Zeetijdingen Stadsnieuws BiwrBenlanti De uitgaven in 1926 bedroegen f 1578.73, de ontvangsten 1494.28. De reserve, op 1 Januari 1926 groot 1930.32)2, is terug- gaan tot 1845.87)4, hetwelk een teruggang beteekend van 84.45. De commissie werd hierna als permanente- commissie benoemd. Naar de bondsvergadering werden afge- vaardigd de heeren Keeten en Groen, terwijl de heeren Van der Molen en G. Drug veil plaatsvervangers zullen zijn. Het voorstel van het bestuur om bij een contribute van 20 cent een week uitkeering te geven van f 8, werd aangenomen. De heer J. Stam had eenige bedenking, doordat hij reeds is verzekerd door zijn be- drijf, doch de nter Hoogvorst raadde niet aan om hier verder op in te gaan. Vele pa- troons verzekeien hun personeel bij de L. O., doch dit beteekend slechts een toeslag voor-Hulp in Nood, waarvoor men dankbaar mag zijn. De heer Vi6ser raadde aanneming van het voorstel ten zeerste aan en rekende de ver- gadering de juistheid er van voor. De. oestuursverkiezingen verliepen zeer vlot. De heeren S. Hoogvorst en A. Zwager- man werden herbenoemd en in de vacature werd voorzaen door benoeming van den heer Kruijf. De bode, de heer D. Schagen, die in de ge- heele 30 jaren de vereeniging is trouw ge- bleven, had tegen 1 Mei ontslag gevraagd en kreeg dit op de meest eervolle wijze, terwijl hij vanaf dien datum een pensioen van 60 per jaar zal genieten. De voorzitter zegde hem dank voor de accurate wijze, waarop hij steeds de gelden bij den penningmeester had afgedragen. Het bestuur werd gemachtigd tot het be- noemen van een tijdelijken bode tot de eerst- volgende algemeene vergadering. hen oproep zal hiertoe worden gedaan. Het salaris zal f 125 zijn, benevens 10 pOt. van elke jaar- premie voor nieuw door hem aangewonnen leden. Bij de rondvraag bracht de heer J. Stam nog in bespreking het z.i. onbillijken van art. 14 van het reglement, hetwelk door-den heer Visser werd weerlegd, terwijl nog een bespreking plaats vond over de uitkeering van een tweetal zieken. Hierna gaf de heer Visser nog een nadere feeschouwing van het ontwerp-ziektewet, waaruit we aanstippen, dat de uitvoering hiervan, wanneer het tot wet zal zijn ver- heven, zal worden opgedragen: le. Aan de Raden van Arbeid; 2e. aan de plaatselij'ke ziekfenkassen; 3e. aan ondernemingsziekem- kassen; 4e. aan oedrijfsvereenigingen en 5e. aan een collecticve arbeidersovereenkomst. Verplichte verzekering zal bestaan voor alle arbeiders (loonarbeiders in dienstver- band) welke meer dan 4 dagen per week in dienst zijn. Geen verp'ichting bestaat voor losse arbeiders en dienstboden. Zij, die 2400 per jaar verdienen, zijn uitgesloten. Duur deduitkeeringen zal zijn: 26 weken in het eerste jaar. 13 weken in het tweede jaar, een totaal ander begrip van uitkeering dus als van onze ziekenkassen. Het verzekerde be- drag moet als minimum zijn 70 pCt. van het loon, remis moet door werknemer en werk- gever betaald worden, elk voor de helft. Een eigenaardige, en ook voor onze zieken kassen lastige bepaling is deze, dat de ge- huwde vrouw, gedurende eenigen tijd voor en na de bevalling uitkeering moet genieten; natuurlijk alleen de gehuwde vrouw in loon- dienst. In zooverre is dat voor de ziekenkassen lastig, doordat het, als zijnde iets nieuws, voor ons moeilijk is te overzien, wat hiervan de kosten kunnen zijn. Het ontwerp-wet erkent alleen die ziekenkassen, welke 200 leden tellen, of zij welke bij een groot verbond zijn aangesloten. Denk nu met, dat wanneer de vereeniging 200 leden telt, men los van den bond zal kunnen itaan. Dan moet echter een bedrag als zekcrheid gestort worden. Ook de bond zal als kosten een zekere garantie moeten stellen. vast *r stellen bij ministe rieele beschikking. doch die kosten zullen ver- moedelijk laag zijn. Zeker zouden we in het ontwerp enkelq puntjes anders bepaald willen zien. Van ver- huizing van leden wordt weinig gesproken. En zoo is er meer. Beter nu vrijwillige aansluiting bij Hulp in Nood, dan later gedwongen. Spr. eindigde met te zeggen: Sluit U dus aan, sluit U spoedig aan bij de ziekenkas te Schoorl. Eendracht maakt macht. Door de macht uwer kracht zal straks de regeering U erkennen als mede-uitvoerder der ziektewet. (Applaus). Hierna sloot de voorzitter deze bijeen- komst, de aanwezigen, speciaal den heer Vis ser dank zeggende voor de aangename oogen- blikken. Voor een voldaan pubriek voerde Zon dag. in de zaal van den heer Scnuijt de too neelvereeiiiging „Thaha" op het bltjspel in bedrijven „Hanengevecht'' In dit stuk treden 4 heeren en 4 dames op welke tenslotte vier paartjes vormen. 't Ha nengevecht wordt in 't bijzonder gpotiemon streerd door twee oude kennissen, ai vrienden van de wieg af. En het object waaru-m alles draait is een Jong meisje, nog gymnasiaste, die de hoofden der beide vrienden, vooral dat van dokter la Porte, op hoi brengt. Ten slotte echter krijgt elk't geen hem't beste past. Herman van Dalsum, bezadigd rcntenier, en voor zijn tijd te veel aan allerhande kwalen lijdende, ziet in dat Gonne, zijn sehoonzuster, toch een me?r passende partij voor hem is, dan de nog zoo jonge Loes. Dokter la Porte verlooft zich met Trixy. wat ten slotte nog maar't beste voor hem was, ofschoon hij werk genoeg van Loes had gemaakt. En Christiaan, de jonge schilder, aanvankelijk alleen levende voor zijn kunst en bij vrouwen zeer onbeholpen, wordt inge palmd door Loes. Zelfs slaat de vrijerij over op Mijntje, 't boerenmieisje, die kermis gaat trouwen met Piet, den kruiet van van Gend en Loos. Herman van Dalsum, de 40-jarlge rente- nier, werd goed uitgebeeld door den heer Sporre; alleen in 't laatste bedrijf had hij moeite met zijn rol.. Gonne, de sehoonzuster, werd zeer natuurlijk getypeerd door Mevr. Roos-Breed. En de rol van Christiaan had een goed vertolker in den heer D. de Jager. Mevr. Peetoom-de Keijzer was al zeer goed op dfeef. Zij heeft van de jonge Loes ge maakt, wat er maar van te maken was; in een woord voortreffelijk! 'De rol van dokter la Porte was als geknipl voor den,'meer Jac. Kuljper. Los en vrij in zijn spel, heeft hij ten voile gegeven het type van een vrouwengek, iemand die zelfs de klanten 1 laat loopen om een meisje, van wie hij1 wel de vader kon zijn. Trixy (Mej. A. Biakker) wist in haar ge- broken Engelsch ten slotte hem in haar strik- ken te vangen en 't moet gezegd, dat deze leulce rol Mej. Bakker uitstekend afging. Mijntje en Piet hadden ondergeschikte rol- len; toch was de verschijning van Mijntje op 't tooneeil, in haar Zeeuwsch costuum en met haar domme handelingen, een welkome. Mej. Th. Keete had een dankbaar gehoor. De aankleeding van het tooneel was smaakvol. Vooral het sChildevsatelier in het tweede bedrijf was bijzonder goed. Thalia heeft succes gehad1. UIT GROOTSCHERMER. Onze correspondent schrijft: Zaterdagavond vergaderde ten huize van den heer H. H. van Truijen de afd. Zuid- en Noordschermer van den Vrijheidsbond. Een 25-tal leden, waaronder enkele met hun dames, was aanwezig. Na langdunge bespre- kingen is men gekomen tot een lijst van een 12-bal personen, waaruit de groslijst opge- maakt zal worden. Op een volgende vergade ring zal dan de definitieve groslijst vastge steld worden. Eveneens had1 dien. avond een vergadering van de voetballers plaats, naar het heette, uit- gaande van het Bestuur van G. S. V. Dit was evenwel misleidend. De voorzitter, die deze functie reeds vanaf de opriohting bekleedt, wist niets van een vergadering af. Er bleken vele orvtevreden leden te zijn, die pressie uit- geoefend hiadden op den penningmeester, waarna deze op't mededeelingenbord een op roep voor een vergadering plakte, ondertee- kend1: Het Bestuur, hoewel dit ateoluut niet waar was. De voorzitter verscheen dus niet ter vergadering en-had ook geen lust, toen een der leden hem kwam uitnoodigen, naar de vergadering te komen. Hoewel 't dus een onwettige vergadering van G. S. V. was, besloot men toch te verga- deren. 't Resultaat van die vergadering werd den voorzitter Maandagmorgen per post t'huis bezorgd1 in den vorrn van een brief, waarin hem meegedeeld werd, dat er een nieuw bestuur gekozen was, bestaande uit de leeren H. Kreb, voorzitter, K. Slooten, secre- taris en N. Waterdrinker, penningmeester. Men meende „te hebben opgemerkt, dat de Voorzitter niet genoeg meer met de vereeni ging meeleefde iets wat voor de samenleving van de leden onderling bijna noodlottig was geworden". Dit motief en't feit, dat de ex-secretaris aan eenige leden had medegedeeld, dat de voorzitter had bedan-kt (wat achteraf een on- uiste beschuldiging blijkt te zijn) rechtvaar- digde vol'gens't nieuwe bestuur, de Zaterdag plaats gehad hebbende vergadering. Men zag er dus heelemaal geen bezwaac ill, een voorzitter, die met den ex-secretaris meer dan vijf jaar de clubbelangen gediend heeft, op zulk een manier op zij te zetten. De eigenaardigheid doet zich nu hier voor, dat er op't oogenbl'ik oneenigheid in't dorp gebracht is, die voorkomen was, indien de penningmeester van G. S. V. niet zoo eigen- machtig was opgetreden, maar met den voor zitter de ontslagname van den secretaris had uitgeschreven. De d'oriateurs zullen met dezen gang van zaken ook wel geen vrede hebben. UIT HEEM5KERK De afdeeling Heemskerk van den Bond voor Staatspensionneering hield Zaterdagavonc in „Flora" haar tweeden feestavond in seizoen voor hare leden. Betreurd werd, dat ds. Baar, evenals de heer Stein, de toegezegde spreekbeurt met vervullen kon, Wel jammer dat onze tooneel- club niet de beschikking heeft over goedc dameskrachten. Wij gelooven dat hun optre- den meer bezoek trekt. Het optreden van het duo Kok van Wormerveer zal vermoedeajk nog wel in den sma*k der aanwezigen geval- len zijn. Er waren een paar leuke voordrach- Laal in den avond werd de bijeenkomst, waarbij de stemming bij verwisseling van tooneelgn door goede muzdek er in gehouden wefd, met een woord van dank en aanmoedi- ging tot toetreding tot den Bond van Staats pensionneering gesloten. UIT WARMENHUIZEN. Vrijdagavond werd in het veilingskoffie- huis door den heer W. Balk, tuinbouwonder- wijzer te Alkmaar, eene inleiding gehouden over de teelt van druiven in kassen. De ver- 'gadering was uitgeschreven door de tuin- bouwvereeniging „De Noord1'', wier voor zitter, de heer P. Slot, in zijn openingswoord opmerkte, dat de mate van welstand hier samenhangt met het ge- of mislukken van een product: de kool. Verandering van teelt meende het bestuur noodig. Ook de heer Balk, het woord verkrijgende, noemde de eenzijdigheid een fout. Spr. wees er op, dat de geschiedenis van de cultuur m deze streken aantoont, dat vroeger op een oppervlakte van 25 tot 30 H.A. een land- bouwer-veehouder met zijn gezin en een tweetal arbeiders een bestaan vond. Dit ver- anderde, de tuinbouw kwam, de groote be drijven vielen uiteen, het aantal gezinnen nam toe en de koolteelt, aanvankelijk op be- scheiden voet begonnen, breidde zich zoo- danig uit, dat we ons beginnen af te vragen of ook de groote hoeveelheden van dit pro duct geen belangrijken invloed op de prijzen er van hebben. Voor een tiental jaren meende men ook, dat in de druiventeelt overproductie te vreezen was. In he: Westland en elders werden en wor den nog per jaar ettelijke druivenkassen bij gebouwd. Voor druiven is nog wel afzetgebied te vinden. In ons land wordt van de 4 a 5 mil- lioen K G., welke jaarlijks worden geprodu- ceerd, slechts 1 millioen binnen de grenzen genuttigd. Het gebruik in het binnenland is dus ook nog wel voor vermeerdering vat- baar. De druif houdt van zwaren grond, indien slechts's winters de waterstand niet te hoog is. De kennis van de cultuur is, zegt spr., ge- makikelijik te verwerven. Onder de vruchtboomen is de druif wel 't gemakkelijkst te behandelen. Voorts behandelde spr. nog enkele bijzon- derheden, n.h den bouw der kassen, het ma- teriaal, de kosten, het rendabel maken van den grond der kassen in de eerste jaren, als Bij niader onderzoetc is dht orifuisf ge^fdkdn. De juweelen zijn eenige dagen geleden per van adVertentie aangeboden in een te Rotterdam de druif nog geen opbrengst geert en de kas nog niet vult. Ook andere cultures werden nog besproken, vooral naar aanleiding D de vele vragen den soreker uit de vergadering verschijnende courant, door zekeren J. B die gesteld. De keuze van het bestuur om bij het be ginnen van een pioefbedrijf de druif te ne- men het advies van den spreker dat ten aanzien hiervan zonder restrictie gunstig moest luiden, het vrij groot gehoor, de wijze van behandeling van het onderwern Tiet zijn alle factoren, die meewerkten onr cVze ver gadering zoo vruchtbaar mogeiijk re ciocn zijn Op de begraafplaats Van de Ned. Hcrv. Gemeente is thans in gebruik genonien ccn automatisch begraaftoestel, hetgeen zeer goed voldoet. UIT BERGEN. Zondagavond gaf de koorvereeniging Ber gen (afaeeling kinderkoor), dirigent Joh. Branas, een uitvoering in de Rustende Jager. De zaal was geheel bezet met belangstellen- den en iaten wij dadelijk zeggen er is geno- ten. 't Was een uitstekend geslaagde avond, waarvan de heer Brands en zijn leerlingen eer hebben. Begonnen werd met eenige liederen bij de piano, waarvan het geestige, vroolijke Geitje van Nico c. d. Linden herhaald moest wor den. Daarna volgde „De' Sneeuwman" een speelliedje van H. v. Tussenbroek. Alleraar- digst leuk, los en vrij werd dit gespeeld en moest ook onder daverend applaus herhaald worden. Wat vooral opviel was de beschaafdte ma nier van zingen, de volkomen zuiverheid en de duidelij'ke uitspraak, zoodat alles zonder tekstboekje te volgen was Hierop volgde Oude Holle Boon, een las- tig liedje van H. v. Tussenbroek en Rozen- mei voor twee en driestemmig koor van J. P. J. Weerts, welke ook uitstekend gezongen werden. In de pauze werden een drietal mooie prij zen verloot ten bate van het kinderfeestje dat het kinderkoor nog te goed was ter gelegen- heid van hun 5-jarig bestaan, alle loten gin- gen grif van de hand. Na de pauze kregen we de hoofdschotel het kinderzangspel „Lentebloemen" van Cath. v. Rennes, gedieht van HilleGaerthe. Mooi van aankleeding, decor en belichting werd dit zangspelletje gespeeld en de kinde- ren hebben hierin zichzelf overtroffen met hun heerlijkQ zang en alleraardigste dansjes De dames Broesma en Glijnis die voor de aankleeding zorgden een woord van lof. We hopen dat na het propagandawoord van den heer Brands vele kinderen zich zul len aanmelden. UIT DE R.-K. PARTIJ. De R.-K. kiesvereeniging Recht voor Allen te Arnhem had, zoo meldt de N. R. Crt., te gen Vrijdagavond een bijeenkomst belegd, waarin de wijziging van het verkiezmgs- reglement behandeld zou worden. Over het op deze vergadering behandelde verneemt de Nieuwe Arnh. Ct. het volgende: De bijeenkomst, die onder presidium van j!hr. mr. H. C. M. van Nispen tot Pannerden stond, was door ongeveer 1003 leden be- zocht. Zooals men weet werd in de vergadering der R.-K. Kiesvereeniging het ontwerp- verkiezingsreglement behandeld, waarbij de studieclub St. Michael een amendement in- diende, strekkende dat ook rekening zal wor den gehouden bij de verkiezing met voor- keurstemmen. Dit amendement werd toen aangenomen, doch de stemming over het ge- heele concept-reglement werd aangehouden Vrijdagavond zou deze stemming plaats hebben. Het bestuur van St. Michael diende na langdurige discussies een motie in, waarin afkeuring wordt geuit over de bekende uit spraak van het bestuur der R.-K. Staats- partij, die deze deed na ge voerde correspon- dentie met Recht voor Allen en Katholiek Belang terwijl St. Michael veroordeeld werd zonder in de aangelegenheid te worden ge- kend. Deze motie werd ten sterkste ver- dedigd door den heer J. J. W. IJsselmuiden. Tenslotte werd namens het bestuur van St. Michael medegedeeld dat het de voorstel- len betreffende de samenstelling van een nieuw verkiezingsreglement introk omdat de R.-K. Staatspartij als haar oordeel- heeft uit- gesproken dat St. Michael onorganisatorisch te werk is gegaan. Gehandhaafd werd echter van die zijde een amendement om bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing te komen met een tweelijstenstelsel. De heer IJsselmuiden verdedigde het voor stel, de voorzitter bestreedt het. Tenslotte werd dit voorstel verworpen met 445 tegen 424 stemmen. De heer J. W. H. M. Meijer beschuldigde de studieclub Katholiek Belang er van, dat zij alien, o.a. jongelieden van i8 jaar, voor de stemming had meegebracht. Hij meende dat hierin aanleiding was om de stemmin- gen ongeldig te verklaren en critiseerde het bestuur der kiesvereeniging om diens hou- ding. De voorzitter verklaarde overtuigd te zijn, dat de gang van zaken juist is en de klachten dienaangaande rustig te zullen afwachten. De motie van afkeuring van de houding der R.-K. Staatspartij, ingediend door St. Michael, werd verworpen met 390 tegen pl.m. 365 stemmen. De yoorzitter der studieclub, de heer H. A. Verborg, deelde mee, dat St. Michael nader overleg zal plegen over de vraag, welke hou ding zij na de genomen beslissingen zal aan- nemen. POSTCHeQUE- EN GIRODIENST. Naar verluidt, zal niet worden overgegaan tot wederinvoering van rentevergoeding op saldi bij den postcheque- en girodienst. DE AANHOUDING VAN DE HOL- LANDSCHE BENDE IN ANTWERPEN Wij hebben, zegt de N. R. Crt., aan het Handelsblad van Antwerpen een bericht ont- leend omtrent de aanhouding van drie Ne- derlanders in Atwerpen, die in het bezit wer den aangetroffen van een groote partij ju weele, een aantal effecten en een aanzienlijk bedrag aan baar geld. Aanvankelijk werd gedhcht, dat de juwee len en sieraden afkomstig waren van den in- braak bij de firma Davidson aan den Nieu- wendijk te Amsterdam. echter niet de goederen zelf in handen had, maar alleen de beleenbriefjes er van. De par tij zelf was in de Bank van leening te's Gra- venhage beleend. Door zijn advertentie kwam J.B. in aanraking met een koopman in Rotter dam, die oj de transactie in ging en de juwee len loste voor f 40.000. De koopman hield er eenige juweelen uit en werd daarna door zijn nieuwe relatie in kennis gebracht met zekere J. P. de V. Deze kocht van den koopman de partij1 voor 62.000, had op het moment geen geld ter beschikking en gaf als waarborgsom 50 aan- deelen in een suikermaatschappij, welke aan- deelen op dat moment 130 pet. stonden. Toen nu Donderdag bij de pqlitie het be richt van de aanhouding van J. B., L. W. en A. K. te Antwerpen kwam, heeft de centrale recherche de zaak onderzocht en toen de naam van J. P. de V. geno-emd werd, kreeg ze argwaan. Deze d. V. is in Den Haag aange houden en nu bleken de 50 aandeelen van de suikermaatschappen niets anders te zijn dan waardelooze nadrukken. J. P. de V. is thans als verdacht van op- lichting aangehouden; J. B. is waarschijnlijk aan die opli-chting medeplichtig; in ho ever rb de andere twee aangehoudenen van de op- lichtingsaffaire afw.stcn, zal nog nader aan den dg moeten treden. De Rotterdamsche koopman, die dns ge- dacht had door zijn transactie met J. P. de V. een zoet winstje van ruim 20.000 gulden te miaken, ziet zich leelijk gedupeerd Hij is zijn juweelen en zijn geld kwijt en heeft daarvoor niet anders in ruil gekregen dan 50 stukken papier zonder eenige waarde. GEHEIME DISTILLEERDERIJ Zaterdagmiddag hebben ambtenaren van de invoerrechten en actijnzen een geheime distilleerderij ontdekt in een perceel in de Jacob Marisstraat in Den Haag. De 30-ja- rige H. W. en de 2'5-jarige J. A. G W. zqn door de politic gearresteerd. Eenige toestellen werden in besiag genomen. DE SUMATRA NAAR CHINA. Bij het departement van marine is van de Koningin bericht ontvangen, dat Hare Ma- jesteit'haar goedkeuring heeft gehecht aan het plan, Hr. Ms. Sumatra, na het bezoek aan Sjanghai, alsnog te dirigeeren naar Na gasaki, waar het schip gedurende vijf dagen zal blijven. Blijkens een bij het departement van mari ne ontvangen telegram is Hr. Ms. Sumatra, onder bevel van kapitein ter zee jhr. G. L. Schorer, Zaterdag te Sjanghai aangekomen INLIJVING UIT DE PROVINCIE NOORD-HOLLAND. Op 23 Februari a.s. zullen 120 dienstphch- tigen der lichting 1927 uit de province Noord-Holland worden ingelijfd, met besiem- mitig voor het 21ste regiment lnfan-terie te Amersf-oort. BRANDSTICHTING. De landbouwer B. B., van Onna, bij Steen wijk, wiens wooing met alles wat er in was, Maandag 14 dezer een prooi van de vlam- men is geworden en toen als verdacht w-n brandstichting te Steenwijk in arrest werd aesteld, is op last van de just.he Zaterdag naar het huis van bewaring te Zwolle over- gebracht. Bij de rondvraag word door den1 afgevaar- digdie van Schermerhorn de wenschelijkheid uitgesproken,' dat de federatie het daarheen weet te leiden, dat het reeds eeuwenoude ge bruik, om in diaconien en armenhuizen te spreken van vader en moeder, af te schaffen Spr. meende, dat ouden van dagen dikwijls tegen menschen, 20, ja zelfs 30 jaar jonger als zij, dit moeten doen, hetgeen zeer velen tegen de borst stuit. Hfct bestuur, dat dit be- aamde, zegde ernstige overweging toe. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter om 12.30 deze geanimeerde verga dering, hopende, dat deze aan de bereiking van het ideaal, dat oud en arm uit de wereld' verdwijnt, wederom een steentje zal hebben bijgedragen. BOND VOOR STAATSPENSION NEERING. Zondagmorgen hield de federatie Alk maar van den Bond voor Staatspensionnee ring haar voorjaarsvergadering in cafe „de Posthoorn", aan den Dijk, welke vergade ring door den voorzitter, den heer Ch. Olt- hoff werd geopend en die aan de afgevaardig- den der 9 van de 12 aangesloten afdeelingen het welkom toeriep, daarbij de hoop uitspre- kende, daj de besprekingen over alle punteu op de convocatie voorkomende, wederom op vriendscha'ppelijken toon zouden gevoerd worden. Notulen en jaarverslag werden onder dank aan den secretaris goedgekeurd. De winterpropaganda had nog al moeuijk- heden ondervondten, deels door lichte onge- steldheid van den voorzitter en het ongeval, dat den secretaris had getroffen, zoomede door't moeilijk contact krijgen i" Gr. Scher- mer, Limmen en Warmenhuizen. Opnieuw zullen deze plaatsen bezocht worden en men zal niet eerder rusten voor het doel is bereikt. Mecht mem-niet slagen, dan zal men de per- sonen als algemieene leden aan-sluiten bij die afdeelingen, waarbij zij het dichtst hunne woonplaats hebben. Het verslag van den penningmeester volg de daarna. Er bleek in kas te zijn op 1 Fe bruari 1927 de som van 126.34y2. Deze re kening werd nagezien door de heeren Keppel Bergen en G. Wilbrink, die de zaak in orde hadden bevonden, waarvoor den penning meester, den heer S. Zeekant, te- Schermer horn, werd dank gezegd. De heer Jimmink (Alkmaar) deed het voor stel 25 uit de kas te trekken en af te dra- gen aan den algemeenen penningmeester van het hoofd-bestuur voor het propaganda- fonds im verband met de a.s. Staten-verkie- zingen. Met algemeene stemmen werd hiertoe sloten. Daarna volgde bestuursverkiezing. De heer Keppel (Bergen) werd herkozen en de heer P Butter werd gekozen in de pliaats van den heer W. Wognum (Groet). Beiden namen hunne benoeming aan. Het volgende punt betrof voorstelleti voor den beschrijvingsbrief voor de algemeene vct- gadering van het Hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering. No. 1. Het Hoofdbestuur make zooveel mcgelij!. gebruik van de radio, dan komt ons beginsel in vele woningen, waar het nimmer weerklank vindt. Punt 2. De jaarvergadering draagt het Hoofdbestuur op, er bij de politieke partijen op aan te dringen, dat hiet vraagstuk „Ouder domsverzorging" zooveel mogelijk als een der urgentste punten op hun partijprogram naar voreti wordt gebracht. Punt 3. Het Hoofdbestuur draagt zooveel mogeliik zorg dat elke afdeeling gelijk wordt gerechtigd met het plaatsen hunner berich- ten over de door hen gehouden propaganda- 1 avonden. Toelichtingen zullen volgen op de jaarver i gadering. be- STOOMVAARTLIJNEN. STOOVMAART MIJ. NEDERLAND. P. C. Hooft (thuisr.) 20/2 v. Algiers. Prinses Juliana 21/2 v. Amst. te Batavia. Riouw (uitr.) 19/2 te Sabang. Rondo 20/2 v. Amst. n. Batavia. Sumatra 21/2 v. Batavia te Amsterdam. STOOMVA ART-MI J. OCEAAN. Insulinde (thuisr.) 20/2 v. Belawan. Polydorus 20/2 v. Amst. n. Londen. Pyhrontis 19/2 v. Rott. n. Batavia via Liverp. Demodocus 19/2 v. Shanghae n. Rott. Laoraedon, v. Japan n. Amsterd., 19/2 van Port Said. Melampus 18/2 v. Londen te Hamburg. Memnon, v. Singapore n. Rott., 21/2 te Suez Peisander 20/2 v. Batavia n. Amsterdam. Sarpedon, v. Japan n. Rott., 18/2 v. Penang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Insulinde (thuisr.) 21/2 v. Sabang. Modjokerto (thuisr.) 20/2 v. Port Said. Tjerimai (thuisr.) 21/2 v. Port Said. HOLLANDOOST-AZIE LIJN. Zosma (thuisr.) 21/2 te Shanghae. Salabangka 19/2 v. Rotterd. n. Amsterdam. Zosma (thuisr.) 19/2 v. Tsingtau n. Shang hae. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Meerkerk (thuisr.) 20/2 te Antwerpen. Ridderkerk, 20/2.v. Rott. te Hamburg. Schiekerk, (uitr.) 20/2 v. Genua. JAVA-CHINA—JAPAN LIJN. Tjibo-das 17/2 v. Manilla n. Hongkong. Tjikembang 17/2 te Batavia. JAVA—NEW YORK LIJN. Batoe 19/2 v. Java te New York. Blitar, New York n. Java, 18/2 v. Jackson ville. Garoet, Java n. New York, 19/2 v. Gibraltar- HOLLAND—AFRIKA LIJN. Ares (thuisr.) 19/2 te Duinkerken. Jagerfont-ein 21/2 v. Rott. te Hamburg. Rietfontein (thuisr.) 21/2 te East London. Rijperkerk 20/2 v. Amst. te Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Eems-troom 19/2 v. Dakar n. Bissao. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 18/8 v. Hamburg te Rosario ROTTERDAMSCHE LLOYD. Djember (thuisr.) 19/2 te Londen. Kertosono 19/2 v. Batavia te Soerabaya. Medan (uitr) 21/2 v. Antwerpen. Tabanan (uitr.) 21/2 v. Colombo. Tapanoeli (thuisr.) 21/2 v. Perim. Tjerimai (thuisr.) 20/2 te Suez. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Gaasterdijk 20/2 v. Galveston te Rotterd Kindterdijk, v. Rott. n. d. N. Pacifickust, 20/2 te Antwerpen. Cardiganshire 17/2 v. Rott. te Los AngePf. Dinteldijk, Rott. n/1. Pacifickust, 20/2' van Londen. Edam, Rott. n. New Orleans, 19/2 te Havana Lochkatrine, v. Rott. n. d. N. PUacific, 19/2 te Colon. Noordam 19/2 v. Ndw York n. Rotterdam Rotterdam, New York n/d. Middell. Zee 19/2 v. Algiers. Rijndam (toeristenvaart.) 20/2 V. Civita Vecchia Sirus, Antwerpen n/d. Pacifickust, 18/2 van Swansea. S-paarndam 20/2 v. Rott. te New-Orleans. Stadsdijk 20/2 v. Philadelphia te Baltimore KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Achilles 19/2 v. Rotterdam n. Alexandrie. Agamemnon 19/2 v. Rotterd. n. Gibraltar Amersfoort (thuisr.) 17/2 te Panama Amsterdam (uitr.) 17/2. te Colon. Berenice 20/2 v. Rott. te Lissabon. Breda (uitr.) 17/2 v. Anto-fagasta. Calypsa 19/2 v. Port-au-Prince n. Cap Haiti en. Carna 18/2 v. W.-Indie te New York. Dido 19/2 v. Amst. te Gothenburg. Doros 20/2 v. Semenica n. Bari. Eos 20/2 v. Gibraltar n. Amsterdam. Erato, Amst. n. Danzig, 20/2 v. Holtenau. Flora 28/2 v. N. York n. Port-au-Prince. Hermes 19/2 v. Algiers n. Calamata. Jan v. Nassau (uitr.) 19/2 te La Guayra. Juno 19/2 v. Rotterdam n. Lissa-bon. Marie Leonhardt 19/2 v. Constantinopel n B our gas. Neptunus 21/2 v. Amst. te Hamburg. Nero.21/2 v. Kopenhagen te Amsterdam. Norderney 21/2 v. Hamburg te Amsterdam. Oberon 20/2 w. Amst. n. Hamburg te IJmui den. Orpheus 19/2 v. Musel n. Oporto. Perseus 21/2 v. Amst. te Kopenhagen. Pollux (thuisr.) 18/2 te Curasao. Saturnus 19/2 v Bourgas n. Varna. Strabo 19/2 v. La Pallice n. Amsterdam. Tellus 20/2 v. Oran n. Algiers. Theseus 20/2 v. Genua te Tarragona. Ulysses 20/2 v. Bourgas te Amsterd. Van Rensselaer (thuisr.) 21/2 v. Plymouth naar Havre. t Venus 20/2 v. West-Indie, 1. v. Havre, te Amsterdam. v Venezuela (uitr.) 19/2 v. Boulogne n. Bar bados. Zeus 21/2 v. Amsterdam te Hamburg. Deucalion 19/2 v. Lissabon n. Cadix. Elbe 19/2 v. Valenci an. Rotterdam. Euterpe 21/2 v. Amsterd. n. Stettin. Hebe 19/2 v. Tarragona te Valencia. Irene 20/2 v. Piraeus te Patras. Luna 18/2 v. W -Indie te New York. Oberon 21/2 v. Amsterdam n. Hamburg'. Vesta 21/2 v. W. Indie v. Havre te Amsterd. KON. HOLL. LLOYD. Drechterland (uitr.) 21/2 te Pernambuco. Kennemerland 21/2 v. Rott. te Hamburg. Orania (thuisr.) 20/2 v. Las Palmas. Salland 20/2 v. Hamburg mAntwerpen ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Aludra (thuisr.) 18/2 v. Montevideo.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6