DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. b Een herinnertag aan Van Houten. 'IN Wo. if Honderd negen en twintiarste Jaarcanj? 1927 TRIJDAG 18 FEBRUARI Uii het ParlemeBit Btsiferoiand Gymis. ¥sr. „De Halter". MORGENAVOND UITVQERING Kaarten bij H, J. JONKER, Varnebroek 35 1 ;r*t Dit nommer bestaat oft 3 bladen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behatve Zon- en Feestdagenaitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Aikmaar 2.—, franco door bet geheele Rijk 2.50. AfzonderlUke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS OER OEWONE ADVER ieNTlEN» Per regel 0.25, bij groote contracten rabat Groote tetters naar ptaatsrafmf% Brieven franco aan de N. V, Boek< en Handelsdrukkerfj r/h HERMs. C08TBM iOOR, Voordam C 9. Dlrecteuri O. H. KRAK. Telef.nr. Adrnfnistrafie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteur* Tj. N. &DEMA, Den Haag, 17 Februari 1927. Het wetsvoorstel tot uitbreiding van de ge- ineente Breda met gedeelten van de gerneen- ten Teteringen, Ginneken, Bavel en Princen- hage heeft heden ook zijn beslag gekregen. Maar evenals bij het voorstel tot uitbreiding van Haarlem is dit niet gegaan zonder ern- stige oppositie. Terwijl den vorigen dag de beer Van Rappard (V. B.) met tal van be- zwaren was aangekomen, speciaal wat be- treft de annexatie van een deel van Princen- hage, heeft heden vooral de heer Marchant (Vr. Dem.) zich verzet tegen het voorstel, in het bijzonder er den nadruk opleggend, dat de zaak niet voldoende was voorbereid en de argumenten, den vorigen dag door den heer Drop (S. D. A. P.) aangevoerd trachtend te ontzenuwen. Minister Kan heeft daartegenover volge- houden dat de zaak met den grootsten ernst was voorbereid met medewerking van de Ged. Staten van N.-Brabant en nader uiteen- gezet hoe broodnoodig Breda een uitbreiding van zijn grenzen heeft. Het slot van de voor een zaak als deze veel te uitvoerige beraadslaging is geweest, dat een motie van den heer Van Rappard om een deel van Princenhage niet te annexeeren met groote meerderheid werd verworpen, en dat met 56 tegen 26 werd afgewezen het door den heer Marchant in een motie belichaamde idee om de zaak door den minister nog eens met Ged. Staten te laten overwegen. Het voor stel is daarna met 47 tegen 27 stemmen goedgekeurd. Daarna heeft de Kamer zieh verdiept in het ontwerp tot opheffing van privaatrechte- lijke belemmeringen voor publiekrechtelijke bedrijven of ondernemingen, een kluifje voor de juristen. De heer Beumer (A. R.) begon ai met een heelert boom op te zetten over de be perking van den eigendom, ontelgening enz en de heer Heeskerk (A. R.) volgde hem, doch de voorzitter vond het ten slotte maar beter, dat het debat over de kwestie werd aangehouden tot Dinsdag a.s. (morgen ver- gadert de Kamer in de afdeelingen). Dan kan er met frissche kracht opnieuw over ge- debatteerd worden. In het begin van de vergadering heeft de heer Loving (Chr. Hist.) verlof gevraagd de regeering te interpelleeren over de plannen van Amsterdam om een prise d'eau voor de waterleiding op de Veiuwe te maken. Op dit verzoek zaf later worden beslist. Tot lid der teiis'houdelij'ke commissie in de plaats van den heer Dresseihuys (V. B.) is benoemd de heer Vliegen (S. D. A. P.) 't Was de opening van de laatste wereld- tentoonstelling in Amsterdam in 1895. Een zeldzaam warme dag in Mei. De officieeie toespraken waren gehouden in de groote hall van het Hoofdgefoouw, de ommegang over het terrein zou beginnen. Een heer, al wat op leeftijd, iaat gekomen, voegde zich. toen de wandeling juist aanving bij het comite, dat zich in bev%ing stelde. Allen hadden een dame, alleen hij niet. Hij keek eens vlug rond, zijn oog viel op een aardige zwartoogi- ge verschijning, die „er wezen mocht" en een paar woorden wisselde met den grooten man van de tentoonstelling, Napoleon le Grand, architect-interieur. Vlug kennis gemaakt, zich zelf voorgesteld: „Van Houten". „Bij- zonder aangenaam U eindelijk in persoon te ontmoeten". De arm werd aanvaard, de heer Van Houten bleek een aangenaam causeur te zijn; de dame wist prettig te converseeren, men zakte wat van den stoet af. Voor het pa- viljoen van de chocolade-fabriek van Van Houten, moest de dame, misschien uit plaag- zueht verklaren: die chocolade van U, meneer Fan Houten, och, eigenlijk wordt ze toch nog overtroffen door die van Blooker". ,,'t Doet ine leed, 't spijt me. maar ik kan er heuscli aiets aan doen". „Maar dat moet ik zeggen, Uw reclame is eenig, daarin kan niemand zich met u vergelijken". „Nietwaar, toch wel wat goals aan me!" „Ja meneer, u begrijpt den geest van den tijd, zonder reclame komt men er niet, er gaat geen dag voorbij of ieder noemt uw naam, u is de meest bekende. Ne- derlander." „Dat doet me werkelijk plezier, ik hoop, dat mijfi verdere plannen ook zullen siagen" (de kieswet Van Houten was in voorbereiding. „Heeft u weer wat nieuws? Och, dat moet lemand als U gelukken". „Ik hoop het, en (vanneer ieder zooals u over me denkt, wei, dan twijfel ik er niet aan". Het gesprek was geanimeerd. de groote ^an Houten had schik in zijn dame, die op haar beurt geweldig gevleid was met het ge- zelschap van „een der groote industrieelen". De hooge autoriteiten, maar ook die alleen met het comite, waren intussehen toegeiaten dot de groote attractie, het stedeke Oud-Hol landhet ouwe zure Holland, zooals de studenten het weidra zouden noemen. Het paartje kwam te iaat, de poortwacht, der der steden scop, later uit zijn waardigheid ontslagen, omdat hij te veel „op zijn Dietsch" dronk, versperde den toegang, vroeg „de kaart". Heb ik niet bij me, maar ik ben Van Houten". „Zoo! dat geeft niks; de exposanten heb- ben hier geen entree, alleen de hooge oomes mogen er in!" De meneer lacht eventjes. „Jawel, maar ik ben misschien ook wel een „hooge oome", ik ben de minister van Houten!" De cerberus week op zij, het dametje werd stil; ze was nog meer in verwarring dan de portier. Eindelijk vond ze haar spraak terug. „Meneer, ik wil zeggen, Excellentie, wat 'n vergissing, en ik dacht dat u maar een fabrikant was en dan die reclame, waarom ik u roemde. ;,Heek- maal niet erg, juffrouw, ik ben toch ook fa brikant, al is het maar van wetten, die mis schien nog wat zwaarder er in gaan dan het product van mijn naamgenoot en reclame, wel, misschien heb ik die ook wel noodig!" „Nou, in ieder geval kunt u goect praten. Een oogenblik daarna wetd Z. E. wegge- haald door den heer Le Grand. Het aardige dametje, dat een hoedenwinkel had, verklaar- de later aan haar clientele, dit ze den minis ter Van Houten heel goed kende. „Ach. zoo'n aardige man! En heelemaal niet trotsch hoor". G. DE MOGENDHEDEN EN CHINA. Volgens een draadloos bericht zou de Kan- tonneesche regeering in de nieuwe aan En- geland gedane voorstellen veriangen, als eenige regeering van China erkend te worden. De Europeanen te Sjanghai zijn opgelucht door de aankomst van de Britsche versterkin- gen aldaar, vooral nu geruchten de ronde doen, dat de Kantonneezen op Sjanghai aan- rukken. Er zijn thans genietroepen, artillerie en een volledige ambulance te Sjanghai aan gekomen. In Hankau zullen de onderhandelingen stellig niet worden hervat voor over eenige dagen. Het Britsche kabinet is nog in afwach- ting van een rapport van Sir Miles Lampson uit Peking voordat het aan O'Malley instruc- ties zal geven voor de door hem te volgen ge- dragslijn. De loop der zaken word! als zeer ernstig beschouwd en het is nog volstrekt niet zeker, of de regeering het de moeite waard zal achten, pogingen te doen om met onder handelingen voort te gaan. DE OORLOG IN CHINA. Bevestigd wordt, dat Soen-Tsjoeaci-fang, de oorlogsheer van Sjanghai, een groote ne- derlaag geleden heeft in de provincie Tse- kiang en teruggeslagen is tot dicht bij Hangt- sjau, welks val aanstaande wordt geacht. Het grootste deel zijner troepen is blijkbaar Westwaarts naar Hangtsjau opgetrokken, ten einde daar een laatste verdedigingslinie in te nemen. De nederlaag van-Seen Tsjocan Fang bij Hangtsjau wordt toegeschreven aan geschil- len coder de militaire leiders en de uitwer- king van de propaganda der Zuidelijken on- der de troepen. Uit Hangtsjau word't gemeld, dat een der vjornaamste generaails vaa Soen Tsjoean Fang in Tsjekiang met zijn troepen naar de provincie Anhoei zou zijn gegaan, waar hij zou afvvachten welke partij overwinnend uit den strijd te voorschijn komt. Ook wordt ge meld, d'at het derde leger van Tsjekiang in verzet zou zijn gekomen en naar de "Zuidelij ken zijn overgeloopen. Melding wordt ge maakt van tallooze dadem van pltmdering door de terugtrekkende troepen, die een aam- tal burgers hebben gefusiliec-rd. De militaire toestand wordt ingewikkeld geacht in verband met de omstandigheid, dat de aanvoerder van de krijgsmacht in Sjan- toeng, die tegen de aanzienlijke maandelijlk- sche uitkeering van 600.000 dollar beloofd zou hebben Soen Tsjoean Fang te helpen, blijkbaar wacht tot deze versiagen is, om dan van de gelegenheid gebruik te maken .om Sjanghai, waar hij 18 maanden geleden door Soen Tsjoean Fang uit verdreven werd iets wat hij dien nooit vergeven heeft te rug te nemen. Tsjoen's leger zal zich waar- schijnlijik opnieuw concentreeren bij Soeng- kiang op 40 mijl afstand van Sjanghai. HET VOORSTEL VA NCOOLIDGE. Ee nofficieus communique wijst er op, dat het antwoord van Italie op het memorandum van president Cool id,ge inzake de bewape- ning ter zee, negatief zail zijn In officieeie kringe nte Rome veriuidt, dat het antwoord waarshijnlijk vandiaag zal owr- den verzonden. De Italiaansche regeering zal, evenals d:e Fransche regeering, de uitnoodi- ging om aan de door Coolidge voorgetseide confertntie deel te nemen, afwijzen. In officieeie kringen wordt er op gewezen, dat Italie nimmer kan spreken over vermin- dering of beperking van znij marine-strijd- krachten, tenzij de Fransche vloot tegeliiker- fijd dezeifde vermindering of dezelfde beper king ondrrgaat. DE ONTWAPENING VAN DUITSCHLAND. Id de begrootogscommissie uit den Duit- schen Rijksdag vergeleek minister Gessler bij de discussie over de rijksweerbegrooting de bewapening der Duitsche buurstaten met de volkomen uitgevoerde ontwapening van Duitschland, waaraan hij toevoegde: „Wat er omtrent geheime bewapening der rijks- weer wordt gefabeld, berust op fantasie". Maarschalk Foch verklaarde in de Fran sche Kamercommissie voor legerzaken, dat de ontwapening van Duitschland effectief is, maar dat men in de toekomst waakzaam moest blijven. EEN ANTI-FASCISTISCHE BEWEGING. Het veriuidt dat er op Sardinie een anti- fascistische beweging zou zijn uitgebroken onder leiding van het oud-Kamerlid Emilio Lassu, hoofd van de z.g. Sardinische Partij van .Actie. Lassu werd in November 1.1. gear- resteerd toen hij een fascist had gedood bij de verdediging van zijn huis tegen een aan- val van fascisten. Hij werd in Cagliari ge- vangen gehouden, doch later door partijge- nooten bevrijd. Hij trok de bergen in, waar hij nu met zijn aanhangers een guerilla zou voeren tegen de politie en fascistische militie. DE BURGEROORLOG IN NICARAGUA. Het Amerikaansche departement van mari ne heeft order gegeven, dat een divisie van zes vliegtuigen en een compagnie marine- troepen, te zamen een eenheid vormende, uit San Diego (Californie) naar Corinto (Nica ragua) zu'.len vertrekken, zpodra de vlieg tuigen in gereedheid zullen zijn gebracht. De vliegtuigen, welke per destroyer zullen wor den vervoerd, zullen elk een machinegeweer en een installatie voor het werpen van bom- men hebben.. COMMUNISTENPROCESSEN IN ROEMENIe. Dezer dagen zal voor de rechtbank te Jassy een proces worden bci.andeld, waarin als hcofdbekLaagde niemand minder gedag- vaard is dan de Sovjet-gezant te Parijs, Ra- kofski. Medebeklaagd'en zijn de Roemeensche communisten, Dobrojan Gherea, die voort- vluohtig is en evenmin als Rakofski aan dc dagvaarding gevolg zal geven, en Boekor, die zich in voorloopige tech ten is bevindt. Laastgenoemde werd reeds drie jaar gele den gearresteerd, daar beweerd werd, dat men in zijn woning documenten had gevon- den, waaruit zou zijn geblekcn, dat hij te za men met Rakofski een co-mplot had gtesmeed, om koning Ferdinand van het levem te beroo- ven en voorts een organisatie had gesticht, die de regeering ten val wilde brengen en de bolsjewistische radenrepubliek in Roemenie wilde uitroepen. Rakofski is Rcemeensch staatsburger en kapitein in het Roemeensche leger. Tot 1918 was hij in Roemeenschen staatsdienst. Daar hij nimmer uit den staatsdienst is ontslagen, wordt hij door de Roemeensche autoriteiten ook thans nog als Roemeensch onderdaan be schouwd. Voorts zal dezer dagen een proces behan- deld worden tegen den communist Stefanof, die eveneens beschuidigd1 wordt van het ma ken van agitatie voor de uitroeping der dic- tatuur van het proletariaat. Voor dit proces zijn talrijke getuigen, ook uit het buitenland, "cdagvaard. EEN AARDBEVING IN CALIFORNIA Dinsdagmiddag ogeveer half vier is te San Francisco een lichte aardbeving waargeno- men. Te Taft heeft een tornado gewoed, ge- paard gaande met een wolkbreuk. Van een theatergebouw werd het dak afgerukt. Ook em bankgebouw werd zwaar beschadigd; verscheidene huizen moesten ontruimd wor den. EEN NIEUWE OMWENTELING IN LITAUEN? De correspondent te Warschau van de „Frankf. Ztg." maakt melding van geruchten via Wilna uit Kowmo ontvangen, volgens wel ke Engeland en Amerilca bij de Litausche re geering er op zouden aandtingen altlians op economiseh gebied tot toenadering met Polon te komen. Tevens wordt gewag gemaakt van geruch ten over een omvangrijke samenzwering voor een nieuwe staatsgreep. Aan het hoofd van de beweging zou de monarchistisch ge- zinde reserve-kolonel Glowaczkin staan, de zelfde, die ook de zie-1 was van de vorige staatsgreep. Gowaczki zou het plan koeste- ren zich als dictator op te werpen an dan de macht aan een koning over te dragen en wel aan een Duitschen vorst. HET VERRADEN VAN DUITSCHE LANDSGEHEIMEN. In sommige kringender Duitsch-nationale partij wordt propaganda gemaakt voor een verscherping van artikel 92 van het Dititsche wetboek van strafrecht, welk artikel betrek- king heeft op het verraden van landsgehei- men, enz. Het artikel bevat strafbepalingen, o.a. jegens ben, die aan de Entente mededee- lingen over verborgen wapenvoorraden ver- strekken. Verlangd wordt thans, dat de betreffende strafbepalingen belangrijk worden verscherpt, terwijl op bepaalde gevallen zelfs de dood- straf zou moeten wroden gesteld. TEGEN KORTE ROKKEN EN CHARLESTON! De Hongaarsche minister van binneniand- sche zaken heeft den strijd aangebonden tegen korte rokken. vleeschkleurige kousen, enz. Dezer dagen werden zes meisjes-leerlin- gen van de zesde kiasse van het gymnasium te Boedapest naar huis gestuurd, omdat zij knievrije rokken, vleeschkleurige kousen en opvallende sieraden droegen. Zij kregen de boodschap mee naar huis, dat zij het onder- wijs alleen mochten volgen, als zij zwarte kousen en lange rokken droegen en haar sie raden aflegden. De politie heeft het recht gekregen het ze- delijk gehalte van opvoeringen in schouw- burgen te beoordeelen. De theaterdirecties enz. zijn opgekomen tegen deze censuur door lagere politieorganen. In de dancings is men eenvoudig de wan- hoop nabij; het eerste artikel van het ministe- rieele besluit toch wijst op den nadeeligen in- vloed, welken uifheemsche dansen op de zeden uitoefenen, Charlestons,, tango's en black bottoms zijn ten doode opgeschreven! MILITANTE SCHOLIEREN. Drie leerlingen van de ambachtsschooil te Modling bij Weenen, die op een examen een slecht figuuir hadden geslagan, hebben na afloop met vereende krachten een bom sa- mcngesteld om de school in dte lucht te laten vliegen Daar zij niet zeker waren van de uitwerking van hun product, kocbten zij ten overvloede een flobertpistooi, om de leeraien neer te schieten Op aanwijzing van een hunner medeleer- lingen werd het fraaie klaverblad gearres teerd. De drie jeugdige schavuiten hebben voEedig bekend. DE LOONEN IN POPLAR. Men hcrimnert zich misschien nog wel, dat eenige leden van den in meerderheid socia- listic-chen gemeenteraad van de Londensche borough" Poplar in 1923 aansprakelijk wer- den gesteld voor betaling van een bedrag van 5000 pond wegens te veel betaalde ar- beidfeloonen, daar deze loonen te hoog wer den geacht. De minister van gezondheid trof evenwel een regeling met den raad, waarbii die som werd kwijtgescholden. Dezer dagen heeft evenwel de rechter op juridische gron- den uitgemaakt dat de minister niet het recth had deze som kwijt te schelden, ,zoodat 't geld1 toch betaald zal moeten worden. On der degenen, die door dez uitspraak worden getroffen, ziin vier Lagerhuisleden, o. a. Lans- bury en miss Susan Lawrence. Eerstgenoem- de heeft zich al in dien zin uitgelaten, dat er van betaiai geen sprake zal zijn. HET WEDDEN IN ENGELAND. Het bestuur van de Britsche Jockeyclub heeft, blij'kens een bericht in het Hbl., bij den kanSelier van de schatkist aangedrongen op ingrijpende veranderingen in de belasting op de weddenschappen bij de wedrennen. na- melijk dat op de renbaan zelf geen belasting meer zal worden geheven, maar alleen een recht cp de vergunning voor bookmakers. De club heeft er echter geen bezwaren tegen, dat de belasting op de wedkantoren geheel gehandhaafd blijft. SPOORWEGONOELUK IN PERU. Uit Buenos Ayres wordt gemeld, dat de kabel van een kabelspoorweg nabij Chorillos in Peru is gebroken. Een trein, waarin zich zevecitien personen bevonden, stortte naar beneden. Zes personen werden onmiddellijk gedood en de andere reizigers werden meer of minder ernstig gewond. DE MEMOIRES VAN POINCARe. Een uitgever te Miinchen heeft geweigerd een Duitsche uitgave te bezorgen van de me- moires van Poincare of van uittreksels er uit. Hij schrijft in zijn antwoord de energie van Poincare te waardeeren, waarmede deze Frankrijk dieni, en hij zou hem ook achting tocdragen, indien Poincare als eerlijk tegen- stander met reine wapenen had gestreden. ..Daar hem echter ook het ergste middel goed is om Duitschland te wurgen, wil ik niets met hem te doen hebben". DE DUITSCHE VAKVEREEN1GINGEN TEGEN OVERWERK. In een scberp geformuleerde resolutie spo- ren de sociaal-democratische vakvereenigin- gen haar leden aan, te weigeren overwerk te verrichteM. Met biizondere scherpte keeren de vakver- eenigingen zich tegen de arbitrate uitspraken, die bij de jongste conflkten zijn geveld, in- zonderheid tegen die bij het conflict in de Saksische metaalindustrie, welke uitspraak door den rij'ksmiais.ter van arbeid bindend is verklaard. in „de Harmonie" om 7V2 uur precies. Een door de Duitsche rijksregeering bij den rijksdag ingediend wetsontwerp nopens wijziging van de noodwet betreffende den werktijd is gistermiadag na afloop der rijks- dagzitting in de interfractioneele commissie der regeeringspafiijen ampel besproken, zonder dat men intussehen over 'net ontwerp tot overeenstemming kon komen. De regeering is in haar ontwerp zeer ver tegemoetgekomen aan de eischen der vakver- eenigingen en heeft o.m. den 8-urendag als norm gesteld. Slechts in bepaalde gevallen heeft zij de mogelijkheid van overwerk open- gelaten. De Duitsche volkspartii drcng aan op een aanmerkelijke uitbreiding van deze uitzonde- ringsgevallen, waartegen het centrum en vooral de vertegenwoordigers van de christe- lijke vakvereenigingen zich met man en macht verzetten. DE „DOODENGANG" VAN DIXMUIDEN. De Belgische Touringclub heeft in overleg met het ministerie van landsverdediging be- sloten een comite op te richten, dat ten doei heeft de noodige fondsen te verzamelen om den „Doodengang" te Dixmuiden als oor- iogsherinnering te kunnen bewaren. Deze gang werd met verdwijnen bedreigd, door het aanieggen der nieuwe lijn CaeskerkeDix- miudfcn Men zou die lijn nu wat omleggen, maar daartoe moeten gronden worden ontei- gend en aangekocht, waarvoor een som van 350.000 frank noodig is. DE AARDBEVING RONDOM DE ADRIATISCHE ZEE. De minster-presidant te Belgrado verklaar de, dat de berichten omtrent de aardbeving zeer overdreven waren. De materieeie schade was volstrekt niet zeer aanzienlijk. De noodi ge middelen ter endersteuning der siachtof- ters zuilen, binnen het kader der op de be- grooting darvoor toegestane gelden, onver- wijld worden verzonden. De minister van binnenlandsche zaken makt bekend, dat tengevolge van de aardbe ving twee personen zijn gedood en vijf ge wond, terwijl de totale schade op vijf*mil- lioen dinar word't geschat. Een nieuwe aardschok is gevoeld in de om- geving van Ljoebinje in Herzegowina. Ook hier vielen twee slachtoffers, terwijl de scha de niet van beteekenis is. EEN JEUGDIG MOORDENAAR. Te Conneaut in Ohio is, zoo meldt een draadlocs N. T. A.-berrtht, een 16-jarige knaap aangehouden wegens moord op een 27-jarige getrouwde vrouw, die niet van zijn avances gediend was, en haar 5-jarig zoon- tje. De man en vader, een .spoorwegarbeider, vond de beide slachtoffers bij zijn thuist- komst. De radio was ingeschakeld, hetgeen volgens het bericht de verdenking op den 16-jarigen knaap vestigde. De jongen wera door de politie aangehouden, terwijl hij met een vriend een autoritje door de stad maakte Eerst o-ntkende hij, maar toen men hem een nkoop liet zien, door de vrouw bij haar wor- steiing met hem van zijn jas geti'okken, viei bij door de mand. AARDSCHOKKEN IN NOORD-ZWEDEN. In het Noorden van Zweden zijn Woens- aagavond op verschillende plaatsen in Lap land aardschokken waargenomen, die zoo krachtig waren. dat verscheidene huizen wer den beschadigd. Bijzonder sterk waren de schokken in Rau- tas en te Kiruna, een stadje van 3000 inwo- ners. KORTE BERICHTEN. Met het oog op hun verbetering, heeft de Belgische regeering besloten 80 Polen en 200 Belgen, die in hetbedelaarsgesticht te Merxplas zijn opgesloten, naar Winterslag ove rte brengen, waar zij in die kolenmijnen te werk zullen worden gesteld. Te Manchester znij twee valsche mun- ters ocderscheidenlijk tot zeven en drie jaar dwangarbeid veroordeeld, die de laatste acht jaar duizenden valsche scbatkistbiljetten heb ben vervaardigd en in Londen en 54 andere Britsce steden hebben ^uitgegeven. Een draadolos bericht meldt, dat vod- gcos de „Corriere della Sera" het stoomschip „Angora", dat van Konstantinopel uit <te Zwarte Zeehavens aandoet, met 450 passa- gere en een groote lading aan boord bij Tre- bizonde op de rotsen werd geworpen. Het ship ging verlorende passagiera werden met moeite gered. -u- rk- vij De le-1" it r re in, I P enl et I et fle l ;J at I :r- 3li - l e- ALRMAARSCHE GOURANT •"MM IS- ai EilC - It-

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1