Alkmaarsohe Gourant Wie is Edmund Gray 6 Radio-hoekje FElilLLKTON. Maaiidag 21 Februari. No. 43. 1927 Merd Rsgen sn Twintigsfe iaargang. D IE NSTP LICHT. BEKENDMAKING VAN UITSPRAREN IN ZAKE VRIjSTELLING. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat omtrent de aanvrage om VRIJSTELLING van den DIE NSTP L ICHT wegens BROEDER- DIENST fcetreffende den hieronder genoem- den persoon, de u-tspraak is gescbied, achter zijn naam vermeld: J. NIEUWENKAMP, Editing 1927, voor goed vrijgesteld. Tegen deze aits prank lean binnen TIEN dagen na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door: den ingeschrevene, wien de uitspraak vertcgen- geldt, of door diens wettigen woordiger; b door elk der overige voor deze gemeento voor dezelfde lidding ingeschreven per- sonen of door diens wettigen vertegen- woordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Ko- ttingin te richten, moet met redenen zijn om- kleed en worden ingediend bij den Burge meester, ter Secretarie dezer Gemeent. afdee- ling Militaire Zaken, die voor de doorzen- ding zorgt. Alkmaar, 19 Februari 1927. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politic, Lan- Iestraat en aldaar te bevragen op alle werx- agen tusschen 11 en 1 uur, de navo.gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op. |>5 16, 17 en 18* Februari 1927, witte bo-ord, liondenhalsband met penning, moer van eer, wagen, ledige portemonnaie, 1 org net in etui, bsroche, zakdoekje met geld. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 15, 16, 17, IS Fdbruari 1927, gele trekbond, J. de Groo., Zeglis 179; verm. zilv. broche, M Bol Var- nebroek 40; hondenpenning 691 K. I., G. de Koning, 2c Kabelstraat 16; grijze poes j. Hazes, God. Baansloot 13; gouden kothng, J Wed, Egmondermeer 398 (Egmond-Bm- nen); zakdoek, J. Min. Forestusstraat 43; klein bruin hondje, T. Bos, Langestraat 64; alpaccabeursje, P. A. Wallaart, Nieuw- poortslaan 84; bdastingmerk '27. J. Verhoe- ven, Schermerweg 2; zwarte rozenkrans, w Booi, Krelagestraat 39a; hcercnnjAviel, Sta tion; zaklantaarn, H. de Groot, Baanstraat 22; paar kinderhandschoenen, G. Nijssen, Julianastraat 29; wit hondje met br. vlekken, G. Taljeur, Zaadmarkt 73a; rijwielbelast.ng- merk, Mevr. v. Duren Men tingh, M etuis- gracht 10; vulpotlood, H. Louw, Overche- straat 70; jcngenscape, G. v. Vechten, Breedstraat 21; mesje, F. Luijting, Koren laan 2; belastingmerk, J. Tromp, Stpdszie kenhuis; belastingmerk, G. van Tiel, Hor- lein 37; zakmes, Betsy Al, Konmgsweg 45; ilauwe kindermuts, Willy de Nijs, St. Anna- straat 6; paar nappia handschoenen, K. v Thijn, Snaarmanslaan 64. Wanneer men weder in het bezit is van net verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van po litic. sextet en r. ae feyer, oarrton. 3.15 Lezing. The Bible in Spain. 3.20 Lezing: Elementa ry Music. 4.05 Orkestconcert. 5.20 Lezing: Books to read. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dans muziek. 6.50 Weerbericht, nieuws. 7 05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: Castles and Ca verns in Spain. 7.35 Schumann's Poet's love. D. Smith, bariton. 7.45 Lezing: The outlook for the future. 8.05 Muziek van Howard Carr. Symphonie-orkest. 9.05 F. Oldham en A. Vane, de fluisterende sopranen. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.35 Speech van Mr. D. Cotes, Preedy. 9.40 Speech van Mr. Baldwin. 10.10 Lezing: Beethoven (VI). 10.30 Popu- laire klassieke muziek. Orkest. 11.0512.20 Dansmuziek van Kettner's restaurant. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 10.50 11.20 Nieuwsberichten en muziek. 12 50 2.10 Concert. Orkest Locatelli en Mile. De lamare, zang. 5.05—5.55. Trio-concert (pia no, viool, cello). 9.0510.50 „Le soldat de chocolat", muziek van Strauss. Orkest en koor. v Langenberg, 469 M. 10.2011.20 Orkest concert. 12.50—1.50 Orkestconcert. 4.20— 5.15 Orkestconcert. 7.209.40 „Der Bettel- student", operette in 3 acten van Millocker. Konigswusterhaiisen, 1300 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 1.50—7.05 Lezingen en les sen 7 20 ,Der Zarewitsch", operette in 3 acten van' Lehar. lei acte: St. Petersburg (Czarenpaleis), 2e acte: Kroonpr.ns-pakts. 3e acte: Napels. Speelt in 1900. Hamburg, 394.7 M. 11.501.20 Orkest concert. 1.25—2.05 Kamermuziek. 3.35 Or kestconcert. Werktn van Jensen. V2(> „.10 Vroolijk concert. 7.2011.10 Operette- concert. Daarnia concert in Cafe Continents Brussel, 509 M. en Antwerpen, 266 M 5 206.20 Dansmuziek. 8.20 De Radiocou- rant. 8.50—10.50 OrkestconcerL Dinsdag, 22 Februari. Hilversum, 1050 M. 12.— Politiebenchten 34.Knipcursus. 5.6.30 Concert door het H. D. O.-orkcst Julius Hijman, piano 6306.45 Landbouwkwartiartje, verzorga door het Kon. Nederkmdsche Landb. comite Spreker: Ir. W. de Jong, Rijksveeteeltconsu- lent te Arnhcm, over: De Nederlandsche rundveeteelt. 6.45—7 45 Vervolgles en con- versatieles Engelsch. 7.45 Politieberiditen 10.30 Persberichten. 8.10 R. K. Radio-Om- roep. Mej. Frouwe Boomgaard, zang en piano. Mej. L. Wijngaarden, le violiste van het concertgebouAV. De heer PBurbach, te nor. la. Le Bavelot, Couperin. De Coucou Daquin. b. Nocturne, Chopin. 1. Etudes. Chopin. 2. Rede door den heer H. de Man over: De renaissance, die het bewust indivi- dualisme bracht, is in wezen heidensch 3a Adagio, Bach. b. Preludium, Pugnam-Kreis- ler. c. Balletmuziek, van Rosamtinde, Schu bert-Kreisler (viool en piano). 4a. Apres un reve, Faure. b. Chant Hindu, Bemberg (viool, tenor en piano). 5. Sonate G-moll Grieg (viool en piano). 6a. Der Lenz, Hi: dach. b. Der Spielmann, Hildach (viool piano en tenor). 7a. Nocturne, Boulanger b. Hejre Kati, Hubay (viool en piano). Daventry, 1600 M. 11.20 Concert. Daven- try-kwartet en solisten (contra-alt, tenor, hu-< mcrist). 1.20—2.20 Concert. St. James strijk- FrovinciaaS nieuws UIT OTERLEEK. De raad vergaderde Vrijdagmorgen ten 10' ure voltallig. De Voorzitter sprak in zijn ope- ningswoord een woord van gelukwensch tot de ieden in deze eerste zitting van het nieuwe jaar. Hij uitte den wenseh dat 1927 voor de gemeente er voor de raadsleden en hun hais genooten in *t bijzonder een voorepoedig jaar zou zijn. 'Daarna deed hij mededeeling van de ingekomen goedkeuring op de rekening dienst 1925. Voorts deed hij mededeeling van een m gekomen procesverbaal van kasopname bij den gemeenteontvanger. In kas was overeen- komstig de boeken 3481.31 K>. Bij den administrateur van bet G. t. B was in kas eveneens overeenkomstig de boe ken f 513.34. Van den minister van onderwijs was 1 richt ontvangen dat aan de gemeente over 1925 396.56 te weinig was uitbetaald. Het geld was inmiddels ontvangen. Be richt was ontvangen dat de rijksvergoe- ding voor onderwijs over 1927 voor deze ge meente 9740 zal bedrage-n. Van den gemeente-opzichter was mgeko- men een verslag over de werkzaamheden van het afgdoopen jaar. De correspondent voor arbeidsbcmid-deling had eveneens een jaarversiag over 1926 in gediend. Dit verslag leverde niets bijzonders In het verslag over 1926 van de com- werd op. missie tot wering van schoolverzuim geconstateerd dat de leerplichtwet voor deze gemeente gunstig heeft gewerkt. Van Gedeputeerde Staten was bencht gekomen dat 31 Mei 1927 vol-gens kon. be slui-t de overgangsbepalingcn van de vleeseh- keuri-ngswet in working treden. Verzocht werd de belanghebbenden er op te wijzen da dien datum bun inrichtingen aan de eischen moeten vold-oen. Het Tigt in de bedoeling van den minister om geen bezwaren te maken als maatregelen zijn genomen voor het stichten van een slachtbuis of wanneer kan worden aangeno- men dat binnen redelijken tijd aan de wette- lijke eischen zal worden voldaan. Deze stukken werden voor kenmisgevmg aangenomen. Van mej de Boer was wegens haar tie- noeming te Alkmaar bet verzoek om eervoi ontslag als -onderwijzeres ingekomen. B en W. stelden voor dit ontsiag eervoi met ingang van 1 April te verleenen De heer de B o er vroeg of bet met betei was om het ontslag met 1 Mei te doen m- gaan in verba-nd met het ovei'gaan van de klassen j* De heer W i 11 e v e e n ondersteunde dit denkbeeld. De Voorzitter was van oordleel oat -de instructies n-iet toelieten het ontslag later dan 2 maanden na de aanvrage te verleenen waarop het voorstel van B. en W. werd aan- genomen. - t. i Ten aanzien van het Me'kbesluit was het verzoek ingekomen om de bestaande keu- ringsverordening aan te vullen waarbij het ver-boden wordt melk te verkoopen met een Oeauloriseerde vertaling naar het Engelsch van Walter Besant, door Mej. E. Hoogewerf. 41) „Dat zal ik u vertellen. Al die vervalschin- gen dragen den naam van Edmund Gray, 22 South Square, Gray's Inn, zooals ik reeds zei. Toen het geval ontdekt was, ging Austin zich ineens heel verdienstelijk maken met de- tective-werk en zoo. O, niemand had het zoo druk als hijEn hij vond dan ook uit, dat Edmund Gray een oude heer was, ja, dat is toch al heel iets! En vanochtend weer ver- klaarde hij zoo opgewekt, dat de zaak binnen een paar dagen wel in orde zou zijn, dat je hart er van open ging! Of ik hem niet door- zie! Ik ben vijf-en-zeventig jaar oud, moet u niet vergeten. En wat voor streek zal hij nu weer uithalen, als u niet bijtijds ingrijpt! Eerst zullen we zeker te hooren krijgen, dat mr. Edmund Gray buitenlands is gegaan, of iets dergelijks, in ied-er geval verdwenen. Is hij dan eenmaal goed uit den weg, dan zul len we tot de ontdekking komen, dat hij het geheel deed, hij en geen ander! En, als er dan geen geld meerje maken valt, zullen ze alle- maal terugkomen, van den boetvaardigen F-dmund Gray. o. dat i.s vast!" vetgenane iager mn z yd y0 vcigenaur Verzocht werd om aan de Kroon toestem- ming te verzoeken tot het stel'len van dien eiach omdat het melkbesiu'it ten dien aanzien geen bepaling bevat. De Voorzitter stelde namens de traeerderheid van het college voor aldus te beslujten. Wethouder S p a a n zeide dat hij in het college de minderheid uitmaakte. In de prak- tijik kon -dit z. i. nog a-1 eens tot moeilijkheden aanleiding geven. Spreker levert zijn melk aan Neerlanria, gemiddeld leveren zijn koeien meer dan 2.75 vetgehalte. Het is echter mogelijik dat een enkele koe dit cijfer niet haalt. Spreker verschaft zijn arbeiders L. melk per dag dit is in het loon begre- pen en meerderen met spreker zouden door de bepaling in moeilijkheden kunnen komen zoncfer dat er sprake is van knoeien. De Voorzitter zeide dat de grens van 2.75 volgens den directeur van Neerlan- dia absoluut geen bezwaren kan opleveren. De heer S p a a n meende dat het in d'en sl-echten tijd wel het geval kon zijn al gaf hij toe dat een versta-ndig veehouder koeien die niet aan dien eisch voldoen zoo spoedig mo- gelijk weg doen. De heer de Boer was van meening dat degenen die melk winnen voor de consumptie voorziening maar geen koeien moeten koopen die aan dezen eisch niet kunnen voldoen. Wethouder D e k k e r oordeelde ook dat men niet in de hand mocht werken dat fie m-enschen voor een laag prijsje dat soort koeien zoeken. De heer de Boer was het bekend dat er mensdien zijn die hun melk leveren aan fabrieken waar niet gekocht wordt op vetge halte, juist de koeien zoeken met veel melk- gift maar met een laag vetgehalte. De heer S-paan oordeelde dat men nog lang zoo ver niet is dat elk koe melk geeft met een vetgehalte van 2.75 De heer D e k k e r bleef van oordeel dat belet moet worden dat consumptiemelkers kceien met een laag vetgehalte zoeken. De heer Spaan verwees naa-r het ver slag van het Friesche Stamboek Het vetge halte viel hem nog lang niet mee. De heer Witteveen merkte op dat in dit verslag het vetgehalte toch ver boven 2.75 staat. Wethouder D e k k e r zette nog breedvoe- rig ui-teen dat de bepaling geen bezwaar kon opleveren. "Ten slotte werd z. h. s. besloten de bepa ling in de verordening op te nemen. Daarna werden B. en W. gemachtigd tot het doen van de noodige af- en overschrijvin- gen. Voor het nazien van de rekening van het Burger,lij-k armbestuur werd hierop de vergadering een poos geschorst. Na heropening zeide de heer Witteveen dat hij tegen de rekening als zoodanig geen bezwaar had. Steeds bevatte die rekening echter nog uitkeeringen- voor een gezin waar- tegen reeds eerder bezwaren waren gemaakt, toegezegd was, dat die uitgave er voor het laatst op voorkwamen en thans is dit weer het geval. Spreker oordeelde dat er toch eens paal en perk gesteld moest worden Hoe meer er in dit gezin wordt ingesleept hoe meer daar versions twordt zoodat de uitkee- ring geen practisch nut heeft. De Voorzitter oordeelde dat dit slechts een opmerking was. Z. i. moest het B. A. in het dcen van uitkeeringen vrij blij- ven. De heer Witteveen merkte op dat het B. A. als het tekort komt bij de Raad aan- k!'ont om geld. Wanneer dit noodig is, dan is spreker de eerste, die er voor zal zijn, om het geld te verschalfen. Hier is dit niet het geval. Het be- treft een volkomen gezond gezin, waarvan de man nooit een dag uitregent, terwijl hij bo- vendien een loon verdient, hooger dan de doorsnee-arbeider Her heeft. Het te kort van dit geziiig mag door de gemeente wat gedekt worden. Rome moet dan ook maar eens uit den hoek komen. Ze weten wel de kinderen van de school af te halen, om die elders neer te plantenze moeten dan ook maar eens met de rijksdaalders uit den hoek komen. De heer D e Koning: Weet U, dat de -kerk niet bij, droeg? De heer Witteveen: Bewijs nu het tegendeel. De heer DeKoning U beweert, ik kan er niet over oordeelen, ik weet het niet. De heer Witteveen: Toen de kinderen van de school af moesten van hooger hand, was hun Weeding van dien aard, dat ze niet behoorlijk langs de straat konden loopen, aan de kinderen werden truien verstrekt. Algemeen werd beweerd, dat die kwamen van de kerk. Spreker vond echter termen in de rekening van het burgerlijk armbestuur. Aanvankelijk had spreker gedacht, dat Rome weer een keertje royaal was, maar dat bleek toch weer niet het geval. De heer DeKoning: Dacht U, dat dit van Rome uitging? Wanneer U nu zei: Van het kerkelijk armbestuur. Maar wat nu van Athelstan Arundel? "ik ben een oude man, sir Samuel, en als ik 'maar niet te veel spreek! Nu dan, ik ga meestal 's avonds naar een gelegenheid in Holborn, de „Salutation Inn", heet ze, waar het gezelschap uitstekend en de drank goed is. Daar heb ik hem een week geleden gezien. Hij werd meegehracht door een van den kring. Ik kende hern dadelijk, en hij deed cok geen moeite, om zich tte verbergen. Hi] gebruikte zijn eigen naam. Maar hij zag mij niet, want ik hield dan ook mijn gezicht ach- ter mijn krant verborgen. Hij is acht jaar lang in Camberwell geweest. Ik geloof, al den tijd, dat hij weg was." „In Camberwell? Waarom in Camber- well?" „In slecht gezelschap, naar ik zoo vermeen- de op te maken uit het een en ander, dat ik hcorde." „Maar dat meen je toch met, Checkley. Is het werkelijk waar?" „Het is volkomen waar, sir Samuel. Ik heb hem gezien. Hij was vorstelijk gekleed, droeg een zwart-fluweelen jas, een rooden das en wit vest. En hij stapte daar binnen, net, als we dit van hem gewoon waren, met zijn neus in den wind, en om zich heenkijkend, of hij eigenlijk zijn omgeving te min achtte „Mijn hemel!" riep sir Samuel. „Wat zal Hilda, ik bedoel lady Dering, zeggen, als ze dit hoort?" „En er valt nog wat te hooren! Niet veel meer, maar wat juist den doorslag geeft aan ut tier o p a a n veronaersteidc/ Hat de truien begrepen waren in een gewone klee- dinggave. Die kinderen krijgen n.l. eenmaal in het jaar nieuwe boven- en onderkleeren van het Burgerlijk Armbestuur. Het was spr. bekend, dat ook het kerkelijk armbestuur de kinderen van kleeren had voorzien. Van hetgeen de heer Witteveen betoogde, was veel waar. Men heeft echter de feiten onder de oogen te zien en spr. heeft dan veel respect voor het B. A., dat het nog zoo han- delt. Ook hij had gezegdi: „houdt maar opj" Maar per slot van rekening zit het B. A. voor de zaak en wanneer zij nu eenmaal in het jaar aan de kinderen nieuwe Weeding geven, dan is dit geen buitensporige weelde, al is spr. het er mede eens, dat het niet baat, hoe- veel men er in brengt. Alle leed kan men daar niet keeren, maar dat het B. A. nog wat leed verzacht en dus beter denkt dan bij zelf, juicht hij toe. De heer De Boer: Het zal wel noodig zijn. Maar waar moeten wij belanden, als wij gezinnen van vaste arbeiders met een be hoorlijk ink omen gaan steunen? De heer Witteveen Wie alles ver- sloert, wordt gesteund, en de krachtigen, die zich inspannen, om van niets iets te maken, komt niet in aanmerking. Spr. oordeelde, dat men zoo het kwaad steunt en daar bedankt hij voor. Wethouder Dekker beschouwde de vrouw als ontoerekenbaar. De heer Witteveen: ,,'t Is een gehaaid De heer Akkerman dacht, dat het een stumperd was. De Voorzitter oordeelde, dat B. en W nu wel wisten, hoe de Raad over het geval dacht. De heer Witteveen wilde de 60, die het kost, in het vervolg afvoeren. De heer D e Boer zeide nog, dat het hier geen critiek gold op het B. A., doch dat het slechts een advie^ was. De heer Dekker was van oordeel, dat als men aan dezen post wilde komen, er nog wel meer onbillijkheden in de rekening voor- komen. Spr. gaf toe, dat men hier te doen had met een bodemloozen put, maar toch was het z. i. noodig, dat daar op bepaalde tijden gesteund werd. Armenvoogden vatten hun taak zeer serieus op en de Raad moest zich niet mengen in de leiding. Algemeen was men het er over eens, dat de practijk wel eens andere eischen stelt dan de theorie. De heer Witteveen verklaarde nog, dat hij siechts een welwillende critiek had be- oogd. Hij wenschte geen-zins door een uit spraak van den raad het B. A. voor te schrij- ven, hoe het moet handelen. De rekening werd hierop goedgekeurd. Ontvangsten f 2796.32; uitg. f 2279.39J4; batig sHdo f 516.92TS. Bij de rondvraag vroeg de heer Witteveen, of het den voorzitter bekend was, wie het schaap, dat afgekeurd was en vemietigd had moeten worden, ontvreemd had. Spr. wa~ van meening, dat men beter had gedaan, door dit schaap dadelijk in te graven en dit werk niet uit te stellen tot den volgenden dag. De Voorzitter was over deze zaak naar Alkmaar geweest, hij was overeenge- komen, wanneer er weer iets afgekeurd wordt, dat dit voortaan onder zijn toezicht zou worden vernietigd. Voor zoover hem bekend, was het vleesch niet verwerkt voor menschenvoedsel. De heer Witteveen gevoelde niet veel be wondering voor de regeling in de werk loozen voorziening. Het 30 ct. per uur voor getrouwde menschen, die maar 7 uur mogen werken, vond hij een te klein loontje. Wanneer men ze 8 a 9 uur laat werken, dan kunnen ze nog aan iets toekomen. Als men dit niet wil, moet men een hooger uur- loon geven. Schermerhorn geeft nog 40 cent, terwijl men in Ursem f 3 per dag of f 18 per week verdient. In verhouding met deze gemeente is het rijike Oterieek wel heel schriel. De Voorzitter wees er op, dat de ge meente geen eigendom heeft en dus steeds naar werk moet zoeken. Als men de men schen te lang laat werken, dan is het werk te gauw op. Ook moet er een prikkel blijven, opdat zij naar gewoon werk uitzien. De heer W i 11 e v e e n nam aan, dat het moeilijk was, productief werk te vinden. De sloot van Roowinkel tot Boeder verkeert in een zoodanigen toestand, dat het zeker pro ductief is, als men die laat opknappen. Nu is het een malaria broedplaats. De Voorzitter merkte op, dat de malariamug haar eieren alleen in helder water legt. De heer Akkerman oordeelde de sloot in ieder geval een stinksloot. De heer Spaan wees erop dat de sloot in eigendom is bij den polder. De heer Dekker bevestigde dit, een paar eigenaren hadden de sloot schoongemaakt het geheel." „Wat dan?" „U heeft mij gevolgd niet waar, in al wat ik zei van Edmund Gray, van Gray's Inn, no. 22, die acht jaren geleden genoemd werd, en dat het handschrift van toen en nu het- zelfde was?" ,.Ja." „Z6o, dat dezelfde hand, die toen den wis- sel vervalschte, nu de brieven heeft ver- valscht?" „Juist." „Ik heb toen gezegd, dat de jonge Arundel den wissel vervalschte. Ik zeg nu, dat hij de vervalscher is van de brieven en dat Austin met hem samen deed en zijn vertrouwde was. Wat denkt u daarvan Vanavond, na kantoortijd, viel het mij in, dat ik toch eens even moest gaan kijken, naar dat nummer 22 in Gray's Inn! Dus ging ik er eerst eens kij ken en bleef ik toen wat aan den overkant schilderen, mijn oogen zij nog goed gelukkig! En wie kwam daar, in zijn voile waardigheid, de straat ingewandeld? Mr. Athelstan Arundel! Hij belde aan, nummer 22, let wel, nummer 22, sir Samuel, het nummer van Edmund Gray,'en ging de trap op." „Goede Hemel!" riep sir Samuel. „Dit is verdacht!" „Ja, en nog ben ik er niet! Ik bleef, waar ik was, mij afvragend, of hij weer gauw beneden zou komen, en ik hem dan tegemoet zou treden en hem vragen zou. wat hij daar deed, bij Edmund Gray, toen ik rijkelijk be- *na 4e schonw, anderen hadden geen aanzeg- ging gekregen waardoor de sloot weer gauw volliep. Spreker was er voor de polder te verzoeken de belendenden aan te schrijven. De heer Spaan was van meening dat de medewerkers van het polderbestuur niet schitterend genoemd kon worden. Reeds ja ren had de gemeente zich bereid verklaard om de helft van het loon te betalen dat de polder in werkverschaffing liet verdienen. De polder was daarmee accoord gegaan, maar stelt reeds lang geen menschen te werk, Spreker oordeelde dat na de kwestie over de dorpstraat de polder de gemeente met een kluitje in het riet staart: De heer Dekker oordeelde dat men nu te ver is den tijd was om de belendenden te ver- plichten de modder op hun land te gooien, zoodat het meer een zaak was voor den vol genden herfst. Z.i. verdiende het overweging om den volgenden herfst over de sloot op- nieuw met het polderbestuur in relatie te tre den. De voorzitter wilde voor het volgend jaar met de gemaakte opmerkingen rekening houden. De heer Witteveen stelde voor om dfe werkeloozen 8 uur per dag te laten werken. De voorzitter zeide dat het werk in Maart toch reeds op is en dat het dan nog gauwer beeindigd moet worden. De heer B o n t e s meende op grond van dit argument het voorstel Witteveen niet te kunnen stemmen, aangezien ook geen der an dere leden dit deed, kon dit voorstel niet in stemming komen. Hierop stelde de heer Witteveen voor am het uurkxm van 30 ct. tot 35 ct. te verhoogen. Dit voorstel werd met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren Akker man, Bontes en Witteveen. Wethouder Spaan deed bierna mede na mens wethouder Dekker het voorstel om van gemeente wege het graf van den heer Grim te onderhouden. Om te voorkomen dat dit graf na 25 jaar door de gemeente kon worden opgeruimd aangezien er slechts voor 25 jaar recognitie betaald was. De pieteit oordeelde tegenover den man die 40 jaar het onderwijs in de gemeente zoo buitengewoon had ge- diend, dat zijn graf onzer schouder bleef. Dit voorstel werd met algemeenen stemmen aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd nog beslo ten het salaris, voor den administrateur van het burgerlijk armbestuur van 25 op 60 te brengen. De heer d e Boer zeide nog dat hij gaar- ne zou zien dat aan de nieuw te benoemen onderwijzeres niet het recht verleend werd om in Alkmaar te wonen. De voorzitter zeide dat na de ge- plaatste oproeping zich reeds 39 sollicitantea hadden aangemeld, het lag ook in de bedoe ling van B. en W. om de onderwijzeres in de gemeene te laten wonen. De heer Witteveen meende als piccolo nu de nestor van den Raad. Als man van weinig woorden maar van goede kwaliteiten de gelukwenschen aan den Raad door den voorzitter in zijn openings- woord gedaan, nie thad beantwoord voor den burgemeester en zijn gezin namens den raad de beste wenschen te moeten uitspreken. Spr. hoopte dat de burgemeester nog lang de last zal behouden om de voorzittershamer te zwaaien. Hierna werd de vergadering gesloten. UIT KOEDIJK. Vrijdagavond werd door de vereeniging ,.H-elpt elkander" een algemeene vergadering gehouden in het lokaai van den heer M. K de Weert, onder leiding van den heer A. J Schipper. Aanwezig waren 30 leden van de 34. Met een woord van wdkom opende fit voorzitter le vergadering, zijn genoegen uitsprekende over de groote opkomst. Uit het jaarvei'slag zij vermeld, dat het jaar aanving met 35 leden. Er zijn 2 bestuurs- en 1 ledenvergadering gehouden en er zijn 53 arbeidsdagen verriclit bij 5 leden. De secretaris ontving den dank van den voorzitter voor zijn jaarversiag. De rekening van den penningtneester geeft aan in ontvangst 128.78, in uitgaaf 11.10, saldo 117.6S. Zij werd goedgekeurd met dank aan den penningmeester. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de aftredende leaea, de heeren A. J. Schipper en Ws. Butter, met 29 van de 30 stemmen werden herkozen en hun benoeming aan- vaardden. Van de zijde van het bestuur werd ge- vraagd, wanneer er leden ziju, die hun beuri willen verruilen, dit met hun opvolger te re- gelen, doch het lid dat ruilt is verplicht te zorgen, dat er iemand komt. Op voorstel van het bestuur zullen ziekte- briefjes gedrukt worden, die door den dokte1. voor controle zullen worden uitgereikt. Bij "i uitreiken van het ziektebriefje heeft men rech' op buip. Op voorstel van het bestuur werd besloten dit jaar geen contributie te heffen. De verloting van vier kistjes sigaren van 1-oond werd voor mijn geduld, want daar kwam de straat in niemand meer of min der, dan de jonge Austin! Toen heb ik ze beiden daar gelaten en haastte mij" u het ge val in handen te geven." „En wat veriang je nu van mij?" „Dat u mij raad geeft. Wat zal ik doen? Daar is mijn geval volledig, ik geloof niet, dat het geval vollediger hoeft te zijn, voor eenige rechtbank!" „Wat dit betreft, ben ik geen rechtskundi- ge, maar een handelsman. En, als een van mijn klerken nu verkeerde in een geval, van zoo zeer verdacht te zijn, als de jonge Austin, dan zou ik een volledige verklaring van hem verlangen. Je hebt geen werkelijk be wijs, zie je, dat hij of Athelstan het deden." „Neem mij niet kwalijk, sir Samuel. Ik ben maar een klerk en u is een groot handelsman, maar ik zou toch niet weten, wat u voor be ter bewijs verlangt! Ziet u niet in, dat Austin voorgeeft, Edmund Gray niet te kennen en dat hij dan op de kamers samenkomt met zijn kameraad, Athelstan Arundel? Is dat geen bewijs? Heb ik u dan niet meege deeld, dat het dezelfde hand was van beide vervalschingen. En is dat niet de hand van den jon-gen Arundel?" „Checkley, ik zie, dat je ten zeerste belang stelt in de zaak." „0, ik zou twintig, ja, twintig met moeite verdiende ponden geven, als ik zag, dat He beide jongeheeren veilig achter slot en gren- del zaten, waar ze dan ook zullen komen, dat beloof ik hup!" Het trillen van zijn stem en de ujtdrukking van zijn gelaat waren geheel in overeensfem- ming met de boosaardigheid van de woorden. „Een van de jongelui," sprak sir Samuel, „is mijn zwager cn de ander zal, als deze zaak tenminste niet tusschen beide komt, bin- nenkort mijn zwager zijn., Je begrijpt dus wel, dat ik, mijne(rzijds, zal doen, wat in mijn vermogen is, om ze uit de gevangenis te houden. ,De zaak zou niet volledig zijn, zonder de ze poging! Maar den jongen Austin daar nu zoo weggedreven te zien, net als den ander indertijd, dat zou iets wezen.nu, om later aan terug te denken!" Checkley ging. Sir Samuel zat te denken, wat het beste was om te doen. Gelijk ieder andei, geloof de hij, dat Athelstan schuldig was. En, daar hij dit eenmaal aannam, begreep hij, dat dit nog een heel leelijk ding was voor hem en voor George Austin. Wat zou hij doen? Hij zou er zijn vrouw eens over raadplegen. „Wat zal Elsie zeggen?" vroeg zij. „Want het zij nu wat vroeger of later, ze moet hei toch te hooren krijgen. Dat zal dan mijn taak wel zijn, om haar dit te vertellen. Maar ze kan nog wel eveh wachten. Ga je morgenoclv tend nu naar mr. Dering, om het hem vast mee te deelen? Hoe eerder k™ beter!' i wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5