I De Ziekenhnisplannen. De Missieweek. StattSHieuwB MAVRIDES is de naam Binneiiiand Ingezonden stukken Het heeft geen doel te adverteeren, indien het artikel niet uitstekend is. MAVRIDES-Sigaretten zijn uitstekend Tijdsshriften Sport Hfet Naar wdjt vernemen, is gistermiddag Bet college van Burg, en Weth. overeenetem- nrang bereikt inzake de ziekenh uispl annen r De voorgesfckte zenuwinricbting zou voor- Joopjg niet in de uitvoering tier wenSaeai war den begrepen en als comipensatie daartegen- over zou men ancfexzijds voor deze zieken- huisplannen niet in hooger beroep gaan. De katholieke fractie zal zich dius wanneer de ziekenh uiavaarstel lea op 3 Maaxt a.s. worden aangenomen niet met verzoek om vernretiging vm bet raadsbesluit tot Ged. .Staten c.q. tot de Kroon wenden, waardoor ivoorisomen woidt, dat men binnen afzienba- rea tijd niet tot uitvoering van bet raadsbe sluit zou kunnen overgaan, daar de beslis- singen op dergeMjke beroepe® zeer lang op zach kunnen laten wacbten. ,1 Naar wij vernemen, is de gemeente in de gelegenbeid gesteki bet Cadettenschool-com- plex te koopen waardoor tegenover den thans verschuldigden jaarlijkschen erfpachts- canon van 11000.een belangrijke be- zjnnjgiug zou worden verkregen. GEMEENTERAAD. lig-t in de bedoeliug van den burge- rfieester tegen Danderdag 3 Maart a.s. een Raadsvergaderiug te beleggen. De kinderiutvoering. ri Gwteravond 'heeft in't Gulden Vlies de in 'het programma aangekondigde groote kin- dcruitvoering plaats gehad onder leiding der Eerw. Zusters en Broeders. Er zal wel nie mand in de zaal geweest zijn, die na afloop onvoldaan huiswaarts keerde. Integendeel, men kan er van overtuigd zijn, dat alien een avond meegemaakt hebben, zooals zij maar zelden geziea hebben. Het programma samengesteld door Zuster Julie van het zusterhuis aan de Ou4.-" igradht zag er dan ook zoo aantrekkelijk uit, dat de avondi moest slagen. Het spreek' vanzelf dat de zani van te voren al u'tver- Jcocht was. De beer Wilt Vermieulen deed een beroep op aller medewerking, opdat uvoortaan de avondvoorstellragen op tijd (precies 8 uur) begonnen zouden kunnen worden. t IWat den opzet van den avond betrefter was, volgens spr. met optimisme gesteund. ISpr. prees dan. de geweld'ige prestaties van Soeur Julie, die weken en ma and en gerepe- ,teerd heeft, oon de zaak in orde te krijgen. fNSet minder dan 200 „artisten" werken aan het programma mee. Spr. zegde Zuster Julie dan ook hartelijk dank, welken dank spr. wtbreidde tot Broeder Norbertus, den heer p. A. van Langen en de dames Phien Ver meulen en Tine van Doornik, welke laatstc twee de pauzes aanvulden met piano- en vioolmuziek. Door de leertingen der 5e en 6e klas van de R. K. Meisjesschool werd op frissche, boeiende wijze een tweestemmig missielied ge- zongen. De dirigente, mej. Rie Kiihne, ver- client een woord van hulae. No. 2 van het programma was een Japan- sehe dans, uitgevoerd door een achttal jon- igedames in scnilderachtig Japansch costuum !en met Japansche coiffure. Belicht door een 'schijnwerper, sdhuifelden de danseresjes rond en zongen daarbij haar monotoon, doch ge- !faeel in de sfeer zijnd lied. Soeur Julien, de ontwerpster, bewees daa^mee haar uiterst iijnen smaak. Een groot aantal jongemeisjes zong hierop bet lied van- „De Toovenaar". Rietje Vlaar zong telkens vrij en frank en met een lie:: stemmetje de coupletten, waarop de kiuderen 'bet refrein medezongen en daarbij de door den toovenaar aangegeven bewegingen maak ton. j- Atlerliefst was dit - Een jongenskoor zong onder leiding van ■Broeder Norbertus een drietal liederen. De heer P. A. van Langen begeleidde het koor zooals hij trouwens den geheelen avond zijn modewerking verteende. Dan kregen we het glanspunt van den avond, de opvoering van „De Hemelpoort", voor welke gelegenheid de heer Vink zoo yriendelijk was, af te zien van bet auteurs recht. Juweeltjes van costuumpjes maakten het zien van de engelen en engeltjes tot een genot. iDoch ook de andere costuums waren mooi. Maar ook werd er prac^tiig gezongen. Atle hulde daarvoor! De aanwezigen uitten hun gevoelens in een zeer langdurig applaus dai om soeur Julie vroeg. Deze hield zich be scheiden op den aoktergrond, maar men bracht haar een ovatie, toen haar een bloem- etuk werd aangeboden. In de pauze werd een collecte gehouden, welke 53 opbracht. Na de pauze was bet programma van meer fltocbtigen aard. Thecla Stoelinga, gekleed als Dommicaner i booster ling, declameerde op prettige wijze 'een tintelend gedidht van rI)e Pastoor van iTermure". Het tooneetetukje „De kooMcunsr, gespeeld door enkele jonge dames, verwekte een stOTm ■van diaverende lachaanvallea Tien jongens van Broeder Norbertus de- clameerden „Tien kleine negertjes". Vooral viel hun leuke mimiek op. lEeni'ge meisjes voerden een gymnastische ,rei uit, ingestudeerd onder leiding van mej. 'iNatbalie Aernouts. I Het was als geheel een zeer onderhoudend programma dat Zaterdagmiddag herhaald "wordit. Bezoek van het Bisschoppelijk ComitL V'. Orncter leiding van de heeren mr. H. Kus- iters, D. Woldendorp en mr. Reoeveur, hebben aistermiidd'ag van 3 tot 6 uur de leden van bet bisschoppelijk Comite een bezoek gebracht aan de Missietentoonstelling. Herhaaiclelqk betuigdcn de Comite-leden vKun WgettSmenneia met het tot stand geko- men w^L^Zjj waren vol lof over de organise tie. Het aantal bezoekers. Gisteren werd de tentoonstelling bezich- tigd door 641 betalende bezoekers, waarbij nog kornt het aantal van hen, die een door- loopende kaart hebben en een groot aantal sohoolkinderen. Opbrengst speldjesdag De Zondag j.l. op straat gehouden speld jesdag ten bate van de Missietentoonstelling heeft opgebracht 467.15. Het restaurant. In het restaurant heerscht tijdens de ten- toonstellingsuren een ge^llige drukte. Dat kan ook niet anders. Als men na den rond- gang eens even1 verpoozen wil, dan is het res taurant daartoe een prachtige gelegenheid. Het ligt precies daar, waar de tentoonstelling eindigt. Muziek is er den geheelen dag. Radio, een strijikje of ha rmon iekapel-muziek. Gistermiddag hebben er de heeren Jac. Al (piano), en W. Schreurs (viool), gemusicieerd zea" ten genoege van de talrijke bezoekers, die het den heeren aan bijval niet lieten ont- breken. Morgen zullen deze heeren wederom hun niuzikale talenten in dienst van de mis- sie-actie uitbuiten en we weten zeker, dat dan weer velen na het tentoonstellingsbezoek eeni- gen tijd naar het strij'kje zullen komen luiste- ren. De Flores-Filrp te Bergen. Voor een stampvolle zaal bijna 500 be- langstellenden waren naar „ds Rustende Ja- ger" gekomen werd Dinsdagavond de be- kende Floresfilm vertoond. In plaats van den voorzitter van het co mite, Kpelaan Oltshoorn, die wegens een bediening niet aanwezig kon zijn, opende Doken Rengs de bijeenkomst met den Cnriste' lijken groet, waarna door alle aanwezigen staande het Missielied werd gezongen. De heer Rengs sprak daarna een rede uit Door het zangkoor werd dan achtereenvol- gens ten gehoore gebracht „Tu es Petrus" van A. v. Giesen en „Coenantibus" van M. iialle, van welk laatete numrner de heer B Landman met zijn sonore bariton op lof- waardige wijze ae solo vertolkte. Het Symphonie-Orkest, onder leiding van den heer Job. Berkman Jzn, speelde alsdan de pittige marsch „Saiut au drapeau" van J de Wolff en „Zomeravond,,J fantasie van den leer Beekman zelf. Dit muziekvolle nummer met zeer moeie passages er in werd vlot ge speeld. Na een korte inleiddng van Pater Bouma werd met de film een aanvang gemaakt. Dat deze aller belangstelling trok en be- wondering wekte, bewees het aandachte toe- zien of het enthousiast applaus na iedere acte. 0»/4 de KadTo-omroep plaats nebben, om aan het doel van den Nederlandschen Vrou- wenbond tot verhooging van het Zedelijk Be- wustzijn meer bekendheid te geven. Zij, die sympathiseeren met het doel en streven van den Bond, gelieven zich als lid op te geven bij de secretaresse, Wilhelminalaan 23. F Al LL IS'SEME'NT E N. Ter griffie van de arr.-rechtbank alhter is gedeponeerd de eenige .uitdeelingslijst in het Tailiissement van: P. C. Kiljankleedermaker te Helder (cu rator mr. E. H. J. Wynne)geen uitkeering aan concurrente schuldeischers. VERBETERING. In het verslag der federatie-vergadering van den Vrijz. Dem. Bond, welke te Alkmaar in cafe „Central" werd gehouden, is een sto- rende fout geslopen in dat deel, waarin het een en ander uit het jaarverslag wordt aan- raam kunnen de metiiscnen open zetten. ten paar keer heeft men de goedheid gehad om er een kliek teerwater over te gooien, een groo te otinkboel, veel onkosten en het heeft geen zier geholpen. Twee dagen daarna stoof het weer even erg. 's Winters is de Laan vol mod- der en diepe kuiten. Als er zware vracht- auto's doorgaan, schudden de huizen als bij een aardbeving. Maar wat de gemeente laatst uitgehaald heeft, dat loopt heelemaal de spui- gaten uit. Men heeft het grootste gedeelte in het midden bestrooid met groote stukken ba- zaltsteenen en waar de hooge huizen begin- nen, met kiezelsteenen. Dit is ongeveer vier weken geleden gebeurd. Zij liggen nog precies zoo. Geen voerman waagt zijn paard er op. Geen auto gaat er over. Geen fietsrij- der waagt er zijn bandied aan. Allen gaan er langs. Waarom bewaart Alkmaar deze ba- zaltsteenen etvkel voor de Lindelaan? Betalen wij soms geen belasting genoeg? En als wij dan zien met welk een teedere zorg het Nas- SIMULTAAN-SeANCE. Gisteravond werd in hotel „De Nachtegaal", in dc -Langcstraat alhier, door den voorzitter der Al'kmaarsche Schaakvereeniging, den heer J. G. van Burken, een simultaan-seanee gegeven voor niet-leden der vereeniging. Niet minder dan 16 spelers namen aan den wedstrijd deel. De uitslag was, dat de heer Van Burken 11 van de 16 partijen heeft gewonuen, wat inder'daad een keurige prestatie is, daar het den simuitaanspeler aan vele borden niet ge- makkelijk gemaakt werd. Dergelijke propaganda-avondien zijn zeker in staat de belangstelling voor het schaak- spel in het algemeen en dc Alkmaarsche Schaakvereeniging in het bijzonder te ver hoogen. HET BAL-MASQUe VAN T. O. G. Het bal-masque van de tocneelvereeniging T. O. G., dat Zaterdagavond in de Harmonie wordt gehouden, belooft iets op dit gebied te worden, dat in Alkmaar nog niet georga- niseerd is. Reeds thans bestaat de zekerheid, dat een 200 gecostumeerden aan het bal zullen deel- nemen, terwijl er al een 150 bezoekerskaairten zijn verkocht. Decorateurs zijn werkzaam om de zalen in het teeken van den avond te zetten. Het belooft een echte avond van jeugd en jolijt te worden. Blijkcns een advertentie worden dc gecos tumeerden verzocht als ingang de dancing aan de Nieuwesloot te kiezen, terwijl voor de bezoekers de hoofdingang van de Harmonie bestemd blijft. VOLKSUNIVERSITEIT. Wij vestigen de aandacht op een adverten tie in dit nummer bctreffcnde de lczing van den heer A. F. J. Portielje, over „Vogelle- ven in onze duimen en aan het strand". Men verzoekt ons hierbij de volgende toe- lichting te willen plaatsen: In oe kosten, die het organiseeren der ge- wone cursussen met zich brengt, en die bij lange na niet gedekt worde« door de lesgel- den der deeln-emers, wordt de Volksuniversi- teit gesteund door de contribuanten". Deze steuncn de instelling aoor eeil jaar- lijkschc bijdrage van minstens 1. Oin het toetrcden als contribuant aantrek- lijker te cloen zijn, verkrijgen dezen 't recht van vrijen toegang tot een jaarlijksche voo-> dracht-avond, waarvoor ditmaal de zeer be- bckende spreker en dierenkenner, de heer A. F. J. Portielje, inspcctcur van die levende have van Artis, is uitgenoodigd. Bovendien hebben zij het recht van introductie voor twee jongeren (huisgenooten) tusschen 13 en 18 jaar. Een woord van aanbeveling ,roor dezen avond als zoodanig is overbodig en wij ho- pen, dat velen in dezen voordracht-avond cen aanleiding te mogen vinden zich als con tribuant op te geven. Daarbij zal men, naar wij liopen, echter wel in 't oog willen hou- den, dat't doel van contribunaten in de eer- ste plaats meet zijnhet willen steunen der V dksuniversiteit, zoodat zij, die zich <i siechts eenigermate kunnen veroorloven, hun jaarlijksche contributie wel hooger zullen willen stelkn dan het minimum: 1. Dit laatste bedrag is zoo laag, dat het wel dui delijk zal zijn, dat, in aanmerking genomen de kosten van de contribuanten-avond, de ba ton voor de Volksuniversiteit niet 2100 buiten- sporig groot zijn. NED. VROUWENBOND TOT VERHOOGING VAN HET ZEDELIJK BEWUSTZIJN. Blijkens een advertentie in dit nummer zal Donderdiagavond 24 Februari, van &L tot gehaald. Daarin staat, dat 3 maal een algem. vergadering werd gehouden, waarin een Bondsspreker optrad. Deze gecursiveerde woorden moeten worden voorafgegaan door: en een aantal openbare vergaderingen in ver- schillende plaatsen. (Herplaatsing wegens misstelling). BILDERDIJK. De Kon. Rederijkerskamer „Bilderdijk" gaf gisteravond haar tweede uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd werd „Sonua", Indisch tooneelspel van J. Farbicius. Op de bijzonder gcslaagde vertooning, die door de talrijke aanwezigen tot het einde toe met groote aan dacht werd gevolgd, komen wij morgen na- der terug. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 5.55 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. saukwartier (met mooie straten, prachtig ro- zenpark en verlichte fontein) behandeld wordt en wij kijken naar den Westerweg en omliggende straten, naar de mooie, harde we- gen in den Bergerhout, dan mogen wij wel vragen: Waarom wordt die Lindelaan zoo stiefmoederlij'k behandeld? VELE BEWONERS DER LINDELAAN. DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat bij hun College is ingekomen een verzoek van PIETER BLOKKER, alhier, om VERLOF tot den verkoop van alcohoihou- dende dranken, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in per- ceel WILHEJ.MINALAAN No. 11 (gebouw der voorm. Cadettenschool), voor den duur van 18 Maart tot 22 Mei 1927, tijdens de Boemententoonstelling. Binnen twee weken na dagteekening dezcr kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit ver lof bij hen indienen. Alkmaar, 23 Februari 1927. Burgemeester en Wethouders voomoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Het nummer van „Op den Uitkijk" komt uit met de bekende welverzorgde bijdragen van vaste medewerkers. De heer Th. C. Vriezen schreef een artikel over: Damascus, terwijl Ds. A. G. Wolf een studie levexde over Nietzsche en het Christen dom. Een beschrijving over een tempelfeest in China van James P. Leynse is door artistieke foto's verlucht. W. S. Sevensma droeg een studie over Egyptische letterkunde bij, waarin een fraaie afbeelding van de 23 M. hooge beelden van Ramses voorkomt. De geregelde bijdrage getiteid „Onze Kerkgebouwen" van den architect Jac. Ph. Wormse vindt verduidelijking in eenige'plat- te gronden, alsmed'e door de afbeelding van een fraai ontwerp voor een kerk van genoem- den heer. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Jan Willem Landman en Alida Johanna Swier. GEBOREN. Johanna Gesina Agatha, d1. van Nicolaas Ruckert en Johanna Leeflang. OVERLEDEN: Klaas de Groot, 78 jaar. HET BELGISCHE ELFTAL. De elftalcommissie van den Belgischen Voetbalbond heeft gisteren het elftal samen gesteld, dat 1 Maart a.s. Mardi Gras) zal spelen tegen de Zwaluwen-ploeg. De commissie heeft het sterkste elftal sa mengesteld, dat er op het oogenblik in Belgie te vinden is en de ploeg, die tegen De Zwalu- wen speelt zal dan ook misschien met 6en wijziging - in het veld treden tegen het Ne- derlandsch team in den strijd te Antwerpen op 13 Maart a.s.: Doel: Caudron; Achter: Swaertenbroeckx en De Mol; Midden: P. Braine, Van Halme en Boesman; Voor: Gillis, Adams, R. Braine, Van Goethem en J. Diadens. gen van zaken, ook om de zaak rooskteuri- ger voor te stellen, dan zij was Hij eischte wegens valschheid in geschrifte en verduiste- ring een gevangenisstraf van 8 maanden. De verdediger vroeg onmiddellijke invrii- heidsstelling. Deze werd verleend. Uitspraak over 14 dagen. DORUS RIJKERS NAGENOEG HERSTELD. Dorus Rijkers was, naar de N. Rott. Crt. rneldt, gister weer in zooverer hesrteld, dat hij des niiddags in gezelschap van zijn fami- !ie naar zijn woonplaats Helder kon terugkee- ren. DROEVE PLECHTIGHE ID. Gistermorgen is te Deventer op de Israe- lietische begrafplaats het stoffelijk oversdiot ter aarde besteld van het Poolsche jongetje, dat de vorige week bij Holten uit den trein gevallen en overleden is. Aanwezig waren 0. a. een vertegenwoordiger van de Anglo Continentale Transport-Maatschappij uit Rotterdam en het bestuur van de Vereeniging „Geniiloeth Chazadiern". De heer Roeper, voorganger van de Israelietische gemeente, sprak een rede uit, waarna onder die gebrui- kelijke ceremonien de beaarding geschiedde ACHTERSTELLING VAN NEDER- LANDSCHE PRODUCTEN. Het Tweede Kamerlid Deckers heeft den minister van oortog de volgende vragen ge- steld: Is het den minister bekend, dat de commis sie van het jaar 1927 tot 25 February 1927 een incchrijving heeft opengesteld voor' de le vering van 45.500 Kg. gesmolten rundvet en 3600 Kg. gesmolten reuzel ten behoeve van de militaire verplegingsinrichtingen en an dere rijksinstellingen Is het den minister verder bekend, dat geen ander rundvet mag worden geleverd dan eeni ge met name aangeduide uitheemsche fabrika- ten en geen andere reuzel dan Noord-Ameri- kaansche, zoodat voor binnenlandsch rund vet en binnenlandsche reuzel zelfs de inschrij- ving niet is toegelaten? Is de minister bereid deze achterstelling van de Nederlandsche nijverheid bij de bui- tenlandsche te doen eindigen en, wat in het bijzonde- het boven aangeduide geval betreft, de inschrijving voor het binnenUndsch pro duct alsnog mogelijk te maken? DE SALARISSEN BIJ HE! MIDDELBAAR ONDERWIJS. Het Tweede Kamerlid Ketelaar heeft den minister van otiderwijs, kunsten en weten- schappen gevraagd: 1. Heeft de minister reeds gevolg gegeven aan zijn belofte, afgelegd in de vergadering der Tweede Kamer van 10 December 1926, om de punten betreffende de saiarissen bij het middel'baar onderwijs, die in het voorloopig verslag in zake hoofdstuk V A der Staatsbe- grooting besproken waren, nog eens te laten bekijken; in het bijzonder is ook het bureau voor arbeidszaken daarvoor gehoord? (Zie Handelingen Tweede Kamer 1926/1927, blad- zijde 1112, lste kolom). 2. Zoo ja, tot welke resultaten heeft een en ander geleid? OVERTR'EDING LOTERIJWET. Naar Het Volk verneemt, heeft de politie van het Bureau Adm. de Ruyterweg te Am sterdam proces-verbaal opgemaakt tegen een bewoner van een perceel in de Reinier Claessenstraat, die zich directeur noemde van het Genootsohap tot Exploitatie van Volks- woningen. Deze onderneming bracht „obligaties" van genoemd „genootschap" in circulate, die te gen den prijs van 1.15 aan ieder die ex van gediend was, verkocht werden. Op deze obligates werd in uitzicht gesteld het trekken van prijzen van 10,000, f 15,000, f 7000 enz. De politie kreeg van deze onderneming kennis, doordat haar door burgemeesters van omliggende gemeenten enkele dezer obliga- ties werden toegezonden, met het verzoek, omtrent de betrouwbaarheid daarvan in- lichtingen te verstrekken. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat de directie van het genootschap uit eenige lie- den bestond, dit op papier wel grootsche plannen hadden, maar waaromtrent alles nog geheel op losse schroeven staat. Met oe „obligaties" werd uitsluitend bui- ten Amsterdam gewerkt, en wel op zoo- danige wijze, dat, gelijk ook trouwens uit den geheelen opzet bleek, men hier klaarblij- kelijk te doen had met een verkapte loterij- onderneming, waarvan het intusschen nog zeer de vraag was of het wel ooit tot een trekking zou komen om van de uitkeering van prijzen nog maar te zwijgen. Een en ander gaf de politie aanleiding tot het opmaken van procesverbaal, voorloopig wegens overtreding van de Loterijwet (Buuen veranlwuotaelijkiieid van de Re- docile. De opname in deze rubriek be wij si geenszins dat de •edactie er mede instemt.) Mijnheer de Redacteur, Zoudt U zoo goed willen zijn het onder- staande in Uw veelgelezen dagblad te wilien plaatsen? Bij voorbaat onzen dank er voor, DE LINDELAAN HET STIEFKIND. Reeds tweemaal hebben bewoners der Lin delaan een request naar B. en W. gezonden, om verbetering of verharding der Laan. Tweemaal nul op het request. Des zomers is het geregeld een stofwolk door het drukke vei'keer van vracht -en andere auto's. Geen DE JUWEELENAFFAIRE TE ANTWERPEN. De koopman P. J. de V., te Rotterdam, die, Zondag in Den Haag gearresteerd werd in verband met den aandeelen- en juweelen- zwendel te Antwerpen, is door de politie aan een scherp verhoor onderworpen. De man ontkende de bedoeling te hebben gehad, den Rotterdamschen koopman De S. op te lich- ten. Hij verklaarde geheel te goeder trouw te zijn geweest en de aandeelen in den trein van een onbekende te hebben gekocht. Geble- ken is intusschen, dat de aandeelen, in totaal 50 stuks en ten name van een suikerfabriek in Indie, kunstig zijn nagemaakt en dus ge heel waardeloos zijn. Nader verneemt de Tel. nog, dat alleen de uitlevering zal worden gevraagd van den te Antwerpen gearresteerden koopman J. B BETAALD'E H AN DTE E'K EN INGEN? De politie te Deventer stelt een onderzoek in naar aanleiding van het gerucht, dat voor een politieke partij, die een candidaten- lijst wilde inieveren voor de Stalen-verkiezin- gen, handtczkeningen zouden gewonnen zijn a raison van een kwartje het stuk. MALVERSATIES. Voor de rechtbank te Breda heeft tereclit gestaan C. v. N., directeur van een N. V. (houthandel) te Teteringen, thans gedeti- neerd te Breda, beschuldigd eenige kwitan- ties te hebben vervalscht, waardoor hij het deed voorkomen alsof aan verschil'lencte fir- ma's uitbetalingen gedaan waren. De boek- houder had de knoeierijen bemerkt en de commissarissen gewaarschuwd. Een der val sche kwi tan ties was niet geteekend; om daar- ficier gehoord worden. op een geldige hand teeken ing te krijgen, wtTtnpvr werd de boekhouder eenige malen naar de DE VESTING MUIDEN betrokken firma te Dordt gestuurd. Begrij- Met ingang van 30 Maart word!t de^sfairf- pelijkerwijze weigerde men dit; bij het on- plaats van opzichter dCT fortificatien te Mm- derzoek door den accountante liet verdachte den opgeheven en het toezicht op de militaire zich de betrokken kwitantie brengen; in bij- werken opgedragen aan den opzicnter zijn van den boekhouder zette v. N. er een valsche handteekening op en deponeerde ze daarna tusschen de kasbescheiden. De got- deren, waarover deze kwitantie liep (ruim 3000) waren nimmer geleverd, doch moes- ten dienen om een tekort te dekken. Verdachte erkende gefraudeerd te hebben. De officier van justitie constateerde, dat verd. zich direct en indirect bevoordeeld1 hac en dit deed dooar ailexjei onjuiate vopr^eUJn- DE MOORD IN DEN HAAG. Met den trein, die om 8 u. 06 aan het sta tion H. IJ. S. M in Den Haag aankomt, zijn gisteravond de beide mannen, die te Brussel zijn aangehouden in verband met den moord op het Bezuidenhout, aangekomen. Zooals men weet, was beider uitlevering gevraagd, waarmee men zich te Brussel kon vereeni- gen. Gistermiddag zijn de 39-jarige B. en de 20-jarige V. op transport naar ons land ge steld. Aan de grens werden zij door dc mare- chaussee van de Belgische politie overgeno- men en naar Den Haag geleid. Aan het station H. IJ. S. M wachtten eeni ge rijksveldwachters hen op. Men leidde B en V. naar een der aangrenzende terreinen, vanwaar zij in een politie-auto naar het huis van bewaring werden gebracht. Zeer waar- schijnlijk zullen zij vanochtend door den of- q der fortifteatlen te Naarden. Het vertrek van de zen ambtenaar wil echter niet zeggen, dat de vesting Muiden, die in de eerste klasse is ge- plaatst, zal worden opgeheven. OPHEFFING RIJKSWERF TE HELLEVOETSLUIS. Met stelligheid deelt de Av.p. mee, dat ook de Rijkswerf te Hellevoetsluis weldra zaf warden opgeheven, ui t

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2