OE LANGE DE MORAAZ t£0ERMef*, Mrs, GltySags, Giedieten - Oeposito - Effecten Vft lffissU-wee&. I. Frankecberg - Altaaaar Provincial nieuws LANGESfRAAI 49 - ALKMAAR Sport Stadsnieuws Ta@9ieei. 1101 a »°k i lh ic I* f si Luxe- mi Bureauartikelen. tfetwns. oft taf ffen aftaafTTRfgE^efte) p. KO. 7 0762—f OiGf; V*ffi UIT HUISWAARD. jp De beer die Wild1 te Alfcmaar verzoekt oos naar aankiding van een gister in de Alk- maarsche Couraot geplaatst bericht mede te cteelen, dat het ongeval niet aan een zijner wagens is oyprkomen. UiT BERGEN. ijaarvergadering V. Y. V. ,-.,*Sn het,„Oranje Hotel" wend gisteravond de jaarvergaderrag van de V. V. V. voorzitter, de heer C. F. Zdter, opende jde vergadering met een woord van excuns .voor het beleggen van de vergadering in Fe- tjpuari inplaats van in Januari. "Z-iekte van bestuursiedfen was daarvan oor- zaak. Spr. betreurde het overigens bij de ver- bmterinsg van de statuten destijds niet te heb- feen voorgesteld am de vergadering in Febr. te houden, aangezien Januari als le ma and van 'het jaar, steeds een moeilijke maand blijkt tie zija 'De secretaris, mr. Judell, las hierop de no- JMien, die onder dankzegging, onveranderd werden vastgesteld. r 'De voorzitter las hierop het jaarverslag, waarin hij constateeide, dat wij over het al- met tevredenheid mogen terugzien op seizoen 1926. Vooral, wanneer wij een iwergelijking treffen met andere seizoenplaat- ■gen in ons land, mogen wij wel constateeren [dat Bergen eigenlijk zieer tevreden moet zijn. RMeti hoort n.l. uit nagenoeg alle deelen des fends klaagliederen, over het zeer slechte sei zoen 1926 en ofschoon het zich in den voor- tijd' ook voor onze Gemeente slecht deed aan- zien, zijn toch de maanden Juli en Augustus •zeer iiteegevailen, zoodat wij over het alge- meen toch nog van een goed seizoen mogen sprefcen. Misschien moet hier even een uitzon- .dering gemaakt worden, wat 'betreft het ver- huren van gemeubileerde huizen; de vraag 'hiernaar was niet zoo groot als wij andere seizoens gewoon waren. Intusschen mag dit gunstige resultaat geen reden zijn np maar met gerustheid af te Lwachten wat 1927 ons brengen zal. Integen- deel: van alle kanten wordt vernomen dat men zich inspant maatregelen te treffen om 't jvreemdehngen-bezoek naar de respectieve bad- en andere seizoenplaatsen te vergrooten en ook wij dienen dus waakzaam te blijven en niet aan inspanning te verslappen, ten einde ons deel van dat vreemdelingen-bezoek niet alleen te behouden, doch zoo mogelijk te ver grooten. Vooral het z.g. vdor-seizoen dient ,veel beter te worden. Daarom is het zoo bij zonder toe te juichen, dat „Bergen's Mannen- koor" de goede gedachte heeft gehad, een Conoours uit te sdirijven in het voorjaar van 11927. Dit ligt geheel in de lijn van onze ver eeniging en daarom verdiend „Bergen's Man- nenkoor" krachtigen steun van onzentwege, opdat. dit Concours ten voile moge slagen. Voorstellen hieromtrent zullen U straks van Bestuurswege gedaan worden. Het bezoek van buitenlanders (Duitschers) was in het jaar 1926 belangrijik minder dan in 1926. In hoofdzaak zal dit wel te wijten zijn aan de crisis, waaraan handel en Indus trie in Duitsehland onderworpen wareti. Nu deze crisis overwonnen schijnt, mogen wij voor het a.s. seizoen op drukker bezoek hopen Leden: Het aantal leden bedroeg op het einde des jaars 413, waarvan echter 8 we- gens wanbetaling geroyeerd moesten worden, dus blijven 405 (tegen het vorig jaar 380) en 34 donateurs. Het vorig jaar bleven elf leden in gebreke hun contributie te voldoen Het bestuur is er in geslaagd van 6 dezer de achterstallige contributie alsnog in te vorde- ren. Met inbegrip hiervan werd dus in 1926 aan contributie ontvangen 1233.(tegen het vorig jaar 1116). De laatste jaren zien wij1 gelukkig weer een gestadige vooruitgang van het aantal ledentoch gevoelen wij alien de noodzakelijkheid het aantal leden belang- rijk uit te breiden, opdat de vereeniging steeds in kracht toeneme; wij doen een beroep op alle leden tot het maken van propaganda •in deze richting; waar nagenoeg een ieder in deze gemeente direct of indirect belang heeft biji het Vreemdelingenverkeer, moest eigenlijk ieder inwoner lid zijn. Subsidie: Van de gemeente mochten wij ook dit jaar wederom 1000 subsidie ontvangen. terwijl de gemeente eveneens voor 1000 in het garantie-fonds voor de feesten deelnam, welke garantie evenwel niet behoefde aange- sproken te worden. Informatie Bureau: Bij het Informatie-Bu- reau kwamen dit jaar 1483 schriftelijke aan- yragen binnen (v.j. 1727); 584 mondelinge t(v. j. 587) en 63 teleionische (v.j. 60). Er werden 76 lijstjes met aanvragen verzonden aan belanghebbenden. Over het beheer van het Bureau door onze i administratrice Mevrouw Evenhuis, heeft het f'Bestuur niets dan lof. Behoudens een enkele uitzondering, kun- nen wij mededeelen dat er dit jaar gelukkig .iweinig klachten over Pensions binnenkwa- 1 men. Geillustreerde Gids: Van den Gids werden 663 stuks verkocht (v.j. 803). 1'5 werden gra tis aan zustervereenigingen enz. uitgestrekt. [Op 31 Dec. waren nog' in voorraad 146 'stuks op het Bureau, 12 bij „Alcmaria", en (430 stuks foiji de dru'kkerij, in totaal 588 stuks, iwellicht niet of nauwelijks voldoende voor het a.s. seizoen, zoodat met herdruk moet gere- kend worden. Gratis Reclame boekje: Voorloopig is er nog voldoende voorraad van dit bij uitstek zoo goed werkende propaganda-materiaal. Pensioen-Lijst: Op de Pensionlijst werden (304 adreseen vernKld (v.j. 294) welke, me+ linbegrip van eenige nagekomen adressen, aan onze vereeniging een bedrag van /676 opbrachten (v.j. 610). Huurcontracten: Er werden 783 huurcon- tracten verkocht (v.j. 654). Er zijn er nog 628 in voorraad. AdverteerenAan reclame-advertenties werd een bedrag van 788.16 uitgegeven !(v.j. 685.75). Kaarten voor pensions en gem. huizen; Ingevolge een wrmk van een onzer leden ter vorige vergadering, nam het Bestuur een proef met 'het tegen kostprijs verstrekken van uniforme kaarten met een opschrift der ver eeniging en geteekend door voorzitter en se- schouwd worden. Er werden 235 kaarten verkocht van de 300 welke wij hadden laten drukken. Er zijn thans nog 10 kaarten voor Pensions en 56 voor gem. huizen in voorraad. Spoedig zullen de leden, welke deze kaarten wensdhen, de nieuwe voor het a.s. seizoen kun nen koapen, waaibij, de oude dan zullen worden ingetrokken. Bondsvergadering A. N1. V. V- Op de Bondsvergadering te Zandvoort op 21 Juni 1926 werdbn wij officied vertegenwoordigft doo ronzen secretaris, den heer Mr. Judell en oozen vice-voorzitter, den heer Klomp. Ook uw voorzitter was aanwezig. Op voor- stel van onze vereeniging werd een commis- sie benoemd tot onderzoek of een algemeen in te voeren z.g. ,,Kurtaxe" nuttig en noodig zou zijn. Deze commisie bestond uit de hee- ien mr. Judell, van Hanja (voorzitter van ,,f torecafen de Meester, lid van het hoold- bestuur der A. N. V. V. De conrmissie heeft inmiddels hare werkzaamheden beeindigd en heeft hare conclusie, dat't invoeren van een „Kurtaxe'} voorloopig niet wenschelijk was, reeds aan het hoofdbestuur der A. N. V. V gerapporteerd. Rijwielpad: Spraken wij in ons vorig ver- slag de hoop uit, dat het rijwielpad naar zee kans van slagen zou hebben,'zoo moesten wij later tot onze tdeurstelling vernemen, dat dit wederom mislukt was. Thans echter is de kans, dat wij ons eindelijk in die dringend noodige pad zullen mogen verheugen, bijua werkelijkheid gewordan. Velen uwer zullen al reedls gezien hebben dat men a! met de werkzaamheden is begonnen straks bij de be- grooting zullen u daarover nadere mededee- lingen worden gedaan Feesten De verschillende feesten, met het Bloemencorso als toppunt, zijn uitnemend ge slaagd, zoowel wat het doel, vreemdelingen- verkeer, betreft, als financieel. Straks zal onze vice-voorzitter u een volledig rapport daarover uitbrengen. Hier zij al vast gecon- stateerd, dat niet alleen de garantie niet be hoefde te worden aangesproken, maar dat zelfs onze vereeniging van de 500, wdke wij bij vorige begrooting voor de feesten had den uitgetrokken, ongeveer 400 netto tenig ontving. W kunnen de dames en heeren, die zitting hadden in de commissie, welke de feesten arrangeerden, niet" dankbaar genoeg zijn voor het vele werk, dat zij zich ten bate octzer vereeniging hebben getroost, en het uitnemende beheer dat zij voerden, zoodat de resultaten in elk opzicht zoo uiterst gun- tig waren. Wij beeindigen dit jaarverslag met den wensch, dat 1927 voor Bergen een goed sei- "zoen moge worden. (Wordt vervolgd). heeft meegenomen en vol zenuwachtige span ning zien Sonna en haar lijlmeid Niti de komst van Njo tegemoet. Wat verlangt de moeder naar haar kind! Velzen is alleen vroeger gekomen. Uit zijn gesprek met zijn vriend den assistent Julius Overdiep blijkt al spoedig welke plannen Velsen heeft. Hij is tot de overtuiging gekomen dat zijn zoon de leiding van een Westersche vrouw niet kan missen. Hij heeft in Holland een vrouw ontmoet, die daar reeds veel voor zijn kind had gedaan en deze vrouw, tante Ber noemt Njo haar, wil Velsen naar Indie laten komen als zijn vrouw. Sonna zal dus verdrongen woitten. Maar ook fiet kind moet Sonna ont- nornen worden. Zij heeft er nog alle rechten op. Doch door het toestemmen in de erken- ning, die officieel plaats vindt, is zij zonder het te weten het recht op haar kind kwijt. Zij bedankt Overdiep nog voor hetgeen hij voor haar kind heeft gedaan. Later pas wordt haar alles duidelijk, dan ook dringt het tot haar door, dat er een andere vrouw in het spel is. Dan toont de Inlandsche zich in haar voile kracht. Doch de liefde voor haar kind doet haar ten slotte de grootste offers bren gen. Zij zal met Niti naar haar ouders terug- keeren. Door de leden van Bilderdiijk is het stuk op voortreffelijke wijze vertolkt. Duidelijk was te merken, hoe ernstig er door alien was ge- studeerd en dat zoodoende alleen een mooi resultaat is te beyeiken, bleek opnieuw. Mevr. J. Koster-van Twisk heeft als Sonna het beste gegeven, wat zij geven kan. Zij had zich in de rol ingeleefd. In de grootste aan- dacht heeft men haar spel en dat der anderen tot het einde gevolgd. Mooi was haar ver- langen in de eerste acte naar haar zoon. Tref- fend het slottafreel van I als zij knielend haar kind betast, dat haar niet eens dadelijk als zijn moeder herkende. De erkenningsscene werd zeer mooi gespeeld. Het lachen van sommige toeschouwers was in dit tafreel ge heel misplaatst. Hoe blij was Sonna toen Njo haar weer liefkoosde na de scene met het kornpas. Ook het slot van II was goed. Maar de zwaarste taak had zij toch in III in de groote scenes met Bart Velzen en dat zij deze zoo overtuigend wist te spelen is een compli ment. Een mooi en verdiend succes. Mevr. Brink-de Geus speelde de rol van Niti zoo mooi, zoo natuurlijk en zoo vol ge- voel, met tal van opmerkelijk goede details, dat zij deze Niti tot haar beste creaties mag rekenen. Alle hulde! De vertolkster van de rol van Njo kan over haar eerste optreden ten zeerste tevre den zijn. Leuk en onbevangen, echt jongens- achtig in haar tafreeltjes jnet de kodak en het kornpas, was haar spel, dat een prettige af Biggen f 12— f 22; 175 Konijnen f 0.50 a 3.50; 25 Kippen 0.501.50; 5p K.G. Boter 2.20—/ 2.40. EIERVEILING SCHAGEN. SGHAGEN, 24 Febr. Op de heden ge- houden veiling waren aangevoerd: 43338 st. kipeieren, Kleine 5.40f 5.80; Witte 5.80—/ 6.40; Bruine 6.20—/ '6.80; 1111 stuks Eendeienen 6.30f 7. NOORDSCHARWOUDE, 23 Febr 1927. Uien /4.204.60; Drielingen 3.40— 4; Grove Uien 4.304.70; Peen 2.70 2.80; Roode Kool 36.30; Door- schot 1.80j 5.20; Gele Kool1 2.10 5; Doorschot 2.50f 4.30; Deensche Witte Kool 2.60—/ 4.60Doorschot 2.50 4.20, alles pei" 100 K.G. Aanvoer: 16000 K.G. Uien; 3800 K.G. Peen; 108800 K.G. Roode Kool; 69400 Gele Kool; 121600 K.G. Deensche Witte Kool. WARMENHUIZEN, 23 Febr. 1927. Roo de Kool 1 e s. f 2.30f 6; Roode Kool 2e s. 1.70—4.7G; Gele Kool le s. 2.90— 5.10; Gele Kool 2e s. 2.50—3.50; Deensche Witte Kool le s. 2.504.50; Deensche Witte Kool 2e s. 2.20—/ 3.30; Udtschot 1.40—/ 1.50; Nep 2.50; Drie lingen 3.40; Uien 4.504.80Grove Uien 4.30; Peen f 2.80—/ 2.90. Aanvoer: 8500 K.G. Roode Kool; 13400 K.G. Gele Kool; 43000 K.G. Deensche Witte Kod; 2500 K.G. Uien; 3000 K.G. Peen. POLITIE-VOETB ALWE DSTRIJD. Morgenmiddag om 3 uur zal de officieele ingebruikneming plaats hebben van het voet- balterrein op het Sportpark, door het Alk- maarsche politie-alftal. Deze dub, die voor- heen aan den Westenveg speelde, heeft thans van de gemeente de beschikking over het sportpark gekregen. Ter gelegenheid van dit feit zal morgen een voetbalwedstrijd gespeeld worden tegen de Zaanlandsche politiesportvereeniging. BILDERDIJK. Sonna. Indisch Tconeelspel in drie bedrij- ven van J. Fabricius, door de Kon. Rederij- kerskamer Bilaerdijk. De opvoering van Sonna is voor Bilderdijk geworden tot een groot en eerlijk verdiend succes, en de voorstelling als geheel mag ge- rekend worden tot de beste, die de Rederij- kerskamer ooit heeft gegeven. Zij gaf het overtuigende bewijs, dat er met groote toewijdiug is gestudeerd en .an de uiterlijke verzorging had niet meer zorg be- steed kunnen worden. Daarvoor inderdaad niets dan lof. De grime, die zoo veel eischt in een stuk als Sonna, was schitterend en de heer Steeman, uit Amsterdam, bewees weer opnieuw, wat een kundig vakman hij is. De indruk werd door de grime niet weinig ver- hoogd. Ook de kleeding viel bepaald op. Daar was door bekwame deskundige handen zooveel echt Indisch werk geleverd, dat ook deze mcdewerksters zich een d.eel van het succes mogen toeschrijven. Sonna, Nit: er, Prawiro deden het Indische milieu voor ons leven. Hoe keurig was verder het jongenspak van Njo. Zeer veel werk zal er voor den re- gisseur, den heer M. Kater zijn geweest, maar hij heeft zijn moeite ruimschocts be- loond gezien. De opvoering was ook voor hem een suc ces. Het prachtig aangekleede tooneel met het schitterende achterdoek voldeed den tweeden avond, toen het slechts iets minder druk was, nog beter dan den eersten. In Sonna heeft Fabricius het leven en lijden der Inlandsche vrouw en moeder op indruk- wekkende wijze geteekend. Ook hier weer het conflict tusschen Oost en West. Bart Velzen, Indisch kapitein, heeft op een zijner expedities de Inlandsche vrouw Sonna leeren kennen, een vrouw, wier voorouders tot de vorsten behoorden. Hij heeft deze vrouw tot zich genomen en Njo is het kind, dat hun geboren werd. Vol liefde heeft Sonna zich steeds aan man en kind gegeven. Velzen oordeelde het echter al spoedig noodzakelijk, dat het kind een Westersche opvoeding kreeg en met weemoed en biijdschap tegelijk heeft Sonna haar kind naar Holland zien vertrek- ken. Zij geloofue, dat net voor ziin geluk was. Velzen is later ook naar Holland ge- gaan en bij den aanvang van het stuk juist daarvandaan teruggekeerd. Hij is zooveel van wisseling bracht. De heer L. C. Koster wist de met zoo sym- pathiek, doch moeilijke rol van Bart Velzen goed te vertolken. Zijn samenspel met Over diep en Sonna was uitstekend, vooral in de derde acte, al had daar misschien nog wel iets meer van Velzen kunnen uitgaan. De rol van Julius Overdiep, leek ons in de verschillende opvoeringen die wij van ande re vereenigingen reeds van Sonna zagen, zeer ondankbaar. De heer P. Cloeck wist er echter door zijn weloverdacht spel iets bij- zonders van te maken, wat de geheele opvoe ring bepaald tea goede kwam. Juist was het verschil in optreden tegen Velzen en Sonna en tegen Prawiro en den Ambonees. In de scene der erkenning en vooral aan't slot was hij uitstekend. De heer H. Lind was goed als Prawiro. Alleen stelt men zich een Javaan iets kleiner voor, maar het karakter van dezen Soenda- nees kwam door't spel goed tot zijn recht De heer Verzijden maakte werkeiijk in spel en kleeding nog iets van het rolletje van den Ambonees, die alleen optreedt bij de erken ning. Dat men om zijn optreden lachte, ge- tuigde van weinig begrip. Elke acte werd door zachte muziek inge- leid, wat de stemming bepaala verhoogde. doch waarop men in de zaal schijnbaar niet was voorbereid. Bilderdijk kan hare voorstelling van Son na met alle recht als bijzonder geslaagd in haar annalen- opteekenen. Dat veeln na afloop der voorstellingen nog een poos gezellig bij e.kaar bleven om op de uitstekende muziek van de Cheese Town Band te dansen behoeft geen nader betoog G. HOORN, 24 Febr. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 8 stapels kleine fabriekskaas 49; 1 stapel kleine Boeren- kaas 471 stapel fabriekscommissiekaas 47; Totaal aangevoerd 8098 K.G. De han del was goed. SCHAGEN, 24 Febr. 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 19 Paarden 150350; 5 Geldekoeien (mag.) 140220; 81 Idem (vette) 250— 355; 37 Kalfkoeien 200—/ 350; 362 Nuchtere kalveren 817; 205 Overhou- ders 2635; 10 Bokken en Geiten 4 15; 34 Varkens (mag.) 26—/ 34; 81 ONGEVAL. Vanmorgen om half negen voer de motor- boot vah scliipper Wagemaker te Kolhorn in de Hoornsche Vaart nabij het Stevens Jans bruggetie, toen plotseling de motor stoptc, tengevolge waarvan de boot stil bleef liggen. De vlet achter de boot dreef echter tegen het roer op, waar door dat omsloeg en de schipper door den helmstok overboord werd geslingerd. W., die door zijn broer aan boord werd getfracht, verloor het bewustzijn. De direct ingeroepeti geneeskundige hulp bracht hem weder bij. MAN BEWl|STELOOS GEVON'DEN. Gisteravond trof de heer J. Winder, uit de Tweede Landdwarsstraat alhier, in den tuin van ds. Westra aan den Nieuwlandersingel een bewusteloozen man aan, die achteraf bleek te wonen in Egmond, hier op kantoor was en op dit cogenblik op weg naar zijn zuster. De bewustelooze werd bij ds. Westra bin- nengebracht. Dr. Degenaar werd gewaarschuwd, die den man onderzocht en de bloedende wonden aan het gelaat verbond. De man kon zich niets herinnercn van wat hem overkomen was. DE BLOEMBOLLENTENTOON- STELLING. Het bestuur der Alkmaarsche bloembol- lententoonstelilng is voornemens de leden van Blocmbollencultuur, zoomede die voor de Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkun- de, woonachtig benoorden het Kanaal, een persoonlijke vrijkaart te geven, geldende voor den duur der tentoonstelling, tegen vexgoe- ding van zeer matige bijkomende kosten, als 50 cent stedelijke belasting, porti enz. FAILLISSEMENTEN Heden zijn uitgesproken de faillissementen van: Jan Nool, iandbouwer en vervener, wonen de te Zuid- en Noordschermer. Rechter-comm. Mr. N. Muller. Curator: Mr. P. R. Haars Flubertus Beerscafehouder te Koedijk Rechter-comm.: Mr. R. P. Cleveringa. Cura tor: Mr. H. Judell te Bergen. N. B. A. S. In de Unie zal Zaterdagavond voor N B. A. S. de bekende dichter Martien Beversluis spreken over het leven en de werken van de groote componisten Beethoven en Chopin, terwijl Fr. Pfeiffer de muzikale illustratie zal verzorgen. Tijd van aanvang, toegangsprijs etc. zijn vermeld in een annonce in ons nummer van heden. SABINAKOFFIE EN -THEE. De heer A. Bruin, Verdronkenoord 123, hcek Huigbrouwersraa alfler maak een spe- ciale raclame met zijn artikel Sabinakoffie en Het dcopsel van l orn. De zaal van „'t Gulden Vlies" wai gister avond wederom tot in de urterste hoeken be- zet, toen de heer W. Vermeulen om kwart over acht de talrijke aanwezigen, waaroodtr vele heeren geestehjken, van harte welkom heette. Spr. uitte zijn groote vreugde over de spon- taniteit, waarmede men bij iedere gelegen heid zijn belangstelling in het missiewerk toont en waarmede men de avonden bezoekt. Ook voor de offervaardigheid bij de vele coliectes betoond, uitte spr. zijn diank en be- wondering. Voor dat enthousiasme, tot dusi- verre betoond, is spr. dankbaar en met blij optimisme, aldus spr., kunnen we nu ook de overige dagen tegemoet gaan. Een speciaal woord van dank richtte de heer Vermeulen tot de medewerkenden van dezen avond, de heeren Al en Schreurs, die het muzikale gedeelte van den avond ver* zorgdenmevr. Caarls-Wagemaker, voor haar gewaardeerde medewerking, maar in het bij zonder den heer V. Keijsper. Een applausje gaf blijk van de instemming der aanwezigen met deze waardeerende woorden. Met een aanbeveling van de collecte besloot de heer Vermeulen. Nadat de heeren Jac. Al en W. Schreurs, die de bezoekers op de teritocnsteliing in de lunchroom reeds op een vroolijk stukje mu ziek vergastten, eenige nummers ten gehoore gebracht hadden, ging het doek vaneen en zagen wij ons verplaatst in de hut van een missionaris van Oceanie. „Het Doopsel van Tomi" is het aangrij- pend verhaal van een heidenschen jongen, die, verlangend om gedoopt te worden, daar van door zijn nog heidenschen vader wordt afgehouden, en door dezen, daartoe door den heidenschen toovenaar aangespoord, met em geweer, dat deze bij den missionaris ge- stolen had, gedood werd. Tomi, die met Paschen het doopfeest zou vieren, heeft nu het Doopsel des Bleeds ont vangen. Het stuk werd met gespannen aandacht gevolgd en het applaus, dat na ieder bedrijf losbrak, was welverdiend. Hierna zong mevr. Caarls-Wagemaker eenige sopraan-solo's, n.l. Ave Maria van Jac. Al, kgelcid door piano en viool, en „Klokje Klingdt" van dmzelfde. Vooral van dit laatste gaf mevr. Caarls een goedgeslaagde declamatie. Zij oogstte veel succes. De vioolsolo van den heer W. Schreurs, Andante van Mozart, werd aandachtig ge volgd en het applaus, dat na een moment van stilte losbrak, was wel een bewijs hoezeer men dit kunstgenot waardeerde Het zangkoor van de St. Josephkerk bracht onder leiding van den heer Jac. Al nog ten gehoore „Ruw en Zacht", van J. P. Wierts, en het „Memorare". De solisten kweten zich heel verdienstelijk van hun taak. Ook dit koor, dat een heerlijk stuk muziek leverde, oogstte veel applaus. De bijeenkomst was dezen avond iets vroe ger afgdoopen dan de vorige avonden. De sloiavond. Ter gelegenheid van de sluiting van de Missie-tentocnsteliing zullen er Zondagavond iwee groote feestvergaderingen worden ge houden, n.l.: om half negen in ,,'t Gulden Vlies", en om acht uur in de St. Josephkerk. In ,,'t Gulden Vlies" zal als spreker optre den de in onze omgeving zoo wdbekende Pater Deodatus Vergeer O. F. M. De heeren Joh. Kuiper en W. Schreurs zullen het muzikale gedeelte van den avond verzorgen. Ook hier geldt: goede wijo be hoeft geen krans. De avond zal besloten worden met het „Te Deum" van Verhulst, waarmede laatstleden nog zoo'n schitterend succes is behaald op de uitvoeringen voor de St. Vincentius-vereeni- ging. In de St. Josephkerk zal het woord ge- voerd worden door den Hoogeerw. Pere De Lau, Ovcrste van de Witte Paters in Neder- land. De plec'ntigheid zal opgeluisterd worden door het St. Josephzangkoor, onder leiding vati den heer Jac. N. Al. In beide vergaderingen zal nog het woord evoerd worden door den Zeereerw. Pater aymakers, voorzitter der „Vereenigde Mis- sionarissen", terwijl de heer mr. H. Kusters het slotwoord zal sprekai. Een nieuwe stand. De tentoonstelling is gisteren verrijkt met een nieuwen stand. Op de eerste verdieping, rechts van de trap, is een lolcaal in gebruik genomen, waarin de prijzen voor de groote missieverloting geexposeerd zijn. D.w.z. nog maar een kleingedeelte der prijzen, want lang niet alle zijn al afgehaald kunnen wor den. Doch wat er te zien is, is de moeite waard. De meest groote verscheidenheid van cadeaux ligt er ten toon gespreid Het aantal bezoekers. Bchalve een groot aantal schoolkinderen, dat gisteren de tentoonstelling bezocht, be droeg het aantal betalende bezoekers gisteren 1959. In verband met de overgroote drukte zui- -thee, waarvoor wij verwijzen naar een in dit len heden 50 stoeien meer in het restaurant nummer voorkomende advertentie. geplaatst worden. De „ster": Ik geloof, dat ze een geweldig succes zal zijn. Ze zorgt ervoor, een dame te zijn op het tooneel, en een actrioe, wanneer ze in gezelschap is, jPunoh} VSv ■*P

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2