StaefsnSeaawa QEVWDBW VOORWE'RPEN. r "Aanwezig aam bet Bureau van politie, ?|iangestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen l'l en 1 uur, de navol- j^pende voorwerpen ate gevonden gedeponeerd op: 2, 3, 4, 5 en. 6 Maart 1927: mantelcein- tuur, stulk elec. draad, belastingmerk, porte- Sonnaiie inlh. /0.02, nunumerplaat G.-13962, eutel. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen als 'gevonden aanigegevem op 2, 3, 4, 5 en 6 Mrt. $927belastingmerk 1927, J. Tidbe, Aker- Ifitloot, Julianaweg; handwarmer, J. Godevliet, vV.d. Woudestraat 7Jdndertaschje, A. Wester, [Oostwijk 22: belastingmerk v. onbemid. Jo Houten, Ramen 34; Handwagen, Politie jHeiloo; bnl in etui, poetkantoor, Koorstraat; derbontje, J. Buur, Toornenburg 4; kin- rhandschoen, P. Schilder, Zeglis 38; rijw. tastingmerk, G. de Zwart, cafe Zwartedijk, jpergten; sJeutel, H. Bakker, Paardenmarkt; pril in glas A. Mooiji, Ged. Baansloot 12; ceintuur van mantel, T. Bakker, Omval 13; jnantelband fluweel, W. Scbut, Uitenbosch- -aat 40; huissleutel, H. G. v. d. Hilst, Roe- Visscherstraat 22; nieuw schaartje, W. .lit, Uitenbosohstraat 40; sleutel, J. Bruin, ival 27; handschoentje, G. Ris, Breedstr. 1; belastingmerk 1927, G. Engel, Laat 114; jsleutel, C. Swart, Ac'hterwezel 30; huis- iteS, F. Kuipers, Burgefneester Bosstraat Oudorp; rijwielbelastingm. J. de Groot, tansingel 31; bruin damestaschjv, K. de og, P. C. Hooftstraat 19; gouden ringetje, G Vriesmain, Helligland 44. Wanneer mem wedter in lret bezit is van het rloreni voorwerp, wordt mem verzocht hier- ;am kennis te geven aan het Bureau van po ise. V EEN EERLIJRE VINDER BELOOND. a. Een dezer dagen werd per advertentie me- tfegedeeld, dat iemand in den omtrek van de P. C. Hooftstraat een paanlencollier verloren had, bestaande uit 70 parelen en dat op de to- rugbezorging daarvan door een verzekering- maatschappij een belooning werd gesteld. Be vinder, een woonwagenbewoncr aan <jen Hemweg, die, naar wordt medcgedeeld, l'ezea noch schrijven kan, hoorde genoemde advertentie voorlezen, en begaf zicb den zelf- den avond nog maar de kantoren der Maat- scliappij. Daar deze reeds gesloten waren, keerdte hij den volgenden morgen terug en werd in kennis gesteld met de woonplaats van den eigenaar, die hem als belooning f 100 overhandigde. i Daar bet verloren collier voor een bedrag van 42.000 verzekerd was, mocht de man van de verzekeringmaatschappij zijn beloo ning zelf vasts fallen. Hij beaacht zieli niet langen koos een paard, een nieuwe woonwa- 'gen em'n scharensliep, welke hem nu door de firma zullen worden geschonken. HEVIGE VEOHTPARTIJ IN DEN HAAG. De Crt. meldt uit Den Haag: Zaterdagavond zijn de gemoederen hier ter stede we! op alle manieren in bero'ering gebracht. Behalve dat een ladelichter een agent neerschoot, en er in de van der Does- straat een tragisch familiedrama plaats greep, is er om circa middernacbt in het cafe „Rasteel de Binkhorst" in de Binkhorstlaan hevig gevuchten, zoo zelfs, dat er messen aan te pas kwamen, en verschillende per- sonen naar het ziekenhuis aan den Zuidwal mcesten worden overgebracht. Het ergste was de 46-jarige D. H. er aan toe, die ernstig in borst en zijde was getrof- fen. Zijn toestand is op het oogenblik niet direct levensgevaarlljk. De gebroeciers A. en M. v. d. G. werden resp. in de zijde en rech- ter bovenarm gestoken. Als vermoedelij'ke daders zijn H. v. d. G.. grondwerker van beroep, en M. v. d. G., ks- werkman, aangehouden. Laatstgenoemde is echter na aan een verhoor onderworpen te zijn, weer in vrijheid gesteld. VROUW ONDER DE TRAM GERAAKT. Op den Amstel, riabij het Muntplein te .'Amstordaim, kwam Zaterdag een gehuwdc jvrouw, die ten gevclge van huiselijke oneenig- heid in zeer overspannen toestand verkeerd°, voor een tramwagen van lijn 9 te vallen Tientallen voorbijgangers waren op dit druk- ke punt getuige van dit verschrikkelijke voor- val. Deerlijk gewond werd de ongelukkige uit haar benarde positie bevrijd. Per auto van dten Geneeskundigen Dienst werd zij naar bet Binnen-Gast'huis vervoerd. Haar wonden zijn ernstig AGENT ERNSTIG GEWOND Zaterdagavond omstreeks half 8 kwam in het filiaal der N. V. Iserief Go's manu facturenhandel in de Theresiastraat 65 te "'s Gravenhage 'n man eenige inkoopen doen. Hij kocht een paar kleinigheden en gaf de juffrouw groot geld, zoodat zij hem terug moest geven. Terwijl de juffrouw hiermede bezig was, bukte de man zich eeoklaps, deed een greep in de winkellade em ging er met een bedrag aan geld vandoor. De juffrouw holde den man luid schreeuwend aditerna. Daar- door werd een passeerende burger opmerk- zaam gemaakt en omdat hij het verdacht vood, dat de man zich zoo snel uit de voeten traohtte te maken, greep hij hem vast. Na een worsteling rukte de man zich echter los en zette zijn Vlucht voort. Eeniige huizen verder liep eem agent. Deze overzag de situa- tie, wierp zijn rij wiel neer en liep op den man toe. Plotseling trok deze een revolver en loste a bout pertant eenige schoten op den agent. Het eerste schot trof reeds doel. De agent was in den slaap geraakt en stortte acnter- over op de straat. Van dit oogenblik maakte de dief gebruik om op de fiets van den agent te springen en er zich rnede uit de voeten te maken. Sindsdiens is er niets meer van hem vernomen. De agent werd; door toesnellende personen opgenomen en ergens binnengedragem. La ter werd hij door den geimeenteldjken genees kundigen dienst naar het ziekenhuis vervoerd. Hoewel zijn toestand ernstig is, meent men, dat er momenteel geen levensgevaar bestaat. Oogenbli'kkelijk werd de geheele omgeving door de politie afgezocht. Maar van den da- der was geen spoor te vinden. Wei verklaar- den getuigen, dat hij1 te vorem op de duo van een motor zat, vermoedtelijk een roode Indian- motor, waarvan de bestuurder in een motor- jekker gekleed was. De juffrouw uit den winkel bom het volgen- de signalement van den dader verschaffen een lange zwarte man; lengte 7.15 a 1.80 M.; een glad, bleek, lang gezicht met spitse neus en zwart krullend haar, opvallendkrullend bij de slapen; bleeke lippen; cngunstig type. Hij was gekleed in een donkergrijzen, ver- moedelijlk linnen jas had een zwarten of don kergrijzen gleilfhoect op en lage zwarte schoe- nem aan. De politie verzoekt een ieder, die in- liehtingen kan geven cmtrent dezen persoon, alsmede omtrent den mctorrijder, zich te ver- voegen bij den commissaris der afdeeling C aan het hoofdbureau van politie, Alexander- veld 16 te's Gravenhage. Later op dsn avond is in de Hooge Nieuw- straat de fiets van den agent teruggevonden De fiets was geheel onbeschadigd en is naar het hoofdbureau gebracht. De hoofdcommissaris heeft gisteravond nog een bezoek bij den geWonden agent in het ziekenhuis afgelegd. De Crt. meidt daarover nog hetvolgende: Een sensationeel revolverdrama, dat doet denken aan Chicagosche bandietenstreken, bracht gisteravond het Bezuidenhout in op- schudding. In't filiaal der manufacturenzaak Iserief en Co., Thefesiastraa 65, vervoegde zich s avonds omstreeks halfacht een als heer gekleed persoon, die de winkeljuffrouw vier rolletjes zijde vroeg. Bij de betaling bood hij een bankbiljet aan, dat de juffrouw aannam en wilde wisse!ien in het kasregister. Toen zij de lade open trok, bntving het meisje van den klant plotseling een duw, waardoor zij ach- terover viel. Hiervan maakte haar beiager gebruik en deed een greep in de kas, waaruit hij, behalve zijn eige nbankbiljet, nog f 90 wist .te nemen. Hierop, maakte hij zich snel uit de voeten, gevolgd door de luid schreeu- wende winkeljuffrouw. Op straat gekofflcn siruike'de het individu en het een briefje van 10 vallen. Hij was echter weer vlug cp de been en snelde naar een gereedstaanden motor van een handlan- ger, die op den uitkijk had gestaan Op het alarm kwamen verschillende burgers toege- rneld, waarvan een den dader vastgreep. Deze rukte zich los en terwijl de motor zich in beweging zette en hem volgde, liep de dader de Theresiastraat uit in de richting van de Van den Boschstraat. Onderweg kwam hem echter de agent J. Moerenhout tegemoet, die zijn rijwiel neer- wierp en den vhujiteliflg beetgreep. Daatop wilde hij hem overbrengen naar het bureau aan de Theresiastraat, hoek Louise Henriet- testraat. In de Frangois Valentijnstraat ruk te de arrestant zich echter eensklaps los eji trok plotseling een revolver. Hij loste a bout portant enkele schoten op het hoofd van den agent waarvan een achter het oor doe'! trof en den agent ter aarde deed storten. Van dit moment maakte de dader gebruik om zich van de fiets van den agent meester te maken en zich snel te verwijderen, waarbij hij ge volgd werd door zijn handlanger op een rooaen Indian motor. Later cp den avond werd de fiets van den agent in de Hooge Nieuwstraat onbeheerd terug gevonden. Intusschen was de agent bijgekomen. Hij werd door hu'pvaardige omstanders naar het huis van dr. Klein in de Juliana v. Stol- berglaan 11 gebracht. De dokter bracht een noodverband aan. De agent werd daarop per auto van den E.H.D. naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht, waar de hoofdcommissaris, de heer Van't Sant, hem later een bezoek bracht. Hoewel de kogel nog in zijn hoofd zit. is de toestand van den Tandarts, tot z'n dominee: „Uw preek, den vorigen Zondag, over het schoone van de waarheid, heeft zulk een indruk op me gemaakt, dat ik geen leugen meer zou kimnen vertellen. Ik ik ga U nu pijn doen". (Passing Show) □iDiPPiOiOO [51 HYGIeNE- EN g VEILIGHEIDSKOEICJE TRAMP ASS AO 1ER. Wacht de komst der tram, af, B staande op trottoir of vluchtheuvel. Stap vlug in en uit. SPRING NIET OP or VAN EEN RIJDENDE TRAM. GEZONDHEIDSRAAD. agent niet direct levensgevaarlijk, daar de wond zich achter het linkeroor bevimdt. De commissaris van politie, de heer Paree, die in deze zaak het onderzoek leidt, ver- strekt de volgende signalementen van den dader en zijn handlanger. De dader is een lange zwarte man, lengte 1.75 a 1.80 M. met een lang breed langwerpig gezicht, spit se neus, zwart krullend haar, opvallend krul lend biji de slapen, bleeke lippen, bleek on guur type, gekleed in donkergrijze jas van zeildoek of linnen, zwart donkergrijzen gleuf- hoed, lage zwarte schoenen. Zijn handlanger, die een rooden Jndian- motor met duo-zitting bij zich had1, was ge kleed in een motorjas. Ieder, di# inlichtingen kan verstrekken, wordt verzocht zich te vervoegen bij den commissaris van politie der Afdeeling D., hoofdbureau van politie, Alexanderveld. Nader wordt gemeld: De politie is er gister niet in geslaagd1 den onverlaat, die gisteravond in de Frangois Valentijnstraat op den agent J. Moerenhout geschoten heeft, te arresteeren. Dat zij ech ter alle pogingen in het werk stelt, blijkt wel hieruit, dat gisterenavond overal in de stad en ook op aile toegangswegen tot de ge- meente, versterkte politieposten (uitgezet wa ren, die in verband met het feit. dat de hand langer van den dader in het bezit van een motor was, alle motorrijdiers ter controle aanhielden. Naar vernomen wordt, is de toestand van het slachtoffer op het oogenblik naar om- standigheden gunstig te noemen. HISTORISCHE ANECDOTEN. Twee vrienden van Gladstone hadden plan gemaakt om een grap met hem uit te halen. Zij zouden in zijn tegenwoordigheid spreken over iets, waarvan zij veronderstelden, dat hij niets wist en dan, onder voorwendsel van het oneens te zijn, de hulp van Gladstone in- roepen. Zij vonden in een oud nieuwsblad een ar- tikel over het Chineesche schaakspel. De gelegenheid kwam> toen zij op een di ner genoodigd waren, waar zij Gladstone zouden ontmoeten. Door overeertkomst met hun gastheer- aan weerszijden van Gladstone gzeten, begonnen zij hun plan ten uitvoer te brengen. Gladstone had dien avond weer bewezen op de hoogte te zijn Van alles wat doot de aanWezigen ter sprake was gebracht. Zijn buren aan weerzijden begonnen een gesprek over verschillende spelen waar be- hendigheid of berekening bij te pas kwam, Telkens beriep een van beiaen zich op Gladstone, om een of ander betwistbaar punt op te helderen. Zij brachten nu het gesprek op het Chineesche schaakspel en Gladstone scheen er belang in te stellen maar Zeide niets. De gastheer, die in het geheim was, ver- heugde er zich op zijn gast in verlegenheid gebracht te zien. Toen hun voorgewende twist ten einde was, nam Gladstone een teug koffie en zeide schertSend: Ik merk heeren, dat U in de Review een artikel over het Chineesche schaakspel hebt gelezen, dat ik geschrCven heb. Er schijnt in Frankrijk een tijd wjeweest te zijn, dat men de kinderen inzoutte of met zout bestrooide, om ze sterk en gehard te maken. Tenminste in een boek van 1769, getiteld ,,Over het behouden van kinderen, de midde- len om hen sterk te maken en tegen ziekten te Vrij-wafcn, of er hen van te genezen van het oogenblik hunner geboorte af tot aan den jon- gelingsleeftijd toe" van Dr. Raulin, lijfarts van Lodewijk XVI, lezen wij, dat een zekere markics de Saint Aulai're met zout werd be- strcoid. „Het was iemand van een bijzonder sterk gestel; hij heeft honderd vijf jaar geleefd, zonder eenige andere ziekte gehad te licbbcn dan die, waaraan hij nU twintig jaar geleden gestorven is", vertelt de dokter. Op verzoek van dien markies de St. Au- laire heeft men ook de Boisne bij zijn ge boorte in het zout gelegd en hij werd ijzer- sterk van gestel. Toen hij geboren werd legde men hem, zonder hern te hebben afge- wasschen, in luiers, waarin twaalf pond.fijn zout was gestrooid en in die luiers liet men hem 24 uur llggen. Volgens dr. Raulin, die betreffende dit re- cept nog vele bijzonderheden mededeelt, mo A het inzouten reeds ten tijde van Mozes in ge bruik geweest zijn. Proirinciaal nieyivs uit te loopen, meenen wij' te mogen zeggen, dat onze tooneelvereeniging een goede kans heeft. Na afloop was er een gezellig bail. Zondagmid'dag werd door pastoor A. fJ. M. van Meeuwen in cafe Ruiter een uiteen- zetting gegeven over het nut van een zieken- verpleging op den R. K. grondslag. De be- doeling was om een fonds te vormen om ver- pleging in het R. K. Ziekenhuis mogelijk te inaken en daarvoor te geven een wekelijksche contributie. Staande ter vergadering gaven zich 31 personen op, terwijl enkelen een gereserveerde houding aaauamen. Uit de le- den za'l een voorloopig bestuur worden ge- vormd. Gistermiddag werd op het R. K. voet- balterrein een wedstrijd gehouden. Een der spelers werd op een moment onvoorzichtig en trof den 17-jarigen J. B. tegen het been, dat daardoor brak. Nadat dr. Hoekstra een verband had gelegd, werd dc geling naar huis vervoerd. V. V. H. I te Heiloo spceide Zondag tegen „Nieuwe Niedorp te Nieuwe-Niedorp. Uit- slag 3—3. UIT HOORN. Ex-wethouderVeldhuysen, die was aange- zocht weer een der eerste plaatsen in te ne men op de candidatenlijst der S. D. A. P. voor de gemeenteraadsverkiezimgen, heeft aan het bestuur inedegedeeld, dat hij zich niet beschikbaar stelt. URSEM. (Februari). Geboren Catharina Theresia, d. van Johannes Zuurbier en Trijntje van Diepen. Adrianus Nicolaas, z. van Nicolaas Sijs en Johanna Cornelia Sengers.. Alida The resia, d. van Jan Stam en Ariaantje van Diepen. Maria Johanna, d. van Johannes Theodorus Groot en Maria Dol.' Overleden Cornelis Hof, 66 jaar, echtgen. van Catharina Nieuwboer. UIT HEILOO. Zondagavond gaf de arbeiderstooneelver- eeniging „Falkland" wederom een uitvoering in „de Rustende Jager". Ongevoerd werd „de Motor", Indisch tooneelspel in 3 bedrijven door J. van Rand- wijk. Het is de eerste maal dat .Falkland" een modern stuk voor het voetlicht brengt en zij toont daarmede ook oog te hebben voor de pennevruchten van modterne schrijvers. Deze tooneelvereeniging speelde gister avond voor den wedstrijd van arbeiders-too- neelvereenigingen in Nederland en de heeren A. W. Boeckhorst uit Schoten, Jac. Schaap uit Haarlem, G. Brettschneider uit Enschede en Joh. van Rossum waren als juryleden aan- wezig. Zonder op de beslissing van de jury vooi- RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 7 Maart. Medegedeeld door het Ron. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 756.2 te Zurich. Laagste barometerstand 735.4 te Lerwick. Verwachting (geldig tot den avond van 8 Maart): Matige tot krachtige, later tijdelijk afne- mende zuidelijke tot zuidwestelijken wind, be- trokken met regen, later opklarend, weiinig verandering in temperatuur. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Gertrudis, d. van Petrus Brandsen en Cor nelia Maria Schoon. Wilhelmina Theresia Maria, d. van Hermanus Rijkenberg en Guur- truida Jacoba Rijstr. OVERLEDEN Johannes Petrus Kern, 63 jaar. Marti- nus Verkuijl, 95 jaar. Elisabeth Bakker, g-°huwd met Jacob Tuinman, 55 jaar. 3 EEN ONGEVAL. Hedenmorgen om 10 uur sloeg op den Bergerweg't paard van den groentenhande- laar J. Klaver,wonende Snaarmanslaan alhier, door den eigenaar aan de hand ge- voerd, waarschijnlijk tengevolge van het schrikken voor het gefluit van een passeeren de locomotief, op bol. Het dier rende het Scharloo op, waar het door een daar arbei- denden man tot staan werd gebracht. BENOEMD. Burgemeester en Wethouders hebben met ingang van 12 Februari j.l. benoemd tot tij delijk plaatswerker aan de guneente-gasfa- brielc den heer J. van Dijk, alhier. JUBILEUM. Den 15en Maart herdmkt de heer J. G. Haker, stratenmaker bij Gemeentewerki n, den dag waarop hij 25 jaar' in gemeente- dienst werkzaam is. SCHAAP DOODGEREDEN. Hedenmorgen half elf werd aan het Zegtis een schaap van de Piusstichting door dc melkauto van den heer S. doodgereden. AANGIFTE NIEUWE LEERLINGEN. In een aankondlging in dit nummer geeft het Bestuur van de christelijke school ken nis, dat de gelegenheid tot het inschrijven van nieuwe leer'ingen open staat tot en op 15 Maart aan het sehoolgebouw in de Doe- lenstraat.. Aanvang nieuwe cursus 1 Mei a.s op dien datum moeten de ingeschrevenen den leef- tijd van 5 lA jaar bereikt hebben. HOORNSCHE CREDIET- EN EFFECTENBANK. De directie van de Hoornsche Crediet- en Effectenbank vangt haar jaarverslag aan met te herinneren aan het gevoelig verlies, dat de instelling als zij persoonlijk hebben gele den door het overlijden van den vroegeren directeur en sinds 1 Juli 1911 gedelegeerd commissaris, den heer Wm. P. Kessler. Medegedeeld wordt, dat zijn zocti, de heer Mr. W. P. Kessler, door de vorige algemee- ne vergadering van aandeelhouders tot com- missiaris is benoemd; hij is thans zijn vader als gedelegeerde van het college van commis- sarissen opgevolgd. Wat de in het afgeloopen jaar behaalde re- sultaten betrefl, meenen wij tevreden te kun- nen zijn, al is de netto winst geringer dan het jaar te voren, gevolg van de veel geringere omzetten in onze effectenafdeeling. Onze ove- rige afdcelingen gingen weder vooruit. Onze credietncmers, zoo vervolgt het ver- slag, kwamen hunne verplichtingon geregeld na, behoudens een, die failleerde. Onze vorde- ring werd uit die te onzen behoeve gestelde zekerheid ten vo!le gekweten. Totaal crediet on op ultimo December 1925 f 1.091.886.88; gesloten in 1926 369.310; afgelost 410.051.68; meer afgelost dan ge sloten 40.741.68; zoodat op ultimo Decem ber 1926 liep 1.051.145.20: Voor dit bedrag zijn promessen afgegeven, die on een klein deel na, diseontabel zijn. 428.215 was in disconto gegeven bij de Ncdcdandsche Bank, zoodat 622.930.20 in pertefeuille was. Blanco-credieten zijn alleen verleend aaa publlekrechtelijlce lichamen, en als seizoen- credieten, die telkens slechts voor korten tijd worden verstrekt. Van de deposito's is 230.110.87 gegeven voor een jaar; 196.970.66 voor een hali jaar; 421.167.54 voor korter tcrmijn, te za- men 848.249.07. Wij stellen u voor om uit de behaalde winst eea dividend uit te keeren van 7 pet. op de oudie aandeelen en van l3/4 pet. op de in Oc tober geplaatste aandeelen, waarna een be drag van 22.451.67 ter beschikking blijft van de algemeene vergadering van aandeel houders. SCHAKEN. Zaterdag 5 Maart j.l. moest de Schaak- club V. V. V. met haar le en 2e tiental naar Den Helder om haar eerste competitie-wedr strijd te spelen tegen Morphy aldaar. Met angst in't hart ging men op weg. Wat zou de uitslag zijn? V. V. V. I miste zijn drie beste S'pelers. Zoo speelde dat met 4 inval- lers. 't Tweede tiental had 7 invallers, eerstens omdat 4 heeren invielen, voor't eerste en ten tweede omdat drie heeren uit't tweede ont- braken. Wel mocht dus de verwachting niet te hoog gespannen zijn. Hoe heeft de uitkomst de verwachtingen overtroffen. 't Eerste won met 5^—4^ en 't tweede met 7—3. Voorwaar, V. V. V. mag trotsch zijn. Hier volgt de gedetailleerde uitslag: V. V. V. I. Morphy I- P. Deugd 0—1 K. Geus P. Hartog 1—0 Dr. J. Ch. Reeders F. C. Laas y3Y> Dr. P. Feeenstra Kuyper G. v. Nieuwkuijk y3y3 W. Waleveld. H. Pijpers y,C. v. d. Putten A. Vader 0—1 H. Zegel J. Withaar y3—C. J. Poortman W. Teg el 1—0 Dr. Ch. Redeke B. Veltman 10 P. A. Rueck J. A. Greenland y>y3 R. Roelofs. II V. V. V, D. Oudes s N. Termaat A. v. Vliet Washington H. Bulthuis A. H. Buscher C. v. d. Hilst J. Jansen P. Obdam W. Godijn 5^4% 10 0-1 y-y, x—y 1—0 1-0 10 1—0 1—0 0-1 7—3 Morphy II. H. de V ries J. Palling. A. H. de Carpentier J. v. Bommel S. Jellema. D. Dissel H. Hagen S. Hagen E. J. Hayes A. Kleinbloesem. DANS-AVOND OER'l RUD LEISIIKOW. Men verzoekt ons opname van het vol gende: De wereldberoemde danseres Gertrud Lcistikow, die morgenavond in ,,'t Gulden Vlies" een dans-avond geeft, zal door mevr. OUa Elias begeleid worden. Dat de pers unaniem in haar lof is, moge blijken uit de enkele recensies van binnen- lansche bladen: Tetegraaf: Het virtuose in Gertrud Leisti- kow's kunst een onopmerkelijk dus vol ko ine n vermeesterd materiaal; de geache- veerde techniek een spelend gebezigd instru ment. De zaal was enkel enthousiasme. Handelsblad: In een dans op muziek van Albcniz, waarin alle factoren, de muziek, de vlugge darkle beweging en het costuum dat aan de gestalte een zeldzame slankheid gaf, wonderlijk samenwerken tot een openbaring van gratie en sprankelende vreugde. Nieuwe Rett. Crt.: De dans van Gertrud Leistikow als gebaar behoort cntegenzegge- iijk tot het allerbeste dat wij ooit hier in Holland bewonderden. De TijdBij niemand vindt men zoo sterk het contrast tusschen rythme, mOodie en ge baar als bij Leistikow. De teerste wendingen trillen uit in de prachtige hand- en vingerbe- wegingen en vinden altijd een uitbeelding in de linien van het lichaam, die als de blnem- stengels de finesses der gebaren dragen. EMISSIE 100.000.— AANDEELEN NGORDER BANK. De NoorderBank bericht, dat de preferentp insehrijvingen op 100.000. Aandeelen a 115 pCt. voor zoodanig bedrag zijn ontvan- gen, dat voor vrije insehrijvingen slechts enkele stukken beschikbaar bleven, die bij loting werden toegewezen. VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE BOND. AFDEELING ALKMAAR. Het gehouden referendum voor de plaa+s op de candidatenlijst vor de gemeenteraads- vcrkiezingen heeft uitgewezen, dat de volg- orde zal zijn als volgt: 1. A. Sietsma; 2. mej. N. Carels; 3. C. de Boer; 4. C. Kerdel; 5. Jac. Met Sz.; 6. A. Eng ender; 7. W. Brink; 8. H. Schuurman Jr.: 9. M. Zwaan. DE OPSTANDIGEN. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, houdt dr. G. W. Obertttan uit Utrecht Donderdag 10 Maart a.s., des avonds 8 uur, in dc Unie een lezing over het boek ,,De Op- standigen" van Jo van Ammers-Kuller. Deze avond is georganiseerd door het be stuur der Openbare Leeszaal en Boekerij, en dr. Oberman is voornemens zich tegen de op- vattingen van de schrijfster te verklaren. Waar gedachtenwisseling niet alleen is toegestaan, maar ook gewenscht wordt ge- oordeeld, is voor deze lezing zeker groote be- langste»!lijig te verwachten. Voor de toegangsprijzen zie men de adver- ten'ie in dit nummer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorijtul- gen te 6.15 uur licht op. Voor rij- en andere voerfuigen ecu hal' uur later. R. K. VOLKSPARTIJ. Onder presidium van den voor het wrst in functie zijnden voorzitter, den heer S. vat' de Wakkcr.-hiekl de afd. Alkmaar e. o. van de R. K. Volkspartij Vrijdagavor.d eeri verga dering in hotel „De Nachtc-gaal" alhier. De druk bezochte vergadering werd ge opend met een overzicht van wat was ge- schied. Spr zette uifeen het vele werk wat het bestuur nog wacht. Za! deze werkir.g ten goede komeu voor c«K rewm^rtiiia dac

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2