Alkmaarsche Oourant Wie is Edmund Gray a a S WANNEER GIJ EEN ZAAK GAAT BEGINNEN. a a a a a a a Handera negen en tolntigsts Jaargang, Maandag 7 Maart. Radio-hoekje Stads&iie&iws EEUILLETON. 00001330000000^ HANDELSDRUKKERIJ N. V. v.h. HERMS. COSTER ZOON Ne. 55 1927 Dinsdag 8 Maart. Hilversum, 1050 M. 12.— Politieberichten. 3.4.Knipcursus. 5.6.30 Concert door het H. D. O.-orkest. Sofisten: Nathana en Rosia van Kinsbergen, viool en piano. 6 30 6.45 Landbouwk wartiertje, verzorgd door 'het Kon. Nederlandsch Landbouw-comite. Ir 5. L. Louwes, over: De rentabiliteit van den Landbouw. 6.457.45 Vervolgles en conver- aatieles Engelsch. 7.45 Politieberichten. >10.30 Persberichten. 8.10 R.K. Omroep. Uit- zending van uit de Dominicuskerk te Amster dam. Koor, onder leiding van den heer C. H. .-Kimmijzer. Mej. Josephine Boelen, alt. De heer Lubbers, cello. De heer Evert Haak, or ganist. Jan Nieland, organist. Spreker: Wei- eerw. heer Th. J. van Noord, pastoor te Lan- 'gendijk. Kerkdiemst. 1. Jesu dulcis memoria, "Loots. 2. Miserere, Ps. 50 le deel Grego- riaansch. 3. Meditatie over het lijden des [jHeeren. Onderwerp: Ten Doode bedroefd. le deel. 4. Miserere Ps. 50 2e deel Grego 'riaansch. 5. 2e deel der meditatie. 6. Parce i'Donrine Gregoriaansch. 7. Ave Verum Cor- pus. 8a. In momte Olivetti, Martini, b. Po- pule meus, Palestrina. c. Tristesse est anima mea, Martini, d. Ave Maria, v. Schaik. 0. Tantum Ergo en zegen. 5 Minuten pauze en 'elude van den kerkdienst. 10.—10.30 1. Lar go, Handel (Evert Haak). 2. Improvisatie door Jan N'ieland „0, Man van Smarte". 3 O, Man van Smarte Nleland. 4. Sonate IV, Marcello (orgel en cello). 5. Onder het Kruis, Cuypers (orgel en alt). 6. Fuga in G-moll, Bach (orgel). Daventry, 1600tM. 11.20 Het Daventrv- swartet en sclisten (contra-alt, bariton). 1.20 2.20 Concert. Olof Sextet en sopraan. 3.15 Voorlezing: The bible in Spain. 3.20 Muziek- les. 4.05 Muziek. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Causerie: Books to read. 5.35 Kinderuurtie. 5.2Q Dansmuziek. 6.50 Tijdsein, weerbericht. aieuws. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: The Olympic Games. 7.35 Piano-composities van Bach. 7.45 Lezing: The iron trade. 8.05 Con cert. Strijk-orkest en Miss Bloor, soliste 9.05 Dansmuziek. 9.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 9.35 Lezing: Beethoven VIII. 9.55 Mr. Jetsam, Mr. Flotsam en Party, in Round the World. 10.50—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.20 Nieuwsberichten en muziek;. 12.50 3.10 Concert. Grkest en Mile. Gatineau. zang. 5.05—5.55 Concert. Trio (piano, viool, cello). 9.0511.20 Fragment uit de operetta Madame L'Archiduc", Offenbach. Orkest, koor en soli. Langenberg, 469 M. 10.2011.20 Con cert. 12.501.50 Orkestconcert. 4.205.20 Liederen en vioolsolo's. 7.509.45 Concert. Orkest en Robert Koppel humorist. 9.50— 10.20 Zesdaagsche wielerwedstrijden. Komgswusterhausen, 1250 M en Rerlijn 484 en 566 M. 3.20—7.05 Lezingen en les sen. 7.50 Orkestconcert. E. Fuermann, cello Orkest. 9.50 Nieuwsberichten. Hamburg, 349.7 M. 11.50—1.20 Orkest concert. 1.25—2.05 Kamermuziek. 3.35— 4.20 Orkestconcert. 5.206.10 Vroolijk con cert. 7.20—11.10 Opera- en operette-avond. Kapel van de verkeerspolitie. Daarna dans- muzidc. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 8.50—10.50 „Les 28 jours de Clairette", ope- rette van Roger. In dfe pauze lezing. JUBILe NED. M'ETAAL- BEWERKERSBOND. De ?fd. Alkmaar van den Ned. Metaalbe- werkersbond, die Zaterdagavond een fees-tc- lijke vergadering hield in het Gulden Vlies, had alle reden voor feestvieren. Immers, het gold hier de herdenking van het 40-jarig be- staan van den Bond. Vandaar ook de eenigs- zins feestelijke aankleeding der zaal met planten en palmen, het vaandel op het too neel en daarnevens de jaartalkn 1887 en 1927. De zaal was stampvol (waarschijnlijk mede tengevolge van het aangekondigde „Bal na"), toen om 8 uur de voorzitter, &e heer A. A. Wiese, de bijeenkomst opende met een kort woord. Na een welkom aan de aan- wezigen bracht spr. hulde en dank aan de oude strijders van voor 40 jaar en aan de tegenwoordige bestuurders van den Bond, die het zoo goed begonnen werk met ijver voortzetten en thans weer opkomen voor de eischen van minimumloon en medezegging- schap. 53) Oeautoriseerde vertaling tiaar het Engelsch van Walter Besant, door Mej. E. Hoogewerf. ,,1'k 'kwam juist binnen, toen jij er uitging," zei mr. Dering. „Let wel," speak George, „dat in heel dit ;eval een m'an dte hand moet hebben gehad, ie die brieven in ontvangst nam. En de eeni ge op uw kantoor, die op de post controleert, is de man hier voor u, uw klerk Checkley." „Hoe kwamen de brieven hier?" herhaaide mr. Dering driftim „Ik weet niet," amtwoordde Ghedcley. Hij" op George wijzende, „moet ze daar d hebben." booze in hoogst-eigen persoon moet hier bezig zijn. Hoe komen die dingen hier? Hoe verdwijnen ze weer? Wie heeft de brie ven in de safe gelegd? Wie heeft de certifi- caten uit de safe genomen? Je kunt elkaar enkel maar beschuldigen! Daar komen we an- ders niet verder mee. Gisteren was er een strooibiljet van Edmund Gray in de safe. Den dag te voren lagen er een handvol so- cialistische verhandelingen, boven op de brieven." „Geeft u het geval aan detectives in han- den!" drong George. „Laat mij het maar eens behandelen Ed- Er op wijzende, aat het bestuur gesteund moet worden en er van overtuigd moet kun- nen zijn, dat alle vakgenocten meestrijden, spoorde spr. aan tot trouw vergaderbezoek. Dit toch is eerste voorwaarde voor succes der vakbeweging. Spr. besloot met alien, die hun beste krachten gaven voor het welslagen van dezen feestavond, nu reed's dank te be- tuigen. De arbeidersmuziekvereeniging Excelsior, die zich op de tribune had gei'nstalleerd, liet hierop onder leiding van haar directeur, den heer G. Anderson, de tonen weerklinken van den Jubileummarsch van S. Vlessing en „Nelly" (van Reulandt). Aan de uitvoering van deze muziekstukken was duidelijk te merken, dat de directeur de leden van het gezelschap niet spaart, maar ook dht zij zich met ijver op hun taak toe- leggen. De heer G. van der Houven, lid van het hoofdbestuur, hield hierna een korte feestxe- de. Spr. hedacht den overleden dichter Ada ma van Scheltema, van wieni hiji het lied van de nieuwe wereld en den nieuwen geest aan- haalde. Zulk een nieuwe wereld en zoo'n nieuwe geest was er ook opgegaan in 1687, toen de metaalbewerkers hun strijd begon nen, niet in de allereerste plaats tegen de bezittende klasse, maar tegen ongeloof in eigen kracht en tegen gemis van saamhoorig- heidsgevoel. In 1887 leefde de arbeidersklasse in de in- dustrie-centra als een vertrapte massa, zei spr., en de mannen uit achterbuurten en ste- gen, die de arbeiders brachten op het peil waarop zij nu siaam, mogen wel eens her- dacht worden. De mannen en vrouwen van hans, voor al de jongeren, mogen wel een offer brengen voor het behoud van hetgeen door die ouden is bereikt. Van de eerste twintig jaren levens van den bond bestaat geen archief, wat wijst op geringe ontwikkeling, al konden de menschen van 1887 dan ook wel praten. Wat wij nu nog van die eerste jaren weten, hebben we meest van den heer Jansen, den gepension- neerden penningmeester, die daarvan monde linge mededeelingen deed. Om meer te weten te komen, had spr. de oude jaargang^en van ..Recht voor Al'en" in de universiteitsbibliotheek tg Amsterdam moeten raadplegen. Spr. citeerde een en an- der uit een oproep van 27 Jan. 1886. waarin allerlei eischen werden aangegeven. Die op roep was geteekend door den heer Thomassen Spr. had dezen eenige mededeelingen ge- vraagd omtrent zijn ervaringen als fahrieks- arbeider in die dagen. Het antwoord was gewcest: er werd 100 uren per week gewerkt voor een loon van 11.50 en de werkgever van den heer T., die hem er over had aan- gesproken dat hij een arbeidersvergadering had toegesproken en op den langen werktijd en de lage loonen had gewezen, had hem ver- zekerd dat het niet anders kon. Maar dat zeggen de werkgevers van thans ook nog, zei spr., en het is te danken aan den ernsti- gen wil van de manneni van toen om betere levensvoorwaarden te veroveren, dat de me- taalbewerkersbond sterk kon worden en thans bijna 26000 leden telt. De arbeidersvakbeweging heeft sinds 1887 wel groote sprongen gemaakt en zou er zeker nog beter voorstaan, als niet de splijt- zwam ook daar was opgekomen en zooveel kwaad had gesticht, dat het jaren duurde eer men dat weer te boven was. Spr. leverde een krachtig betoog voor In ternationale aaneensluiting en hij deelde me de, dat de Amerikaansche vakgenooten zich dit jaar zullen aansluiten. (Applaus.) Spr. ging na welke belangrijke bes'luiten er werden genomen en welke goede voorne- mens er nog bestonden. Deze kwamen echter lang niet alle tot uitvoering:^ Toch, hoewel er nog veel ontbreekt, mag men tevreden zijn met wat er tot dusver is bereikt. Dit mag echter niet leiden tot ver- slapning en tot een geest van „we gelooven het wel", zooals in den laatsten tijdi hier en daar valt waar te nemen. Er is nog een moeilijke strijd te wachten, nl. die voor het minimum-loon en de medezeggingschap. Al zal die niet in hoofdzaak in Alkmaar worden uitgestreden, maar in de grootere plaatsen, vooral Amsterdam, toch moet niet vergeten wordien dat ook de Alkmaarsche metaalbe werkers in de gelederen der vakgenooten moeten staan, want all een als alle 86000 metaalbewerkers in ons land dat willen, zal de strijd gewonnen kunnen worden. Alle ar beiders moeten zich voeelen de dragers van groote idealen en als alien meestrijden, zal eens bewaarheid worden wat Troelstra zei: „De dag der vrijheid rijst omhoog". (Ap plaus.) De heer Wiese, die den spreker dank bracht voor zijn opwekkend woord, vertolkte daarmee ongetwijfeld de gedachten der aan- wezigen. Hierna kwam de arbeiderstooneelvereeni- ging „Falkland" van Meiloo (regisseur de ward. Ik verzeker je, dat ik den schuldige wel gauw achter slot en grendel zou heb ben," sprak sir Samuel. „En dan," hij wend- de zich tot George, „schandaa! of geen schandaal mag het geval wekken, maar er zd\ geen genade betoond worden!" George lachte. „Binnen een veertien dagen omtrent, ben ik uw zwager, sir Samuel. Tot zoo lang, vaarwel!" George verliet het vertrek van zijn deel- genoot en betrad weer zijn eigen vertrek, nog met een glimlach op de lippen, zoodat alle klerken versteld stonden en zij, die in hem geloofden, nog versterkt werden in hun gevcelen. „Wacht maar, jou verwaande kwast!" riep sir Samuel hem na. „Achter slot en grendtel zal je!" Die enkele kreet van voldoening kwam van Checkley, die nu, al pruttelend in zich- zelven, het vertrek verliet. „Dit geval zal mij zeker nog den dcod aandoen!" zuchtte mr. Dering weer en streek zich met' de hand over het hoofd. „Dag en nacht kwelt het inij. Mijn vergeetachtigheid neemt steeds toe. Op dit uur weet ik niet meer, wat' er het vorige uur gebeurdd. Nu heb ik, bij voorfeeld, thuis ontbeten, als ge- woonlijk. Dat herinner ik mij en ik herinner mij ook, dat ik uitging. Het is tien minuten loopen, van Redford Row naar hier. Ik heb er anderhalf uur over gedaan. Hoe? Dat weet ik niet. Steeds ben ik vervuld van dien vervalscher en bedriegerHij legt dingen h'eer Rossenbacker) op de planken, voor het opvoeren van het tooneelspeT „De Motor", een stuk in drie bedrijven. „Falkland" heeft in den laatsten tijd een zoo goeden naam verworven in deze streken, dat men ook nu een goede uitvoering mocht verwachten. Daarin is men dan ook niet te- leur gesteld. Aan het applaus na elk bedrijf kwam schier geen einde. Na het eerste bedrijf werd een pauze ge- houden. Daarna werd het program vervolgd in deze volgorde: muziek, tooneel, muziek, tooneel, muziek. Of deze indeeling van den avond alien be- vredigd heeft, betwijfelen we. Maar dit we ten we wel: de prestaties van „Excelsior" werden zoowel als die van „Falkland" ten zeerste gewaardeerd. Beide gezelschappen blijken uitstekend in staat een avond1 als de zen aantrekkeTijk te maken. Een zeer geanimeerd bal hield de dans- lustigen nog geruimen tijd bijeen. ZANGERSFEEST. Gister (Zondag) had de vergadering plaats ter voorbereiding van een te Alkmaar te houden Zangersfeest ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van den Bond van Arbei- derszangvereenigingen in Nederland. Aanwezig waren 15 afgevaardigden, ver- tegenwoordigende 8 afdeelingen, benevens de hoofdbestuursleden, de heeren Cardozo en Kuil. Door den heer Veen, voorzitter van „De Stem des Volks", te Alkmaar, werden de be- sprekingen ingeleid, waarop een aangename en vruchtdfagende gedachtenwisseling volgde. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal het zangersfeest gehouden worden op Zondag 24 Jnili 1927 in den Stedelijken Muziektuin, en wel des namiddags De generale repetitie zal plsats vinden in de groote zaal van de „Harmonie". Voor den samenzang zullen 4 koorwerken worden gezongen en wel „Eens", „Morgen- rood", „De Strijdmarsch der Arbeiders" en „De Internationale". Genoemde werken behoeven de muzikale be geleiding van een harmoniekorps, waarvoor de medewerking zal worden gevraagd aan de Arbeiders Muziekvereeniging „Excelsior" te Alkmaar. Als leider voor den samenzang zal ver- zocht worden de heer P. A. Blaauw te Alk maar, directeur van „De Stem des Volks" te Alkmaar. Aan den samenzang zullen 550 zangeres- sen en zangers deelnemen. Indien de koren dit wenschen, kunnen zij twee vrije nummers zingen. De begrooting werd in ontvangsten- en uitgaven vastgesteld op f 927. Als controle-commissie werden aangewezen de afdeelingen Schagen, Purmerend en Wor- merveer. Het uitvoerend comite zal bestaan uit het Bestuur van „De Stem des Volks" te Alk maar, terwijl de heer Cardozo voor het Bondsbestuur aan het comite werd toege- voegd V.O.K.Z.O.S. De groote jaarfuif is weer voorbij,' en er zullen v/einigen zijn van hen, die Zaterdag avond in de groote Harmoniezaal aanwezig waren, die dit niet betreuren. Want behalve een goede stemming waren er aardige toiletjes en opwekkende muziek, die er toe medewerkten om de stemming te verhoogen. Het was dan ook voor de presidente van Vokzos, mej. M. Trijbetz, een aangename en niet te zware taak de talrijke leden, ouders en genoodigden een hartelijk woord van wel kom toe te roepen en dit gold wel in het bij- zonder den directeur en den leeraren met hunne dames alsmede de besturen der zuster- vereenigingen Autoi Esmen, A. K. B. en de Purmerender H. B. S.-vereeniging. Reeds in het eerste nummer, een fraaie menuet met muzikale illustratie van achter de couil'issen, gaven de jongelui, in dit geval de dames Thea v. Herwerden en Joh. Scher- merhom, alsmede de heeren Jo van Amstei en Leo de Fouw, blijk, dat zij dezen avond hun beste beentje voor zouden zetten. In het daarcp volgende tooneelstukje „Jan altijd Tevreden", een grappige vertooning in een bedrijf, deed de jongere garde haar uiter- ste best om er toe bij te dragen de vroolijke stemming te verhoogen. En zij zijn daarin geslaagd. Want er is gelachen om den goed- moedigen herbergier en zijn naif vrouwtie, die door hun eeuwigen ruilhandel en hun groote dosis optimisme zich een s-^rdig for- tuintje verwierven. Dit blijspelletje is een bewerking van den heer H. G. Cannegieter van Grimm's sprook- je ,getiteld: „Dcmme Hans". Onder groote vroolijkheid in de zaal ruil- den dfe jeugdige spelertjes met den „oud- doenden" waard achtereenvolgens een koe, een schaap, een gans en een kip, welke ten in mijn safe. Gisteren nog een strooibiljet, dat Edmund Gray een lezing zou houden over het een of ander, eergisteren een bun- del verhandelingen door Edmund Gray. Wat beteekent dat toch allemaal? En wat moet ik er aan doen?" HOOFDSTUK XX. Hij komt van Edmund Gray. „Niets," zei Athelstan, „kon beter van pas komen. Nu ben je vrij, om, geheel op eigen ondernemen, onderzoddngen te doen, zonder dagelijks verslag te hoeven uitbrengen." „Het lijkt mij toovenarij", zei Elsie. „Checkley kon het toch ook niet doen! De brieven aan Edmund Gray gericht, weer te- rug. Biljetten van Edmund Gray in de safe waar niemand anders dan mr. Dering den sleutel van heeft!" „Ja, het is geheimzinnig." „Enkel een jongen, die bij, mr. Dering on der de tafel zat verborgen, kon het doen. Maar dit is toch maar nonsens! En, al is Checkley nu ook de eenige, die alle brieven in handen krijgt en altijd vrij in- en uitloopt op het kantoor, toch kan ik me niet voorstel- len, dat het Checkley zou wezen. Maar George, jij hebt eens mr.-Dering immers in zoo'n vreemden toestand gezien, dat hij liep met open oogen en toch niemand scheen te zien. Denfc je niet, dat hij dit al meer heeft gedaan?" ,,Wat bedoel je, Elsie?" „Denk je niet, dat enkele van die dingen, a VA/AMKI CCD r^l I ETCTK! "7 A A Hiiiiilii!ll!i!!illll!!il!9l VOORDAM C 9, ALKMAAR, TEL. 3 rii slotte nog voor een zak rotte appelen werd in gewisseld. De diergeluiden werden steeds meesterlijk achter de coulissen nagebootst door, we vermoeden. Leo de Fouw. Na de pauze werd een fraai rhytmisch ballet uitgevoerd onder de begeleiding van het orkestje, dat op verdienstelijke wijze het bekende: „Wie schon hat der Herr Gott mein Treptow gemacht" speeldfen. Over de fraaie belichitnig, die een zachte kleurschakeering teweegbracht, niets dan lof De oudere generatie bracht Charivarius' bewerking van Potgieter's schets „Hoe het weeuwtje uit het Hof van Holland gevrijd werd" naar voren. We kunnen in deze kort zijn. De schets is overbekend en het in 4 tafreelen gespeelde blijspe! vond zoo'n waardige vertolking, dat commentaar overbodig is. Jo Kloos was het lustige weeuwtje, dat haar talrijke huwelijkspretendenten op af- doende wijze van zich wist te houden, daarin bijgestaan door Geerte, het melkmeisje (Mej. Grief je Kcster). De huwelijkscandidaten, van verschillend slag, zooals de tooneelspeler Trunk, de zaakwaarnemer Tasman, met zijn eeuwige wetten, de sinistere Beerlinck, de onged-urige planter Basb-erg en de fleemende ?.'ekentrcoster Zieleman, waren afgekomen op een, hetgeen achteraf bleek, door den kunst- schildfer Willem Veltipan geplaatste huwe- lijksadvertentie. Deze kunstschilder had in- tusschen een welgevallig oog laten rusten op de schoone Helene, nicht van den planter en had haar tijdens een roeitochtje gevraagd. Huibert Borger, die door zijn moedig op treden het jolige weeuwtje van een vvissen dood weet te redden, blijkt ten slotte de ware Jozef te zijn en terwijl wij hem Machteld zien veroveren, mag Willem Veltman Helene ir. bezit nemen. Spelers en spel mochten zich in een groo- ten bijval verheugen. Vooral het optreden van Tronk, die zoo aardig uit den hoek wist te komen, verwekte groote hilariteit. In haar sluitingswoord bracht de presiden te dank aan alien, die tot het welslagen van den avond hadden bijgedragen, met name aan den heer Gutsch, onder wiens beproefde leiding de jongelui de tooneelstukjes hadden ingestudeerd en aan de heeren Jes en var. Jeolen. In een zeer geanimeerd bal bleven alien nog eenigen tijd gezellig bijeen. Den volgenden dag werd de groote full met een the-damsant besloten. VERTROKKEN PERSONEN. K- Veerman, R.K., zakkemnaker, Akers- laa#13, naar Zaandam. G- Witsen, N.H., dienstb., Overdiestraat 66, naar 's-Graven- hage. A. Witsen, N.H., dienstb., Overdie straat 66, naar 's-Gravenhage. E. Kasch- te, fabr. arb., Paijglop 14, naar Haarlem G. Kaschte, fabr. arb., Paijglop 14, naar Haarlem. E. Kaschte, fabr. arb., Paijglop 14, naar Haarlem. J. Z. Kerkhof, Ger., boekdr., Dijkgraafstraat 9, naar Amsterdam. J. Gootjes, N.H., slager, Verdronken- oord 15, naar Amsterdam. T. D. Keizer, R.K., dienstb., Huigbrouwerstraat 8, naar Nibbixwoud. J. van't Woud, N.H., mu- zlkant, Wildemanstraat 9, naar Terschelling. R. Bloemberg, N.H., zonder, Sanders- buurt 17, naar Vreeswijk. E. Nitzer, E.L. dienstb., Egmonderstraat 2, naar Voorburg H. J. Heiligenberg, N.H., timmerman, Geestersinge] 35, naar Bergen (N.-H.) A. Heinstman, N.H., zonder, Landstraat 39, haar Groningen. A. van Gelder, R.K., voerman. Westerhofje 19, naar Gorinchem. L. Maijer, R.K., dienstb., Lindenlaan 100a, naar Haarlem. G. Hof. N.H., zon der, Varn-ebroek 1, naar Frankrijk. N. P bijvoorbeeld de dingen, die weer in de safe werden gevonden, daar door mr. Dering zelven werden gelegd? Je hebt hem toch de safe zien openmaken? En naderhand wist hij er niets meer van. Zou hij dit niet meer- malen doen? Zou het misschien een gewoonte van hem zijn?" „Maar als hij dingen in de safe legde, dingen die behooren aan Edmund Gray, dan moet hij Edmund Gray ook kennen. Bijvoorbeeld: hoe kreeg hij mijn brief aan Edmund Gray, dien ik, bij hem op de tafel in Gray's Inn had laten liggen? Die moet hem toch gegeyen zijn door Edmund Gray zelven?" „Of dcor een vriend van Edmund Gray. Ja, dat is zoo." „Kom", zei Athelstan. „Laat ons nu eens even ophouden over dien noodlottigen Ed mund Gray! Vanavond althans moesten we niet meer van hem spreken. Toe, Elsie, kleed je aan. Dan gaan we ergens dineeren en daarna naar den schouwburg." Dit deden ze en ze amuseerden zich best ook later nog, op de kamers bij Athelstan, v/aar Elsie zulke gezeillige dagen door- bracht. Toch had zij den heelen avond slechts mr. Dering voor zich gezien in zijn slaap- wandelen overdag, zooals George haar dit beschreven had, terwijl hij de safe open- en dieht deed en zich dit later totaal niet weer herinnerde. Ook den heelen nacht dacht ze er over na. En heeft men eenmaal zoo'n opdoe- mend idee, dan is het verwonderlijk, hoe veel duidelijker en vaster vorm dit krijgt, als men er over praat. Gijzen, R.K., reiziger, Snaarmanslaan 23, naar Enschede. C. V. Jacohse, R.K., win- kelbed., Oudegracht 285a, Velsen. J. C. Klinkhamer—-Jongejan, R.K., zonder, Nieuw- poortslaan 151, naar Amsterdam. S. Veen, N.H., cafehouder, Wilhelminalaan 12, naar Amsterdam. G. AkerslootJanssen, R.K., zonder, Nieuwpoortslaan 162, naar Heiloo. A. Meijer, R.K., dienstb., Laat 191, naar Schagen. A. M. Stam, R.K., dienstb., Verdronkenoord 9, naar Heeinstede C. de Reus, N.H,. zonder, Leeghwaterstr. 21, naar Andijk. C. H. Lind, advocaat, Kennemer&traatweg 19, naar Emmen (Dr.) C. C. Veenmanvan den Idsert, R.K., zonder, Akerslaan 13, naar Zaandam. H. P. Groenendijk, R.K., kappersbed., Kraanhuurt 8, naar s-Gravenhage. D. Blijenberg, N.H., electr. monteur, Kwakel- pad 6, naar Utrecht. C. C. Verweij, koop- man, St. Annastraat 41, naar Duitschland. C. Dekker, fotograaf, Molenkadc 14, naai Amsterdam. G. M. Bakker, R.K., liefde- zuster, Oudegracht 204, naar Soest. C. Cuperus, arb. remmer N. S., Asterstraat 18, naar Rotterdam. J. H. de Rover, Rem., slager, Stationstr. 45, naar Zaandam. F. A Klaassen, R.K., fabr. arb., Ramen 2, naar Amsterdam. A. Meijberg, N.H,. zon der, Boomkampstraat 44a, naar Kampen. G. Komen, R.K., dienstb., Emmastr. 93, naar Hilversum. At. Leegwater, N.H., zonder, Vaartuig, naar fielder. A. Wiglama, ass. ingenieur, Nieuwesloot 2, naar Fgmondbin- nen. M. H. Biersteker, G.K., zonGc, Westdijk 6, naar Anna Paulowna. J. Liefting, R.K., boekhouder. Stuartstraat 36, naar Beverwijk. A C. J. Heinemann, R.K onderwijzer. Nassaulaan 30, naar La- ren (N.-H.) G. van der Weide, G.K., tuinknecht. Omval 51, Berkel. P Klerk, N.H., wagenm.kn.. Snaarmanslaan 70, naar Hilversum. A. W. ten Hoopen, N. H reiziger. Geestersingel 5, naar Utrecht. C. van Schagen, N.H., banketbakker, Houttil 5, naar Bergen. B. J. C. Dingier, N.H., leerling verpleegster, Spoorstraat 30, naar 's Gravenhage. A. van Schaik, R.K, liefdezuster, Emmastraat 12, naar Delft. B. C. Hazes, R.K., dienstbode, le Kabel- steaat 5, Woensel. J. OUhoff, M.H., sla ger, Stuartstraat 23, naar Heemstede. P. C. Nol, N.H., kellner, Voormeer 35, naar Velsen. A. M. Dirkson, R.K., dienstbode, Hoeverpad 24, naar Egmondbinnen. C. A. A. van der Lee, R.K., ass. huish., Nas- sauplein 27, Hoorn. J. Bruin, N.H., koop- man, Oudfegracht 95, naar Niimegen. J. T. Ph. Schmidt, N.H., brievenbesteller, Nieuwpoortslaan 1, naar Andijk. A. Zwart, R.K., dienstb., Kenn.straatweg 70, naar Esmond aan Zee. Wed. H. Em-ke, R.K,. Vijvertje 25, naar Uitgeest. J. Koop mansWestra, N.H., Kaarsenmakersgracht I, naar Leeuwarden. J. Schenk, G.I< marinier. Ritsevoort 52, naar Rotterdam. A. H. Kramer. N.H.. opz. Prov. Waterst., Brillesteeg 3. naar Zierikzee. Th P. A. M Ruijs, R.K., Slagersknecht, Fnidsen 101, naar Haarhm. C, H. Bakker. arbeider, Regulierslaan 8, naar Maassluis. - M. Vosz, Ref.. dienstbe'r Nassauplein 28. naar Bergen (N.H.) M. H. Jansen, R. K., slagerskn.. Langestraat 32, naar Apeldoorn. L. T, Posthuma. tuinier, Koningsweg 37, naar Warmenhuizen. A. van Baden, R.K., Fnidsen 83, naar Woubrugge. J. C. Brommer, N.H., Westerweg 64, naar Heiloo. J. Schoen, N.H., arbeider N.S.. Stuart straat 10, Geldermalsen. W. Pik, boek- handelaar, Toussaintstr. 2, Nijmegen. N. Schermer, NH., tech. ambt. Prov. Wat. N.H., Schoutenstraat 8, naar Texei. P. J. Op den ochtend begon Elsie dan ook: „Zeg Athelstan, weet je wat van sonniam- bulisme?" „Ik heb eens gehoora van een man, die in dien toestand een grijzen beer school Ten- minste dit beweei'de hij. Maar dat is ook al, wat ik er van weet." „Zouden de menschen overdag dikwijls in zoo'n toestand verkeeren. George heeft mr Dering aangetroffen, dat hij niemand in de kamer zag. Hij deed de safe open en legde er enkele papieren in. Toen deed hij de safe weer dicht en ging aan lfet venster zitten. Hij kwam na een tijdje bij, dat wil zeggen werd weer zichzeive. Als hij dit eens "had kan hij het wel meer hebben." „Nu En dan?" „Je hebt gisteren toch van de brieven en van het biljet en van de socialistische ver handelingen gehoord? Dat kon Check- ley niet doen." „Nu, en?" „Maar mr. Dering wel. Als hij eens zoo'n bui had, kon hij ze wel telkens en telkens weer hebben: Hij klaagt voortdurend, dat hij dingen vergeet." „Maar de brieven van gisteren waren ge- adresseerd aan Edmund Gray. Hoe zou er nu verband bestaan tusschen Edmund Gray en Edward Dering?" „Ik weet niet. Maar, zie je: hoe meer ik er over nadenk, hoe meer ik overtuigd raak, dat Checkley niet de aanlegger is van dit ondernemen, of er zelfs in betrokkep zou (Word* vervo'gdl „Ha!" ■Huiiimiutni8MUiiHiiniiiuiaiiuttuiuiiiaiii!iimujimnoiniunnm]iiiuiUHiiiiiuimiii!xiu<ur.-!)iiuiniiiiiu:.u).,iiiiii>i IN bovengenoemd geval HEB1 GIJ WElLICHT ORUKWERK NOODIG. VOOR ALLES BEHOORT OIT TE GETUIGEN VAN SMAAKVOLLE. NETTE AFWER- KING. IMMERS, OE EERSTE -*INDRUK IS OIKWIJLS BESLISSENO, OOOR GOED UITGEVOERD ORUKWERK KRIJGT GIJ EEN CLIENTELE, DIE GUNSTIG OVER UW ZAAK OENKT EN ER VERTROUWEN IN STELT. AAN U, OIT LAATSTE NIET BESCHAAMD TE MA- KEN; HET EERSTE (HET ORUKWERK DUSI. VERZOR- OEN WIJ VOOR U. VLUG, NETJES EN 8ILLIJK. zijn.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5