tabletten EDIB IZZET Buiferal^isl MIJMHARDTS 8ffig©2i0BS3i©e* stsikken fHarktiieHcfcieti SAMENGESTELD De minister verklaart verder, dat de mod- lijkheden, door de mogendheden opgeworpen bij de onderhamdelingen over bet collectieve tractaat en die betrekking hadden op de vrij- making van de Nederlandsch-Bel gische be- trekkingen, met name daarin bestonden, dat de mogendheden de formule herstellen wilden van het collectief verdrag van 1839, in diien zin, dat het nieuwe verdrag tusschen Belgie en Nederland wederom zou worden beschouwd als woordelijk ingevoegd in het nieuwe collectieve verdrag met de mogendhe- dien, die dan daarbij partij zouden zijn. EEN VLIEGTOCHT CROYDON—CAIRO EN TERUG. Men meldt aan het Haagsche Aneta-kan- toor: Een Amerikaan ie Londen, die voor drin- gende zaken in korten tijd naar Cairo en te- rug moet, heeft aan de Kon. Luchtvaart- Maatschappij verzocht, hem en zijn gezel- schap per vliegtuig heen en terug te brengen. De K. L. M. heeft deze extra-vlucht aange- nomen, daar zij het bevliegen van deze etap- pe, welke de eerste is op den toekomstigen luchtweg naar Indie, van groot belang acht. Het vliegtuig van de K. L. M. met het Amerikaansche gezelschap aan boord zal Dinsdagmorgen 1 Maart uit Croydon ver- trekken met als eersten bestuurder Geysen- dorffer en als tweeden bestuurder Scholte. Verder zal nog "een werktuigkundige van de K. L. M. meegaan. Men hoopt den eersten dag Boedapest te bereiken, na een tusschenlanding te Neuren- berg om benzine in te nemen; den tweeden dag Constantinopel, na een tusschenlanding in Belgrado, den derden dag Aleppo via Adana en den vierden dag Cairo via Beyroet en langs de kust via El Kantaro. Het vliegtuig, een Fokker F VII-A, gemerkt H-NACT, voorzien van een 420 P.K. Jupiter- motor en verwarmde kajuit, plaats biedend aan 8 personen, toilet en groot bagageruim, kan zonder speciale toebereidselen voor dezen grooten tocht worden gebruikt. Na 5 dagen in Cairo te hebben vertoefd, zal het toestel langs denzelfden weg terug- keeren. BRANDEN. Te Maastricht is Donderdagavond brand uitgebroken in de boerenbehuizinge van de wed. Bollen in de Breulingstr. De schuur met het daarin aanwezige hooi werd een prooi van de vlammen. Het vee kon gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Vannacht zijn te Stadskanaal huis en schilderswinkel van K. Naayer geheel afge- brand. DE STADSSCHOUWBU RG TE AMSTERpAM. Naar de N. R. Crt. verneemt, Bad zich tot - gistermiddag slechts een sollicitant voor den Stadsschouwburg aangemeld, namdlijk hei Vereenigd Tooneel, directie Verkade en Ver- beeck. Gisteravond sloot de termijn van aan- melding. DE INVALIDITEITSWET. Het Tweede Kamerlid Smeenk heeft aan den minister van arbeid, handel en nijverheici de volgene vragen gesteld: Heeft de minister reeds onderzocht, of het aanbeveling zou verdienen, aan de uitvoer- ders van de door het rijk gesubsidieerde of wel geheel gefimancieerde werkverschaffingen de verpliching op te leggen, om, overeenkom- stig de bepalingen van de Invaliditeitswct, voor de te werk gestelde arbeiders zcgels re plakken Zoo ja, zou de minister de resultaten van dit onderzoek aan de Tweede Kamer willen mededeelen SMOKKELARIJ. 1 Vrijdagnacht ontmoeten eenige kommiezen nabij de spoorlijn RoosendaalEsschen aan de grens in een binnenwegje een groep man- nen, die frauduleus suiker vervoerden. Na eenige vervoiging kon men J. V. arresteeren N is oud-politieagent van Roosendaal. Op hem is een partij suiker gevonden. UITGELEVERD. Te Antwerpen waren drie Nederlanders gearresteerd als verdacht medeplkhtig te zijn in de juweelenaffaire te Rotterdam. De hoofdverdachte, B., zal op verzoek van de Nederlandsche regeering worden uitgeleverd. De twee anderen werden echter cp vrije voeten gesteld, doch zouden als ongtwfnsch- te vreemdelingen over de grens worden gezet. Gisteren is de Amsterdammer L. W. per trein over de grens gekomen. Bij aankomst te Roosendaal werd hij door marechaus- sees gearresteerd Hij is naar Amsterdam overgebraeht. NEDERLANDSCHE CENTRALE INZAKE INTERNATIONALE MISDADIGERS. Bij beschikking van den minister van justi- tie is, naar de te Amsterdam gevestigde, on der leiding van den procureur-generaal bij het gerechtshof, fg. directeur van politie te Amsterdam staande Nederlandsche centrale inzake falsificaten opgericht en daaraan ver- bonden een nieuwe centrale tot verzameling van gegevens betreffende internationale mis- dadigers. Deze centrale heeft een zelfstan- dige benaming, luidende: Nederlandsche cen trale inzake internationale misdadieers. Ue cerih""aTe zaT5aan"ftfn'cf5ona!nsseo van justitie en politie, op hun daartoe strekkende aanvrage ten behoeve van justitieele en po- litionaire doeleinden, zoo volledig mogelijke inlkhtingen omtrent internationale misdadi- gers verstrekken. De hoofden van plaatselijke poltie, de leidende f unctionarissen en daar- voor in aammerking komende am'btenaren van rijkspolitie zijn. anderzijds uitgeftoodigd, de gegevens betreffende internationale mis- dadigers, welke te hunner kennis zijn of ko- men onverwijld bij den procureur-generaal, fg. directeur van politie te Amsterdam, lei- der centrale, in te zenden, vergezeld van foto's en signalemierif van den betrokkene. Het is de bedoeling, dat de centrale zich in •verbinding stelt en betrekkingen onderhoudt met ook op dit gebied werkzame instellingen in het buitenland. Bijkondere voorschriften zijn met betrekking tot een en nnder. uitge- vaardigd '^4 OVERREDEN. Op't Cromlietplein, hoek Elboogsfraat' in Den Haag, waren Vrijdagmiddag drie kinde- ren met een wagentje op het trottoir aan het spelen. Juist toen uit de richting Rijswijk een auto naderde vloog een der widen van het wagentje af, tengevolge waarvan de 9-jarige W K. uit de Middenstraat, het stuur ver- loor en onder den auto geraakte. Het kinff kreeg een wiel over het hoofd, dat geheel ver brijzeld werd. De dood is onmiddellijk inge- treden. Volgens ooggetuigen treft den chauf feur geeri schuld. KORTE BERICHTEN. Op de Laan van Eik en Duinen in Den Haag is Vrijdagmiiddag de 11-jarige W. R., toen hij op een wagen klom, gevallen, waar- door de widen hem over het lichaam gin- gen. Het kind was daddijk dood. B. en W. te 's-Gravenhage stellen voor den Kon. Schouwburg opnieuw voor den. tijd van 3 jaar ter beschikking te stellen van het Hofstadtooneel. DE BURGEROORLOG IN CHINA Een verklaring van het corps diplomatique te Pthing Te Peking heeft eenstemmig een verklaring goedgekeurd, waarin wordt gezegd: In verband met de militaire gebeurtenissen in de streek van Sjanghai, welke ernstige gevolgen kunnen hebben voor de veiligheid van leven en bezit der buitenlanders, rekenen wij er op, dat de legerleiders der strijdende partijen alle maatregelen zullen nemen om incidenten te vermijden, die de buitenlandsche autoritdten zouden dwingen zelf de noodza- kelijke maatregelen te nemen. Een gelijke ver klaring is door den Franschen gezant gepu- bliceerd betreffende de Fransche concessie. Een succes dtr Kantonneezen. Uit Sjanghai wordt een nieuw succes der Kantonneezen gemeld. Zij zouden het station Fengking, ten zuid-westen van Sjanghai tus schen Kasjing en Soengkiang gelegen, ver- overd hebben. Wdlington-Koo herrezen. Aan het Berliner Tageblatt" wordt ge meld, dat Wellington Koo de functie van mi nister van Buitenlandsche Zaken in het kabi- net te Peking weer zou hebben aanvaard. Is Soen-Tsjoean-Fang gevlucht? Naar het „Berliner Tageblatt" uit Peking verneemt, is Soen Tsjoean-fang reeds Dins- dag naar Japan geviucht. De Britsche strijdkrachten. In verband met het steeds grooter wordend aantal Chineesche soldaten, die aan de gren- zep der Jntemationale concessie aankomen, bezetten thans alle beschikbare Britsche strijd krachten de buitenste verdedigingslinie. Een Eransch protest. Het Fransche gezantschap te Peking heeft bij het Chineesche departement van Buiten landsche Zaken krachtig geprotesteerd tegen de beschieting der Fransche concessie te Sjanghai. Alle rechten op schadeloosstelling voor eventueele door dit bombardement aan- gerichte scliade worden voorbehouden. Successen der Kantonneezen. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de stellin- gen, ingenomen door de troepen van Soen Esjoean-Fang in de nabijneid van Soeng kiang door de Kantonneezen zijn veroverd. Zij zijn reeds de stad binnengedringen. De Britsche, Fransche en Italiaansche troepen te Sjanghai hebben reeds een cordon gevormd om de settlements". Uitgebreide voorzorgsmaatregelen zf^n genomen. De vloot van Tsjang-Tso-Lin. Naar gemeld wordt, heeft Tsjang-Tso-lin zijn vloot, bestaande uit zestien kanonneer- b'ooten naar Sjanghai gedirigeerd, om te voorkom'en, dat nog andere.eenh.eden van de Chineffcehe vloot naar de Kantonneezen over- gaan. Incidenten it Hankau. Uit Hankau wordt gemeld, dat de Zuide- lijken drie schepen, toebehoorende aan de Standard-Oil Comp., in beslag genomen heb ben, terwijl van andere schepen de vlaggen we^aen verwijderd. Later werden twee der olieschepen vrijgegeven; terwijl de andere schepen nog worden vastgehouden. Scen-Tjcean-Ecng's if get Volgens betroowbare berichten, die te Sjanghai volgens de Tel. uit de omgeving van Soeng-kiang ontvangen worden, heeft Soen-Tsjoean-fang bij deze stad ongeveer 40.000 man kunnen samentrekken van zijn troepen, die in Tsje-kiang verslagen waren. Doordat de Zuidelijke troepen Soei^s leger niet verder achtervolgd hebben, is hij in otaat geweest, een deel daarvan te reorganiseeren. Loopgraven zijn aangelegd en machinege- weren zijn in otelling gebracht van het Tai hoe Meer over Soengkiang naar de stad Kinsjan. aan de kust van de Hangtsjau-baai De geheele streek is bezaaid met moerassen, die ten gevolge van de regens der laatste weken vol water staan en den opmarsch der Zuidelijiken zullen bemoeilijken, daar Soen alle booter. vernield of medegevoerd heeft. Bij de voornaamste bruggen tusschen Kasjing en Soenkiang zijn mijnen gelegd, zoo- dat de Noordelijken deze bruggen elk oogenblik kunnen opblazen. Voorloopig wijst niets er op, dat de Zui- delijken hun opmarsch uit-Kasjing nog ver der zullen voortzetten. Tairij-ke versterkingen der Sjantoengtroepen kcmen langs den spoorweg Nanking-Sjanghai aan. Tsiang- Tsoen-tsjang heeft wel is waar een prccla- matie uitgevaardigd, dat zijn ecnig plan is, het bolsjewisme der Zuidelij-ken te vernieti- gen en dat ziin troepen strikte orders hebben. zich behoorlijk te gedragen, doch te Sjanghai ziet men deze troepen' ongaame komen. Naar de British United Press uit Sjanghai meldit, wordt aan de Engelschen het plan toe- geschreven om de verdedigingsposten uit te zetten een eind buiten de grens der neder- zetting, om de bewoners te vrijwaren tegen de gevolgen van schietpartijen vlak langs de grens. JDit zou vermoedelijlc een schereking der verdragen beteekenen, doch het plan heeft, naar verluidt, de goedkeuring van Tsjang- Tsoen-tsjang. DE BRITSCHE PROTESTNOTA AAN RUSLAND. Uit Moskou wordt gemeld, dat in een arti- kel over de Britsche protest-nota door de „Is- weatia" wordt geconstateerd, dat Engeland merkwaardigerwijze een der voornaamste be- schuldigingen, welke op de Sovjet-regeering van tocpassing zouden kunnen zijn, vergeten heeft. Eht toch is de geldelijke ondersteuning van de Britsche mijnwerkers door de Russi- sche vakvereenigitigen. De geheele nota, zegt het blad, kan niet ernstig worden opgevat en verdieut daarom niet veel aandacht. £>e Rus- sische regeering is steeds bereid, de geheele kwestic langs vredelievenden weg te regelen. De „Pravda" schrijft o. m., dat de Russi- sche regeering haar politiek noch tegenover Groot-Brittannie, noch tegenover andere lan- d'en zal wijzigen, daar hiertoe geen aanlei- ding bestaat. De Russische regeering zal der Britsche regeering een waardig antwoord doen toeko- men. DE DUITSCHE GEZANT TE REVAL. E)e „Pawalelit", het orgaan van de Est- landsche nationaal-democraten, deed gister in een artikcl een heftigen aanval op den Duit- schen gezant te Reval, Frank, die verzuimd had zijn opwachting te maken bij een bal, waarop het geheele corps diplomatique was uitgenoodigd. Het blad verwijt den gezant, dat deze hiermede het bewijs levert te sym- pathiseeren met de protesten tegen de ontei- gening van de Duitsche domkerk te Reval. SPANJE EN DE ECONOMISCHE CONFERENTIE. De Spaansche regeering heeft het secreta- riaat van den Volkenbond in kennis gesteld van haar besluit om zich niet te doen verte- genwoordigen op de komende internationale economische conf erentie. DE SCHULDEN OVEREEN- KOMSTEN. Pcincare heeft een rede gehouden over de schuldenovereenkomsten. .Daarover wordt ge meld, dat de voorloopige overeenkomst door Peret afgesloten op 31 Maart a.s. afloopt. Daar tot dien tijd geen enkele andere rege- ling tot stand zal zijn gebracht, heeft de re geering er de voorkeur aan gegeven niet steeds te berusten in de welwillendheid harer schuldeis'chers maar haar goeden wil te too- nen onder zeer gunstige omstandigheden. Engeland zou niet begrepen hebben, dat wij minder betalen, aldus vervolgt de minister terwijl wij in staat waren te betalen op grond van de Dawes-annui'teiten. Niemand weet echter of wij in staat zullen zijn het volgende jaar te transfereeren en nog veel minder —at wij gedurende zestig jaar kunnen overmaken. Poincare preciseerde. dat indien de regee ring de Kamers niet heeft geraadpleegd, dit geschiedde omdat zij op het Parlement niet een verantwoordelijkheid wil leggen, die op haar, de regeering rust. Morgen zal de toestand gelijk zijn aan dien van gisteren piet bet verschil, dat wij een bedrag op onze schulden zullen hebben be- taald. Wij moeten niet laten gelooven, dat gezien de oppesitie tegen het accoord van Washington, Frankrijk er aan zou kunnen denken zijn schulden te negeeren. DE TOESTAND VAN L6BE NOG ERNSTIG. De president van den Duitsehen Rijksdag, Lobe, die, naar gemeld, wegens acute blinde- darmontsteking is gecpercerd, heeft een vrij goeden nacht gchad, naar de Tel. meldt. Niet- temia is de toestand van den patient nog steeds ernstig, alhoewel de vooruitzichten bevredigend zijn. In welk een groote mate van populariteit Lobe zich verheugt, blijkt duide'.ijk uit den stroom van telegrammen en de taTlooze aan- vragen bij de behandelende geneesheeren en aan de Woning van den Rijksdagpresidcnt. Ook president Hiudenburg heeft door tus- schenkomst van den staaissecretaris van zijn kabinet naar den tcestand van den patient doen informeeren. Uit het buitenland zijn eveneens talrijke k- legrammen ontvangen. DE VLAGGEKWESTIE IN ZUID- AFRIKA. De regeering van Zuid-Afrika heeft een bi- sluit genomen, dat, naar algemeen geloofd wcrdt, de viaggekwestie een geheel ander acpect zal geven. Na een bespreking tusschen den premier ITertzog, den minister van Bin- nenlandsche Zaken dr. Malan en een deputa tie uit de Zuid-Afrikaansche burgerij, die de Union Jack in de nieuwe viag .opgenomen wenscht te zic-n, is cCn kabinetsraad gehou den. Na afloop daarvan is door minister Ma lan voorgesiefd, dat de voorstanders van de Union jack een commissie zullen bencemen, die cverleg zal piegen met de vlaggecommis sic der regeering. Deze oplossing houdt de mogelijkheid in van een compromis en hien hoopt hieruit te mcgen concludeeren, dat dr. Malan zijn on verzoeniijk verzet tegen de cpneming der Union Jack in de nieuwe vlag heeft laten va- ren, DE TREINRAMP IN MEXICO. Volgens een bericht van de „IntranSigeani" zijn bij de trc.nbplsing tusschen Tampico en Monterey, waarvan wii in oris nummer van gisteren melding hebben gemaakt, 40 perso nen gedood en TO gewond. Aan de „Times" wcrdt gemeld, dat circa 1GO personen werden gewond. Het ongeval ontstond door het breken van een as. De mceste slachtoffers zijn arbeiders van de olie veld en, die elders werk wilden zoeken. GEEN GEZELLIG UITGAANS- AVONDJE. Een ingenieur te Leipzig onhnoette gister op straat een jongedame, die het insigne van cca der studenten-corporaties droeg. Daar de ingenieur tcevalligcrwijze van dezelfdc cor- noratie lid was, stelde hij zich aan de dame voor, waarna hij met haar een bioscoop be- zocht. Tijdens de voorstelling baaldc de dame Ooos 30ct Keelpijnta^letten 30 en60 ct echter plotseling een vlijmscherp mes te voor- schijn, waarmede zij zich op haar geen kwaad vermoedende' begeleider wierp, dien zij trachtte den hals af te snijden. De aange- vallene kon zich echter teweer stellen, doch kreeg toch nog een diepe 7 c.M. lange soij- wond in het gezicht Toen de vrouw zag, dat de aanslag mis- lukt was, sprong zij op en snelde naar den uitgang, waar zij echter door het toegesnelde bioscoopperscneel werd gegrepeix. Men neemt aan, dat men met een krankzin- nige heeft te doen, die aan vervolgingswaan- zin lijdt. I KORTE BERICHTEN. In een te Seattle (N.-Am.) ontvangen draadloos bericht van het s.s. „Admiral Pea ry" wordt medegedfeeld, dat dit stoomschip den kapitein en 28 leden der bemanning van de „Mary E. Moore" heeft opgepikt, welk schip zich bij Bardon (Oregon) in zinkenden toestand bevond. Volgens een N. T. A.-bericht is het Amerikaansche transportschip „Henderson" met 1200 man marime-troepen naar Nicara gua vertrokken. De „Henderson" heeft verder 800 matrozen vooe de verkenmngsvloot te Guantanamo (Cuba) aan boord. Het Washingtonsche huis van afge- vaardigden heeft een motie aangenomen, waarin 450.000 dollar worden toegestaan, om met den aanbouv van drie iichte kruisers te beginnen. Hiermede worden dus de aanbe- velingen van president Coolidge ter zijde ge steld en stcun verleend aan de houding van den Senaat. Dondefdag heeft nabij Sossen (Duitsch- land) een ernstig ongelulc plaats gehad. Op den straatweg vonaen arbeiders, die zich naar hun werk begaven, een geheel vemielden auto, waarnaast drie dooden lagen. Klaarblij kelijk is de auto, die aan een koopman uit Sossen toebehoorde, ten gevolge van den ijzel geslipt en toen over den kep geslagen. Naar uit Konstantinopel wordt gemeld, hebbe nte Moskou besprekingen plaats ge vonden tusschen de vertegenwoordigers van den Kamton-regeering en Turkije. Tegelijker- tijd heeft de Turksche gazant in Japan ori- derhandelingen gevcerd met het departement van buitenlandsche zaken van de regeering van Peking. Naar uit Washington wordt gemeld, heeft Kellogg aan Borah medegedeeld, dat de regeering het voorstel der commissie voor buitenlandsche aangelegemheden uit den Se naat voor studie-doeleiriden naar Mexico cn Nicaragua te laten gaan, niet kan goedkeu- ren. Bij een oefening in het botnmenwerpen boven het Finsehe vliegveld Viborg is op 1400 Meter boogie een bom ontploft, tenge volge waaivan een vliegtuig geheel werd ver nield en de beide vliegeniers werden gedood Bij San Bastiaan is een auto, waarin de dochter van ex-keizerin Zita was gezeten, cm- geslagen. De dochter van ex-keizerin Zita bleef ongedeerd, haar beide begeleiders wer den gewond. De toestand van d?n Duitsehen Rijks- dagprt'sident Lobe is bevredigend. De Duitsche gezant te Warschap is to Berlijn aangekomen om verslag uit te bren gen betreffende de besprekingen met Pokn. Het onderzoek inzake het geval der door de Franschen in arrest genomen Duit sche gendarmes uit Winckn en Steinfeld is door diplomatieke besprekingen van Duitsche zijde aangevaogen. In den loop van den dag werden twee andere Duische "gendarmes uit Winden cn Steinfeld naar Landau ontboclen, cm getuigenverklaringen af te leggen. De reeds uit het proces-Rouzier bekende Duitsche advocaat dr. Fuhr heeft de verdediging der beide arrestanten op zich genomen. Gemeld wcs'dt, dat de Handelscommis- sie der Turksche Natibnale Vergad^ring h-i Duitsch-Turksche handelsverdrag heeft goed gekeurd. (Bmien verumwoordetijkheut van at KeUuc- tie. De opnarne in deze rubr/ek bewijst geens- zms dot <le rcdmve er mt'de instemt.) Geachte Reoactie, Verschen-en zijr: het verslag over het jaar 1926 van het muziek-nnsemble ten behoeve aan ziekenhuizen en sanatoria en het' Bu reau voor gratis verspreiding van lectuur aan zieken en eerizame Hollanders over de geheele wereid. Het zij mij, vergund, er de aandacht op te veetigen, dat het bureau voor gratis versprei ding van iectuur dringend versterking zij- ner inkomsten noodig heeft. Of net dit ver- dient, daarvan kan het verslag een indruk gc-ven. Hetzij door mij met bescheidenheid g mstateerd, talicoze eerizame en zieke Hollanders ever de geneele wereid zijn en worden door deze gratis lectuur verkwikt, vaak vertroost. Het werk, dat volkomen be- langloos gedaan wordt, werpt rijke vruchten af. De verzending van de lectuur echter kost geld; daaraan is nu eenmaal niet ie ontko- men, Hoe gaarne zou ik ae beschikking heb ben over een fondsje, waardoor ik het werk zender al te veel zorg kan voortzetten. Het M. E. verricht thans 1214 jaar nuttig en dankbaar werk, zouden er niet onder de le- zers van Uw blad zijn, die voor een jubileum- gave zouden willen zorg dragen? U bij voorbaat dank betuigend, Hoogachtend, Uw dv/. dr. J. P. C. MEEUWSE Leider M E. AMSTERDAM, Vlietstraat 2. Mijnheer de Redacteur. Eerst na lang aarzelen ben ik besloten U een plaatsje te vragen in Uw vedgelezen blad voor het volgende: Gisteravond boorde ik het concert, gegeven door de heeren Foldesy en Siegfried Blaauw vocr de leden der Alkmaarsche Kamermu- ziekvereeniging. Ongetwijfeld zullen velen met mij genoten hebben van het spel dezer twee kunstenaars. Echter kan ik niet nalaten mijn verwonderinc uit te spreken over de m.i tbcJf'op zYi minst jjeigenaarilrge* manTer van waardeering, waarmee het anders toch zoo keurig en correct doend publiek zich gister avond uitte. Na het spelen van de „Zigeuner- weisen" brak een ware storm van waardee ring uit. Ik vraag miji af, hoe het nu komt, dat na het spelen van een „toegift" het pu bliek ternauwernood applaudisseerde! Zich echter wel haastig, als gold t hier een red den van het veege lijif, uit de zaal verwijderde, bijna aan de kunstenaars in letterlijken zin den rug toekeerend! Inderdaad, M. de Redacteur, met angst vraag ik mij af, of ik dan werkelijk de eenige geweest ben die dit een weinig „onbeleefa" (om geen sterkere uitdrukking te bezigen) heb gevonden tegenover twee zulke kunste naars. Trouwens reeds eerder heeft het mij1 getrof- fen welk een eigenaardig muzikaal publiek Alkmaar ,Hjk" is. Indertijd kon men in de bladen een spottend berichtje lezen over „Mik ziikaal Dordrecht" waar zelfs een ontzaglijk pianist als Schafer niet kon optreden wegens „gebrek aan belangstelling". Is Alkmaar in dit opzicht wel veel beter, waar hetzelfde heeft plaatsgehad? En zou het op den duur niet blijken dat kunstenaars na een bejegening als gister avond eerdaags zullen weigeren hier op it treden? Het is mogelijk, M. de Redacteur, dat ik wat t e enthousiast ben in mijn waardee ring voor hetgeen gisjeravond aan ons is ge- schonken, tenmmste in het oog van het zoo „beheerschte" publiek der Kamermuziekver- eeniging! Het zal misschien een ijdele hoop blijken ik vrees het zelfs maar tocb spreek ik den wensdi uit, dat dit angstig ge- siamel van een t e warm waardeerend mensch een weinig mede zal werken tot op- voeding van Alkmaars muzikaal publiek. Met dank voor de verleende plaatsruimte. Z. NEDERLANDSCHE EIERVEILING AMSTERDAM, 25 Febr. 1927. Mindere vraag van Oost en West, gepaard aan bedui- dend groeiende productie, drukte de prijzen stevig naar bencden. Men verwacht een vlot- teren verkoop. Pluimvee hooger met veei vraag voor prima kwaliteit. Men besteedde Leden in Amsterdam, kip- eieren: Wit: 52/54 5.45—/ 5.80; 54/56 5.45—/ 5.80; 56/58 5.60—/ 6.05; 58/ 60 5.65—/ 6.40: 60/62 5.85—/ 6.60: 62/64 6.80; 66/68 7.95. Bruin: 58/60 6.25—/ 6.40; 60/62 6.70 62/64 6.80—/ 7.15. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Febr. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 3: Roode Kool le s. 3.20—/ 6.90; Roode Koo:l 2e s. 1.905.80; Gele Kool le s. 3.10-/ 5.50; Gele Kool 2e s. 2.20- 4.80; Witte Kool (vroege) 2.704.80. Deensche Witte Kool 2—/ 4.40; Uien 4 5.10; Drielingen 3.50—4.10; Bieten 2, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1400 K.G. Worielen; 93700 K.G. Roode Kool; 115700 K.G. Gele Kool; 67550 K.G. Deensche Witte Kool; 27700 K.G. Uien; 700 K.G. Bieten. WARMENHUIZEN, 25 Febr. 1927 Roo de Kco! le s. 2.30—/ 7.30; Roode Kool 2e s. 2.10—/ 5.80: Uitschot 1.70—/ 2"; Gele Kool le s. 3.30—/ 6.30; Gele Kool 2e s. 2.804a60; Deensche Witte Kool le s. 2.805; Deensche Witte Kool 2e s. 2.403.8C; Drielingen f 3.203.40; Uien 55.20; Grove Uien 4.50 4.60; Peen 2.90. Aanvoer: 64200 K G. Roode Kool; 18300 K.G. Gele Kool; 83000 K.G. Deensche Witte Kcol; 3750 K.G. Uien; 1550 K.G. Peen. ZAANDAM, 25 Febr. 1927. Veiling „De Zaanstreek." Raapstelen 5870 ct. per 10 bos; Spruiten 1515/^ ct. per pond; Zoete app. 91314 cent per pond; Selderie 1714 28 ct. per bos; Zure appelen 1314—25 cent per pend; Stoolperen 12—12V2 ct. per pond; Prei 6T41414 ct., per bos; Pieterselie 21 ct. per bos; Boerenkool 0.38—/ 1.50 per last; Bellefleur 21 cent per pond. PURMEREND, 25 Febr. 1927. „Afs1ag- vereeniging Beemster, Purmerend cn Omstre- ken. Wit!of 1328 ct. per K.G.; Bloemkool 3.60—/ 16,40 per 100; Roode Kool 3.20 8.80 per 100; Savoye Kool 2.30 5.40 per 100; Spruitkool 2 154 75 per 15 K.G.; Boerenkool 1.603.10 per 100 struiken; Wortelen 0.45—/ 0 58 per 25 K.G,; Uien 0.64—/ 1.12 per 25 K.G.; P'-ei 4.109.50 per 100 bos; Winterjan 1332 ct.Present van Engeland 40—56 ct.Brabantsche Bellefleur 35 ct.; Rogzoet 25 ct. alien per K.G. NOORDSCHARWOUDE, 25 Febr. '27. Uien 4.605,30; Drielingen 4 4.30; Nep 3; Grove Uien 4 805.20; Peen 2.50—/ 3; Roode Kool 36 80; Doorschot 26.20; Gele Kool f 3— 5.40: Doorsehot 2.804.50; Deensche Witte Kool 34.70; Doorsehot 2.50 3.60, alles per 300 K.G. Aanvoer: 15400 K.G. Uien; 4000 K.G. Peen; 127400 K.G. Roode Kool; 62200 K.G. Gele Kool; 124000 K.G. Deensche Witte. ZWAAG, 24 Febr. 1927. Veiling Bangert en Omstreken. Spruiten 1216; Uien 1.60—/ 2; Witlof 22—/ 23; Postelein 16—/ 19; Spinazie 18; Winterjan 10.60—/ 12.20; Gieser 12.80—/ 14; Zoete appelen 14; Bloemkool 59.70; Roode Kool 1.50—/ 4.50; Gele Kool 1.60 5.10; Wortelen 1:20—/ 3.20; Prei 3—/ 7. BEVERWIJK, 25 Febr. 1927. R.K. Co5p. Tuindersveiling „Kennemerland". Appelen 1862; Peren 18—/ 37; Kleiaardappelen 6.508; id. zand 6.50—/ 9.5C; Uien 4—/ 6; Wortelen 3—/ 4; Bieten 4—/ 5; Sjalotten 5.50 7; Kooltjes 2035; id. uitschot 6—/ 12; Witlof 14—/ 32; id. Uitschot f 510; Schorseneeren 812,50; id. Uitschot 1.50—/ 3 per 100 K.G.; Prei 614.50; id. Uitschhot 14; Ra- barber 30.50—/ 35; Seledrie 4—/ 7 per 100 bos; Roode Kool 412; Gele Kool 510; Savoye Kool 5-10; Knollen ig per honderd; Boerekool 0.50— 1; Bredasche groene Kool 0.951.50; Bloemendaalcshe Gele 11-65 per kist. BEVERWIJK, 25 Febr. 1927. R.K. Coop. Tuindersveiling „Kennemerland". Aan de aardappelveiling waren de prijzen voor diverse wijkermeer 4.506 en voor Duin en verdere Zand f 56.80. - DOOR DEN CHEf VAN ONZE TURKSCHE HELAN6EURS BIJ APOTH. EM DROGISTEN 1 f*

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6