iifil! Oiiifeailaaid mm larktbepichten J DE MOORD IN DEN HA AG. Gisterochtend en gistermiddag zijn de beide personen, die in verband met den moord op het Bezuidenhout te Brussel zijn aangehouden, door den rechter-commissaris aan een langdurig verhoor onderworpen. In het alibi van beide personen is een lacune van ongevecr een uur en dit zou juist zijn omstreeks den tijd, dat de moord gepleegd is. Van bevoegde zijdc werd ons dan ook medegedeeld, dat, gezien dit feit, men zoo- iang deze lacune niet aangevuld is, aan het opgegeven alibi geen groote waarde kan hechten. Hieroij komt nog, dat verschillende getuigen verklaren, dat zij een der beide per sonen, n.I. B., in de ochtenduren van den be- wusten Maandag in de onmiddellijke om- geving van den winkel aan het Bezuidenhout hebben gezien. Toen men B. en V. vroeg, waar zij dien Maandagmorgen geweest wa- ren, gaven zij verklaringen, die in verschil lende opzichten van elkaar afweken. Deze onderlinge tegenspraak is eveneens nog met opgehelderd. Volgens hun verklaringen zou- den zij den geheelen ochtend gepoogd heb ben een schilderij te verkoopen. Waar zij echter tusschen half elf en half twaalf geweest zijn, is tot heden toe niet gebleken. Een be- zwarend punt voor B. is nog, dat hij, naar door hem afgelegde verklaringep, geheel on- bekend was met den winkel van Wilk; hier- tegenover staat echter de verklaring van ver schillende personen, die B. wel degelijk eem- ge dagen voor aen moord bij den winkel heb ben gezien. DE COMMISSIE-RUTGERS. De r.-k. Volkskrant veraeemt, dat het in de commissie-Rutgers, die de herziening van de Lagci-Onder wijswet moet voorbereiden, niet van een leien dakje gaat. De christelij'ke par- tijen zijn het ook daar niet ecas en over vele punten'kan geen overeenstemming worden verkregen. Naar aanleiding van dit bericht schrijft De Tijd: „Naar wij vernemen is dit bericht in alle opzichten onjuist. In haar jongste vergade- ring, die reeds ruim drie maanden geleden werd gehouden, heeft de commissie-Rutgers besloten een enquete in te stellen. Hiermed: is men nog doende. Adviezen van onderwij- zersorganisaties, vereenigingen en instellin- gen op schoolgebied zijn ingekomen, andere adviezen worden ingewacht. Eerst daama zal de commissie met de algemeene beschou- wingen over het vraagstuk kunnen beginnen. Dat de commissie uiteenloopende, n.ogehjk zelfs met elkaar strijdige adviezen heeft ont- vangen ligt voor de hand, omdat organisa- ties van den in principieelen zin meest uit- eenloopenden aard tot het geven van advies in de gelegenheid werden gesteld, clpch van meeningsverschil onder „de christelijke par- tijen" in de commissie kan reeds daarom geen sprake zijn, omdat de commissie met haar al gemeene besprekingen, waarbij zulk een mee ningsverschil pas zou kunnen blijken, nog moet beginnen. De bewering, dat er geen overeenstemming in de commissie zou kun nen verkregen worden, is dan ook slechu, een reel gewaagde voorspelling''. EEN FI0EELE GEVANGENIS. Dinsdag meldde zich bij de politie te Hen- gelo een man aan wegens diefstal van een rijwiel. De man decide mede, dat hij zich zelf aan- meldde om weer in de gevangenis te Arnhem te komen, waar hij reeds zes malen langer en korter tijd had doorgebracht. Het beviel hem er zoo goed, dat hij met een paar kameraden, die dezer dagen zullen ontslagen worden, had afgesproken, dat ze binnen drie maan den alien weer te Arnhem in de gevangenis zouden zijn. Het beviel den man daar bijzori- der goed en hij voelde zich in de maatschap- pij niet t'huis. Ze hadden het er zeer gezellig; een dag per week wahdelen en de overige da gen braChten ze menig uurtje keitvelend en pratend door. VALSCHE AANGIFTE. De bode J. K., van Rotterdam op Hille- gersberg, heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een bedrag van 225. Een onderzoek tocnde eenige on juist heden in de aangifte aangen de aangever werd aangehou den. Al spoedig bekende hij, dat de aangifte valsch was, en dat hij het geld' te eigen bate had gebruikt. Er is procesverbaal ter zake van het doen van een valsche aangifte tegen hem opgemaakt. BRANDSTICHTING. In verband met den brand in de lunchroom „De Kleine Unie" in de Passage te Rotter dam, welke brand gewoed heeft in den nacht van 2 op 3 Februari, zijn de 33-jarige cafe- houder G. I.. B. en de 37-jarige behangcr j. A. B. aangehouden en opgesloten. Zoodls men zich herinneren zal, is de brand des nacht uitgebroken, kort nadat de behanger het pand had verlaten. EEN OUDE PUT. Bij het opruimen van de redten van een te Uden afgebrand huis heeft men onder de fundamenten van het woonhuis een gemetsei- den put van 7 meter diepte en 3 meter mid dellijn gevonden. De bodem was bedekt met 10 c.M. <Ekke eiken planken, waarfti gafen waren geboord. DE AANHOUDING VAN DE MOLAND- SCHE BENDE TE ANTWERPEN. In aansluiting op het bericht betreffende de aanhouding van de Hollandsche bende te Antwerpen, kan, naar de N. Rott. Crt. mee- deelt, ncg worden gemeld, dat de verdachte J. P. de V., die zich schuldig gemaakt zou hebben aan oplichting door middel van na- drukken van aandeelen, gister ter beschikking is gesteld van den officier van justitie te •'s-Gravcnhage en in het Huis van Bewaring aldaar is opgesloten. UIT DE S. D. A. P. Zaterdag heeft het partijbestuur van de S. D. A. P. vergaderd. Aan de mededeelingen in Het Yolk ontleenen wij: Het partijbestuur nam kennis van de ver klaring, door p.g. Jelles in den gemeenteraad van Utrecht afgelegd; sprak, op grond dezer verklaring, afkeuring uit over de handelin- gen van dezen partijgenoot, droeg het dage- lijksch bestuuf op een onderzoek in te stel len naar de motieven, op welke de houding van de Utrechtsche raadsfractie en de fede- ratie Utrecht jegens de gedragingen van Jel les gegrondvest wrs, ten einde na het onder zoek een eind-oordeel over het geval te kun nen uitspreken. Het royement, door de afdeeling Bergen op Zoom uitgesproken over p.g. L. J. C. Poppe, werd door het partijbestuur vernietigd, daar de feiten, waarop deze uitspraak gevallen is, het royement niet wettigen. Het-partijbestuur besloot in de conclusies van het Onderwijsrapport eenige wijzigingen en aanvullingen aan te brengen in verband met de bekandeiing van deze op het a.s. con- gres. KORTE BERICHTEN. Bij het station Miste is Dinsdag de vrachtauto van de wasscherij van Slijkhuis te Groenlo op een goederentrein gereden, door dien de chauffeur den trein niet had zien aankomen. De auto werd geheel verbrijzeld. De chauffeur kon zich tijdig redden. Bij den aanvang van de Dinsdag ge houden lOOsfe vergadering van den Midden- standsraad heeft de voorzitter, mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, een rede uitgespro ken. Te Rotterdam heeft zich een voorloopig comite gevormd, ten einde te geraken tot de oprichting van een onderafdeeling Rotterdam van de Vereeniging Comite ter bevolking van geneeskundig onderzoek voor het huwe- lijk. In verband met den te Onna, bij Steen- wijk plaats gehad hebbenden brand is thaos ook de vrouw van den van brandstichting verdachten landbouwer B. B. op last van de justitie naar Zwolle overgebracht. De timmerman Boelhouwer, van Hilver- -;um, die Maandag te Zeist op zijn werk van een steiger is gevallen, is gisteravond ran de bekomen verwondingen overleden. In de buurtschap Westerhaar, onder de gemeente Vriezenveen, is bij het vuurtjes sto- ken een bijna 6-jarig meisje van den veenar- beider G. Aalderink aldaar verbrand. In een gisteravond in Den Haag ge houden, door de commissie voor Nederland van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genoot- schap belegde bijeenkomst heeft dr. J. H. Holwerda een rede gehouden over de opgra- vingen van Dorestad. Met het stefffinen was nog geen' be^in ge maakt, toen, naar de Times-nader meldt, een bende van zeven mannen reeds een stembu- reau binnendro-ng en onder bedreiging met hun revolvers den republikeinschen verkie- zinigs-ambtenaar en hvee van zijn assistenten in een auto ontvoerde. Nog in drie andere gevallen werden vetkiezingsambtenaren ont- voerd, teiVijl op drie andere ambtenaren werd gescholen en eenige ambtenaren danig werden afgeranseld. 'De politie heeft eenige aanvallers kunnen achtervolgen tot in het hoofdkwartier van een Poolsc'h-Amerikaansch candidaat voor den gemeenteraad,-waar dertig personen werden gearresteerd en een aantal revolvers en ma- chinegeweren in beslag werd genomen. DE BEZETTING VAN HET SAAR- GEB1ED. De correspondent van de „Kolnische Zei- tung)' meldt uit Geneve, dat, naar hij ver- neemt, het door het secretariaat van den Vol- kenbond ontvangen rapport der regeerings- commissie in het Saargebied het volgende ccmpromis-voorstel bevat in zake de kwestie der bezetting door de Fransche troepen, welk voorstel in de Mq^rtzitting van den Volken bondsraad behandeld zal worden. De Fransche troepen zullen het Saarge bied officicel on'truimen, doch 800 man zul len ter beveiliging van het doorgaand ver- keer der troepen van het bezette Duitsche ge bied in het Saargebied achterblijven, waar zij er beschticking zullen staan van een spoor- wegcommissie, die in het leven zal worden geroepen. Deze 800 man zullen echter geor- ganiseerd worden als en de uniform krijgen van een internationale politiemacht. Bovendien zal de regeeringscommissie in geval van nocd een beroep kunnen doen op de nabij 't Saargebied gestationneerde Fran sche troepen. Dit voorstel werd met vier stemmen tegen een door de regeeringscommissie aangeno- men en is, naar beweerd wordt, voordien be sproken bij onderhandelingen tusschen Duitschland en Frankrijk. VERZIEZINGSONLUSTEN TE TE CHICAGO. De „Times" meldt uit Chicago, - dat daar- bij de verkiezingen voor den gemeenteraad talrijke relletjes zijn voorgevallen. Er hebben dertig arrestaties plaats gehad, terwijl een machinegeweer en zes revolvers in beslag werden genomen. Er werden drie personen gedood en een aantal gewond. Doch ter: Weet U, vader, bij zei altijd dat hij nooit zou trouwen, voor hij de rechte ontmoette. Vader: Wel, ea hoe weet hij dan dat jij de rechte bent? Doch ter: 0, dat heb ik hem gezegd. (Humorist) ITALIE EEN GEHEEL FASCISTISCHE STAAT: Mussolini zet zijn plannen, om alle staats- ambtenaren, die niet tot de fascistische partij beihooren, van hun post te ontheffen en hen te vervangen door fascisten, krachtig door. In de eerste week van Maart zal een lange iijst van consulaire ambtenaren en andere Italiaansche vertegenwoo-rdigers in het bui- tenland worden gepubliceerd, die van de'Ita- li'aansche regeering bericht zullen krijgen, dat hun functies in het vervolg zullen wor den waar genomen door jongere krachten, die geheel Jiet fascisme zijn toegedaan. ZAL KELLOGG AFTREDEN? Te New-York gaan opnieuw beruchten, dat de Amerikaansc'he minister van Buitenland- sche Zaken Kellogg binnenkort zal aftreden. Daartoe zou zijn gezondheidstoestand aan leiding geven. Er zijn nog aanwijzingen ge- noeg om het waarschijnlijk kte doen zijn, dat na de verdaging van het Congres, doch nog voor den zomer van Washington een tropi- sche stad zal hebben gemaakt, Kellogg zijn ontslag zal nemen. Hij heeft weinig bewdnae raars in den Senaat en het Huis van Afge- vaardigden en wanneer hij- zich terugtrekt, zal dat niet zijn met een verhoogde reputatie. NAAR DE TRADITIE DER VADEREN TERUG. Volgens het te Weenen verschijnende blad „Stunde", bestaat in deze stad sedert eenigen tijd een Germaansche godsdienst-gemeen- schap, die een zeer duidelijk heidensch cachet di-agen zou. De led en dezer gemeenschap zouden een cultuur hebben naar oud-ger- maanschen ritus, Wodan, Freya en Balder vereeren en zelfs'in het Prater een heiligen eik bezitten. De leden dezer gemeenschap worden voornamelijk gerecruteerd uit de krin gen der intellectueelen. Het hoofd, dat tevens als priester fungeert, meet een professor der Weensche Universiteit zijn. EEN BRANDENDE SCHOENER OP ZEE. Een med-ewerker van de „Daily Mail", aan boord van het stoomschip „Caronia", seint draadloos, dat op ongeveer 100 miil ten Oos- ten van Boston een brandende scnoener op zee werd gezien. De ,,Caronia" vertrok ter assistentie, doch toen men bij het schip lcwam, werd geen teeken van leven bespeurd. De schoener was waarschijnlijk een smokkel- sbhip, dat door de bemannmg is verlaten. STAKING IN HET BERLIJNSCHE BIERBROUWERSBEDRIJF. Bij het referendum, dat Maandag en Dins dag in het Berlijnsche bierbrouwerijhedrijf heeft plaats gehad, heeft de overgroote meer- derhtid van de brouwerij-arbeiders zich voor de staking uitgesproken. In een Maandag gehouden vergadering wees het bestuur van de vakvereeniging er op, dat de staking niet kan beginnen voor 'de colleetieve overeen komst is opgezegd. Desondanks besloot de vergadering de staking toch onmiddellijk te proclameeren. Het bestuur weigerde daarop de verantwoordelijikheid te aanvaarden. On der hevig tumult ging de vergadering uiteen DE LINTJES-HANDEL IN FRANKRIJK. Gister zijn Ruotte, Dumoulin en Camusset, die beschuldigd waren van „handel in eerbe wijzen", veroordeeld. Ruotte werd veroordeeld tot drie jaar ge- vangenisstraf en een boete van 95.000 francs. Dumoulin kreeg 18 maanden en een boete van 25X100 francs. Camusset werd veroordeeld tot 1 aar ge- vangenistraf en 95.000 francs boete. Deze veroordeelingen zijn voor de Fransche jurisdictie buitengewoon zwaar en bewijzen, dat het Hof deze gevallen als zeer ernstig heeft beschouwd. Ruotte had er bij zijn verdediging op ge- wezen, dat hij nimmer het verleenen van eer- bewijzen in zijn macht heeft gehad, doph in het verloop der zitting bleek duidelijk, dat hij in officieeie kringen bekend stond als ^hoofd van de roode-lintjes-toonbank"." GARIBALDI. Kolonel Ricciotti Garibaldi is van Enge- land te Havana aangekomen. Te elfder urc kreeg hij verlof aan land te gaan, zulks inge- volge de pogingeij, die een aantal vooraau- staande Cuban-en te zijnen behoeve in het werk hebben gesteld. Hij \yeigerde bij aati- komst eenige verklaring af te leggen. Naar verluid't, heeft het ministerie van buitenland- sche zaken der Vereenigde Staten- aan de Franche regeering om een officieel relaas der affaire-Garibaldi verzocht. DE TOESTAND IN NICARAGUA. Admiraal Latimer, de commandant der Amerikaansche strijdkrachten in Nicaragua, heeft het leveren van geveehten tusschen de liberate nen conservatieven verboden over een zone van een miji afstand van de punten, waar Amerikaansche mariniers en matrozeu zijn gestationneerd. EEN MYSTER1EUZE BOM. In een kozijn van het gebouw van het Leger des Heils te Plymouth werd een bom gevonden, verpakt met vijf ons kruit en wat- ten, gedrenkt in benzine. De lont was aange- stolcen, doch was reeds uitgegaan, toen een agent de bom vond. Het projectiel bleek door een expert te zijn vervaardigd. In de bom bevond zich een stuk bediukt papier, waarop de woorden voorkwamen: Moskou, Rusland, Weenen, Stuttgart, Brus sel, Kopenhagen, en een lange reeks cijiers De politie beschikt over geen enkele aar.- wijzing, waarop zou kunnen worden voort- gebouwd, ddch gedacht wordt aan bolsje- wistischen invloed DIERENMfSHANDELING NIET STRAFBAAR. Een bakker te Berlijn, wien het.niet al te goed g.ing, had op stal een oud, maar hoog- verzekerd paard staan. Hij vulde den stal met stroo, overgoot het dier met benzine en stak het in brand. De verzekeringsmaat- schappij, die de premie te betalen had, stelde een onderzoek in en daardoor kwam lvet sch an del ijk optreden van den bakker aan het licht. Tegen dezen bakker werden twee aan- klachten ingediendeen wegens mishande- ling van een dier en een tweede wegens po- ging tot oplichting van een verzekerings- maatschappij. Wat het eerste betreft, moest men op grond der bestaande wetten de aan- klacht la-ten vervallen en voor het tweede werd de onmensch tot enkele maanden gevan- geniss-traf veroordeeld. VROUWELIJKE RECHTERS IN ENGELAND. Ten onzent kan de vrouw nog steeds geen rechter worden. Onder de Engelsche wet- geving kunnen de dames wel degelijk deel uit- maken van de zittende magistratuur. Volgens het „Law Journal" zijn er in het Vereenigd Koninkrijk thans 1657 vrouwelijke rechters en plaatsvervangende rechters,' van wie 1420 in EngelanH en Wales en 237 in Schot- land. EEN HEUVEL VERDWENEN. De „Daily Mail" heeft de volgende tele- grafische mededeeling uit Chili ontvangen Te Guaico, op eenige mijlen van Copiaco, heeft zich een merkwaardig geologisch ver- schijnsel voorgedaan. Er is n.I. een vrij uitge- strekte begroeide heuvel verdwenen, die aan den Noordelijken oever van de rivier Glazo lag. De bewoners van die streek vertellen, dat ze op een zekeren dag verschrikt werden door een dof geluid, overeenkomende met dat wat men hoort bij een aard'beving en dat ze den heuvel hebben zien verdwijnen in een spleet van 900 M lang. De door een paniek aangegrepen boeren zijn daarop naar de rivier gevlucht, waar hun verbijstering nog toenam, toen zij zagen dat de bedding van de rivier oprees als ten- gevolge van een dynamiet-explosie en er over een lengte van 100 en een breedte van 90 M. de modder uit het water bovenkwam. KORTE BERICHTEN. Het conflict, dat nu reeds sedert jaren. tusschen Hamburg en Pruisen met betrek- king tot grens en annexatiekwesties bestaat, heeft in den Pruisischen Landdag tot een zeer scherpe tegen den eerste-burgemeester van Hamburg, Petersen, gerichte rede van den Pruisischen minister-president, Braun, geleid. Spencer, de bekende mijnwerkers-leider uit Nottinghamshire, die in de laatste dagen van de kolenstaking een eigen organisatie had gevormd en afzonderlijke onderhandelin gen met de mijnwerkers had gevoerd, is uit de Labour-Party gezet. Te voren hadden de af deeling Broxtowe van die partij en de mijn- werkersfederatie reeds alle betrekkingen met hem verbroken. Spencer zal niet aftreden als Lagerhuislid. De Duitsche bond van metaalbewerkers heeft de arbitrate uitspraak voor de noord westelijke groep der metaalindustrie, welke de bedrijven van Dusseldorp tot Hamm om vat, aangenomen. De vakbonden zullen de bindendverfclaring van de uitspraak, die door de werkgevers afgewezen is, aanvragen. Maandagmiddag is de bediende van een Brusselsche bank, na ter beurze 220.000 francs te hebben ontvangen, spoorloos ver dwenen. De man stond als eerlijk en oppas- send bekend, zoodat men naar .de oorzaak de zer verdwijning slechts raden kan. Gistermiddag is in den Keulschen Dorr, bij het plaatsen van een luic^preker door kortsluiting brand uitgebroken. De vlammen konden echter onmiddellijk bedwongen wor den, zonder dat ernstige schade werd aange- ncht. De Duitsche Rijkodag heeft zijn goed- keuring gehecht aan de overeenkomst met de Belgisch-Luxemburgsche Economische Unie inzake het directe grer.sverkeer. De leger-commissie van de Fransche Kamer heeft behoudetis verschillende wijzi gingen het geheele wetsontwerp goedgekeurd betreffende de algemeene organisatie der nji- tie in oorlogstijd. De secretaris-generaal van den Volken- bond kreeg bericht van de aarlwijzing van een Amerikaansch gedelegeerde voor het comite van deskundigen, dat zich bezighoudt met de bestudeering van het vraagstuk der dubbele belasting en kapitaalsvlucht. In het Italiaansche dorp Arco heeft gi ternacht een groote brand gewoed. Twaalf huizen zijn verwoest. De schade bedraagt on geveer een half millioen lire. Uit Miami (Florida) wordt gemeld, dat er een staking dreigt in de cent rale mijnge- bieden van vette kolen tegen 1 April a.s., den datum waarop het accoord afloopt. Een bijeenkomst van mijnei^enaren en mijnwer kers werd verdaagd zonder dat overeenstem- ming.werd bereikt. Het aantal werkloo-zen'in Engcland be- droeg op 14 dezer 1.270.200 of 33.293 min der dan de voorafgaande week. Te Lyon is het koepeldtak van een groot theater iijdens een feest ingestort. Er bevon- den zieh gelukkig op dat moment slechts wei nig persoi'ic-n in de zaal. Vier personen wer den ernstig gewond. Het dak was korten tijd geleden vernieuwd. De Duitsche president heeft prof. Ja mes T. Shotwell, den eersten hoogleeraar op den door het Carnegie Endowmetit aan de Berlijnsche hcogeschool gestichten leerstoel vo-or politick, ontvangen. Per Vermindering der werldoosheid is de Deensche regeering voornemens, voor joage emigranttn een oorlogsschip ter bcschikking te stellen, dat hen kosteloos naar Canada zal brengen. Volgens de bladen is thans een zes- de deel van de Deensche arbeiders werkloos. De pogingen om tot een compromis te komen jn het loongeschil in de haven van Colombo, ten gevolge waarvan 5000 koelies in staking waren gegaan, zijn mislukt, zoo dht de staking voortduurt. De staking heeft zich in de laatste dagen zoozeer uitgebreid, dat de arbeid in de haven bijna geheel stii- ligh Het Estiandsche kabin-et heeft zijn ont slag genomen, daar het parlement met 64 te gen 27 stemmen verklaard heeft, dat de door den minister van binnen-landsche zaken gemo- rnen maatregelen, betreffende de gemeente- raadsverkiezingen, in strijd zijn met de elec- torale gebruiken. De Volkenbondscommissie vanadeskundi gen vodr militaire kwesties heeft de principes vastgesteld, die inoeten gelden bij het vast- stelkn der lijst van uitgaven, die vallen on cer, de kosten vpor nationale verdediging. Volgens de „Prawda" is de helft der Russische georganiseerde arbeiders werk loos. Er heerscht onder de Parijsche advoca- ten eeri strooming, die zich verzet tegen de weder-toelating tot de balie van den heer Sadoul, die, zooals men weet, indertijd naar Rusland deserteerde. De memorie van toelichting op de nieu- we wet van de douane-tarieven, welke bin- i" en kort aan het Fransche parlement zal wor- 1 den voorgelegd, bewijst, dat deze wet een openlijk protectionistisch karakter draagt en dat de bestaande rechten, die al reeds hoog zijn, in vele gevallen nog* verhoogd zullen worden. Op de Zwarte Zee woedt een buiienge- woon hwige stoim. Vele in nood verkeerende schepen hebben om hulp geseind, talrijke vaartuigen zijn in de havens, waar zij wer den verwaeht, nog niet aangekomen. De Spaansche minister van buitenland- sche zaken is afgetreden tengevolge van mee ningsverschil met de andere ministers inzake de Marokkaansche aangelegenheden. Bij de behandeling van het hoofdstuk pensioenen van de begrooting wezen alle sprekers op de noodzakelijkheid om die der oorlogsinvaliden fe verhoogen. Opde liin naar Faenza heeft een spoor- wegongeluk plaats gehad. Twee treinen kwa- men met elkaar in botsing, zes personen werden gewond. BEVERWIJK, 23 Febr. 1927 Snijbloemen markt't Centrum. Prijzen: Will. Copland 5.20—/ 6.50; Will. Pitt 6—/ 8; Barti- gon extra 6.758; id. met een puntje 4.50—/ 6.25; id. met een groote punt 3.10—/ 5; Murillo 5—/ 6.50; id. met bol 5.50—/ 7; Rose gris-de-lin 4.50— 5.50; Rose la reine 5.857.70; La Reine 4.805.05; .Prins van Oostenrijk 5.40—/ 6.95; Gele Prins 6.50—/ 8; Fred. Moore 5.50—/ 7.50; Vuurbaak 9 11.75; Couronne d'or 6.607.65; Salvator rose 5.506.15; Nareis Lou- rens Coster 2.504; id. Golden Spur 45; Calla's 3245 per honderd. BROEK OP LANGENDIJK, 23.Febr. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 2.60—/ 2.70; Roode Kool le s. 2.60— 5.90; Roode Kool 2e s. 1.80—/ 5.30; Gele Kool le s. 2.70—/ 5; Gele Kool 2e s. 1.90—/ 4.60; Witte Kool 2.50— 4.50; Deensche Witte Kool 1.204.30; Uien 4.30—/ 4.90; Drielingen 3.50; alles per 100 K.G. Aanvoer: 2750 K.G. Wortelen; 89450 K.G. Roode Kool; 101100 K.G. Gele Kool; 107600 K.G. Deensche Witte Kool; 4500 K.G. Uien. PURMEREND, 23 Febr. 1927. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken." Witlof 15—27 ct. per KG.; Roode Kool 1.30—/ 8.30 per 100; Savoye Kool 0.80—/ 7.50 per 100; Spruitkool 1.55— 4.60 per 15"K G.; Boerekool 0.80 f 2.40 per 100 struiken; Wortelen 0.40— 0.52 per 25 K.G.Uien 0.70—/ 0.98 per 25 K.G.; Prei 2.20—/ 9.80 per 100 bos. °oJ rer| ere no- b' I iis- ivij De 1(^/ »er ke-; en, tot «V| tef Id en I let en x- ;et de[ at I esii erf 17; Rijkaard: Maar als U nlets geen verstand Debt van de uiecaniek van een auto, dan geioof ik to«h nin. dat it als chauffeur kan aannemen. Sollicitant: Maar denkt U eens aan meneer, wat- voor cachet mfln verschijning aan het stnur aan Uw wagen zou gevea Y (Humorist) u 1 f iJi'iVn i jk- 11 ■r- m

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7