WOUDA's Hoendermeel LEDERWAREN, Koffsrs, Gfty&ags. CkTZ SZQQttvariPEK&iA- CROrtiRoEM- L. Frankeiiberg - ASteaar KQFFIf iL- THEE ifV Zeeti|eiingett inggezcBizieft sfyklten TijdsoSipiften S)nds DE MOORD TE OVERSCHIE In den nacht van 16 op 17 Mei 1926 is er ingebroken in de boerderij der Hoogger- brugge's onder Overschie. Waarschijnilijk hebben twee mannen zich aan dit feit schuldig gemaakt. Na eerst een paar andere kamers van het huis te hebben doorzocht, was het tweetal of was, indien hij geen medeplichtige had, de ddaer in het woonslaapvertrek gedrongen. Daar werden ze (of werdi hij) op heeterdaad betrapt door Wynnnd Hoogerbrugge, op wien uit een revolver op korten afstand is geschoten. Wynand Hoogerbrugge werd le- vensgevaarlijk gewond, maar is hersteld. Daarna was Johannes Martinus Hooger brugge de(n) inbrDker(s) tegemoet getreden. Ook op hem is geschoten, ook hij werd levensgevaarlijk gewond. Johannes Martinus Hoogerbrugge is op 18 Mei aan buikvlies- ontsteking overleden. In Kralingen is reeds op den 17en Mei, als verdacht van dezen diefstal met geweld- pleging aangehouden de 19-jarige J. V., een gewezen knecht der Hoogerbrugge s. Het jonge mensch was bezig te onderhande- len over de overneming van een boter- en kaaszaak. J. V. is opgesloten in het Huis van Bewa ring, aangezien de verdenking tegen hem hoe langer hoe sterker werd en is sedert dien in voorloopige hechtenis gebleven. Op 23 November zou de zaak tegen J V. voor de rechtbank te Rotterdam gediend heb ben. Bij den aanvang van de zitting op dien dag, deelde de president ,mr. J. Wijnveldt, mede, den avond te voren een brief te hebben ontvangen van den verdediger, mr. E. J. H. 'Heida, waartn deze berichtte een tweeden persoon te hebben ontdekt, die mede aan het feit zou schuldig zijn. Er zijn then in een zitting met geslotek deuren eenige getuigen gehoord, waaronder de burgemeester van Overschie, de inspecteur van politic G. W. Volker te Rotterdam en de hoofdinspecteur uit Delft, C. Borstlap Groen de chefveldwachter uit Overschie en nog eenige anderen. Na heropening dter deuren, heeft de presi dent medegedceld, dat uit de omstand'igheden door den verdediger vermeld. de mogelijkheid voortvloeide, althans in sterke mate was toe- genomen, dlat een tweede persoon aan het misdrijf schuldig was. Het was niet mogelijk zonder nader onderzoek het aandeel, dat eventueel elk der twee personen in het mis drijf had gehad, vast te stellen. Daarom werd de zaak naar het gerechtelijk vooron- derzoek terug gewezen. Er is toen in een logement te Rotterdam zekere H. C. M. gearresteerd, die een paar dagen in voorloopige hechtenis heeft door- gebracht. Daarna is deze man echter weer op vrije voeten gesteld. J. V. bleef echter in verzekerde bewaring. Thans was J. V. gedagvaard om te ver- schijoen voor de rechtbank te Rotterdam, ten einde tegenwoordig te zijn bij de hervatting van het onderzoek in de tegen hem aanhan- gige strafzaak. Een vervolging tegen H. C. M. is dus niet ingesteld en in het aan J. V. ten laste gelegde is geen wijziging gebracht. Vele getuigen en deskundigen leg den ver- klaringen af, Nadat de verdachte gehoord was,' kwam het O. M. aan het woord Het O. M. heeft gezocht naar lichtpunten, maar niets gevonden. Verdachte is een on- gunstig persoon en het onderzoek der psy chiaters heeft den indruk van den man niet verbeterd. Zij hebben hem gekwalificeerd als een mengsel van leugen, bedrog en inbeel- ding. Zijn rol na het misdrijf is valsch en bedrieglijk. Hij speelt den onnoozelen jon gen, maar dat is een rol. Van berouw is er nooit eenige sprake geweest, in zijn corres- pondentie leest men niets dan van medelijden met zich zelf, niet met zijn slachtoffers. De maatschappij moet tegen dit individu be- schermd worden. In den iaatsten tijd zijn dergelijke misdrijven geen uitzondering. Deze verdachte heeft op zijn geweten den dood van een oppassenden jongen landbou- wer van 26 jaar, verloofd, iemand die dus nog alles van het leven kon verwachten. En het heeft een haar gescheeld of ook het twee de slachtoffer was gevallen. Wijnand staat eveneens bekend als een oppassende, werk- zame man, jong vader. Tijdens het vooronderzoek heeft hij, met het oog op het gevaar van zijn toestand, een verklaring onder eede afgelegd. Het O. M. zou zonder het rapport der psychiaters levenslange gevangenisstraf eischen. Nu houdt het rekening met de ietwat rerminderde toerekeningsvatbaarheid en eischt 20 jaar gevangenisstraf. Applaus op de tribune, dat onmiddellijk door den presi dent wordt onderdrukt. De behaneling wort voor 5 minuten ge- schorst .Verdachte, die alles doodkalm over zich heen heeft laten gaan, wordt weggeleici. De verdediger, mr. E. H. J. Heida had uitstel van zijn pleidooi gevraagd, welk uitstel de rechtbank echter weigerde, met het oog op den eisch. Mr. Heida wilde voomamelijk zich bepa- len, tot de vraag welke lezing van het ge- .beurde, de juiste is. Of V het feit alleen ge- pleegd heeft, of met een ander samen. Reeds dadelijk na verdachtes erkenning js er twijfel gerezen. Burgemeester Konings vroeg hem toen: Maar, jongen heb je het alleen gedaan? Toen heeft hij iemand aange- duid, die eerst R., later M. heette. De lezing, dat verdachte alleen het feit ge- pleegd heeft, is ongerijmd. Verdachte komt uit een goed milieu; mis dadigheid is in zijn familie nooit voorgeko- men. Zijn moeder was uiterst zenuwachtig, daarin ligt erfelijke belasting. De vader de hoop, dat de jongen het sene verscirpseTen bij den fongdn zijn te consiateeren. Pleiter houdt vol, dat de tweede lezing van verdachte juist is. Verdachte is geen me- dedader, ten hoogste medeplichtig en schul dig aan heling. Hij concludeert dus tot vrij- spraakde door het O. M. ten laste gelegde feiten zijn niet bewezen, en medeplichtigheid en heling zijn niet ten laste gelegd1. Subsd- diair vraagt pleiter een zeer clemente straf. Het O. M. wees er bij de republieken op, dat in de subsidiaire tenlastelegging (te me deplichtigheid wel zeker voorkomt. Daarop zou verdachte dUs, om de woorden van den verdediger te gebruiken, moeten hangen. Het O. M. zeicle zich aan de getuigenver- klaringen, door den verdgdiger aangevallen, te houden; Jan Hoogerbrugge kan zoo nauw- keurig zijn tegenstander niet hebben opge- nomen. M. is niet losgelaten op grond van zijn alibi. A1 is verdachte op de hoogte geweest van de Hoogerbrugges, dan behoefden de zen toch V. niet te keimen. Eigenaardig is het wel, dat D. in Bottrop woonde. Maar D. heeft in Overschie rondgezworven en daar heeft V. iets over diens geboorteplaats kunnen hooren. Ten opzichte van den dood van J. H. heeft pleiter den doodslag toegegeven, meent het O. M. Gelet op het afschuwelijke van het misdrijf en op de persoon van verdachte, acht het O. M. de geeischte straf niet te zwdar. Mr. Heida blijft er bij, dat het O. M. een eisch stelt op anderen grond dan in de dag- vaarding is ten laste gelegd. V. heeft niet het feit alleen gepleegd; de eerste lezing van W. is onjuist. De tweede le zing met de getuigenverklaringen levert niet het misdrijf van art. 288. Er is zooveel on- zekerheid1, dat V. daarvan niet de dupe mag worden. Pleiter zou tot niet-ontvankelijkheid van het O. M. in zijn vordering willen conclu- deeren. Verdachte werd nogmaals voorgeroepen en zeide er bij te blijven niet geschoten te heb ben. Uitspraak 1 Maart Psoriasis, eczeem en tal van andere huid- aandoeningen zijn besmettelijk en men moet trachten om uitbreiding der kwaal tegen te gaan. Zoodra dergelijke kwalen zich vertoo- nen, dient men ze te behandelen met Foster's Zalf. Gij bespaart u zoodoende veel last en ongemakken. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1.75 per doos, 1.per tube. Provinciaal nieuws heeft nog altijd feit niet heeft Pleiter heeft leegd. :n indruk, dat er epilepti- UIT BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdag 11 Febr. j.l. hield de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging hier ter plaatse haar jaarvergadering in het lokaal van den heer Vijzelaar. Aanwezig 14 leden. De voorzitter, de heer W. Gilitjes, opende de vergadering met een hartelijk welkom. Uit het verslag van den penciingmeester bleek dat er in kas was op 1 Jan. 1926 193.88; Ontvangen inleggeld 49.50; Bij- dragen der leden 690.70; Totaal 934.70; Uitgaven hadden bedragen 870.55; In kas 1 Januari 1927 63.53. In het afgeloopen jaar zijn verpleegd 13 leden met 239 verpleegdagen, waarvan 234 a 3 en 5 a 2. De vervoerkosten hadden bedragen 84.77. Driemaal werd gebruik gemaakt van de ziekenauto, 1 maal van een rijtuig en negen maal van een gewone auto. Drie rondgangen vonden bij de leden plaats tot een gezamenlijk bedrag van 1.10 tot dekking der onkosten. Bij monde van den heer J. Smak werd me- degedeeld dat de boeken en besdheiden in orde waren bevonden en derhalve werd den penningmeester dank gebracht voor zijn ac- curaat bcheer. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging op 1 Jan. 1927 tel- de 682 betalende en 135 niet betalende leden. Vervolgens werd +ot de benoeming vi n de commissie van rapporteurs overgegaan, welke als volgt werd samengesteld: P. J. d'e Boer, P. Kostelijk Dz. en reserye S. Strijbis. De heer A. Hoogland kon zich best met de houding van het bestuur inzake subsidie- aanvraag bij den gemeenteraad vereenigen, maar wenschte het toch met te verwer- pen, opd'at. wanneer men eens in grooten nood mocht komen, alsnog aanvraag gedaan kan worden. In dien geest werd besloten. Bij punt Chronische gevallen werd door den voorzitter naar voren gebracht, dat het -bestuur zich op het standpunt stelde om deze gevallen of wel voortzetting daarvan, nadat de voile 42 dagen zou zijn genoten, niet voor rekening der vereeniging komen, en deze personen op te doen houden, lid der vereeniging te zijn, wanneer ze niet hersteld _zijn Treedt herstel in. dan kan zoo iemand na overlegging van een geneeskundig attest weer worden ingeschreven, maar behoeft dan echter geen entree te betalen en geen wachttijd door te maken. Het bleek, dat juist deze terugkeerende ge vallen de kas sloopten, zoodat a! overgegaan moest worden tot contributieverhooging. Na breedvoeijge discussie werd besloten, in deze zich in vepbinding te stellen en over- leg te plegen met den dokter, wanneer een patient naar het ziekenhuis moet, behoudens gevallen, welke in haaot moeten geschieden Het bestuur zal de noodige maatregelen hiertoe nemen. Als afgevaardigde naar de Federatie- vergadering werden behoudens een lid van het bestuur benoemd: A. Hoogland, reserve S. Strijbis. Nadat bij de rondvraag eenige vragen van in'ternen aard waren e est eld en naar voldoe- ning beantwoord, volgde sluiting. UIT WIERINGEN. De steunregeling. Op het herhaald verzoek van het gemeente- bestuur van Wieringen om steun voor werk- looze arbeiders, heeft de minister van bin- nenlandsche zaken en landbouw het volgende geantwoord Uw schrijven had bij mij den indruk ge- wekt, dat de toestand in uwe gemeente ten aanzien van het arbeidsvraagstuk werkelijk ernstig was en ik vond daarin aanleiding der commissie voor werkloozensteun (commissie Zaalberg), te verzoeken, uwe wenschen nog eens nauwgezet te onderzoeken. Gelijk u be kend is, heeft de commissie daaraan void aan en eene bespreking gehad met den voorzitter ■tea: Voor winkeliers bij Gross, v/h. M. DE HAAS,Alkmaar. van uw college en den Hoofdingeniieur van den Dienst der Zuiderzeewerken. In verband met de inlichtingen, welke de commissie mij heeft verstrekt, heeft het mij verwonderd, dat uwe voorzitter, gelijk blijkt uit het verslag van een enderhoud met hem, dat is opgenomen in „De Telegraaf" van 11 dezer, eene voorstelling van zaken heeft ge- geven, welke mijns inziens niet vrij van over- drijving is, bovendien onvolledig, en daar- door een minder juisten indruk moet wekken. Ontegenzeggelijk ondervindt uwe gemeente voor het oogenblik moeilijkheden, welke zich ook in de komende jaren nog in meer of min- dere mate zullen voordoen. Evenweii acht ik mij verplicht u er op te wijzen, dat: le. deze moeilijkheden, voor het oogenblik althans, niet zoo groot zijn als naar buiten de indruk is gewekt, aangezien een aantal van hen, die nu werkloos zijn, deze en de volgende maand geleidelijk weer aan het werk zullen kunnen gaan bij eenige aanne- mers; 2e. verschillende werkloozen, toen hun Fun werk door u werd aangeboden tegen een niet onredeiiijk loon, dit geweigerd hebben te aanvaarden, waaruit dus ook wel blijkt, dat nu niet bepaald vcti een noodtoestand kan worden gesproken, en, 3e. uwerzijds van den aanvang af niet de noodige maatregelen zijn getroftoa om ver schillende van de mceilijkheden, welke u thans ondervindt, te voor komen, althans zoo veel mogelijk is. Door het verleenen toch op ruime schaal vaa vergunningen voor het bouwen van keten voor Ilea, die van elders kwamen, zonder aan deze vergunningen de noodige waarborgen te verbinden, wel'loe ecu ^>oedige opruiming mogelijk maakte, is de be vol king uwer ge meente onnoodig in aantal vermeerderd, ter- wijl het verleenen van steun er uiteraard ook toe zal hebben bij'gedragein, dat de arbeiders niet weg'gingen. Het is in het grondwerkersbedr'jf geen ge- woonte om dadelijik na het beeindigen van het werk om steun aan te kloppen. A1 zijn de loonen niet hoog, toch weet men, dat het noodzakelijk is met de wisselvalligheden van het bedrijf rekening te houden. Het be6ef van dien plicht wordt ernstig verzwakt, wanneer een gemeentebestuur het 'Tedelijk vindt, om te steunen ais er geen werk is. Er bestaat voor u dan cok geen enkele aan leiding, om, indien uwe gemeente in'nioodlij- denden toestand mocht komen, deze te verkla- rcn door het gemis aan goed trouw van de zijtle der Regeering. Ik kan op grond van een en ander geeil aanleiding vinden terug te komen op mijne afwijzcnde beslissing. UIT ST. PANCARS. Dirtsdagmiddag werd een kind van den heer Feller aan den Benedenweg door een luxe auto aangereden Hoewel het zidi nogal ernstig liet aanzien, bleek het ventje slechts enkele schrammen en ontvellingen te hebben opgeloopen. UIT SCHOORL. Onze oud-plaatsgenoot, de heer D. Hoog- vorst Rzn., thans te Rotterdam woonachtig, behaalde gister te's Graven'hage het diploma B. voor machinist bij de koopvaardij (met lof Genoemde heer is daardoor bevorderd tot machinist 2e klasse bij de Rotterdamsche Lloyd. UIT ZUIDSCHARWOUDE Maandagavond werd de laatste les gehou- den van den cursus in motorkennis vanwege de „Toekomst". Door verscheidene leden van de tuinbouwvereeniging en ook door buiten- staanders is aan dezen cursus deelgenomen. Aan de leiders werd bij deze gelegenheid een stoffelijk bewijs van waardeering aangebo den. Naar wij vernemen zal de afdeeling van den Bond voor staatspensionneering zich tot den gemeenteraad wenden, naar aanlei ding van den Zaterdag gehouden propagan- da-avond. De bedoeling zou wezen om terugbe- tafing te verzoeken van de geheven vermake- lijkheidsbelasting. Wij twijfelen of de gemeenteraad hierin zal toestemmen, daar dan zeker andere vereeni- gingen zullen volgen. Daarbij komt, dat zoo de gemeenteraad dit wel zou doen, het beter ware de verordening maar in te trek'ken. Verscheidene vereenigin- gen zouden zich er op kunnen beroepen in het belang van de gemeenschap of anderszins werkzaam te.zijn, zoodat de belasting dan maar van een enkele uitvoering te heffen zou zijn. UIT VEENHUIZEN. De begrafenisvereeniging „De laatsfe Eer" uit Heerhugowaard, hield Maandagavond ten lokale van den heer H. de Wit een alge meene vergadering, welke goed bezocht was. De voorzitter, de heer S. Brugman, open de de vergadering met een woord van wel kom Hierna kwam aan de orde het jaarverslag. waaruil bieek. dat de vereeniging begin 1927 526 leden telde. De rekening, nagezien door de heeren Peijs en Schuring, was volkomen in orde bevonden. 1926 was geen ongunstig jaar geweest, hoewel 7 leden door de vereeni ging ter aarde gesteld werden. De teraardebestelling van 3 niet-leden bracht echter eenig voordeel. De ontvangsten bedroegen 895.47V?, de uitgaven 829.47^. In kas was dus 66. Voorts was er 150, d.i. 50 meer dan verplicht was, afgelost. De heer S. Brugman deelde mede, dat het bestuurslid, de heer A. Mienis, door ernstige ongestcicheid, niet aanwezig kon zijn. Hic-ma volgde bestuursverkiezing, noodig geworden door de gewone aftreding der le den D. de Jong, J. Stapel en P. M. de Vries, welke met groote meerderheid herkozen wer den. Tijdens de stemming gaf de heer D. de Jong een overzicht van den loop der finan cien der vereeniging, waaruit bleek, dat de vereeniging bloeide. Met trots kon er op ge wezen worden, dat in de drie jaren, geduren- de welke de vereeniging reeds bestaat, de aefiuld, die 1100 bedroeg, tot ongeVeer 250: gedaald was. Het bestuursvoorsfelTuir voor de dragers een paraplui aan te sewffen, werd met 17 tegen 7 stemmen aanuenemen. Bij de rondvraag "vYoegen de dragers, bij monde van den heer H. Scheer verhoogmg van belooning voor hunne diensten. De vergadering gevoelde hiervoor wel. Na veschillende besprekingen werd met alge -"eene stemmen aangenmen, om den dragers 3.50 en den voorloopers 6.50. voor elke begrafenis te geven. Hierna wees de heer Brugman erop, dat de secr^ laris-penningmeester, de heer D. de Jong eigenlijk slecht beloond werd voor zijn uitgebreide werkzaamheden. 50 per jaar was te weinig. Onder algemeene goedkeu ring werd het jaarsalaris op 75 gesteld. E)e heer Kaspers wees op de inspanning. die de klokluiders bij het bedienen van de klok hadden en vond het tegenwoordige loon onvoldoende. De vergadering bepaalde het loon ais volgt: beluiden /1.50, het luiden tijdens' de plechtigheid 4.50. De rekening zal het volgende jaar door de heeren Ploeg en VeAneulen nagezien worden Nadat nog eenige huishoudelijke zaken besproken werden en eenige nieuw# leden ziCh opgaven, volgde sluiting. UIT BERGEN. Zaterdagavond 1.1. hield de Algemeene Onderlinge Begrafenisvereeniging „Bergen" haar jaarlijksche algemeene kdenvergadering in het cafe van den heer Smit alhier. Nadat de voorzitter, de heer P. N. Baltus, de vergadering geopend had en den aanwezi- gen een woord van welkom had toegeroepen, werd bet jaarverslag over 1926 uitgebracht, waaraan wij ontleenen, dat het ledental in 1926 is gestegen tot 759, dat over het afge- loopea jaar esn winst werd gemaakt van 468.61 en dat het kqpitaal der vereeniging op 1 Januari 1927 bedroeg 1822.09. De heer P. N. Baltus, periodiek aftredend, werd met algemeene stemmen tot bestuurslid herkozen. Hierna bracht de heer J. Rijniersce, die met den heer C. J. Admiraal belast was met het nazien der rekening 1926, verslag uit, waar uit bleek, dat kas en boeken in orde waren bevonden. Voor het nazien der financieele administra tis over 1927 werden benoemd de heeren Alb Wokke en C. Groot. Hierna volgde sluiting. Luxe- en Buroauartikeieu. STO'OMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Rembrandt (thuisr.) 14/2 v. Sabang. Salawati 14/2 v. Amst. te Batavia. Saparoea 15/2 v. Amst. te Batavia. Enggano 15/2 v. Hamburg te Amst. Jan Pietersz. Coen 15/2 v. Amst. n. Batavia. Kangean (thuisr.) 14/2 Port Said. Rondo 15/2 v. Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Jacatra (thuisr.) 11/2 te Genua. Medan 15/2 v. Rott. n. Batavia via Antw. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. Patras, v. Rott. n. Java 14/2 te Port-Said. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Ixion 11/2 v. Vladiwostock n. Rott. Stentor, v. Liverp. n. Java, 13/2 te Penang. Teirenas, v. Japan n. Amsterd., 13/2 te Pe nang. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN Tjitaroem 11/2 te Batavia Tjikini 12/2 te Chinwangtau JAVA—NEW YORK LIJN. - Veendijk 14/2 v Batavia n New York. Calcutta 14/2 v. Calcutta te Batavia. HOLLAND—AUTRALie LIJN. Almkerk 14/2 v. Bremen te Hamburg Arendskerk 15/2 v. Rott n. Brisbane via Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZ1E LIJN. Salabangr* 15/2 v. Antw. n. Amsterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk 14/2 v. Port Natal te Delagoa- baai. Jagersfontein (thuisr.) 15/2 v. Antw n. Rott. Nias 15/2 v. Hamburg te Antwerpen. Springfontein 15/2 v. Tanga n. Zanzibar. Djocja 15/2 v. Rott. n. O.-Afrika. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Ceres 15/2 v. Hamburg te Amsterdam. Helder 14/2 v. Amst. te Hamburg. Reggestroom 13/2 v. Lagos n. Duala. Rijnland (uitr.) 14/2 te Burutu. IJstroom 15/2 v. Lagos n. Accra. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam, v. Rott. n. N. Orleans 15/2 v. Ber muda. Maasdam 15/2 v. Rott. n. N. Orleans. Noorderdijk, v. d. Pacifickust n. Rott., 14/2 v. Liverpool. Rotterdam, v. New York n. d. Midd. Zee, 15/2s te Gibraltar. Grootendijk, Pacifickust n. Rott., 13/2 v. Los Angelos. Stadsdijk 14/2 v. Boston te Philadelphia. Veendam 14/2 v. W.-Indie te New Rork. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ Bacchus 15/2 v. Rott. n., Bremen. Delfia 15/2 v. Rott. n. Amsterdam. Dido 15/2 v. Amst. n. Gothenburg. Doros 15/2 v. Venetie te Triest. Erato 15/2 v. Stettin te Amsterdam Hans Arp 14/2 v. Hamh te Bremerhaven Nero 15/2 v. Amst. te Kopenhagen. Oberon (thuisr.) 14/2 V. Havre n. Amsterd. Rhea 14/2 v. Hamburg te Bremen. Alkmaar 12/2 v. Valparaiso n. San Antonio Berenice 15/2 v. Rott. n Lissabon. Breda (uitr.) 12/2 v. Mollendo- Eos 14/2 v. Tarragona n. Valencia. Euterpe 14/2 v. Vigo n. Amst. Ganymedes 14/2 v. Piraeus n. Calamata. Gouwestroom 15/2 v. Hamburg te Amsterd. Haarlem 12/2 v. Pisagus n. Guayaquil. Hebe 14/2 v. Alicante n. Barcelona. Ilos 14/2 v Gibraltar n. Rott. Notos 14/2 v. Malta n. Rotterdam. Pallas 14/2 v. Amst. te Bremeri. Perseus 15/2 v. Kopenhagen te Amsterdam. Piuto 14/2 v. Gibraltar n Barcelona. Sea Glory 14/2 v. Amst. te Hamburg. Theseus 14/2 v. Barcelona n. Genua. Venezuela 15/2 v. Hamburg te Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. Waterland (uitr.) 13/2 te Buenos-Ayres. Zaanland 14/2 v. Buenos-Ayres n. Rosario. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Zijldijk 15/2 v. Hamburg te Amsterdam. CORRESPONDENCE. Mej B. B. te Castricum. De schrijfster der rubriek „Voor de huisvrouw" geeft het volgende antwoord op uw vraag: „Onder mijn huisvrouwbrief in de Alk- maarsche Courant van Donderdag 10 Febr. heb ik de tobbende dames reeds geantwoord: werk niet te veel op de steek, doch let op het patroon dan komt het werk van zelf' goed uit. Ik ontving van verscheidene dames be- richt, dat mijn opgave juist is en goed ge- werkt kan worden". Wij laten hieronder nogmaals het bedoel- de naschrift volgen: Een lezeres werkte het met veel succes, doch haakte er een eigen rand om; misschien is dat ook de oplossing voor de er mee tob bende dames. Het patroon van haar rand was: le toer: drie lossen, drie vasten; in iede re breisteek een; tweede toer: vier lossen, een vaste; in iedere lus een; derde toer: vijf los sen, een ^aste; in iedere lus een; vierde toer: zes lossen, een vaste; in iedere lus een. Dan is de rand klaar. (Bunen veruntwuo.-ueiijkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst peenszins dat de ~edaciir rr mede instemt.) Mijnheer de Redadeur. In uwe courant van Maandag 1.1. komt de heer D. Posthuma op tegen't gebruik van het woord „bier" in de verklaring, die vanwege V. V. V. aan Engelschen op de kaasmarkt verstrekt wordt. Ook mij lijkt deze vertaling minder geluk- kig. Niet echter omdat, zooals de heer P. ten onrechte schrijft, bier de Engelsche naam is voor lijkwagen(!), maar, omdat het in de be- /eekenis -van berrie thans verouderd is en een ingelschman bij dit woord zal den-ken aan een baar, een doodenbaar. De juiste vertaling is m i. barrow, waarvan Cassel's New Eng lish Dictionary de volgende definitie geeft: a kind of stretcher for carrying a lood bij two men. Overigens lijkt mij de Engelsche vertaling van: „Op een Vrijdagmorgen naar Alkmaar" ook verder met overal even gelukkig, maar hierop mag ik met het oog op de plaatsruim- te in Uw blad niet nader ingaan. De vertaler (of is het een vertaalster?) heeft echter geen gemakkelijke taak gehad, want het Neder- landsche origineel vooral uit stijlistisch oogpunt is verre van onberispeiijk. K. HART Sz. Noord Holland in woord en beeld is in een nieuw k'ecdje gestoken. In de eerste plaats is het omslag veranderd: een frisch Noord- Hollandsch boerinnetje prijkt daarop, terwijl het landschap aahter haar direct aan onze provincie herinnert. Doch ook inwendig valt een groote veran- dering te consiateeren, die tevens een groote verbetering is. Bij het drukken wordt name- lijk gebruik gemaakt van z.g. rotogravure- druk. Het blad ziet er uitstekend uit. De fo- to's komen scherp uit. A1 geeft het weekblad dan ook in hoofdzaak Noord-Hollandsch fo- tonieuws, ook het gebeuren in overig Neder- land en het buitenland wordt in voldoende mate vertegenwoordigd. Bij het nummer van j.l. Zaterdag is eer, losse bijlage gelegd, eenige zeiljachten voor- stellende. Voorts is er bij ingelegd het reeds versche- nen gedeelte van een spannend detective-ver- haal „De moorcl in het Museum1'. iMiarktbeficlgtew WARMENHUIZEN, 15. Febr. 1927. Roo- d-e Kool le s. 2.40—/ 4.60; Roode Kool 2e s. 1.20—/ 3.60; Gele Kool 2e s. 2.20 2.80; Deensche Witte Kool les./ 2.70 4.30; Deensche Witte Kool 2e s. 2.10 2.80; Nep 2.10; Drielingen 3.50 3.80; Uien 3.70—/ 4.10; Grove Uien 4.20—/ 4.30. Aanvoer: 35600 K G. Roode Kool; 3400 K.G. Gele Kool: 29000 K.G. Deensche Witte Kool; 6100 K.G. Uien. BOVENKARSPEL, 15 Febr. 1927. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Roo de Kool 1.30—/ 4.40; Witte Kool 1.90 3.20; Gele Kool 2.20—/ 4.30; Uien 1.752.10; Drielingen 1.50; Nep 0.75—/ 0.95. NOORDSCHARWOUDE, 15 Febr. 1927. Uien 4.504.80; Drielingen 4.20 4.50; Grove Uien 4.204.50; Peen 3—3.30; Roode Kool 1.40—/ 4.60; Doorschot 1.103.80; Gele Kool 2.10 4.10; Doorschot 1.703.50; Deen sche Witte Kool 2.60—/ 4.30; Doorschot 2.20—/ 3.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 17400 K.G. Uien; 3500 K.G. Peen; 182400 K G. Roode Kool; 96000 K.G. Gele Kool; 146200 K.G. Deensche Witte. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Febr. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 2.90 3.30; Roode Kool le s. 2—/ 4.90; Roode Kool 2e s. 1.40—/ 3.80; Gele Kool le s. 2.30—/ 3.60; Gele Kool 2e s. 1.90 3.50; Witte Kool (vroege) 2.40— 4 20; Deensche witte Kool f 2 103.50; Uien 44.70; Drielingen 3.5(1, alles per 100 K G. Aanvoer: 2700 K.G. Wortelen; 92000 K.G. Roode Kool; 107000 KG. Gele Kool; 213000 K.G. Deensche Witte Kool; 1680C K.G. Uien. /78$ Ib..4GR9«Bl inaanccniBaaK aoaB^saasaQfl ynnprt

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6