VTrtcTaaT suDSMTe van dfen opzef een fntegree- rend deel uitmaakt en de kans op verleening daarvan gering, om niet te zeggen uitgeslo- ten lijkt, hebben wij uitgezien naar middelen, die, zonder de belangen van een behoorlijke Ziekenh u isverzorging te schaden, bet aanvan- kelijke plan in die mate kunnen versoberen, dat bet zonder bet' bedoelde subsidie van de provincie te exploiteeren valt. De sub-Commissie, (bestaande uit de hee- ren J. Ringers J. Westerhof, Dr. J. M. van Dam, A. van der Horst en S. W. Arntz),aan wie wij de uitwerking van deze gedachte hebben verzocht, is er daarbij zelfs in ge- slaagd, op den opzet van het aanvankelijke pian-Cadett-nschcol zoo te bezuinigen, Jiat de exploitatie de gemeente naar sasatting geen grooferc financieele offers zal kosten (in de eerste jaren a Khans geen noemenswaard grootere) dan die van het bestaande Stads- ziekenhuis. Wij zjll-n deze(conclusie hieron- cTer met uitvocrige gegevens staven. Dit plan wordt hier verder plan-A genoemd. Daarnaast' heeft deze sub-Commissie op ons verzoek en mede ter voldoening aan een wensch van den Inspecteur vergelijkendcr- wijze de financieele gevolgen nagegaan van twee piannen van nieuwbouw op een vrij ter- ;rein: het eene (nlan B), ter wille der zuiver- heid van vergelijking van denzelfden omvang gedacht als het pl.an-Cadettenschool, het an- •dere plan-C) waai-van de maximale capaciteit, grcot 06 bedden, beantwoordt aan het plan, Kietwelk Mr. Kusters den Raad in ziin verga dering van 9 Juli 1925 in hoofdtrel ken hewft aangeboden. 7en aanzien van plan-B bepaal- de genoemrte sub-Commissie zich tot een glo- bale berekening der stichtingskosten; ten aanzien van plan C gaf zij mc<it een uitge- werkte raming van de lastcn en baten der exploitatie, welke in een vergelijkend overzicht naast die vo»r plan A rjjn gesteld. Onze Commissi^ zrt thans aan de hand van de door de $ub-C«nmissie verstrekte ge- gevens achtereenvolgens eenige aamvijzigin- gen geven omtrent de technische zijde van elk der drie hiervodr genoemdt piannen, om daarna de financie le gevolgen van elk der piannen ten ahnzien van stichtings- en ex- jploitatiekosten (ten aanzien der laatstgenoem- de kosten alleen voor de planner A en C) afzonderlijk te beha del en. A. Technische zijde. Plan A. De bezuinigingen op het bestaande plan- Cadettenschool kunnen, wat haar technische zijde betreft, in globale trekken als volgt word en weergegeven: le begane grond. De Zuidwestvleugel van het hoofdge- bouw (nieuwbouw) v.'ordt weggelaten. Dit heeft tot gevolg, dat lijkenkamer, Chapelle Ardente, sectiekamer en laboratoria moeten overgaan in het bestaande gebouw. Wij hebben het voorts wenschelijk geacht U voor te stellen, om, indien de Provincie aan de gemeente de gevraagde bijdrage in het exploitatietekori inderdaad zal onthouden, ook het consulatiebureau uit de bestaande piannen te liehten. Het komt ons n.l. niet bil- lijk voor, de inwoners der Provincie voor zoo- ver zij het district Alkmaar omvatten, van dit bureau ten laste van de exploitatie van het ziekenhuis te laten profiteeren, zoolang de provincie ook overigens bij die exploitatie niet gei'nteresseerd is. 2e eerste verdieping. De kinderzaal met boxen verdwijnt even- eens uit den aanvankelijk voor nieuwbouw bestemden vleugel en wordt ondergebracht in de vertrekken, in het bestaande plan bestemd voor ziekeniamer- personecl met conversatie- kamer. De ziekcnkamer-pcrsoiieel gaat over naar de cursuskamer. De cursuskamer wqrdi ondergebracht in de naaikamer De naai- en linnenkamer worden bijeenge- voegd. 3e. twtede verdieping. De zolrierverdieping wordt belangrijk ver- eenvouchgd. In het algemeen blijft zij met de bestaande lijnen van het gebouw ziin overeen- stemming, zoodat zoo nun mogelijk murtn zullen worden ongetrokken. De kap wordt zoo veraivferd, dat de slaapplaatsen voor de zusters zullen wcrden voorzien van dakkapel- len. De verdieping, die boven het opera tiege- bouw lig4 wvrdt niet gebouwd. Ten slotte rarrvalt een barak. De barak, die nieuw te vwwen overbhjft, wordt voor twee verschillenA? soorten besmcttelijke ziekten ingericht; barak, die reeds op het terrain staat, voor derdg snort. De woninren vervalien. Piannen B eo C. Aangaande de technische zijde van deze piannen, die op zich zelf niet is uitgewerkt, kan Uw College nochtans een aanwijzing vin- den aan de hand van het schetsontwerp voor een ziekenhuis op. een terrein aan de Juliana van Stolberglaan voor 82 bedden (waaronder 14 klasseverpleging) en 20 barakbedden, van welk plan de teekeningen hierbij worden over- gelegd. B. Financieele gevolgen. - De financieele gevolgen der meergenoemde piannen zijn op de hieronder vermelde verge- tijkende overzichten, afzonderlijk voor de stichtingskosten (piannen A, B en C) en de exploitatiekosten (piannen A en C), aange- geven. (Wordt vervolgd.) ProvBwcSaai nietaws UIT CASTR1CUM. Zooals reeds werd vermeld was het giste- ren 25 jaar geleden, dat J. Stuifbergen werd aangesteld a.s besteller bij de posterijen al- hier. Zooals we reeds de verwachting hebben uitgesproken, heeft't Jan de Post dien dag niet aan belangstelling ontbroken. Door 'nco- mite uit Bakkum werd hem in den voormid- dag aangeboden een prachtig gouden horloge met bijpassende ketting alsmede een cadeau onder couvert. Daarenboven hebben zijn coMega's hem nog verrast met een mooien stoel, terwijl zijn onmiddellijke chef, de kantoorhouder Peijs, hem een mooi klokje offreerde. Dinsdagavond te ongeveer 7.45 reed een luxe Fordauto in de richting Heemskerk op den Rijksweg in de kom van het dorp, toen een achteroprijdende vrachtauto wilde pas- seeren. Door de in woeste vaart achterop rijdende laatste die voldoende signaal gaf en die yoor een aldaar bevindende lantaarn te veel THEE naar rechts week werd de luxe auto in de flank ter hoogte van het voorwiel gegrepen, een 50 meter medegesleept. Toen de aangere- den wagen eindelijk was losgelatel, maakte deze een zoodanigen schuiver, dat het vehikel bijna in de sloot aan den linkerkant van den weg tereeht kwam, terwijl van heeren van Heiloo, bekwamen geen letsel. De aanrijdende auto die op den Rijksweg 'n vaart had van ongev. 40 K.M., 't geen omstanders hebben waargenomen, gaf na de aanrijding vol gas en verdween in de duistf#iis. Alleen waren onthouden de letters Z.H.B. welke uit- wczen, dat het een auto van een bierhanoe- laar geweest moest zijn. He politic, direct ver- wittigd, heeft met kracht en voortvarendheid het onderzock geleid en was te ongeveer 11 uur te Ijmuiden er in geslaagd den vermoe- delijke dadcr aan te houden. Deze heeft be- kend tegen dien tijd van uit Alkmaar het dorp gepasseerd te zijn. Justitioneel zal de zaak verder ondcrzoc'ht worden. Door het bestuur der R. K. Kiesvereeni- gin-g zijn voerloopig op de lijst van candida- ten gcpiaatst de navolgende heeren: B. Bcen^jes Jbzn., P. Btentjes Kzn., aftredende, W. Dekker, Jb. Gijzen, P. Heere, H. Hem- mer, aftr.C. Hes, J. B. Koopman, G. Kuijs Pzn., aftr.; A. Liefting Pzn., aftr.; P. Lief- ting Wzn., G. Lcuter, aftrJn. cte Niis Mz., C. Poel Jr., aftr., B. Res Wzn., F. F. Res, C. P. Spaansen, Jn. Tromp Czn, P. Twisk, aftr., S. Twisk, P. de Vries, aftr., H. J. Zandbergen, aftr en H. Zonderwijik, De af tredende R. K; raadsleden komen alien we- deroim op de lijst voor. UIT EGMOND AAN ZEE. Door de school fees tconurussie der afdee- ling „De Drie Egmonden" van de vereeni- ging „Volksonderwijs" is het mogelijk ge- maakt, dat de bekende film „De Noordzee- visscherij" in deze gemeente kan worden ver- toond. De sdhoolfeestcommissie heeft daartoe de aanmerkelijk hoogere kosten, die er voor den ondernemer van den Egmondschen bioscoop aan verbonden zijn, voor haar rekening geno- men en daartegenover de beschikking gekre- gen over twee voorstellingen, uitsluitend en speciaal voor kinderen der lagere school. Hoewel uit den aard der zaak deze com missie het oog had op de kinderen der open- bare scholen van Egmond aan Zee en Eg- mond aan den Hoef heeft zij, in de veronder- stelling, dat het voor de besturen van kleine- re bijzondere scholen bezwaarlijk zou zijn iets dergelijks op eigen kosten te doen aan het bestuur der R. K. en dat der Christelijke school alhier medegedeeld, dat de kinderen van die scholen, wanneer het bestuur daarvan den wensch te kennen geeft, mede van deze gelegenheid gebruik te maken. E>e voorstellingen hebben een uitgesproken onderwijskarakter. Bij mdnstens een der twee zal het leerzame verhoogd worden door de exploitatie van den Directeur der Egmond- sche Visscherijschool, den heer W. van Eenennaam. UIT WIERINGEN. Woensdag vergaderde de Raad der ge meente Wieringen. Tegenwoordig waren 9 leden, afwezig de heeren N. Engel en M. Kooij. Voorzitter de heer L. C. Kolff, Burgemeester. De voorzitter deelde mede, dat waren inge- komen de volgende stukken: van B. en W. een besluit voortaan de van hun college afkomstige voorstellen schrifte- lij'k jn te dienen, waardoor de bestaande ge- woonte bestendigd blijft, doch hieraan een meer officieel karakter wordt gegeven; van B. en W. de processen-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger en bij den kassier der zeegras-cxploitatie; verder de maandstaten der exploitatie over de maanden December 1926 en Januari 1927. In Decem ber zijn verkoeht 400 pakken en in Januari 700 pakken; van Mej. A. Jonker te Texel bericht van aanneming harer benoeming tot onderwijze res aan de O. L. sdfool te Hippolytushoef; van Ged.-Staten bericht van ontva.ngst van de verordening, bedoeld in art. 178 der Ge- meentewet; verder bericht van goedkeuring van het besluit tot wijziging van het regie ment der Armvoogdenkassengoedkeuring van het besluit tot aankoop van grond voor verbreeding van den Mekkenstuinweg en de Elftstraat te Hippolytushoef en bericht van goedkeuring der gemeente-begrooting voor 1927; van notaris Van der Speck Obreen een schrijven, waarin hij de gemeente een hoekje grond aanbiedt voor verbetering van den yiersprong aan den Mekkenstuinweg voor de som van 1.-—. Wordt om prae-advies in handen gesteld van B. en W. De voorzitter las hierna het schrijven voor van den Minister van Binnenlandsche Zaken over den steun aan werklooze arbeiders, naar aanleiding waarvan de heer Lub de volgende motie indiende: De Raad der gemeente Wieringen; Gehoord de missive van Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw inzake steunverleening aan de ge meente Wieringen; van oordeel, dat het in bedoelde missive door zijne Excellentie aangehaalde, betref- fende het aan een verslaggever van De Telc- graaf door den Voorzitter toegestane inter- vieuw, de goedkeuring van den Raad niet kan wegdragen van oordeel, dat in bedoeld interview de toestand van de gemeente Wieringen, zooals. die was, is en in de toekomst waarschijnlijk worden zal, volkomen juist is weergegeven; keurt de houding van zijn voorzitter, bij het geven van bedoeld inteTv#afw, volkowen goed en besluit deze motie ter kenafe te brengen van den Minister. De motie werd zonder hoofctefffke stem ming aangenomen. B. en W. stelden den Raad voor tot wijzi ging; der vleeschkeuringsovereenkomst met de gemeenten Helder en Anna Paulowna. De wijziging betreft alleen de bepaling dat voor de gemeente Wieringen alleen bij afkeurin, van het vee het keurloon wordt gerestitueeri Verder zal de overeenkomst telkens voor een jaar zijn verlengd, indiesfl. niet minstens zes maanden voor het einde van den termijn waarvoor zij is aangegaan, schriftelijk is op- gezegd. Werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Hierna werd zonder hoofdelijke stemming besloten tot het aanleggen van gedeelten rio leering in de Hoofdstraat te Hippolytushoef en in de Havenstraat te Den Oever. De kos ten bedragen ruim 500. B. en W. stelden voor hen te machtigen de padht voor de wierwaarden in de Zuiderzee voor een nieuw 3-jarig tijdvak te verlengen op de thans geldende voorwaarden of op de door de Regeering gewijzigde voorwaarden, tenzij die wijzigirigen van zoodanigen aard zijn, dat het gewenscht is ze nader in den Raad te bespreken. Na een langdurige be- spreking werd hiertoe zonder hoofdelijke stemming besloten. B. en W. werden gemachtigd ten behoeve van den dienst 1927 naar gelang van be- hoefte, kasgeld op te nemen tot een maximum van 10.000, tegen eai rente van ten hoog- ste 5% pet en geheel af te lossen voor of op 31 December 1927. Verder werd besloten met de Bank van Nederlandsche Gemeenten een rekening-cou- rant overeenkomst aan te gaan. Het maxi mum van het debet-saldo wordt bepaald op 15000.—-. Op advies van den Directeur van den Keu- ringsdienst van waren in het gebied Alkmaar stellen B. en W. voor de warenkeuringsveror- dening aan te vullen met een nieuw artikel, luidende: Het is verboden melk te verkocpen met een vetgehalte lager dan 2.75 pet. Hier- door wordt voorkomen, dat de vet-arme melk bij voorkeur voor consumptie-melk wordt be stemd. Hiertoe werd zonder hoofdelijke stem ming besloten. Met vcorstel van B. en W. tot verkoop aan het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van een stukje grond voor het bouwen van een hoog- spanningsgebouwtje, werd met 8 tegen 1 stem verworpen. Voor stemde de heer Bosker. Met 6 tegen 3 stemroen werd besloten tot aankoop van een stukje grond aan den Gast- huisweg te Den Oever, dat door Notaris Obreen was afgemijnd. Tot leden der Commissie van toezicht op het lager onderwijs werden benoemd de beide aftredende leden, de heer M. Minnes en Me- vrouw Kolff-van Heurn. Tot leden der stembureaux voor de verkie- zing van de provinciate staten en den ge meenteraad werden benoemd in district 1 de heeren D. Oden en P. Kaan en tot plaatsver vangende leden de heeren W. F. Lub en N Engel. De burgemeester is ambtshalve voor zitter. In district II tot voorzitter de heer D. Minnes, tot leden de heeren J. Kooij Cz en M. Kooij Pz. en tot plaatsvervangende le den de heeren D. Koorn en D. Blauboer. In district III tot Voorzitter de heer J. Bos ker, tot leden de heeren W. Hermans Jz. en M. Bakker Sz. en tot plaatsvervangende le den de heeren J. Lont Cz. en L. Spaander. Tot leden van het hoofdstembureau voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad werden benoemd de heeren J. Bosker, D. Minnes. D. Oden en P. Kaan. tot plaatsver vangende leden de heeren W. F. Lub, N. En gel en C. F. van Duin. UIT HEERHUGOWAARD. E>e Raad dezer gemeente vergaderde Woensdag 16 Febr. 's nam. 2 uur. Voorzitter cn secretaris burgemeester van Slooten. Deze opende de vergadering met een woord van welkom. het betreurende, dat de heer Mienes door ongesteldheid wederom verhinderd was. Spr. hoopte hem in de volgen - de zitting weer hersteld te mogen begroeten. Van den heer Poland was bericht van ver- hindering ingekomen wegens ongesteldheid. Ingekomen was een verzoek tot het aan- brengen van straatverlichting aan den Rus- tenburgerweg. De Commissie van Bijstand adviseerde hierop gunstig. De kosten voor het plaatsen van lantaarns werden geraamd op J 284.95. Door B. en W. was het adres nog niet behandeld. Door den heer Tromp werd gezegd, dat het gunstig advies der Commissie van Bijstand een gevolg was van de houding van den Raad ten aanzien van tot nog toe ingediende verzoefken. De Commissie adviseerde voor het eerste gedeelte de lantaarns aan te brengen om de 4 paten, vervolgens om de 5 en het overige, bijna niet bewoonde deel om de 6 pa ten. De heer Kostelijk gevoelde er meer voor verlichting aan te brengen, waar het bestuur dit gewenscht acht. Spr. was niet tegen inwil- liging, doch meende te moeten wijzen op de hooge noodzakelijkheid van verlichting van den dijk, inzonderheid bij het thans drukke auto-verkeer. Door den heer Krom werd opgemerkt, dat algemeene straatverlichting wel niet uit zal blijven; wat het traject betreft, door den heer Kostelijk genoemd, dat is nog niet bij ons electrisch net aangesloten. Waarop de heer Kostelijk nog wees op de Broekerbrug. (Die kan ook van de andere zijde worden verlicht, werd er opgemerkt). De voorzitter verklaarde zich niet bijzon- der voor geheele inwilliging van het ingeko men verzoek; voorbij den kjoltenweg toch passeert er beslist 's avonds zeer weinig langs den Rustenburgerweg, terwijl de jaar- lijksche onkosten toch nog ongeveer f 80 zullen bedragen Ook spr. achtte straatver lichting aan den dijk wel moeilijk, doch nood- zakelijk kwam het h'em toch wel voor; dezer dagen nog heeft de chauffeur der Langendij- kef bus een viertal passagiers moeten vragen als wegwijzers de bus vooraf te willen gaan Na eenig debat werd het verzoek met alge meene stemmen ingewilligd. Ingekomen was een verzoek van eenige ouders om verlaging van schoolgeld. Waar dit geschied't volgens verordening, zal de Raad moeten beslissen of in sommige geval- len in dezen consideratie diende te worden toegepast. De heer Kostelijk vond dit een gevaarlijk pad en zou aan maar never de verordening willen wijzigcn. Na eenige bespreking werd dit adres in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Met betrekking tot de school- geldheffing merkte de heer van Langen op, dat die aanslagen liefst maar is open couvert door de kiizderen werden meegebracht, wat spr zeer ongewensdht adhtte. De voorzitter antwoordde, dat dit natuur- lijik ook niet in de bedoeling lag. Na eenige bespreking werd besloten deze aanslagen rechtstreeks van den gemeente-ontvanger aan de ouders te doen toekomen. Naar aanleiding eener opmerking van den heer Kostelijk of het niet gewenscht geacht Icon warden van schoolgeld-betaling vrij te stellen de ouders, die niet zijn aangeslagen in de R. I.-belastjng, deed de voorzitter duide- lij'k ui-tkomen, dat ook dan weer vele onbillijk- heden naar voren zouden komw en ongetwij- feld ook veel klachten. Naar spr.'s oordeel zou de beste oplossing zijn, het inkomen, waarbij in de le klasse werd aangeslagen, iets hooger te stellen; hierdoor zouden dan zeker een aantal werkmenschen vrij gesteld worden. Em dankhctuiging der muziekvereeniging „H. U. G. O." voor verleeride subsidie werd voor kennisgeving aangenomen. Hierna werd door den voorzitter mededee- liag gedaan van een circulaire eener vereeni- girg, dezer dagen in het leven geroepen met het doel te protesteeren tegen annexatie der Gem. Electrische bedrijven door het Prov Electrisch bedrijf. Waar dit een tamelijk lij- vige circulaire is, deelde de voorzitter den hoofdinhoud mee; het lidinaatschap kost 15 per jaar,«terwijl bij toetreding 10 moet worden gestort en vrijwillige bijdragen gaai- ne in ontvangst zullen worden gen omen. B. en W hebben deze zaak ernstig bespreken en achtten het wel gewenscht voor de gemeente om toe te treden. De heer Kostelijk- achtte een oplossing der gem bedrijven w-.i gewenscht, indien dit ook geschiedde door de groote steden, waarop door den heer Krom werd opgemerkt, dat die zich wel onzijdig zulle^ trachten te houden. Spr. achtte het voor onze gemeente niet ge wenscht, dat het over zou moeten gaan op het P.E.N Ook de voorzitter en de heer Blom achtten annexatie voor enze gemeente niet gewenscht Het resuliaat der bespreking was, dat met algemeene stemmen werd besloten tot ge- noemde veieeniging toe te treden. De begrooting 1927 was nogmaals van Ged Staten teruggekomen. De voorzitter lichtte de oomerkingen nader toe, waarna besloten werd de gewenschte wijzigingen aan te brengen. Met betrckkirg tot de werkeloosheid deelde de voorzitter mee reeds enkele arbeiders bij zich te hebben gehad om werk. Spr. heeft toen een bespreking gehad met het polderbe- stuur en vrotg nu of de vergadering het goed kon keuren, dat werkeloozen bij den polder te werk worden gesteld, terwijl daa de gemeente het halve loon uitkeert. Algemeen goedgevon- den. Door B. en W. werd geadviseerd op bet adres van de heeren C. de Jong en N. C. Stam, slagers, om verlaging van het keur loon voor randeren, kalveren en varkens, in de vorige vergadering in handen van B. en W. gesteld, afwijzend te bescbikken. Dit ad vies was vergezeld van 'n schriftelijke toelich- ting en de Raad besloot zonder eenige discus- sie het verzoek van de hand te wijzen. In de vorige raadszitting was mede ee" adres van den heer C. van Langen voor ver- hoogirig van kinderaftrek in handen van B en W. gesteld voor onderzoek en prae-advies Bij het nagaan van het bevolkingsregister is gebleken, zoo deelden B. en W. mede, dat van de 1331 aangeslagenen in de gem. ink. belas- ting, 241 personen voor kinderaftrek in aan- merlcing komen, met een aantal van totaal 629 kinderen. Een verhooging der kinderaf trek van /50 tot 100 zou het totaal beiast baar inkomen verminderen met 31450, wat bij heffing van b.v. 1 pet. een derving van belasting zou veroorzaken van 314.50. Uit verdere berekeningen bleek, dat voor de ove rige belastingbetaters het bedrag met ruim 11 pet., alzoo ongeveer 1/9 verhoogd zou moeten worden. B. en W. achtten dit niet onoverkomelijk en stelden daarom voor, de kinderaftrek in toepassing komend met het 3e kind en beneden 14-jarigen lee-ftijd te stellen op 100 per kind. Nadat nog het een en ander ter toefichting was gegeven, werd dit voorstel zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Hierna werden nog eenige wijziginge'ft aangebracht ten gevolge van verhoogde uit- gaven tot een totaal bedrag van /2760, waarmee dus de post voor onvoorzien moest worden verminderd. Hiertoe werd zonder eenige discussie besloten. Zeer breedvoerig werden door den •voor zitter toegelicht een tweetal aanvragen voor opname in het Huis voor ouden van dagen. Deze toelichting werd noodig geacht, omdat het een paar zeer bijzondere gevallen betreft. Bij eventueele inwilliging door den Raad za' moeten worden afgeweken van de vastgestel- de bepalingen. Hoewel men algemeen het cor- recte van die bepalingen erkend, was de Raad van oordeel, dat hier moest worden toe- gepast „Nood breekt wet", weshalve met al gemeene stemmen tot toelating werd besloten Met betrekking tot uitkeering van bedra gen door de gemeente voor het bijz. onder wijs naar art. 101, deelde de voorzitter mee dat het openbaar onderwijs per leerling heeft gekost 15.09, zoodat de uit te keeren bedragen als volgt zijn: voor de Chr. Nat. school 425.54, voor de school van den H. Dyonisius 2462.67, voor die der H. Familie 1364.14 en voor die van het H. Hart 2486.83. De voorzitter vroeg machtiging die bedragen te doen uitkeeren, welke machti ging werd verleend. Nog werd door den voorzitter medegedeeld, dat bij het plaatsen der stroommeters niet voldoende acht was geslagen op de moeilijk- heid voor de maandelij'ksche controle. Sommi ge meters zijn haast niet te bereiken en dus moeilijk te controleeren. In overleg met de Commissie van Bijstand stelden B. en W voor deze meters te verplaatsen, ditmaal op kosten van het bedrijf. Zonder hoofdelijke stemming werd dit voorstel aangenomen, waarna de vergadering werd gesloten. De tweede inventarisatie van de tulnbouwe- vereeniging Nieuw Leven, gehouden op 15 Februari, wees nog aan een voorraad van: 648000 K G. Roode kool, 475000 K G. Gele kool, 890000 K G. Deensche witte kool, 47500 K.G. Uien, 6300 K.G. Peen. UIT GROOT-SCHERMER. De Raad vergaderde Donderdagmorgen te® 10 ure voltallig De ingekomen stukken werden voor kennis geving aangeaomen. In verband met een ingekomen missive van Ged. Staten inzake het afsluiten van wegen in de gemeente voor het zware autoverkeer, aargezien Ged. Staten de wegen in Scheri mereiland voor dat zware autoverkeer willen sluiten, werd besloten Ged. Staten te berich- tec, dat de Raad bereid is in die richting med te werken. Met 5 tegen 2 stemmen werd besloten eet subsidie voor hethouden van een wegwed* strijd niet toe te kennen. In lespreking kwam hierop een requesi van den heer P. Aaij, die verzocht om hern van het laatste huurjaar van een gemeente land te ontslaan. Reeds eerder had hij ver zocht 100 minder te moeten betako. B. en W. waren van oordeel geweest, dat op tijd de huur moest biunenkomen en had- den den ontvanger opdracht gegeven te zor- gen dat dit geschiedde. Wanneer daaraan was voldaan, dan waj-en B. en W. bereid: het land opnieuw voor hem te verhurcn. Het ge-id zal hem dan gerestitueerd worden. Gis- teravond had adresant echter verzocht het zelf te mogen verhuren. Beide requesten had- den nu geen zin meer. Aangenomen kon worden, dat adressant aan zijn vernlichling had voldaan. Op een vraag van mevr. Slooten- S m i t decide de voorzitter mede, dat voor den riieuwoi huurder dezelfde bepalin gen gelden als voor Aaij. De heer Heijnes betoogde nog uitvoerig, dat het land verwaarloosd was. De voorzitter zegde toe, dat de be langen van de gemeente in het oog zouden worden gehouden, waama de adressen van den heer Aaij voor kennisgeving werden aan genomen. Aan de orde was hierop de goedkeuring van het reglement van orde voor de vergade- ringeu van B. en W. Na voorlezing werd het concept conform vastgesteld. De voorgestelde comptabiliteitsvoorstellen werden eveneens conform vastgesteld. De voorzitter stele hierop voor de menioriepost voor werkverschaffing op de be- grooting van 1927 in principe te stellen op De heer H e ij n e s vond het* bedrag wat klein. De voorzitter zeide, dat zoodra het noodig zou blijken, voorstellen om gelden beschikbaar te stellen den raad zouden berei ken. Spr. had een onderzoek in Alkmaar inge- steld naar verkeersregels, in verband met de wenschen van den heer Slooten. De kosten hadden f 120 per stuk bedragen. De spiegels voldoen de politie, al kunnen ze niet aan aile verkeer voldoen. B. en W. hadden adhaesie betuigd met het verzoek van Beemster aan den minister om de lagere landbouwschool te Beemster te vestigen. Thans staat echter reeds wast, dat de school in Purmerend komt. De voorzitter deelde mede, dat bij den brand te Driehuizen voor het eerst van de waterleiding gebruik was gemaakt. De waterleiding had uitnemend voldaan. De_ stemming Voor de raadsverkiezing was op 25 Mei a.s vastgesteld. Het college had voorloopige goedkeuring gehecht aan de huuroverdracht van het dijkje en het voctbalveld aan K. Plooier. B. en W. waren voorts van plan een nieuwe straaipijp en twee lengten slang aan te schaffen.^ De heer Slooten had liever gezien, dat ock anderen in de gelegenheid waren gesteld het stukje land van het voetbalveld te huren. De heer K u ij n had gezien, dat op het voetbalveld in strijd met de verhuurbepalin- gen parden hadden gelopen en was van oor deel, dat er ook wel andere gegadigden wa ren geweest, wanneer dit werd toegestaan. De voorzitter zeide, dat dit een over trading van de contractbepalingen was, waar op geTet zou. worden. Hierna deed de voorzitter mededee- ling van de voorloopige cijfers van het elec triciteitsbedrijf over 1926. Het veriies had J 1550 77 bedragen en viel spreker zeer mee, aangczien hij dit voorloopig geschat had op i 2200. Het veriies van het aieuwe net in de Schermer bedroeg j 2009.7014. De winst in Graot-Schermer was 371.02 J4 en die te Driehuizen 87.91. Op de begrooting van 1926 was een voorloopig veriies van 1000 uitgetrokken. Vocgens een schrijven van Ged. Staten mag de Raad een deel van het veriies over de eerste jaren reserveersn. Hoeveel da* bedrag is zal nog moeten worden uitgerekend, omdat het verschil verband houd-t tusschen een annui'teitsleening en een gewone leening. Volgens spreker is het veriies vatbaar voor vermindering en behceft dit het volgend jaar niet hooger te zijn dan 1000, zoodat binnea enkele jaren het electrisch bedrijf wel veilig zal staan. Mevr. Slooten-Sniit had verwacht, dat de winst van Groot-Schermer grooter zou zijn geweest, De voorzitter oordeelde, dat de cijfers leeren dat de Raad voorzichtig moet zijn met het verlagen van het tarief. Mevi. Slooten-Smit meende, dat in ieder geval een onbillijkheid moest worden weggenomen voor mensehen die 80 K.W.U. moeten garandeeren en rnaar 40 K.W.U. ge- bruiken Wethouder P o s c h was eveneens van mee- ning, dat voor een zekere categorie het tarief herzien moest worden. Devoorzitter had daarom dan ook het voorstel onder punt 12 op de agenda ge- plaatst. Wethouder Posch betreurde het, dat het Provinciaal Bedrijf den inkoopprijs van den stroom yerdubbeld had, niettegenstaande de kolen weer in prijs waren gedhald. Hierop werd het verslag van de schoolvoe- ding over 1926 vastgesteld. Het betreft hier een uitgave voor het dagelijks verstrekken van een 'glas warme melk aan de lee rl in gen uit ckii minder gegocden stand, die in het midcHpuur niet naar huis kunnen. (Wordt vervolgd). UIT AKERSLOOT. Het bouwen van een woonhuis annex kap- berg en schuur voor rekening van den heer M. Kruijenaar alhier, op een terrein aan de Hooge Geest, is bij gehouden aanbesteding felt/tyre

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8