TABAIt Ingezonden stukken Elarktbepichfen IT MAVRIDES 1 1L is de naam J SiadsBiieuws Provinciaal nieuws Een koninkrijk voor een sigaret!? Hoeft niet voor li cent heeft U 'n Mavrides. (Biuien verantwoortleltjkheid van de Redac tie. De opname in deze rubriek bewijst geens -,ins dat de redactie er mede instemt.) Geachte Redactie, „Het Comite tot waarschuwiag tegen een zijdige ontwapening" meent, zoo nu en dan in uw blad door middel van een versje, an dtrsdenkenden te moeten striemen. Aflang was ik van plan, daartegen te protesteeren, niaar het bleef er tot dusver bij. Ik dacht: hct zal wet luwen en't is onnoodig, stof op te ja- gen. Evenwel nu we Zaterdag op Zaterdag zulke rijmelarijen onder de oogen krijgen en we Donderdagavond zelfs ook weer zoo'n vierregelig versje konden lezen lijkt 't me icch gewencht te vragen, of dat zoo door zal gaan? Heusch, bedoeld Comite bereikt er niets mee integendeel, mij prikkett't al "ang. Een van de eerste coupletjes, die in uw blad verscbenen, luidde aldus: *„Ontwapening brengt ons vrede", „Zoo zegt d' S. D. A. P., j if „En ieder, die niet nadenkt, „Die zegt het met haar mee". Ik protesteer tegen deze wijze van bestrij- ding. „Een ieder, die niet nadenkt", is „schie- ten met grof geschut". Menschen als prof, -leering, prof. Roessingh (t), prof. v. Rid, prof v. Embden, dr. A. K. Kuiper, 1 uit.-gene ra a 1 Koolemans Beynen, behooren heusch tot 't denkend deel der natie. Ik geloof ook niet, dat alien, die in ge- noemd Comite zitting hebben, waarschuwin- gen in dezen geest hebben bedoeld. Laten we elkander niet verder prikkelen. Met dank voor de opname, Ds. DEETMAN. UITSLAG VEILING. Bij de op Woensdag 16 Februari 1927 ten overstaan van ntaris Mr. J. W. van der Hei- de te Alkmaar gehouden eindtoewijzing van onroerende goederen, gelegen te Alkmaar, zijn in koop toegewezen: Een werkplaats met erf en bovenwonimg aan de Mient No. 31, hoek Vischmarkt, ka- daster sectie B No. 375, groot 1 are 13 cen- tiaren, aan den heer C. Heinis te Alkmaar, yoor de som van 8610. Het eeuwigdurend erpaditsrecht van den grond met de daarop staande drie huizen aan het Kwakelpad Nos 18, 19, 20, kadaster sec tie C Nos. 666, 667 en 668, samen groot 14 aren 20 centiaren, in eene combinatie aan den heer Jb. Pels te Alkmaar voor de som van 1450. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 18 Febr. 1927. Op de heden jfehoudcn kaasmarkt waren aangevoerd 85 ttapels wegende 63916 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met merk 50.50, commissiekaas met merk 49. Boerenkaas: kleine met merk 46, zonder merk 46, commissiekaas met merk 55. Handel matig. ALKMAAR, IS Febr. 1927. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 1063 hectoliters. 306 H.L. tarwe 13.50—/ 15.25, 15 H.L. rogge 12, 84 H.L. gerst chev. 10.90 13.25, 522 H.L. haver 1012, 91 H.L. boonen: paardeboonen 11.50—/ 13, bruine boonen 13.5018, citroen boonen tf 1522, d'uiven boonen 13.7515.50 5 H.L. mosterdzaad: rood 4042, geel if 2627, 2 H.L. blauwmaanzaad 50, 3 H.L. spinaziezaad 21, 35 H.L. erwten: igroene (kleine) 23.50, idem (groote) 48, igrauwe 40—/ 58, vale 37 per 100 kilo. AMSTERDAMSCHE t AARDAPPELENMARKT. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Febr. Langedijker Groentenyeiling. Wortelen 2.90 3.30; Roode Kool le s. 24.60; Roo- de Kool 2e s. 1.704; Gele Kool le s. 2—/ 3.80; Gele Kool 2e s. 1.40—/ 3.70; Witte Kool 2.204.30; Deensche Witte Kool 2.40—/ 3.80; Uien 3.60—/ 4.60; Drielingen 3.30—f 3.70; Nep 3, alles per 100 K.G. Aanvoer: 2250 K.G. Wortelen; 54000 K.G. Roode Kool; 114500 K.G. Gele Kool; 85100 K.G. Deensche Witte Kool; 22200 K.G. Uien. WARllENHUIZEN. 17 Febr. 1927. Roode Kool le s. 1.90--f 4.70; Roode Kool 2e s. 0.60—/ 3.20; Uitschot 0.30—/ 1.30; Gele Kool le s. 2.60—/ 3.90; Gele Kool 2e s. 1.70—/ 2.80; Deensche Witte Kool le s. 2.40—/ 4.10; Deensche Witte Kool 2e s. 1.80—/ 3.10; Uifcchot 1—/ 1.30; Nep 2.30; Drielingen 3.20—/ 3.40; Uien 3.904.30; Grove Uien 4.20 4.30; Peen 3.20; Bieten 3.60—/ 4.30. Aanvoer: 60700 K.G. Roode Kool; 8900 K.G. Gele Kool; 32100 K.G. Deensche Witte Kool; 11300 K.G. Uien; 2300 K.G. Peen; 2000 K.G. Bieten. NQORDSCHARWOUDE, 17 Febr. 1927. Uien 4.404.70; Drielingen 4 4.30; Nep 2 803.30; Grove Uien 3.80—/ 4.70; Peen 2.403; Roodie Kool 1.904.80; Doorschot 1.10 4.10; Gele Kool 2.304.20; Doorschot 1.303.60; Deensche Witte 2.504; Doorschot 2.10—/ 3.40; alles per hon- heeft de zaak zoodamg gerestaureerd, dat het voor het huidege doel geschikt werd. De winkelruimte is uitgebouwd, zoodat een gedeelte der kamer hierbij is getrokken. In deze ruimte zijn de talrijke bekende ar- tikelen dezer finna als koek, banket, choco- lade- en suikerwerken, alsmede 'koffie, thee en wijnen geetaleerd. De filiaalhuudster uit de oude zaak heeft hier nu de leiding en zij is dus bij de Alk- maarsche clientele genoegzaam ingevoeid. KRAiCHT E'N VLUGHEID. De oudate Alkmaarsche gymnastielcver- eeniging Kracht en Vlugheid gaf gisteravond haar jaarlijksdhe uitvoering in de Harraonie, onder leiding van den heer F. v.d. Torren. Tal van belangstellenden waren aanwezig om het werken der vooral sterk bezette jonge- re afdeelingen gade te slam De avond werd geopend met een hartelijk welkomstwoord van den 'heer Wijdeman, derd K.G. Aanvoer: 12700 K.G. Uien; 8800 K.G. Peen; 126200 K.G. Roode Kool; 37500 K.G. Gele Kool; 118400 K.G. Deensche Witte. BOVENKARSPEL, 17 Febr. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Roo de Kool 1.70—/ 4.30; Witte Kool 2— 3.70; Gele Kool 2—/ 3.60; Uien 1.85 2.10; Drielingen 1.40—/ 1.50; Nep 0 50; Spruitjes 5.30. ONGEVAL. Gistermiddag ongeveer 3 uur geraakte de bakwagen van den heer J. de Boorder, wo- nende Ornval aiihier, doordat het paard schrok van 'n juist passeerenden auto van Dr. Sieswerda uit de Rijp in de breede weg- sloot. De voerman sprong van den wagen en ontkwam zoodoende aan een koud bad. Dr. S., die een matig gangetje reed, merkte waarschijnlijk van het ongeval niets en reed door. VERLOTING. De vereeniging van diaconieen in de clas- sis Hoorn „Avondlicht" organiseert blij- cens een advertentie in dit blad een groote verloting ten bate van den bouw en de in- richting van een tehuis, waarin ouden van dagen en invaliden algeheele verzorging en levensonderhoud kunnen genieten. De prijs per lot bedraagi 50 cts. Door deze loten te koopen, heeft men kans op raaie en kostbare prijzen. De eerste prijs een huiskamerameublement is in een etalage van de fa. Spaander en Co. te bewori- deren. Ook de loten zijn bij dezelfde firma te verkrijgen. Er worden 25000 loten uit- gegeven; het aantal prijzen bedraagt ruim 1750. Waar met deze verloting een zeer goed doel beoogd wordt, willen wij haar gaarne aanbevelen bij onze lezers. Uit een circulaire nemen wij nog het vol- gende over: Wij hebben heel wat helpsters en helpers noodig. Want deze verloting kan alleen sla- gen als alien, die met ons doel instemmen, medehelpen. En nu hopen wij, dat dat met U ook het geval is. Dit is nu eens een mooi belang, waaraan ook U kunt medewerken en wij twijfelen niet, of U zult op een of andere wijze ons willen steunen. Welnu, helpt dan mee onze Ouden van Dagen en Invaliden, die een arbeidzaam leven achter den rug hebben, een gezelligen en rustigen levensavond te be- reiden. Hier valt ook voor U een echt Christe- ijk werk te doen. Hier kan ook de jeugd medewerken. Hoe U 6ns kunt helpeu? Ten eerste door de belangen van onze zaak bij al Uw familie- leden, vrienden en kennissen aan te bevelen. Maar daarnaast komen wij tot U met de na- volgende vragen 1 o. Bent U bereid om zelf een of meer loten te koopen? 2e. Bent U bereid om wat loten in commis- sie te nemen om te verkoopen, met of zonder provisie? Mocht U bezwaar maken om zelf loten te verkoopen, dan wilt U ons toch misschien wel even wat namen en adres- sen opgeven, die wel loten willen verkoopen. En ten slotte nog dit: mocht iemand iets ten geschenke willen geven, in welken vorm ook, dan zullen wij dat zeer op prijs dell en. Seci'etaris der verloting is ds. J. J. T. Spaargaren te Aartswoud. Gironummer 41952. ALBERT HEIJN'S CHOCOLATERIES. Hedenmiddag om 3 uur heeft de firma Albert Heijn haar lOe chocolaterie geopend. Een frissche keurige zaak, ondergebracht in het perceel Payglop 6, eertijds mode- magazijn van den heer Briiggeman. Het technische personeel van Albert Heijn voorzitter van K. en V. Spr. gewaagde o.m. van de vele moeilij'kheden, die te overwinnen waren geweest om tot dezen avond te gera- ken. Vooral veel zdekte onder de leden had het werken niet gemakelij'k gemaakt. Met genoe- gen gewaagde hij van veel ambitie bij een aantal jongeren. Als geheel is het een prettige vlotte uitvoe ring geworden. Het programma, dat zestien nummers vermeldde werd op prijzenswaardi- ge vlugge wijze afgewerkt, waartoe de leider flink medewerkte. Voor hem en voor K. en V. was het een succesvolle avond. De dames met hun vrije- en ringoefenin gen, de jeugdige beereh-afd. met vrije oefe- ningen, rek en brug, verwierven veel applaus. De verschillende meisjes- en jongensafd. werkten alleraardigst en de aanwezigen von- den het eenig. Prachtig op tijd was de uitvoering geein- digd en kon reeds vroeg met het bekende turn- bal begonnen worden. Men stelde dit alge meen op hoogen prijs. Misschien kan dit voor andere vereenigingen een aanwijzing zijn. J. M. OTTO 80 JAAR. De heer P. Kuiper schrijft ons in ver- band met de herdenking van den 80en ge- boortedag van den heer Otto op 19 Febr. het volgende: Jan Meindert Otto, geboren te Alkmaar, 19 Februari 1847 zoon van den musicus A. Otto, heeft evenals zijn vader en grootvader, van zijn prilste jeugd af, de muziek be- oefend. Reeds op 6-jarigen leeftijd trad hij op als s6.1o fluitist terwijl hij een jaar later, dus op 7-jarigen leeftijd, op een concert reeds »een obligaat vioolpartij speelde. Ook toen reeds bekwaamde hij zich in het piano- en orgelspel. Dat in dien tijd gestu- deerd werd, behoeft geen betoog; daar zorg- de zijn vader wel voor en anderzijds was het zijn vasten wil om door te zetten. Dagen van acht uur studio, waren geen zeldzaam- heid. Op 12-jarigen leeftijd trok zijn buitenge- woon fluitspel zoo zeer de aandacht van een muziek-direeteur uit het buitenland, dat de ze hem wi'.de engageeren. Doch hiervan wil- de'zijn vader niets weten. Ook de jonge Otto kon het niet bekoren, hoe verleidelijk het aanbod ook was. Hij wilde hever zijns va- ders voetsporen volgen. Hij speelde toen ook reeds mede in het ste- delijk muziekkorps en verving zijn vader, die destijds organist was van de Kapel-kerk, meermalen. Na het overlijden van zijn vader, in 1874, werd hij benoemd tot organist van de Kapelkerk en volgde ook zijn benoeming tot directeur van het Stedelijk Muziekkorps, als opvolger van zijn vader." Reeds spoedig daama werd hij organist van de Groote Kerk, als opvolger van den heer Ezerman. Het daarvoor vereischte ver- gelijkend examen volbracht hij schitterend. Het Stedelijk muziekkorps en da stedelijke muziekschool, hebben feitelijk altijd zijn bij- zondere voorliefde gehad. Hoe vele uren heeft hij daaraan besteed en meestal belan- geloos. Nooit was het te vroeg en nooit te laat om te studeeren, om te helpen en om achterblijvers bij te werken. In het zaaltje aan de Hofstraat, is heel wat muziek gemaakt. Om acht uur ys mor- gens begon het soms al en dikwijls schalden tot elf of twaalf uur's avonds de tonen van een fanfarecorps door het overigens stille straatje. De openbare les van de muziekschoQl, was voor velen een belangrijke gebeurtenis en de prestaties van de jeugdige muzikanten waren verbazend. In het muzieklezen waren ze al zeer sterk. De resultaten zijn niet uitgeble- ven en een feit is het, dat in den loop der ja ren vele goede mu&ici zijn gevormd en vele personen hunne musicale opleiding aan den heer Otto hebben te dankendaaronder zijn er die thahs nog een eervoile musicale Toop- baan hebben. Wij noemen slechts enkele na- mien, als Hofmeester, D. Koster, M. Ruiter, thans in Zwitserland, Schoenmaker in Duitschland, enz. De heer Otto heeft zeer zeker den stoot gegeven tot opbloei van het musicale leven in Alkmaar. Wat wist hij altijd de juiste nummers te kiezen, d'aarbij rekening hou- dende met de verlangens van zijn luisteraars. Wij herinneren ons nog hoe „De Volkeren- slag bij Leipzig" een gewild nummer was en van de zwaardere werken De Ouverture voor harmoniemuziek van „Mendelssohn." Hij heeft het Stedelijk muziekkorps weten op te voeren tot hoog peil. Wij brengen slechts in herinnering, hoe hij bij een Inter- nationaal concours te Eindhoven, tegen 59 andere korpsen, waarbij verscheidene buiten- landsche beroepskorpsen, een eersten prijs be- haalde, door het verplichte nummer lecture a vue, met zijn korps zoodanig ten gehoore te brengen, dat hij allerwege "werd gehul- digd. Een dag te voren had hij nog even te Wormerveer een eersten prijs behaald. Een paar jaar geleden mocht de jubilaris het feit herden'ken, dat hij 50 jaar geleden werd benoemd tot direl teur van het Stedelijk muziekkorps en mocht hij van verschillende zijden, waaronder van vele oud-leerlingen en muzikanten gelukwensc'hen ontvangen. Toen hij in 1910 als directeur aftrad, om plaats te maken -voor een jongere kracht, werd hij door het muziekkorps gehuldigd. Doeh er zijn nog tal van vereenigingen en korpsen welke in den loop der jaren onder zijne leiding hebben gestaan. Wie van de1 Alkmaarders herinnert zich niet „Crescen- do", destijds de operettevereeniging bij uit- nemendheid. Bij iedere uitvoering zag men voile zalen. Ook het symphonieorkest „Con- cordia" is voor velen een leerschool geweest, waarbij vele ernstige beoefenaars van de muziek genotvotle uren hebben doorge- bracht. Het spreekt van zelf, dat bij het klimmen der jaren het bezoeken van de buitengemeen- ten en het leiden van muziekkorpsen moest worden beperkt en ook daarvoor weer jonge re krachten in de plaats kwamen. Toch kwam de heer Otto nog slechts een paar jaar geleden gelauwerd thins, toen hij met een kleirv korpsje een eersten prijs wist te beha- len. De heer Otto bespeelt thans nog iederen Zondag het groote orgel in de Groote of St. Laurenskerk, tijdens de godsdienstoefenin- gen, wat op zijn leeftijd zeker een prestatie is. Ook megrdere muzieklessen aan huis wor den nog gegeven en tot ophouden of rust ne men is de heer Otto moeielijk te bewegen. Het is niet denkbaar dat hij eens zou ver- zuimen. Hij heeft zeer veel op met alle ern stige beoefenaars van de muziek. Een van zijn gezegden is: beoefen de muziek voor je pleizier, leer voorts een ambacht, vervul een betrekking of bekleedt een positie en ge zult van de muziek dubbel genot hebben. Mogen dan ook velen van zijn oud-leerlin gen en muziekbeoefenaars van hun belang- stelling doen blijken en de dag van morgen zal voor hem een onvergetelijke dag worden. EEN LEG A AT. BURGER IJSCLUB. Het bestuur der B. IJ. C. heeft de leveran- ties voor haar uitdeeling op Woensdag 23 Februari a.s. als volgt gegund: Spek: Wed. C. Kooij, Zaadmarkt. Bruine boonen: fa. Schellinger, Magdale- nenstraat en Jan Pastoor, Oudegracht (ieder de helft). Brood: Jac. Bel, Magdalenenstraat. Tevens zij nog medegedeeld, dat de B I J. C. van de Alkm. Broodfabriek niet 200 maar 300 broodjes ontvangt. DE MOLLEBOONEN. Blijkens een advertentie in dit nummei' houdt de alhier gevestigde vereeniging „Dt Molleboor.en" (van oud-Groningers van Stad en Land in Alkmaar en omgeving) mor- genavond om half 8 een vergadering in „de Unie". Er zal een tooneelstukje gespeeld worden, terwijf voorts verschillende personen voordrachten zullen geven. VOOR DEN PAARDENSTAL. Wij ontvingen heden van Mevr. F. L. nog een bedrag van 3 voor een paardstal op het woonwagenpark. De plaatselijke afd. van Dierenbescher- ming zal ook deze bijdrage wel bij haar steeds groeiend kapitaaltje willen voegen. DE MIS S IE-TE NTOO NSTE L LING In tegenstelling met wat wij gisteren be- richtten, kan thans medegedeeld worden, dat de drie bisschoppen, mgr. Lorenzo Schioppa, mgr. Buck en mgr. Roelens, morgenavond tegelijk hun plechtigen intocht in de St. Lau ren tiuskerk zullen doen. De bisschoppen zullen volgen achter den stoet van geestelijken. De intemuntius komt het laatst Wij ontvingen heden het ,,Programma-ge- denkboek van de R. K. missieweek voor Alk maar en omgeving". Kardinaal van Rossum, mgr. Lorenzo Schioppa, pauselijk internun- tius, bisschop A. J. Callier van Haarlem, de- ken E. P. Rengs en em. deken Ooms schreven ieder een opwekkend en aanbevelend voor- woord. Een lijst der verschillende comite's volgt daama. Dan vindt een uitgebreid pro gramma van alle gebeurtenissen tijdens de missieweek, een plaats, alsmede een opgave van preekbeurten. Voorts zijn verschillende portretten opge- nomen van geestelijken (vooraamelij'k uit Alkmaar en omgeving), die zich aan het mis- siewerk wijdden. Verschillende R. K. orden worden uitvoerig beschreven. Dit omvangrijke programma wordt voor dm prijs van 0.25 verkocht. PSYCHOMETRISCHE SEANCE. De groote bovenzaal van „de Unie" was gisteravond stampvol met belangstellenden voor de psychometrische seance, die de beken de mevr. Van den Bosr-iTeunissen van's Gra- venhage zou houden. De heer De Vries sprak een woord van welkom en decide mede, dat de lezing van baronesse Asbeck vermoedelijk in Mei zal plaats vinden. Spr. verzocht voor die weten- schappelijke voordracht de noodige belang- stelling. Mevrouw v. d. Bos ving hierop haar sean ce aan, zeggende, dat zij daarmede het bewijs wilde geven, dat er na dit stoffelijk leven nog een leven is. Spr. heeft de gave van de hel- ziendheid, d.w.z. zij kan contact krijgen met de geestenwereld, terwijl zij voorts, naar zij verder uiteenzette, z.g. „intelligenties", dit zijn de vergeestelijkte lichamen van menschen die overgegaan (gestorven) zijn, te beschrij- ven. De aanwezigen hadden inmiddels een zeer groot aantal voorwerpen van dm meest uit- eenloopenden aard bij de seanceleidster doen deponeeren. Het grootste gedeelte bestond uit foto's, ringen en broches. Achtereenvolgens „behandelde mevr. Van den Bos verschillende dezer voorwerpen op de bekende wijze. Het moet gezegd, dat zij meermalen tot zeer juiste ccndusies kwam In veel gevallen wist zij heel spoedig de zielae van hem of haar, wie(n) het voorwerp toe- beboorde of toebehoord had, indien hij (zij) overgegaan was, aan te wijzen. Ook de her- komst kende zij in die gevallm nauwkeuri'T. Meestal volgde dan haar raad aan het slot: komt U na afloop even bij mij, dan zal ik U iets zeggen, dat U in het belang van de(n) patimt(e) dm dokter kunt mededeelen. Er warm ook inderdaad frappante staal- tjes, die ongetwijfeld aan helderziendheid doen denken. B.v. ontdekte mevr. v. d. B. er- gms in de zaal plotseling de „intelligentD" van een nog betrekkelijik jongen man in uni form. Het was echter geen Hollandsche uni form, daar hij wit was. Hij was van groot postuur m had donker haar. Hij was niet in Holland overgegaan. Een dame in de nabijheid van de plaats waar mevr. v. d. B. de „intelligentie" zag, stak daarop em foto omhoog, die zij bij zich had gehouden, waarop mevr. v. d. Bos zeide: „Ja, dat is zijn foto." Ook andere intelligenties werdm juist be schreven en door meerdere menschen her- kend, zij het dan soms na eenig aarzelen en na wat over en weer vragen. Na de pauze kwam mevr. v.d. Bos nog vlugger tot haar conclusies en deze waren vaak tot in onderdeelen juist. Bij het behandelen van een tabaksdoos wist zij te verteilen, dat em der beide dra- gers daarvan een arm had, dim hij niet kon bewegen. De pijn trok echter verder en tastte ook zijn been aan, tengevolge waarvan be- doelde heer moeilijk liep. Op de gebruikelijke vraag: „Kunt u dit thuisbrengenklonk het antwoord van den enthousiasten tegenwoor- digeq, bezitter (niet drager) van de tabaks doos: „Ja, da's dik in orde". Een scheermes toonende, zeide mevr. v.d. B., dat dit van iemand was, die is overge gaan. Zij liet daarop volgen: „Men zegt mij: k bm Jan, ik heb mij al laten zien". Niet alle behandelde gevallm leenen zich voor weergave in onze courant. Wij volstaan met de hierboven aangehaalde en deelm nog mede, dat het publiek zich grootendeels, vooral na de pauze, enthousiast betoonde. „DE PRACTIJK VAN DEN OORLOG". In het kerkgebouw der Doopsgezinde Ge meente hield gisteravond Ds. Barthel van I wisk voor de Doopsgez. Jongeren een le zing over bovm-genoemd onderwerp. De aanwezigen zongen gezamenlijk van Gezang 104 vers 1 en 3. „Rust U tm strijd", waama Ds. Barthel zijn inleiding aanving. Spr. wees op het gebeuren na den laatsten oorlog, torn men zich als het ware reeds we- der klaarmaakte voor em nieuwen krijg Hiertegen moet nu den strijd worden aange- bonden. Aan de hand van afbeeldingen, ont- lemd aan eenige boeken, wijdde spr. uit over de gruwelen van den oorlog. In felle woorden veroordeelde spr. het militairisme. De aanwe zigen zullen spr.'s meening, na het aanschou- wen van de scherpe foto's, de gruwelm van den oorlog weergevende, ongetwijfeld hebben gedeeld. De belangstelling was overigens niet over- groot „DE HALTER". Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie geeft de gymnastiekvereeniging „De Halter" Zaterdagavond haar tweede uit voering. Deze uitvoering ie toegankelijk vooi het publiek. In het programma van de vorige week is ;een wijziging gebracht, zoodat de bezoe- :ers weer een mooie avond te wachten staat LICHT OP! PREDIKBEURTEN. 20 Februari. Alkmaar. Groote kerk, 10.30 uur, Ds. Deetman. (Spinozaherdenking) Consistoriekamer, Woensdag avond 7 Ds Hak. Kapel, 10 uur, Ds. A. Verwaal. Avond 6 uur, Ds. Hak. Evang.-Luthersche kerk, 10 30 uur, Makkink. Retnonstrantsch-Geref. kerk, 10 30 Ds. L. B. Houtgast, rem. pred. te Boskoop. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Ds Westra. Oereformeerde kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Avond 5.30 uur, Ds Meijer. Collecte hulp- hehoeyende kerken in de Classds. uur, Ds. uur. UIT BERGEN. De a.s. raadsverkiezingen zijn ook alhier reeds merkbaar. De vereeniging „Bergen's Belang", die de laatste jaren al heel weinig van zioh deed hooren, hield gisteravond zelfs een propaganda* vergadering met muziek en bal na, onder het parool van „Houdt er den moed maar in". Hoewel de candidaatstelling pas 12 April plaats heeft, meende de afdeeling van de S.' D. A. P. ook reeds den moodigen spoed te moeten betrachten met het bepalen wie candidaat ge* steld moeten worden. Als nummer 1 wordt het aftredend lid de heer L. den Das gesteld. No. 2 is de heer Jb. Hemelrijk, No. 3 Mevr. Jorritsma*Sjoers en No. 4 de heer D. Bergman. \Vanneer de heer Hemelrijk, die rector aan het Gymnasium te Alkmaar is en met toestem* ming van den Alkmaarschen Raad voor de ge* zondhcid van zijn kinderen in Bergen woont, niet bedoeld is als telcandidaat, dan zal men goed doen de volgord'e anders te stellen, aange* zien thans de heer Hemelrij"; de kans beloopt, bij het vaststellen van de geloofsbrieven, het* geen door den ouden raad moet geschieden, nog geen 12 maanden in de gemeente te wo* nen, aangezien hij zich in de laatste helft van Juli te Bergen vestigde. Wanneer aanvankelijk voor hem een ander zitting neemt, dan kan deze, na zitting te heb* ben genomen, bedanken en de heer Hemelrijk, als er twee candidaten gekozen worden, waar* on de S. D. A. P. in Bergen wel kans heeft, den at i redcdnc opvolgen en is er in ieder geval vol* doende tijd verloopen voor de wettelijke toela* ting. Mevrouw Jorritsma*SjoeTS, die vele jaren in Alkmaar een verdienstelijk raadslid was, woomt sinds April in de gemeente en zal dus bij het vaststellen van de geloofsbrieven zeker 12 maanden inwoonster zijn. AMSTERDAM, 18 Febr. De prijzen waren heden o-nveranderd. Aanvoer 1 lading, zijnde 1000 H.L. Wijlen Mevrouw de weduwe A. Potgieser* Glas, onlangs alhier overleden, heeft aan de stichting „Rust een Weinig" te Dieren een som van 3000 gelegateerd, onder vruchtgebruik. do' iedereer> en zoo op qesfeld 15. Nerqens vmdl *nen een merK dat mer zodueel rarg bereia en daarbij voor zoo'n mafiqen prlis verkrqqbaar t5. Welk merk is daf' louoriri der Nederlandsche pgprookeri. R00nTA3A« WOOE-STtn theooorus NiEHEUER He den avond voor rijwielen en motorrl)tu!» gen te 5.45 uur licht op. Voor rij* en andere voertuigen een half uur later.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2