DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 55 Honderd negen en twintigste Jaarsrauar JKAANDAG 7 MAART Buitenland Binnenland OH tJMmmer bestaat nir 2 bladen, Dezc Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en PeestdagenuHgegeven. Abonnementspnjs bij voorultbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.— franco door kef geheele Rijk /2.50. Afzonderlljke en bewTjsnummera 5 cents. PRfJS OER OEWONE ADVER1t£NTI6N» Per regel ft.25, bij groote eontracten rabat. Groote letter* aaar plaatsrtrfmf* Brieven franco aan de N. V, Boek- ea Haadelsdrukkerlj r/h HERM* COITIR ft #XM» Voordam C9. Directenrs a H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Tefefoonnr. Redacfie 33. Postgiro 37060. Hoofdredactettri TJ. N. APEMA. 1 DE TOESTAND IN CHINA. Ook de Nederiandsche rmtwzen klaar voor den strijd. ^jfeen correspondent te Sjanghai van de raily Telegraph" geeft een overzicht van verdedigingsmaatregelen, aldaar door de buitenlandsche mogendheden genomen, om- fbent welke maatregelen de consulaire verte- «enwoordigers algehee'le overeenkomst met je municipale autoriteiten bereikten. Ook ,ja.n de Nederiandsche matrozen blijkt een jo\ toebedeeld. Zij zullen, tezamen met de Jr.pansche troepen, het Oostelijk gedeelte van den stellingen-gordel bezetten. I Naar een nieuwe algetneene sta king in Sjanghai? De atgemeene arbeidersbond te Sjanghai heeft een verklaring gepublieeerd, waarin ge zegd wordt, dat, zoodra bericht wordt ont- vangen van een opmarsch der Kantonneezen, it algemeene staking zal worden afgekon digd. De politie neemt alle mogelijke yoor- iorgsmaatregelenzij heeft een strooibiljet in handen gekregen, waarin de arbeiders worden aangespoord, niet slechts te staken, doch zich ook wapehien te verschaffen van de verslagen soTdateh. De vat van Feds']an verwacht. -De nationalist en marcheeren thans op Foesja-u aan, op 50 mijl en Zuidwesten van .Sjanghai. De stad loopt gevaar ingenomen te worden. Vijftigduizend Kantonneezen ma- cheeren in drie kolonnes op. Woekiang is naar het heet reeds door hen ingenomen. De berichten van het front zijn vaag, maar er valt nit op te maken, dat de toestand zter ernstig is. De Chineezen hebben besloten het verdere innemen van posities buiten de internationale xoncessie te Sjanghai te beletten. D En- frelsch-Italiaansche linie is een mifi buiten de feoncessie in het Chineesche gebied gelegen. J£ij is versterkt met prikkeldraad over een Iehgte van verscheidene mijlen met machine- feweren op elke 300 meter, met loopgraven »n zandzakken. De looipgraven zijn bemand jjjet Britsche soldaten en gedeeltelijk met Britsch-Indiers. Een overeenkomst tusschen Tsjang Tsoean Tsjang en Tsjang Kai Sjeek? -*Tn den militairen toestand is geen veran- Jering gekemen. In de kringen der Kwomin- kng doen hardnekkige, doch niet bevestigde geruchten de ronde, dat Tsjang Tsoean Tsjang een overeenkomst heeft gesloten met den bevelhebber der Kantonneezen tot het bezetten van Sjanghai door de Kantonnee zen zonder tegenstand. Is Nanking het doel? 'Naar de „Chicago Tribune" uit Sjanghai yerneemt, wordt het steeds duidelijljer, dat het hoofddoel der Kantor.legers thans niet Sjanghai is, maar Sanking. Door het bezet ten van deze stad zou Sjanghai hun vroeg of laat vanzelf in handen moeten vallen. De Cantonminister van Buitenlandsche Zaken Tsjen, heeft reeds te kennen gegeven, <fat hij onmiddellijk na de inneming van Sjanghai daarheen zal vertrekken om de onderhandelingen te voeren over de wijz;- ging van het statuut der „Settlements"Dr. C. T. Wang, de Kwomintang-leider te Sjang hai, is volgens Tsjen te toegeeflijk jegens het buitenland. De kosten van de plunderingen te Kioekiang. Naar uit Sjanghai wordt bericht, behelst overeenkomst in zake de concessie te ioekiang,. dat de Britsche gemeenteraad 'an de oude concessie zal verdwijnen. De ineezen zullen als schadevergoeding voor de plunderingen van Britsche eigendommen een scan van 40.000 dollars betalen. Vergaderingen verboden. £en Reuter-bericht uit Honkong meldt, :*<Jat de regeering het houden van vergade- Viogen en optochten verboden heeft. DE VERGADERING VAN DEN VOLKENBOND. De Duitsche minister van buitenlandsche zaken Stresemann is gister tegelijk met den Itaiiaanschen Volkenbondsgeddegeerde Scia- Joja, te Geneve aangekomen. Ongeveer ter- zelfder tijd arriveerden Briand en Chamber lain, en even later ook Benesj. De Poolsche minister van buitenlandsche zaken Zaleski bevindt zich reeds sedert Zaterdag te Geneve. As. Donderdag verwacht men den Tsjecho- Slowaakschen staatspresident Masaryk De Belgische gedelegeerde Vanden/elde arriveer- de hedenmorgen,' nog juist bijtijds cm deel te nemen aan de eerste geheime zitting, die om elf uur aanvangt. Gister hadden reeds in den loop van den dag de gebruikelijke besprekingen tusschen de ministers plaats. Chamberlain bracht een bezoek aan Briand. Om vijf uur brac'ht Stre semann Chamberlain een bezoek in diens hotel. Ook Briand heeft eenige woorden met Stresemann gewisseld. Naar de correspondenit van de „Lokal An- vayg&Fl mejdt zullen het safaris en de persoon van den Voikenbondscommissaris te Danzig, prof. Van Hamel, een punt van bespreking uitmaken. Volgens een mededeeling aan de Crt. be- troffen de voorloopige besprekingen niet al- leen de op de agenda van den Raad voorko- mende punten, dioch ook, naar van bevoegde Duitsche zijde werd medegedeeld, de algemee ne politieke problemen, die, naar de agenda- punten, het onderwerp der besprekingen zul len uitmaken, en wel niet alteen de ontrui- ming van het Rijnland, dodh ook de groote wereldvraagstukken, die khans de ministers van buitenlandsche zaken van Engeland en Frankrijk in hoofdzaak bezig houden. Defi- nitieve besluiiten worden evenwel niet ver wacht. DE REDE VAN TROTZKI. Omtrent de anti-Engelsche rede, die Trotzki dezer dagen heeft gehouden, wordt uit Lon- den gemeld, dat de diplomatieke correspon dent van de „Daily Telegraph" zegt, dat thans uit betrouwbare bron wordt bericht, dat Trotzki dolzinnige persoonlijke aanval- len heeft gedahn op Sir Austen Chamberlain, dim bij er van beschuldigde, de onlangs uit- gevoerde terechtstelling van vier communis- ten door de regeering van litauen te hebben aangemoedigd. Over China sprekende, heeit hij over de buitenlandsche imperialisten, die zich met Chineesche zaken bemoeien, gezegd: hoe gelukkig zouden wij zijn, ais we ze alien in de wateren van Sjanghai kondeu verdrin- ken. DE TOESTAND IN NICARAGUA. Naar gemeld wordt, heeft een tweedc Britsch oorlogsschip bevel gekregen, naar Nicaragua te vertrekken. Voorts heeft de re geering van Jamaica, volgens een bericht uit Kingston, last gegeven, eenige schepen in ge- reedheid te houden voor het vervoeren der Britsche ingezetenen uit Nicaragua. De Engeische admiraliteit ontkent, dat er meer kruisers door Engeland naar Nicara gua zullen worden gezonden. De kruiser „Colcmbo" zou gister Nicaragua weder ver- latcn. DE CHINEESCHE GEZANTEN IN EUROPA. Uit Genua komt het bericht, dat de Chi neesche gezanten in Europa, die tot nog toe de regeering te Peking hebben vertegenwoor- digd, en bloc zouden hebben besloten voor- taan de regeering te Kanton te representee- ren. Uit het bericht is overigens niet op te ma ken of de gezanten in het vervolg beide regee- ringen of alleen die van Kanton zouden ver- tegenwoordigen. De Chineesche gezant te Rome heeft als gedelegeerde bij den Volken- bond voor beide Chineesche regeeringen ge- sproken. ITALIAANSCHE AG1TATIE TEGEN FRANKRIJK. Op welke wijze er in Italic stemming wordt gemaakt tegen Frankrijk, blijkt uit de jongste publicatie van het orgaan der Fascis- tische Partij, waarin eenige meeningen wor den geuit over den algemeenen toestand in Europa. Jit hetgeen in het oude Europa geschiedt, zoo wordt er in gezegd, mag worden afge- lcid, dat de geest van Locarno met indruk- wekkende snelheid vervaagt. Spocdig zal niets meer zijn overgebleven dan het verschoten e-iket van wat eens het hoogste elixer van een langdurigen vrede was. Frankrijk is bezig zcven milliard francs voor zijn leger, twee voor zijn vloot en ecu niet-opgegeven bedrag voor zijn luchtvloot te geven, terwijl de „Lo- carnist" Paul Boncour verkondigt: „Laat ons de natie bewapenen, opdat wij naar vrede kunnen streven! Fn ten slotte schrijft de „Giornale d'lta- lia": Van Rusland tot Marokko, van Marokko tot SyriN heeft de Fransche politiek, van de onderteekening van den vrede af tot heden, het kanon gebruikt, en de verovering van nieuwe gebieden en nieuwe politieke posities beoogd. DE WAPENFONDST TE WEENEN. Het Christelijk-Sociaal partijorgaan de „Reichspost" brengt een onthulling over de wapenvondst in het arsenaal te Weenen. Het blad verklaart, dat de wapens toebehooren aan den Bond ter bescherming van de repu- bliek, die ze bij de omwenteling, om zoo te zeggen, heeft „buitgemaakt". Sindsdien heeft de bond de wapens in het arsenaal bewaard. Het blad deelt mede in het bezit te zijn van de copie van een stuk, dat in handen is van de leiders van den bond ter bescherming van de republiek en waarin de plaatsen zijn op- geteekend, die nog groote wapanvoorraden bevatten. De tot heden gevonden wapens waren vol- doende, om een sterk corps uit te rusten. EEN DUITSCH PROTEST AAN FRANKRIJK. Volgens den demccratisehen Zeitungsdienst zal de Duitsche regeering- in verband met ze- kere incidenten in de Palis bij de Fransche regeering protesteeren tegen het ronselen voor het vreemdel 1 ngenkgioen in het bezette gebied. Van Fransche zijde is reeds erkend, dat de Fransche ronselaars niet het recht hebben, hun activiteit ook in het bezette ge- tncC te ontwikkelen. Deze activiteit is trou- wens in strijd met de Duitsche wet. De Duit sche regeering is voorts van meening, dat zij in elk geval het recht heeft, EHutschers, die zich hebben laten aanwerven voor het vreem-' dielingenlegioen, te beletten, de grens te over- schrijden. EEN TITIAAN ONTDEKT. In de St. Lucas-galerij te Ceenen werd een nieuwe Titiaan ontdekt ,dateerende uit het jaar 1510. Het schflderij stelde „Mad'onna met een boek" voor. Reeds heeft het deskundig onderzoek plaats gehad en is de echtheid van het schiiderij vastgesteld1. De waarde wordt op circa 10.000 pond geraamd. DE WATER'WERKEN VAN KON'ING SALOMO. Tengevolge van den grooten regen- en sneeuwval in Palestina zijn thans voor het eerst sinds eeuwen de groote bassins, welke tijdens koning Salomo's regeering werden aangelegd voor de watervoorziening van Jeruzalem, weer geheel gevuld. Deze bassins kunnen ongeveer 40.000.000 gallons (een gallon is ruim 4 yi liter) bevatten. In ver band met deze gebeurtenis had een plechtig- heid plaats, ter gelegenheid waarvan door den Hoogen Commissaris lord Plumer een rede werd gehouden. DE BEZETTING VAN HET SAARGEBIED. Naar uit Geneve wordt gemeld, kan aan de n'ota van den gemeenteraad van Saar- briicken waarin de bezwaren zijn vervat van dezen raad tegen de aanwezigheid van Fransche troepen, waardoor groote woning- nood is ontstaan, door den Volkenbondsraad geen aandacht worden geschonken, daar de ze nota had moeten worden ingediend door de regeering van het Saargebied. DE AARDSCHOKKEN IN HONGARIJE. Te Varpalota zijn oog tweemaal schokken waargenomen. Geen enkel huis is onbescha- digd gebleven. De bevolking kampcert dag en nacht in de open lucht. Daar de schokkec uitsluitend te Varpalota werden gevoeld, neemt men aan met een 011- dergrondsche aardverschuiving te doen te hebben. Ook reeds in 1914 werden dergeliike schokkcti waargenomen, die eveneens slechts een plaatselijk karakter droegen. Het observatorium van Boedapest meldt, dat gistermorgen tegen half acht op 80 K.M. van Boedapest een aardbeving heeft plaats gehad. Te Boedapest duurde de aardbeving 3 minuten; te Varpalota werd en sterke aard- scbok waargenomen; verscheidcn huizen en de kerk leden ernstige schade. Een muur on ongeveer' 60 schoorsteenen stortten in. De be- ving duurde 5 a 6 seconden en ging met een onderaardsch gerommel gepaard. Te ruim 8 uur had weder een aardbeving plaats en te 9 uur een nabeving. Tegen 12 uur werd in Varpalota een nieuwe aardbeving gevoeld, v/aardoor een huis instortte. DRIE ALPINISTEN ZOEK. De Zwitsersche vliegenier Schaer, is Zater- dagochtend van het vliegveld van Geneve op- gestegen in gezelschap van zijn mecanicien, die de telescoop bediende, welke aan het toe- stel is bevestigd. De machine-vloog over den top van den Mont-Blanc, teneimde nasporin- gen te doen naar drie Zurische alpinisten, die nu reeds 14 dagen vermist worden. De vliege nier vloog zoo laag mogelijk, nauwkeurig acht gevende op de Alpenhutten, doch sfiaag- de er niet in, eenig spoor van de Alpinisten te ontdekken, die, naar men aanneemt, tijdens de jongste sneeuwstormen moeten zijn ornge- kemen of wellicht onder een lawine bedolven moeten zijn. De gidsen, die uit Chamoiniz op onderzoek zijn uitgegaan en gedurende meer dan 48 uur nasporingen hebben verricht. zijn thans te- ruggekeerd met de mededeeling, dat hier, naar hun meening, van een Alpen-mysterie is. TEGEN EVENREDIGE VERTEGEN- WOORDIGING. In een comroissie uit den Poolschen Land- dag is het weteontwerp tot wijziging van de verkiezingen on het plattelsnd in derde le- zing bfhandeld. Bij deze gelegenheid sprak de commiSiSie zich uit tegen evenredige verte- genwooidiging. Voor stem-den alleen de na- tio-nale mituderheden en de partijen van links. De verontwaardiging was na de stemming zoo sroot, dat de ve-rfradeFn.!/ moesf wntden geschorst. EE RUSSISCHE SCHULDEN AAN FRANKRIJK. Gister vertrok de Sovjei-gezar.t te Pariis, Rnkofski, met and ere .afgevaardigden van Moskou naar Parijs, Gedurende de afgeloopen week hebben op het volksconimissariaat van buitenlandsche zaken besprekingen plaats gehad, waaraan, behalve de Sovjet-gezant te Parijs, ook de Sovjct-zaakgelastigde in Duitschlaud, Kres- tinski, heeft deelgenomen, Deze coaferentie had ten doel nieuwe instructies vast te stellen voor de afgevaardigden te Parijs in verband met den toestand, ontstaan door de nota-wis- seling tusschen Engeland en Sovjet-Rusland. In details werd ae brief besproken, wel- ken Poincare in December j.L aan Briand heeft geschreven betreffendede eischen welke de Fransche regeering als minimum moet be- schouwen om tot een overeenkomst te konien in zake de Sovjet-schulden aan Frankrijk. Rakcf&ki drong aan op de noodzakelijkheid', 011 groote concessies aan Frankrijk te doen, doch ofschoon de meerderheid zijn standpunt dee'de, werd het verlangen van Poincare om schadevergoeding te verleenen aan alle Fran sche burgers, wier eigendommen in Rusland genationaliseerd zijn, onaannemeliik geacht. Besloten werd om alleen concessies te doen met betrekking tot de oude schulden. Rakofski en de meerderheid verwachten niet veel van de hervattimg der onderhande lingen te Parijs, vooral daar zij vreiezen, dat Frankrijk niet gauw bereid zal zijn tot over- eer.stemming te geraken, daar dit wellicht als een jtivrien-delijkheid tegenover Engeland be- schouwd zou kunnen worden. Moc1- ten de onderhandelingen te Parijs niet tot een resul- taat leidem, dan heeft Krestinski, die weer na..r Berlijn is vertrokken, opdracht om al het mogelijk te doen om een toenadering tus- s aen Frankrijk en Duitschiland te verHnde- ren. Deze nieuwe houding wordt reeds door de Sovjel-pers aangenoinen. KANNIBALEN IN SLOWAKIJE. Met betrekking tot een menschenetende Zigeunerbeiide te Moldava in Oostelijk Slo- w.-.kije wordt gemeld, dat de aanvoerder der bende, Alexander Filka, dat door de bende zes moorden zijn gepleegd. Tot de slachtof- fers den bende behoort ook een 13-jai'ig gym- nasiast, die in een bosch door de zigeuners overvallen en vermoord werd, waarna hij werd opgegeten. De gearresteerden verklaren, dat zij voor- nameliik ten einde hun hunger tc stillen, tot hun weerzinwekkende daden zijn gebracht. MOORD-COMPLOT IN PORTUGAL. De militaire politie heeft te Lissabon vier coromunisten gearresteerd, die beschuldigd worden een lijst te hebben opgesteld van per- sonen, die gedood moesten worden, als de jongste revelutie geslaagd zou zijn. Zij zou den voorts het plan gehad hebben de leiders der revolutie eveneens om het leve.i te bren- gen, ten einde op die wijze onrust in Portu gal te verwekken. DE ZEDELIJKHEIDSAPOSTEL. Abbe Bethleem, de Parijsche pastoor, wiens optreden op de boulevards reeds lierhaalde- lijk opzien baarde, daar hij geillustreerde blaadjes en vlotte romannetj-es, die naar zijn oordeel onzedelijk zijn, uit de kiosken rukte, ze in het openbaar verscheurde, in de hoop een rechtszaak uit te lokken over het al of niet moreele dezer geschriften, is Woensdag opnieuw opgetreden. In de Rue de Rennes is hij op een kraritenstalletje aangevlogen om de daar aanwezige exempiaren van „raris- Flirt" en „Frou-Frou" tot snippers te ver- nietigen. Er werd proces-verbaal tegen hem opge- maakt. EEN DRAMA IN DE LUCHT. Een draadloos telegeram uit Agadir meldt, dat ht watervliegtuig waarmee de twee Uru- guaansche vliegers en hun beide mecaniciens Woensdag te Casablanca opgestegen zijn op een verlaten pick aan de kust van Spaansch West-Afrika (Rio de Oro) geheel verwoest teruggevonden is. De motor lag 50! meter van het wrak van het vliegtuig verwijderd. Van de vier inzittenden ontbreekt elk spoor, en het is niet onwaarschijnlijk, dat zij in leven zijn, in verband met den toestand, waarin de over- blijfselen van h-un vliegtuig zijn gevonden. KORTE BERICHTEN. In het Zuidwestelijk deel van Tunis woedt op het oogcmblik een hevige zand- storm, welke tal van telegraafpalen heeft weggevaagd, zoodat de verbindingen verbro- ken zijn. Uit Athene wordt gemeld, dat bij een demonstratie tegen den daar vertoevemden directeur van het Int. Arbeidsbureau Thomas een groot aanta-1 communisten het station heeft bestormd. Toen de politie de menigte verspreidde, kwam het tot botsicigen. Te Merseburg is in het laboratorium van de ammoniakfabriek der Leunawerke een ammoniakflesch gesprongen, waardoor een arbeider werd gedood en een laborant emstig gewond. Naar aanleiding van dfe indienststelling van den mieuwen Duitschen kabel Emden—- AzorenNew-York hebben president Coo- lidge en de Duitsche rijkspresident telegram- men gewisseld met de beste wenschen voor wederzijdsche toenadering. Tusschen de Tsjecho-Slowakische regee ring en de organisaties van het spoorweg- personeel is een conflict uitgebroken over den dienst. Het personeel denkt over lijdelijk verzet. Om te beginnen zou tot een staking van een uur op het geheele spoorwegnet be sloten zijn. In weerwil van officieele tegenspraken heeft men in goedingelichte kringen te Was hington het sterke vermoeden, dat de jongste raadselachtige nota van Amerika aan Mexico verband houdt met het optreden van Tellez, den Mexicaanschen gezant in de Vereenigde Staten. Tot commissaris van politie te Man chester is, als opvolger van Sir Robert Pea cock, benoemd de heer John Maxwell, die zijn loopbaan begon als mijnwerker in Schot- land en nu den hoogsten rang bekleedt bij het corps, waarbij hij 25 jaren als agent dienst nam. Verwacht wordt, dat de Oekraine zich nog dit jaar van de Unie van Sovjet-repu- blieken zal afscheiden en een afzonderlijke republiek op democratischen grondslag zal stichten. De afscheiding van deze rijke, door 40 millioen mensehen bewoonde republiek, zal voor Moskou een zware slag zijn. Het parlement van Zweden heeft een wet aangenomen, strekkende tot de afschaf- fing van alle oficieele decoraties en ridder- orden. Volgens een te Belgrade uit Tirana ont- vangen bericht is binnenkort de kroning van Achmed Zogoe Bey tot koning van Albanie te wachten. In de laatste weken werden in het Duit sche grensgebied valsche tweemarkstukken op groote schaal verspreid. Thans heeft de po- litei twee valsche mu-nters opgespoord. De Britsche begrooting voor luchtvaart voor 1927 is 15.550.000 pond sterling; het vorige jaar was zij 16.000.000 pond sterling. Naar uit Tanger bericht wordt, is in't gebied van Djebala (Marokko) weer een ster ke militaire bedrijvigheid waar te nemen. In de Poolsche glasblazerijen in de dis- tricten Lublin en Lemberg is de staking ge- proclameerd, nadat door de werkgevers de door de werknemers verlangde loonsverhoo- gng met 12 procent was geweigerd. Bij de staking zijn circa duizend arbeiders betrok- ken. Door een groot gat te boren in een brand-kast hebben dieven bij een diamant- handelaar in het Zuid-Oosten van Londen een rijken buit bemachtigd. Zoo wisten zij 17 zakjes onbewerkte diamant mede te ne men, bijna 300 ringen en eenige cigarettenko- kers, alles ter waarde van ongeveer 11.000 pond sterling. Naar uit Warsehau wordt gemeld, zullen te Berlijn ondanks het afbreken van de besprekingen betreffende het handelsver- drag, de Poolsch-Duitsche onderhandelingen nopens de trekkende arbeiders en daarmee sameuhangende kwesties, beginnen. Naar gemeld wordt heeft de regeering van Palestina besloten een kabel te leggen vanuit Haifa of Jaffa, waarmee een directe telegrafische verbinding met Europa kan worden verkregen. Naar de bladen melden, zullen media Maart te Frankfurt a. Main vertegenwoor- digers van de Fransche en Duitsche vrijmet- selaarsloge bijeen komen teneinde besprekin gen te houden over het herstel der weder zijdsche betrekkingen. Het Finsche parlement heeft alle voor- stellen betrekking hebbende op de verkorting van den militairen diensttijd, verworpen. Volgens te Warsehau ontvangen bericht uit Moskou zal binnenkort'een uitwisseling plaats hebben van elf in Rusland gevangeo. gezette Poolsche katholieke priesters tegen een aantal personen die zich wegens het deel- nemen aan communistische actie in Poolsche gevangenissen bevinden. Naar verluidt zou Iwan Kutisker (be- kend' uit de Barmat-processen) in zijn geest- vermogens gekrenkt zijn. Hij lijdt aan waan- voorstellingen. De doktoren nemen aan, dat dit een gevolg is van het feit, dat Kutisker nu al bijna een jaar lang te bed ligt. BRANDEN. Te Oudwoude (Friesl.) is de door den heer W. H. de Bruin bewoonde boerderij, eigenaar de heer N. Wijna te Kollum, afge- brand. Een paard, twee k-oeien en een var- ken kwamen in de vlammen om. Vrijdagmiddag is, vermoedelijk door kort- sluiting, d-e boerderij, bewoond door W. de Bruin te Oudwoude en eigenaar N. Wijma te Kollum, totaal afgebrand. 06k kwamen een paard, 2 koeien en een varken in de vlammen om. Het huisraad werd meest gered. Alles was verzekerd. Zaterdagochtend is de woning van den heer Heeswijk in de Leischeut te Oss geheel afgebrand. Er is maar weinig gered. Verzek<*- ring dekt ten deele de schade. ALKHAARSGHE er

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1