m Stadsnie&iws Binnenland Provinciaal Nieuws. Telegrammen Rechtszaken van 24 Februari 1927. Opgave van Noordbollandscb Landbouwcrediet. .-•r VOOR EEN PAARDENSTAL. Wij onivingen Van N. N. 1 als bijdrage voor den paardenstal op het woonwagen- park. vEen navolgenswaardig vooibceld. 4 f BEROEPSKEUZE VOOR MEISJES. Gisteravond heeft in een gecombineerde vergadering van de afd. Alkmaar van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrou- wen en de Nederlandsche Vereeniging van Staatsburgeressen mevr. Polak, directrice van bet Nationaal Bureau van Vrouwen-arbeid, -Den Haag, een lezing gehouden over bet on- derwerp: „Beroepskeuze voor meisjes''. De belangsteliing was groot. De groote hovenzaal van de Unie was geheel gevuld. De beer Haremaker, directeur van het ge- meentelij'k bureau voor beroepskeuze, alhier, zond bericht van verhindering. De voorzitster der afd. Alkmaar van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, opende de ver gadering met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna spr. in het bijzonder welkom heette mevr. Polak. Spr. bad er op- recbt naar verlangd, mevr. Polak te hooren. Deze avond zou rijk zijn aan leerzame stof en daarom gaf spr. gaarne het woord aan mevr. Polak. Mevrouw Polak zeide, dat onder de vele bemoeiingen van het Nat. Bureau van Vrou- wenarbeid te Den Haag, er geen is, die wij met grooter voorliefde doen, dan die van de voorlichting geven bij de beroepskeuze. Im- mers, dat is voor meisjes van zoo'n groot ge- wicht Van veel meer gewicbt nog dan voor een jongen. Beide overeenkomstige redenen voor 'beiden zijn: le het verstanciig kiezen van een beroep voor bet peivoonlijk geluk en 2e maatschappeiijk moet ocl: de betrekking goed gekozen zijn. Voor de meisjes geldt echter nog .een derde reden: n.l. verhooging van huwelijksgeluk, omdat zij dan een huwelijk kunnen sluiten, alleen uit waarachtige liefde. Voor de tentoonstelling van vrouwenar- beid in 1898 (waaruit het Nat. bureau is ont- staan) was er weinig sprake van vrouwen- arbeid. Weinigen kozen een beroep. Enkele werden onderwijzeres, sommige leerares, weer anderen gingen bij de post- en telegra- fie, verder waren er enkelen, die schilderden of schreven. Dit was echter vrijwel het ge- heele bercepsveld van de vrouw. Spr. verwees vervolgens naar een brochure van Cath. van Tussenbroek e. a. werken, waarin aangedrongen werd op vrije beroeps keuze Ook voor meisjes. Dit vond in qns land weerklank, tot ef -voor enkele jaren weer een reactie te constateeren viel. Spr. bestreed in dit verband een brochure van Ina Boudier Bakker, die daarin gezegd heeft, dat men weer terug moest naar den tijd, waarin het meisje in stilte rijpte tot het moederschap. Was het perse noodig, dan kon een meisje het best onderwijzeres wordol. Spr. zeide, dat de schrijfster daarin abso lute abuis is. Onderwijzeres is n i e t een be- paald vrouwelijk beroep, evenmin als men kan zeggen, dat er speciale vrouwelijke be roepen zijn. Wei zijn er vrouwen-beroepen. Als Ina BoudierBakker wist, welk een schade zij gedaan heeft met haar brochure, had zij die ongetwijfeld gaarne terug geno- men. Spr. illuStreerde met een voorbeeld, dat onder den invloed van deze brochure bedor- ven is het leven van een meisje, dat dokteres wilde worden, maar niet mocht van haar vader, die de bedoelde brochure had gelezen. Spr. zette het nut uiteengdat het meisje heeft van het volgen van een beroep. Ver standige beroepskeuze van bet meisje ge- schiedt vaak niet, omdat de ouders onver- standig en kortzichtig zijn. .Zij betoogde dan, dat er echter ook meisjes zijn, die zelf, om verschillende rede nen, er verkeerae opvattingen op na houden omtrent beroepskeuze. Verschillende van die verkeerae opvattingen duidde spr. nader aan. De grootste klip is wellicht de onbe- kendheid met het beroepsveld. Meisjes uit Eindhoven gaan naar de Phihpsfabrieken, die uit Drente gaan' naaj ae venen, enz. In 1912 reeds heeft net Nat. Bureau dit gevoeld en gaf verschillende leidraden uit, die kosteloo^ naar 7000 scholen in ons land gaan met het verzoek aan het schooihoofd, om bij het verlaten.van de school met de meisjes over beroepskeuze te spreken en de boekjes aan ieder meisje ter lezing te geven. Bovendien geeft het Nat. Bureau indivi- dueele adviezen, schriftelijk en mondeling. Ook aan verscheidene beroepskeuze-bureaux worden adviezen gegeven. Betreurd wordt, dat de directeuren der gemeenteiijke beroeps keuze-'bureaux geen vrouw naast zich heb- ben, om van voorlichting te dienen omtrent adviezen aan meisjes. Speciaal in naaldvakken in -den meest uit- gebreiden zin kan de man geen goed advies geven. Voorts begrijpt een man een meisje niet zoo goed, als een vrouw haar begrijpt Naast adviezen worden eghter ook neven- adviezen gegeven en vooral ook hierom is het noodzakelijk, dat adviezen aan meisjes gegeven worden door een vrouw. Degene, die dit werk op zich wil nemen, moet wel doordrongen zijn van het ontzag- lijke nut voor de maatschappij van een goede beroepskeuze van het meisje, aldus eindigde spr. dit gedeelte van hare lezing. (Applaus). In de pauze werden versnaperingen, wel- willend aangeboden door verschillende le- den, rondgediend. Een dameskoor zong, onder de bezielende leiding van den heer J. Couvee, een 5-tal lie- deren. Zulks op zeer te loven wijze. Het woord van dank en de bloemenhu'de aan het. koor in de persoon van de voorzitster, waren oprecht gemeend en verdiend. Mevr. A u k e s heeft nog een kort woord van opvyekking gesproken om giften te zenden aan mej. v. d. Berg, Koninginnegracht 31 te Den Haag voor de fancy-fair te houden door den financieel noodlijdenden Internationalen Vrouwenraad. Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen aan of het wisselen van gedachten met mevr. Polak. Op een haar schriftelijk gesteldte vraag, dat zij wel gezegd had, welke beroepen men niet, nv>ar niet welke beroepen men wel kiezen inoet, antwoordde mevr. Polak door een aan- tal beroepen op te noemen, die tot een heel goede toekomst leiden, zooals practisch huis- -houden enz. en leerares daarin, een universi- taire opleiding (talen, enz. behalve Engelsch, waarvan de markt overvoerd is), arts (spe ciaal voor Indie), een uitstekende toekomst is dierenarts meer speciaal voor kleinere huisdieren, waarvoor te Utrecht een goede opleiding bestaat. Studie in Delft wordt afge- raden. Een goede toekomst hiedt ook de op leiding voor Montessorileidster. Iemand, die artistiek is aangelegd, kan een zaak in kunst- nijverheid oprichten. Gelet moet worden op de plaats van vestiging. Handtel heeft ook een toekomst. Accoun tant kunnen enkelen ook* met succes worden. Ook staat de mogdijk open tot godsdienst- leerares. Verder kan men worden candidaat- notaris en een heel mooi vak is het verpleeg- stersberoep, en speciaal voor de verpleging van krankzinnigen. Mevr. Reijnvaan bestreed mevr. Polak op enkele punten van haar betoog. O. a. zeide spr. dat in de eerste 6 a 7 jaren die huishoud- en nijyerheidsscholen den stroom van leerlin- gen niet kunnen verwerken. De psycho-tech- nische voorlichting, concludeerde spr., had velen meisjes moeten zeggen dat haar vak niet in de huishouding was. Voorts bestreed spr. mevr. PolaHs meening over de brochure van Ina BoudierBakker. Zij gelooft niet, dat de schrijfster deze bro chure ooit zou terugnemen, zooals mevr. P. gezegd had. Mevr. Polak bewonderde Ina Boudier Bakker's talent als kunstenaresse, doch ver- klaarde, dat deze geen wetenschappelijken aanleg heeft, gelijk trouwens de'meeste kun- stenaars. Een practiscne aanleg heeft zij heeiemaai niet. Daarom had zij zich moeten houden aan datgene, wat haar talent is en zich niet moe ten bewegen op een gebied, waar zij zuiver dilettante is. Spr. nam van haar woorden geen enkel terug en bleef er bij cat Ina Bou dierBakker haar brochure als ongeschre- ven wilde zien, wanneer zij wist, dat zij daarmede levens bedorven heeft. (Applaus). Wat de hulshoud- en nijverheidSscholen be- treft, zette spr. uiteen, dat wellicht wel een groot aantal leerlingen geweigerd moeten worden, doch dat dank zij verschillende om- standigheden, (verhuizing, vertrek naar het buitenland, verlooving, enz.) een flink contin gent daarvan wel weer toegelaten kan wor den. Enkele andere vragen heeft spr. vervolgens beantwoord en ten slotte deed zij nog een be roep op de aanwezige dames om toe te treden als lid van het Nationaal Bureau voor Vrou- wenarbeid, Van Speijkstraat 30 te Den Haag, tegen een contributie van 2.50 per jaar. Dit is zeer noodig, daar de door spr. aan- geduide leidraden dit jaar moeten worden herdrukt, hetgeen een groot be' g vordert. Mej. Car els, voorzitster van de Vereen. van Staatsburgeressen, die na de p^uze pre- sideerde, sloot zich bij deze opwekking aan en dankte mevr. Polak voor hare rede. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 5.55 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. VERHUUR VAN DIENSTBODEN TEGENi BELOONING. Dezer dagen werd, -naar de Telg. meldt fe EindhOven een oplichting gepleegd door een persoon, die in het villapark alhier bij een dame een dienstbode kwarn verhuren en daar- bij deze daine bewoog tot afgifte van 15. De dienstbode kwam natuurlijk nimmer opdagen De vorige week werd te Lochem een per soon aangehoucjen voor hetzelfde feit, aldaar, gepleegd. Dit bleek een zekere J. d. J. te zijn, gewezen bakkersknecht, thans jzwervend. Aangezien men vermoedde, dat deze persoon debet zou zijn aan de oplichting, hier ge pleegd, werd hij hierheen overgebracht. Bij confrontatie met de betrokken dame werd hij herkend, terwijl hij zelf bekende de oplichting te hebben gepleegd. Hij is naar Zutphen overgebracht, ten ein- de in het Huis van Bewaring aldaar te wor den opgesloten. DE MISHANDELINO BIJ BUINEN De Telg. meldt, dat de arbeiders S., uit Odoorn, werkzaam bij de werken aan het ka- naal BuinenSchoonoord, die door zijn me- de-arbeiders W. K. uit Roermond met 'n schop op het hoofd gestagen had, ten gevolge waar van deze zwaar gewond werd en overleden was. Dit laatste is gelukkig onjuist. Onze correspondent te Exloo meldt ons, dat K. he- den, naar aan den burgemeester van Odoorn werd medegedeeld, uit het ziekenhuis te As- sen ontslagen zou worden. Hij is bijna geheel hersteld. De verdacht J. S. wordt nog te As- sen in voorarrest gehouden. DE AMST. HUURVORDERING. Naar het Hbl. verneemt, wordt ten stad- huize thans de laatste hand gelegd aan de samenstelling van een gemeenteiijke Huurver- ordening, welke binnenkort in het college van B. en W. zal worden behandeld. Zoodra deze door B. en W. is besproken, zal zij in de Commissie voor de Strafverorde- ningen worden gebracht, waarna ook nog de Gezond'heidscommissie er over van advies moet dienen, alvorens een voordracht aan den gemeenteraad zal verschijnen. Over het concept-verordening heeft wet- houder De Miranda ook de meening ge- vraagd van prof. dr. Van der Pot, den Gro- ningschen hoogleeraar in het staatsrechi, zulks in verband met diens uitlatingen in dat blad. INBRAAK. Voor de rechtbank te Maastricht stond gister terecht zekere L. H. M., ervan beschul- digd zeven inbraken te hebben gepleegd, op verschillende tijdstippen en verschillende plaatsen. Hij ging steeds op dezelfde wijze te werk; door het inslaan van een ruit ver- schafte hij zich toegang, doorsnuffelde alles, en nam mee wat van zijn gading was. Het O. M. eischte achtereenvolgens 1<^ 4, 6, 6, 4, 6 en 4 maanden of samen 40 maan- den gevangenisstraf. Uitspraak 8 Maart. DE MELKVOORZIENING VAN DE HOOFDSTAD. Naar wij vernemen is thans definitief door B. en W. van Amsterdam de voordracht in- zake de Melkvoorziening van de Hoofdstad samengestekr Deze voordracht, vergezeld van een nota van een miiiderheid in het college van B. en W. wordt thans naar de Gezondheidscom- missie om advies doorgezonden. Verwachl wordt, dat dit advies nog voor het einde van de maand Maart e.k. zal zijn uitgebracht en dat daarna, als intusschen de Commissie van J Bijstand in het beheer der zaken varvdt open- bare gezondheid over deze voor de Hoofd stad belangrijke voorziening zal zijn geraad- pleegd, de voordracht zoo spoedig mogelijk bij de Gemeenteraad zal worden ingediend, zoodat de behandeling naar alle waarschijn- jijkheid nog door den thans zittfnden Ge- meenteraal zal geschieden. KORTE •BERICHTEN. Te Roermond is Woensdag aangehouden de „natuur-geneeskundige" G H. W., aldaar, verdacht van abortus provocatus. Woensdagavond is in het gebouw „Do- mus Spinozatia" te 's-Gravenhage het 20- jarig bestaan der Haagsche Vereeniging voor Wijsbegeerte herdacht met toespraken van den voorzitter dr. K. H. E. de Jong en den secretaris E. E Eckstein. Onder grooteb elangstelling heeft gis- termiddag op de begraafplaats Crooswijk de plechtige teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk ovei"schot van den Donder- dag te Rotterdam overleden adjunct-directeur van den gemeentelijken telefoondienst ir. P de Vries Dz. UIT HOORN. De gemeenteraad van Haarlem heeft eer- vol ontslag verleend aan den heer J This, leeraar in de wiskunde en mechanica aan de H. B. S., beooemd tot directeur der H. B. S. te Hoorn. HISTORISCHE ANECDOTEN. Bij den koning van Uganda dokter te zijn was geen gekscheren, want wanneer de dok ter den koning een medicijn voorschreef, moest hij er zelf een dosis van innemen en er zeven personen, die aanwezig waren een dosis van geven. Als ongelukkig een van die zeven personen binnen een week kwam te ster- ven, heette het, dat hij een poging gedaan had om den koning te vergiftigen Wanneer de koning een pil innam, moest hij er altijd twee in zijn hand houden: hij koos er' eene uit, de dokter moest de andere slikken te zij hij een vriend had die dit voor hem wilde doen. De dokter van koning Mtesa had gemerkt dat deze altijd de kleinste pil koos en richtte zich hiernaar in. Op zekeren dag speelde Mtesa mij een poets. Ik was in het paleis geweest om hem een waschwater voor te schrijven en waar- schuwde hem er niet van te drinken. Toen ik vertrokken was, zond hij mij een page r.a met een flesch jnorengi en liet mij vragen of ik dat eens wilde proeven ea zeggen of hij het gebruiken kon. Dit deed ik en zeide „ja". Het was een heete namiddag en ik dronk het overschot op, maar al spoedig bleek het dat de koning den wijn had gemengd, want ik werd zwaar on- gesteld. Later ':wam het uit, dat Mtesa-had willen zien welke uitwerking het waschwater op mij had. Gedeeltelijk gecorrigeerd.) DE ZOMERTIJD. Geen invoering op 10 April. 'S GRAVENHAGE, 24 Febr. Van de meest bevoegde zijde wordt met stelligheid verzekerd, dat het" bericht in de ochtendbla- den omtrent den ingang van den zomertija in Nederland op 10 April ongegrond is. De vereischte maatregel, om den aanvang van den zomertijd ook dit jaar te doen sa- menvallen met de inwerkingtreding van den zomerdienstregeling op de spooiwegen, dat is 15 Mei aanstaande, is voorbereid. DE NEDERLANDSCHE KOLONIE TE SJANGHAI. 's-GRAVENHAGE, 24 Febr. Wij ver nemen, dat de Koningin gisteravond van de Nederlandsche kolonie te Sjanghai, ter gelegenheid van een feestinaal, aangeboden aan den commandant en de officieren van Hr. M.'s „Sumatra", een telegram ontving, waarin de gevoelens van verknochtheid ea daukbaarheid der Nederlandsche kolonie vco; de bescherming in deze moeilijke tij- den worden vertolkt. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 24 Febr. In de zit- ting van heden deelt de voorzitter mede, dat is ingekomen een wetsvoorstel-Cramer c.s., tot het instellen van een ondei-zoek door den Volksraad naar de oorzaken van de onlusten, die in Indie hebben plaats gehad. Aan de orde is de voortzetting van de Suriuaamsche begrooting. De heer Boetzelaar van Dub- beldam vraagt meer zekerheid ten op zichte van de plannen van den Onderne- mingsraad. Ten aanzien van de Zondags- rufet mag gene concessie worden gedaan. De heer Van Vuuren acht het opti- misme ten opzichte van Suriname een op- timisme van vertwijfeling. Voorstellen dienen dan ook met groote matigheid te worden bezien. HET SPOORWSGONGEVAL BIJ DE VINK. AMSTERDAM, 24 Febr. Wij vernemen dat de heer A. de Vries die bij het spoor- wegongeluk bij „de Vink", in September van het vorig jaar, gewond werd, morgen de Centr. Isr. Ziekeriverpleging alhier ge- nezen zal verlaten. BRAND. EXLOO, 24 Febr. Gistermorgen brand- de tot den grond toe af de arbeiderswoning, bewoond door den eigenaar J. Bos te Odoornerveld. Niets kon gered worden Een paard en twee varkens kwamen in de vlammen om. Huis en inboedel waren ver zekerd. De oorzaak is onbekend. SPOOR WE GONGEVA L. Drie dooden, zeven gewonden. PARIJS, 24 Febr. Het ^Journal" meld! uit Malaga, dat een trein is gederailleerd. Drie personen werden gedood en zeven ge wond. DE BURGEROORLOG IN CHINA. De strijd om Shanghai. LONDEN, 24 Febr. Sir Percival Phil lips seint uit Shanghai aan de „Daily Mail"; De race tusschen de Kantonneezen, die uit Hangsjau oprukken en de troepen uit het Noorden van generadi Tsjang Tsoen Tsjang, gouverneur van ae provinc'.; Shan tung, die zich van Nanking in dezelfde richtig haasten, schijnt de laatste compli- catie te zijn in cen sb'ijd om Shargiir Maarschalk Soen Tsjoean Fang, de vroe- gere gouverneur van Shanghai, die de Kan tonneezen niet kon stuiten, schijnt de lei ding aan Tsjang Tsoen Tsjang te hebben overgelaten. Hij schijnt zich op weg te be- vinden naar Shanghai om zoo mogelijk naar Japan uit te wijken. De algemeene staking geeindigd. SHANGHAI, 24 Febr. De algemeene staking, die voor den tijd van drie dagen was afgekondigd, is geeindigd. De arbei ders hebben het werk hervat. GOM MUNISTE N-A R RE ST ATI E S IN CHILI. SANTIAGO, 24 Febr. De nieuwe regee- ring onder Ibanez heeft besloten alle com- munistische leden van het parlement te ar- resteeren en het communisme in Chili te on- derdrukken. DE TOE STAND IN NICARAGUA. LONDEN, 24 Febr. De Britsche regee- ring heeft een kruiser naar Managua en Nicaragua gezonden als voorzorgsmaat- regel en zoonoodig ter bescherming van de Britsche onderdanen. Hiertoe werd beslo ten, nadat de Britsche zaakgelastigde te Managua had gerapporteerd,, dat zijn Amerikaansche collega niet in staat was hem waarborgen te geven voor de veilig- heid van de Britsche onderdanen in geval van onlusten en straatgevechten en dat geen Amerikaansche matrozen zouden wor den gezonden naar Leongranada of Mata- galpa. De Britsche regeering heeft de regeering te Washington hiervan in kennis gesteld en haar dank gebracht voor de bescherming der Britsche belangen. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. De prijzen waren heden onveranderd. Geei aanvoer. MELKVERVALSCHING. Gister heeft voor den kantonrechter t* Delft terecht gestaan de landbouwer A. H. tt Pijnacker wegens melkvervalsching. De amb- tenaar van het openbaar ministerie eischte een boete van 600, subs. 50 dagen" hechte- nis. De kantonrechter heeft 400 boete of 30 dagen heentenis opgelegd. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Johannes Simon Korvei" en Cornelia Zent- veld. Johannes Theodorus Willem van deu Idsert en Martha Torenvlied. Johann Maria van Son cti Margaretha Hofmann. I GEBOREN: Pieter, z. van Pieter den Otter en Dirkje Rictbergen. Jacobus Johannes Theresia, z. van Jacobus Johannes Haker en Jansje Ca- iharina Kamp. OVERLEDEN: Johanna Louisa Catharina Brinkman, we.l. van Elbert Vlugt, 95 jaar. Louwe- rens Donker, 7 maanden. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 24 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Institute te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.1 te "Memel. Laagste barometerstand 738 6 te Storno way. Vcrwachting (geldig tot den avond van 25 Februari) Aanvankelijk krachtige, later afnemende zuid-oostelijke tot zuid-westelijken wind, be trokken tot zwaar bewolkt, later opklarend, aanvankelijk regenbuien, weinig verandering ir. temperate ur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van De Bildt hedenmorgen 8 45 uur, aan alle posten: „Weest op uw hoede". (Ontvangen per draadlooze telefoon). k 'a ST A ATSI.EE NINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKdNSTELLINGEN. - Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 100o h Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl Kunstzijde -. Jurgens Gew. Aand. - A. - B C. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BU1TENL. Anaconda Steel comm CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult Vorstenl. Dito actions Poerworedjo M1JNBOUW. Redjana Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Koa Petr. RUBBERS. Amstard. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rul '->er SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Lloyd SCHEEPVAARt BU1TENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkusti Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash PROLONGATIE vorige koers 3J pCt., heden 3| pCL WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige Koers hl»/( 248 17j 1571/, 153 130 88 V, I'll/, 948/. 927/i 94i„ 991/8 2591/, 376 365 96 159 692 380 183 V, 173 1167/, 2181/, 369s/. 3908/, 2771/, 530 244 1691/, 186 324 V, 137/ie 831/, 78i/j 190 192 230 102 72 1207/8 173 2181/, 445 445 4638/, 1211/, 167 67>/1( Koers van hedeo te Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) BazeJ Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo L -i~ si" -M* S' JL* I* New. York Italie NIET OFFICIEEL. Vorige koers 12.118/, 59.20 9.78 34.74 V, 48.05 35 20 66.571/, 66.70 64.80 2.497/, 10.88s/, Koers op heden Off.noteering 12.111/, 59.20 9.771/, 34.73 lj, 48.03 ik 35.20 65.57 ik 65.70 64.60 2.491-f 10.8 8 ton,, - CONTROLEEREN VAN AD M I NISTRAT I E S Achter de Wa&g. Het accountantskantoor van S. J. A. KEESOM Tel. 152 en 814. Leeraar M. O. loekhouden. "A I 102 266 3411/g 274 346 8 a:, 425/s »,4 S». •V. pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 2.15 2481It 248i-9 24te-! 249|-5C 173 172s/, 173 157 1568/, 1571/, 157 87 87i-8| 171 172 172 95 928/, 94 971/, 971 It 260-1 260-1 260. J 377 97 V, 1588/, 265 '693 695-5 695ys 695 382 3b5 1331/, 1837% 172 >731/, ll/.j T 220 1 370 3691k 265 265-8 260^.1\ 267-8 3881-9 393-1 388-! 345i„ 315-fii 347i.J 347.J 282 231-4 2S4, 283.4 280 280 281 - J 534 534-5 243 248-5' 163 17/-41 174-5. 1741Ir 350 189 1S7-3 131/, 831It 84i/, S5.J 79 79- :0 80.1 189 189 230 1021,1, 1021/9 1021 fc 1021k 119320! 121-j J 421.4, 219 2I9/-22 /22.3 223.4 449 449' 448 V, 448 444 464 464 1681/, 4 681/, 68i/2 69

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8