mavrides I Binnenland is de naam HOE MEN BANDIETEN ONTVANgEN MOET. De heer S. O. Whaley, kassier van een New-Yorksche bankiersfirma, is al eenige inalen door roovers in zijn kluis opgesloten. Hij heeft er dus eenige ondervinding van op- gedaan en die voor mogelijke andere slacht- offers neergelegd in een aantal „regels voor zakenmenschen, die overvallen worden". Hij geeft hun den volgenden raad: „Steek je handen in de hoogte en maak geen bewegin- gen, die verkeerd begrepen zouden kunnen worden. Spreek rustig met de bandieten, dat vermindert de spanning. Zorg, dat er een telefoon in de kluis is, die ge gebruiken kunt, als ge er in wordt opgesloten". De heer Wha- ley, die een grappenmaker blijkt te zijn, zegt dat hij er over dlenkt in zijn kluis een kom- buisje te laten maken „om zeker te zijn van geregelde maaltijdten". ONGEVALLEN OP SPOORWEG OVERGANGEN IN DUITSCHLAND. Het toenemend aantal ongevallen in Duitschland, dat bij spoorwegovergangen plaats vindt, heeft den directeur-generaal der Duitsche Rijksspoorwegen aanleiding gege- ven, onmiddellijk buitengewone maatregelen voor te bereiden. In de eerste plaats zal aan het spoorweg- personeel nogmaals het in acht nemen der uiterste oplettendheid worden ingeprent. Voorts zullen door een speciale commis- sie de bestaande veiligheidsmaatregelen aan een onderzoek worden onderworpen, ten einde na te gaan, of de afsluitboomen, de kloksignalen, de baansignalen, enz. in staat zijn, de mogelijkheden van het ontstaan van gevaar bij het passeeren der spoorwegover gangen te verminderen. De directie der Rijksspoorwegen zal zich ook in verbinding stellen met de regeerin- gen der Duitsche landen, zuiks ten behoeve van het plaatsen van verbeterde signalen aan de spoorwegovergangen. Ook zal te zamen met de organisaties op het gebied van het automobilisme worden na- gegaan, of het niet mogelijik is, de chauffeurs beter te onderrichten, ten einde het rijden door neergelaten afsluitboomen heen en 't onvoorzichtig rijden over onbewaakte over- wegen te voorkomen. SLACHTOFFERS VAN DE WETENSCHAP. In het ziekenhuis Ste. Blandine te Metz is op 54-jarigen leeftijd "zuster Glossinde over- ledhn, die 15 jaar met dr. Reiss had samen- gewerkt, die in 1918 gestorven is. Zuster Glossinde had steeds geholpen bij patienten, die met x-stralen behandeld werden en daar- door een ernstige huidziekte gekregen, welke bet verleden jaar noodig maakte haar redi- ter-onderarm af te zetten. De dappere liefde- zuster was echter door den invloed van de x-stralen zoo verzwakt, dat zij niet meer ge- nas. Na eenige maanden van vreeselijke pij- nen, is zij thans overleden. Een ander slachtoffer van de radiologic is dr. Darcourt te Marseille, wien een dulm is afgezet Dit is al de zesde operatie, die de thans 60-jarige heeft ondergaan. In den oor- log was dr. Darcourt ook aan den radiologi schen dienst verbonden. Hij is toen bij leger- order vermeld en heeft het legioen van eer ge kregen. ZEDELIJKHEIDS-RAZZIA TE NEW YORK. De politieautoriteiten te New York zijn een „moreele zuiveringsactie" in de theaters be- gonnen. Zij h-ebben een 40-tal artisten en di- recteuren uit de musichalls van Broadway gearresteerd. Deze lieden worden beschul- digd, deel te hebben genomen aan, of het ini tiatief tot, de opvoering van onzedelijke stuk- ken. De detectives der zedenpolitie hadden zich gewoon onder de toeschouwers gemengd. In de pauze g ngen zij naar de artistenfoyers en waa.schuween daar de cptredenden, dat zij aan het eind van den avond gearresteerd zou den worden. De aangehoudenen zijn later te- gen borgtocht op vrije voeten gesteld. REVOLVERBANDIETEN. In een comesti'oleswinkel te Brooklyn ver- scheen Maandag een jong meisje van een jaar of achttien, dat boter, brood en eieren kocht en bij het betalen den winkelier vroeg of hij een biljet van 20 dollar kon wisselen. De winkelier scharrelde in zijn beurs en keek, toen hij opzag, in den loop van een revol ver. Het meisje beval hem zich kalm te hou- den, waarop een jonge man van ongeveer denzelfden leeftijd als het meisje den winkel binnen kwam, op ue brandkast toeliep en er 159 dollar uithaalde. Daarop verdween hij, gevolgd door het meisje. De winkelier iiep dadelijk naar de deur, maar intusschen was het paartje in de drukke straat al tusschen de menigte verdwenen. KORTE BERICHTEN. Het Lagerhuis heeft met 313 tegen 135 stemmen het Labour-arnendement inzake' de voorgenomen wet op de vakvereenigin- gen verworpen. Daarna werd het adres van antwoord op de Troonrede aangenomen. Volgens de Corriere della Sera is het Zuid-Slavische s.s. „Izraban" tijdens een he- vigen storm bij Cattaro vermoedelijk met man en muis vergaan Grosevescu, medewerker van de Ween- sche Staats-opera, tevens een der beroemdste heldentenoren van den tegenwcordigen tijd, is door zijn echtgenoote in een vlaag van jalou sie neergeschoten. Uit New-York wordt gemeld, dat de Communistische Partij in de Vereenigde Staten 6.000 leden telt; in 1919 bedroeg hun aantal nog 35.000. In antwocra op de Duitsche nota heeft dc chef van de Poolsche dielegatie verklaard, dat in overeenstemming met de uit War- schau ontvangen instruclies de delegatie Ber- lijn meet vcrlaten. Naar men weet, hebben de Duitsche rijksdagleden een gratis abonnement op de Duitsceh spoorwegen. Thans wortd ex- tus schen het rijkskabinet en de Deutsche Luft hansa onderhandeld ora den heeren afgevaar- digden ook een gratis abonnemeot op alle Duitsche luchtlijnen te geven. De jongste statistiek wijst uit, dat het aantal werkloozen in Engeland sitids de vo- rige opgave met 28.000 verminderd is. Het totaafaantal bedraagt thans 1.303.500. Dit is 138.500 meer dan verleden jaar. Het Hof van Assizen van Brabant heeft Zaterdagavond Silvain Huart, die tij dens den oorlog verscheidene Belgen ver- klikte, die met zijn hulp over de grens traciit- ten te komen, ter d-ood veroordeeld. De Rijnlandcommissie heeft de door de „Landauer Anzeiger" uitgegeven brochure over het proces-Rouzier verboden. Volgens de jongste statistiek telt Brazi- lie 37.300.000. inwoners, de hoofdstad Rio de Janeiro 1.600.000. Het Algemeen Vlaamsch Verbond heeft een motie aangenomen, waarbij het zijn spijt uitdrukt, dat de door het gansche Vlaamsche volk gewenschte amnestie voor politieke ver- oordeelden nog altijd niet is verleendi en de hoo-p wordt uitgesproken, dat een genade- maatregel spoeaig zal worden genomen. Te Petrikau (Polen) is door nog onbe- kende oorzaak de fabiiek van de Petrikauer Manufaktur afgebrand. De spinnerij en weve- rij werden geheel in de asch gelegd. Vier- honderd arbeiders zijn broodeloos geworden. Naar uit Geneve aan de ,J<olnische Ztg." wordt geseind, wordt in Volikenbond-skrin- gen de mogelijkheid van een regeling der be- trekkingen tusschen Rusland en den Volken- ring ecu jongmfnsch van de publieke tribune opruiende vlugschriften in de zaal geworpen Hij werd dadelijk door de wacht gegrepen erf bleek een lid van de communistische Vagi- partij te zijn. HET ONTWAPENINGSVRAAGSTUK. In antwoord op een imterpellatie heeft Van der Velde in de Kamer verklaard, dat het onjuist is, dat een vervroegde ontruiming van het Rijngebitd te Geneve zou zijn besproken. Alles, zoo zeide spr., hangt af van de vei- ligheidsgaranties, welke Duitschland zal kunnen em willen verstrekken, met name die betreffende de gedemilitairiseerde zone en de definiteve regeling van het reparatie-pro bleem, in verband met dat der intergeallieer- de sdhulden. Spr. betwijfelt overigens of de ontwapening een feit is in Duitschland. Geen beperking van bewapening zal mogelijk zijn Hoort, zegt het voort!! Mavrides is de betere li cents sigaret. bond druk besproken, waarbij men op Duitschlands bemiddeling hoopt. Uit Tirana wordt gemeld, dat het nieu- we Al-baneesche kabinet is gevormd. Minis- terpresident is overeenkomstig de grondwet het staatshoofd Achmed Zogoe. De daders van de inbraak in de univer- siteit te Weenen zijn gearresteerd. De gesto- len kettingen zijn ongeschonden teruggevon- den, zoo ook de 6000 schilling. Poincar ontving een aantal kamerle- dem uit de groepen van het Centrum, die bij hem kwamen protesteeren tegen den even- tueelen terugkeer van het arrond-issements- stelsel met stemming en herstemming De Poolsche gedelegeerde bij den Vol- kenbond heeft een protest overhandigd van den Duitschen Volksbond in Oost-Opper- Silezie tegen de beslissing van de Poolsche regeering inzake de school-kwestie. Achtduizend spoorwegarbeiders zijn te Kharagpoer, op ICO K.M. afstand van Cal cutta. in staking gegaan. Officieel wordt ge meld. dat de stakers een aanval deden op de politie, die van haar vuurwapens gebruik maakte en een man wondde. Het aantal dooden tengevolge van het spoorwe^ongeluk te Hull bedraagt nu 12. Er zijn 50 gewonden. Het conflict tusschen de Poolsche regee ring en landdag is bijgelegd. In een te Schneidemuhl gehouden rede betoogde d>e leider der Duitsch-Nationalen, graaf Westarp, dat de Duitsch-Nationalen tot het nieuwc kabinet zijn toegetreden, zon- der hun innerlijke overtuiging met betrekking tot den staatsvorm op te geven. De monar- chistische beweging, aldus Westarp, is thans in de republiek eenigermate „hoffahig" geworden. In het Britsche Lagerhuis werd van re- geeringszijde mcdegedeeld, dat het totaal der kosten van de troepenzendingen naar bet Verre Ocsten tot 31 Maart voorloopig is ge- raamd cp 770.000 pond sterling. Uit Sydney wordt gemeld, dat op een bijeenkoms der arbeidersleiders van N. Z. Wales, bijgewoond door den premier Lang en schicr a-lie ministers, bcsT-obn werd de com munist-en buiten de arbeidersbeweging te slui- ten. Uit Indore (Britsch-Indie) wordt ge meld, dat er zeer ernstige botsingen hebben plaats gehad tusschen Hlndors en Moham- medanen. Er werden 5 personen gedo-od en 19 gewond. Politie cn troepen herstelden de crde. In de dezer dagen gehouden derde ver- gadoring van het Centraal Executief Comite der Sovjet-Unie werd door den voorzitter ver klaard, dat het economische 1-even der Unie q> elk gebied v/ed-er hei niveau van voor den oorlog heeft bereikt ca dat d'e regeering in rie eerste plaats haar aandacht wijdt aan de be- vordering van den econ-omischen wederop- bouw en de beschaving. Tengevolge van den mist was een groot aantal schepen, die de haven van Hamburg reeds hadden verlaten, gemoodzaakt bij Cux- haven het anker uit te werpen. - In de periode van vier weken, eindigend op 29 Januari j.l, zijn volgens de gegevens van het Amerikaansche departement van Handel in de 78 grootste steden der Vereenig de Staten 473 menschen om het leven geko- men bij auto-ongelukken. Te Weenen zal de volgende week Oskar Strauss' „Wa!zertraum" voor de lOOOsie maal worden opgevoerd. Uit Tunis wordt gemeld, dat een con- vooi motorwagens deze stad heeft verlaten voor een demonstratietocht naar Casablanca door Tunis, Algiers en Marocco. Voor produ- ceering van het gas waarmee de wagens in beweging worden gebracht, wordt a-lleen bout gebruikt. In het Hongaarsche Huis van Afge- yaardigden heeft gisteren onder de vergade- mdien ze niet wederkerig plaats vindt en daadwerkelijke ontwapening zal slechts mo gelijk zijn op den grondslag van moreeie ontwapLning, volgens de formule, te Geneve opgesteld: Arbitrage, Veiligheid, Ontwape ning. EEN SNELLE VERBINDING MET PARIJS. Zooals bekend is, zegt de Telg., rijdt sinds enkele jaren tusschen Brussel en Parijs een z.g. „bloktrein", die het traject in ruim drie en een half uur aflegt. Herhaaldelijk hebben de Ned. Spoorwegen reeds getracht dezen trein van en naar Amsterdam te laten loo- pen. Deze pogi-ngen zijn thans met succes bekroond. Met ingang van 15 Mei a.s. zal de „bloktrein" het traject AmsterdamParijs en ierug rijden. De trein heeft alleen eerste en tweede klasse, met een aantal plaatsen, dat onder geen voorwaarde vergroot wordt, opdat deze snelle trein precies op tijd kan rij den. Bij eventueele toevoeging van meerdere wagons zou zulks niet meer verzekerd zijn. De trein wordt in Belgie op hoogen prijs ge steld. Het kemt in het seizoen aldaar wel voor, dat een hloktrcin een maand te voren reeds geheel besproken is. Er zal in Neder- land een speciale bijslag worden geheven. De geheele reis geschiedt (in 24 uur-tijdreke- ning) als volgt: Amsterdam C. S. vertrek 12.50, Den Haag vertrek: 13.19, Rotterdam D. P. vertrek: 13.34, Rcosendaal 14.38, Ber- chem (Antwerpen) aankomst 15.01, Brussel Midi, aankomst 15.50, Parijs aankomst 19.30; Parijs vertrek 11.00; Brussel Midi 14.40; Berchem 15.32; Essen vertrek 16.33; Rotterdam D. P. aankomst 17.40, den Haae- aankomst 18.07 en Amsterdam C. S. 19 OT Het douane-onderzoek, zoowel het Belgi- sche als het Fransche op de heenreis als het Belgische en het Nederlandsche op de terug- reis zal geheel in den trein geschieden. RUMOER1GE VERKIEZINGSPROPA- GANDA TE ROTTERDAM; Het Raadslid I. G. A. Coremans was gis termiddag op den Goudschen singel te Rot terdam aan het propaganda maken voor de rapaljaansche partij. Hij zong rapaljaansche li-ederen in gezelschap van den rapaljaan- schen gemeenteraads-candidaat Bravenhoc-, die hem op de harmonica begeleidde. Toer. een agent hen tot stilte maande, gaven zij hieraan geen gehoor. Het gevolg was, dat bei den cvergebracht werden naar den politic- post aan de St. janstraat. Even later kwam daar de derde rapaljaan Bosch met de mede- deeling, dat het Raadslid Coremans wegens dringende familie-omstandigheden eiders moest zijn. Men heeft hem daarna op vrijJ voeten gesteld. Gisteravond is hij evenwel a; weer verschenen in de gecombine-erde verga- dering van de S. D. A. P. en den Rotter- damschen bestuurdersbond in het gebouvv Odeon. in het gezelschap van een aantal ra- paljanen en de harmonica. Een paar maal hebben zij dar tevergeefs getracht, de orde H verstoren. GEHEIMZINN'IG. Gistermorgen is te AJmelo nabij zijn wo- ning :i i het Rheezerveen het lijk gevonden van den 36-jarigen arbeider J. S. De hals van den cverledene vertoonden teekenen, dat hij doer een geweerschot zou zijn gedocd. Hij laat een vrouw met drie kinderen achter. MARSKRAMER IN GEVECHT MET EEN VELDWACHTER. Uit Mijdrecht werd gisteren aan de Telg. gemeld Hcdetimiddag trachtte een reizend koop- man aan de vrouw van den rijksveldwachter L. K. alhier iets te verkoopen. De vrouw wei- gerde echter iets van den man te nemen, waarna deze brutaal werd1. De rijksveldwach ter, die dit hoorde, g-elastte den man daarop zich van zjjn erf te verwijderen. Deze ging heen, dcch op den weg gekome-n tartte hij den veldwachter met hem te vechtcm. Met een gummistok gew'apend ging deze op den koop- man af, die op zijn beurt zijn mes trok. De veldwachter trachte hem dit met zijn stok uit de hatid te slaan, hetgeen hem ook gelukte. Hij liep daarbij echter eenige diepe snijwon- den aan de linkerhand op. Boewel hij hevig bloedde, wierp de veld wachter zich wederom op den koopman en sloeg hem daarbij zoodanig, dat hij met een deerlijk gehavend en bebfoed gelaat achter- over viel. In zijn val trok bij den veldwach ter neer en beiden tuimelden in het water naast den weg. De gemeente-ve/!dwachter v. d. V. alhier en v. S. uit Wilms, die juist aankwamen, ver- leenden hiema assistentie en brachten den koopman naar het raadhuis. Een verhoor werd hem af-genomen, waar- uit bleek, dat hij zekere E. was uit Dode- waard. Hij zal morgen ter 'beschikkinig van de Justitie gesteld worden. De gewonde veldwachter moest zich onder medische behandeling stellen. AUTO OP DE SPOORBAAN. Toen de heer A. Hijmans Maandagavond omstreeks half 12 met zijn auto den spoor- wegovergang bij de Vink passeeren wilde, raakte hij midden op de spoorbaar zijn stuur kwij't, met het gevolg dat zijn wagen in de rich ting van het seinhuis de spoorbaan op- reed. Hij kwam in het grint tuschen de lij- nen tot stilstand, waardoor hij beide sporen versperde. Inmiddels had trein> No. 1097 om 11 u. 32 het station Leiden verlaten en aan het pers-oneel van dien trein had men geen kennis van de versperring kunnen geven. Op 't laatste oogenblik heeft men echter het sig- naal nabij de spoorbrug van de Vink op on- veilig gezet en zoodoende een ongeluk voor komen. De beambten van genoemden trein hebben met bebulp van eenige nieuwsgieri- ge-n den auto weer op den weg gebracht en de baan was weer vrij voordat trein No. 238, die 11 u. 56 van Den Haag in Leiden moest aankomen, passeerde. Door een en and<T heeft trein No. 1097 vertraging gehad. Tegen den heer H. is proces-verbaal opge- I maakt. GEDEELDE VREUGD IS DUBBELE VREUGD. Dat het sterke beenen zijn, die de weelde kunnen dragen, heeft, aldus het Hbl. dezer dagen een bouwvakarbeider uit de Linden- straat te Amsterdam bewezen. Het valt ook niet mee als je zoo ineens een bedrag van meer dan 4000 in je handen krijgt, dank zij een twintigje uit de Staatsloterij. Wat moest de man daar nu mee beginnen? Hij begon met een nieuw ameublement en een nieuw rijwiel, ongetwijfeld twee nuttige dingen Maar daarmee was het verlanglijstje van nuttige zaken blijkbaar ultgeput, althans na gehouden familieraad besloot men voor het overblijvende bedrag eens flink pret te gaan maken. Voor alle zekerheid 't was toch zonde om alles op te maken werd een ge- deelte van het geld thuis gelaten, 1300 werd veilig opgeborgen in de linnenkast. Na flink gegeten en nog flinker gedronken te hebben noodigde de gelukkige winnaar een aantal vrienden en kennissen uit voor een be- zoek aan Tuschinsky. Per auto werd de toch gemaakt en met grandioos gebaar decide hi; fooien uit aan chauffeurs en al wie er maar eenigszins voor in aanmerking kwam. Des mans vestjeszak scheen onuitputtelijk, het eene rondje volgde op het andere. Vrijdagavond eindelijk keerde men niet ge heel frisch meer en moe gefuifd huiswaarts. Na een verkwikkende nachtrust besloot vader den volgenden morgen een proefrit te maken op zijn nieuwe karretje. Hij zou het halen en dan meteen maar con- tant betalen. In de linnenkast lag genoeg zoo dacht hij ten minste. Hij had er toch 1300 in gelegd? Hoe de man echter ook zocht het geld was nergens te vinden. Fami- lie, vrienden, aanstaande familie iedereer kwam er bij te pas. Maar het geld bleef weg De politie werd met het geval in kennis ge steld en de won-ing van den zich plotseling bedrogen gevoeknden winnaar daverde van de zware beschuldigingen welke naar de hoof- den van diverse familieleden geslingerd wer den. Ondank is oc-k's werelds loan. Het geld kwam echter met dat al niet terecht en ook de politie wist geen licht in de zaak te brengen De linnkast was leeg, de vestjeszak eveneeps en de Tokening van den rijwielhandelaar was nog onbetaald. 't Was een troosteloos besluit na zc-oveel rijkdom en plezier. Maar wie weetmisschien lac-ht vrouwe Fortuna hem nog eens toe en dan kan de familie thuis blijven! NA DE ONLUSTEN IN INDIe. Blijkens het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de Indische begrooting was men algemeen. onder den indruk der o-nlus- ten, welke in Nederlandsch-Indie hebben pilaats gehad. Ten aanzien van dc vraag, welke maatre gelen de Regeering heeft te treffen om het op- nie-uw uitbreken van o-proer te voorkomen, waren verschillende leden van oordeel, dat naar verfcefering van de economische positie van de Inlanders rnoet worden gestreefd en in het algemeen naar yerheffin.g van het pell der bevolking. De Regeering hoede er zich echter voor, a'snog werd gezegd, die bevol king cen We-tersche beschaving op te drin- gen. Ook meende men, dat hoogere eisehen ge steld mceten worden aan het moreele peil der arnbtenaren, die vaak cen ergern-is zijn voor de Inlandsche beve'king. Verscheidene leden hadden door het ge beurde d:n indruk gekregen, dat de inlich- tingendienst der Indische Regeering geheel onvoldoende is geweest. Onverantwoordelij-k is het van de Indische Regeering geweest, aldus betcogde men, om aan geintemeerden vrijheid te geven Indie te verlaten en zich te Singapore of elders te vestigen, van waaruit zij den opstand konden organiseeren. Sommige leden achtten in het algemeen het nemen van zeer drastische maatregelen niet wcnshcelijk. Vele andere leden daarentegen waren van oordeel, dat met gestrengheid moet worden opgetreden. VerschiClende leden bepleitten afschaffing of wijziging van arti- kel 177 der Indische staalsTegeling (oud-arti- kel 123 van het regeeTingsreglement) in dier voege, dat de zending zal worden vrijgela- ten. - AAN HET VERKEERDE ADRES. De koopman T. belde gisteren aan het wconhuis van den commissaris van politie to Delft, juist op het oogenblik dat deze zich 1 naar Het bureau begaf De koopman vroeg van heni ai!s werklooze kantoorbediende eem- gte schrijfbehoeften te willen koopen. Daar de man geen vergunning bezat om te venten, nam de commissaris hem mede naar het bu reau, waar bleek, dat de werklooze kantoor bediende een groente-nkoopman uit Rotterdam was cn de politie te Nijmegen hem zocht we gens verduis'tering. Een minderjarig meisje uit Nijmegen, waarmede hij reeds eenige we ken op reis was en wier opsporing door de ouders was verzocht, werd in een cafe te Delft aangetroffen. Beiden werden naar Nij megen overgebracht. BELGISCHE DECORATIES VOOR NEDERLANDERS. De Brusselsche correspondent van de N. Rett. Crt. seinde gisteren: Er is een kon. bcs. uit geteekend, waarbij benoemd worden w/ nC 0Ir/f van c'e Kroon tot commandeur Willem Kloos en Van Deyssel, tot officier Jo- ban de Meester, Verwey en Van Looy en tot ridder Van Dishoeck. INLIJVING. Op 1 Maart a.s. zal eene inlijvinc van dienstplichtigen der lichting 1927 ^plaats hebben voor de Bereden-Artillerie (beredenea der 3de artillerie-brigade). BURENTWIST. Dinsdagmiddag kregen de buren C. P. en H, R. v. H. op het erf van eerstgenoemde aan den Noorderwal te Culemborg i.zie over een mesthoop, die tegen de woning van v. H. ligt. De twist liep zoo hoog, dat P. zijn achterbuur v: j1 met een greep in 't gezicht moet ge- ScO'ken hebben, wnardcor v. H. zoodanig" ver- wondI werd, dat hij niet vervoerd kon wor den. Zijn toestand is zorgwekkend. P. liep na bet politiebureau, om van eta en ander aan- gifte te doen, alwaar hij echter bewusteloos neerviel. Bij het afzenden van dit bericht, aldus de N. Rott. Crt., was hij nog niet bij kenn-s, zoodat hij niet gehoord kon worden Het ondeczoek wordt ten zeerste bemoeiliikt door't feit, dat er bij het gebeurde geen ge- tuigen aanwezig waren. ELECTRIFICATIE DER SPOORLIJN AMSTERDAM—ROTTERDAM. Een gedeelte van de bovenleiding op het traject Amsterdam—Rotterdam zal onder stroom worden gesteld. In verband daarmede heeft de directie der Ned. Spoorwegen de vol gende mededeeling tot het personeel gericht: »Van Zaterdag 19 Februari as. af zal een gedeelte van de bovenleiding Amsterdam- Rotterdam, van het onderstation Amsterdam tot en met het emplacement Rotterdam D P onder spanning staan. Het personeel dient er dus rekening mede te hcuden, dat ten al ien tijde van dien datum af rechtstreeks of door middel van eenig voorwerp aanraken van een draad van deze bovenleiding of het te dicht daarbij komen levensgevaarlijk kan zijn." Uiteraard heeft ook voor het publiek deze mededeeling het grootste belang. NA 15 MEI ELECTRISCHE TREINEN. Naar de Telg. uit IJmuiden verneemt, zal na de invoering van de zomerdienstregeling op 15 Mei a.s. tusschen Haarlem en IJmui den slechts met electrische treinen worden ge- reden. Van 6.32 's morgens tot 11.02 's avonds, vertrekt van Haarlem elk half uur een trein naar IJmuiden. Daarna vertrekt de laatste trein van Haarlem 11.05 's avonds. Van IJuuiiden vertrekt van 's morgens 6.30 tot 's avonds 11.30 elk heel en half uur een trein naar Haarlem. D° treinen, die bijna alle stop- pen te Bloemendaal, Santpoort, Driehuis, Zeeweg, Velsen, IJmuiden (Casembroo-t- straat) cn IJmuiden (Julianakadc) leggen net traject af in 23 minuten. Een trein van Haarlem, die alleen in Bloemendaal, Santpoort en Velsen stopt doet er 17 minuten, er een trein van IJmuiden, welke uitsluitend in Velsen stii houdt 14 mi nuten over. Nog enkele stoomtreinen zullen tusschen Velsen en IJmuiden blijven rijden. Tusschen Haarlem en Ve'sen zullen alleen nog stoomtreinen naar en van Uitgeest en verder rijden. EEN RAADGEVING AAN DRONKAARDS. Sinds eenige dagen is bij de politie te Am sterdam als regel ingevoerd, dat aan be- schcnken personen, ej;e 's nachts in het poli tiebureau hun roes uitslapen, bij hun vrijla- ting cca schriftelijke raadgeving verstrekt wordt van d:n volgenden inhoud: De nc-cdzakelijkheid bestend, om u naar het politiebureau te geleiden. Dit brengt oris er toe, u crnstig te waarschuwen in uw eigen belang, te waarschuwen ter wille van uw gezin, ter wille van uw ouders, of van andere die u lief zijn. Gaat gij zoo door, dan loo-pt ge gevaar, steeds verder af te dwal-en van den goedeti weg .steeds dieper te zinken in den poel van velerlei leed, van allerlei narigheid. \Bovendien zal een strafvervolgin-g niet kun nen uitblijven. In uw eigen beiang, ook met het oog op Jit laatste, radeii wij u cm u te wendon tot het Ccnsulfatiebureau voor Alcoholis-me, dat b<- reid is, u lcosteloos te rackn en zoo mogelijk te helpen. De dire-cteur van dit Bureau, de heer Tb. W. v. d. Woude, houdt iederen Maandag- en Vrijdagavond te 8 uur zitting in het lokaal van den Geneeskundigen Ditnst, Wetering- c-chans 4. ONDEUGDELIJKE NOUGAT? Twee kinderen uit de Heer Kerkstanistraat ie Rotterdam, een 8-jarig zusje en een 3-jarig broerfje, zijn na het eten van nougat, dat zij bij eta winkelier in het Nocrdelijk stads- dee 1 hadden gekceht, ziek geworden. Er heb ben zich vergiftigingsverschijnselen bij hen voorgedaan. De politie heeft den nougat in beslag genomen ca ter beschikking van den gemeentelijken keurin-gsdienst gesteld. KORTE BERICHTEN. Dinsdagociitend is op den Weesper- Binn-enweg nabij Muidea een autobus van Van Leyden uit Weesp, in d'e Vecht gereden. De chauffeur en de beide passagiers kregen cen nat pak en lichte verweadingen. Zij kon den zichzdf redden. Onder de gemeente Hoogkerk is Maan dagavond cen auto in het Hoendiep gereden. De bestuurder, de heer Bossiaade uit Gronin- gen, en zijn metgezel wisten zich met groote moeite te redden. De auto is ernstig bescha- digd; hij is later opgehasCd en naar Grouin- gen vervoerd.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2