Alkmaarsohe Courant Wie is Edmund Gray ADVERTEERT IN DE ALKMAARSOHE COURANT! Radio-hoekje FEU1LLET0N. Doiderdag 24 Februari. li No. 49. 1927 Henderti Negen en Twiniigste Jaargang. Vrijdag, 25 Februari. Hilversum, 1050 M. 12.—- Politieberichten. 5.6.45 Concert door het H. D O.-orkest Soliste: Magda Litef, sopraan. 6.457 15 Fransche les voor beginners. 7.15—7.45 FransCh voor meergevorderden. 7.45 Politie berichten. 8.10 Aehtstc les vanwege het On- derwijsfonds vcor de Binnenvaart. Lezing door den heer R. C. van Ree, over: Tweetact motoren (2) 8.359.30 Causerie door Jonk- heer Jan Feith, ovei": Wat elke Nederlander van de a.s. Olympische Spelen in ons land moet weten. 9.30 Kamermuziek door het Ftaydn-kwartet. De heeren P. Kramer, le viool. A. de Groot, 2e viool. H. v.d. Bosch, altviool. H. J. Lysen, cello. Leden van het Concertgebouw-cr'kest. Hiertusschendoor de- clamaties door den heer T. Balledux. 10.— Persberichten. Daventry, 1600 M. 11.20 Het Daventry- kwartet en solisten (sopraan, haritou, piano). 12.50 Orgelconcert xan de St. Botolph's kerk. I.201—2.20 Orkestouziek. 3.15 Voorlezing: Emma, van J. Austen. 3.40 Fransche les 4.05 Concert. Het Kendall-strijkkwartet en K. Cooper, piano. Werken van Mozart. 5.15 'E. Braham, viool. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Orkestconcert. 6.50 Tij-dsein, wecrbericht, nieuws. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Causerie: Seen on the screen. 7.35 Schuman's Myrtles D. Smith, bariton, 7.45 Causerie: The streets to-day. 8.05 Concert. Saxcphone-octet en A. Forbes, raconteur. 8 35 „Orpheus", opera v. Gluck. 9.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws 9.35 „Orpheus", 3e en 4e acte. 10.40 Cause- Vie. 10.55—11.20 Concert. E. Brody, synco- pathie. C. Liddington. 11.2012.20 Dans- muziek van Kettners restaurant. Parijs „RadioParis"1750 M. 10:50 II.20 Nieuwsb-erkhten en muziek. 12.50 2.10 Concert. Orkest Gayine. en Mle. Demon- thy, zang. 5.055.55 Concert. Declaim-ties en Mine. Delny, zang. Trio (piano, viool, cello). 9.05—10.50 Concert. Concert. Orkest en Mile. Deliege, zang. Langenberg, 469 M 10.2011.20 Orkest concert. 12.50—1.50 Orkestconcert. 4 20— 5.15 Orkestconcert. 7.35—9.20 Westfaalsche avend. W. Wahl, declamatie. Isi Hesse, zang Dubbelzangkwartet ,,Liederborn", Im- kamp, bas. Orkest. Konigswusterhausen, 1300 M. en Berliin 484 en 566 M. 11.20—7.05 Lezingen en les sen. 7.50 Kaimermuziek. Rose-kwartet. Kwar- tetten van Mozart, Brahms en Schubert. 9 5011.50 Dansmuziek. Hamburg, 394 7 M. 1.25—2.10 Kamermu ziek. 3.35—4.20 Vocale duetten met orkestbe- geleiding. 5.20—6.20 Vroolijk concert 6 4o 11.10 „Aida", opera van Verdi. Daarna concert. Brussel, 509 M. en Antwerpen, 266 M 7.50 De Radio-courant. 8.20—10.50 Gala- concert. Orkest en solisten. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen-opfalle werk- dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 19, 20, 21 en 22 Februari 1927: zakdoekje met 3 cent, alpaecabeursje, rijwielbelasting plaatje, damesarmbandv'orloge, handwar- mer van fiets. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 19, 20, 21 en 22 Februari 1927: kinderschoentje, J Bruin, Omv^l 27; taschje, inh. toilefartikelen, C Kuiper, Hoeverpad 13; portemonnaie met spaarzegels, H. Bek, Popelmanslaan 10; gouden oorbelletje, Annie Wagenaar, Laat 206; handwarmer, J. Beemsterboer, H-ofstr 20; halsketting met gouden slot, - J. H. A. Thomas, Ritsevoort 56; 2e Id. hondr-npen- ning no. 119, J. Kaandorp, p.a. Zonderhuis, Ritsevoort 34; kinderportemonnaie met in houd, J. Jansen van Jorksveld, Stuartstraat 94; rijwielbelastingplaatje. C. Kes, Aster- straat 2; een paar schoenen, J. v.d. Gracht, Boezemsingel, verm, gouden irouwring, I Stokman Fabrieksweg 8. vulpotlood, M. Kamper, St. Annastraat 37; zilveren broche, J. de Vries, Heilooerdijk 144; goud kinder - ringetje, P. Hoekmeijer, Asterstraat 6; sleu- tel met ring, H. Henneman, Houttil, leeren hondenhalsband, B. Timmer, Uitenboschstr. 75; paar planken, A. de Man Metiusgracht 2; rozenkrans, K. Reitsma, Dahliastraat 12; Engelsche sleutel, F. Floris, Du-bb. buurt 12: koperen moer van een wagen, J. Wolzak, Luttifc Oudorp 39. Wanneer men weder in het bezit is van het veriofen voorwerp, wobdt rtifn V§r358Kt hier'-1 van kennis te geven aan het Bureau van po- litie. PifovisicSaaB nieuws UIT BROEK OP LANGENDIJK. De raad vergaderde Dinsdagmiddag vol- tallig. Het berheugde den voorzitter, dat de heer Ooijevaar, die reeds enkele vergaderingen wegens ziekte verhinderd was bij te women, thans weer aanwezig kan zijn. Ter tafel kwaihen twee gelij-kluidende ver- zoeken, een van den heer Schuitemaker te Noordscharwoude en een van de finma Kuit en Hart te Oudkarspel om toestemming voor het spannen van draden voor radiodistribu- tie. Op voorstel van B. en W. werd besloten op beide verzoeken gunstig te beschikken on- der verplichting, dat aan enkele voorwaarden voldaan wordt. De goedkeuring was ingekomen op de verordening regelende het schoolgeld voor het lager onderwijs. Volgens ingekomen provinciaal blad zal de stemming voor leden van de Prov. Staten plaats hebben op 6 April. Van den minister van onderwijs was be- richt ingekomen dat de vergoeding voor het onderwijs over 1927 voorloopig vastgesteld is op 5280, waar afgaat 460 voor pen- sioenbijdragen. Van den burgemeester van Oudkarspel was ingekomen het verslag van den keurings- dienst over 1926, waaruit bleek, dat er een sal do gemaakt is van 526.04 zoodat elke gemeente voor een uitkeering van 105.20 in aanmerking zou komen. Gunstig werd beschikt op het voorstel van de keuringscommissie om dit saldo voorloo pig niet aan de gemeenten uit te keeren. Van den inspecteur der directe belastingen was bericht ingekomen, dat de uitkeering voor grondbelasting 1320 en die der perso- neele belasting 3000 zal zijn. Ingekomen was de exploitatierekening van de Woningbouwvereeniging, waaruit bleek, dat de ontvangsten en uitgaven 7653.85 hebben bedragen. Ingekomen was verder het beredeneerd verslag van de Volkshuisvesting. Alle stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Van den heer Goudsblom aan de Sluiskade was een schrijven ingekomen wa'arin werd1 medpgedeeld, dat het straatje vanaf zijn wq- ning tot die van den heer de Ruiter geheel begroeid en onzichtbaar is, wat vooral voor de schoolkinderen en de neringdoenden hin der veroorzaakt. Zij.zijn bereid samen hoogstens 25 in de kosten van verbetering bij te dragen, mits met de verbetering binnen 6 weken wordt aangevangen. B. en w. en den opzichter hebben daar de toestand bekeken en -stelden voor binnenkort tot een grondige verbetering over te gaan. Een opgave van kosten is nog niet gemaakt, doch het is de bedoding het aanbod van de 25 niet te accepteeren, daar dit niet de weg is om tot verbetering aan te vuren. De heer de Boer wees er op, dat ook het andere deel vanal het doorgangshuis slecht is De voorzitter dacht dat dit deel betrekkelijk goed was. Ook dit kan eehter nader in oogen- schouw wordeh genomen. De beer Koedijk zou dit gedeelte tevens even breeder willen maken, omdat er meer- malen met een wagentje gereden wordt. De voorz.: We zullen't laten onderzoeken. De raad ging daarmee accoord. B. en W. kwamen daarna met het voorstel om hen machtiging te verleenen in het alge- meen tot het uitvoeren van de raadsbesluiten. Zij hebben van de vereeniging van Neder- landsche gemeenten een uitvoerig advies te dezer zake gehad, waaruit bleek, dat als ge- volg van de geschiedenis te Hoogkerk een zoodanig besluit met het oog op burgerrech- telijke handelingen gewenscht is. Wat de publiekrechterlijke handelingen be- treft is dit in de wet vastgelegd, doch dit ar- tikel betreit niet de burgerrechterbjke han delingen. De raad ging ook hiermede accoord. Besloten werd in de keuringsverordening op te nemen, dat het gehalte van voile melk minstens 2.75 pet. moet zijn. Aan de orde kwam daarna het aangeh«u- den schrijven van de vereeniging „Het be- lang der jeugd", waarin gevraagd werd om eenige tegemoetkoming inzake de overtallige derde leerkracht. De vereeniging had onlangs de kosten daarvan op zich genomen vanaf 1 Oct. tot 1 April 1927 en de geiden bij de Zaanlandsche bank belegd. Doordat deze bank de beta'in- gen staakte ontstonden voor het tijdvak van 1 Febr. tot 1 April moeielijkheden, waarom verzocht werd de uitgaven over dat tijdvak Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van Walter Besant, door Mej. E. Hoogewerf. U) „Er komt nooit iemand bij hem." „Houdt hij klerken. Voert hij een uitge- brcide correspondence?" „Ik heb nog nooit den brievenbesteller aan zijn deur zien belten." „Heeft hij een zoon, of broer of deelge- noot, of zoo iemand?" „Ik weet't niet. Het is mogelijk, dat hij er dergelijke plagen op na houdt, maar dan vertoonen zij zich toch niet." „Wat is zijn bezigheid of zijn ambt?" „Hij is socialist en verlangt de vernietiging van alle bezit. Intusschen heeft hij eigen mid delen. Het is anders een oude heer, met aan- gename manieren en een vriendelijk gezicht Maar hij leeft zeker altijd een droombestaan. Hij gelooft, dat het koninkrijk der hemelen een soort van bijenkorf is, waarin iedereen werkt met verbazenden ijver, en niemand iets bezit. Hij denkt, ook dat dit zeer nabij is, wat hem gelukkig en opgewekt stemt." „Checkley kan dit niet wezen," zei George. „Ik geloof 't ook niet," antwoordde Athel- sian. „Heb je nog een anderen ouden man gezien, wij zagen hem hier zoo even van- daan komen, een zekeren Checkley, een ^dbr fekemng van de gcwleiife te tiSfienro'ib der voorwaarde dat wat evenbucel later door de Zaanlandsche bank nog zal worden uitge- keer in de ge;mcenlekas komt Verder wc.td gevraagd de uoodige mede- werking te verleenen, dat de derde leerkracht verder voor rekening van het Rijk komt. Het aantal leerlingen is steeds pl.in 97 en het staat te verwachten dat dit 1 April nog iets hooger zaTzijn, zoodat dan recht op deze derde leerkracht bestaat B. en W. stelden voor op het eerste ver- zoek gunstig te beschikken, temeer het er naar staat, dat 'e betaling door de Zaan landsche bank nogal zal loslooper.. Wat echter het tweede betreft, staat het er naar dat de getallen lager zullen zijn, dan in het schrijven is gememoreerd. Momenteel is het aantal leerlingen 94, zoo dat, al is dan ook het aantal de volgende 9 maanden steeds 97 toch geen gemiddelde van 97 bereikt wordt. B. en W. meenden daarom geen vrijmoe- digheid te hebben nu reeds de derde leer kracht aan te vragen. Zekerheid is, aldus de voorzitter, nooit te krijgen, doch als blijkt dat op 1 Mei vol- doende redenen bestaan, kan het altijd nog aangevraagd worden. De heer Ooyevaar vroeg of door Z. E. nooit van de regel wordt afgeweken, b.v. als er een onevenredige verdeeling der klassen bestaat. De voorzitter: Dat kan wel zijn. In elk geval kan het geprobeerd worden, doch ove- rigens geloof ik niet, dat de minister het zal doen als het gemiddelde geen 97 is. De heer De Boer: Als'er nu de laatste twee tellingen wel 97 zijn, hoe zal het dan zijn? De voorzitter: De vier tellingen worden door elkaar genomen. Wethouder Slot: Bij een conferentie met den secretaris van „Het belang der Jeugd" kreeg ik dezelfde inlichtingen, die de voorzit ter nu geeft. Door vertrek van een familie is het aantal leerlingen gedaald van 98 op 94. Op 1 April zal het hoogstens 97 zijn en vrij zeker zullen de volgende tellingen daar niet boven komen. Als er twee onderwijzeressen zijn, zal de onderwijzeres 56 leerlingen hebben verdeeld over drie klassen. Zoo kan het onderwijs nooit zijn, zooals het behoeft. Het verdient wel overweging te bespre- ken of op andere wijze wat gedaan kan wor den. De heer De Boer: Kan de eerste telling niet later dan 15 Maart geschieden? De voorzitter: Dat is bij de wet geregeld De heer Ooyevaar: Het is niet gewenscht, voorbarig te handelen. Het is thans nog moeilijk uit te maken, wat gedaan kan "wor den. De heer Slot: Het is niet verboden, dat de gemeente het voor hare rekening neemt. Het zou misschien op de weg liggen, in deze iets tc doen, b.v. door aanstelling van een assis tente. Ook in St. Pancras, Koedijk, Warmenhui- zen en Oudorp, en ik meen ook te Noord- Scharwoude of Zuicl-Scharwoude, hebben ze dat gedaan. De voorzitter: De bevoegdheid heeft de raad zeer zeker. De vraag is echter of de raad het aantal wil verhoogen. Stelt u het voor. Het is van ingrijpenden beteekenis en het schept allicht een precedent voor volgende gelegenheden, terwijl ook "'e bijzondere school dan een aanvrage kan doen. De heer .Ooyevaar geloofde, dat dan ook de bijzondere school er recht op zou heb ben. Wethouder Slot: De grens wordt daar zeer weinig overschreden. De heer Ooyevaar dacht, dat het beste was, een verzoek in deze af te wachten, en het punt dan van alle kanten te bezien. De heer Slot: Ik zal er gaame een voorstel van maken, door b.v. een assistente aan te stellen De heer Van Zuydam was het met den heer Ooyevaar eens, dat het beter is nu een af- wachtende houding aan te nemen. De voorzitter: Gaat de heer Slot er mee accoord, dat het voorstel de volgende verga- dering aan de orde komt? De heer Slot kon zich daarmee vereenigen De voorzitter: Concludeerende dus is op het eerste verzoek gunstig beschikt. Omtrent het tweede is een afwachtende houding aan genomen en het voorstel van den heer Slot is verdaagd. De raad ging met een en ander accoord. Daarna werd met algemeene stemmen de heer Jb Huiberts als lid van het burgerlijk armbestuur herkozen. Bij de rondvraag informeerde de heer De Boer, of nog iets mee te deelen is inzake den Twuyverweg De voorzitter: Er kan niets van gezegd worden. klerk?" „Neen, er is wel eens zoo'n Checkley in de Salutation." Maar ik denk niet, dat die een vriend is van mr. Gray, die een edelmoedigen aard verraadt." „Toch hebben we Checkley hier de trap af zien komen." Ze spraken van andere dingen en zaten te boomen tot middernacht. Toen ze weggingen was Freddy op z'n best, nog een glas en hij zou cngenietbaar zijn geweest. „We zijn nog net zoo ver als eerst," zei George. „Neen, we zijn toch zoo veel verder, dat we weten wie Edmund Gray niet is: hij is niet Checkley. Hij heeft geen klerken, krijgt geen mensehen bij zich, komt maar zelden Maar George, dit lijkt mij verdacht. Cheekley kwam daar toch vandaan? Waarom houdt Edmund Gray de kamers? Er worden dus geen zaken gedaan; geen brieven gebracht, de man woont er niet. Dat socialisme zal maar 'n voorgewend iets zijn. Waarom houdt de man die kamers aan?" Intusschen was in de „Salutation" het ge- wone gezelschap bijeen. „Ik vrees," zei de achteruitgegane pleitbe- zorger, „dat we onzen vriend geleerde hier vanavond niet zullen zien. Toen ik de trap afging, zag ik hem aan zijn deur twee jcngelui cntvangen. En die zal hij wel, met de hem eigen gastvrijheid, op zijn kameis ont halen." Hij zuchtte, bestelde zijn gewonen avond- drank en ging zich in het ochtenblad verdie- pen. Was de Cambridge-man er maar ge weest, dan had hij zeker van edeler vocht-ge- noten Na eenigen tijd keek hij op en sprak, op vrij lujden toon: „Er staat een brief in, die wel het lezen waard is. Een brief over socialisme." „Ba!" riep de geldschieer. „Die socialisten willen den eigendom vemietigen! Neen, sir, ever socialisme moet je niet met mij begin- nen!" „Het is een droom van de wereld, zooals die wezen ken! Een edelmoedige brief, van een man, die dezelfde trap opgaat als wij, naar nummero 22. De geleerde kent hern ook. Het is een heel knap mensch, Edmund Gray geheeten." „Wat.vroeg Checkley. „Kent u Ed mund Gray?" „Zeker. Ik heb hem al negen jaar gekend. Zoo lang hij in Gray's Inn woont!" „Wat voor soort man is het?" stamelde Checkley. „Een heel goed soort. Waarom vroeg je dat?" „Ooh, dat wou ik zoo maar eens weten, zie je, enkel in zijn eigen belang." „0 ja, juist," zei de pleitbezorger, en ver- school zich weer acher zijn krant. „In zijn eigen belang," herhaalde Cheek ley. „Robert, breng hier dezen heer een ster- ken rumgrog met citroen." Zoo verleidelijk steeg de geur daarvan den arm-en man in den neus, dat hij er, zoo gloei- end1 heet, eerst een paar teugen van drinken moest, zijn diner had ook wel heel veel te De heer De Boer: Ik meende, dat de-L.G.C. zich er mee bemoeid had. De voorzitter: Ja, dat is waar, dat kan ik wel even meedeelen. j Aan den heer Wartenhorst was opged-ra gen, een goedkooper plan te ontwerpen. Deze heeft daaraan voldaan en kwam tot de slotsom, dat een verbeterde weg van 8 M breed van kruin tot kruin f 12800 zal kos ten, waarbij dan 600 is voor onvoorziene uitgaven. Ged Staten zijn met de uitslag van dit on- derzoek in kennis gesteld. Het ijaarverslag van de „Langendijker Groenten-Centrale", is verschenen. Wij ont leenen daaraan bet volgende: Wanneer het bestuur de maandelijksche omzet van de veiling ond-er de oogen krijgt, dan is daar wel uit op te maken, hoeo of de prij-s der producten geweest is. Dit jaar vie- len de uitko-msten van de versohillende maan den niet mee en blijft de totale omzet dan ook belangrijk onder den omzet van het vorige jaar.Het gevolg hiervan is dat de leden (tuin- ders) over -het algemeen geen goed jaar heb ben. De feoo'.prijzen van de eerste vier maanden waren nog vrij goed, doch de prijzen der nieu we aarcappelen waren in de maanden Juni, J-uli en Augustus over het algemeen te laag, zoodat dan ook de aardappelCn-campagne be langrijk minder heeft opgebracht dan het vo rige jaar De prijs van de vroege kool was van dien aard, dat het beslist niet loonend was, ja, dat soms het arbeidsloon er niet uit kwam. Wat m-oet dat worden? Zou onze zoo belangrijke vroege koolteelt geen levensvatbaarheid meer hebben? Zouden de toltarieven voor dat pro duct te zwaar zijn? Wij meen-en van wel, bij normale groeljaren zullen wij tegen onze oos- telijke buren niet kunnen concurreeren. Wan neer wij dan enkel afhangen van groote droog te, dat daar het product mislukt, dan zal dat zeker wel te duur gekocht zijn. Moeten wij dan geheel cphouden vroege kool te teelen? Neen, dan zou men teker te ver gaan, maar dat ingekroinpen wordt, zal zeker goed zijn. Wanneer .het getijverloopt, moet men de ba- kens verzetten, en zoo is het ook hiermee. Voor dien grond die zoodoende vrij komt, moet wat anders gezocht worden, en dat kan en moet ieder voor zichzelf klaannaken. De bospeen, die dit jaar aangevoerd is in z.g.n. dubbele bossen, heeft vrij goed geld opgebracht en het maken van d-ubbele bossen is goed bevallen Het vele werk, dat aan dit pinduct verbonden is, hcu-dt zeker menigeen terug om het te pro- auceeren, want meestal is het goed loonend. De uien, die door enkelen overvloedig ge- teeld is, bracht steeds een m-atigen prijs op. De prijzen der bloemkool waren dit jaar niet zoo hoog als het vorige, maar toch is dat ar- tikel altijd gewild. Vooral in den nazomer en herfst brengt het veelal een goeden prijs op. Over den prijs is cok dit jaar weer niet te kla- gen, en het is wel gebleken dat er heel wat meer geplaatst had kunnen worden. Daarom is het dubbel jammer, dat de draaihartigheid de teelt van dit product zoo tegen houdt, an ders zou dit wel uitgebreid kunnen worden. Toch wil ik nog iets ze-ggen aangaande de bloemkoolteelt: In den Zomer wordt alge meen verbouwd de Lecerf-Bloemkool, die dan ook 'heel goed is, maar ook voor laat nateelt worden ze nog gez-et en dan zijn te tenslotte niet meer goed voor den export. Dan raken wij hier voor die export zoowat door de bloemkool heen, omdat er gewacht moet worden op de reuzenbloem'kool (tusschensoort), die eerst in de tweede helft van October werd geteeld en wel de z.g. Kortpoot. Deze soort moet klaar zijn in de twede helft van September en October en is meestal zeer gewild. Wanneer dat gedaan werd, dan konden onze kooplie- den hier hun oi'ders uitvoeren, wat zeker ook ten goede zou komen dan de daar aangevoer- de andere producten. De sorteering van de bloemkoof is dit jaar goed doorgevoerd, wat zeker ieders tevreden- leid kan wegdragen. Het is zeker thans tot ieder doorgedrongen, dat het sorteeren en het prima afleveren van onze prcducten het middel is, dat ons bedriji loonend kan blijven, toch moeten wij met het sorteeren nog een stap verder gaan en we! met de tweede soort. De tweede soort bloemkool is nog een goed handelsartikel, maar moet dan ook beslist goed gesorteerd worden, dat wil zeggen het 3e soort en goed uit. Wij willen hopen, daf dit in het velgend seizoen beter uitgevoerd wordt. De koclprijzen waren in October iets beter, doch November was weer minder goed, zoo dat er in December verlangend werd uitgezien naar vriezend weer.' Ook werd weer de hoop gekoesterd, dat Amerika onze kool zou vra gen, doch van beiden zijn wij tot het nieuwi jaar schraal bedeeld en is dan ook de hoop weer gevestigd op het voorjaar, want de uit- komsten van ons bedrijf hangc-n daar nog ten zeerste van af. Bij de L. G. C. zijn aangesloten 14 vereeni- gingen, te zamen met 1366 leden. Het bestuur vergaderde 9 keer, het dagelijksch bestuur 12 keer, met „De Vierbond" 2 keer, terwii! er 1 Algemeene Vergadering gehouden is. „De Vierbond" was het hier spoedig over eens en besloot de minimufl-prijs te stellen op 60 cent per 1O0K.G. en bij vernietiging zou de betrokken veilingvereeniging 30 cent per 100 K.G. vergoeding geven. Dit voorstel is ge bracht bij alle leden der veiling-vereenigin- gen en goedgekeurd. Het is al wel gebleken, dat deze maatregel heel goed werkt, niet alleen dat er minder slecht goed de wereld in gaat, maar dat he? door de tuinders zelfs niet wcrdt aangevoerd. Dit is zeker in het belang van den geheelen handel en de oogenschijnlijke scliade' voor de tuinders is zeker zeer gering. Het zal dan ook zeker goed zijn als het uitschot bloemkool er het volgend jaar bij betrokken wordt Het voorstel van „De Vierbond" is ook aangeno men in den Veilingkring Hoorn en ten slotte ook Provinciaal. Het aantal keuringen bedroeg dit jaar 189. terw-ijl het vorige jaar 142 keuringen hebben plaats gevonden. De meerdere keuringen zijn zeker onstaan, doordat de kooplieden zeer nauwge-zet hunne orders uitvoeren en dat er ook veel onder controle van het U. C. B. wordt verladen. Dit is voor ons van zeer groot be lang ,dat ons product met den naam die het toekomt, de wereld ingaat. Het merk van- het U. C. B., wat uitsluitend gegeven wordt aan le kwaliteit producten, wordt al meer en meet gevraagd en daarom wordt er ook nauwlet- tend controle op de verlading gehouden. De verkoop-op bennen was dit jaar bedui- dend lager dan het vorige jaar. Het vorige jaar afgegeven in November 244 bonnen en nu in November 68; in December van het vorige jaar .afgegeven 1423 bonnen tegen dii jaar 464. Dit verschi! is wel belangrijk, doch dit komt niet door den grocten aanvoer, maar zeker wel omdat Amerika geen bestellingen deed. De aanvoer bedroc-g van 1 Januari tot 31 December Roode Kool 19-25 21.990.1-82 K.G 1926 19.619.441 ICG.; Gele Kool 1925 14.479.152 K.G., 1926 15.530.863 ICG.; Witte Koo! 1925 15.497.150 K.G., 1926 14 406.387 K.G.; Aardappelen 1925 14.396.845 K.G 1926 15.391.914 K.G.; Uien 1925 2.028.113 K.G., 1926 2.490.524 K.G.; Wortelen (losse) 1.573.071 K.G., 192-6 743.487 K.G.: Worte len (bos) 430.467 bos, 1926 287.000 bos, wenschen over gelaten, en zich daarna tot Checkley wend-de, met de vraag: „En nu wilde u zeker graag het een en an der van mr Edmund Gray weten, als ik mij niet bedrieg?" Juist, wat u maar weet van zijn zaken, zijn particulier leven, kortom, betreffende alles." „Zaken heeft hij niet, hij leeft van zijn geld, gelijk ik, alleen bezit hij meer. Hij woont ergens anders, maakt maar zelden gebruik van zijn kamers. Hij heeft daar een verzame ling werken, voor studie, naar het schijn-t. „Komt hij er iederen dag?" „Neen, op heel ongeregelde tijden, soms in geen weken." „Heeft hij vrienden?" „Ik zou. zeggen van neen, althans geen vrienden, die daar bij hem komen. Ik heb nooit iemand op zijn kamers gezien, of ge- hoord. Het is dan ook een uiterst kalm mede bewoner. Je merkt hem haast niet." „Hoe zfet hij er uit?" „En knappe man, van een zeventig, met een heel vriendelijk gezicht, lang en nog kaarsreoht, draagt een gekleede jas. Maar dit is nu ook al, wat ik van hem weet." „Is dat al, wat u mij vertellen kunt?" „Ja, mr. Checkley. Alleen dan nog, dat hij een heel merkwaardigen brief heeft geschre- ven in de „Times" van vanochtend." „Als dat alles is, dan is het niet veel voor uw grog, dat moet ik zeggen!" De pleitbezorger sfond op en wierp de rest van den inhoud van zijn glas weg. „Laat ik dan ook vooral niet meer drinken, dan mijn inlichting waard was!" sprak- hij hooghartig. Heel de gelag-kamer stona versteid en mr. Checkley was ontzet. HOOFDSTUK XVI. 1 De stem van d.eti plicht. Elsie was op haar atelier aan 't werk en aan het genieten van de hefvorming, die zij had aangebracht op het gelaat van deri ouden mr. Dering, alleen wilde ze die nog wat nauwkeuriger uitwerken. „Waarlijk," sprak ze in zichzelven, „z6o keek u, toen u mij meedeelde van dat onver- wachte fortuin, dat me ten deel was gevallen, en ook, toen u sprak van uw droom, van uw illussies, zoo edelmoedig, zoo wddadig en zoo verheven van uidrtkking!" Het was een warme Juli-middag, en, of- schoon het venster wijd-open stend, was iiet binnen nog haast wel -zoo warm als buiten. Op tafel lag een portret van haar verloofde. boven den schoorsteen hing een pastel var, George, en haar vinger droeg ze zijn ring, om haar hals een ketting van hern, dus ge- noeg om telkens van hem herinnerd te wo[< den, ofschoon dit waarlijk niet noodig zou zijn. Het was Vrijdagmiddag, vier da-gen na de groote ontdekking. Elsie had er, natuur- lijk, ook van gehoord, maar niemand kan verwachten van een jong uieisje, die op het punt van trouwen staat, dat zij al te zeei ontsteld zal wezen, doordat haar voogd, een rijk man, tijdelijk een verlies lijdt van enkele aandeelem (Wordt vervolgd.) Ais ge alios hobt beproefd on de energie voor uw zaak U nog met de resultaten heeft gebracht, die U zich hadt voorgesteld, besluit dan tot het nemen van een regelcontract in een goed, door alle standen gelezen dagblad. Wij twijfelen niet, of dit zal U zeet zeker brengen tot het gewenschte succes. Het zal blijken HET MIDDEL te zijn 1

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5