DAOBLAD VOOR ALKMAAH EN OMSTREKEN. No. 49 Honderd ncgen en twintipfsfe Jaar^an^ 1927 MAANDAG 28 FEBRUARI Stadsnie&iws IiLIxE FAMILIEDRUIWERIEN Sport Dii nummer besfaaf nit 2 bladen. 1 Oeze Con rant wordt ELKEN AVONDbehalve Zon- en Feesfdagendltgegeven. Ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.franco door bet geheele Rijk /2.50. AfzonderlUke en bewysnummers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVt5RTeNTl£N. Per rege) 0.25, bij groote contracten rabal Groote letters naar plaatsralmte Brieven franco aan de N. V. Boek- en tiandelsdrukkerty y/b HERMl CO^TfjR Voordam C9. Directeur: O. H. KRAK. Telef.nr. Administrafie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMA* GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. De afd. Alkmaar van den Vrijheidsbond heeft voor de gemeenteraadsverkiezing de vol- gende candidaten gesteld: Mr. J. P. Bosman, mevr. Bosch-Van Wer- kum, G. Cloeck, D. Govers, mr. C. A. de Groot, mevr. Prins-Vlessing, H. C. Stout jes- d'ijk, A. F. Thomson en C. J. Verzijden. De candidaten staan hier in alphabetische volgorde gerangschikt. De volgende manad zal onder de leden een referendum gehouden worden om de rang- schikking voor de verkiezing vast fe stellen. BAL-MASQUe T. O. G. Een zeer vroolijke, gezellige en drukke avond is het Zaterdag in de Harmonic ge- worden op het lang verbeide en lang voorbe- reide bal-masque van T. O. G. De zaal was schitterend versierd. Door spec;ale decoratieve wandversiering, het aan- brengen van groen en bloemen, het werken met lichteffecten, was er een geheel verkr-e- gen, dat bijzonder voldeed. Geen moeiten en kosten waren gespaard om toch vooral maar iets te verkrijgen, dat gezien mocht worden. Het bestuur heeft in elk opzicht succes ge- had met het organiseeren van dit gemaskerde bal. Niet alleen dat de deelname zeer groot was, ook het aantal tceschouwers was bedui- dend. Er vielen mooie pakjes te bewonderen. Het viel op, dat over het algemccn de heeren ook veel werk van hun costuums gemaakt hadden Maar natuurlijk wonnen de dames het in grade en charme en verscheidenheid van kleedijZeer aardige groepjes vielen er te be wonderen. Het gaat niet aan stuk voor stuk alien en alles op te ncemen. Laat het genoeg zijn, dat geconstateerd wordt, dat alle gemas- kerden zonder uitzondering gepoogd hebben elkaar ta.overtreffen in fraaiheid en origina- liteit. Als wij een enkele uitzondering in het ncemen van een der dteelneemsters mogen maken, dan meet dit zijn ten cpzichte van de dame met de twee aangezichten. Die heeft op schitterende wijze haar rol volgehouden eri zij verdient diaarvoor een apart woordje van lof volkomen. Voorts werden weer het meest gezien pierrettes en pierrots, harlekijns enz De stemming is den geheelen avend bijzon der gezel'lig geweest, dank zij ook de uitmun tende muziek, door twee jazz-bands verzorgd. Het was werkelijk feest. Het vroolijke, loss?, feest van caraavalbal, het feest van onge- dwongeniheid, kameraadschappelijkheid en hartelijklieid. Wie niet danste, zat in den keu- rig en gezell'ig ingerichten foyer en genjoot van de bewegelijkheid, van het bonte, kleuri- ge gewemel. Het bal is tot een uitbundig succes gewor- den voor de organisators en tot een bijzonde- ren avond voor de deelnemers. Deze mooi verloopen avond heeft bewezen, dat ook in ons stugge noorden de in het zui- den zoo geliefde bal-masque-aconden de ge- wens'chte waardeering weten te vinden. Het is de verdienste van het wakkere T. O G.-bestuur, dit vooruit te hebben aanvoeld. In Alkmaar zullen stellig meerdere derge- lijike avonden volgen. De jury, bestaande uit mevrouw Lienescih- Kuilman en de heeren Dr. v. d. Horsti M Kater, D. A. Klomp, Nannes Gorier en A Colnot, kende de volgende prijzen toe: Mooiste dame: le pr. Korenveld, mej. R Nettenbreijers, 2e pr. Gelukspop, mej. Gou- ders, 3e pr. Mephisto, mej. N. Bakker, 4e pr. Pierrette, mej. J. Grol, 5e pr. Russische dame, mej. Hoek, 6e pr. Waaier, mej. A Friedt, 7e pr. Kaartspel, mej. A. Lek, 8e pr. Mascotte, mej. K. Lodewijks. Origineelste dame, le pr. Boerenkool met worst, mej. J. de Vries. 2e pr. Wonderdame, mej. M. Balder. Modiste heer. le pr. Hadjie, de beer J Haasbroek, 2e pr. 't teeken van Zorro, de faeer P. Colauto, 3e pr. Mandarijn, de heer ,W. 1 Koppen. Origineelste heer: le pr. Vonkvrij, de heer :J. Grootes, 2e pr. de Rattenvanger van Ha- meln, de heer j. v. Beek. Mooiste paar. le pr: Pierrettes, de dames M. Kommer en B. Koom. 2e pr. Cowboys, de heeren G. Kapel en A. Lust, 3e pr. Vlinders, de dames M. Kommer en B. Koorn, 4e pr. Poederdoosjes, dames Boersen. 5e pr. Rus- sisch paar. Origineelste paar. le pr. Radio, dames Kus- ters. Mooiste grcep le or. Indianen, de heeren Groenwoud, Dik. Luitjes en Lan- genberg. 2e pr. Toreadors, de heeren W. Worm,' P. Cloeck en H. Frankenberg. 3e pr Zigeuners, de heer en mevrouw van Roon en de beer en mevrouw Hoogland. 4e pr. Domi ncspel, de dames D. en T. Kunnen qji C. en C. Mol. 5e pr. Kaartspel. Origineelste groep. "le prijs. Diaconlehuis- mannetjes. 2e pr. Thee Terwee, de heeren J. Pcssius, G. Vaske, J. Hartog en W. v. Dijk. Na het uitreiken der prijzen sprak de voor- zitter, de heer A. Sijperda, namens de Too- neelvereeniging een woord van hulde tot al ien, die aan het welslagen van d«n avond hadden medegewerkt. Een speciaal woord van dank richtte hij tot het dames-jurylid, mevrouw Lienesch, die den len prijs voor de mooiste dame, een fraaie sjaal, had geschcnken. Onder applaus 'hul- digde hij mevrouw Lienesdi door het aanbie- den van bloemen. Spr. dankte hierna de jury collectief en legde er den nadruk op, dat de jury, door de overweldigende deelname voor een moeilijke taak was gesteld. De recorateurs W. Koster 6n P. Noome, door wier belangrijken arbeid de zaal zoo'n decoratief aanzien had gekregen c!«i bloemist Bruin, die voor de zaalversie ring had gezorgd en den electricien, den heer de Graaff, die dagen lang op uitnemende wijze voor de electrificatie had gezorgd, als- mede den heer de Lange, eigenaar van de Harmonie, die in alle opzichten de vereeni- ging tot steun was geweest, bracht spr. even- eens een afzonderlijk woord van dank. DE M1SSIE-TENTOONSTELLING. Huldiging Mr. Kusiers. Om 4 uur Zaterdagmiddag waren in de Cadettenschool bijeengekomen de leden van het Hoofdcomite, benevens de voorzitters van de sub-comite's, teneinde gezamenlijk op de gevoelige plaat vereeuwigd te worden. Van deze gelegenheid is tevens gebruik ge maakt, om den voorzitter van het Hoofd comite, den heer Mr. Kusters, te huldigen. De heer P. J de Kort, voorzitter van het bouweomite, sprak den heer Kusters toe. Als bewijs van sympathie voor alien arbeid, door den heer Kusters verricht, bood spr. hem een album aan, behelzende een groot aantal foto's van de tentoonstelling. Spr. verbond hieraan den wensch, dat de heer Kusters steeds met genoegen op de expositie zou.mogen terug- zien. Officieele" ontvangst. De ontvangst van Mgr. Dyonisius Njaradi, bisschop van Praag, geschiedde Zaterdag middag in de bestuurskamer, waar aanwezig waren meerdere H.H. Geestelijken, o.w. Deken Rengs, de leden van het Hoofdcomite,- de Voorzitter der suc-comite s, de heer Peet, de heer Bejentzen, de heer en mevr. Conijn. Nadat Mgr. door den heer--Kusters aan de aanwezigen was voorgesteld, hield de heer Leo Speet, voorzitter van het comite voor pers en propaganda, in het Nieuw-Grieksch tot Z. D. H. een toespraak. Mgr Njaradi, die in het Duitsch ant- woordde, feliciteerde het bestuur met deze tentoonstelling. Voorts dankte Mgr. voor de ontvangst en wenschte alle bewoners van Alkmaar en omgeving Gods zegen toe. (Applaus). Nadat Mgr. zich nog met eenige aanwezi gen onderhouden had, bezichtigde Z. D. H. de tentoonstelling. De China-film. „"t Gulden Vlies" was Zaterdagavond wederom uitverkoeht ter gelegenheid van de vertooning der China-film. Het muzikale gedeelte van den avond was bij den neer joh. Kuiper m goede handen. Pater Raymakers lichtte het missie-werk in China daarna toe. De eerste en e tweede acte van de film gaven een duidelijk beeld van den heiden- schen eere-dienst in China, tijdens het Keizer- rijk. Vele tempels, gelegen in.de Keizerlijke parken en merkwaardig om hun schoone architectuur, werden ons op het doek ver- toond. We zagen, hoe devoot de heiden- chineezen hun eere-dienst beoefenden, hun heimwee naar iets .hoogers duidelijk merk- baar was. De Keizer was de opperpriester en leidde den eeredienst. Met het Keizerrijk is in 1924 ook de eere- dienst verdwenen en de schoone tempels staan leeg en vervallen temidden van een verwil- derenden plantengroei. Als een voorspelling klonken de woorden van den grijzen missio- naris ons in de ooren: „Als China niet voor het Christendom gewonnen wordt en de Re- publikeinen de overhand krijgen in dit mil- lioenenrijk, dan is dit een ramp voor de we re Id". De derde acte gaf een kijkje op het vrucht- bare liefdewerk der H. Kindsheid, waardoor duizenden kinderen aan den dood ontrukt en voor het Christendom gered worden. We maakten kennis met vele inrichtingen, waar deze opgekochte kinderen werden opgevoed en opgeleid. Een dezer scholen telde 762 weeskinderen. De laatste acte gaf de groote Kerkvergade- ring in beeld, die eenige jaren geleden in China gehouden is en waaraan ruim 60 bis- schoppen en pi.m. 700 priesters-missionaris- sen uit heel China deelnamen. Ook veel in- landsche rpriesters waren hierij tegenwoor- dig. De H. Mis volgens den Ooster- schen ritus. Gistermorgen om half elf droeg Z. D. H. Mgr. Dyonisius Njaradi in de St.- Josephkerk een pontificate H. Mis volgens den Ooster- schen ritus op. Aan den Bisschop werd nog onder bewie- rooking een kort gebed gezongen, waarmede deze plechtiglxeid was geeindigd. De slotvergadering in de St. Josephkerk. Wederom waren om 8 uur talrij/ke geloo- vigen opgelcomen naar de St. Josephkerk, om de eerste slotvergadering bij te wonen, waarbij tegenwoordig waren dezelfde Eerw. heeren Geestelijken en autoriteiten, die wij in het Pontificaal Lof aantroffen. Op zijn troon had plaats genomen Mgr. Dyonisius Njaradi. Na een kort orgelspel van den heer Th. Joannes de Dooper te Noord-Sciiarwoude, Duives, organist van de kerk van den H. bracht het zangkoor onder leiding van den heer Jac. Al op verdienstelijke wijze „Hace Dies" van Alph Vranck.er ten gehoore. Vervolgens hield Pere de Lau een rede. Daarna voerden achtereenvolgens de heer Rengs en mr. Kusters het woord. Mgr. Dionysius Njaradi richte zich vervol gens nog in het Duitsch tot de aanwezigen Slctbijeenkomst in ,,'t Qulden Vlies". Om 8.30 begon in de zoo goed als geheel gcvulde zaal van „'t Gulden Vlies" de slui- tingsbijeenkomst, welke geopend werd door den heer Will. Vermeulen. Te ruim kwart na 9 uur kwam Pater Deo- datus Vergeer O.F.M. aan het woord. Tijdens de rede van Pater Vergeer kwam Mgr. Njaradi ter bijeenkomst, in gezelschap van enkele geestelijken en heeren. De heer W. Vermeuien heette Mgr. in het Duitsch namens de aanwezigen hartelijk wel- kom in hum midden, waarna Pater Vergeer zijn rede vervolgde. In de pauze werd een collecte gehouden, terwijl het orkest zich wederom deed hooren. Dan hield deken Rengs een ongeveer ge- lijke toespraak als in de St. Josephkerk pater H. Raymakers. Na dezen voerdeo mr, Kusters en mgr. Njaradi het woord. Tot slot werd het „Te Deum" van Verhulst gezongen door een groct mannenkoor onder leiding van den heer Joh Kuiper. De piano- begeleiding was in handen van mej. Rie Ver meulen, terwijl de heeren A. Schouten en G. Smit de solopartijen vervulden. De schitterende- uitvoering van het werk maakte een machtigen indruk in de zaal. LICHT OP! H'Sdenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 6 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. ALKMAARSCHE KRACITTSPORT- VEREENIGING. Men schrijft ons: Voor eenige weken kon de Alkm. Kracht- sportvereeniging Sport staalt spieren, er melding van maken, dat haar leden P. Core- man, J. van Zwanenburg en C. Punt op den Nat. Kikkerbekerwedstrijden te Amsterdam respectievelijk den Isten, 2den en 3den prijs le afdeeling worstelen wisten te behalen. Dat dit een prestatie is, blijkt temeer nu de beste worstelaars van Nederland hun tegenpartij waren, o.a. Peterse en Korver uit Zaandam, de oud-Alkmaarder Korver uit Amsterdam en anderen. Dat een en ander in de sportwereld niet ongemerkt is gebleven, blijkt wel uit het fed dat bovengenoemden leden van „S. S. S." de eer te beurt mocht vallen, een uitnoodiging te ontvangen tot bijwoning der vooroefenin- gen der Olympiade, welke Zondag te Amster dam gehouden werden. Afgezien van de mogelijkheid dat een hunner in de gelegenheid kan worden gesteld Nederland te vertegenwoordigen op den Olympiade 1928, is het feit ot uitnoodiging der vooroefeningen a! vermeldenswaard ge- noeg. Ofschoon te Alkmaar de krachtsport zich niet in een groote populariteit mag ver- heugen, geeft het bovenstaande toch blijk dat het materiaal wel aanwezig is om deze fhooie sport tot bloei te brengen. Daarom heeft het bestuur der Vereenigirifc- „S. S. S." gemeend een adspiranten-afdeeling te moeten oprich- ten, daar de ondervinding bewezen heeft dat met deze sport op ieugdigen leeftijd begonnen dient te worden. Onder leiding van den in- structeur, den heer P. Coreman, wordt er in het oefenlokaal op't Heiligeland door een twaalftal leerlingen geoefend. Men staat ver- baasd over wat er in eenige maanden door deze leerlingen wordt gepresteerd. Door het bestuur is verder in overweging genomen het geven van demonstraties, om meer bekendheid te geven aan deze sport, die bij uitstek ge- schikt is tot het verkrijgen van een sterk en gezond lichaam. Met eenige Iokaliteithou- ders zijn de onderhandelingen begonnen, zoo- dat den Alkm. sportliefhebbers de gelegen heid zal gegeven worden volop kennis te ma ken met deze krachtsport. DRANKBESTRIJDING. GistereQ hield de Noordhollandsche Pro- paganda-Cammissie van de Ned. Ver. tot af- schaffing van alcohoiische dranken hare iaar- vergadering in het gebouw „De Unie", al- hier. Onge/eer 11 uur opende de voorzitter. de heer Abr. Gerhardt, met een hartelijk wei- kom de vergadering, die bezocht was door't Hoofdbestuurslid, den heer H. Ploeg, alge- meen secretaris, 7 commissieleden, 1 oud- commissielid, 59 afgevaardigden en 15 be- lar.gstellcnden. Het jaarverslag, benevens het financieel verslag, werden zonder bemerking goedge- keurd met dank aan den gewezen secretaris- penningmeester, den heer J. Duinker, die per 1 Januari naar Nijmegen is vertrokken. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren M. Lopes Dias van Hilversum en P. Visser te Ilpendam, terwijl in de plaats van de heeren D. de Boer (die bedankte) en J. Duinker (wegens vertrek) bij enkele can- didaatstelling werden gekozen ae heeren A.. Klok te Haarlem en D. Kool te Andijk. Het voorstel van de N.-H. P. C. om in sa- menwerking met den A. N. -G. O. B. en de I. O. G. T. dit jaar in de maand Juli weder om een provinciale meeting te organiseeren voor geheelonthcuding en plaatsclijke keuze, werd aanvaard, terwijl bovendien werd be- sloten ook de Spo-orweg-Onthoudfers-Vereeni- ging in de samenwerking op te nemen. Boven dien werd besloten om ook deel te nemen aan de op Hemelvaartsdag te houden betooging voor plaatsclijke keuze te Zaandam. Door den alg. secretaris, den heer Ploeg, werd een drietal kleine inleidingen gehouden, die met groote belangstelling werden ge- volgd. De eerstvolgende jaarvergaderiug zal te Emkhuizen woiden gehouden, TE WATER. Gistermiddag of half een geraakte de 10- jarige J. Hoprnan, spelende in het water aan de Ropjuiskuil. Het jongetje gin-g kopje on der en werd door zijn vriendjes wederom op den kant geholpen. INSTITUUT VOOR AR'BEIDERS- ONTWIKKELING. Men verzoekt ons te melden: Door den heer R. Wiarda, leeraar aan de IT. B. S., zal in een cursus welke wordt ge houden door het instituut voor Arbeidersont- wikkeling, afd. Alkmaar, het onderwerp: „Socialistische dichtkunst" worden behan- deld. Men zie daarvoor de in dit nummer voorkomende advertentie. VEREENiGIN'G VOOR GEZINS- VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Fe- bruari 79 patienten en iegden 932 bezoeken af, waarvan 410 Jjetalende bezoeken, 380 be zoeken voor't A. Z. A. en 142 gratis bezoe ken. Er werd 8 maal de laatste hulp verleend bij het afleggen en 3 maal de dokter geas- /sisteerd. De wijkkraamverpleegster verpleeg- de 14 patienten, legde 306 bezoeken af en heeft 3 maal den dokter geassisteerd. OVERDEKKIN'G VARKENSMARKT. In verband met een van het bestuur van den Provincialen Slagersbond van Noord- holland ingekomen verzoek om gedurende de zomermaanden de varkensmarkt te overdek- ken, hebben burgemeester en wethouders be sloten, bij wijze van proef, in het a.s. zomer- seizoen een 3 tal hokken van een overdekking te voorzien. Mocht de proef slagen dan zal uitbreiding worden overwogen. RECTIFICATIE. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het niemand van het personeel van den heer Za-lm was, die Vrijdag het ongeluk had van een ladder te vallen. NED. ONDERWIJZERS-GENOOTSCHAP. Zaterdagmiddag om 2 uur vergaderde de afdeeling Alkmaar Buiten van het Neder- landsch Onderwijzers Genootschap in het „Paardshoofd", alhier. Na afhandeling van Genootsehapszaken, bracht de heer P. Boschman van Limmen een kort verslag uit van de onlangs te Amsterdam gehouden vergadering, en hield dezelfde heer B. eene inleiding over het onderwerp Scnoolbrieven. De inleider ging uit van de meening, dat het een practische toepassing is voor de schcolleeriimgen, als ze naast het gewone stel-onderwijs, gelegenheid verkrijgen, om hun gedachten in brieven en dan het liefst in correspondentie met elkander, zonder voor opgestelde onderwerpen ter beschrijving, kunnen uitdruicken. De heer Boschman vertelde, dat het hem was gelukt, met een collega, h. d. sch. te B., overeen te komen, dat de leerlingen der vijfde klassen van beide scholen met elkaar in cor- responaentie zouden treden, en nu deelde hij de vergadering de resultaten mede van de briefwisselingen der jongens en meisjes uit zijn school met die uit B. Spr. las v:r een der jongens uit Limmen de brieven voor en de antwoorden daarop uit B. De hoorclers to onder. zich verrast over den inhoud dezer brieven, waarin persoons en plaatsbeschriivingen van elkanders scholen en woonplaatsen, verslagen van school- en famiiiefeestjes, de zorg voor hun huisdieren. enz., enz. c-p echt kinderlijke wijze ongekun steld de. onderwerpen uitmaakten, en dikwijls FIRMA W. APPELJr., Alkmaar BOEKDRUKXERIJ met het resultant, dat met de onbekende vriendjes een band werd gesloten en den wensch werd uitgedrukt, om elkaar eens te ontmoeten. Buiten dit alles, heeft de heer B. de erva- ring, dat dit practisch stelonderwijs als on- derdeel van het stellen op de lagere school hem vele goede resultaten heeft gegeven. Nadat over dit onderwerp nog eens van gedachten gewisseld werd, werd tot den heer B. een hartelijk woord van dank gericht door den voorzitter. VOETBAL. De eerste promotie-wedstrijd .van D' E. C. werd gisteren in den Haag gespeeld, waar H. V. V na een van beide kanten zeer slecht gespeelden wedstrijd met 10 won. AjaxD. F. C. 82 HilversumFeijenoord 10 Hengelo—Z. A. C. 64 BredaniaEindhoven 41 G. V. A. V.Velocitas 24 W. V. V.Achilles 23 Alemaria III won met 10 van. V. A. F. C. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Maria Helena Wielejella, d. van Joan Bernard Spaaij en Elisabeth van der Linden OVERLEDEN: Anna Henderina Geertrui Tabeitial, ge- huwd met Hendrik Hekket, 67 jaar. Pietei Willem Oden, 17 jaar. Lourens Wielings, 69 jaar. Joachim Elte, 68 jaar. RADIOFONISCH WEERBERIGHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 28 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 761.7 te Zurich. Laagste barometerstand 732.3 te Valentia. Verwachting (geldig tot dea avond van 1 Maart) Stormachti'ge, later tijidelijk afnemende zui- delijke tot zuid-westelijken wind, betrokken met regen, later tijdelijk opklarend, weinig verandering in temperatuur. Geseind van de Bildt hedenmorgen 9 uur 35 aan alle posten „Weest op Uw heode." DRANKWET. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van AIKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat bij hun college is ingekomen een ver- zoeK van j. Klinkhamer, alhier, om veriof tot den verkoop van alcoholhoudende dranken, anderen dan sterken drank voor het gebruik ter plaatse van verkoop in perceel Nieuwe- sloot no. 47. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit veriof bij hem indienen. Alkmaar, 28 Febr. 1927. Burgemeester en Wethouders voomoemd, WENDLLAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat. en aldaar te bevragen op alle' werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedenoneerd op: 23, 24, 25, 26 Febr. leeren etui, dop van een auto, koralen halsketting, portemorjnaie, kinderportemonnaie inh. 0.02, honden hals- band, schaar, groene kindermuts, rijwielbe- lastingmerk, kerkboekje, handschoen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 23, 24, 25, 26 Februari 1927, strop met speldje, A. v. d. Kamer, Trompstraat 22; cypersche poes, J. Blankman, Geesterweg 10; kinderportemon naie C. Ravenstein, Westerweg 19; rc: en- krans, W. Jonker, Ramen 21; pak overgor- dijnen A. Schenk, Westerburgstr. 2; zakvul- potlood, C. Koopman, Scheteldoekshaven 4; bruine handschoetl, G. v. Vegten, Breedstr. 21; rijwielbelastingplaatje, P. Oudejans, .Baansingel 35; doosje pathephoonnaalden, J. Moeskops, Huigbrouwerstr. 6; huissleutel, J. Roobeek, Fnidsen 83, gebreide handschoen, J. Tromp, Stadsziekenhuis; kinderportemon naie, Th. Smorenburg, Breedstr.; wimpel, G. Kaai, Vogelenzang 19; handschoentje, J. M. Rus, Liefdelaan 4; os paardenhaar, J. Ko men, Overdiestraat 35; bruine handschoen, T. Brakenhof, Tuinstr. 47; duimstok, C. Veldhuid, Roemer Visscherstr. 13; rijwiel- plaatje in etui, N. v. Wieringen, Molenbuurt 16; handschoen R. Veen, 2e Landdwarsstr. 5; kaasboor, M. Oostwouder, Schemerweg 22. Wanneer men weder in het bezit is van Het verloren voorwerp, wordt men vc-zocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van oo- litie. LKMAARSCHE COURAHT. GEB00RTE,VERL0VIR3,0NDERTR0UW OVERLIJDEN

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1