Provincials nleusws f den <fe vlammen in de katoenvoorraden, en ;ook vanmorgen vroeg was de brandweer het vuur nog niet geheel meester. Dit is de der ide brand, die in ruim een jaar tijds bij de- jizelfde firma is uitgebroken, telkens in een ander gedeelte van de fabriek. Thans is ook bet aatste gedeelte van de oude fabriek afge- brand. Het nieuwe gedeelte is gespaard ge- bleven. De oorzaak van den brand is onbe- kend. De fabriek was op beursoolis verze- kerd. EEN FOUTIEVE CANDID ATENLIJST. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben .Maandagtmidriaig behatideld een beroep van 'J. van Welie te Zwijindredht tegen een be- Pscfhafcldng van bet hoofdstembureau voor kies- String VII (Ridderkerk). Als eersie ondertee- kenaar had v. W. een candidatenlijst inge- diend voor verkiezing van leden der Provin- dale Staten. Hierop kwamen voor 28 hand- jteekeningen van- kiezers, die alien in Zwijn- drecht woooden. Aan v. W. door het hoofdstembureau twee leer miedegedeeld, dat aan de lijst eenige fou- ten Heefden. 'Eenige personen^ wier handteekening op de "fijst stond, bleken niet kiesigereehtigd te zijn wor de Provinciate Staten. Aangezien v. W had verauimd, de fout te herstellen, was de fSjst van onwaarde verklaard. -De burgemeester van Ridderkerk had als •voorzitter van het hoofdstembureau aan Ged. f Staten nog eenige mededeelingen ged aan over de handteekeningen, die op de lijst voor- kwamen. Het was hem n.1. gebfeken, dat eeni- l-ge handteekeningen niet ecbt waren en hij Ifegde een proces-vertoaal over van de politi '•te Zwijndrecht, volgens hetwelk drie personen (verklaard hadden, de lijst niet te hebben ge (tedkend. Anderen wisten niet waarvoor zij geteekend hadden en weer anderen was een ifcelooning beloofd, als zij bun handteekening onder de candidaten lijst zouden plaatsen. Als gemaahtigde van v. W. was diens .echtgenoote aanwezig, die betoogdfe, dat de fout bij de gemeente-secretarie van Ridd'er- Aerk, die aan bet hoofdstembureau een on vol- Medig adres van v. W. bad opgegeven, waar- door bet verzuim betreffende de lijst niet tij- dlig kon worden hersteld. Op de door den voorzitter van het stembureau geuite beschul- digingen kon mej. v. W. niets zeggen. Er zou te dien aanzien een nader onderzoek kunnen worden ingesteld, De beslissing van Ged. Staten zal later voigen. Meegedeeld kan nog worden, dat het hier een lijst betreft van de communistische groep Wijnkoop. HET NEDERLANDSOH-BELGISCHE VERDRAG. 'De beer Adr. Stoop te Bloemendaal heeft aan de leden van de Eerste Kamer een adres gestuurd, waarin hij uitspreekt, dat de Eerste Kamer zonder bezwaar beSluiten kan tot ver- werping, onder aanbieding van financier'e Ihuip om tot oplossing te kcmen van het Schel- de- en het Wielingen-vraagstuk, Nederland ikan z.i. bet geld noodig voor het kanaai van Antwerpen naar Moerdijk (dat zou uitgege- ven worden voor zelfmoord) beter besteden om te geraken tot zuivere toestand'en voor een toegang voor Antwerpen uit zee (een eigen kanaai op eigen grondgebied) en voor oplos sing dus van de oneiridige reeks van moei- lijlkbeden, die anders nog te wachten zijn uit dien hoofde. DE SNIELTREIN HOEK VAN HOLLAND BAZEL ONTSPOORD. 'Maandagmiddag is <fe snelirein Hoek van HollandBazel, even voorbij Keulen, tus- schen Troisdorf en Friedrich-Wilhelmshuette, ontspoord. De locomotief en eenige wagens sprongen uit het spoor en konden pas 10Q M. verder tot staan gebracht worden. Op de plants van het angel uk werd de baan ver- nieuwd en reed de trein niet harder dan 25 K-M. Daardoor liep het ongduk gced af en werd er niemand bij gewond. De reizigers konden met een uur en drie kwartier vertra- ging bun reis vervolgen. RADIO. Maandagavond is aan. den Witte Hullweg te Hilversum op plechtige wijze het nieuwe gebouw van den Hilversumsahen Draad'loo- zen omroep in gebruik gesteld. Nadat de vwrzitter van den H. D. O., baron van Tin- dall, de aanwezigen, onder wie den minister van waterstaat, mr. H. v. d. Vegte, den bur gemeester van Hilversum, mr. P. J. Reijmer en den directeur-generaal der Posterijen, wel- korn had geheeten en in het kort een blik op de gesdiiedenis van den H. D. O. had gewor- .pen, waarbij spr. er onder meer op wees, dat dit nieuwe gebouw met welwillende medewer- king van het bestuur van Hilversum in ge bruik kan worden genomen, en dat het toch ook eigenlijk weer te klein is, omdat er bijv. geen opera kan worden gespeeld, heeft dc minister van waterstaat het woord gevoerd Hij bracbt hulde aan de xnannen, die in kor- tten tij'd zooveel tot stand' hebben gebracht. Spr. wees op de groote vooruitgang van den jfH. D. O. en liet den nadruk vallen op het >feit, dat dit alles een daad is van het partjeu illere initiatief. Het optimisme onder leiding van den H. D. O. deed tal van moeilijkheden overwinnen. Tenslotte uitte spr. zijn beste wenschen voor den verderen bloei van den -H. D. O., waarna hij de nieuwe uitzendzaai -voor geopend verklaarde. Nog voerden de burgemeester van Hilver sum en de heer A. van Santen, voorzitter van den Nederlandsdien bond van radiohan- delaren het woord. Een aantal gescbonken bloemstukken versierde de nieuwe uitzendzaai waaronder een van het Hilversumsche ge- meentebestuur. NAAR HET VERBANNINGSOORD. Een redacteur van de Java-Bode is tegen- woordig geweest bij bet vertrek van de eerste groep geinterneerden uit Priok naar Boven- Digoel. Aan zijn beschrijving ontleenen wij de volgende bizonderheden: In den nacht van Maandag op Dinsdag om tien minuten voor halfvier arriveerden, voorafgegaan door eenige particuliere auto's, de roomkleurige S.S.-bussen met de gedepor- teerden. De directeur van de gevangenis van Glodok reed in de voorste auto, vergezeld van zijn echtgenoote, de eenige dame, die getuige was van het vertrek en daarachter volgden vier omnibussen, in drie waarvan de commu- nisten waren geborgen, terwijl een dezer wagens voor het grootste deel geladen was met bagage. Vlak bij de loopplank stopte de eerste auto en de andere volgden dit voor- beeld. Fluks sprongen de vergezellende poli- tie-ambtenaren uit de wagens en vlot had nu de „ontladmg-" plaats van het eerste voor in- terneering in aanmerking komende gedeelte van de leiders der verzetsbeweging op Java. Het gerinkel va: boeien vervulde de nachte- lij'ke stilte, een paar korte commando's weer- klonken en de eerste bus had zijn vrachtje op den wal gedeponeerd. Omgeven door een sterk politiecordon wenden daarop deze lieden ingescheept. Zij zagen er alien opvallend goedgekleed uit. De meesten hunner hadiden zich gehuld in een gummi regenjas, terwijl zij voor het meeren- deel Westersch waren gekleed, met stroohoe- den op, en geschoeid. Verscheidene droegen onder den arm een actentasch. Slechts zeer weinigen werden opgemerkt in het specifieke costuum, dat afkomst en woonplaats verried. Een Javaan zagen wij in de typische sombere kleederdracht der Vorstenlanden. Lichtschuw, knipperend tegen het helle schijnsel van den reflector, die op de loop plank gericht was daalden zij voetje voor voetje af in den romp van het schip, om naar het brugdek te worden geleid, waar voor alien ruim plaats was. Een half uurtje verstreek met het embarke- ment. En toen het laatste mannctje aan boord was, betrok de militaire wacht, die de reis meemaakt, haar posten, de karabijn aan den schouder. Allerlei formaliteiten moesten nu nog worden in orde gemaakt. In totaal zijn meegegaan 78 personen. Hiervan zijn vijf en veertig mannen. en de rest bestaat uit vrouwen en kinderen. Het spreekt welhaast vanzelf, dat de noo- dige voorzorgsmaatregelen zijn getrQffen om te voorkomen, dat zich aan boord ongeluk- ken zouden kunnen voordoen. Negen militai- ren onder leiding van den Europeeschen sergeant Wattimena zijn met de bewaking belast. Er heeft een minutieus onderzoek plaats gehad van de barang der verscheepte com- munisten. Zij zijn aan den lijve gevisiteerd en uit hun bagage is alles verwijderd, dat maar eenigszins gevaar zou kunnen opleveren voor de veiligheid. Scharen, messen, naalden en wat dies meer zij, zijn veilig opgeborgen, tot tijd en wijle Boven-Digoel zal zijn bereikt. Bij dit onderzoek kwam een koevoet voor den dag, listig verpakt in de kkeren van de echtgenoote van een der lieden. Bij half vijf verlieten de autoriteiten het schip en de laatste hand werd gelegd aan de voorbereiding tot het vertrek. De ankerketting werd regelmatig knoer- send omhooggehieuwd, de trossen gingen los en nadat de loopplank was binnengehaald was de Wega gehee! los van den wal. De schroef zette zich in beweging, lang- zaam verwijderde de boot zich van den kant. Een lange streep, door het zoeklicht vooruit- geworpen, den weg naar de havenhoofden verlichtend, teneinde te voorkomen, da. prau- wen zouden kunnen worden overvaren, zette de gouvernementsstoomer om zeven minuten over half vijf koers naar het zeegat. Statig stoomde de Wega op eigen kracht naar buiten, onmiddellijk gevolgd door de politiemotorboot, die haar fel'ten schijnwer- per richtte op den achtersteven en het water- vlak langszij van den gouvernementsstoomer Geen sirenegeloei had dit vertrek tevoren aangekondigd. Het had plaats in alle stilte. KORTE BERICHTEN. Naar men ons meldt, bestaat er zeer groote kans, dat het centraal bureau van de Vereeniging van directeuren van eleotriciteits- bedrijven in Nederland te Amhem zal wor den gevestigd. Verschenen is de memorie van ant- woord op het verslag van de Eerste Kamer over de Indische begrooting voor 1927. Ds. P. Groot, predikant der Evange- lisch Luthersche Gemcente te Amsterdam, heeft Maandagochtend in verband met de herdenking van zijn 50-jarig ambtsjubileum in de Oude Luth. Kerk aan het Spui een gedachtenisrede uitgesproken. Voor de weduwe van den oplangs te Ierseke vermoorden Biersteker is aan giften uit het heele land pl.m. 10.000 bijeenge- bracht, waaronder uit Ierseke zelf pl.m. 2800. Het plan is haar en haar kinderen met een wekelijksche toelage te steunen. Onder veel belangstelling is Woens- dagmiddag op de tweede algemeene begraaf- plaats te Utrecht ter aarde besteld het stoffe- lijk overschot van prof. dr. J. Poels, in leven oud-directeur van de Rijksseruminrichting en buitengewoon hoogleeraar aan de Leid- sche en Utrecht'sche universieit. Een aantal hoogleeraren der Neder- landsche Handels-Hoogeschool heeft een adres betreffende het Nederlandsch—Belgi- sche verdrag tot de Eerste Kamer gericht. Slechts drie hoogleeraren, onder wie een re- ferendaris van het departement van buiten- landsche zaken, hebben het adres niet ge teekend; een van deze, tegenstander van het verdrag, is wars van petities. UIT SCHERMERUORN. De afdeeling Schemierliorn-Stompetorcn van de S. D. A. P. heeft hare candidaten- lijsten voor de gemeenteraden vastgesteld; Voor de gemeente Schermerhornde hee- ren 1. J. de Groot. 2. J. Bosga. 3. D. Spruit. 4. J. Lakeman. 5. K. Oostwouder. 6. P. Bakker. Voor de gemeente Oter'eek de heeren: 1. R. Witteveen. 2. G. de Jong. 3. mevr. L. v. d. Wal—de Boer. 4. P. Hiemstra en 5. mevr. Witteveen—Terpstra. UIT AKERSLOOT. Onze plaatsgenoot, dc heer H. Tijmes Wz behaalde Vrijdag j.l. het voorloopig machinis ten-diploma. G e b o r e n Pieter, z. van K. Reijne en A. Zwaan. Marie Anna, d. van N. Mul en M. A. Leek. Overleden Alida Broersen, 7 maan- den. Gerrit Groot, 5 weken. Comelis Rus, weduwnaar van Antje Veldhuis, 84 jaar. UIT NOORDSCHARWO'UDE. De Fancy Fair we'.ke met de Paaschdagen in de lokalen van den heer J. de Bakker ge- I houden zal worden tot steun van de vier plaatselijke vereenigingen belooft schitterend te zullen slagen. De verscliillende commissies zijn reeds ijverig in de weer om de noodige voorfcerei- dingen te treffen, verscliillende zalcenmen- schen van buiten den Langcndijk en verder de winkeliers en particulieren van den Lan- gendijk zijn in verband met te verleenen steun bezocht of kunnen spoedig een bezoek verwachten, de zaalindeeling heeft plaats gehad, de firma van Ndle verleent wederom medewerking met de theetuin, de gi'oote bioscooptent is voor danszaal beschikbaar ge steld en het aantal tezeggingen van steun is nu reeds zoo groot, dat van nu af reeds met de ruimte gewoekerd meet worden die het gebouw van den heer de Bakker biedt. De hcedanigheid der attracties die ve'.e zijn, zijn reeds vastgesteld en enkele bijzon- dere verrassingen staan op het program. Wellicht vinden we de volgende week ge- legenheid op een en atider t,rug te kornen. De zangvereeniging „Crescendo" gaf Zaterdagavond een concert in Concordia. Het kinderkoor, dat Teeds aardig wat weet te presteeren, verleende daarbij als naar ge- woonte medewerking met het zingen van een ticntal liederen van Wierts, Hullebroeck en anderen. UIT ZUID'SCH RWOUDE. De huisvlijttentoonsteliing werd ook gis- ter door een zeer talrijk publiek bezocht. De verloting had vcel belangstelling en alle nummers waren verkocht. Des avonds te 10 uur werd de tentoonstelling gesloten. Deze eerste gelegenheid mag als goed geslaagd heeten en ae vele arbeid die hieraan verbon- den was, werd beloond door het drukke be zoek. UIT OUDKARSP'EL. Voetbal. D. T. S. 1 verloor Zondag van Zeevogels te Egmond met O1. UIT WINK EL. Naar aanleiding van een onlangs geiiou- den bijeenkomst is thans weder opgexicht een afdeeling van den Ned. Bond van arbeiders in het Landbouw-, tuinbouw- en zuivel'bedrijf met aanvankeldjk 11 leden. Het bestuur is samengesteld uit de heeren Jb. Zwaag, A. Kossen en P. Peetoom, res- pectievelijk voorzitter, secretaris en penning- meester. UIT WIERINGEN. Met het aanleggen van den kabel voor het Provinciaal Electriciteitsbedirijf is men reeds tot aan Den Oever gevorderd. Binnenkort kunnen de perceelen aan De Haukes, Westerland, Oo terland, Stroe en Den Oever reeds worden aangesloten. Wan- neer dit met Hippolytushoef bet geval zal zijn, is nog niet bekend, daar dit verband houdt met de overname der Cooperaiieve Electrische Centrale aldaar. Ook met het aanleggen van de hoofdbuis voor de Provinciale Waterleiding vordert men snel. Over een paar weken zal vermoe- delijk voor de Zuic'erzeewerken reeds water geleverd kunnen worden. UIT HOOKN. De sergeant J. P. Schipper, uit deze ge meente, heeft voldaan aan het onlangs te Amersfoort gehouden examen voor den rang van sergeant-majoor-instructeur. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Op een schrijven van de afd. der Chr. land- en tuinbouwarbeiders-organisatie aan de Chr patroons-organisa'tie in het land1- en tuin- bouwbedrijf, om de loonen van het vorige jaar ook voor dit jaar weer toe te passen, is tocstcmmend geantwoord. UIT ZUIDSCHARWOUDE De kolfbaan van den heer P. Kramer alhier is thans als het ware herschapen in een groote bazar. De voor een jaar opgerichte vrouwenclub „Onder Ons" heeft eene huis>- vlijttentoonstelling georganiseerd, welke Za- terdagmiddag 1 uur geopend werd. De voorzitster, mej. M. de Boer-BerkhOut, bracht in de eerste plaats een hartelijk wel- kom aan de genoodigden. Zij memoreerde hoe voor een jaar de idee door eenige dames werd geopperd om in deze gemeente een vrouwenclub op te richten. Het doel zou o. m. zijn de liefde voor het huishouden en voor de kunst in nuttige handwerken aan te moedi- gen. De vraag om aan een geschikt lokaal te komen, werd door de bereidwilligheid van den Kerkeraad der Herv. Gemeente spoedig opgelost. Namens de vrouwenclub werd hiervoor hartelijk dank gezegd. Thans is de tentoonstelling een feit. Scheen het ons eerst toe, dat de deelname voor inzendingen gering zou zijn, thans kunnen wij zeer, zeer tevreden zijn. Hartelijk hopen wij, dat deze eerste ge legenheid in alle opzichten zal slagen. Namens het gemeentebestuur dankte de burgemeester voor de uitnoodiging. Spr. bracth hulde aan het bestuur der vrouwen club, welke bewezen heeft in een jaar al veel te kunnen bereiken. Hieruit blij'kt, dat Zuidscharwoude toch ook eendrachtelijk kan samenwerken. Spr. hoopte, dat de vrou wenclub met haar tegenwoordig bestuur nog een lange reeks van jaren op deze wijze mag werkzaam zijn tot heil van deze gemeente. Hierna werden alien onthaald op een kopje Ter Wee's thee. Woorden van dank en hulde werden ver der gesproken door de heeren P. Zeeraan, S. de Boer Kz. en P. Berkhout, die alien het groote belang van het doel dezer vereeniging onderschreven. Op haar beurt dankte de presidente den sprekers en bewees daarbij, dat de functie van voorzitster in haar handen volkomen toevertrouwd was. Nadat het officieele gedeelte had plaats ge- vonden, werd de tentoonstelling in oogen- schouw genomen. Reeds bij het binnenkomen wordt men dcor een gi'ootschen aanblik ge- troffen. De bijna 500 inzendingen waren zorgvuldig gerangschikt. Het knutselwerk van kinderen vanaf 6 jaar was eveneens op vallend daargesteld als het fijnere kunstwerk der meer geoefende handen van de volwasse- nen. Aan de dames die zich in deze van hun taak hebben gekweten, alle lof. Het is ons aangenaam te kunnen berichten, dat een zeer groote schare belangsteEenden de tentoonstelling zoowel Zaterdag als Zon dag bezocht. De afdeeling „kantklossen" vciwekte een J groote belangstelling. De stands der firma Bottger, naaimachi- nes, mej. Anna Groot, nuttige handwerken, beiden alhier. trokken zeer de aandacht. Hieronder laten wij den uitslag der bekro- ningen voigen. Afd. fraaie handwerken dames. Mej. Buis- man, klccdje, breiwerk, le prijs en eereprijs; mej. G de Geus Dd., kapstokKeed, kruissteek- werk, le prijs; mej. Jansje Blom, kussen, haakwerk, 2e pr.; mej. Trien Muller, haard- scherm, 3e pr.; mej. G. de Geus Dd., kleedje, breiwerk, 3e pr.mej. T. Bout, kleedje, 3e pr.; mej. J. v. d. Pol, boekomslag, borduur- werk, eervolle vermelding. Afd. nuttige handwerken, dames. Mej. N. Kramdr-Snijder, frok, breiwerk, le pr.; mej. Schoenmaker-Wit, sprei, haakwerk, le pr.; mej. B. Schermerhorn-Mulder, 3 lakens, breiwerk, le pr.; mej. M. Wonder-Klingeler, kinderpakje, 2e pr.; mej. M. Wonder-Klinge- ler, kinderjurk, 2e pr.mej. M. Woader-Klin- geler, bloembakje, schilderwerk, eerv. verm.; mej. de wed. Mooi-Otto, sprei, haakwerk, 2e pr.; mej. wed. Reijne, sprei, haakwerk, 3e pr.mej. J. Bood-Timmerman, manteltje, haakwerk, 3e pr.mej. Glas-Borst, bebe-goed, breiwerk, eerv. verm.; mej. Ali Pluister, kin- derjurkie, haakwerk, eerv. verm.; mej. D. v. d. Meulen, sprei, haakwerk, eerv. verm mej. M. de Geus-Fwisker, kinderjurkjc, haakwerk. eerv. verm.; mej. N. Bosman-Arends, zak- doekjes, haakwerk, eerv. verm.; mej. M. Wa- gcnaar-cle Waard, theemuts, naaiwerk, eerv. venn. Afd. nuttige handwerken. Meisjes van 13 tot 15 jaar. Jongej. N. de Boer, hemd, naai werk, 2e pr.jongej. E. Niessinkjurkje, brei werk, 3e pr. Afd. fraaie handwerken. Meisjes van 13 tot 15 jaar. Jongej. Hester Beers, kleedje, brei werk, le pr.; jongej. Geertje Balder, zak- doek en bladwijzer, borduurwerk, 2e pr. jongej. Tr. Metzelaar, kleedje, guimpewerk, 3e pr.; jongej. N. de Boer, handtaschje, stopwerk, 3e pr.jongej. Job. Tuinman, thee muts, guimpewerk, eerv. verm. Afd fraaie handwerken. Meisjes van 10 tot 12 jaar. Jongej. W. van Lcenen, mutsje, breiwerk, le pr.; jongej. M. Kostelijk, kleed je. tenner if, le pr.; jongej. D. Kuipcr, haard schcrm, papierwerk. 2epr.; jongej. C. Schccn- maker, zakdoekje, haalcwerk, 2e pr.jongej. M. Leek, kleedje, guimpewerk, 3e pr.; jon gej. van Loenen, kleedje, guimpeiwerk, 3e pr.; jongej M. Kostelijk, portretstandaard, knutselwerk, 3e pr.jongej. D. Kuiper, dock, haakwerk, eerv. verm.; jengej. A. Kostelijk, 2 seivetringen, raffia, eerv. verm.; jongej M. Koomen, bebe-pakje, breiwerk, eeiv verm.; jongej. C. Schoenmaker, vest, haak werk, eerv. verm.; jongej. A de Boer, bon- bonbakje, breiwerk, eerv. verm.; jongej. C. Schoenmaker, speldeokussen, eerv. verm. Afd fraaie handwerken. Meisjes van 6 tot 9 jaar. Jongej H. Buisman, bebe-jurkje. brei werk, le pr.jongej G. Glas, bebejurkje. haalcwerk, 2e pr.; jongej. T. Metzelaar, sehortje, knippatroonwerk, 2e pr.; jongej. A. Leek, boezeltie, knippatroenwerk, 2e pr.; jongej. I. v. Spongier, boordenknoopdoos, 3e pr.jengej. M. de Ruiter, kaart, merkwerk, eerv. verm.; jongei A. Koopman, sokjes haakwerk, eery, verm.; jongej. C. Metzelaar, bebe-pakje, breiwerk, eerv. verm.; jongej E. Bruin, alleen op de wereld, breiwerk, eerv. verm. Afd. knutselwerk. Jongens van 10 tot 12 jaar. Kees Kostelijk, borstelhanger, figuur- z-iagwerk, le pr.Bertus Kout, teekening, le pr.; Kees Kostelijk, teekening. 2e pr.K. Met zelaar, lepelrekje, 2e pr Kees Kostelijk, mo len, mecano, eerv. verm.; Jan Otsen, teeke ning, eerv. verm.; P. en C. Kuilman, auto, mecano, eerv. verm.; Cor Kostelijk, eierrekje, figuurzaagwerk, eerv. verm. Afd. knutselwerk. Jongeno van 6 tot 9 jaar. Teun v. Loenen, teekening, le pr.; Teun v. Loenen, bloemenbak, figuurzaagwerk, le pr., Kl. de Boer, teekening, 2e pr.; Teun v. Loe nen, luciferhanger, figuurzaagwerk, 2e pr.; Arie Creidanus, bloembakje, schilderwerk, 3e pr.; Kl. de Boer, teekening, eerv. venn Teun v. Loenen, sleutelrekjc, figuurzaagwerk, eerv. verm.; Loutje Bood, brandladdcr, indus: triev/crk, eerv. verm. UIT VEENHUIZEN. De rederijker:kamer gaf Zondag j.l. bij den heer H. de Wit een uitvoering. Een uitge- brcid programma werd zeer ten genoegen van het aanwezige publk-k afgewerkt De roll en zaten er go-ed in en werden best ver- tolkt. Ondanks het late uur werd alles met groote aandacht gevolgd. Het bal duurde slechts kort ,daar spoedig het sluiingsuur aanbrak. UIT WAARD EN GROET. De polder Waard en G :oet hield Zaterdag hare gewone 3-jaarlijksche verpachting-ti van het grasgewas, het visch en pachtrecht. De totaal opbrengst bedroeg 892 tegen 1006 in 1924. UIT BERGEN. De dezer dagen gehouden jaarlijksche al gemeene vergadering van den R. K. Volks- bond was matig bezocht. Nadat de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze ge opend had en na de behandeling en bespre- king van verschillende ingekomen stukicen, volgde een breedvoerig jaarverslag van den secretaris. Uit dit verslag bleek, dat er in het afgeloopen jaar door de Afd. heel wat ge- p res iter d is, het leden tal ging vooruit, terwijl de Afd. in het bezit is gekomen van een ken- rig niaiw vaandel. Door de onder-afdeelic- gen, zooals woningbouw-vereeniging, „Her- wonnen Levenskraeht" en de Cooperatievc broodbakkerij „De Volharding" werd goed werk geleverd. Vooral de Volharding muntte daarin uit. De voorzitter bracht den secreta ris dank voor zijn keurig jaarversiag Ver- volgens werd door den penningmeester reke- ning en verantwoording over i()26 gedaan De inkomsten bedroegen 753.36U, en de uit- gaven 637.86 een voordeelig saldo alzoo van 115.50. De begrocting 1927 werd hierna behandeld en na eenige wijzigingen vastgesteld. Ook de penningmeester had van den voorzitter een dankweord te aanvaarden voor zijn keurig financieel beheer. De heer A. J. van de Velde, die dit jaar als secretaris aan de beurt van aftreding was, werd met algemeene stemmen herbenoemd. Door den Geestdijken Adviseur werd 1 nieuw lid geinstalleerd. Na rondvraag sluiting. UIT SCHOORL. De tooneelclub „Joan van Scorel" heeft Zaterdag- en Zondagvond in het lokaal van den heer Timmerman opgevoerd het tooneel- spel in 3 bedrijven „Liefde's Demon" van Fred. Bloeminke. De eerste avond was een gedeelte van den tooneelwedstrijd, uitgeschreven door den Pro- vincialon Bond van Dilettanten-Tooneelver- eenigingen. De rollen waren o. i. in goedc handen. Ieder liet zich van de beste zijde ziert. De secretaris van den Provincialen Bond, de heer S. Herenga, uit Stompetoren, opende den avond met een vriendelijke inleiding, waarin uitkwam hoe bij den bend nog in aangename gedachte vo'ortleeft de prettige ontvangst van de algemeene bondsvergaae- ring in dit dorp. Het s k zelve kon bij ons niet die beko- ring vinden, zooals dat met andere stukken, welke de club hier opvoerde, wel het geval was. Aan mevr. Jongerling-Hoogvorst moet lof gebracht worden vcor de wijze, waarop zij de onnatuurlijke vrouwen van de moeder- waardin creeerde. Nog zij vermcld, dat de regie van den heer Cor Breed en de grimage van den heer H. Selhorst was. UIT ST. PANCRAS. Maandagavond vergaderde de Tuinbouw- vereeniging „De Tuinbouw" in het lokaal van dm heer H. Gercitsen, onder leiding van den heer Klocsterboer, die der vergadering een kort welkom toeriep ca zich verheugde over de talrijke opkomsr. Door den heer A. Bakker werd in overwe- g'ing gegeven een regeling te treffen, waar- door dc klcine verbruikers een waarborg zou den hebben voor het iuiste gehalte hunner kunstmeststoffen, dat "bij kleine gedeelten uit liet pakhuis wordt gehaald. Door het bestuur zal een onderzoek worden ingesteld naar de mogelijkheid van monsters nemen ten pak- huize van den liandelaar. De vraag werd nog gesteld, of het ter be- teugeling van den bonnenverkoop niet beter was, als de bouwers zelf de bonnen moesten vragen aan den veilinghouder. Besloten werd af te wachten wat de mogelijke resultaten zouden zijn van een veranderde stemming in „Groentencultuur". Daarna kwam in behandeling de beschrij- vingsbrief der L G. C. De eerste punten passeerden zoo den hamer. Bij de rekening van den penningmeester verkreeg de heer Hoogland de instemming, wanneer hij opmerkte niet accoord te kunnen gaan met de vergoeding voor politietoezicht tijdens de staking. Waar de gemeente Broek op Langcndijk ock de baten trekt van het vei- lingwezen, is zij toch ook zcdelijk verplicht de lasten te aanvaarden. Meerdere opmerkingen zullen ter algemeene vergadering worden gebracht. Men was algemeen voor wortelsorteering. Het voorstel om 1/10 pet. van den omzet beschikbaar te stellen, loicte nog heel wat be- sprekmg uit. Meerdere personen stonden sceptisch tegenover de resultaten. Ten slotte is het voorstel met 57 tegen 32 stemmen aaa- genomen. Het voorstel „De West" te Koedijk, om randigheid in de witte kool niet meer ais koopvernietigend gebrek te beschouwen en het doorsnijden van de kool voor de veiling at te schaffen, zal worden gesteund, daar men van oordeel is, dat het gesneden monster tocn geen juist besld van de kwaliteit der partij is, en de op contract getcelde kool ook voet- stoots wordt aanvaard. Stemming 4723. Het volgende voorstel van „De West", om er bij de regeering op aan te dringen, maaf- regtlen te nemen tot steun van den tuin bouw, passeerde stilzwijgend. Door „de Toekomst" te Zuidschaiwoude werd voorgesteld om bij den Vierbond stap- pen te doen, dat de 3e soort bloemkool, even- ais de uitscnotkool, tegen een, door den Vier- - r cr" Pootige dame, na een inbreker overrompeld te hebben: „Ik begrijp maar niet waar de politie blijft". Inbreker: „Nou, ik hoop van haite dat 'er niks over- komme is, juffie", ^iumorist.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6