonden worden, die, wanneer zij in moeilijkheden, de financien betreffende,-ver- keeren, hun heil van de brandverzekering wachten. felt, dat zij elkander op 13 Januari in de Wes- terstraat te Enkhuizen wederkeerig hebben mishandeld. Verdachte de Gr. stond met een negotie-kraampje. Ze geven elkander weder keerig de schuld, met de ruzie begonnen te zijn. De heeren begonnen de vijandelijkheden met tegen elkander op te loopen. Daarop zijn er klappen gevallen. De officier vorderde tegen ieder der ver- dachten f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis H. B. de G. f 10 boete of 10 dagen hechtenis. P. O. werd vrijgesproken. VERNIELING. De niet verschenen verdachte Anfoon M. te Alkmaar, heeft op Zondagavond 16 Jan. een ruit stuk getrapt in het cafe van d-en heer M. Ruiter in Houtti!. Verdachte werd door den eafehouder uit het cafe verwijderd, om- dat hij zich in het cafe niet ordelijk gedroeg. De verdachte, die bekend staat als een lastige bierdrinker, werd veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen hechtenis. MISHANDELING. Corn. G., niet verschenen, heeft op 14 Januari den getuige Ph. Vermanen mishan deld De mishandelde was uitvoerder van een bouwwerk, waarop verdachte werkzaam was. Vermanen maakte verdachte een aanmer king over zijn werk, wat door G. minder goed werd opgenomen en beantwoord mei een stevigen slag op het oog van den uit voerder en twee sdioppen. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Vonnis over 14 dagen. NOG MEER MISHANDELING. De eafehouder Hendrik B te Helder, zich bevindende in een ander cafe, heeft aldaar den kastelein mishandeld door hem een slag tegen het hoofd te geven. Volgens den mishandelde was verdachte onder den invloed van sterken drank. Hij ver- langde een glas bier, wat door Couver weni geweigerd. Verdachte zeide, niet dronken ge weest te zijn. De eafehouder heeft hem belee- digd, door hem een schoft te noemen. Verdachte is in 1926 tweemaal veroordeeld wegens mishandeling en het niet voldoen aan een vordering. Eisch_ f 10 boete, subs 10 dagen hechtenis. Vonnis 20 boete of 20 dagen hechtenis. MISHANDELING. De niet verschenen Jacoba K. te Eierland op Texel heeft op 11 Januari in de kaas- makerij den getuige Thijs Heerschap met het deksel van een melkbus tegen het hoofd ge- worpen. zoodat hij bloedend werd verwond en zich geneeskundig moest laten behandelen. Verdachte en getuigen waren gebrouilleerd wegens een handel betreffende een leeren jas. Verdachte heeft Heerschap geldelijk schadeloos gesteld. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vonnis conform. VERDUISTERING. De 60-jarige Adriana v. E., huisvrouw van M. H. te Alkmaar, stond terecht terzake, dat zij een in huurkoop gekocht rijwiel heeft ver- duisterd. De zoon van verdachte had een rijwiel noodig, om naar zijn werk te rijden. Dit rijwiel kostte 140 en werd geleverd door een handelaar uit Bergen. Toen de zoon werkloos werd, geraakte zij in geldverlegenheid en heeft zij het rijwiel verpand voor 20. Op het rijwiel heeft verdachte slechts t 42 afbetaald. De zaak werd 4 weken aangehoud-en. Als- an zal geprobeerd worden, een regeling te treffen tusschen verdachte en leverancier. Sluiting. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 14 Februari. BELEEDIGING. De 24-jarige schapenhouder Arie W. te Texel heeft op 10 Januari zijn mede-eilander Jacob Rijk beleedigd, door hem onder meer toe te voegen, oplichter, gemeene kerel, knoeier en leugenaar. Er bestond animositeit van verdachte's kant over een kwestie, tlie hij met Rijk had betreffende gekochte kuikens. Rijk is bestuurslid van een pluimvee-vereeni- ging. De beleediging is geuit in het veilings- gebouw. Eisch 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis 25 boete of 25 dagen hechtenis, MISHANDELING. Daarop kregen we voortzetting van de zaak contra Pieter B., schipper te Ewyck- sluis, die op 22 November den vrachtrijder A. Nuyen van Callantsoog, had mishandeld. Verdachte is thans niet aanwezig. Getuige Nuyen is de vorige maal eerst na de behande- ling der zaak gearriveerd. Hij kreeg onder- weg een defect aan de motor. Nuyen vertelde, dat hij nogal tamelijk door verdachte is af- igedroogd, Geeischt werd 30 boete of 30 dagen hechtenis. Vonnis f 25 boete of 25 dagen hechtenis. WEDERKEERIGE MISHANDELING. Twee verdachten, Hvman B. de G. en P. O. stonden broederlij-k terecht terzake het Alkmaarsch Bioscoop Theater. Troebele hartstochten Al is de titel van deze film min of meer vreemdsoortig gekozen, de inhoud is daarom niet minder boeiend en aantrekkelij-k. Een jong beeldhouwer heeft zich verloofd met de dochter van een-rijk man. Door een misverstand komt hij tot de meening, dat zijn meisje met een ander in het huwelijk zal tre den Bij ten ov Sirooming van de Tiber, dio de straien van Rome als het ware in woeste rivieren verandert, redt Olaf Malm, zoo heel de beeldhouwer, een vrouw uit de.golven. Al gemeen ncemt men aan, dat hij zelf daarbij verdronk- Ongeveer een Hvintjg jaren later zijn we in Kopenhagen en we treffen daar aan Henry Vernon, het. Und van de liefde van Olaf en- zijn meisje Ook deze jongen man is eenzelf- de lot beschoren als zijn vader. Het meisje dat hii bemint. Henriette; trouwt met een rij- ken Italiaanschen prins, Pisani genaamd, omdat ze Henry van ontrouw verdacht. Hen ry was echter het slachtoffer van een laa.r- hariig complot, gesmeed door den prins, the geen middel ontzag om Henriette in zijn macht te krijgen. Door een toeval ontmoeten Henriette en Henry elkaar weer in Italie. Een brief van een vriend doet Henry ontdekken het complot, dat hem van zijn meisje beroofde. Hij deelt dit Henriette m-ede en beiden herinneren zich weer hunne liefde, die niet gebluscht blijkt te zijn. Pisani, op de hoogte gekomen van Henry's aanwezigheid, doet alle mogelijke moeite om zich van hem te ontdoen. Henry ondervindt eenige zeer lugubere en onaangename ge- waarwordingen, maar met behulp van een kamenier van Henriette en den vromen broe- der Ambrosio weet hij telkens zijn leven in veiligheid te brengen. Tenslotte komt het tot een duel tusschen hem en Pisani. Henry blijft overwinnaar. Pisani wordt gedood door een bediende. Henry krijgt de vrouw, die hij voor zich begeerde en vindt tevens in de gedaante van breeder Ambrosio zijn vader weer Al- zoo ontstaat een gelukkige hereeniging, wel verdiiend na zooveel lijden. De film wordt voortreffelijk gespeeld door goede artisten als Elinor Hanson, Olaf Fonns en Kazina Bell. Gisteravond heeft reeds een groot aantal toeschouwers ten zeer ste genoten. Versehillende natuurtafreelen zijn bijzonder mooi en vooral de overstroo- minig in Rome's straten is imposant. Het bijprogramma is goed voorzien en onderfioudend. De bekende kater Felix doet weer heel leuke dingen, terwijl de komische twee-acter „De film op haar kop" hartelijk dcet lachen, Een heel goed prograjnma.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6