Attentie. Bakkersleerling aankomend MEiSJE net Dagmeisje, Heerenhuis, Kantoorbediende WOLLEN DEKENS KOLFCLDB „ALGMARIA" f 5000.- en f 7000.-- Veistelnaaister, Burgervrouw of Weduwe nieuwe Woonhuizen en Bouwieriein. MolonTjtrlel, Het Kalfs- en Rundvleesch is weer afgeslagen. Zij die Lid wenschen teworden net Kosthuis, Onpm. Zlt- en Slaapkamei Openbaie Vrijwillige Veikeoping Gemeente Alkmaar. Aanbesteding. Hypotheekbank RITSEVOORT 15. L. C. B1SEANTBR Sport niterlQk half elf unr nttsluitend Redaotle (Tel. 331 Adventenfien. Een Hnis met Scbuur, Het verbouwen van een gedeelte van de 5e Gem. School aan de Gedempte Nleuwesloot te Alkmaar, tot Gymnastieklokaal c.a. volgens bestek No. 1 dlenst 1927, met 1 teeke- nlng. Magdalenenstraat. Adrertentien, voor het nummer ▼an denrtlfden dag: bestomd, wor- den tot 'a morgens aangenomen, nitgezon- derd des Zaterdags. Voor plaataelijka berichten, in- gezonden stukken of verslagen van verg&deringen Voor do velo bewijzen yan deel- Mming, ods betoond bij hot over laden van onzen geliefden Zwager en Oom, den heer CORNELIS RUS, Weduwnaar van ANTJE VELT- HUIJS, betuigen wij onzen hartelij- ken dank. Namens de Familie, Wed. W. VELTHUIJS. Heiloo, 7 Maart 1927. Hedea overlaed zacht en kalm, na een korte ongesteld- heid onze beste Man, Vader en Behuwdvader, de Heer Jb. KOEMAN, in den ouderdom van 71 jaren. S. M. L. KOEMANVetter. Hoogwoud. IJ. ENGELMANN—Koeman. A. M. ENGELMANN. Holder. W. KOEMAN. C. J. KOEMAN—Has. Hoogwoud. De Begrafenis zal plaats hebben op Woensdag 9 Maart 1927. Hoogwoud, 6 Maart 1927. Heden overleed, na een smartelijk lijden van 4 dagen, onze geliefde en zorgdragen- de Zuster en Tante, ANNETJE SMIT Cd., in den ouderdom van 83 jaar en 4 maanden. Namens de familie. C. SMIT. Heiloo, 6 Maart 1927, Sohoonoord C 38. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 9 Maart, n.m. 2 uur, op deAl- gemeene Begraafplaats te Anna Paulowna. GEVRAAGD, bij JAN EES, Zockerstraat 20. GEVRAAGD een voor winkol en magazijn. G. VAN NIEUWKUYK Co., Houttil B 17/ GEVRAAGD: Zondags vrij. Adres HOEK, Westerweg 19. van de nieuwe kunnen zieh des Woensdagsavonds aanmelden aan Cafe „Central". GEVRAAGD een liefst eigen kamer (geen beroeps- kosthuis). Rr. lett. J 284 bur. v. d. blad. gevraagd (bij voorkeur buitenkant van de stad) met volledig pension, door onderwijzeres. Brieven met condities onder lett. E 285 bur. van dit blad. a 5 o/q als lste Hypoiheek gevraagd van particulier, op onderpanden met ruime overwaarde. Brieven onder lett. M 287 bur. van dit blad. 'IE KOOP een mooi beste TUIN en BOOUGAAKD, een gedeelte kippenpark met scliuren, nabij R.K. Kerk en scholen. Br. No. 8780 Boekh. v/hE. TER BURG b/d Groote Kerk. TE EOOP: Mevrouw DE LANGE, Lange- straat 66, vraagt een bakwame op de hoogte met costuumnaaien. Gevraagd een bejaarde voor huishoudster of samenwoning, bij K. PEIJS te Schoorl A 26. Spoorstraat. Te bevragen No. 18. TE KOOP, te lleiloe, Adres 1). BAKKER, Nic. Reels- weg 185, Heiloo. Op een aeeonntantskantoor, albier, wordt een aankomend (m. of vr.) gevraagd. Br. fr. met inlicktingen onder lett. N 288 bur. v. d. blad. „SaroIea", 31 P.E., billijk aan- geboden, keurig in orde. „Auto Centrale", Eawaalkade. TE BERGEN, ten overstaan van den Notaris W. J. B. M. WITTE te Alkmaar, op Woensdag 9 Maart 1927 bij opbod en Woensdag 16 Maart 1927 bij afslag, telkens des mor gens ten 10 ure, in het Cafe van den Heer SMIT, aan de Dorpstraat aldaar, van: ERF en BOUWTERREIN, aan den Geestweg, hook Lijtweg te Bergen, kadaster sectie A, nummers 247 en 620, samen groot 15 Aren, 65 Centiaren, te veilen in 5 perceelen en wel van bet Noorden naar bet Zuiden: I. HUIS en ERF met terrein, nummers 247 en 620, gedeel telijk, groot pl.m. 3 Are, 96 c. A. II. BOUWTERREIN, nummers 247 en 620, gedeeltelijk, groot pl.m. 2 Are, 87 c.A. III. BOUWTERREIN, nummers 247 en 620, gedeeltelyk, groot pl.m. 2 Are, 87 c.A. IV. BOUWTERREIN, nummers 247 en 620, gedeeltelijk, groot pl.m. 2 Are, 87 c.A. V. BOUWTERREIN, nummers 247 en 620, gedeeltelijk, groot pl.m. 3 Are 59 c.A. Eigendom van de erven B. WITTEBROOD—Genet. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen voor of op 4 Mei 1927. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden No taris WITTE, Wilhelminalaan 9 te Alkmaar. BURGEMEESTER enWETHOU- DERS van ALKMAAR zijn voor- nemens aan te besteden op Dinsdag 22 Maart 1927, des namiddags U/o uur ten Stadhuize: Bestek en voorwaarden liggen vanaf heden ter inzage aan het Bureau van Gemeentewerken, Oude- gracbt 168, iederen werkdag de besteding voorafgaande van 81/2 uur v.m. tot 5 uur n.m. en zijn aldaar te verkrjjgen tegen betaling van f 2.50 p.-stel en worden franco p. post toegezonden na ontvangst van post- wissel of overschrijving op post- rekening No. 86010 van Gemeente werken van genoemd bedrag, terwiji deze eveneens ter inzage liggen ten kantore van de Kamer van Koophandel, Oudegracht te Alkmaar. Inlevering der biljetten op den dag der besteding tot uiterlijk 10 uur v.m. ten Stadhuize. Inlichtingen worden verstrekt aan het Bureau der Gemeentewerken, op werkdagen van 9—12 uur v.m. tot uiterlijk 4 dagen voor den dag der besteding. vraagt in elke gemeente notabel ingezetene, als Brieven vermeldende beroep, enz. onder letter L 286 bureao van dit blad. STOOMEN. Runderlappen 0.45 Riblappen 0.50 Gehakt of Poulet 0.45 Rib, Roastbeaf of Rollade 0.60 Biefstuk 0.80 Biefstuk haas 0.90 Kalfslappen 0.35 Gehakt of Poulet 0.30 Frieandeau of Rollade 0.40 Varkens- en Schapenvleesch tegen de bekende lage prjjzen. VOOR RECLAME. 1 pond Koe- en 1 pond Varkensgehakt 0.80 1 pond Kalfs- en 1 pond Varkensgehakt 0.70 5 pond Kluiven met dik vleesch 1.00 4 pond Kalfsgehakt 1.00 Hiei* wordt niets anders dan Hoilandsch Vleesch verkocht. moeten we. ettisgezind optrekken en niet het werk aan enkelen overlatert. Spr. verwelkom- de de 3 nieuwgekozen bestuursleden, Hierna kwam aan de orde de mededeeling van de candidaatstelliag voor de Prov. Sta- ten. Overal is de lijst ingediend behalve te Helder, waar dit door een misverstand is mis- Tukt. Spr. bracht dank aan alien die hiervopr Kim medewerking hebben verleend. De talrij.ke ingekomen stukken werden in bet kort weergegeven en de voorzitter be- handelde met het bestuur den uitslag der ver- gaderingen van de vereenigde kieskringen in Noord-Holland. Mededeeling werd gedaan, dat het partijorgaan „De Roomsche Demo- craat" ter lezing ligt in de Openbare Lees- za alhter. Verkiezing afgevaardigden voor het Con- gres op 27 Maart te Utrecht te houden. De voorzitter zette bij dit punt uiteem, dat men alechts matig tevreden is over de leiding en wekte de te benoemen afgevaardigden op, om paxaat tc zijn en niet onbeafagen ten ijs te ko- men. De heer Meijering wilde opbouwende cri- tiek. Ook hier is op het bestuur critiek uitge- oeiend' en spr. betreurde het dat daarom een gedeelte van het bestuur was heenge- gaan. De heer Smits kon deze bemerking niet langs zich heen laten gaan, daar hij de eenig- Ste der oude garde was in het bestuur. Een vergelijking met het werk van het hoofdbe- stuur en het afdeelingsbestuur gaat mank. Den secretaris achtte spr. niet de rechte man iti het hoofdbestuur en spr. had Waardeering voor. he vele werk van de uitgetreden be stuursleden, al ontkende hij geenszins, dat bun werk niet geheel af was. De heer Meijering repliceerde en er ont- stond een gedach tenwissel iirg over de taak van het hoofdbestuur. Als afgevaardigden werden geltozen de heeren v. d. Wakker en Veel. De voorzitter zette de taak uiteen, wellke de te benoemen candidaten voor dtn gemeen- teraadsverkiezing wacht en die taak zal niet gcmakkelijk zijn. Het bestuur stelde na gehouden gedachten- wisseling voor, met een lijst met 6 personen uit te komen. Hierna wilde men candidaten voordragen, idoch't bestuur wees dit van de hand, daar pien adVies uit den booze achtte. Hierna kwamen uit als candidaten de hee ren van de Wakker, Meijering, Stet, Borg- man, Vrouwe, Wit, Schneiders en Spaans. Op nader te bepalen datum zal op Zater- jdag en Zondag geiegenheid worden gegeven OKI de volgorde der candidatenlijst te bepa len. Het stetnbureau wordt gevormd door de lieercn Jonker, Rasch en Borgman. Aan de orde was de candidaatstelling voor Heiloo, Koedijk, St. Pancras en Oudorp. De vergadering was van oordeel, dat men deze candidaatstelling moest overlaten aan de leden, die daar woonachtig zijn, om dan la ter overleg te plegen met de vergadering, iwelk voorstel instemming vond. Het vormen van een verkiezingsfonds werd besproken en bepaald hoe gewerkt zal wor den. Wat de reclame voor de Statenverkiezing betreft: deze zal uitde algemeene kas worden betaald, terwiji voor den gemcenteraad werd bepaald. dat men voor Alkmaar e. o. een in- tensieve propaganda zal voerende uitvoe- rir.fr werd aan het bestuur opgedragen. Na gehouden fondvraag volgde sluiting. Provinciaal nieuwrs UIT OTE'RLEEK. Gister had de 2de ontmoeting plaats tus- schen de biljartclubs van Ursem en Oterleek. De vorige stand was voor Ursem 1071 ca- ramboles en voor Oterleek 1028. Ursem had dus eon voorsprong van 43 cafamboles. De enldwedstrijd liet Ursem in de minderheid. Ursem behaalde nu 997 caramtooles en Oterleek 1103, zocdat de Oterleeker club win- naar werd. met 63 caramboies. Voor het hoogst aantal punten (487) ver- Wieif de heer O. de Vries den lsten prijs. 2e prijs, na loting met den heer Jonker, P. Kaelemey, C. jonker, beiden van Ursem met 400 punten. le serie prijs de heer M. Vergaaij van Ote' leek met 22 punten 2e prijs de heer G. Jonker van Ursem met 20 punten. In deze match won de heer O. de Vries alle partijen. Er werden door ieder vijf partijen gespeeid van vijf tig csramfooles. UIT ZUIDSCHARWOUDE. De Tuinbouwvereenigiug „De fockonxst" vergaderde. Vrijdagavond in het lokaal van mcj. de wed. beers. Aanwczig warm met !i bestuur 35 personen. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz.,, opende de vergadering en sprak den wenscii uit, dat de besprekingen zakelijk en in het beiang van de vereeniging mocnten zijn. Naar aanleidiag van ae noiulen vrceg de heer A. Kout of ai iets bekend was over den Twuijverweg. (Plan L. G. C.) De voorzitter antwoordde, dat alleen een adhaesiebetuiging v3n den Bond van Be- drijfsautohouders in Nederiand was—oiitvan- gen. Verder was er nog niets mede te deelen. Van de echtgenoote van wijlen S. Zeeman was een dankbetuigjng itigekomen voor de eer bii zijn overlijden betoond. Hierna werd behandeld beschrijvingsbrief voor de algemeene jaarvergadering van de L. G. C. De heer P. Wonder vroeg bij de bespre- king van het jaarverslag inlichtingen over de gewijzigde instructie voor den keurmeester, waarbij deze het recht heeft gekregen ook ongevraagd te keuren. Spr. beschouwde dit als een soort wantrouwen tegenover do tuin- ders De voorzitter antwoordde, dat de keur- meester er volstrekt geen misbruik van zal maken. Punt 7 a. inz<jke de sorteering van worte- len werd na eenige bespreking aangenoijien. Algemeen werd ingezien, dat bij betere sor teering de prljzen hooger zullen zijn. Bij 7b werd medegedeeld, dat de reclame heden landelijk werd gevoerd en dat dopr sa- menwerking in den Vierbond een kas ge vormd zal worden speciaal voor de kool- recfame. Eiet is de bedoeling om overal reclame t& voeren, zoowel op het continent als daar buiten. Het, voorstel werd aangenomen. 8a, 8b, 9a en 10a werden na eenige bespre king aangenomen, 8a en lOe met prae-advies van het bestuur. Bij 8b. zal afgewacht worden de mondc- linge toelichting van de vereeniging „De West" te Koedijk. Dit is een voorstel om er bij de regeering op aan te dringen, middelen te beramen om den tuinbouw "tot bloei te brengen. Hiermede was de beschrijvingsbrief behan- deid. De heer Klingeler stelde bij de rondvraag voor, de onkosten voor kunstmest-onderzoek enz. niet meer door de vereeniging te laten dragen, daar niet alle leden van de vereeni ging betrekken. De voorzitter antwoordde, dat dit moeilijk te ondervangen is. Het onderzoek is zeer ge- wcnscht en een ieder is in de geiegenheid er van te profiteeren. In de eefstvolgende vergadering zal dit nader besproken worden. De heer W. Muller bracht naar voren het idee om in de toekomst de producten onder U. C. B. merk aan te voeren Spr. was van meening, dat dan meer prijs gemaakt zal worden. Men heeft in het buitenland de re- putatie hoog te houden en daar zal het U. C. B. merk een waarborg voor zijn. (Ap plans). De heer Van Bergen bracht ter sprake d hooge ijikkosten van de gewichten enz., wat toegeschreven moet worden aan de hooge op haalkosten. De voorzitter was het hiermede eens en naar aanleiding van een en ander werd be- sloten dat vanwege de vereeniging een paar personen aangesteid zullen worden, welke de te ijken maten en gewichten zullen ophalen. De heer Verkroost vroeg of het mogelijk was de buitenlandsche marktbericliten en de kunstmestberichten wekelijks te publicee- ren. Dit zal ter sprake gebracht worden in het Centraai Bureau. Medegedeeld werd nog, dat de levering van kunstmest voor de vereeniging gegund is aan de firma Haijtema. De prijzen zijn als volgt: chili 15,37, kalksalpeter 12,10, zwavcizure ammoniak 13.35, superphosfaat 2.69, patent-kali 6.96 en kalizout 6.48. Hierna volgde sluiting. OUDE NIEDORP. (Februari). Geboren: Adrianus, z. van G. Bruin en Dirkje Jansen. Cornelia Maria, d. van P. Dekker en T. Stoop. Petrus Simon, z van P. Wijnker en C. Ligthart. Petrus, z. van J. Bakker en J. S. Bruin. CathaTinn Maria, d. van A. Bijwaart en C. Borst. Ondertrouwd en Getrouwd: Petrus Kraakman, weduwnaar van J. W. F, Koppen, te Zwaag, en Alida Josefina Corne lia Bronk, alhier, O'Verleden Simon Dekker, weduw naar van Trijntje Groot, 85 jaar, overl. te Alkmaar. Aafje Haringhuizen, echtgen. van Hcndrik Kriller, 65 jaar, overl. te Alk maar. VOETBAL. In een mooie oefenwedstrijd won het Ned. Elftal gisteren met 30 van Ajax. v. Kol speelde met het Ned. Elftal mee en Couton verving hem in de Ajaxploeg. De doelpunten werden na de rust gemaakt, twee door Tap en een door Scheeffer. In 2 A. won West-Frisia met niet miinder dan 9'1 van Sehoten. Haarlem's kampi- oenskansen worden thans ernstig bedreigd. Verdere uitslagen: Bl. WitSparta 13 EnschedeZ. A. C. 41 HengeloGo Ahead 6—1. Eindhoven^No ad 11 WilhelminaB. V. V. -1 M. V. V.Bredania 71 VeloCitasW. V. V. 4—2 Be QuickVeendam 12 Bekerwedstrijden. U. V. V.—W. F. C. 2—1 H. R. C—A.F.C. b—2 R. C. H.—Haarlem 21 K. F. C.—'t Gooi 2-1 Hollandia—W. Vooruit 70 StormvogelsA. S. C. 5I HortusEdo 3—1 Damnicn. De wedstrijd om het kampioenschap van Nederiand is gisteren beeindigd R. C. Kel ler werd kampioen van Nederiand met 19 p. 2. Damme met 15 p. 3. Kuyer 14 p. Jammer was bet dat de sterke speler J. H. Vos zich uit den wedstrijd moest terugtrek- ken. Springer won een match van 8 partijen van Fabre met 10—6. Een Ned. vijfkamp tusschen Vos, Keller, Springer, Damrnes en H. de Jongh zou zeker buitgewoon belangwekkend zijn. Paarden. Het Draafseizoen geO'pend. In Hcemstede werd gisteren het course-sei- zoen 1927 geopend. Bij. het starten werd een ■gewijzigd.systeem toegepast. De starter liet de deelnemers een eindje tot achter hun paaltje stappen en dan omkeeren, waarbij het vrijwel steeds ge'iukte, direct het vertrek- sein te geven. Quick Bry van Stal Duindal rijder A. Commijs won twee vierdeklasdraverijen. De prijzendraverij le kl. was voor Noi- bert G. De 2e en 3e klas heat was voor Ora Setzer B en de le klas heat voor Odell Axworthy. KORFBAL. Osca-K. V. K. V. 7-4. Men schrijft ons: Hoewel de Alkmaarders in dezen wedstrijd wederom een nederlaag leden, verrichtten zij toch een keurige prestatie, door een 4—0 achterstand tot een gelij«k spel op te halen. Osca besef te toen echter het dreigende gevaar en wist tenslotte nog een 7—4 overwinning te behalen. Reeds spoedig heeft Osca door het stevige spel harer dames een 30 voorsprong. No. 4 blijft oo'k niet lang uit, waarna J. Groot kort voor rust het verdiende eerste tegen- punt scoorde. Na de rust kornt K. V. oven'om-pelend op- zetten en na een keurig punt van Kluyver is binnen een kwartier de gelijkmaker reeds door de wand. Osca geeft echter nog niet ge- wonnen en weet nog drie punten te maken. Voor de N. K. B.-korf waarvan de eerste ronde op 13 Maart gespeeid zal worden, heeft K. V. K. V. tegen de eerste klasser Westerkwartier geloot. Deze ploeg beschikt over een prima zestal, dames, die het de K. V. dito's nog lastig geuceg kunnen maken. Qp grasveld zijn de Amsterdammers echter niet zoo thuis, zoodat een spannenden kamp verwacht kan worden. K. V. K. V. 2 verspeelde door onvolledig- heid haar mooie kans op het kampioenschap van de N. H. K. B. en verloor met 30 van Z. K. V. 2. DOMMERING KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Zaterdagmiiddag is te Haarlem het tour- nooi om het eerste klaese kampioenschap van Nederiand in de „Societeit-Verceniging'' aan- gevangen. De sensatie van dezen eersten dag bleet tot het laatst bewaard, n.l. tot de partij Dom- mjering—De Leeuw. Het was dus reeds Dommering's derde par tij op dezen dag, maar dte goed getrainde Arnhemmer was blij'kbaar uitstekend tegen de vernroeienis bestand. Hij begon van acquit en had de ballen weldra in gunstige seriepo- sitie. In snel tempo stapelde hij het eene tien- tal op het andere, hij kwarn steeds beter m zijn spel en weldra waren de eerste 100 be- reikt. Rustig en zeker speelde Dommering voort, zooveel mogelijk ^alle risic-o en moeilijk- hetien mijdend, al ontkwam hij niet aan enke- ie masse- en pique-posities, die echter gemak- kelijk „genomen" werden. Hij zocht zijn kracht voortdurend aan een en denzelfden korten band, totdat op ongeveer 130 de situa- tie zoodanig werd, dat een „verhuizing" wen- schelijk was, waarna aan den anderen korten band „de zaak op denzelfden voet werd voort- gezet". Zoo werden de 200 bereikt, gepasseerd en toen de 26>0 er waren, was het den Arnhem mer aan te zien dat hij aan het wereldrecord der hoogste serie voor amateurs dacht, waar van de Franschman Roudel, sinds ongeveer twee jaar met 262, hcuder is. Dommering werd nu ietwat voorzichtig; Mi scheen nerveus, maar de talrijke toescnou- wers, hoe sfil ook uiterlijk, waren zoo moge lijfk nog meer opgewonden. Toert de arbiter 261 telde, hield Dommering even op om te in- fcrmeeren hoeveel hij nog maken moest om het wereldrecord te verbeteren. Enkele seconden, nadat hij ingelicht was, stond de heele zaal overeind. Dommering had een minutenlange ovatie in ontvangst te nemen. Zijn recordserie strandde op 263, door dat de ballen in dedans-positie bl-even liggen. Onnoodig te zeggen, dat de Arnhem mer na deze prestatie finaal „op" was. Na afloop had de prijsuitreiking plaats. Hiermede is de groote serie kampioenschap- pen van dit seizoen beeindigd. Thans rest nog liet driebanden-kampioenschap. De totaal-uitslag luidt: Dommenng p-.ew. 4, pnt. 1600, brt. 81, h.s. 263, gem. 19.75. Robijns gew. 3, pnt. 1495, brt. 89, h.s. 104, gem. 16.79. De Leeuw gew. 2, put. 1222, brt. 124,- h s. 113, gem. 9.85. Wiemers gew. 1, pnt. 1069, brt. 105, h.s 105, gem. 10.18. Katoen pnt. 1076, brt. 119, h.s. 82, gem. 9.04 H a r»kf ti e H ch t s? Qpgave van de directie van het markwezen der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzefl van sommige artikelen. Markten v. Maandag 28 Febr. tot en met Zaterdag 5 Maart Kippen 0.75 2.50; Kuikens 0.60—/ 2.25; Eetiden 0.752;„Konijuen 0.304; Eenden- eiereil per 100 stuks 5; Kippen-eieren (Groothandel) 4.855.35; Idem (klein- handel) per 100 K G. f 4—/ 5 50; Boter le s. per 'A K.G. 1—/ 1.10; Boter 2e s. per V2 K.G. 0,85—/ 0 95. ALKMAAR, 7 Maart 1927. Qp de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 26 Vette Koeien 200—/ 380; 9 Vette kal- veren 90150; 273 Nuchtere kalveren (slacht) 616; 901 Vette Varkens zvvare p. ned. pond 0.580.62; Zouters per Ned. pond 0.610.62. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 4 Maart 1927. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Roo- de Kool per 100 K.G. 2,30—/ 7.20; Gele Kooi per 100 K.G. 1—/ 6.30; Wortelen per 100 bos 13.2014.80; Rabarber per 100 bos 9^18; Uien per 100 K.G. 3 90—/ 6.80; Wortelen per 100 K.G., 1.9012.20; Brusselsch lof le s. per 100 K.G. 22—/ 28; Brusselscll lof 2e s. per 100 K.G. 1621; Pieterstlie per 100 bos 2.10—/ 6.50; Spruiten per 100 K.G. 1233; Spinazie per bakje 1.05 1.35; Selderie per 100 bos 4.20— 8.30; Iloerenkool per 100 stuks 1.20 5.90; Bloemendalerkool per 100 stuks 0.60—/ 5.30. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Maart. Langedijker Grentenveiling. Wortelen 3 3.20; Roode Kool le s. 37.50; Roo- de Kool 2e s. 2.106.80; Gele Kool le s. 2.20—/ 6.70; Gele Kool 2e s. 1.40 5.80; Witte Kool 2.80—/ 5; Deensche Witte Kool 2.60—/ 4.10; Uien 5.50— 6.30; Drielingen 3,10—/ 4; Nep 2.30 en Bieten 12.60 per 100 K.G. Aanvoer: 1800 K.G. Wortelen; 108000 K.G. Roode Kool; 168000 K.G. Oele Kool; 91000 K.G. Deensche Wittq Kool; 11400 K.G. Uien; 250 K.G. Bieten. BOVENKARSPEL, 5 Maart 192?. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Roode Kool 4.50—/ 7.30; Witte Kool 2.90—/ 4.20; Gele Kool 4 30—/ 6.70; Uien 2.20—/ 2.70. WARMENHUIZEN, 5 Maart 192?. Roo de Kool le s. 3.70—/ 7.40; Roode Kool 2c s. 3.20—/ 6.30; Uitschot 0.70—/ 2; Gele Kool le s. 3.80—/ 7.40; Gele Kool 2e s. 2.70—/ 5.60; Uitschot 0.90; Deen sche Witte Kool le s. 2.904.90; Deen sche Witte Kool 2e s. 2.503.40; Uit schot 0.70—/ 1.80; Drielingen 3.50— 3 6Q; Uien 5.306; Grove Uien 5.60 5.90. Aanvoer: 134300 K.G. Roode Kool; 28950 K.G. Gele Kool: 44200 K.G. Deen sche Witte Kool; 8100 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 5 Maart '27. Uien 4.80—/ 6.10; Drielingen 4.10— 4.40; Nep 2.10; Grove Uien 5.30 6.20; Peen 23; Roode Kool 3.80 7.60; Doorechot 2.307.50; Gele Kool 3.70—/ 7.20; Doorschot 2.70— 6.40; Deensche Witte Kool 3.10 4.80; Doorschot 2.60—/ 4.30; Kroten 3.50, alles per 100 K.G. /anvoer: 30500 K.G. Uien: 2800 K.G. Peen; 228800 K.G. Roode Kool; 84800 K.G. Gele Kool; 157400 K.G. Deensche Witte; 400 K.G, Kroten.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3