WOUDA's Slechtsgaken Bgnsi eailanii ledere moecfer aienst Foster's Zalf voor- radig te houdcn, want kinderen lijdv n vaak aan jeukende huidroos, uitslag, schavingen of puistjes. Foster's Zalf is zeer heilzaam voor dergelijke kwalen, en wordt ook aanbe- volen tegen ringworm, insectenbeien, pso riasis en eczeem. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1 75 -per doos, f 1.per tube roaakt, een vlaklaag gekgd1 en behard en al dat werk is door de werkverschafifng uitge- vderd. De bergplaats heeft een oppervlakte van 100O vierk. M., is ombouwd met ijzeren pa ke n in betonblokken, waaronder ijzeren leg- gers, alias verbonden met zwaar ruitgaas, Iboog 2.20 M. en 70 M. in den grond. De groote toegangspoorten zijn al even solide gebouwd en het geheel is van overstekende randcn yoorzien, zoo dat bicmen de ruimte komen,anders dan door de poorten, uitgeslo- ten is. Voor het opruimen en afleveren van vuilnis is een 10 M. lange beschoeide wal aange- bracht aan den waterkant. Voor't sorteeren en verbranden van hout e. d. is een zeer groote ruimte en er is geen gevaar dat de rook over het dorp slaat. We constateerden dan ook, dat hder een oplossing voor berg plaats is gevonden, zooals men die kan wen- sclien. Het werk is uitgevoerd door Gebr. Hoetjes, die hiermede eer hebben ingelegd, want ailes ziet ei- flink en solide uifc. Naar we vernamwn ligt het in de bedoeling om den toegangsweg met boomen (wilgeh potcn) te beplanten. UIT NOORDSCHARWOUDE iDe jaarvergadering van de boerenleen- bank werd Maandagavond bezocht door 89 leden. De voorzitte- wees bij de opening om op dlen slechten economischen toestand. v Uit het jaarversiag bleek dat het aantal lcden 161 is, het aantal spaarders 293, uit- staanide voorschotten 68 en credieten in loo- pende rekening 22. I>e rapporten van den inspecteur zijn steeds gunstig en de samenwerking over de geheele linie laat niets te wensehen over. Uit die rekening bleek dat is terugbetaald aan voorschotten 42085.van rente 10575.47 en van coupons 980. Uitgegeven was aan voorschotten f 3'4210.aan gekochte waarden 10000.— aan rente 9034.85, aan salaris f 600 en aan het wa tersn oodc om i te 150. De totaal omzet was 433089.14. De ba- lans sloot met een eindcijier van 268921.37 met een saldo-winst groot 1154.13, tegen 1417.94 het vorig jaar. Uit de batons van de spaarbarvk bleek dat het bedrag aan spaargelden 232661.45 is. Nadat goedgevonden was de winst op re serve te brengen werden alle cijfers goedge- keurd. Als bestuurslid werd herkozen de heer J Ootjers en als lid van den raad van toezicht dfe heer J. Sijpheer. Bij de rondvraag werd- medegedeeld, dat de rente voor spaargelden is gebracht van 3y2, op 3 3/4 pet en die rente voor voorschotten van 4 3/4 op 5 pet. Daarna sluiting. UIT LIMMEN. 'Door B. en W. zijn in de vacature-J. Val- kering Tz. candidaat gesteld: Voor lid van de Commissie van Toezicht op hot Lager Onder- wijs de heer G. J. Meijer en in de Commis sie tot Weiing van Scboolverzuim de heer N. Kuijs. Door het bestuur van het Harmonic- corps „Excelsior" en een der leden van den Raad van Toezicht wordt strijd gevoerd over aansluiting bij den landelijken bond, terwijl het lid van de Commissie van Toezicht advi- seert bij den Dioccesanen Bond. De meer- derheid van het bestuur wil aansluiten bij den West-Frieschen Bond. De strijd1 gaat in hoofdzaak tusschen het Dag. Bestuur en de Commissie van Toezicht. De eerste wil neutraal blijven en de laatste wil dit niet. UIT HEERTiUGOWAARD. Door de afdeeling van den Bond van Staatspensionneering werd in het lokaal van den heer Rus weer een propaganda-avond ge- houden, welke zeer gced geslaagd is. Door den Voorzitter, den heer S. Brug- man, werd er met veel waardeering op ge- wezen, dat de propaganda-avonden der af deeling gewooniijk goed slagen hetgeen voor 'n groot deel mag worden toegeschreven aan de welwillende medewerking van organisa- ties en personen. Spr. wijst voor dezen avond op het programma, waarin wordt vermeld de medewerking van de zangvereeni- ging „Ons Genoegen" in de rederijkers- kamer „Harmon!ie." Tevens deelde spr. mee, dat voor den gemeenschappelijken zang door mej. Wit een tweetal liederen werd ge- dicht. Voor al deze medewerking is het be stuur zeer dankbaar. Na een woord van welkom, werd de aan- dacht gevraagd voor den spr. van heden- avond, den heer Van Mever van Zaandam Met als onderwerp: „Het verleden, heden en toekomst van de staatspensionneering", zette spr. duidelijk uiteen, wat ten ainzien van staatspensionneering op wetgevend ge- bied is gedaan, daarbij schetsend, den strijd door den Bond gevoerd, wat deze heeft be- reikt (waarbij speciaal ook wordt gewezeq op den indirecten invloed van der. bonds- strijd op de verzorging der ouden van dagen) en vooral waarom nog verder met alle kracht moet worden gestreden ter bereiking van het •bondsideaal: premievrij staatspensioen. Spr. wekfe alien op, krachtig voor dit-ideaal te strijden, hiervoor propagandist te zijn en vooral ook een goed gebruik te maken van het stembiljet, ook voor de a.s. statenverkie- zing. Een krachtig applaus klonk na deze rede door de zaal. Eenige personen gaven zich op voor het lidmaatschap. Met de opwekking om zooveel mogelijk propaganda te maken voor den Bond, werd de avond gesloten. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Algemeene vergadering van de begrafenis vereeniging „De laatste Eer" op Maandag 21 Febr. 1927, 's avonds half acht in 't lo-4 kaal van den heer Vijzelaar. T>c voorzitter A. Jaarsma opende de ver- gadenng met een woord van welkom. Medegedeeld werd dat het contract met Wolfwinkel betreffende het verrichten van begrafenissen met 5.50 per begrarems moest worden verhoogd1 in verband met het dure onderbpud van het matenaal, hetwelk deze heer daan oor beschikbaar moet houden, en wel 2.50 voor lijkkoets en 3 voor het volgrijtuig. Werd goedgevonden. Verder werd medegedeeld dat een voorstel was ingekomen bij den bond van de afd. Zuid Scharwoude, om een uniform regeering te treffen voor de dragers en wel van 2.50 per begrafenis- Het bestuur was van oordeel hier niet op in te gaao en het bier te laten op 2. Werd goedgevonden. Bij punt 4, aangaande het aanschaffen van een vaartuig, werd algemeen de noodza- kelijkheid hiervan ingezien, doch men wensch- te niet door rondgang bij de leden de kosten te dekken, zooals vermeld stond op de agen da, maar wenschte deze te noteeren uit de reserve-kas wat bij meerderheid van stemmen werd besloten. In verband hiermede zal aan de Langendijker Groenten Centrale gevraagd worden om een ligplaats onder de veiling. Ingekomen waren 3 biljetten met kosten berekening, waarna bij nader inzage aan den heer J. de Wit Pz. werd gegund het maken van het vaartuig, een 2-tons vlet met bijbe- hooren, alles volgens beschrijving. Voorstel Romeijn om het salaris van den secretaris en penningmeester te brengen op ieder f 25, gezien de vele werkzaamheden, welke aan deze functie's verbonden zijn. De Secretaris hedankte voor de verhooging, ter wijl het voorstel voor den penningmeester in stemming gebracht, werd verworpen. Bij de rondvraag werd door de voorzitter medegedeeld, dat het bcekjaar niet meer loopt tot September maar tot 31 Dec. 1927. Zoodat over 4 maanden meer contribute be- taald moet worden. Door den heer L. Molenaar werd naar vo- ren gebracht het verzekeren tegen ongeluk- ken voor het personeel. Werd besloten in deze meerdere gegevens te verzamelen betreffende de kosten der premie in deze. Hierna sluiting. UIT HENSBROEK. Zaterdagavond hield in de gezellig ver- sierde zaal van den heer H. Mantel het plaatselijk nut haar laatste avond van het seizoen Om half acht opende de voorzitter, de heer H. Kamp, met een hartelijk woord van wel kom aan de aanwezigen (40-tal). Vele bijdragen wisselden elkander af en de aanwezigen genoten zichtbaar. In zijn sluitingswoord sprak de voorzitter den wensch uit, gezien dezen schitterend ge- siaagden avond, dat velen zich als lid zullen aaninelden. UIT SCHOORL. De afdeeling Schoorl van het Witte Kruis hield bij Schuijt Maandagavond hare jaar vergadering. Naar aanleiding van de notulen, deelde de voorzitter, dr. Heringa, mede, dat de huisbe- zoelister der T. B. C.-verpleging bij hare aan- stelling als gewoon verpleegster automatisch ook in functie treedt als huisbezoekster. Spr. was dit gebleken in eigen omgeving; de zus ter behoeft dus geen bijzondere aanstelling als zoodanig van't Witte Kruis te hebben. 't Consu 1 ta tiebureau te Alkmaar geeft uit eigen bewQging soms patienten op. De meeningen verschilden in deze; de hee- ren Tramp (secretaris) en Zuurbier waren van andere gedachten, doch de voorzitter zei- de pertinent te weten, dat de in functietreding automatisch geschiedt. 't Jaarversiag van den secretaris wees uit, dat, hoewel onze afdeeling een bescheideu plaats inneemt en we ons weinig in groote kwesties naar buiten doen kennen, we toch ze- ker nuttig werken in eigen omgeving. Aan Malaria en T. B. C.-bestrijding wercl goed werk gedaan. Dr. Doijer heeft een lezing ge- houden over: Malariabestrijding, terwijl Dr Heringa een cursus voor eerste hulp bij on- gelukken heeft georganiseerd, welke begon met 26 cursisten. Op't einde van 't jaar bestond die afdee ling uit 244 leden. Het verslag werd, onder dank vodr de goe- de redactie, aanvaard. De heer C. Kriller meende, dat tal van ver- eenigingen, welke min of meer een parallel doel hebben zich moeten concentreeren Dit zal natuurlijk succes hebben bij het vergade- ringbezoek, aangezien ook de vergaderingen zich meer zullen beperken. Spreker hoopte op de mogelijkheid van een samensmelting der diverse vereenigingen op 't gebied van zie- kenzorg. De voorzitter vond dit naar zijn hart ge- sproken; steeds had hij geijverd om Gezins- verpleging en Witte Kruis een te doen zijn. De heer Zuurbier zeide, als bestuurslid van de diaconale gezinsverpleging op 't standpunt te staan, dat, zoo gauw er een ver eeniging bij macht en met den wil om gezins verpleging ter hand te nemen, opstaat, zijn vereeniging zich dan terugtrekt. Dit is steeds gebeurd. De diaconale gezins verpleging gaat achteruit en heeft nog slechts 2 districten, doch waar ze zich terugtrok, bleef een zuster aangesteld; door hen, die ver- vingen. Besloten werd, dat de heer Kriller feiten zal verzamelen en een schema opzetten zooals hij zich de coneentratie denkt. Onder de ingekomen stukken was er eene van't Centraal Bureau van 't Groene en Witte Kruis, waarin 10.subsidie werd gevraagd. Op voorstel van den heer van- Fridagh werd besloten met 8 tegen 3 stemmen om a!- leen voor 1927 vijf gulden te geven. Een circulaire van't Hoofdbestuur, waarin de vraag werd te berde gebracht, hoe wordt gedaciht over de middelen om meer contact met de afdeelingen te krijgen, werd hierna behandeld. Geadviseerd zal worden om een periodiek blaadje uit te geven, te zenden aan bestuursleden en belangstellenden. Na nog enkele kleine metledeelingen deed de heer Kaaij rekening en verantwoording als pen ningmeester. De ontvangsten waren plus 't sa Ido* van 1925 ad 157.631/a, de som van 788.73%. De uitgaven bedroegen 627.261/2, 't batig saldo f 161.47. De heeren Groen en Mooij, die derekening onderzochten, stelden voor om haar goed te keuren. Dit geschiedde, doch de heer van Fridagh kon zich niet vereenigen met den gang van zaken. De rekening en ook de begrooting voor 1927, ddenden in een bestuursvergadermg rus tig te worden behandeld en voorloopig vast- gesteld, opd'at bepaalde feiten aan ae leden- verigadering konden worden voorgedragen ihans is er niets gebeurd en spreker vond goed dat d'oorgegaan werd, doch als be stuurslid nm hij geen deel in de verantwoor delijikheid der dingen, omdat hij ze niet kent 't Bestuur zelf staat op dit oogenblik vreemd tegencver alles. Dit werd beaamd. 't Gaf nu een groote mate van tijdverlies. Eindelijk dan kon de begrooting voor 1927 worden vastge- steld in ontvangst en' uitgaaf op 739.47. De begrooting voor 't onderdeel T. B. C.- bestrijding 573.05 in ontvang en uitgaaf werd eveneer(s geaccepteerd, terwijl de reke ning van dit bad'rijf over 1926 142 44 in ontvang en 139.38% in uitgaaf bedroeg. ook de gcedkeuring kreeg. Sluiting. Gister trad voor een ldein gehoor, in de zaal van den heer Schuit, den heer de Jong uit Medtemblik op, om't standpunt uiteen te zetten betreffendfe ziekenhuisverpleging, zoo als dat ter hand genomen wordt door de Eerste Ned. Mij. voor Ziekenhuisverple- ging". We volstaan met te schrijven, dat de pre mie '5 cts. per week bedraagt en voor inwo- nende kinderen beneden de 12 jaar 1 cent per week. Hiervoor krijgt men vrije verpleging in 't ziekenhuis onzer keuze, gedurende 8 weken. Maximum der vergoeding 4 per dag. Immiddels heeft zich in Schoorl een com missie gevormd, bestaande uit de heeren Dr Heringa, K. P. Zuurbier, F. Stenneberg, W. Dehe en F. F. Medendorp, welke in geschil len als arbiters zullen optreden. Biljetten, tevens formulieren ter inschrij- ving zijn thans aan huis bezorgd, terwiji voor Schoorl mejuffrouw Peetoom (Duin- weg) en voor Groet de heer Simon Hoog- vorst een agentuur heibben aanvaard. UIT ST. MAARTEN Maandagavond werd in het cafe van den heer J. Schermerhorn ten overstaan van den te Wieringerwaard gevestigden Notaris J. van der Knaap, publiek gepresenteerd een dubbel woonhuis met tuin in den Burghorn nabij St. Maarten, eigendom van mej. de wed. A. HagenGun. Het perceel werd m bod gebracht door den heer A. Louw te St. Maarten op f 2260 en door denzelfde afgemijnd op f 150. Alzoo totaal 2410. UIT ST. PANCRAS. Met de gehouden verloting, waarvan de netto-opbrengst 84.ten deel viel aan den Vrone-speler D. de Koning, welke on- langs bij een wedstrijd zijn been had gebro- ken, is de prijs, een electrische V. T. lan- taarn, gevallen op lot no. 332. Gelukkige winner de heer T. Bakker. UIT BERGEN. Door Notabeien der Ned. Flerv. Gemeente alhier werd in hu-nne op 21 dezer gehouden vergadering tot kerkvoogd benoemd de heer R. Langeberg. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 21 Februari. TENUHVOERLEGGING VAN EEN VOORWAARDELIJKE STRAF. Deze zaak contra zekeren Bvoorwaarde- lijke straf, werd, als naar gewoonte, met ge sloten deuren behandeld In dit geval is de bijzondere vonniseisch (geheelonthouding) niet nagekomen. Gevorderd en uitgesproken wei'd de toepas- sing der vootwaardelijke straf, zijnde 2 maanden gevangenisstraf. Ook de voorwaardelijk veroordecide V. heeft de bijzondere vooiwaarde, geheelont houding, verwaarloosd. Ten uitvoer legging werd gelast van de 3 maanden opgelegde voor waar delijke gjevangenisstraf. Deze ten uitvoer legging werd dOor den Politierechter gelast. VERDUISTERING De vrachtrijder Dirk B. te Wervershoof heeft zich schuldig gemaaktaan verduiste- ring van 10.30, welk bedrag hij had ont- vangen van mej. P. Beers aldaar, wegens door den heer Hoogkarspel te Hoorn gelever- dbe sigaren en sigaretten. Verdachte heeft dit bedrag niet aan Hoog karspel verantwoord. Geadviseerd werd een voorwaardelijke ver- oordeeling, aangezien verdachte overigtns niet ongunstig bekend staat. Hij verkeert in armoedige omstandigheden. De officier reqiiireerde 1 maand voorwaar delijke gevangenisstraf. Verdachte werd tot 2 maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf met 2 proefjaren ver- oordeeld, met verplichte restitutie van het ver- duisterde bedrag van 10.30. OPLICHTING. Voorts werd verder behandeld de zaak contra C. S., arbeider te Schoorl, verdacht van oplicliting in Mei 1922 te Heerhugowaard gepleegd. Geadviseerd werd een voorwaardelijke ver- oordeeling onder bijzondere voorwaaTde, dat verdachte de financieele schade vergoed. Eisch 1 maand voorwaardelijke gevange nisstraf. Vonnis 3 maanden voorw. gev. met verplichte teruggave van 50 aan A. Oud- Jiuis te Heerhugowaard, in wekelijksche ter- mijnen van 5. DIEFSTAL.. De in 1898 geboren landbouwersknecht Arie de G. te Noord- en Zuid-Schermer heeft gedurende het tijdsverloop van 1922 tot 1926 verschiiknde voorwerpen zich wedeiTechte- lijk toegeeigend, zooals een steekschop, een benzinebus met 10 Liter autoline, een rol ko- perdraad, enz. Meerdere feiten heeft verdach te gepleegd. doch de officier had het niet noo- dig geoordeeld deze ten laste te leggen. Eeni ge van de in beslag genomen stukken van overtuiging behooren aan den heer W. Scher merhorn, bij wion verdachte destijds in dienst was. Het koperdraad behoorde aan het ge- meentelijk elecb'iciteitsbedrijf. De officier vorderde 2 maanden voorwaar delijke gevangenisstraf. Verdachte zeide, dat het hem zeer speet zoo oiieerlijk te hebben gehandeld. Hij hoopte op een voorwaardelijke straf. Verdachte werd daarop veroordeeld tot 2 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met 2 proefjaren. Hij werd voorts onder toe zicht van het Leger des Heils gesteld. HUISVREDEBREUK. De niet verschenen verdachte Hendrik P. heeft zich, toen hij in den avond van 23 Ja- nuaii vertoefde in een cafe te Alkmaar, niet op de meermalen herhaalde vordering van den f^ilh'ouder uit diecis Iokalifeit verwijatia. v""'*c ,e was eenigszins onder den invloed van stdf -en drank en hindeide de andere be- zoekart Eisch 25 boete of 25 heditenis. Vonnis conform den eisch. Hierna sluiting der zitting. ARRON'DISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van 22 Februari. P. v. A., j". de V. en G. v. d. H., zwervend, thans in voorarrest, diefstal met braak te Bergen aan Zee, de le 5 maanden, de 2e 4 maanden en de 3e 1 jaar gevangenisstraf. OPLICHTING. De 24-jarige, te Leeuwarden geboren en zonder middeien van bestaan rondzwervende, ihans gedetineerde verdachte A. de j. stond terecht terzake oplichting van W. Overboom, winkelier te Wognurn, dien hij door middei van een valsch getuigschrift, z.g. afgegeven door de Friesche olieslagerij, op 17 'Januari bewogen heeft tot afgifte van een 2%-cent- sruk. Als tcegevoegd verdediger fungeerde mr. B. W. C. Dwars, van Hoorn. Getuige Overboom zou die 2i/, cent ook zondei' vertooning van het vervalschte stux hebben gegeven. Hij meende, dat het ailleen te doen was om een aalmoes. Verdachte heeft ook een meisje bewogen hem een dubbeltje te geven, wat zij heeft ge geven na lezing van het bewuste getuig schrift. Verdachte is van beroep tabakskerver. Mr. van Loockeren Campagoe, officier van justitie, merkte op, dat de subsidiaire tenlas- telegging, de gebruikmaking van een valsch stuk, cmdat in de dagvaarding niet voor- komt, dat het stuk gebruikt weid als ccht en onvervalscht, niet zal warden gehandhaafd. Ook achte spr. het feit niet bewezen met betrekking tot getuige Overboom. Wel achtte het O. M. bewezen het feit met betrekking tot de tweede getuige. Eisch 2 maanden gev. met aftrek van voor arrest Mr. Dwars merkte op, dat men gewooniijk aan dergelijke bedelaars een aalmoes geeft, om maar gauw van hen af te komen. Flet getuigschrift doet hier weinig ter zake. Der halve achtte pleiter geen straibaar feit aanwezig en verzocht pleiter ontslag van rechtsvervolging en aamiddellijke invrijheid- stelling, subsidiair een clemente straf. Het O. M bestreed pleiter als zou de 2de getuige uit angst hebben gehandeld. Spr. noemde dit fantasie van den verdediger. Den officier werd door mr. Dwars beant- woord. De invrijheidsteliing werd geweigerd. A.s. week uitspraak. DIEFSTAL VAN EEN PORTE- MONNAIE. Wilh. J., geboren in 1874 en gedomicilieerd le Volkertheeze, gem. Uden (N.-Br.), thans gedetineerd, stond terecht ter zake diefstal van een porteinonnaie, inh. een bankbiijet van 10 en een zilverbon van 2,50, alsme- de eenig zilvergeld, gepleegd ten nadeele van den braxibakker Jan Wit te Koedijk. Ver dachte ontkende. De bakker heeft de porte- monnaie gemist uit de wooriilcamer toen hij te- l'ug kwam van het brocdventen. De porte- monnaie lag in de woonkamer op de tafel. Het gezin van den bakker had in de keuken zitten eten en vermoedelijk is verdachte toen door den winkel naar de woonkamer geslo- pen, wat door hem werd ontkend. Op denzelfden dag, 18 Januari, is verdach te met negotie aan de deur geweest bij jirf- frouw Kaai, een buurvi'ouw van dien bakker. Bij zijn aanhouding kwam het bankbi'ljet van 10 uit zijn pet te voorschijn. Bij zijn arrestatie bevond hij zich in het volksloge- ment van Timmer. De brugknecht van de Koed'ij'ker Vlotbrug heeft op 18 Januari met verdachte gespro- ken. Hij stond voor de brug te wachten. Verdachte was erg enuwachtig en borg geld uit de portemonnaie in een fluweelen buideltje. De brugwachter heeft nog met verdachte gesproken. Ze kregen de praat over diefstal en toen zeide getuige: „Ze vermoorden je tegenwoordig om een gulden". „Ja", zeide toen verdachte, „dat doen ze". De officier achtte het ten laste gelegde uit de aanwijzingen, aangevuld door de verkla- ringen der getuigen, wettig en overtuigend bewezen en vorderde 3 maanden gevangenis straf. Mr. Haars, ambtshalve toegevoegd verde diger, bestreed. de waarde der aanwijzingen en getuigenverklaringen. Hij achtte die on- voldioende om tot een veroordeeling te kun- nen leiden, concludeerende dientengevolge tot vrijspraak. VERDUISTER1NG VAN ZAND. De zandschipper W. v. V. te Alkmaar heeft ter zake bovengenoemd feit terecht gestaan op 3 Januari voor den poiltierechter, die de zaak heeft verwezen naar de meervoudige strafkamer der Arrondissements-Rechtbank. Aan verdactite is ten laste gelegd weder- rechtelijke toeeigening van 1 a 2 kub. Meter zaad ten nadeel van den aannemer Hooger- vorst te Alkmaar, op 5 November 1926. Hoogexworst was gewaai'schuwd, dat de schipper van het voor hem bestemde zand had verkoeht aan den vrachtrijder Snijders. Getuige had toen al met verdachte aigere- kend, doch deze had niet medegedeeld, dat hij 4 Meter zand aan Snijders had verkodit. Verdachte heeft ,toen getuige hem daar- over aansprak, toegegeven dat hij 1 kub. M. had verkoeht. Later is vei'dachte nog uit eigen txewegjng komen zeggen, dat hiet niet 1, maar 2 kub. Meter was.Hij heeft toen restitutie beloofd. Getuige nam echter geen genoegen met 2 kub. Meter. Verdachte zeide, dat hij eerst na de afreke- tiing heeft gehoord, dat Snijders later nog 1 kub. M. zand heeft wegehaald bij zijn af- wezigheid. Daar bleek, dat het zand oorspronkelijk toe- behoorde aan verdachte en niet aan Hooger- voret, vorderde het O. M. direct vrijspraak. De getuigen voor Snijders behoefden niet te worden gehoord. Uitspraak over 8 dagen. MISDRIJF DOOR SCHULD. De roonteur G. W. B. en de werkman W. H. M., beiden werkzaam aan het electrid- teitsbedrijf, stonden terecht ter zake een schuldmisdrijf, omdat zij niet hebben voorko- men, dat een dienstbode, die zich in den avond van 13 December per fiets tongs dea Zelfrifzend SakmseS Voor winkeliers bij Gross, v/h. M. DE HAAS,Alkmaar. weg bewoog, in een gat van den weg is ge- tuimeld en zich daarbij zeer ernstig aan den hals heeft verwond. In deze zaak werden 3 getuigen, waaron der een deskundige, gehoord, terwijl verdach- ten hun verdediging hebben opgedragen aan mr. Josephus Jitta. De eerste verdachte moest een nieuwe aan sluiting tot stand brengen en de tweede ver dachte was hem daarbij behulpzaam. Ei was een gat in den weg gemaakt van 75 c.M. en lste verdachte heeft verzuimd bij dit gat een post te zetten, althans te controlee- ren, dat de door hem geplaatste post behoor- lij'k werd waargenomen. Tweede verdachte stond terecht omdat hij verzuimd heeft voor het gevaar, dat het gat voor het verkeer opleverde, behoorlijk te waarschuwen. De 2de verdachte, die bij het gat op post stond, heeft verzuimd het meisje, dat op een rijwiel naderde, tijdig te waarschuwen, met het hierboven aangeduide'noodiottige gevolg. De dienstbode, mej. T. Abbekerk, van Broekerhavem, diende een aanvraag in cot schadevei'goeding tot een bedrag van 85.55 en wel 34.60 voor geneestundige behande- ling, 14.95 wegens reparatie van de fiets en f 36 voor kost en verpleging. Zij wist niet precies aan te geven op welke wijze zij in het gat terecht is gekomen, of zij er in gereden is of er door slippen is ingeval- len. Zij is belacigrijk aan het gelaat en den hals verwond geraakt. Zij kon vanaf 13 De cember tot 3 Januari haar betrekking niet waarnemen. Dr. Ernts, arts te Bovencarspel, legde een deskucidige verklaring af omtrent den aard der verwondingen bij mej. Abbekerk, aan hals en kin. Er is een lichte infectie bijgekomen, die de genezing heeft vertraagd. De arts heeft de gewonde cok nog behandeld wegens door den val veroorzaakte losse tanden. Mej. Alida Schaper verldaarde, gezien le hebben dat mej. Abbekerk in het gat viel. Haar rijwiel siipte. Zij heeft geen waar- schuwing gehoord. Het O. M., het woord verkrijgende, achtte gebrek aan behoorlijke zorg voor de veilig- heid aanwezig bij beide verdachten en vor derde na een en ander nader te hebben aan- getoond, schuldig verklaring van beiden ver dachten en vorderde tegen ieder 50 boete cf 50 dagen hecht. Mr Josephus Jitte maakte een opmerking omtrent de dagvaarding. Er is n.l. iemand gedagvaard die niet bestaat. Voorts noemde pleiter het gebeurde meer een ongclukkige samenloop van omstandig heden. Pleiter wees op deii tegenwoordigen toestand van het Ritsevoort, waar het voor fietsers ook hoogst gevaarlijk is. Getuige Abbekerk is naar de meening van pleiter geslipt en onge'lukkigei-wijze in het gat terecht gekomen. Een tantaarn of eenige waarschuwing zou dit ongeluk vermoedelijk niet voorkonLen hebben. Ook betreurde plei ter het schuldaandeel van eersfen verdachte, Het is wel wat ver gezocht, van hem te ei- schen, dat hij den door hem uitgezetten waar- schuwiugspost ook nog controlee.de. Wat betreft tweede verdachte bleef pleiter bij zijn opinio, dat het ongeval is te wijten* aan het slippen. Pleiter noemde voorts de civiele voi'dering te hoog en ontkende de civielrechterlijke aan- spraikelijkheid van zrn clienten. Ook maakte pleiter aanmerking op de z. i, lichtvaardige handeling van het gemeentebe- stuur van Bovencarspel. In ieder geval was pleiter .an meening dat geen veroordeeling kon volgeti. Ten slotte achtte pleiter de gevorderdc boete te hoog. Pleiter eindigde zijn pleidooi met tot vrij- .spraak te concludeeren. Uitspraak over 8 dagem. DE MOORD IN HET BEZUIDENFIOU'l IN DEN HAAG. Men schrij'ft aan de N. R. Crt.: De lezer zal zich herinneren, dat op Maan- dag 17 Januari in het Bezuidenhout in Deo 1 iaag een vrouw vermoord werd in de keukei van haar wemng, en dat als verdachten vat dezen moord te Brussel zijn aangehoudet, W. B. en C V., beiden uit Den Haag, welke aanhouding geschiedde op 29 Januari, toen zij brieven poste restante afhaalden. C. V. is gefcoortig van Flonselersdijk, ge meente Naaldwijk, waar zijn vader timmer- man en winkelier is. Het leek zeer vreemd dat de jongste zoon van dezen man bewusl schuldig kon staan aan de vreeselijke warn daad in het Bezuidenhout. Corn. V. is 20 jaar oud. Hij werd opge- leid in het banketbakkersvak en diende in d« laatste jaren aan verschillende inrichtinger. als kok. Eenige dagen voor den moord had hij zijn betrekking opgezegd voor het onder- nemen van een reis naar Nizza, in Frankrijk; waar hem een betrekking was toegezegd on der de volgende omstandigheden. Hij kreeg in zijn kosthuis, Lange Beesten> markt 9 in Den Haag, omgang met zijn me- de-kostganger B., een man van bij de veertig die goed ontwikkeld was en zich als heet kleedde en gcdroeg. Deze beloofden den jon geling een betrekking bij zijn broer te Nizza die daar volgens zijn zeggen een pracbtige banketbakkerij had. De jongeling, die in zijn kosthuis ongeveer 5 weken omgang had met B., koesterde niet den geringsten argwaan, trad graag in het voorstel en zegdjf zijn be- trekking in Den Haag op. Men zou zoo spoe- dig mogelijk de zaken re gel en en B. zou naat de ouders van Cora, gaan om het plan aan- nemelijk te maken. Op den dag van den moord, 17 Januari. kwam B. inderdaad met den autobus van 7 uur 48 min. 's avonds te Honselersdijk aan, legde de cuders van Corn, het plan uit, ver telde van de mooie zaak te Nizza en van de goede vooruitzichten en verzocht hem de klee- ren van Corn, mee te geven. Op de vraag van de ouders, waarom Com. zelf niet kwam, ant- woordde B., dat deze reeds te Rotterdam in het hotel Coonmns was. De ouders kregen ■I» IBWIIM IMB——MB——Mil WIII——

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6